Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
kedvelt tagPoloSanyiFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
241. hozzászólás - 2011.03.14. 01:40:56
Ha még sokáig pörögtök ezen a PP-CSP-PÓK-VADÁSZ-JAJMILESZ-NEMJÓ-DEJÓ-DENEMJÓ-DEJÓ marhaságon, kénytelen leszek megpingelni a szervert...
V5 celeb pókja, PoloPanda gazdája.
Póker és PhP szakértelmek maxolása folyamatban
Pontszám: 6.51
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
242. hozzászólás - 2011.03.14. 07:22:11
Alapvetően Craslorg előző oldalon levő hozzászólásával értek egyet.
Nézzük miről is szól számomra az event:
- Negyedévente event.
Mire is jó? VAN
- Relikvia
Máshogy nem jutok hozzá
Ha lemaradok a legjobbról a következőnél megszerzem, vagy esélyem van rá
Karácsonyfa effekt, gyüjtőszenvedély
- Taktika
lehetőségem van elb...ni a dolgot. Igen, ez egy komoly serkentő, legalábbis nekem

Már Zarknodnál látható volt, hogy olyan eventek készülnek melyek közvetve vagy
közvetlenül de a szinteken történő haladást serkentik. Ennek alapvető oka, hogy a
magas szintek elég gyatrák jól jön az utánpótlás. Emellé bejön amit Craslorg már
leírt. Az is látható volt ott, hogy Miklós bármiféle újító elképzelést nem fog csak úgy
egyik pillanatról a másikra berakni, ergó vehetjük az eventeket az általunk javasolt
elképzelések tesztjeinek. Egyetlen példának most az adott szintekhez tartozó "kicsi"
KH-k megjelenését hoznám.
Ez a topic arra lenne jó, hogy a szent cél érdekében minden taktika képviselője nyilatkozna,
hogy szerinte adott eseményt hogyan oldaná meg a lehető legkevesebb befektetéshez
tartozó maximális haszon elérése érdekében. Na ilyet egyenlőre nem olvastam sokat.

Azért még a végére ide írnám, hogy a Landragór és Xenó event "optimális" kihasználásával
V2-n sikerült végre egy bajnoki címet nyernem a sok csingilingi mellé.
Sajnos ez kevésbé sikerült a forum topic-ok olvasásának következtében, sokkal inkább
néhány lelkes karakterrel folytatott diskurzus folyományaként.

Nem a hozzászólásokkal van a baj, hanem az egyoldalúsággal. Ez szomorú.
Ötleteket várnék inkább, gondolom sokakkal egyetemben.
Pontszám: 9.35
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
243. hozzászólás - 2011.03.14. 08:03:14 (Válasz altair #242 hozzászólására.)
Akkor én írnék is 4 taktika képviseletében:

V1 - portyakarakter: Előre bocsátom, nem vagyok pók. Nem vadászok, csak portyázok, a lehető legnagyobb EH-val és a hozzá tartozó AF képzettségekkel. Néha fizetek egy prémet, hogy ne csurranjon túl a pp-m míg a lábam lóbálom vígan, távol a hálózat csapdájától.
Ezzel a karakterrel azt szeretném, ha nem kényszerítenének vadászatra az esemény alatt, semmilyen esemény alatt. Már azzal is megelégednék, ha a taktika kiélezésére hozott fejlesztések (pl AF) nem vesznének el taktikaváltáskor, így értelme lenne a térkifordításnak. De ha ez túl bonyolult megvalósíthatóságú és ha már egy PvP esemény mindenáron vadászathoz kötött (nonszensz), akkor még megpróbálnék kiharcolni kedvezményt, mondjuk olyasmit, hogy az EH-ra rágyúrt AF-es karakterek vadászatnál nem egy hanem mondjuk két eseménypontot róhatnak fel a noteszükbe.
Itt meg szokták kérdezni nálam nagyobb elmék, hogy miért akarok még kedvezményeket, nos azért, mert egy VF-es karakter ebben a PvP eseményben úgy működik mintha kvázi fél EH-val szaladgálna, hisz a felét megkapja a fix lének, míg az EH-s nem kapja meg a VF előnynek a felét.

V2 - elcseszett EH-s karakter: Az EH megjelenésével itt is váltottam VF-ről, hiba volt, az eredmény drasztikus lett, szintben nagyot ugrottam, eltűntek a portyalehetőségek és a karakter jelentősen legyengült. Jelenleg csak egy szkarabeusz tartja bennem a lelket. Szintem környékén az egyik leggyengébb karakter vagyok, de kísérletezek az újra felfejlesztésén. Nos ezzel a karakterrel nem tudom hogyan tudnék sikereket elérni ebben az eventben, de hátha akad ötlet amiért érdemes lenne részt venni benne.

V3 - vegyes erőforrást használó sokadrangú karakter - valahol az 1100. vagyok a toplistán, komolyan mondom a legjobb karakter. Egy vasat nem költöttem rá, már az előző eseménynél is kiválóan muzsikált. Néha belépek, letolok 10-15 portyát, 1-2 naponta egyszer székely módra eltársalgunk a szövetség fórumán. Komolyan mondom ezt a karaktert nem érdekli milyen kihasználtságú lesz ez az esemény vagy bármelyik, sem javítani sem rontani nem fog rajta. A prémtelen erőforráslimit miatt eseményi topról álmodni sem merek, de szerencsére sokkal jobb álmaim vannak éjjelente.

V5 - EH-s top karakter - V5-ön értelmetlen bármi vita az erőforrás használatról. Nincs VF, nem fejleszteni az EH-t értelmetlen, tehát egyértelmű az esemény. Kissé furcsának is tűnt nekem, hogy Miklós egy V5-ös EH-s karakter hozzáállását idézte pár oldallal ezelőtt a vadászatra kényszerítés védelmében, de hát csavaros az észjárása.
A hozzászólást Seligen módosította 2011.03.14. 08:09:18-kor
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 8.72
népszerűJégkirálynőNő
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
244. hozzászólás - 2011.03.14. 16:12:40
Ment a 10 SEL!
Pontszám: 6.13
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
245. hozzászólás - 2011.03.14. 22:51:59
Adnék egy ötletet aminek szerintem mindenki örülne (játékos részről) viszont sok munka volna vele, és nem biztos, hogy bele lehet illeszteni az elképzeléseitekbe.

Tehát:
minden játékos kitalál egy varázstárgyat amit szerinte a legjobban tud majd hasznosítani.
Például egy olyan csizmát ami megduplázza az építésbe fektetett lélekenergiát. Erről a tárgyról a JV megírja, hogy milyen feltételekkel szerezheti meg pl: szint x 10 vadászat (vagy győztes portya) lélekenergiájából építsen hatalom tornyát.
A szegény végzetúr ekkor eldönti, hogy kell-e neki tényleg ez a tárgy vagy sem.
Ha igen akkor rárajtol és küzd érte.
Ha valami lehetetlen dolgot kér akkor legyen piszok nehéz a feladat, de ha megcsinálta, akkor kapja meg !
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 4.36
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
246. hozzászólás - 2011.03.14. 23:29:23 (Válasz Giganticus #245 hozzászólására.)
Én kérek +2 varázslatkört
Nem akarlak lelombozni, de mindenkinek ténylegesen egyedi tárgyat leprogramozni elég sokáig tart. Így borzasztó lenne a befektetett idő / érték arány.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.09
irritálóDmatyasFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
247. hozzászólás - 2011.03.15. 06:26:08
V2 43-as szint
15pp-re állítva full valóságformázással, begyűjtve a csp-t pp-t
indulok majd neki. Mivel VF-en vagyok és van 7kvíz medálom
+ szintx3 szerencsém vadászni fogok a 400 eseményontért
majd mikor megvan átváltok EH-ra. Azt hiszem ez lesz nálam
a leghatékonyabb választási lehetőség.
Pontszám: 4.91
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
248. hozzászólás - 2011.03.15. 07:50:39 (Válasz Dmatyas #247 hozzászólására.)
Én is így tervezem.
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 7.16
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
249. hozzászólás - 2011.03.15. 08:35:18 (Válasz Pietrus #246 hozzászólására.)
Idézet: Pietrus - 2011.03.14. 23:29:23

Nem akarlak lelombozni, de mindenkinek ténylegesen egyedi tárgyat leprogramozni elég sokáig tart. Így borzasztó lenne a befektetett idő / érték arány.


Ezt nagyon egyszerű megoldani. Régebben már felvetették itt a fórumon az egyedi készítésű tárgyak ötletét, azaz, hogy a játékos döntse el, hogy miből mennyit rak a tárgyba.

Ezt most meg lehetne oldani úgy, hogy teljesítménytől függően kap az ember mittomén kufárgyöngyöt, és a végén ezekért a kufárgyöngyökért lehetne tulajdonságot, szakértelmet, spec. tulajdonságokat vásárolni a relikviába. A komolyabb bónuszok többe kerülnének, a kevésbé értékesebbek kevesebbe.

Az játékos szépen eloszthatja a gyöngyeit, és generál egy egyedi relikviát. Egy csapásra megoldódna az aktivitási probléma.

Akár el is nevezhetné, esetleg előre meghatározott elemekből, színekből a képét összerakhatja, vagy képet tölthet fel, de ez már csak amolyan esztétikai plussz.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 9.07
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
250. hozzászólás - 2011.03.15. 09:39:41
Ezek szerintem nagyon jó ötletek.

Lehetne fokozni olyasmivel (remélem nem számít reklámnak vagy ilyesmi amúgy is nagyon régi játék) ami a Heroes háromban volt megtalálható. ,hogy azonos típusu fegyverek hordásakor vagy 3 vagy 5 azonos együtt még erősebb lett. Ezeket lehetne relikviákra is specializálni így nem lenne lenyúlva az ötlet onnan. Két havonta egy egy eseményen lehetne szerezni egy egy ilyen tárgyat és aki lemarad annak nem lenne bónusz tulajdonság a tárgyak összegyűjtése után. Ez is aktivitást követelne.
Pontszám: 8.28
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
251. hozzászólás - 2011.03.16. 15:41:07 (Válasz Fecsu123 #250 hozzászólására.)
Szerintem ilyenben ne is reménykedjetek.
Elvileg Miklós eddig akartatok az eventen rágódni. Akkor most elkezditek a fejlesztését? (Én meg azt hittem, hogy mára már kezdődik is, és hülye módon képeztem a tartalékot egész hétvégén, pff. )
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 8.11
kedvelt tagF3rcsuFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
252. hozzászólás - 2011.03.16. 18:55:22
Üdv
Annyi észrevételem lenne a A kufárok csatája portyalistához hogy tény hogy vannak a toplistán az átlagnál jóval erősebb karik és az átlagosak.
A fő probléma az hogy az átlagos karik gyengébbek is és valószinűleg ezeknek a kariknak nehezebb lesz összehozni a győzelmet, és öket az erősebb karik lefarmolják.
Erősebb kari gondolok itt a 200-300-vagy akár 500 tuliöszegel erősebb játékosokra.
Ere a problémára a megoldás az lenne szerintem ha a portyalista a karaktereket tulajdonságöszeg alapján kategorizálná , ez a határ lehetne pl 200 tuliöszeg .
Igy nem fordulna az elö hogy pl egy 1500 tuliöszeges kari lefarmol egy 1000-tuliöszegel rendelkezö másikat mert a szintje pl megengedi.
Pontszám: 5.29
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
253. hozzászólás - 2011.03.16. 19:00:45 (Válasz F3rcsu #252 hozzászólására.)
Ez azért nem jó, mert maga a tulajdonságösszeg nem mérvadó. Annak az elosztása a lényeg. Ismerek olyan karaktert aki 5-600 tö különbséggel az ellenfél javára is nyer, nem is egy ilyen karakter ellen. Vele(m) akkor mi lenne?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.91
irritálóFercsuFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
254. hozzászólás - 2011.03.16. 19:11:30
Amikor ugy érzed hogy jó a karid és aztán jon valaki aki elver portyába abbol még nincs semi gond,
a gond akkor kezdödik amikor megnézed a csatát és azt látod hogy sebeztél 250-et sebzödtél 3500-at és mindeszt 1 szinteben megegyezö karitol akinek csupán duplája a tulajdonság öszege.
Pontszám: 4.40
népszerűLacuskaFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
255. hozzászólás - 2011.03.16. 23:47:26 (Válasz Miklós #141 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.03.06. 22:57:12
Ha valaki úgy játszik, hogy SOHA nem akar vadászni, szíve joga - de ezt még event fejlesztésekkel is támogatni biztosan nem fogjuk.Ez egy alapvetően pvp event, ami eleve jelentős előnyt biztosít a portyázó, és különösen az EHval rendelkező kariknak, ezt az előnyt hivatott részben kompenzálni, hogy vadászni kell mellé, nem viccből raktunk be ezt az ellensúlyt.


Bezzeg az előző eventben lehetett támogatni a csak vadászós karikat. Lévén a topp listában portyával be sem lehetett jutni, és nekik sokkal jobban megérte az event mint az EH-soknak.
Pontszám: 7.75
kedvelt tagF3rcsuFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
256. hozzászólás - 2011.03.17. 06:44:39
Ime 1 példa:
http://www.vegzetur.hu/index.php? m=nyilvanos_csataleiras&csata=f3rcsu_vegzetur_online_jatek_217051612_csataja

ezért lene szükséges a kategorizálás modositása
Pontszám: 6.67
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
257. hozzászólás - 2011.03.17. 07:12:18 (Válasz Ezüstszél #249 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2011.03.15. 08:35:18
Ezt nagyon egyszerű megoldani. Régebben már felvetették itt a fórumon az egyedi készítésű tárgyak ötletét, azaz, hogy a játékos döntse el, hogy miből mennyit rak a tárgyba.

Ezt most meg lehetne oldani úgy, hogy teljesítménytől függően kap az ember mittomén kufárgyöngyöt, és a végén ezekért a kufárgyöngyökért lehetne tulajdonságot, szakértelmet, spec. tulajdonságokat vásárolni a relikviába. A komolyabb bónuszok többe kerülnének, a kevésbé értékesebbek kevesebbe.

Az játékos szépen eloszthatja a gyöngyeit, és generál egy egyedi relikviát. Egy csapásra megoldódna az aktivitási probléma.

Akár el is nevezhetné, esetleg előre meghatározott elemekből, színekből a képét összerakhatja, vagy képet tölthet fel, de ez már csak amolyan esztétikai plussz.

Giganticus alapgondolata letisztázva. "Zseneális"! Messzemenőkig támogatom az ötletet. Ábszolúte illik a VÚ-hoz, mivel PONTOSAN olyan elemet hoz be a játékba, ami miatt a VÚ (szubjektív véleményem szerint) kiemelkedik az MMO-k tengeréből. Ez az összetettség, sokszínűség. Nincs két egyforma karakter. Egy ilyen nyereményt el tudok képzelni bármelyik eventven. Például a Landragór fattyak is dobálhatnának inkább gyöngyöt, kvázi "fattyesszenciát", mint relatíve fix tárgyakat, amit a karakter pl. Épület (Alkimista Labor, Kristályosító, stb.) függvényében különböző hatékonysággal, vagy hatásfokkal nemesítene tárggyá. Pl. az alaphelyzet, hogy 1 gyűrűt hozhatsz létre max 2 különböző bónusszal. Az épületek szintje növelhetné a bónusz darabszámát, az alaptárgy fajtáját (fókuszkristály, nyaklánc, vagy egyenesen állandó hatású relikvia). Akár egyes szakik is bevonhatóak lehetnének az elkészítésébe. Az Akadémia magas szintű "lyukaiba" lehetne pl. Alkímia/Varázstárgykészítő szakit beilleszteni. Fontos, hogy ne, vagy csak minimálisan "tápolják" a fentiek a karakter alapteljesítményét. CSAK a kombinációs lehetőségek bővüljenek.
Ej, be szép is lenne...
Asszem egy ilyen nyeremény érdekébe' szíjje' antioptimalizálnám a karakterem örömömbe'.
Őőőő... Bizonyos mértékig...
A hozzászólást McMad módosította 2011.03.17. 07:33:21-kor
Pontszám: 6.84
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
258. hozzászólás - 2011.03.17. 12:15:45 (Válasz McMad #257 hozzászólására.)
Az ötlet jó, csak a kivitelezése lenne megint olyan, amin mindenki háborogna, és sírna, hogy ő hátrányos helyzetben van.
Ha épülethez van kötve, akkor jönnek a kicsik, hogy "csak a top szövik táponak belőle"
Valamilyen formában inkább karakter szinthez kellene kötni a kapott bónuszok mértékét.
Azaz egy 20. szintű karakter +10 IQ -t adó bónusszal nagy előnyre tesz szert, míg mondjuk a 130. szintű karakter elmehet a búsba +10 IQ-val.
Ráadásul én EH-zom, csak úgy portyázok, hogy a tárgyaim a maximumot hozzák ki az EH-ból. Innentől kezdve nekem minden olyan gyűrű és nyaklánc "veszteséges", amin nincs rajta, hogy a portya LÉ nyereményét növeli.
Ha ilyen nélkül portyázom, kevesebb LÉ-t kapok, ez veszteség. Tehát egy hozzám hasonló karakternek teljesen más az értékrendje, mint egy mondjuk VF-esnek.
Vannak ellenfeleim, akik mondjuk csak IQ-ra vagy csak erő+támadásra öltöznek. Nekik mondjuk egy +80 IQ-s cucc lehet, hogy a királyság lenne.
Én ezt az összerakható bónuszt úgy képzelem, hogy van egy lista, amiben a "gyöngyök" értéke és a választható bónusz meg van határozva pl: + 5 IQ (szintfüggő) ára 10 gyögy. És mondjuk ebből bármennyit berakhatok a tárgyba, így csinálhatnák olyat, amin az összes bónusz csak IQ-t ad. Vagy lenne olyan, hogy + 5% LÉ jár a győztes portyáért ára 15 gyöngy. Jelenleg 35% azthiszem a maximum, de ezeknek a tárgyaknak van még egy csomó másik tulajdonságuk (LÉ szívás, + tulajdonság, stb), ha én extrém tárgyat akarnék, csinálhatnák mondjuk olyan gyűrűt, ami semmi mást nem adna, de mondjuk összejönne rajta + 105% LÉ jár a győztes csatáért. (Amit az energiamester AF-el még így is csak 35%-os hatékonysággal tud kihasználni a játékos)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.26
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
259. hozzászólás - 2011.03.17. 12:51:57 (Válasz Tiha #258 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2011.03.17. 12:15:45
Ha épülethez van kötve, akkor jönnek a kicsik, hogy "csak a top szövik táponak belőle"

Fontos, hogy ne, vagy csak minimálisan "tápolják" a fentiek a karakter alapteljesítményét. CSAK a kombinációs lehetőségek bővüljenek.

Kieg.: Például egy épülethez kötött, ergo szintfüggő variációs lehetőség lehetne egy ilyen kreált tárgy újrakalibrálásának lehetősége pl. őskavicsért. Számottevő előnyt nem jelent. Ha ragaszkodunk a szint- és nem a teljesítményfüggő összbónuszhoz, akkor ezt a max értéket MINIMÁLISAN módosíthatná Épület, új szaki.
A "gyöngyök" tárolhatóak lehetnének. Aki nem használja fel az összeset, az tartalékolva és hozzágyűjtve magasabb szinten, vagy magasabb épületszint kiépülése esetén MÉG hangulatosabb formában alkothatná meg álmai cuccát.
Mellesleg én nem az összbónuszt maximalizálnám, hanem a maxbónuszt szint függvényében.
A hozzászólást McMad módosította 2011.03.17. 13:23:20-kor
Pontszám: 6.57
népszerűTybee00Férfi
Végzetúr tanonc
35 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
260. hozzászólás - 2011.03.18. 11:33:36
Felső vezetői információ mikor várható?
Pontszám: 8.61
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!