Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Állategészségügyi reform
1. hozzászólás - 2009.02.11. 15:45:23
Tudom, hogy most több javaslat-topic is fut egyszerre, és nem akarok senkit sem túlterhelni az ötleteléssel, de van itt egy téma, ami már régóta aktuális. Az állatokkal kapcsolatban több probléma is kiderült, ezt a témát egyszer marginálisan megpiszkáltuk. Továbbra is fennáll azonban, hogy az aktív játékosoknál értelmetlen a sebgyógyítás, a meggyőzőkészség, a vastag bőr és a másodlagos támadás szakértelem, most már jönnek az állatokat sebző varázslatok, ami szintén értelmetlennek lett bélyegezve, egy új akadémiás épület és szakértelem is hasonló sorsra juthat, ráadásul jön ugye a több állattal való harc.
Mindez részben azért, mert a korai tesztelés során engedtem a tesztelői erőszaknak és beraktam, hogy szintlépéskor a morál maximumra ugorjon, és az intelligens kedvenc hatékonyságát 3%-ról 5%-ra növeltük.
Persze a dologban szerepet játszik pár másik faktor is. Az egyik leglényegesebb gond, hogy az állatok szintlépéséhez konstans TP szükséges, míg a szintlépésük az IK szakértelem és a kennel miatt egyre gyorsul. Az eredeti ok, amiért ezt így csináltam, hogy amikor valaki új állatra vált, akkor az könnyen utolérhesse a jelenlegi állat szintjét, és amikor kiderült már az éles játékban, hogy ez nem teljesen állja meg a helyét, nem akartam ilyen nagy volumenű változtatást. Ahogy a dolgok haladnak, attól tartok, hogy muszáj ezt mégis meglépni. Az állategészségügyi reformcsomag a következő lépésekből állna:

1. Az állatok 20. szintjéig minden marad a régiben, azaz szintenként 500 TP szükséges. 20. szinttől azonban elkezd nőni a szükséges TP, 600, 700 stb. TP lesz. Azokat az állatokat, amelyek szintje 20 fölött van, átkonvertáljuk erre a rendszerre. Tehát kiszámoljuk, élete során mennyi TP-t gyűjtött, és kiszámítjuk, az új rendszerben ebből most hányadik szintű lenne, és erre átírjuk a szintjét.
Indoklás: Az új állat "felhúzása" továbbra is gyorsan fog menni, mert alacsony szinten gyorsan fog az állat fejlődni. Magasabb szinten viszont mivel ritkábban lép szintet, szerepet fognak kapni a "morál" és "életpont" statisztikái is. Ráadásul a korábban felemlegetett probléma, miszerint a tápos állat magas sebzés-elnyelése miatt nem lesz érdemes lecserélni, is valamilyen szinten kezelve lesz, hiszen az egyre nehezebben fejlődő állat egyre lassabban fog pluszt adni.

2. A kennelben való gyakorlást megszakíthatóvá tesszük (vagy beállíthatóvá az időtartamot), és a kennel magasabb szintjén már nem (csak) az idő fog nőni, amíg az állat a kennelben tartózkodhat, hanem a fejlődés mértéke.

3. Ha megoldható, kijelezzük az állat statisztikáit (alap szint, elnyelés, találati esély, sebzés) hogy a játékosok több információt kapjanak, dönthessenek arról, melyik állat a jobb.
Pontszám: 7.62
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
2. hozzászólás - 2009.02.11. 15:58:00 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Az állatok sebzéselnyelésénél továbbra is csak a lépett szint fog számítani, az alapszintje nem?

A moráljavításnál beállítható lesz a ráfordítandó LE mennyisége? (Ha már a kennelnél megcsináljátok, itt is meg kellene...)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
3. hozzászólás - 2009.02.11. 16:02:09 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Hat mit ne mondjak, orulok, h ezt most sikerult bevezetni, mikor felszenvedtem 50 fole az allatot

Mellesleg viszont teljesen egyet kell ertsek, szukseges egy ilyen reform. A kennel valtoztatasnak kulon orulok (anno en is ugyanezt javasoltam)!

Kerdes: egy uj allat elfogasakor az alapszintje beleszamit-e majd az elnyelesbe, vagyis egy 10es szintu hartyas lemur es egy 10es szintu ragyas kriptiod ugyanannyit fog felfogni? Igen eseten meg mindig nem nagyon eri meg sztem uj allatot befogni.

Edit:
Kerdes2: A 10 szintlepeses kuldi ettol modosulni fog? En mar reg tulvagyok rajta, de ezzel duplajara no majd az ideje aki epp csinalja.
A hozzászólást Endyr módosította 2009.02.11. 16:05:51-kor
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
4. hozzászólás - 2009.02.11. 16:14:20 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Miklos - remek! Ezek jo valtozasok (mondom ezt ugy, hogy nekem van a legmagasabb szintu allatom a jatekban).

Egyedul annyit tennek hozza, ami mar tobbszor szoba kerult, es a 2 hozzaszolas alatt is mar most is... az ujonnan befogott szornyek alapszintje is szamitson az elnyeles/sebzes bonuszokba. Ez igy korrekt, ezt szerintem nem lehet vitatni. Sokkal tobb LE idomitani oket, stb... Jelenleg nagyon nagy buntetes uj allattal probalkozni.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 9.29
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
5. hozzászólás - 2009.02.11. 16:22:44
Szintén maximálisan támogatom, pedig nemsokára nekem lesz a legmagasabb szintű dögöm a játékban;-P

Mellesleg ha jól tudom, a múltkori változtatások után módosult az elnyelés, már nem egyenlő a dög szintjével. Vagy rosszul emlékszem?
És akkor most vissza a régi elnyelési rendszerhez? Vagy soha nem is volt új, csak képzelődtem?
A hozzászólást Crimson módosította 2009.02.11. 16:23:05-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
6. hozzászólás - 2009.02.11. 16:36:15 (Válasz Crimson #5 hozzászólására.)
Valami volt, hogy az elnyeles merteke maximalizalt a karakter szintjehez kepest. Tehat tulzott allat szint vegulis nem szamitott annyira egyebkent sem, mivel a karakter szintje limitalta az allat potenciajat.

Ez nem ugyanaz a kerdes, hogy mi van 1-es szintu, esetleg 20. alapszinten befogott allattal.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
7. hozzászólás - 2009.02.11. 16:42:23
Ha az állatok lassabban lépnek szintet ez azt jelenti, hogy még lassabban érik el azt a szintet amikor már csökkentett mértékű elnyelést adnak, tehát még kevésbé éri majd meg lecserélni őket. Ezért tényleg jó lenne, ha az állatok alap szintje is beleszámítana az elnyelésbe, ha nem is 1:1 arányban de valamilyen nullánál nagyobb mértékben.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
8. hozzászólás - 2009.02.11. 16:44:23 (Válasz Simon #6 hozzászólására.)
Asszem a sebzés volt maximalizálva, az elnyelés pedig egyre kisebb mértékben növekedett, ahogy az állat kezdett elhúzni a gazditól.
Vagy valami ilyesmi, tényleg nem emlékszem.
De akkor gondolom most visszatér az eredeti rendszer, vagyis szint=elnyelés. Vagy nem:
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
9. hozzászólás - 2009.02.11. 16:51:34 (Válasz Crimson #8 hozzászólására.)
Hát én már két állatot futtatok mert elfogtam egy renegát galetkit és olyan jóban lettünk nem volt szíven kisajtolni, viszont a sebzésük nekem elsö pár blikkre ugyanakkora: az enyém 25%-a. Persze ha valaki érdemlegesebb információval rendelkezik nyugodtan vétózzon meg.

Az állatok statisztikáit tényleg nagyon jó lenne látni, azt nagyon jó ötletnek tartom. (Végre egy kis matek)
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
10. hozzászólás - 2009.02.11. 17:00:21
Nem lenne érdemes EGY fejlődési képletet meghatározni, és azt használni minden szinten? Mert most 5. szintig így fejlődik, aztán 20. szintig amúgy, utána megint máshogy...

Legyen például szint*50 TP, vagy szint*100 TP minden szinten.

Nekem is sokkal szimpatikusabb, ha az állat MINDEN tulajdonsága (elnyelés) függ már az alapszintjétől is. Emiatt nem cserélte le senki sem az állatát az előző refom után sem, így nem lett belőle alternatíva (ami megintcsak az erős játékosoknak kedvezett).
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
11. hozzászólás - 2009.02.11. 17:02:21 (Válasz Almási Viktor #9 hozzászólására.)
Én is beszerzek Henrik mellé még két állatkát, Pávelnek és Tomasnak fogom elkeresztelni őket, és akkor nálam tanyázik majd a Red Wings teljes csatársora, legyőzhetetlen leszek
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
12. hozzászólás - 2009.02.11. 17:04:52
Ha mar az allatok elokerultek.
Mindenkeppen szeretnem jelezni, hogy az allatok hatasa jelenleg a harcra tulsagosan nagy. Termeszetesen itt az 50+ szintu allatokra gondolok, de aki portyzazik, annak 30-40-es szint tajekara osszejon egy ilyen egeszen bizonyosan.
Talan jol demonstralja az allat sebzesfelfogo kepesseget, hogy az elen levo jatekosok zome, ha lerakja az allatat, mig ellenfele nem, akkor 90+% esellyel fog vesziteni.
Masik jo pelda lehet egy mai apikus csatam, ahol 960-as varazslatsebzes mellett 90 kozelharci sebzest okozott nekem az epikus szorny. De az osszes mai epikus csatamat figyelembe veve is, 30% alatt marad a sebzodes amit kozelharcban kaptam!

Ezert ezt vegeredmenyben sztem esszeru lenne mersekelni, es/vagy egy reszet a varazslatra is kiterjeszteni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
13. hozzászólás - 2009.02.11. 17:08:58
Sokan felvetettek, es csak tamogatni tudom: az allat alapszintje erjen pontosan ugyanannyit, mint a lepett szintje. Emellett ugye mar letezik az a szabaly, hogy az allat szintje az alapszintje+a karakter szintje mertekig szamit teljesen, igy az alapszintet gyakorlatilag megduplaznank, egybol ertelme lenne uj allatot kikepezni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
14. hozzászólás - 2009.02.11. 17:13:11
Egyébként a topic is mutatja, hogy kik jöttek ide hozzászólni, egyértelműen az állat a legnagyobb elválasztó tényező a top és a plebs között. Kényes téma Ezek után nagyon kiváncsi vagyok hogy lehet kiegyensúlyozni a több állatos harcot.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
15. hozzászólás - 2009.02.11. 17:13:26 (Válasz Kocos #12 hozzászólására.)
Igen, a magas szintű állat az egyik legjobb felszerelés ami lehet egy karakternél, pont ezért kell megdolgozni érte, meg szakikkal fejlszteni. Egy páncélt csak megveszel oszt ott van, persze hogy erösebb az állat, csúnya lenne ha nem. Nincs ezzel baj, lehet mindenkinek. Új állatot meg mindenképp kell elöbb-utóbb kiképezni, csak még kevesen értek el oda amig az elöző tarthatatlanná válik.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
16. hozzászólás - 2009.02.11. 18:02:23
Nem is ertem miert lett elvetve az, hogy az allat alapszintje is szamitson ha ennyien akarjak. Talan anno, amikor meg en is emelett agaltam meg kevesen voltunk. Most ugy latom nem lehet majd ezt elkerulni, vagy talan megis. Anno nem gondoltam bele, hogy ha az alap ep szamit, akkor pl az int. kedvenc nem er majd semmit. En akkor beruhaztam 100-150K LE-t (ami akkor joval tobb volt mint most) es kifejlesztettem a 25os int. kedvencet. 2 naponta 3 szintet lepett az allatom 15os portya mellett. Most 65os az allatkam, masfel honap alatt ugy, hogy kb 2 hete nem turbozom az int. kedvencet. Tehat itt a befektetett fent emlitett mennyisegu LE, a kb 1 honap es a hozza szukseges gyoztes portya. Az eredmeny: 20as szintu allat es 40es karakter szint= 60 elnyeles. (60on maximalt az elozo allatos modositas miatt)
Namost szamitson az allat alapszintje. HA es mondom HA akkor el lett volna fogadva a hon allitott allat alapszint. Csinalok egy 15-20as idomitast azt jol megturbozom meg 15-20al. Ime egy 40es alapszintu allatot(12000 az idomitasi koltseg) beidomitok 1-2 ora!!! alatt. Eredmeny 1 sikeres elfogas utan. Befektetett LE kb 70K, 2 ora= 40es elnyeles. A vezetokeszseg teljsen ertelmetlen a gyogyitas teljesen ertelmetlen...

Koszi nem kerem, hogy az allat alapszintje szamitson. Logikus lenne ha ugy lenne, de a jelenleg felepitett jatekban rossz dontes lenne ezt bevezetni. Ha megis ugy lenne, akkor kernem athelyezni a 25os erteket az int. kedvencrol az idomitasra 15-ot es maradek LE-t a zsebembe. Ez azt hiszem egy ilyen merteku valtozasnal nem tul nagy kerdes.

Ja es majd elfelejtettem egy aprosagot: 1 portya 13 TP-t ert kb. Ugye az akkori helyzetben nem a szingularitast turboztam, hanem az int. kedvencet. Igy portyankent 13 tp-tol estem el. Az allat 13 portyatol lepett szintet. 169 TP/szint *55 (eddig turboztam az int kedvencet a szingularitas helyett) 9295 osszesen. Szeretnem kerni a fent emlitett TP mennyiseget jovarini nekem. koszonom

Na kb ennyibe kerult ez az allatka, amit sokan tulzasnak tartanak es valtoztatnanak a mostani rendszeren! koszonom
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
17. hozzászólás - 2009.02.11. 18:17:17 (Válasz Draglov #16 hozzászólására.)
Draglov, bocs, de ez erosen santit. Ugye nem lettel hipp-hopp 40. szintu.

Masreszt, nem ertem miert mondod a gyogyitas ertelmetlen. Csak nem azt mondod, ha lesebzodik az allatod, inkabb elkoltesz 10K+-t arra, hogy beidomits egy uj allatot minden alkalommal? Ezt nem gondolhatod komolyan.

Ugyanugy lesz 2 allatod, amiket valtogatsz, es idonkent cserelgeted oket, kozben gyogyitasz/kennelezel.

Viszont, az eleg nevetseges, hogy 10K befektetesert kapsz egy semmirevalo tokot, amivel 1-2 honapot kell bibelodni mire er is valamit.

A javaslat megtartja minden pozitivumat az allatnak, az allat fejlesztesenek, es raadasul erteket ad az eddig hasznalhatatlan szakertelmeknek is. Az intelligens kedvenc hatasfoka kicsit csokken, de nem mulik el, hiszen tovabbra is ezzel gyorsitod a szintlepeseket (ezzel maxEPt, harci erteket, elnyelest).

Es... talan nem gondolod, hogy te vagy az egyetlen akinek magas az intelligens kedvence. A legtobben az elmezonyben ugyanugy elkoltettek a LE-t erre. Semmi hatranyban nem vagy.

[A hozzaszolasodat nem en pontoztam le. ]
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.11. 18:29:22-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
közkedveltJaanaFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
18. hozzászólás - 2009.02.11. 18:48:50
Nekem is tetszenek a javasolt változtatások, szerintem is rossz, hogy meggyőzőképesség / sebgyógyítás meg ilyesmi semmilyen hatással nincs a játékban - az állat naponta lép szintet. Tény, hogy ha magas állatnál van 1 nap, amikor nem érsz rá játszani, akkor nagyon leesik a morál, de ez azért ritkán fordul elő

Az alapszint beszámítást a felfogásba szintén jónak látnám, mert akkor éri meg majd lecserélni az állatokat igazán. Addig nem, nagyon gyengus az új. És az is fontos, hogy pontosan lássuk az értékeket, hogy tudjunk mérlegelni.

Zárójelben megjegyzem, hogy a Kennelben nem 5%-ot, hanem csak 3%-ot számít az intelligens kedvenc. Lehet, hogy nem bug, nem tudom.

Jaana
Jaana
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
19. hozzászólás - 2009.02.11. 19:06:16 (Válasz Simon #17 hozzászólására.)
Draglov arra céloz, hogy a befeketett energiából (intelligens kedvenc fejlesztése + turbózása), ha számítana az állat alapszintje az elnyelésbe, akkor 6-8 szintenként röhögve cserélte volna újabbra az állatot, úgy is bőven maradt volna neki még LE és ezen felül 9k TP-vel többet szerzett volna.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
20. hozzászólás - 2009.02.11. 19:19:15 (Válasz CaveMaN #19 hozzászólására.)
Mindenki mas ugyanezeken a kerdeseken atment. Semmi hatranyban nincs Draglov.

A jovore nezve pedig neki is ugyanaz lesz a szitu, mint masoknak. Semmi hatranyban nincs Draglov.


A multra visszatekintve, azert turbozta az intelligenst, mert ugy erezte ez fontos. Tehetett volna LE-t a szingularis ismeretekbe is maxig. Nem tette, valahova mashova tette. Tehat a TP megsem volt olyan fontos. Ezen kivul, senki nem veheti el Draglovtol azokat a *gyozelmeket* portyaban, melyeket a magas szintu allat biztositott - esetleg alacsonyabb szintu szornnyel nem ment volna annyira. Ezt is lehet szamolgatni. Ha 2 honapja tudtad volna, hogy 2 het mulva ilyen valtozas tortenik, akkor nem turboztad volna az IK-et? Ha nem, akkor legfeljebb annyi valtozott azota, hogy belattad mar eleve butasagot csinaltal, hogy nem a sajat TP-det maxoltad, hanem az allatet. Bocsi.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.80
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője