Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
221. hozzászólás - 2009.03.05. 14:10:01 (Válasz CaveMaN #220 hozzászólására.)
Nem a sírás megy, egyszerűen csak látni akarom azt, hogy nekem mennyiben fog változni az állattartás, mint hordázónak, és hogy lesz-e értelme valaha 60-ra fejleszteni a szakértelmet, vagy a reform értelmetlenné teszi.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
222. hozzászólás - 2009.03.05. 14:12:52 (Válasz Ariel #221 hozzászólására.)
Ha már hordázol, pontosan tudod mennyivel kapnak kevesebb TP-t az állatok (legyen 50% én csak tippelek) nem nehéz kiszámolni ez esetben mennyit változik:

30 1,75 * 2 = 3,5
40 2,05 * 2 = 4,1
etc etc etc
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
223. hozzászólás - 2009.03.05. 14:18:07 (Válasz CaveMaN #222 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.03.05. 14:12:52
Ha már hordázol, pontosan tudod mennyivel kapnak kevesebb TP-t az állatok (legyen 50% én csak tippelek) nem nehéz kiszámolni ez esetben mennyit változik:

30 1,75 * 2 = 3,5
40 2,05 * 2 = 4,1
etc etc etc


Nem tudom mennyit kapnak, mert a kennel is benne van Miklós képletében, ami szintén meg fog változni. fogalmam sincs mennyi tp-t ad majd 12 órára, és hogy mekkora szintű kennelt vett figyelembe. Ezért kértem azt, hogy a hordázást is vegye figyelembe. Ha tudtam volna kiszámoltam volna magamnak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
224. hozzászólás - 2009.03.05. 15:43:40 (Válasz Miklós #215 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.05. 13:03:53
a kennel módosulni fog, minden szintje 1%-kal növeli a kapott TP-t!)


ez a kennelben kapott TPre vagy a harcokra vonatkozik?
Pontszám: 5
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
225. hozzászólás - 2009.03.05. 17:29:59
Hordázásnál a kapott tp (tapasztalataim alapján)

1 Állat: 100% (10)
2 Állat: 80-80% (8 )
3 Állat: 60-60-60% (6)
4 Állat: ?? Remélem nem 40%

Ehhez jön az intelligens kedvenc bónusza, illetve minden résztvevő állat kap morált.
A hozzászólást DzsoniKSL módosította 2009.03.05. 17:30:15-kor
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 5
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
226. hozzászólás - 2009.03.05. 17:57:08
Az idomítási költséget v időt nem akarjátok csökkenteni?
Azirafael, TGY
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
227. hozzászólás - 2009.03.05. 21:35:10
Hordázni nem kötelező, ez egy metódus, amellyel jelentősen meg tudod növelni a sebzésedet. Ennek a költsége az, hogy az állataid valamivel lassabban fejlődnek. Tehát ha kizárólag egy állatot nevelsz, az természetesen gyorsabban fog fejlődni, de ha többet, akkor többet fogsz sebezni, és szükség esetén ha egyiket gyógyitani kell vagy elájul, akkor se maradsz állat nélkül.

Az idomitást nem fogjuk piszkálni, ha gyorsan akarod beidomitani az állatodat, akkor tessék növelni az idomitás szakértelmet...
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
228. hozzászólás - 2009.03.06. 06:11:09
Idomtásnál az nem férne bele, hogy nem fél órát idomítom, hanem egyszerre kell befizetni az LE-t, és abból jön ki a szükséges idő? Ez is egy olyan dolog, ahol nem a LE számít, hanem hogy mennyit tudsz gép előtt ülni.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
229. hozzászólás - 2009.03.06. 06:27:12
Szerintem abból kellene kiindulni, hogy bizonyos szint után érdemes legyen állatot cserélni. Mondjuk 40-50 lépett szint után. (Ez alatt a gazdi lép mondjuk 10 szintet.)

Ha 50. szint után egy állat már 3000 TP-ből lép szintet, amiből egy első szintű lép akár 10-et is, akkor lesz egy pont, ahol az új állat a magasabb alapszintjével és kevesebb lépett szintjével ugyanolyan erős lesz, mint a régi az alacsonyabb alapszintjével, de több lépett szintjével. A csere azért fogja megérni, mert az új állat lényegesen gyorsabban tud fejlődni az alacsonyabb lépett szintje miatt.
Ezen a ponton jó lenne, ha a kisajtolt régi állat után kapott LE kb. bizosítsa az új állat beidomítását. Így senki nam panaszkodhat, hogy komoly veszteség érte.

A modellt így kb. az első 50 szintre kell belőni, hogy mi van afelett, annyira nem fontos, bár biztos lesznek fanatikusok, akiknek az lesz a célja, hogy nekik legyen legmagasabb szintű állatuk. Az is biztos, hogy az állatok fejlődése többet nem szállna el.

Viszont az alapszintet ehhez beszámítanám minden tulajdonságba, a lépett szinttel egyforma mértékben.

Ezzel a megoldással - mivel önszabályozó - a hordázás kérdését sem kell külön vizsgálni.

Szerintem 50 (vagy 100) TP-s első szint és 50 TP-s növekedés lenne a legjobb. Egyszerű, átlátható, alacsony szinten gyorsan fejlődne az állat. 0., 16., és 40. szinten pedig össz TP mennyisgben találkozik a Miklós féle "első 5 szint 100 TP-s növekedés, utána 15 szint fix 500 TP, utána megint 100TP növekedés" modellel.
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
230. hozzászólás - 2009.03.06. 06:31:37
Őszintén szólva, nem nagyon értem ezt a "gyorsítsuk meg / tegyük gördülékenyebbé az idomítást" dolgot.
Ha egy 12K idomítású dögöt nem 100LE-ként idomítasz be, hanem 5 max. 10-re feltolod az idomítást + egy turbó és máris gyorsabban megy. A turbót nem kell rajta hagyni, de amíg válthatsz (standard 1 óra) kétszer idomítasz rajta és váltás előtt még 1-t, így máris előrébb van az ember. (Így egy-másfél óra alatt a félig kész is van...)

A játéknak ezzel a pontja (szerintem) semmi gond nincs.

Pontszám: 9
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
231. hozzászólás - 2009.03.06. 07:51:51 (Válasz Piciklon #230 hozzászólására.)
Teljesen egyetértek
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
232. hozzászólás - 2009.03.06. 08:01:53
Nekem 2-es az idomítás és kész halál idomítani egy dögöt, sajnálom szegény 1-es idomításúakat..
Azirafael, TGY
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
233. hozzászólás - 2009.03.06. 11:36:06 (Válasz Jeriko #228 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.03.06. 06:11:09
Idomtásnál az nem férne bele, hogy nem fél órát idomítom, hanem egyszerre kell befizetni az LE-t, és abból jön ki a szükséges idő? Ez is egy olyan dolog, ahol nem a LE számít, hanem hogy mennyit tudsz gép előtt ülni.


Ez alapvetoen igaz.
Pontszám: 7.50
irritálóDJGollaiFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
234. hozzászólás - 2009.03.08. 18:08:35
Nekem anno még volt egy ötletem (l. világ3 fórum), miszerint szaporítani az állatokat. Nem tudom, hogy kinek mi a véleménye, de nekem tettszik... Én rögtön 2 dologra is gondoltam: Állat kereskedés vagy Egyszerűen így szerezni állatot. Az ötletre pozitív visszajelzést kaptam, hát gondoltam megemlítem még egyszer. (Nehogy elfelejtődjön.)
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
235. hozzászólás - 2009.03.08. 18:09:43 (Válasz DJGollai #234 hozzászólására.)
(Elképzelem, ahogy egy izmós manó egy orgling hőssel párosodik. Inkább mégse.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.14
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
236. hozzászólás - 2009.03.09. 09:00:30
Azért hadd vessek fel még egy kérdést mielőtt bevezetésre kerül a reform.

Egy szövetségi társam a kb 80. szintű állatából sajtolt kb 80K LE-t. Amennyiben a hasonló szintű állatom "visszaíródik" mondjuk 40-45re, akkor az esetlegesen sajtolásból kapott LE is visszaesik a felére?

Csak mert akkor még az elkövetkezendő néhány napban döntenem, kell, hogy akarok-e sajtolni...
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
237. hozzászólás - 2009.03.09. 09:47:11 (Válasz DzsoniKSL #236 hozzászólására.)
Idézet: DzsoniKSL - 2009.03.09. 09:00:30
Azért hadd vessek fel még egy kérdést mielőtt bevezetésre kerül a reform.

Egy szövetségi társam a kb 80. szintű állatából sajtolt kb 80K LE-t. Amennyiben a hasonló szintű állatom "visszaíródik" mondjuk 40-45re, akkor az esetlegesen sajtolásból kapott LE is visszaesik a felére?

Csak mert akkor még az elkövetkezendő néhány napban döntenem, kell, hogy akarok-e sajtolni...


Valószínűleg igen. Amíg konkrét válasz nem jön rá, addig azt döntsd el magadban, mi fáj jobban: Ha kisajtolod most az állatod, de kiderül, hogy később ugyanennyit ér, vagy ha nem és később nem fog ennyit érni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
238. hozzászólás - 2009.03.09. 11:46:00
Hát igen, az itt a kérdés, hogy a lépett szintet nézi a progi sajtoláskor, vagy a megszerzett összes tapasztalati pontot. Gyanítom, hogy az előbbi eset áll fenn, ez pedig azt sejteti, hogy reform előtt érdemes kisajtolni, mert nem hiszem, hogy a reform miatt ehhez hozzányúlnának.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
239. hozzászólás - 2009.03.09. 11:52:17
Lehet tudni hogy kb mikor lesz a reform?
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
240. hozzászólás - 2009.03.09. 14:50:50 (Válasz Jeriko #229 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.03.06. 06:11:09
Idomtásnál az nem férne bele, hogy nem fél órát idomítom, hanem egyszerre kell befizetni az LE-t, és abból jön ki a szükséges idő? Ez is egy olyan dolog, ahol nem a LE számít, hanem hogy mennyit tudsz gép előtt ülni.

Itt pont az a lényeg, hogy választhatsz: vagy felnöveled az idomitásodat, vagy sokáig fog tartani.

Idézet: Jeriko - 2009.03.06. 06:27:12
Viszont az alapszintet ehhez beszámítanám minden tulajdonságba, a lépett szinttel egyforma mértékben.

Szerintem 50 (vagy 100) TP-s első szint és 50 TP-s növekedés lenne a legjobb. Egyszerű, átlátható, alacsony szinten gyorsan fejlődne az állat. 0., 16., és 40. szinten pedig össz TP mennyisgben találkozik a Miklós féle "első 5 szint 100 TP-s növekedés, utána 15 szint fix 500 TP, utána megint 100TP növekedés" modellel.

Igen, gyakorlatilag az valósul meg, amit írtál, az alapszint egyébként eddig is mindenbe beleszámitott, kivéve az elnyelést, de most ez is megtörténik.
A növekedésre Simon is javasolta, hogy legyen lineáris az átmenet, matematikai szempontból már rég igazat adtam nektek, de pszichológiailag az a fontos, hogy egy változás a lehető legkevesebb embert érintsen. Ha a játékosok túlnyomó többségének megváltozik az állat szintje, abból sok probléma lenne, biztos vagyok benne hogy sokan még a fórumot sem olvassák, nem értenék, mi történt.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!