Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
401. hozzászólás - 2009.03.24. 13:28:09
Lehet, hogy más is hasonló élt hasonló javaslattal.

A nagyobb kennel jobb hatásfok témához szeretnék ötletet adni.

Induljunk ki abból, hogy az 1-es szintű kennelben 2 óra gyakorlás ér 100%-ot.

Akkor a 2-es szintű kennel két óra érjen 101%-ot, 4 óra 102 százalékot.
A hármas szintű kennelben a gyakorlás rendre, 102, 103, 104 százalék, és így tovább.
Ha van 10-es szintű kenneled, akkor az már 109, 110 ... 118%-ot hoz
A max 25-ös szintű kennel pedig 124, 125, 126 ... 148%.

Ez könnyen leprogramozható, és támogatja a nagyobb kennelt is és a hosszabb gyakorlatozást is.
A növekedés sem drasztikus, bár a közel 50% hatékonyságnövekedés már jelentősnek számít, igaz ehhez max kennel és két nap gyakorlásra van szükség.
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
402. hozzászólás - 2009.03.25. 13:35:42
"Miklós, még 1 dolog. Nem lehetne az állatoknak adható tárgyak költségét is lecsökkenteni a fókuszkristályokhoz hasonlóan ? Ha már úgyis az a cél hogy gyakrabban cseréljünk állatot, biztos visszajön az ára.

Köszi előre is."

Ez a kérdésre valami válasz ? igen/nem/majd ?
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
403. hozzászólás - 2009.03.28. 15:46:55
Lenne egy észrevételem állatreform ügyben:

A reform harcászatilag jól sikerült, viszont az állatok ÉletPontja nagyon elszállt. Egy 30-as szintű állatomnak most van 2000 ÉP-je, egy másik - 10. szintűnek - 840. Mi lesz itt, ha még a bűvös kunyhót is elkezdi valaki építeni?

Gyakorlatilag a sebgyógyítás, vastag bőr, másodlagos támadás, másodlagos varázslat szakértelmek értelmüket vesztették, mert előbb lép szintet az állat (később pedig előbb cserélem le), minthogy hogy közelébe kerüljön annak, hogy elfogy az ÉP-je.
Ráadásul a másodlagos támadás és másodlagos varázslat szakértelmek folyamatosan veszítenek hatékonyságukból, ami az elején 1% szintenként, később ez feleződik - mégha valaki a régen igen soknak számító 150 sebzést is okoz egy állatnak, szinte semmit sem jelent.

A sebgyógyítás beleszámít a sebzéskompenzációba, szóval annak ott lehet értelme.

Szóval - lehet, ezért megköveznek játékostársaim - de mi lenne, ha az állatok szintlépéskor nem gyógyulnának, csak gyógyítani lehetne őket?
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.03.28. 15:51:05-kor
Pontszám: 5.20
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
404. hozzászólás - 2009.03.28. 16:06:29 (Válasz Jeriko #403 hozzászólására.)
Lehet, hogy a Te szinteden nem jelent problémát, de én pl 41. szinten igenis megszenvedek vele, hogy sose legyenek ájultak a dögök. Egyfelől téged kevesebben támadnak, másfelől arrafelé már kimegy a kinetikus a divatból (jön a thrax), ami miatt szintén kevesebbet sebződnek az állatok.

Szerintem örülj neki, hogy Te szerencsés helyzetben vagy.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
405. hozzászólás - 2009.03.28. 16:16:04 (Válasz Jeriko #403 hozzászólására.)
Jeriko - erosen atmeneti allapotban vagy, ha nem gond az allat EP. Lesz az meg ugy se.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7.50
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
406. hozzászólás - 2009.03.28. 16:17:29 (Válasz Ricardo #404 hozzászólására.)
Mondjuk a vastag bőr segít, de anélkül fél nap alatt leszedték az állatom 400 ÉP-jét.
Vastag bőrrel meg tökmindegy mert semmit nem sebződnek.
Viszonylag magas szinten (de nem az élvonalban) ez van, ugyhogy teljesen mindegy hogy szintlépéskor felgyógyul-e vagy sem, felesleges programozói munka lenne.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
407. hozzászólás - 2009.03.28. 16:47:12 (Válasz Jeriko #403 hozzászólására.)
Föld hívja Jerikót... Jerikó jelentkezz!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
408. hozzászólás - 2009.03.28. 18:28:27 (Válasz Jeriko #403 hozzászólására.)
Elméletben nem vagyok ellenére, de ilyen erővel akkor a gyógyítás hatékonyságát is növelni kellene. Állatkáimnak 1300-1900 életpontjuk van, és ezt 30-50-esével, szakértelemből visszagyógyítani... ha bevállalod, hogy kattintgatsz helyettem félóránként
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
409. hozzászólás - 2009.03.29. 11:22:47 (Válasz Jeriko #403 hozzászólására.)
Én sem érzem elszálltnak az állatok hpját. A harci dákó szopósabb végén épp elég gyógyítással a dolog hogy szintépésig életben maradjanak.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
410. hozzászólás - 2009.03.29. 21:52:49
Hát lehet, tényleg kivételezett helyzetben vagyok. Pedig kapok a nyakamba én is rendesen. De 50-es sebzésekből (ami 10%-al számolva 500-a varászaltból tud kipattanni) kell az állatomnak 40 db, hogy elaléljen. Egy csatában kap 30 TP körül, most úgy 33 csatából szintet lép (kennelt nem is számolom). Mivel a csatáknak inkább kisebb részében sebződik, és a csaták nagyobbik részét nyerem, ezért nem igen fog az ájulás közelébe kerülni.

De akkor örülök neki!
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
411. hozzászólás - 2009.03.30. 09:33:49
Nem csak a végzeturakkal vívott harc számít, az epikus csaták is nagyon komolyan beleszámítanak a harcba. Mivel az állatok egyre lassabban lépnek szintet, egyre több epikussal kell megküzdeniük azonos szinten. Nem egyszer fordult már elő, hogy 30-ik szint fölötti állatom is padlót fogott már az epikuson. Nagy valószínűséggel újabb ájulási hullám fog majd beindulni amint lecserélődnek az állatok az újabb generációra és az epikus lények felpofozzák őket.

Valamint a játékosok között a másodlagos varázslat szaki elterjedése sem egyforma. Ahogy láttam, 1-2 hordában komolyabban nekifeküdtek a fejlesztésének, nyilván azt remélve a szakértelemtől, hogy kevesebb támadást fognak kapni. Aki nem találkozik ilyen végzeturakkal, az vígan elvan, de én pl ma kaptam be egy 180-as varázslatsebzést, amit már eléggé megéreztek az állataim.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
412. hozzászólás - 2009.03.30. 17:30:48 (Válasz Jeriko #410 hozzászólására.)
Jerikó,
Nem lehet, hogy az a gond, hogy Téged, öten tudnak elverni, mást meg 100-an? Persze én sem panaszkodhatom nagyon, mert engem is csak kb 30-an, de gondolj azokra szerencsétlenekre ott LENN!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
413. hozzászólás - 2009.03.31. 09:57:04 (Válasz Butchman #412 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.03.30. 17:30:48
Jerikó,
Nem lehet, hogy az a gond, hogy Téged, öten tudnak elverni, mást meg 100-an? Persze én sem panaszkodhatom nagyon, mert engem is csak kb 30-an, de gondolj azokra szerencsétlenekre ott LENN!


Szerinted én a toplista első oldalára születtem? 10. szint környékén nem voltam bent az első 200-ban. Hidd el, tudom milyen az, amikor 100-an tudnak leverni.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
414. hozzászólás - 2009.03.31. 16:49:42 (Válasz Jeriko #413 hozzászólására.)
Szerintem akkor még nem volt állatreform. Ja és azért azt tegyük hozzá, hogy az elsők közt kezdeni előny. Nekem nem adatott meg, de még sok másnak sem.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
415. hozzászólás - 2009.04.01. 07:21:58
Jobb ötletem nincs ezért itt teszem fel a kérdést:

Miért nem lehet egyszerre két állatot idomítani?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
416. hozzászólás - 2009.04.01. 07:30:02
És miért nem lehet egyszerre 2 állatot gyógyítani?
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
417. hozzászólás - 2009.04.02. 10:53:23
Miklós, most hogy az állatok "pörögnek", szerencsésnek érzeném, ha a felszerelések árai csökkennének egy kicsit. Például a különböző agyarak magas szinten pont annyit érnek, mint az alacsony szintűek ott, ehhez képest az áruk többszöröse.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.02. 10:53:36-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.44
népszerűKyarraNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
418. hozzászólás - 2009.04.04. 14:38:42
Az se volna baj ha az idomítás le költsége is csökken. Így kicsit drága beidomítani egy állatot. és persze 20ig 30ig nem sok idő míg felnő de utána egy új állat :S sokba fáj ez szerintem.
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
419. hozzászólás - 2009.04.04. 15:05:12
Szerintem pont jól el van találva az idomítás költsége.Pl.9600 le-ért cserébe kaptam kapásból egy 17-es elnyelést ami gyorsan fog nőni...
Pontszám: 5
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
420. hozzászólás - 2009.04.19. 12:01:46
Bár kicsit "tevefarmos" az ötlet, de gondoltam ha másnak nem, további ötletgenerálónak jó lesz, avagy lehurrogásnak is alapot adhat.
Az állatokban sok az öröm, és egyre fentebb menetelve jócskán megnő a szerepük is. Mindenki számol legalább egy hármas-négyesfogattal, amikkel még kezd is valamit, a többit nyilván sajtolja.

Idea 1: Olyan opcióra gondoltam, amivel egyszerre az összes beidomított lényedet "játszani" küldheted, morálnövekedésért cserébe. (Itt lehet elképzelni a rubinsörényű paci hátán vihogó kristálytündért, trallala) Épület, amihez köthető, lehetne a már meglévők közül is, mondjuk a bűvös kunyhó. TP-t nem kapnának, arra ott a kennel.

Idea 2: Nem csak a beidomított, hanem már a befogott lényeidre is vonatkozna. Ha ugyanolyan típusú állatot fogsz be, amid már mondjuk van egy, "játék" közben lehetne x esély arra (tudomisén, összes állatokkal kapcsolatos szakértelem nagyságától v. szerencsétől függően) hogy a kis huncutok nagy felszabadultságukban összehozzanak egy bébit. Amit szintén kisajtolhatsz (fúúj, gyilkos) vagy beidomíthatsz.

Előrebocsájtom, hogy messze nem vagyok azon a szinten ahol ennek a hatékonyságát érdemben meg tudnám saccolni, sem nem látom át mekkora erőfeszítés kellene a bevezetéséhez. Most, hogy így végigolvasom, igazándiból mintha már nekem sem tetszene...
Ettől függetlenül mostmár ha ennyit gépeltem, el is küldöm
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője