Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Állategészségügyi reform
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
501. hozzászólás - 2009.06.03. 16:30:15 (Válasz nasdfil #498 hozzászólására.)
A másodlagos varázslat sebzés elég sok játékosnak megvan, egyszerűen azért mert küldetés az állatok sebzése, és könnyebb varázslattal megcsinálni mint közelharcban. Van aki késöbb nyom rá egy felejtést, van aki nem. A kataklizma előtt és után is van varázslat ami az állatokat sebzi, így ez hosszabb távon is gond. Az állatok elnyelése egyformán fontos mindkét esetben, hiszen ugyan annyival csökkenti a sebzést harcosnál és varázslónál is. A magas szintű állatok fenntartása nem LE-ből kell menjen. Soha nem növeltem még LE-ből a morált, meggyőzőkészségem sincs, mégis van három 60-ik szint körüli állatom. Amikor 700-800 sebzést ütnek az állataid, gyanítom, hogy nem azonos szintű karakterek ellen harcoltál, vagy az ellenfélnek nem volt állata… Ekkora sebzéseket még Galmuszk sem produkál…
Hogy miért kell kevesebb tulajdonságot fejlesztenie a varázslónak? A harcos fejleszti az erőt, támadást, védelmet és IQ-t. A varázsló a védelmet, IQ-t és taumaturgiát. Ez egy tulajdonság különbség. Ami elég komoly hátrány. Nem kevés LE azt a plusz egy tulajdonságot használható szinten tartani. Az epikus csatában azért nem veszel észre különbséget, mert magas a szinted az epikushoz képest és könnyedén eltalálod. Valamint nem mindegy, hogy az epikus varázslata 2500-at sebez beléd, vagy csak 500-at. A vámpírtőr lélekszívását könnyű kiszámolni, 20%-a a sebzésnek. Térkapuban mindenképp megéri használni, ott kritikus ütést is könnyű bevinni.

Hogy mekkora előnye van a varázsló karinak? Próbáld meg a mostani karakteredet papíron átalakítani közelharci karivá, rendezd át a tulajdonságaidat. Az IQ-ból kapásból nem csökkenthetsz, mert akkor véged van… A taumaturgiádat kicsit szétoszthatod, de gyanítom hogy kevés lesz 180 körüli támadáshoz és 160-as erőhöz…
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.75
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
502. hozzászólás - 2009.06.03. 17:03:39 (Válasz Ariel #501 hozzászólására.)
Idézet: Mong0ose - 2009.06.03. 14:56:47

A keményvonalas varázsló karakter szívóssága 0, hordázása 0. .


hmm, szerintem valahol logikusnak tűnhet a maxos hordázás, hiszen, ha már támadásra nem gyúr, akkor a 4 állat körönként bevitt 100-200 sebzése jól jöhet.
Pontszám: 5
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
503. hozzászólás - 2009.06.03. 17:16:50 (Válasz Ariel #501 hozzászólására.)
Én nem látom a még a 10-es másodlagos varikat sem az eddigi csatáimban, szerintem mindenki elfelejti szinte.
Nekem sohasem volt 60-as szintű állatom, de ha fél napot kihagyok, azaz alvással együtt egy egészet, akkor egy 50-es szintűt már nem tudok 20% morál fölött tartani - nagy vezetőkészséggel éppenhogy. Elhiszem, hogy valaki sokat játszik, de hogy pár hónapja nem volt 1-2 nap amikor nem jutott géphez azt kevésbé... A 24 órás kennelek, csak az elműt pár hétben jöttek elő. Nekem azért 2 hetente van egy nap amikor semmit nem tudok idejutni... morált csak akkor nem kell növelni, ha belépnek helyettem, én nem adom ki a jelszavam, ezzel a lehetőséggel nem akarok foglalkozni.
Maedhros ellen volt nemrég 700 feletti összesbzése az állatoknak... 3 állattal mentem, és minden körben találtak 100 és 180 között... Ez csak nem olyan sok. Kaptam már állatoktól egy körben 350 felett...
Azt írod ha az IQm csökken, akkor végem... Most beszélünk harcos és varázsló kariról külön. Az nem harcos kari akinek a cuccokkal 240 fölötti az IQja. Ha a varázsló karit valaki sokszor megveri varázslatban, az nem tisztán harcos. Erő, Támadás, Védekezés a harcos kari tulajdonságai... IQ nincs közte, csak alacsonyabb szinten, ha szélsőségekről beszélünk. A Varázslóknak IQ, Tau, Védekezés kisebb mértékben (a több állatos harc óta kell az Erő is valamennyire, az állatharcot igazából egyikbe sem lehet besorolni, de szükséges lett, a harcosoknál valamivel többet sebeznek...)
Összehasonlíthatsz minket, hogy össze tudok-e hozni egy olyan karaktert, mint a Tiéd. Szerintem több millió LÉnyi tulajdonságfejlesztéssel vezetsz, nyilván nem tudok egy olyan karaktert kihozni. (Sajna a nem támadás miatt a HORDÁval, és a hatalom tornyával kb napi 3 gyógyitalt, +9000 LÉ bónuszt kapsz, azaz napi 15000 bónuszt hozzám képest, napi 100000 LÉ bevételnél, az 15%. A játék konzerválja a különbségeket, és széthúzza a mezőnyt.)
Egy harcos ezek szerinte 400-500 LÉt szerez egy térkapuból? Napi majdnem 6-al számolva, az 2000 fölött van. Én ha jól számolom 500-600LÉt szerezhetnék... Szerintem ez is igen durva. Nagy hiba volt ennyivel megint a közelharcot, és a magasabb szintűeket tápolni, ugyanannyira, mint varázslatsebzéssel állatba sebezni védhetetlenül...
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 5
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
504. hozzászólás - 2009.06.03. 19:28:48 (Válasz nasdfil #503 hozzászólására.)
Íme, itt a csata:

Nasdfil Sortenil idomított állatai, Aslan, egy 53. szintű mantikór, Zombiló, egy 19. szintű élőholt pegazus és Sötét pegazus, egy 19. szintű élőholt pegazus is részt vesznek a csatában. Csatakiáltással támadtok egymásra.
Ajkad hangtalanul mozog, egy negatív csapás igéjét mondja. (-180 VP). 701 sebzést okoztál. A varázslat hatással van az ellenfeledre: -27 Támadás. Ellenfeled állatai 77 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 5 életpontot.Nasdfil Sortenil egy kataklizma igéjét idézi fejedre. Rohanás közben kitérsz előle. Csak 542 pontnyit sérültél.

Lesújtasz ellenfeledre. Talált, 91 sebzést okoztál. Ellenfeled állatai 15 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 5 életpontot.
Nasdfil Sortenil a Gramagan csontpálcájával a felsőtestedet célozza! Könnyedén félrehajolsz. Aslan, Zombiló és Sötét pegazus is rád vetik magukat. 2 támadással 118 életpontot sebeztek.

Minden erődet az ütésbe adod, ahogy lecsapsz a Gramagan csontpálcájával. Talált, 153 sebzést okoztál. Ellenfeled állatai 25 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 5 életpontot.
Nasdfil Sortenil egy gyors támadást indít a Gramagan csontpálcájával a lábad felé. Ütése célt téveszt! Aslan, Zombiló és Sötét pegazus is támadnak. 3 támadással 164 sebzést okoztak.

Egy gyors csel után a Gramagan csontpálcájával Nasdfil Sortenil védtelen felsőtestére támadsz. Eltaláltad, 75 sebzés! Ellenfeled állatai 12 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 5 életpontot.
Egy gyors csel után Nasdfil Sortenil a hasadat támadja. Könnyedén félrehajolsz. Aslan, Zombiló és Sötét pegazus acsarogva támadnak. 3 támadással 162 sebzést okoztak.

Lesújtasz ellenfeledre. Nasdfil Sortenil 127 pontnyit sérült. Ellenfeled állatai 21 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 5 életpontot.
Oldalt gurulva majd gyorsan felpattanva Nasdfil Sortenil megpróbál oldalról támadni. Elegánsan elhajolsz az ütés elől. Aslan, Zombiló és Sötét pegazus is rádtámadnak. 3 támadással 178 sebzés!

Egy gyors csel után a Gramagan csontpálcájával Nasdfil Sortenil védtelen felsőtestére támadsz. Nasdfil Sortenil az utolsó pillanatban félreugrik.
Regenerálsz 5 életpontot.
Nasdfil Sortenil egy gyors támadást intéz feléd. Talált, 122 ép-t sebződsz. Aslan, Zombiló és Sötét pegazus is rád vetik magukat. 2 támadással 103 életpontot sebeztek.

Egy gyors támadást intézel ellenfeled irányába. Nasdfil Sortenil 92 pontnyit sérült. Ellenfeled állatai 16 életpontot sebződtek.
Regenerálsz 5 életpontot.Ellenfeled már láthatóan fáradt, csak arra maradt ereje, hogy valahogyan megpróbálja kivédeni a csapásaidat.A csatában összesen 1239 sebzést okoztál, és 1389 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.

Nem voltak nálam állatok, ismert okokból . Inkább a kennelben gyűrik egymást, legalább a küldetésszám nő.
A hozzászólást Aderrick módosította 2009.06.03. 19:36:21-kor
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
505. hozzászólás - 2009.06.04. 09:08:07 (Válasz nasdfil #503 hozzászólására.)
Nekem még megvan a másodlagos varim, igaz, hogy csak 6-os.
Az állatok morálján sokat lehet nyerni, ha csak akkor vannak elől, ha támadsz velük. Egyébként mehetnek a kennelbe. Kicsit változott a helyzet mióta vesztes csatában is fejlődhetnek az állatok ha védekezik az ember, de ilyenkor is csak alacsony szintű állatokat érdemes elővenni.

Maedhros bemásolta a csatát, valóban sokat sebeztél, de nem voltak állatai. 80-100 körüli plusz elnyeléssel már nem is lenne ilyen fényes a helyzet.

A hatalom tornyára mindenki azt mondja hogy nagy előnyt ad... Az a 7000 LE bónusz amit napi szinten ad annyira sem elég, hogy pótoljam azt a kiesést amit a szinte üres kínzókamrám jelent. Semmivel sem vagyok előrébb azoknál akik meg tudják tölteni a kamrájukat, sőt...

A térkapus szörnyek egyre gagyibbá válnak, lassan minden ütés kritikus ellenük, alacsony támadással is könnyen eltalálhatók és csak a karakter erejétől függ, hogy mennyi LE-t tud elszívni. Mivel az állatok sebzése is az erőtől függ, így megéri varázslónak is növelni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
506. hozzászólás - 2009.06.04. 09:38:42 (Válasz Ariel #505 hozzászólására.)
100 CSp-ből 70k-t vadászol, hogy 7000 LE a 10% bónusz? LOL
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
507. hozzászólás - 2009.06.04. 09:54:04
100 csp-ből 14000 LE a bónusz. De mivel naponta én is csak 50 csp-t kapok (amiből 46 csp-re kapok bónuszt), így napi szinten 7000 LE...
A hozzászólást Ariel módosította 2009.06.04. 09:54:28-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
508. hozzászólás - 2009.06.04. 10:09:23
reggel 5 óra óta 1800 épt sebződtek az állataim.

Megmondaná valaki hogy lehet megoldani anélkül, h állandóan gépnél legyek az Ép szinten tartását?
Már 80as sebgyógyítással gyógyítok, de 4 lényen akkor sem megy.

már már tragikomikum mennyire nem foglalkoznak ezzel a Behónál.
Pontszám: 9
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
509. hozzászólás - 2009.06.04. 10:42:16 (Válasz BaalCain #508 hozzászólására.)
- 1-es a sebgyógyításom
- kataklizmás ellenfelet csak egy állattal támadok
- éjszakára csak egyet hagyok benn
- éjszaka lefekvés előtt leveretem magam 1-re, nem használok pihenést és nyomok egy gyógyítást, hogy a félóra alatt kapjon a benn lévő egy állatka egy morált
- térkapuba, olyan helyre ahol biztosan keveset veszítenek (pl. időhurok, negatív csapás ellen) mind a négyet viszem, hogy TP-t kapjanak
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
510. hozzászólás - 2009.06.04. 10:47:46 (Válasz Ariel #507 hozzászólására.)
"100 csp-ből 14000 LE a bónusz. De mivel naponta én is csak 50 csp-t kapok (amiből 46 csp-re kapok bónuszt), így napi szinten 7000 LE..."

Miért csak 46-ra kapsz bónuszt?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
511. hozzászólás - 2009.06.04. 10:49:39 (Válasz Mortimer #509 hozzászólására.)
well..na igen. de te napi 25 orat toltesz a jatekkal
Pontszám: 8.75
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
512. hozzászólás - 2009.06.04. 10:49:58 (Válasz Mortimer #510 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.06.04. 10:47:46
"100 csp-ből 14000 LE a bónusz. De mivel naponta én is csak 50 csp-t kapok (amiből 46 csp-re kapok bónuszt), így napi szinten 7000 LE..."

Miért csak 46-ra kapsz bónuszt?


sajtolasra nem kap
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
513. hozzászólás - 2009.06.04. 11:18:42 (Válasz BaalCain #508 hozzászólására.)
Valóban nem egyszerű az állatokat menedzselni. A kristályhorda két nap alatt több mint 5000 ép sebzést nyomott az állataimba, és csak az mentette meg őket, hogy pont jött egy szintlépés a harmadik nap előtt. Ha a következő támadásuk elhúzódik, mindenki komoly bajban lesz.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
514. hozzászólás - 2009.06.04. 11:21:34 (Válasz Ariel #513 hozzászólására.)
Fel kell készülni. Nyolc állat, támadáshoz egyet vinni, egy védekezéshez, hat kennelben, gyémánt fejdísz, stb.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
515. hozzászólás - 2009.06.04. 11:38:43 (Válasz Mortimer #514 hozzászólására.)
Felkészült vagyok: 11 állatom van. Egy apró problémával jár a dolog, nem tudok elfogni többet
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.06.04. 11:38:55-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
516. hozzászólás - 2009.06.04. 11:57:06
9 állatom van.
Naponta kb 20szor kell gyógyítanom őket a folyamatos játék lehetőséghez. Képes vagyok rá, de a gondom pontosan az, h ez 20 db belépést jelent a játékba. vagy pedig hagyom meghalni sok Épn jön vissza-akkor meg költhetek a morál növelésre, mert 12 óra alatt amig kába valószínűleg 0 körüli lesz.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
517. hozzászólás - 2009.06.04. 12:20:05
Mindannyian a kataklizma áldozatai vagyunk… Hiába elérhető már sokunknál a következő ősköves varázslat, valahogy mégis kevesen veszik meg. Talán pont az az egyik visszatartó ok, hogy a kataklizmával több borsot törhet az ember az ellenfél orra alá.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
518. hozzászólás - 2009.06.04. 12:22:38
Kataklizma, piha... Majd ez:

Megarobbanás

Szint: 95
Sebzés: 245-320
10% sebzés az ellenfél állatába
VP költség: 270

Mod: akkor ideteszem a kataklizmát is

Szint: 71
Sebzés: 140-220
10% sebzés az ellenfél állatába
VP költség: 205
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.06.04. 12:43:24-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
519. hozzászólás - 2009.06.04. 12:29:33 (Válasz CaveMaN #518 hozzászólására.)
Külső szemlélő úgyse tudja értékelni a szám mögötti valós tartalmat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Állategészségügyi reform
520. hozzászólás - 2009.06.04. 12:47:15 (Válasz CaveMaN #518 hozzászólására.)
Ha ilyen ütemben haladunk tovább, akkor még kb 3 hónap mire Sharpa meg tudja venni. Addigra bőven 300 fölötti taumaturgiával fogunk rohangálni és ötezres kritikusokat fogunk lövöldözni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!