Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
21. hozzászólás - 2009.02.11. 19:25:05 (Válasz Simon #20 hozzászólására.)
A helyzet ismeretében, egyesek más hosszútávú stratégiát választottak volna, mások meg nem. Ergo, ha jön a változás (alapszintű sebzésfelfogás), az intelligens kedvencbe ölt LE kuka lesz annak aki a másik stratégiát választaná, aki nem azt, annak meg nem. Végeredményben valakinek kedvezne ez a változás, másoknak meg nem.

Persze vitatkozhatunk ezerrel Úgyis Miklós dönt
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.02.11. 19:29:36-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
22. hozzászólás - 2009.02.11. 19:33:10 (Válasz CaveMaN #21 hozzászólására.)
Allattal kapcsolatban nem volt mas strategia... vagy Intelligens kedvencezett valaki, vagy nem csinalt semmit.

Ha a semmit nem csinalast elonynek nevezzuk, akkor igazad van.

Draglov kornyeken a jatekosok szerintem kivetel nelkul intelligens kedvencet hasznaltaltak. Kulonbozo mertekig, ketsegtelenul. 25-os szint nem tunik olyan hu de magasnak Draglov 477-es szakertelemosszegehez merten. Egyszeruen bocsi, de a semmi, esetleg a sajat hibas dontese miatt panaszkodik.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 4.75
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
23. hozzászólás - 2009.02.11. 19:40:44
Caveman tokeletesen jol latja amit szerettem volna lattatni.

Simon ez mar nem az ilyen eset. Pontosan, hogy maxoltam anno a szingularitasomat is. Mire jott a valtozas es jottek a pokok. Nem kell mondanom, hogy anno a TP volt az elsodleges es azt maxoltam... Mar a masodik hosszutavu strategiam valik szinte feleslegesse, ha szamitana az allat elfogaskori szintje.

Termeszetesen tudom,hogy mit is irt az elso topicban. En az elottem kb 8-10 hsz-ben olvasottakra reagaltam ezzel.

Azt, hogy a gyogyitas ertelmetlen JELEN pillanatban azert mondom, mert fent irtak mellett soha nem fogy el az ep-je az allatomnak (1500 van neki)

"Viszont, az eleg nevetseges, hogy 10K befektetesert kapsz egy semmirevalo tokot, amivel 1-2 honapot kell bibelodni mire er is valamit." Viszont ha 10K-ert kapok 40es elnyelest, akkor az nem nevetseges?

"Ugye nem lettel hipp-hopp 40. szintu." Termeszetesen nem, de ez igaz minden szinten...
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
24. hozzászólás - 2009.02.11. 19:43:11 (Válasz Simon #22 hozzászólására.)
Ez egy uj hsz, erre meg nem reagaltam:

Miert is hibas dontes? Most is tok jo nincs vele semmi gond, megegyszer mondom AKKOR lenne ezzel gondom, ha hipp-hopp szamitana az alap szintje az allatnak.
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
25. hozzászólás - 2009.02.11. 19:51:38
Hogy az eredeti temara is irjak

1.pont Kerdes, hogy marad e a mostani patch, hogy max sebzesfelfogas=allat aktualis szint+ karakter szintje, vagy nem?
2. es 3. pont nagyon dolgok!
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
26. hozzászólás - 2009.02.11. 20:10:59 (Válasz Draglov #23 hozzászólására.)
Tuzerkedjunk... lovok vissza!

Az elso hozzaszolasodban kovetelted a TP-t vissza amit "elvesztettel". Ha maxoltad a szingularisodat, akkor nem latom hogyan veszthettel TP-t. Inkabb ugy tunik, az elso strategiadat nem (vagy sem) maxig csinaltad.

En nem latom, mi abban a nevetseges, hogy 1200 LE idomitasu szorny ad alapbol 4 elnyelest, 12000 LE idomitasu pedig 40-et (es nem annyit, hiszen csokkeno hatasfoka van). Mindenkinek mar most is van allata. Nem hirtelen kap mindenki elnyelest, hanem egyszeruen amikor allatot cserelnek, akkor nem veszitik el az elozo allathoz kepest az osszes elnyelest. Ismetlem, mivel mindenkinek van allata, ez teljesen kiegyenlitodik. CSUPAN annyi tortenik, hogy nem buntetjuk halalra azokat akik eppen csereltek es elkoltottek 12K LE-t peldaul az uj allatra. 4. szintu jatekos nem fog 12K-ert 40 elnyelest kapni. Csak 40. szintu kaphat. Mintahogy 60. szintu 18K-ert kap majd 60 elnyelest (vagyis kevesebbet, ugye, mert nem 1-1 az arany).

Ha szerinted igy tul olcso az idomitas, az egy dolog, talan egyet is ertek vele. Emeljuk meg az arat. De kapjuk meg a szintbonuszt erte. Es, hogy egyben az idomitas szakertelemnek is legyen valami ertelme, magasabb szinten tegye olcsobba az idomitas koltseget.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.11. 20:14:41-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 7
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
27. hozzászólás - 2009.02.11. 20:36:25 (Válasz Simon #26 hozzászólására.)
"az akkori helyzetben nem a szingularitast turboztam, hanem az int. kedvencet" Sajat magamtol ideztem. Termeszetesen a kimaxolas alatt a 25ot ertettem. + 25...

"Ha szerinted igy tul olcso az idomitas, az egy dolog, talan egyet is ertek vele. Emeljuk meg az arat. De kapjuk meg a szintbonuszt erte. Es, hogy egyben az idomitas szakertelemnek is legyen valami ertelme, magasabb szinten tegye olcsobba az idomitas koltseget." Ha 40es szinten 40es alapszintu allat 12k_ert ad 40es elnyelest, akkor azt soknak tartom.

Emeljuk meg az idomitast? Hat emeljuk. Kerdes, hogy a mostani rendszer teljes felboritasa megoldas lesz e, valamint mukodni fog e hosszu tavon. A baj az, amit az elozoekben is emlitettem, hogy a jatek nem igy lett belove. Ha az alapszint szamit, akkor szerintem kialakul majd egy, rendszer ami szerint mindenki bizonyos idokozonkent lecsereli az allatat, hogy ne kelljen a vezetokeszseget illetve a gyogyitast fejlesztenie. Persze, ha nagyon nagyon megemeljuk az idomitasi koltseget, akkor nem lesz surun csere, de nem hiszem, hogy ez vezetne megoldashoz.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
28. hozzászólás - 2009.02.11. 20:39:50
En azt nem latom, hogy a 3-4 szintenkent uj allatba hol szamoltad bele azt, hogy ez szintenkent tobbezer LE. Plusz hat a hatasfoka eleve kisebb lesz, mint a regi magas szintu allatkake. Ez az a ket dolog, ami miatt en azt mondom, hogy nem fogod ezt a taktikat megjatszani, mert nem vagy te buta gyerek.

A pokok amik jottek alatt mit is kell erteni?
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
29. hozzászólás - 2009.02.11. 20:49:11 (Válasz Kocos #28 hozzászólására.)
En lennek egy pok... meg Sameed.

Draglov: "Simon ez mar nem az ilyen eset. Pontosan, hogy maxoltam anno a szingularitasomat is. Mire jott a valtozas es jottek a pokok. Nem kell mondanom, hogy anno a TP volt az elsodleges es azt maxoltam... Mar a masodik hosszutavu strategiam valik szinte feleslegesse, ha szamitana az allat elfogaskori szintje. "

Ha csak turboztad a szakit, akkor nem maxoltad. Inkabb konzervativ voltal, nem maxoltad, es igy nem is fajt annyira amikor megvaltozott a szabaly. Ugyanez tortent veled most is. Mondhatni jol kihasznalod a turbo lehetosegeit.

Egyebkent 40-es szinten 12K-ert allat 40 elnyeles sok? Add el a lelekkufarnal a +6 elnyeleses nyaklancodat... mennyi is? 500 LE. Tehat amikor majd ott tartunk, 60 elnyeleses cucc lesz kb 5K LE.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
30. hozzászólás - 2009.02.11. 20:51:07
Nem szamoltam, hogy mennyibe fog kerulni. Ha nem valtozik az idomitas ara, akkor szinte semmibe.

Pokok ezt en is valahol csak olvastam. A feltorekvo "nemzedek" , akik nagyon ugyesen -es ezt minden guny nelkul mondom- feljottek a felfele tamadasos tp modositas utan... (ezert mondtam, hogy felesleges volt akkor es ott a szingularitas, amit a modositasok elott oly erosen nyomtam felfele)

Ja es meg 1 dolog. A kennelt le lehet felejteni ebben az esetben? Asszem az is elveszitene az ertelmet...
Pontszám: 5
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
31. hozzászólás - 2009.02.11. 20:57:29 (Válasz Simon #29 hozzászólására.)
Az, hogy mennyire fajt, hat nagyon Akkoriban 25os volt a legmagasabb szakertelmem. Tobb heti munka.

A peldadat nem tartom jonak, mert az csak egy targy ez meg egy allat. Mas mertekkel merik, es nincs akkora kornyezeti hatasa, mint az allatnak.

Tudomasul vettem az allaspontod. Kulonbozik az enyemtol, de nem is baj. Felvonultattuk a ket oldalt szerintem eleg feltaroak voltunk...

Holnap reggel varlak a szokasos idoben. Remelem tobb szerencsem lesz, mint ma delutan.
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
32. hozzászólás - 2009.02.11. 20:57:44
Ha már van némi köze a játéknak a fantasyhoz:

Ha valaki azt mondja nekem, hogy egy házimacska annyit sebez, és annyit sebzést fog fel, mint egy Tigris, bocs, de kiröhögöm. Igaz ez akkor is, ha az a rühes macska éppenséggel millió csatát megélt már, rettentő nagy rutinja van, és rendkívüli módon nagy az összhang imádott gazdájával.

Merthogy erről beszélgetünk mint alapszint. Egyre erősebb szörnyek ellen harcolunk, egyre "erősebb" állatokat fogunk be. Nyílván a fent írt szösszenet enyhe túlzás, viszont érdemes kiindulni belőle.
Mindenképpen számolni kell valahogy egy állat alapszintjével. A legegyszerűbb szerintem ha azt mondjuk, hogy az állat alapszintjétől függ, mikorra éri el a karakter szintjével maximalizált elnyelést. Ergo egy kisebb alapszintű dög nehezebben éri el azt, amit egy nagyobb alapszintű, de elérheti. Emellett rakjuk mellé, hogy egy nagyobb alapszintű állat valamivel többet sebezzen, és nagyobb eséllyel találjon, de persze ez ne jelentsen túl sokat.
Voálá', az eddigi állatnak sem kell a kukába mennie, emellett marad értelme a szakértelmeknek is, és idomítani is megéri némely időközönként új állatot.
Ez persze rendkívüli számításokat igényel, de nekem ez a hirtelen jött ötletem támadt. Aztán az is lehet, hogy úgy sz*r ahogy van
A hozzászólást Gau84 módosította 2009.02.11. 20:58:37-kor
Pontszám: 7.80
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
33. hozzászólás - 2009.02.11. 20:59:58
Azért az ilyen komolyhorderejű változásokat mint az állattartás teljes megreformálása úgy kellene megcsinálni, hogy a játékosok által kifejlesztett szakértelmek értéke ne sérüljön.
Azzal, hogy minden megváltozik és szükséges lesz a gyógyítás és meggyőzőkészség kifejlesztése valamint az inteligens kedvenc értéke csökken, teljesen fejre áll minden. Az pedig egyáltalán nem igaz, hogy az ilyen változtatás egyformán érinti az összes játékost. Hiszen akinek 300 a szakértelem összege nevetve tolja fel ezeket a szakikat, míg akinek 500, majdhogynem dupla árat fizet érte.
Draglovnak teljes mértékben igaza van abban, hogy ilyen mértékű változtatások mellett nem lehet hosszú távra tervezni.

A sebgyógyítás, meggyőzőkészség, vastagbőr és másodlagos támadás valóban értelmetlen szakértelmek, de szerintem nem jó ötlet úgy változtatni a játékszabályokat, hogy ezen szakik kifejlesztése elengedhetetlen legyen ahoz, hogy magas szintű szörnyet tartson az ember. Inkább a szakértelmeket lehetne erősíteni némi módosítással.

Például ha az állat morálja beleszámít a sebzésébe és elnyelésébe a morál százalékos szorzójával. Így aki fejleszti a szakit az teljes hatékonysággal használhatja az állatát, de aki nem fejleszti, annak is "működni fog" a szörnye, csak kisebb hatásfokkal.
Ha a másodlagos támadással kiosztott sebzés beleszámít a harc eredményébe, máris értelmet kap a szakértelem a vastagbőrrel együtt.

Mivel az új akadémiás épület, és szakértelem nincs a játékban ezért talán azokon kellene úgy változtatni, hogy használható legyen. Ez abszolut fájdalommentes mindenki számára.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
34. hozzászólás - 2009.02.11. 21:13:37 (Válasz Ariel #33 hozzászólására.)
Nagy valtozas, igen. De minel gyorsabban megtortenik, annal jobb, annal tobb ido marad alkalmazkodni. A jelen rendszer nem jo. Valtoztatni kell - mar regen kellett volna, de nem volt ido vilag2, vilag3, stb miatt. Inkabb lepjunk egy drasztikusat a jo iranyba, majd kisebb finomitasokkal tokeletesitsuk, minthogy sokaig toketlenkedunk ( ) es maradunk a rosszban tovabb.

Nekem se jo, hogy valtoznak a dolgok... 112. szintu allatom van. Ha nem fog szintlepes utan ujratoldodnie a moraljanak, ugymond elkoszonhetek az allattol azonnal, ahogy ez a valtozas megtortenik. De, ez egy szukseges egyeni rossz a nagyobb jo es a jatek erdekeben. En elfogadom es tamogatom.

Otleteid persze jok. Ezeket is figyelembe lehet venni es beepiteni. Nem latom oket kizaronak a Miklos altal javasoltakhoz. Es miattuk nem is lassitanam a mar javasoltakat.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.11. 21:16:07-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
35. hozzászólás - 2009.02.11. 21:19:47 (Válasz Simon #34 hozzászólására.)
Miklós azt nem írta, hogy a morál nem töltődik fel szintlépéskor.
Viszont magas szinten nagyon sokára fog szintet lépni a dög, így végül is ugyanaz lesz az eredmény - az állat morálja lezuhan.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
36. hozzászólás - 2009.02.11. 21:42:38
Nem az állatok gyengítése ellen vagyok, mert ez tényleg nem maradhat így, hanem az olyan jellegű gyengítésüktől ami eddig értelmetlen szakértelmek használatára kényszerít.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
37. hozzászólás - 2009.02.11. 22:06:08 (Válasz Ariel #36 hozzászólására.)
A szakertelmek gondolhatod hogy nem azert keszultek, hogy ertelmetlenek legyenek. Az tortent, hogy a durva portyazas + intelligens kedvenc + moral 100% hatasat alulbecsultek a tervezok. Most probaljak visszaallitani az eredetileg elkepzelt egyensulyt.

Igy sem leszel kenyszeritve semmire... csak gyakrabban kell allatot cserelned, ha nem fejleszted ki egyik masik kepesseget.
A hozzászólást Simon módosította 2009.02.11. 22:06:52-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
38. hozzászólás - 2009.02.11. 22:19:28
Látom, ez a sebzésfelfogás sarkalatos pont. Azt, hogy összeadódjon az alap és aktuális, vagy csak az alap számítson, túlzott változás lenne, ebben igazat adok Draglovnak. Az viszont értelmes dolog lenne, hogy ha az alap+aktuális átlaga, vagy talán maga az alap magasabb az aktuális szintnél, akkor az határozza meg az elnyelést. Példa: van egy 30-as alapszintű, 1. szintű állatom. Az első variációban kapásból 15-ös, a másodikban kapásból 30-as elnyelést ad. Ahogy lépi a szinteket, fokozatosan felmegy az elnyelése 30-ra az első variáció szerint, a második szerint marad 30. 1-30. szintig, és utána kezd tovább nőni. Talán az első variáció jobb, mert érezhető a fejlesztés, és nem kell rögtön kukába dobni a 60. szintű állatokat (amik ugye az átszámolás után 40. vagy nem tudom hanyadik szintűek lesznek, még nem írtam rá programot). Alacsonyabb szinten továbbra is jó taktika lesz egy állatot fejleszteni sokáig (tehát Draglov, jó taktikát követtél), viszont magasabb szinten lesz értelme cserélni.

Bárhogy is lesz, az intelligens kedvenc szaki SEMMIT nem fog gyengülni, mindig érdemes lesz az állatokat minél gyorsabban fejleszteni. Különösen, mivel a régi állatot se fogod "kidobni" az új akadémiás szaki miatt.

A szintlépős küldiről: ha ezt egy új állattal csinálod meg, semmivel sem lesz nehezebb, mint korábban.

A korábbi "reform" annyi volt, hogy összeadtuk a szörny alapszintjét és a te szintedet, és ha a lény aktuális szintje ennél nagyobb volt, akkor az e fölötti rész egyre csökkenő mértékben számított. Ez főleg alacsony szinten számított, amikor a 8. szintű karakternek volt egy 4. alapszintű állata, akkor az 30. szintűként is valami 16-18. szintűnek felelt meg. Ha már 35. szintű vagy, az állatod csak 5. szintű, akkor sincs semmiféle mínusz 40. szintig, az 50. szintű meg vmi 43-45. szintűnek számít tehát ott sincs nagy veszteség.

Azt egyébként nem írtam, hogy a szintlépésnél kapott max morált eltöröljük. Ez így megy már egy ideje, ez önmagában nem rossz dolog, főleg annak, aki nem tud annyit portyázni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
39. hozzászólás - 2009.02.11. 22:30:58
Én azért leragadnék Draglov hozzászólásánál, nem értem hol lenne jobb a néhány szintenkénti idomítás.

Tegyük fel, beleszámít az alapszint. Ha van két karakter, mindkettő befog 10. szinten egy 10. szintű állatot. Az első intelligens kedvencet, a másik idomítást fejleszt. Az állat az elsőnél egy karakterszint alatt két szintet lép, a másiknál csak szintenként egyet lép. 20. szintre az elsőnek lesz egy 10+20. szintű állata, a másiknak 10+10-es. Ő itt lecseréli, megkapja gyakorlatilag ugyanazt, 20. alapszintűt, 20-as elnyeléssel. Ki járt jobban? Aki intelligens kedvencet fejlesztett.

Miklós képlete szerint egyébként (20 után szintenként 500+100 TP) a mostani 71. szintű állatkám 38-ra csökken, és egy szintlépéshez 2300 TP kell neki. Kb. ez azt jelenti, hogy míg most naponta lépett szintet, ezek után mehet a levesbe :/
Simoné 112. szintű állata 45. lesz, egy szintlépéshez 3000 Tp kell neki, az eddigi hatszorosa. Szintén leves

Mivel 25-nél már 1000 kell majd, szerintem kb. ez lesz az a határ, ami után el lehet felejteni az aktuális kedvencet, e felettit nem nagyon fogunk látni a játékban.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
40. hozzászólás - 2009.02.11. 22:45:37 (Válasz Mortimer #39 hozzászólására.)
Ne legy ilyen borulato. 45. szinten (ha jol szamoltal) meg vigan eletben tartom az allatkat, ott meg nem kall naponta moralt novelni.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője