Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
261. hozzászólás - 2009.03.09. 21:36:52 (Válasz Draglov #258 hozzászólására.)
1. de ha a változások hosszútávú célokat szolgálnak, akkor annyira nem gázak, még, ha ideiglenes negatív hatásai is vannak. ellenkezőleg végképp tamagocsi lenne minden, pár klikkeléssel.
2. ezt értem, de nem értem. ha te nem bírnád ÉP-vel (elhiszem), akkor azok hogy bírják, aki alacsonyabb szintűek, jóval kisebb szintű állattal bírnak, de még éppen benne vannak a legnagyobbak hatósugarában? te az erősektől azért kisebb veréseket kapsz, a közepesen topjátékosok pedig már nem ártanak nagyon. gondolná az ember. (erre mondaná valaki cinikus éllel, hogy mindjárt megsajnálná a top20 játékost, de nem mondja szerencsére. csak azt akartam jelezni, hogy attól, hogy én elhiszem, hogy valós problémáról van szó, más még szemeket fog mereszteni, hogy még ti is panaszkodtok.
3. ezzel egyetértek abszolút, igazad van, csak azért valahol remélem átérezhető, hogy a legtöbb panaszt (nem jó szó, mondjunk inkább alternatív megoldást kereső javaslatnak) a "fentiektől" hallani (tisztelet a kivételnek), akik nem azért szólnak, mert ami eddig jó volt, az rossz lesz, hanem, mert kevésbé jó lesz. minden viszonyítás kérdése.
Pontszám: 6.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
262. hozzászólás - 2009.03.09. 21:56:04 (Válasz Draglov #258 hozzászólására.)
Draglov: szerintem ebben a játékban nem hogy két hónapra, de két hétre sem lehet nagyon előre tervezni. Az intelligens kedvenc szerintem nagyon megéri (igazából eddig senkit nem hallottam, hogy máshogy vélekedne), és a valóságformázás is (bár a 40-es már combos érték - de nekem is terveim között szerepel, mégpedig a reform után - tehát én még annyira sem tudom összességében használni).
Viszont most jött be a manaregeneráció szakértelem, amiből viszonylag könnyen lehet gyógyulni, ez némileg ellensúlyozza a több ÉP vesztést.

Egyébként nagyon jó lenne, ha a felejtés visszaadná a felejtett szakértelembe fektetet LE jelentős részét (75% minimum), mert egyrészt így semmi értelme, másrészt ilyen esetekben legalább lenne némi korrigálási lehetősége azoknak, akik máshogy fejlesztenék a karakterüket.
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
263. hozzászólás - 2009.03.09. 21:59:22 (Válasz Jeriko #262 hozzászólására.)
Jerikó,
Nagyon jó az a manaregeneráció dolog, de akik még a közelében sincsenek (és most nem magamra gondolok), azoknak volna a legnagyobb szüksége rá.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűAranyAlmaFérfi
Végzetúr tehetség
207 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
264. hozzászólás - 2009.03.09. 22:18:27 (Válasz Draglov #247 hozzászólására.)
Draglov: masodiknal? En mar 4. vagy 5. alkalommal. Es egyre nehezebb megtenni. Most vagyok masodszor annal a pontnal, hogy torlom a karaktert. Mondjuk a topik rossz, mert nem az ÁEÜR miatt.

Csak egy megjegyzes: Jeriko altal megfogalmazott egyik szovetsegi felveteli kovetelmeny: erd el, Miklos miattad valtoztasson a szabalyokon (vagy valami hasonlo).
A hozzászólást AranyAlma módosította 2009.03.09. 22:24:22-kor
Pontszám: 6
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
265. hozzászólás - 2009.03.09. 22:34:13 (Válasz Butchman #263 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.03.09. 21:59:22
Jerikó,
Nagyon jó az a manaregeneráció dolog, de akik még a közelében sincsenek (és most nem magamra gondolok), azoknak volna a legnagyobb szüksége rá.


Ebben tökéletesen igazat ado neked.
Naygon jó lenne valami olyan dolog, hogy például letárolódik hogy az adott napon mekkora volt a legnagyobb addigi sebesülésed, és tetszés szerint ennyit gyógyulhatnál bármikor, mint egy gyógyitallal.

mágikus regeneráció: 0
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
266. hozzászólás - 2009.03.09. 23:34:10 (Válasz Butchman #263 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.03.09. 21:59:22
Jerikó,
Nagyon jó az a manaregeneráció dolog, de akik még a közelében sincsenek (és most nem magamra gondolok), azoknak volna a legnagyobb szüksége rá.


hát, igen:)

mindenesetre ezért karaktert törölni nem ér. (akkor már inkább magára hagyni és visszanézni egy hónap múlva:)

most véletlenül belebotlottam egy top20-as karakter régi kommentjébe, ami jelzi, hogy ami most rossznak tűnik, az később még kamatozhat. (mármint a 40-es valóságformázás - ami nekem azonnal preferencia lett, pedig nem sok értelme van ennyi LE-t beleölni, de ez nem optimalizáció, hanem plusz játékélmény)

"Most én is kicsit ki vagyok akadva.Sajna csak most néztem be ide és látom más is ugy járt mint én. Rengeteget költöttem a csapdaállitásra(kb5000), a vezetőkészségre vagy 4000LE-t(már készülve a 3.állatra) végre beidomitom a 2-at 2400LE-ért, csatába hivom és kopp. Csak az egyik tud menni. EZT MIÉRT NEM LEHETETT ELŐRE LEÍRNI????
Mert számomra nem volt egyértelmű, főleg a vezetőkészség szakértelemre tett utalásokkal.
Az elmult napokban minden forrásomat erre forditottam.
Gondoltam kicsit eltérek a sablontol, hosszu távon jo befektetésnek tünt, de ez így értelmetlen számomra. Ha majd gyengélkedik a 4-5. szintü lényem akkor addig beugorhat a helyére az 1.szintü.


ki tudja, lehet, hogy egy év múlva ezen a topikon is mosolyogni fog az ember.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
267. hozzászólás - 2009.03.09. 23:35:00
Elolvastam elölről az egészet, íme a kivonat azoknak, akik nem időmilliomosok!
Javítsatok ki, ha rosszul értettem valamit!

-A változást szerdán, 10 órakor fogjuk bevezetni, ez egyúttal egy rövid, kb. 30 perces leállást is fog jelenteni.
-A sajtolásnál az aktuális szint fog számítani, tehát ha a reform után sajtolja, akkor lényegesen kevesebb LE-t fog belőle kapni.
-Első 5 szint 100 TP-s növekedés, utána 15 szint fix 500 TP, utána megint 50TP növekedés modellel fejlődésre.
-Az idomítást nem fogjuk piszkálni, ha gyorsan akarod beidomítani az állatodat, akkor tessék növelni az idomítás szakértelmet...
-A kennel módosulni fog, minden szintje 1%-kal növeli a kapott TP-t!
-A kennel esetében úgy döntöttünk, hogy nem megszakítható lesz a gyakorlás, hanem előre be tudod állítani, mennyi ideig gyakorol.
-Az elnyelés képlete annyiban fog változni, hogy az aktuális szint által adott elnyeléshez hozzáadódik az alapszint fele.
-Ha megoldható, kijelezzük az állat statisztikáit (alap szint, elnyelés, találati esély, sebzés) hogy a játékosok több információt kapjanak, dönthessenek arról, melyik állat a jobb.
-Azt egyébként nem írtam, hogy a szintlépésnél kapott max morált eltöröljük. Ez így megy már egy ideje, ez önmagában nem rossz dolog, főleg annak, aki nem tud annyit portyázni. (AZAZ MARAD A RÉGI MAXBA TÖLTÖDÉS SZINTLÉPÉSNÉL!)

További infók:
-A várható fejlesztésekben látszik, hogy tervbe van véve egy ún. barátságos portyázás, ami tudja majd növelni az állat morálját.
-A korábbi "reform" annyi volt, hogy összeadtuk a szörny alapszintjét és a te szintedet, és ha a lény aktuális szintje ennél nagyobb volt, akkor az e fölötti rész egyre csökkenő mértékben számított. Ez főleg alacsony szinten számított, amikor a 8. szintű karakternek volt egy 4. alapszintű állata, akkor az 30. szintűként is valami 16-18. szintűnek felelt meg. Ha már 35. szintű vagy, az állatod csak 5. szintű, akkor sincs semmiféle mínusz 40. szintig, az 50. szintű meg vmi 43-45. szintűnek számít tehát ott sincs nagy veszteség.
Pontszám: 8.08
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
268. hozzászólás - 2009.03.09. 23:37:45 (Válasz Birka #267 hozzászólására.)
Kimaradt az, hogy Miklós szándékosan nem akar változtatni a felvidítás jelenlegi elég béna módján.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
269. hozzászólás - 2009.03.09. 23:58:11
Nem értem mi a problémád vele, 2 őskőért 5% morál...
Pontszám: 6.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
270. hozzászólás - 2009.03.10. 00:00:09 (Válasz Birka #269 hozzászólására.)
A probléma az, hogy ha van nálam mondjuk 5000 LE, az állat morálja 19, és van 499 TP-je, akkor megkérdezi, hogy "Valóban felvidítod az állatod 4950 LE-ből 60%-al?"

Pedig csak egyetlen százalékpont kellene.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
271. hozzászólás - 2009.03.10. 00:04:05
Ekkor veszel neki egy tárgyat, és +5%...
Elépítesz annyit, hogy csak 1%-ot növeld esetleg...
Pontszám: 6.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
272. hozzászólás - 2009.03.10. 00:09:20 (Válasz Birka #271 hozzászólására.)
Igen, veszek egy tárgyat 2 őskőért, utána ismét egy implantot, 15-ért. Gondolkozz...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
273. hozzászólás - 2009.03.10. 00:43:33
Én úgy látom hogy a hordázás jól tökön lett szúrva ezzel a változtatással, ugyanis mindent beleszámolt Miklós, csak azt nem hogy a hordázás miatt kevesebb TP, lassabb szintlépés, morál csökkenés gondolom fog megoszlani a hordázástól, csak minden más.

Bánom hogy erre felé fejlesztettem, most jól megszívtam.
Pontszám: 1.80
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
274. hozzászólás - 2009.03.10. 08:20:58
Valaki okosabb mint én segíthetne: akkor most sajtoljam az állatomat, vagy ne. Van egy 5-ös alapszintű, 48-as lépett szintű állatom, én 37. szintű vagyok. Meg van egy 20-as alapszintű, 16-os lépett szintűm is.

Melyiket tartsam meg? Vagy mindkettőt sajtoljam ki és idomítsak újakat?
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
275. hozzászólás - 2009.03.10. 08:39:08
Ha elolvasod a várható változásokat, akkor 20. szintig semmi nem módosul, csak nő alapszint/2-vel az elnyelés.
A 48. szintű állatkád 20-48 közt 14000 TP-t kapott, ami az új (20-tól +50/szint) rendszerben 35. szintű lesz.

Ha továbbmegyünk, akkor a már élő szabály alapján, a szörnyikéd alapszint+te szinted szintig „normálisan” adja a cuccokat azaz 42. szintig nincs negatív osztód rá.

Mit vesztesz azzal, ha nem sajtolod le, hanem megvárod a szerdát, és megnézed mit is ad pontosan (ki lesznek írva) az állatkád? Kb (20 – 50)*-+0,5*sajtolás*0,2 lét konvertált szintenként. Azaz a „nem” sajtolók veszteség szélsőértékei nagyságrendileg.:
2*sajtolás*szintveszteség – 15*sajtolás-szintveszteség
Egy 50-es sajtolásnál a te 13 szinted kb 1300-9750 Lé beáldozását jelenti cserébe azért, hogy meglátod mennyit is ad most az állatkád, és ennek függvényében dönthess szerda után.

Innen már csak neked kell dönteni, hogy megér-e ennyit neked !
Pontszám: 6.71
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
276. hozzászólás - 2009.03.10. 10:01:19 (Válasz Cofee #274 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2009.03.10. 08:20:58
Valaki okosabb mint én segíthetne: akkor most sajtoljam az állatomat, vagy ne. Van egy 5-ös alapszintű, 48-as lépett szintű állatom, én 37. szintű vagyok. Meg van egy 20-as alapszintű, 16-os lépett szintűm is.

Melyiket tartsam meg? Vagy mindkettőt sajtoljam ki és idomítsak újakat?


optimalizálás mindenek felett? mindenki ekkora matekos, hogy nem képes a virtuális veszteséget sem elviselni (amikor nem veszít semmit, de ha megtenné azt, amit megtehetne többet nyerhetne, mintha nem tenné meg.)

azért remélem még akad pár játékos, akik nem csak számtengert látnak egy morzsi névre elkeresztelt mirgben és azt mondja, hogy tök mindegy, hogy mennyivel nagyobb szám lehetne az egyik szó mögött, ő mégis megtartja magának az állatot, mert a szívéhez nőtt.

(persze valahol jó olvasni a küszködést, ahogy egyesek számolgatják a leendő LE-nyereséget és, ha csak pár csepp is kárba vész, falnak mennek. ki mit szeret a játékban, ugyebár.)
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
277. hozzászólás - 2009.03.10. 10:05:11 (Válasz winnie #276 hozzászólására.)
Ha az ilyen egyszerű lenne winnie, vegyük például Pókert, vérzik a szívem mégis bedobom a présbe. Nem csak a várható "nyereség" miatt, elkezdek hordázni én is, ugyan alacsonyabb szintű lesz, de a morálja még úgy is rettentő gyorsan fog fogyni, ÉP-ről nem is beszélek. Le is fényképeztem vele magam, örök emlék miegyéb, de kinőtem. Nem is lesz többet pókom soha, mert az űrt amit maga után hagy, nem tudná betölteni egyik sem. (kivéve, ha 60. szinten valamilyen formában a manaszövő pók reinkarnálódik, akkor fogok egy újabb Pókert).
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
278. hozzászólás - 2009.03.10. 10:12:59
"(amikor nem veszít semmit, de ha megtenné azt, amit megtehetne többet nyerhetne, mintha nem tenné meg.)"

Á végre értem mi ez a kisajtolásos téma lényege! Kösz Winnie!
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
279. hozzászólás - 2009.03.10. 12:49:59
Birka, nagyon jó összefoglaló, köszönjük.

Draglov: olvasd el a korábbi hozzászólásomat ebben a topicban, a táblázatomban látod, hogy az állatod nagy valószínűséggel még most is elég gyakran fog szintet lépni ahhoz, hogy a morállal csak minimális mértékben kelljen vacakolni (szintlépéskor továbbra is felmegy 100%-ra, ahogy Birka írta).

A hordázásról, ezt már máshol is írtam, itt egy döntést kell hoznod: ha több állatod van, a hordázás jó, az űééataod összességében gyorsabban fejlődnek, jobban nő a moráljuk, és többet sebeznek, mintha hol egyiket, hol másikat vinnéd. Márpedig az új rendszer támogatja azt, hogy időnként lecseréld az állatodat, tehát ha mást nem, fogsz 2 állatot párhuzamosan tartani. Aki örökkön örökké az 1-es alapszintű kőskorpióját akarja csak nevelgetni, és nincs második, harmadik stb. állata, annak természetesen értelmetlen a hordázás.

Idézet: Jeriko - 2009.03.09. 21:56:04
Egyébként nagyon jó lenne, ha a felejtés visszaadná a felejtett szakértelembe fektetet LE jelentős részét (75% minimum), mert egyrészt így semmi értelme, másrészt ilyen esetekben legalább lenne némi korrigálási lehetősége azoknak, akik máshogy fejlesztenék a karakterüket.

Ez nem ebbe a topicba illik, de mellesleg ezen én is gondolkodom, hogy a felejtés visszaadjon valamennyi LE-t. Amin még morfondírozok, hogyan lehet megoldani, hogy semmiképp se adjon vissza TÖBB LE-t, mint amennyit belefektettél (és ily módon végtelen LE-t lehet generálni). Mert ugye azt nem tároljuk, egy szakértelem fejlesztésére mennyit költöttél, és közben a körülmények változhattak: a fejlesztés költségét befolyásolja az új szakértelem, a többi szakértelem összege, de bizonyos relikviák is.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
280. hozzászólás - 2009.03.10. 12:51:08 (Válasz Miklós #240 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.09. 14:50:50

Igen, gyakorlatilag az valósul meg, amit írtál, az alapszint egyébként eddig is mindenbe beleszámitott, kivéve az elnyelést, de most ez is megtörténik.
A növekedésre Simon is javasolta, hogy legyen lineáris az átmenet, matematikai szempontból már rég igazat adtam nektek, de pszichológiailag az a fontos, hogy egy változás a lehető legkevesebb embert érintsen. Ha a játékosok túlnyomó többségének megváltozik az állat szintje, abból sok probléma lenne, biztos vagyok benne hogy sokan még a fórumot sem olvassák, nem értenék, mi történt.


Van olyan megoldás, ami mindkét követelménynek eleget tesz, mivel a két modell szerintem 5-10%-nál jobban nem távolodik el egymástól: 20. (tetszés szerint módosítható) szint alatti állatoknál nem konvertálsz, megmarad az állat szintje és TP-je - VAGY - csak akkor konvertálsz, ha az állat szintje nő.

Ezek olyan minimális eltérések, amelyek szerintem mindenki által elfogadhatóak, és pszichológiailag sincsenek gondok.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője