Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
121. hozzászólás - 2009.02.16. 09:04:19 (Válasz BaalCain #120 hozzászólására.)
"Nem lenne megoldás ha miközben a szintet is egyre nehezebben lépi a jószág egyre több Tp-t kapna a magas szintű ellenfelekből?"

Az ötlet jó! Azért különösen, mert 20. szinten egy 100. szintű állat klasszisokkal nagyobb táp, mint 40. szinten, ahol mindenkinek egyébként is legalább 30. szintű állatkája van. Ez a mélyen szintvisszamaradott karaktereket büntetné, akiknek jelenleg nincs ellenfelük, szerintem helyesen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóEnergiserFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
122. hozzászólás - 2009.02.16. 19:08:08
Ha jól értem a reformok értelmét,akkor ha valamiben lemaratatok(most az állat)azt meg kell reformálni.
Ha másként értelmezem akkor ez még nem éles játék valódi játékélménnyel,csupán próbaverzió.Korábban is mondhattátok volna mert akkor nem költök ha 10000ft-ot havonta,nem kelek fel éjjel,hogy kihasználjam a napi portyamennyiséget.
Javasolnám,a prémiumtárgyak árának maximálását és a fókuszkristályok cserélhetőségét.
Pontszám: 2.20
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
123. hozzászólás - 2009.02.16. 19:16:44 (Válasz Energiser #122 hozzászólására.)
"Ha jól értem a reformok értelmét,akkor ha valamiben lemaratatok(most az állat)azt meg kell reformálni."

Nem jól érted - aki ide írt eddig, azok mindegyikének magas szintű állata van.

"Javasolnám,a prémiumtárgyak árának maximálását és a fókuszkristályok cserélhetőségét."
Ezzel egyetértek, de ez nem ennek a topiknak a témája.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
124. hozzászólás - 2009.02.17. 08:24:15
Hi,

írtátok itt korábban, hogy olyan gyorsan lép szintet az állat, hogy nem kell sebgyógyítani. Alacsony szinten ez azért szerintem nem egészen így van, sokban függ az állat alapszintjétől. Az enyémnek 7. szinten van 22 ÉPje klántársnak szintén 7. szintű, és neki 66 ÉPje van. Gondolom előbb-utóbb le kell cserélnem az állatomat, mert hiába a jó elnyelés, ha portyánkét sebződik legalább 2-t és mindig gyógyítanom kell. És talán ez a 7. szint még nem olyan vészes, hogy ne próbálkozzak egy nagyobb ÉP-jű állat elfogásával.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
125. hozzászólás - 2009.02.17. 08:40:30 (Válasz Andaxin #124 hozzászólására.)
Idézet: Andaxin - 2009.02.17. 08:24:15
Hi,

írtátok itt korábban, hogy olyan gyorsan lép szintet az állat, hogy nem kell sebgyógyítani. Alacsony szinten ez azért szerintem nem egészen így van, sokban függ az állat alapszintjétől.


így van, ezért nem is akarjuk bolygatni az alacsonyabb szinteket.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
126. hozzászólás - 2009.02.17. 08:46:09 (Válasz Miklós #125 hozzászólására.)
Annyit megjegyeznék, hogy Simon javaslataval a 20 szint elérése nagyjából identikus a mostanival, a kisebb szinteken pedig a változással erősödne az állat. Nem hiszem, hogy ez sokakat zavarna.
Pontszám: 5
fórumozóEnergiserFérfi
Végzetúr
52 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
127. hozzászólás - 2009.02.17. 11:40:45
Nem igaz,hogy a sokat csatázóknak nincsenek morálproblémáik,csupán később jelentkezik.46-os állattal 25-30. órákban már LE-t kellett költenem a moráljavításra mert 20% alá esett(4 szinttel magasabb és 7-8 szinttel jobb tárgyakkal rendelkező topklánokban harcolók rendszeresen ütnek mert kevés a hatókörükben lévő ellenfél)és a szakértelmet is elkezdtem fejleszteni.Nekem is siettetni kell a szintlépést,különben még egy ilyen állat is elájulna.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
128. hozzászólás - 2009.02.17. 13:58:57
A kennel hatasfokanak megerositese mikorra varhato? A tobbi allatreform elott, remelhetoleg?
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
129. hozzászólás - 2009.02.17. 14:50:44
Esetleg kaphatunk valami kepletet az allat moralcsokkenesenek utemerol, es infot arrol, hogy meggyozokeszseg hogyan valtoztat azon?

Azert kerem ezt, mert mivel a multban nem volt szukseg a meggyozokeszseg hasznalatara, igy nem igazan tudom mi mennyi.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
130. hozzászólás - 2009.02.17. 15:20:09 (Válasz Draglov #129 hozzászólására.)
Moralcsokkenes / nap = 20 + Allatszint - Meggyozokepessegszint
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 8.33
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
131. hozzászólás - 2009.02.17. 20:38:57
A morálos dolgot talán úgy lenne a legjobb megcsinálni, hogy a meggyözést használva növelhetnénk az állat morálját külön LE költés nélkül (a szakértelem fejlesztése úgy is LE-be kerül), hasonlóan a gyógyításhoz csak itt az állat morált kapna életerő helyett. Sőt még talán ezt is érdemes lenne összevonni a gyógyítással, vagyis ha gyógyítja valaki az állatát akkor a gyógyítás szakértelem és a meggyőzés szakértelem szintjének függvényében életerőt és morált töltenénk az állatnak. Ezzel akár a szintlépésnél morál max.-ba töltödést is el lehetne kerülni (ill. csak az életerő menne max.-ba szintlépésnél). Ez egyben jócskán megnövelné egy-két epikus tárgy értékét valamint növelné a gyógyítás hasznosságát is és még inkább a több állat tartása felé billentené a mérleget (amíg az első állat gyógyul ill. morállal töltödik addig is kell ugye valami)
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
132. hozzászólás - 2009.02.17. 20:57:16
Ha Simon keplete helyes, es szerintem nem csak a hasara utott, akkor a kovetkezoket lehet megallapitani 30as allat mellett:

50es! int. kedvenc + implantatum 39 tp/ szorny. 31es szinthez 1600 tp kell majd az uj patch utan. Ez 41 sikeres portya kell , ami 15os portyabeallitassal szamolva 3 nap. 20as meggyozokeszseggel napi 30 csokken az allat moralja. A sikeres portyak utan jaro plussz moralt nem szamoltam bele es a terkapuk utan jarot sem, de kell egy 50es int kedvenc es egy 20as meggyozokeszseg ahhoz, hogy egy 30as szintu allat moraljat epphogy tartani tudjam.

Egy masik verzio:
0-as int. kedvenc + implantatum 14 tp/szorny. 1600/14=114 ->napi 14 sikeres portyaval -> 8 nap alatt lep szintet. Ehhez kell kb egy 35-40es meggyozkeszseg.

Ha nem szamoltam el, akkor ez egy kicsit eros lesz igy nem? Csak egy 30as allatrol van szo!
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
133. hozzászólás - 2009.02.17. 21:05:52 (Válasz Draglov #132 hozzászólására.)
Hát erősnek erős, lehet, hogy tejbepapit kell adni a dögnek. De majd Miklós megmondja.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
134. hozzászólás - 2009.02.17. 21:32:26 (Válasz Draglov #132 hozzászólására.)
Azert az nagyvonalu, hogy a napi atlag 20 gyoztes csatabol jovo 20 moralt nem szamolod. Tovabba van moralt ado targy, amivel ez mar 2/csata.
Maradjunk abban, hogyha a 3 nap alat egy percet sincs kennelben (amivel szinen nem szamoltal), akkor -150 moral, amibol lejon 60 a csatak miatt, a 10-es moral. Ha 2-szer berakod kenelbe, akkor meg is van oldva a problema, mert egyreszt hamarabb lep, masreszt akkor addig nem csokken a moral.
0 meggyozovel.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
135. hozzászólás - 2009.02.17. 21:34:04 (Válasz Draglov #132 hozzászólására.)
A sikeres portya utani moralt azert nem lehet kihagyni a szamitasbol, hiszen az fontos eleme... Napi ~15 moralnovekedest az is tud eredmenyezni.

Ettol fuggetlenul, a +100 TP szintenkent szerintem is tulzott merteku, hiszen szamitasaid annyit mindenkeppen mutatnak, hogy tulsagosan gyorsan le fogjak lassitani az allatokat - csodorbol vodorbe szindroma. Most tul magasak, akkor meg tul alacsonyak lesznek az allatszintek.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
136. hozzászólás - 2009.02.17. 23:15:56 (Válasz Draglov #132 hozzászólására.)
Emlékezz csak vissza, Miklós nem olyan rég 50-es állat miatt nyitott topicot, mondván megtámadja a gazdáját, pedig akkor még csak negyvenvalamennyi volt csak a max. Ebből kiindulva, a 30-as állat nála simán extra magas kategória.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
137. hozzászólás - 2009.02.17. 23:19:06 (Válasz Mortimer #136 hozzászólására.)
Ismet oda jutunk vissza, hogy 100. karakterszinten mar kitorolheti az ember a popsijat egy 30. szintu allattal, ha az allat alapszintje nem szamit bele az allat altal adott bonuszokba.

Tehat, ha abszolut mertekben maximalizaljuk az allat hatekonysagat, akkor a karakterek szintlepesei miatt az allatok hosszutavon elertektelenednek. Ez nem lehet cel.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
138. hozzászólás - 2009.02.18. 07:42:01 (Válasz Kocos #110 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.02.13. 17:40:40
Idézet: Jeriko - 2009.02.13. 13:47:52


Egészen konkrétan mi az, amit "felszenvedtem"? Hogy portyák során kevesebbet ütöttek belém? Mi az, amit konkrétan csak és kizárólag ezért tettem? SEMMI. Erre próbálok rámutatni. Az állat nem kér enni, magától fejlődik, az égvilágon SEMMIBE nem kerül nekem az, hogy ott van mellettem és lépi a szinteket.
Az, aki 40. szinten befogja és beidomítja az állatát, még így is roszul jár hozzám képest, mert én sokkal olcsóbban idomítottam be.

Az, hogy nekem másokhoz képest előbb van állatom, az nem áldozat a részemről, hanem egy ingyen kapott BÓNUSZ.


Arpi: vegyuk eszre marhasagokat beszelsz, a 40. alapszintu uj allatnak lenyegesen nagyobb a fejlodesi potencialja, mint a korabban befogott kicsinek. Amig az uj allat 20 szintet lep, a regi talan ha 6-7-et es az uj allat maris sokkal erosebb. Tehat egyreszt nincs elonyod abbol, hogy regota nevelgeted, masreszt hatranyod van abbol, hogy nem tud ugy fejlodni. Ha igy lenne az tenyleg a 3-4 szintenkent uj allat vonalat reszesitene elonyben. Ezert jo az, hogy az alapszint egy %-a szamit, hiszen igy
1/ nem kell nullarol indulni az uj allattal
2/ a degressziv fejlodes miatt az uj allat felzarkozik
3/ egy jo darabig elonyben van a regi allat, az uj allat csak megelehtosen sokara tud elozni (ugyanakkor egeszen biztosan eloz!)

Ez a rendszer lehetoseget ad arra, hogy
a/ aki eddig lemaradt valamennyire zarkozzon
b/ kulonfele strategiak megeljenek egymas mellett


Kocos: nem teljesen értetted meg, amit írtam. Az egésznek az a lényege, hogy MINDENKI számára legyen egy szint, amikor ÉRDEMES lecserélnie az állatát. Érted? MINDENKINEK. Ha ez így lenne, gyakorlatilag harmadlagos szempont, hogy milyen gyorsan fejlődik az állatod, mert egy fix mértéknél jobban nem tudsz elhúzni a többiektől.

Nézd meg a toplistát, a 200. legmagasabb szintű állat 32. szintű. A 200. legmagasabb karakter 34. szintű. Nem túlzás, ha azt állítom, hogy kb. 150 olyan karakter van, akinél fenn áll, hogy az állata magasabb szintű, mint ő maga (amilyen szintű állatot kb. be tud fogni). Ez a játékoskk 2-3%-a. A maradék 97% mind nyerne azon, ha az alapszint beleszámítana az elnyelésbe teljes mértékben.
VISZONT a problémát - ami miatt már másodjára vetődik fel az álltok megreformálásának ötlete - ez a 2-3% (sőt, nem túlzok, ha 1%-nál kevesebbet mondok: 100. legmagasabb szintű állat csak 45. szintű) okozza.
Abban gondolom egyetértünk, hogy ha 20. szintig ugyanaz marad a fejlődés mint most, akkor a 20. szintű állatot nagyon hamar el fogja érni ez az 1%. Ez alatt a 20 szint alatt az állatod lényegesen erősebb lesz, mint azoké, akik egyszerűen csak befogják. Valószínű, még 30 lépett szintnél sem lassul be annyira a fejlődés, hogy megérje lecserélni. (És közben ne feledd, mivel te aktívan portyázol, szintet lép az állatod te pedig TP-t kapsz, tehát több szint előnyöd lesz ahhoz képest, aki nem portyázik -> magasabb alapszintű új állatot tudsz befogni.)
Úgy érzem, kb. 40-50 lépett szint után jönne el az a pillanat, hogy érdemes lenne lecserélni az állatot, mert mint ahogy írtad, az új állat az alapszintjével és a benne rejlő fejlődési potenciállal (némi kenneles előfejlesztéssel megfűszerezve) ugyan kevesebb elnyelést nyújtana, viszont pár hét alatt eljutna egy olyan szintre, amikor már többet ér, mint a régi. Ez a 40-50 lépett szint azt jelenti, hogy a játék fél éves történetében eddig egyszer érkezett volna el.
Minél hardcore-abb játékos valaki, annál több lépett szint után érné meg neki lecserélni az állatot (aki nem portyázik, annak sem szintenként, mert az új állat idomítása azért nem kevés LE). RL kb. 4-5 hónp, amennyi időnként érdemes lenne állatot cserélni.

Ráadásul ha bejön a többállatos harc, az állatok cseréje sokkal könnyebbé válik, mert fejleszthetsz egyszerre kettőt, így az új állatnak van ideje felzárkózni a régi mellé.

Ha az alapszint nem számít bele az elnyelésbe, akkor egyszerű belátni: SOHA nem éri meg lecserélni a régi állatot, mert az mindig nulláról indul.
Az alapszint beszámítása a gyengébb játékosok számára (97%) egyértelműen jó. A magas szintű játékosok előnye csökken némileg a gyengébbekkel szemben (szerintem ez is jó dolog), de számukra is lényegesen könnyebbé válik az állatok cseréje.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
139. hozzászólás - 2009.02.18. 08:34:23
A morál növelés egyszerűsítése szerintem így is kívánatos, a nagy többség aki nem tudja portyából megoldani az állat szinten tartását kevesebb LE-ből is használható állapotban tudná tartani a lényét.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
140. hozzászólás - 2009.02.18. 08:57:17
Az az érzésem, h a morálcsökkenés kérdése ami miatt sokaknak tetszene egy reform, nem lesz megoldva. Hiába alacsonyabb szintű az állat annyival később lépi a szintet, h ugyanúgy szívás lesz.
A nagy különbség az lesz, h eddig páran szívtak rajta, most meg majd idővel majd' mindenki.
Pontszám: 3
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője