Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
141. hozzászólás - 2009.02.18. 09:16:39 (Válasz Jeriko #138 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.02.18. 07:42:01

VISZONT a problémát - ami miatt már másodjára vetődik fel az álltok megreformálásának ötlete - ez a 2-3% (sőt, nem túlzok, ha 1%-nál kevesebbet mondok: 100. legmagasabb szintű állat csak 45. szintű) okozza.
Abban gondolom egyetértünk, hogy ha 20. szintig ugyanaz marad a fejlődés mint most, akkor a 20. szintű állatot nagyon hamar el fogja érni ez az 1%. Ez alatt a 20 szint alatt az állatod lényegesen erősebb lesz, mint azoké, akik egyszerűen csak befogják. Valószínű, még 30 lépett szintnél sem lassul be annyira a fejlődés, hogy megérje lecserélni.
Úgy érzem, kb. 40-50 lépett szint után jönne el az a pillanat, hogy érdemes lenne lecserélni az állatot,


Az ugye megvan, hogy jelenleg a korlat alkalmazasa utan a legmagasabb szintu allat 46-os lenne? Gyakorlatilag pedig talan 52-es, a te modszereddel. Nekem van egy 11-es lepettszintu 40-es alapszintu monom, az 51. Ezt kevesebb mint ket hete fejlesztem, szinte teljesen csata nelkul, es erosebb lenne a legjobban fejleszett lenynel? Huu de jo. Maradjunk abban, hogy lepett 30 szintenkent, kariszintben szamolva 5-8 szintenkent cserelnenk az allatot. Amikor eleri a 20-at akkor elkezded hasznalni, es parhuzamosan befognd az ujat. Az alacsony szintek, de magas alapszintek miatt a meggyozokeszseg a sebgyogyitas es a vastag bőr tovabra is lenyegtelenek lenének.

Ha nem az a végcélunk, hogy azok akik nem fejlesztik az állataikat is ugyanolyan erős állattal rendelkezzenek, mint azok akik igen, akkor ez semmire nem megoldás. Ez pedig, hiaba írod csupa nagy betűvel, hogy MINDENKI nem lehet ay célunk. Nyilván az aki portyázik vagy kennelezik rendszeresen magas IK-val, annak a befektett energiáért cserébe erőseb állat jár.

Petur mondta el a jo iranyt! A befogott allat legyen gyengebb es a nagyobb fejlodesi potenciállal fogja be idővel a korbbi állat képességeit. Idővel, értsd: nem par nap alatt.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.02.18. 09:17:50-kor
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
142. hozzászólás - 2009.02.18. 09:21:56 (Válasz Mortimer #2 hozzászólására.)
Miklós én csak annyit szeretnék kérni hogy a fejlesztés bekerülése előtt 1-2 nappal szóljatok léci.
Plusz az is jó lenne, ha a fejlesztés bekerülésével az állatok aktuális morálja felugrana 100-ra.

Előre is köszönném ha meg lehetne oldani ezt a két pici de sokak számára fontos dolgot.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
143. hozzászólás - 2009.02.18. 10:26:26 (Válasz Kocos #141 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.02.18. 09:16:39
Az alacsony szintek, de magas alapszintek miatt a meggyozokeszseg a sebgyogyitas es a vastag bőr tovabra is lenyegtelenek lenének.


Amit te szeretnél, ott sem lesz értelme a sebgyógyításnak, vastagbőrnek. Talán a meggyőzőkészésgnek, de szerintem csak idő kérdése, hogy abból is módosítás legyen.

Idézet: Kocos - 2009.02.18. 09:16:39
Nyilván az aki portyázik vagy kennelezik rendszeresen magas IK-val, annak a befektett energiáért cserébe erőseb állat jár.


Ez gy is lenne, átlag 15-20 szinttel lenne magasabb az állatod. Az IK-ért cserébe nem erősebb állat, hanem gyorsabb fejlődés jár, amit szintén megkapsz.

Idézet: Kocos - 2009.02.18. 09:16:39
Petur mondta el a jo iranyt! A befogott allat legyen gyengebb es a nagyobb fejlodesi potenciállal fogja be idővel a korbbi állat képességeit. Idővel, értsd: nem par nap alatt.


Az elmélet jó, mégis van vele 3 problémám:
1) Jelenleg az alapszint semmit nem számít bele a sebzéfelfogásba. Hogy akarod ezt gyengíteni? Sebbezzen téged az állat?
2) Gyorsabb fejlődés: az egész reform abból indul ki, hogy túl gyorsan fejlődnek az állatok (lásd Miklós topic-indítója). Persze be lehet lőni, hogy a szintlépés lassításával együtt lassuljon a fejlődés, de továbbra sem látom, mitől fog egy magasabb alapszintű állat magasabb sebzésfelfogást elérni, mint egy alacsonyabb alapszintű, de már több szintet lépett, ha az alapszint nem számít a sebzésfelfogásban. Egyszerűen SOHA nem fogja utolérni.
3) Ezzel a módosítással a top-játékosok egymás között talán ki lennének egyensúlyozva, viszont durván megnőne a különbség a top-játékosok és azok között, akik kevesebb figyelmet tudnak a játéknak szentelni (gyengébb kezdő állat, szintlépésekkel éri csak utol a régebbit: aki nem tud eleget szintet lépni, még jobban lemarad).


Egy kósza ötletet még ide írok, hátha érdemes továbbgondolásra:
- Eddig győzemenként 10 TP-t kapott egy állat. Mi lenne, ha ez módosulna (a szintlépés változtatásával együtt) arra, hogy annyi TP-t kap, amennyi az alapszintje?
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
144. hozzászólás - 2009.02.18. 10:29:37
"Egy kósza ötletet még ide írok, hátha érdemes továbbgondolásra:
- Eddig győzemenként 10 TP-t kapott egy állat. Mi lenne, ha ez módosulna (a szintlépés változtatásával együtt) arra, hogy annyi TP-t kap, amennyi az alapszintje?"

továbbgondolásra érdemesnek tartom...
Pontszám: 5
kedvencGdd808Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
145. hozzászólás - 2009.02.18. 11:16:38 (Válasz Varaszlo #144 hozzászólására.)
Sőt, ez igen jó ötlet, ha ugyan nem zseniális

//update: spec. valóban, akinek manapság nagy döge van, az általában 10 alatti alapszintű, ily módon sokat buknának az új TP rendszeren. Ugyanakkor, ha a 10 TP lenne a minimum, és az ennél magasabb alapszintűek ennek függvényében kapnának plusz TP-t? Még ha nem is konstans (alapszint-10)-et, hanem valami sávos dologban?
A hozzászólást Gdd808 módosította 2009.02.18. 11:26:52-kor
LE veletek! )
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
146. hozzászólás - 2009.02.18. 11:22:47 (Válasz Varaszlo #144 hozzászólására.)
Ez az ötlet drasztikusan módosítaná az egész állattartás dolgot. Aki most idomított be egy dögöt az nagyon jól járna, a többiek meg nagyon megszívnák. Szerintem nem jó ötlet, mert nincs kiegyensúlyozva.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
147. hozzászólás - 2009.02.18. 12:05:30
Lehet sok mindennel okoskodni. Alakíthatjuk át az egész állattartást azért, h pár rosszul kialakított szakértelemnek haszna legyen, ill aki egész nap a gépnél ül annak ne legyen erősebb állata mint aki ma is benézett.

De azért gondolkozzunk el egy kicsit.

Igazából azt kellene megállapítani hogy mennyi napnyi játékidőt kelljen becserélni azért, h magasabb szintű az állatod. 4 nap alatt lépünk szintet, tehát 4 naponta esély van arra, h nagyobb szintű állatot fogjunk el.

Ha az állat alapszintje mindenben számítana, akkor kb kicsivel lassabban de ebben az ütemben kell fejlődni a magas szintű állatnak is. Lassabban, h érdemes legyen állatod cserélni, de nem sokkal lassabban, h értelme legyen az állatot fejleszteni.

Azon meg ne akadjunk ki állandóan, h aki 30ppn van az többet fejleszt az állaton, aki lelépi a napi ppt az is jobban fejlődik, sőt ha még hozzávesszük, h ki az aki képes nyerni és ki nem akkor örökké lesznek különbségek. Nem lehet a cél az, h ezt eltüntessük.
Pontszám: 3
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
148. hozzászólás - 2009.02.18. 12:13:30
Jelenlegi állapotában a sebgyógyítás, meggyőzőkészség, másodlagos támadás, vastagbőr értelmetlen szakik, és nagy eséllyel azok is maradnak a változtatás után. Használhatóvá csak az erősítésükkel tehetőek.
Most pl a másodlagos támadást leginkább a citadellához tudom hasonlítani, értelmetlen károkozás az ellenfélnek. Használójának 0 előnye származik belőle. A gyógyítás problémája, hogy nem vihető közben harcba, valamint sokáig tart és keveset gyógyul a lény. Ráadásul 12 óra alatt felépül. Ha nem elég magas a szaki, tovább tart 12 óránál annyit gyógyítani egy lényen, mint amit ájulás után visszakap. Morált meg ígyis úgyis veszít, mert egyik esetben sem harcolhat. A vastagbőr pont a másodlagos támadás értelmetlensége miatt értelmetlen, nem sebződik annyit portyában a lény, hogy érdemes legyen vele komolyan foglalkozni. Csak az epikus harcért ezt fejleszteni pedig luxus. Talán a meggyőzőkészségnek lesz értelme, de egyenlőre ez is csak nagyon talán…
Önmagában az állatreform nem oldja meg a szakik problémáját. A játékvezetésnek újra kéne gondolni ezeket a szakikat, mert a mostani állás szerint bárhogy is alakuljon az állattartás, ezeket a szakértelmeket senki sem fogja fejleszteni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
149. hozzászólás - 2009.02.18. 12:45:39 (Válasz Ariel #148 hozzászólására.)
Szerintem ezt nem lehet igy elore megjosolni. HA megnonek a szintlepeshez szukseges intervallumok, akkor igenis elkepzelheto, hogy szukseges lesz a gyogyitas, peldaul. Es ha mar a gyogyitas szukseges, akkor a vastagbor is megerheti. Ettol fuggetlenul, erosen marginalis erteke lesz ezeknek a szakertelmeknek is, meg a jovoben is.

Ilyen otlet mar volt, esetleg szamithatna a masodlagos tamadasbol szerzett sebzes is a csata vegeredmenyebe. Maris lenne motivacio fejleszteni a szakertelmet, es szukseg lenne gyogyitasra is nagyon hamar. Persze, lenne egy erdekes taktika, ahol valaki allat nelkul, magas masodlagossal osztja az eszt, de szerintem az allat elnyelese meg mindig ellensulyozna a sebzest amit a masodlagosbol kap az ember.

Ettol fuggetlenul, ismetlem, hogy megoldasnak tunik az, hogy az allat alapszintje alapjan 50% vagy 75%-a szamitson be az elnyeles es mas harci ertekekbe. Tovabbra is fejleszteni kellene az allatot, hogy utolerje es leelozze az elozo allatot, viszont meglenne az elozes lehetosege. Szerintem egy ilyen megoldas abszolut mertekben kompromisszum, minden eddigi aggodalomra valaszt nyujt.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.18. 12:46:39-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
150. hozzászólás - 2009.02.18. 12:46:47 (Válasz Ariel #148 hozzászólására.)
A másodlagos támadással azért vitatkoznék (nyilván a jelenleg 1000 ép-s dögök esetében elég értelmetlen. Tekintsünk el attól, hogy ti pl nem háborúztok.) Jelenlegi értelmetlenségét az adja, hogy nagyon keveseknek van értelmes szintre fejlesztve, ha mindenki fejlesztette volna, hullanának az állatok mint a legyek. Közel sem olyan mint a citadella, mivel ha leütjük az ellenfél állatát, akkor a háborús cselekményből kivonjuk azt a tagot, vagy ha nem, a közeljövőben simán legyőzőm, azzal szemben, hogy eddig mondjuk 1 ide 1 oda csatákat vívtunk.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
151. hozzászólás - 2009.02.18. 12:52:38 (Válasz Ariel #148 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.02.18. 12:13:30

Most pl a másodlagos támadást leginkább a citadellához tudom hasonlítani, értelmetlen károkozás az ellenfélnek. Használójának 0 előnye származik belőle.


ha valaki egy csatában kap 1-2-3-4*40 sebzést a lényébe, az meggondolja magát, hogy támadjon-e adott karakterre,

gyógyítás: nem hiányzik, hogy mindig használható legyen, nyilván mindenki van levert állapotban, akkor automatikus gyógyítás és sosincs bajban az állat.

én igazából azt nem értem az állatkoncepcióban, hogy miért nem permanens a lény halála? az tűnt volna logikusnak, volt is nagy meglepetés, mikor kiderült, hogy csak apró kellemetlenséget okoz a halál.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
152. hozzászólás - 2009.02.18. 13:19:11
Nézzük csak a gyógyítást. A 40-ik szinten befogott titánpókomnak volt alapból 160 ép-je, 20 szintet lépve lesz neki 960. Ha gyógyítani akarom nem harcol velem. Csökken a morálja, kennelbe sem tehetem. Valamint állandóan klikkelgethetek rá, hogy tényleg felgyógyuljon. Akkor már inkább ájultra veretem és fél nap múlva van elég ép-je megint. Portyákban túl sok sebet nem kapnak a lények, pont a másodlagos támadás értelmetlensége miatt. Több százezer LE-t kiadni azért, hogy gyógyítani tudjam az állatomat, holott ájulás után ugyan így felgyógyul, csak pazarlás.

CaveMaN: amennyiből a másodlagos támadást értelmes szintre tolod, annyiból más dob a szívósságán annyit, hogy +1 harci kört kap, aminek nem csak háborúkban veszi hasznát 1-2 alkalommal. Persze ha korlátlan mennyiségű LE állna rendelkezésre mindent ki lehetne fejleszteni, de így priorizálni kell, és a másodlagos támadás nagyon a sor végén áll.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvencKhettyNő
Végzetúr mester
1135 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
153. hozzászólás - 2009.02.18. 13:40:41 (Válasz winnie #151 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.02.18. 12:52:38
Én igazából azt nem értem az állatkoncepcióban, hogy miért nem permanens a lény halála? az tűnt volna logikusnak, volt is nagy meglepetés, mikor kiderült, hogy csak apró kellemetlenséget okoz a halál.


Teljes őszintén mondom, hogy ha egy ájultra verés eredménye az lenne, hogy meghal a manóm vagy a griffem... megőszülnék és főbe lőném magam!
Egyrészt én érzelmileg kötődöm az idomított állatkáimhoz (a csak úgy befogottak nem érdekelnek, azokat simán kisajtolom), ha egy nap egymás után megtámad 4-5 olyan karakter, akik pikk-pakk ájultra verik és én este csak arra érek haza, hogy szegény már megint lábadozik, annak se örülök, de akkor addig elteszem aludni és hívom a másikat (elméletben persze, hiszen egy 4-es és egy 11-es szintű állatról beszélek ), de ha arra érnék haza, hogy valamelyikük a csatában elhalálozott, mert max. ÉP-ről leütötték a nálam 3-4 szinttel nagyobb karakterek... az ugye nem lenne egészen fair!

Persze ezt kivédendő, akkor lehetne fejleszteni egy hatékonyabb vastag bőrt , mint a huzat! Vagy egyszerűen nem hagyom magam mellett, amikor nem vagyok biztos a győzelemben, csak ez esetben a morálja így is, úgy is lezuhan (még arra sincs esélye, hogy egy esetlegesen nyert csata megemelje a TP-t és a morált...)

Alapvetően egyetértek Ariellel, hogy a magas másodlagos támadásban pillanatnyilag én is csak a másik szivatását látom...
Persze értem én winnie szavait is, hogy ez elrettentő lehet egy-egy agresszornak, de (tőle is )mindig csak azt a részt kaptam meg, hogy állatka alszik 12 órát...
Azt hiszem, hogy aki annyira erős, az inkább nem viszi magával az állatot, vagy egy ilyen eset után beteszi a Kennelbe és megvárja, míg ott szintetlépve meggyógyul és addig viszi a másikat, de semmiféleképpen nem rettenti el őket egy ilyen szakértelem...
Aki pedig a középmezőnyben játszik, azt pedig csak szivatni lehet egy ilyennel... (hiszen se visszaütni nem tud - ki az a bolond, aki visszatámadna egy magasabb szintűt a "bosszú nevében")...
Ha pedig egy alacsonyabb szintű ezzel védekezik... hát ez az izgalmas rizikó az egészben
A hozzászólást Khetty módosította 2009.02.18. 13:41:16-kor
Khetty, Napkapu és a A Zöld Pókok Exkluzív Hálójának arculattervezője (V1)
Kerheina, Ködkapu Strázsái szövetség (V3)
"Több okom van gyűlölni, mint bárkinek... és én mégis hinni kezdtem Benned!"
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
154. hozzászólás - 2009.02.18. 13:50:06 (Válasz Khetty #153 hozzászólására.)
Idézet: Khetty - 2009.02.18. 13:40:41
Idézet: winnie - 2009.02.18. 12:52:38
Én igazából azt nem értem az állatkoncepcióban, hogy miért nem permanens a lény halála? az tűnt volna logikusnak, volt is nagy meglepetés, mikor kiderült, hogy csak apró kellemetlenséget okoz a halál.


Teljes őszintén mondom, hogy ha egy ájultra verés eredménye az lenne, hogy meghal a manóm vagy a griffem... megőszülnék és főbe lőném magam!


hmm, ez teljesen jogos - mint ahogy az is, hogy egy dolog, ha az ember bevédekezik magas másodlagossal, de akkor kénytelen ártatlan portyákon is gyilkolni, ami nem célja.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
155. hozzászólás - 2009.02.18. 13:54:55 (Válasz Ariel #152 hozzászólására.)
Ez igaz de ha a gyógyítás morált is ad akkor már meggodnolandó a használata szerintem. A gyógyítás szakértelem hasznossága meg csak a hatékonyságán múlik. Ha százalékos ép-t adna vissza nem pedig fixet akkor simán megérné még külön is.

A másodlagos támadás meg szánalmasan gyenge, 30-as másodlagossal is alig alig lehet valamit sebzeni az ellenfél állatába, nem tudom Miklós olvassa e ezt a fórumot de jó lenne kicsit pontosabb infót kapni a masodlagos támadás működéséről. A leírása alapján és főleg az elején úgy tűnt, hogy a masodlagos támadás szintje 1%-okat emel a sebzésen, de nagyon úgy tűnik, hogy ez csak egy ideig van így magasabb szinten sokkal kevesebbet ad kb. ugy mukodik mint a csapdakészítés.




Idézet: Ariel - 2009.02.18. 13:19:11
Nézzük csak a gyógyítást. A 40-ik szinten befogott titánpókomnak volt alapból 160 ép-je, 20 szintet lépve lesz neki 960. Ha gyógyítani akarom nem harcol velem. Csökken a morálja, kennelbe sem tehetem. Valamint állandóan klikkelgethetek rá, hogy tényleg felgyógyuljon. Akkor már inkább ájultra veretem és fél nap múlva van elég ép-je megint. Portyákban túl sok sebet nem kapnak a lények, pont a másodlagos támadás értelmetlensége miatt. Több százezer LE-t kiadni azért, hogy gyógyítani tudjam az állatomat, holott ájulás után ugyan így felgyógyul, csak pazarlás.

CaveMaN: amennyiből a másodlagos támadást értelmes szintre tolod, annyiból más dob a szívósságán annyit, hogy +1 harci kört kap, aminek nem csak háborúkban veszi hasznát 1-2 alkalommal. Persze ha korlátlan mennyiségű LE állna rendelkezésre mindent ki lehetne fejleszteni, de így priorizálni kell, és a másodlagos támadás nagyon a sor végén áll.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
156. hozzászólás - 2009.02.18. 13:57:36 (Válasz Ariel #152 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.02.18. 13:19:11
Nézzük csak a gyógyítást. A 40-ik szinten befogott titánpókomnak volt alapból 160 ép-je, 20 szintet lépve lesz neki 960. Ha gyógyítani akarom nem harcol velem. Csökken a morálja, kennelbe sem tehetem.


igazad van, de az efféle érvelésekkel nem kéne elszállni és 40. szintű példákkal előhozakodni, hiszen addig még lesz vagy 2 reform. egy manóban gondolkodj, aki 4-5. szintű és még kennel sincs a képben:) nem mindenki van a 40. szinten, na és változtatni a tömeget figyelembe véve kell. attól, hogy neked nem hasznos a gyógyítás, én, mikor alacsony szintű volt a lényem, örültem, ha megérte a szintlépést. aztán, egyszeri befektetésként fejlesztettem gyógyítást, azóta pedig nincs gond, mivel csak a napi vadászatok alatt gyógyul 100-200-at, ha kell.

Idézet: Ariel - 2009.02.18. 13:19:11
Portyákban túl sok sebet nem kapnak a lények, pont a másodlagos támadás értelmetlensége miatt.


nem-e? tapasztalat? megint csak azt mondom, hogy tágra nyílt tekintet és nézz lefele, ne csak magadból indulj ki, hanem azokból, akik nem a toplista első 2 oldalán vannak, akiket napjában 10-15-ször leportyáznak, s akik ezen harcok során, még alacsony másdolagossal is beszednek csatánként minimum 10-20 állatsebzést.

az érveléssel nincs gond, csak szűklátókörű, és a játékvezetésnek a teljes képet kell néznie, amikor a képesség készült, akkor nem 40, szinten rohangáltak az élharcosok.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
157. hozzászólás - 2009.02.18. 13:59:02 (Válasz Ariel #152 hozzászólására.)
Volt annak 200 is alapbol.
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
158. hozzászólás - 2009.02.18. 14:01:03 (Válasz Otoaak #155 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.02.18. 13:54:55
A másodlagos támadás meg szánalmasan gyenge, 30-as másodlagossal is alig alig lehet valamit sebzeni az ellenfél állatába


mennyi az az alig?

csak mert 15-sel simán 15%-nak tűnik egy friss csata alapján, van, hogy egy csatában 60-80 - de persze találni kell és jó, ha nincs az ellenfél állatának elnyelése:)
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
159. hozzászólás - 2009.02.18. 14:04:24 (Válasz winnie #151 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.02.18. 12:52:38
Idézet: Ariel - 2009.02.18. 12:13:30

Most pl a másodlagos támadást leginkább a citadellához tudom hasonlítani, értelmetlen károkozás az ellenfélnek. Használójának 0 előnye származik belőle.


ha valaki egy csatában kap 1-2-3-4*40 sebzést a lényébe, az meggondolja magát, hogy támadjon-e adott karakterre,


Ezt hanyas masodlagosra szamoltad? 60-80-100?


én igazából azt nem értem az állatkoncepcióban, hogy miért nem permanens a lény halála? az tűnt volna logikusnak, volt is nagy meglepetés, mikor kiderült, hogy csak apró kellemetlenséget okoz a halál.


Ez muszaj, hogy igy tortenjen, kulonben pont azok szivnanak vele, akiknek amugy is gondjuk van az allat fejlesztesevel. Aki profi allattarto, annak nem ajul az allata soha.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
160. hozzászólás - 2009.02.18. 14:11:05 (Válasz Otoaak #155 hozzászólására.)
Idézet: Otoaak - 2009.02.18. 13:54:55
Ez igaz de ha a gyógyítás morált is ad akkor már meggodnolandó a használata szerintem. A gyógyítás szakértelem hasznossága meg csak a hatékonyságán múlik. Ha százalékos ép-t adna vissza nem pedig fixet akkor simán megérné még külön is.


A meggyőzőkészséget és a gyógyítást össze kéne vonni gondozás szaki néven. Plusz automatikussá kéne tenni. (Azaz az állat morálja folyamatosan javulna - ahogy most is, és az állat folyamatosan gyógyulna).
Pontszám: 7.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!