Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
fórumozóAmateonFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
181. hozzászólás - 2009.02.21. 11:48:31 (Válasz Pietrus #180 hozzászólására.)
Most én is erre hajtok!
,,Pyarronban tisztességes kiképzést kapott, kevesen forgatták olyan jól a kardot, mint ő."
Pontszám: 5
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
182. hozzászólás - 2009.02.22. 15:17:19
A legfőbb (egyensúlyi) probléma az állat elnyeléséből fakad a témához kapcsolódóan, ezért ezt boncolgatom most kicsit részletesebben.
Először is, az állatok elnyelésének már most is van korlátja az előző módosítás óta: karakter szint + állat alapszintje = a lehetséges maximális elnyeléssel, amit állat által szerezhetsz.
A legfontosabb az lenne (szerintem), hogy legyenek alternatívák. Egy állat lecserélése jelenleg akkora hátránnyal sújtja a próbálkozót, hogy inkább hozzá sem kezd. Egy ellenpéldáról tudok csak, Leinád esetében. Nem tudom mennyire hatott ki a harci sikereire a cserélés, erről ő tudna nyilatkozni, illetve azok, akiknél ez most van folyamatban (pl. TrueBlood).
Talán megoldást kínálna, ha az állat alapszintje a lépett szinttel fokozatosan erősödve számítana be a tényleges elnyelésbe. Egy jól eltalált modellel lehetne megoldást találni, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon.
Gyakorlatilag már jópáran elérték az állatuk elnyelésének lehetséges maximumát, mégsem váltanak. Azért, mert pokolian nehéz. Sokan persze ragaszkodásból nem cserélik le a segítőjüket, ami inkább érzelmi vonal, de valahol ezt is meg lehet érteni.
Viszont nincs meg a különböző döntési lehetőségek egyensúlyba helyezése. Egy idomított lény cseréje a mostani rendszer szerint túlontúl körülményes, ami mindenféleképp módosításra szorul, de a túlzott könnyítés sem lehet cél.
Szerintem az is természetes, hogy egy ötös alapszintű lény hosszútávon nem szabad, hogy erősebb legyen, mint egy ötvenes alapszintű. Bár már az is érdekes - egy szélsőséges, de szemléltetésre annál alkalmasabb példát felhozva - hogy egy "ezeréves" kobaltpatkány sokkal-sokkal erősebb, mint egy fiatal gigantoszaurusz. Persze egy lény nem csak sebzéselnyelésből áll, de messze az a legfontosabb paramétere. Az egyértelmű, hogy nem lehet cél, hogy az egész játékot egyetlen lénnyel "toljuk végig, mert az éri meg". Lássuk be nincs egyensúlyban a dolog, és a valósághoz sincs túl sok köze). Az a fajta érvelés pedig, hogy sok energiát fektettem bele nonszensz, mert azért egy magasszintű petből sokat is profitált a gazdája.

Egy javaslatom is van, aminek a számadatai hasra ütésen alapszanak, de a koncepció lehet megoldást kínál. A lény alapszintje számítson bele a sebzéselnyelésbe is, ám csak fokozatosan. 1-5. lépett szintig 30 %-ban, de maximum tízig, 6-10. lépett szintnél már 40%, de maximum 13, 11-15. szintig 50%, de max. 17, stb.. A számok és arányok megfelelő belövésével el lehetne érni azt, hogy legyenek alternatívák az állat megtartását/cseréjét illetően.

Mindezt össze lehetne kombinálni a Simon-féle szintlépés-nehezítéssel is, de a túlzott limitemelkedés (1. hsz.) átbillentené túlzottan a csere irányába mérleg nyelvét. Ez sem lehet cél.

A másodlagos támadás valljuk be, nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, mert az állatot már az elnyelésével csökkentett mértékben sebzi csak, ami igen elenyésző. Bár, ha az elnyelés nem vonatkozna az állatra, és úgy számítódna ki a pet sebződése, akkor lenne csak az igazán izgalmas. Akkor bizony lehet megérné a mostani "haszontalan" szakértelmeket is (meggyőzés, sebgyógyítás, másodlagos támadás...) fejleszteni, és bizony dilemma elé állítaná a játékosokat, hogy akkor most új szörnyet nevelgessek, vagy a mostanit tutujgassam.

És ha a szintlépéshez szükséges tp maximuma nem fixen 500, akkor hiába a maxos intelligens kedvenc, előbb-utóbb mindenkinek el kell gondolkoznia, hogy csere, vagy eddig nem használt szakértelmek növelése.

Remélem a nagy össze-visszaságból ki lehet hámozni lényeget.
Pontszám: 8.75
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
183. hozzászólás - 2009.02.22. 15:25:53 (Válasz Benőke #182 hozzászólására.)
Elemzesed remek. En is mar regen csereltem volna, ha nem lenne ekkora buntetes. Egyszeruen tul nagy a visszaeses.

Raadasul olyan lassu az allat fejlodese, hogy tobb mint egy honapba kerulne hasznalhato szintre fejleszteni portyaval, ami raadasul fokozottan nehezebb is, hiszen az elnyeles veszteseg miatt a portyak sem garantalhatoak (tobb a veszteseg, tobb az EP vesztes, kevesebb nyertes portya, osszesegeben). Szoval van az 2 honap is. Ez tul sok ido.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.22. 15:33:00-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
184. hozzászólás - 2009.02.22. 15:28:04
Ami abból "származódik", hogy egyszerűen túl magas elnyelést lehet az állat segítségével megszerezni. És már vissza is tértünk az unalomig emlegetett "hogyan reformáljuk meg az elnyelést" témakörhöz.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
185. hozzászólás - 2009.02.22. 15:55:21
Egy példa, a számadatok légből kapottak.
Egy 100. szintű ötös alapszintű lénynek van 500 ép-je kb. a gazdája 45. szintű, ez összesen 50 elnyelést garantál, magas intelligens kedvenccel 1-2 nap alatt szintet lép, nem fog "eleget" sebződni ilyen kevés idő alatt. Pláne úgy, hogy a gazdája elnyelsése és a gazdájának biztosított elnyelése is levonódik abból az értékből, amit sérülésként elszenved.
Ha pl. 1000 tp kellene neki, és "értelmesebb" sebzést kapna, ami logikus is (elvégre nem bújhat mindig a könnycsepp, stb. mögé), akkor idővel vagy eddig nem használt szakértelmekkel kellene pátyolgatni, vagy le kellene cserélni (dilemma).
A lény alapszintjét pedig valamilyen mértékben fokozatosan kellene beszámítani az elnyelésbe. A fentebbi fejtegetésem talán kiindulási alapnak megfelel, de majd Ti, akik jobban zsonglőrködtök nálam a számokkal, megítélitek ezt, illetve esetlegesen konkretizáljátok .
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
186. hozzászólás - 2009.02.22. 18:13:27 (Válasz Benőke #185 hozzászólására.)
Benoke: egy aprobb helyreigazitas: a korlat nem ennyire hard. 5-os alapszint, 45-os szint, 100-as leny nem 50-es elnyelest ad, hnem mondjuk 60-ast. Ugyanis a tovabbi szintek is szamitnak, csak csokkentett mertekben Nincs lenyegi kulonbseg, csak a tisztanlatas vegett.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.02.22. 18:14:04-kor
Pontszám: 5
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
187. hozzászólás - 2009.02.22. 18:38:15 (Válasz Kocos #186 hozzászólására.)
Köszönöm, ezt pl. nem is tudtam.
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
188. hozzászólás - 2009.02.23. 10:38:07
"Az a fajta érvelés pedig, hogy sok energiát fektettem bele nonszensz, mert azért egy magasszintű petből sokat is profitált a gazdája."

Ha itt ultel volna mellettem, amikor valtottam allatkat, akkor nem ezt mondanad. Az LE termelesembol 3-4napi adagot kizarolag az int. kedvenc szakertelembe tettem. Tudom nem vagyok egyedul, de ez megtortent. 1-2 hetig hajnalban keltem, rengeteg oskoves italt ittam, es rengeteg portyat veszitettem el (az elveszitett portyak mellett volt kb 9000 TP!!! vesztesegem, mert nem a szingularitast, hanem az int. kedvencet turboztam). Mindezt azert, mert amikor az elozo allatreformos kor lefutott, akkor a hozzad, es akkor hozzam hasonlokbol (allat alalszintje utan jaro elnyelest kivanokra gondolok itt) kevesen voltak. Igy akkor rengeteg eroforrast aldoztam, hogy most egy 26os alapszintu lenyem legyen 76os lepett szinttel, ugy, hogy kb 1 honapja mar nem turbozott int. kedvenccel hajtom... Volt es van is profitom, de anno meg is fizettem az arat...

Szoval,ha nem szamolsz utana ilyeneknek, kerlek ne dobalozz ilyenekkel.
Termeszetesen tisztaban vagyok a mostani rendszer hianyossagaival, es hatranyaival, ha visszaolvasol tettem is egy komplex javaslatot a valtozas mellett, csak ezzel a mondatoddal volt problemam.
Pontszám: 7.50
népszerűBenőkeFérfi
Végzetúr
73 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
189. hozzászólás - 2009.02.24. 19:55:05 (Válasz Draglov #188 hozzászólására.)
Igazad van, de nem az állatot cserélőkre gondoltam abban részében. A pet lecserélése túl nagy áldozatot követel, mint azt az általad levezetett példa is tökéletesen mutatja. A "sírás" részt azokra értettem, akiknek 5. szint óta "ingyen" ugyanaz az állatuk van különösebb befektetés nélkül... Ezt mondjuk konkrétan is írhattam volna az ide vonatkozó hsz-emben.
Pontszám: 5
kedvelt tagmajnxNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
190. hozzászólás - 2009.02.25. 08:30:50
Négy állatom van. 5-19. szintig. Ez a horda szaki jól jön nekem.
Éktelenmód zavar, hogy a fél órás gyógyítgatások (10-es sebgyógyítás) csak úgy működnem, ha félóránként rábökök. Mért nincs olyan opció, mint a vadászatnál, hogy gyógyítom ezt a rühes dögöt 10-szer egymás után, és elmegyek lefeküdni aludni, mert azt sem árt, és mire bekapcsolom a gépet a pet újra kicsattan az egészségtől...
Ha ez működne, akkor az epikustól lestrapált nyomoroncokat nem a kennelbe kéne tolnom 4-5 napra, hogy "felgyógyuljon".
Állítólag a végzetúr "Nem igényel sok időt...".
Pontszám: 8.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
191. hozzászólás - 2009.02.25. 08:49:58 (Válasz majnx #190 hozzászólására.)
Van egy játékidő rövidítés topik, oda is írd be feltétlen!
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
192. hozzászólás - 2009.02.25. 10:01:02
Miklós: mikorra várható a végleges terv és a bekerülés időpontja ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
193. hozzászólás - 2009.03.04. 13:07:06
Néhány kisebb javítás lesz még, és utána nekiállunk az állategészségügyi reformnak, ami jövő héten meg fog valósulni.

Egy rövid összefoglaló:

1. Az állatok szintlépése lassulni fog, és minden állat szintjét átszámítjuk az új rendszerre. Ezzel kapcsolatban több javaslat volt, vagy a kezdetektől progresszívan nőjön a szükséges TP, vagy csak 20. szinttől, vagy az alapszint elérésétől. A növekedés mértéke sincs eldöntve, az alapötlet +100 volt szintenként, de lehet, hogy ennél kisebb lesz a növekmény.

2. Az állatok alapszintje is bele fog számítani valamilyen módon az elnyelésbe. Erre is több ötlet volt. Az egyik lehetőség, hogy egyszerűen hozzáadódik az állat elnyeléséhez egy szám az állat alapszintjétől függően: vagy maga az alapszint, vagy annak a fele. A lépett szintek pedig továbbra is adnak +1 elnyelést, vagy az alapszint utoléréséig kevesebbet.

3. Természetesen a fejlesztés berakása előtt kirakunk hírt és írok a fórumra is, valamint a bevezetésekor minden állat morálját 100%-ra állítjuk.

4. A kennelben való gyakorlást megszakíthatóvá tesszük (vagy beállíthatóvá az időtartamot), és a kennel magasabb szintjén már nem (csak) az idő fog nőni, amíg az állat a kennelben tartózkodhat, hanem a fejlődés mértéke.

5. Ha megoldható, kijelezzük az állat statisztikáit (alap szint, elnyelés, találati esély, sebzés) hogy a játékosok több információt kapjanak, dönthessenek arról, melyik állat a jobb.

A dolgot holnapig még lehet kommentálni, akkora szeretném eldönteni a végleges metódusokat, de kérem mindenki rövid, lényegre törő, csak a témához tartozó postot írjon.
Pontszám: 9.13
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
194. hozzászólás - 2009.03.04. 13:17:08
J7en?!! Az cool addig gyorsan befelyezem a 10 lépéses küldetést!
És remélem tényleg nem +100 TP lesz szintenként, mert akkor egy ídő után több tapasztalatot kell szereznie az állatomnak, mint nekem.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.03.04. 13:19:35-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
kedvelt tagKhronosFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
195. hozzászólás - 2009.03.04. 13:33:01
Lehetne esetleg úgy hogy amíg el nem éri a "saját" szintjét (vagy mondjuk a szintje felét, az jobban hangzik) addig 100, aztán elkezd nőni szintenkénti 50-100 körül? Így nem kéne hozzányúlni az elnyelés bónuszhoz, mivel csere után az állat nagyongyorsan behozná a régit és aztán le is hagyná...de persze lehet hülye ötlet.
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
196. hozzászólás - 2009.03.04. 15:04:16
Csak a 4-es pontra szeretnek reagalni.

A gyakorlas ideje allithato legyen, ne megszakithato.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
197. hozzászólás - 2009.03.04. 15:13:36 (Válasz Draglov #196 hozzászólására.)
Én azért kiegyeznék mindkét lehetőséggel. Állíthassam be, de szükség esetén szakíthassam meg.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
198. hozzászólás - 2009.03.04. 15:16:15 (Válasz Miklós #193 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.04. 13:07:06

1. Az állatok szintlépése lassulni fog, és minden állat szintjét átszámítjuk az új rendszerre. Ezzel kapcsolatban több javaslat volt, vagy a kezdetektől progresszívan nőjön a szükséges TP, vagy csak 20. szinttől, vagy az alapszint elérésétől. A növekedés mértéke sincs eldöntve, az alapötlet +100 volt szintenként, de lehet, hogy ennél kisebb lesz a növekmény.


a 100 nagyon sok, sztem 50 is boven eleg lenne. majd modellezd le excelben, h 30. valamint 40. szint utan mennyire szall el.


Viszont ugyanehhez a temahoz kapcsolodoan szeretnem kerni, h a meggyozokeszsegrol kicsit tobbet meg lehetne tudni? Ami jelenleg van a leirasaban, az eleg homalyos, jo lenne par konkret ertek, mert innentol a moral valos problemava valik majd.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
199. hozzászólás - 2009.03.04. 15:18:38 (Válasz Endyr #198 hozzászólására.)
napi morálcsökkenés = 20 + állat szintje - meggyőzőképesség
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
200. hozzászólás - 2009.03.04. 15:23:53 (Válasz CaveMaN #199 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.03.04. 15:18:38
napi morálcsökkenés = 20 + állat szintje - meggyőzőképesség




kosz
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője