Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
181. hozzászólás - 2011.03.08. 20:59:52 (Válasz Hauer92 #180 hozzászólására.)
Bocsi, Arielnek akartam irni:)
Pontszám: 6.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
182. hozzászólás - 2011.03.08. 21:40:58 (Válasz Hauer92 #180 hozzászólására.)
Ne 40-es szintben gondolkodj!
5-10-15-20-as szinten aktív játékos se nagyon van, azaz regisztrálni se fognak az eseményre. Hiába regisztrálok, ha az esemény portyaablakába lesz másik 3 tag a klónjaival, akikból 2-en pókok...
Pontszám: 8.24
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
183. hozzászólás - 2011.03.08. 22:03:48 (Válasz Craslorg #182 hozzászólására.)
ennek is tudatában vagyok...van karakterem azon a szinten is...és napok óta sok LE-vel állok de a regisztrációm óta senki nem támadott még meg...az akítv játékosokat szeirntem a kezeimen meg tudom számolni...sajna erre nincs megoldás mert a játékban kevés vonzerő van új játékosok regisztrálására...szóval a kicsik gondjait sajna ezen az eventen nehéz megoldani...bunkóság tudom de ott volt a térkép ott is majdne ugyanezek vannak sajna ez van...a játék már nem tud tömegeket idecsalni...talán ha árszáz ember van a kisebb szinteken akik játszanak is a beregisztrált több ezerből
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 7.39
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
184. hozzászólás - 2011.03.09. 06:51:19 (Válasz Hauer92 #183 hozzászólására.)
Dehogy bunkóság. Ábszolúte egyetértek. Az ALACSONY SZINTŰ SZEMPONTOK a lehető legfontosabbak kellene hogy legyenek egy hosszú távra is tervező projektben. Az élet MINDEN területén eleve halottá lehet nyilvánítani minden folyamatot, aminek nincs biztosítva a hosszútávú utánpótlása (magyar foci, szénhidrogén fogyasztó társadalom, stb.). A futó állomány csak fogyni fog utánpótlás nélkül. Minden kezdeményezést/javaslatot ábszolúte támogatok, ami felhívja a figyelmet erre/segíti a megoldását.
Pontszám: 6.59
népszerűSeligenFérfi
Végzetúr mester
379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
185. hozzászólás - 2011.03.09. 07:10:37 (Válasz Miklós #141 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.03.06. 22:57:12


A "pókok" aggodalmára ez egy nagyon korrekt hozzászólás:
Idézet: Arinadottir - 2011.03.04. 20:58:15
Én is pókot játszom, de ettől az eventtől még nem lesz elcseszve a karim. A többiekhez képest nem fogok bukni, nem leszek gyengébb, csak a saját, eredeti terveimhez képest gyengülök. Az meg a várható nyeremény miatt bagatell.

Ha valaki úgy játszik, hogy SOHA nem akar vadászni, szíve joga - de ezt még event fejlesztésekkel is támogatni biztosan nem fogjuk.Ez egy alapvetően pvp event, ami eleve jelentős előnyt biztosít a portyázó, és különösen az EHval rendelkező kariknak, ezt az előnyt hivatott részben kompenzálni, hogy vadászni kell mellé, nem viccből raktunk be ezt az ellensúlyt.


Ugyan nem teljesen ide tartozik, de ez az egyensúly duma nem igazán korrekt.
Először okoztatok egy hatalmas kilengést a VF-el, majd kompenzációnak behoztátok az EH-t, választási kényszerrel, eztán kitaláltátok a térkifordítást amivel elvileg gond nélkül váltogatni lehet majd szépen kidolgoztatok egy tp alapú pontrendszert amely számos olyan elemet tartalmaz amivel bebetonoztátok egyik vagy másik stratégiát és most meg itt egy újabb esemény amelyben egyik oldalról jutalmazzátok az EH-s másikról meg büntetitek azzal a felkiáltással, hogy ez egy igazi "pvp event" (kissé visszás ez így).
Hát igen, ugyan minek a dolgokat egyszerűen megoldani ha lehet bonyolultan is.

A pok, a portyakarakter és az EH-s pedig 3 különböző stratégia.
A poknak nincs szüksége EH-ra, kiles, lever mint vak a poharat, elvágja a torkod és elviszi a napi bevétel nagy részét, nem fog fölöslegesen támadni, hogy holmi EH-ra legyen szüksége.
A portyakari üt mindenkit, igazi pvp-s, EH-val szaladgál a hozzá kitolt AF pontokkal és szerintem a legnagyobb kárt szenvedi egy ilyen eseményben a résztvevők közül. Nem biztos, hogy megéri portyakarinak lennie, de erre van ideje. Portyázáshoz ugyanis nem kell időre visszaérni a géphez, nem gond ha közbejön valami, nincs nála sok lé (valószínűleg ez a taktika az a szint időráfordításban amit egy játéknak maximum el kellene vennie a való élettől).
Az EH-s kari meg kifejleszti az EH-t, beül és csak 3 szintet támad lefelé. Valamilyen (gondolom fentihez hasonló egyensúlyi) okok miatt lefelé 3 szintet éri meg legjobban támadni. Pár naponta letérkapuzza az ilyen irányú pontjait fejleszt és ennyi. Nekik kifejezetten felüdülést jelenthet egy ilyen esemény. A fentebb, Miklós idézte hozzáállás pl. ez utóbbi, ezért nem is értem hogy jön ide a pok.

A környékemen bárkit megkérdeztem, nem tudta mi az a baromi nagy előny az EH-ban ami fent lett említve. Ez a 3 szintes lefelé molesztálós taktika bizonyára nagyon optimális de hosszú távon rettentő unalmas.

Mindegy, rögeszmékkel fölösleges vitába szállni.
De egy kicsit mégis: javaslom tüntessük már el a játékból a kényszerítő tényezők durvább részét a földön túli egyensúly elérésének érdekében, pl az AF-ek veszteségét taktikaváltáskor, és azután nincs értelme vitázni azon, ki milyen kárt szenved a bevett taktikájával. Mindenkinek adott lesz veszteség nélkül profilt váltani az eseményre, ha egyik vagy másik út nem teszik neki.

Mindezek ellenére ez az újabb esemény ismét jó ötletnek tűnik és ha a megvalósítás is lesz olyan jó mint Vista után a Win7, akkor a végére már értelmesebb arcokon is megjelenhet egy kis üdvözült mosoly.
Kérem őrizzék meg hidegvérüket. Ne tegyenek hirtelen mozdulatot. Én most lassan elhagyom a helyiséget.

V1: Seligen - Hullaúr
V2: Seligen - Egy apró Zöld Manó, nagy, álmos szemekkel
V4/III: Cadaver - Csak simán torony
V4/IV: Tatanka (IM Jackass) - WDP-Homokvár
Pontszám: 9.43
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
186. hozzászólás - 2011.03.09. 08:10:15 (Válasz Seligen #185 hozzászólására.)
Idézet: Seligen - 2011.03.09. 07:10:37
A környékemen bárkit megkérdeztem, nem tudta mi az a baromi nagy előny az EH-ban ami fent lett említve.

Gondolom az a baromi nagy előny, hogy az event alatt akár 65%-al jobb LE/TP arány érhető majd el EH-val, mint anélkül. Ezt az előnyt hivatott rögtön lenullázni a kötelező vadászat. Az egésznek semmi értelme. Ha ez egy hosszútávú, évekre szóló fejlesztés lenne, akkor még meg is érteném, de itt kemény 3 hétről beszélünk. Ilyen alapon a térkapuzást is vadászathoz kéne kötni, mert a térkapunak túl jó a LE/TP aránya.
Azon kívül, hogy a kötelező vadászat játékosokat zár ki az eventből, semmi értelme.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.69
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
187. hozzászólás - 2011.03.09. 08:31:04 (Válasz Ariel #186 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2011.03.09. 08:10:15
Idézet: Seligen - 2011.03.09. 07:10:37
A környékemen bárkit megkérdeztem, nem tudta mi az a baromi nagy előny az EH-ban ami fent lett említve.

Gondolom az a baromi nagy előny, hogy az event alatt akár 65%-al jobb LE/TP arány érhető majd el EH-val, mint anélkül.

Erre nem érkezett megerősítés. A leírásból nem derül ki, hogy a LE-ből való TP leosztás az EH-s bónusz előtt, vagy után történik, vagyis a leírás alapján elképzelhető az is, hogy jobb LE/TP-t ad az EH, meg az is, hogy ugyanolyat, csak több LE-t. Erre még nem válaszolt Miklós.


Azon kívül, hogy a kötelező vadászat játékosokat zár ki az eventből, semmi értelme.

Tökéletes összefoglalása a dolognak.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.57
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
188. hozzászólás - 2011.03.09. 09:09:24
Pontosan erről van szó, 3 hétről beszélünk. Szükségtelen minden eseményt úgy belőni hogy ugyanazok a tevékenységek kelljenek hozzá (vadászat ÉS portya). Biztos vagyok benne, hogy az aktív játékosok 99%-ának megvan a preferált tevékenysége a játékban, vagy vadászat, vagy portya. Simán lehetne úgy tervezni, hogy egyik eseményben az egyik dominál, a másikban a másik. Akár ugyanazon motorra is építve, csak más erőforrás felhasználásával működtetve.
Bár ahogy észreveszem a Beho marketingnek egyáltalán nem érdeke, hogy jutalmazza az extrém aktív játékosokat, inkább az, hogy használj fel minden erőforrást, és kattingass mint egy robot.
Az eseményeknélv an egy limit, amit igen könnyen lehet teljesíteni, és ha 5 órát ülsz a játék előtt se kapsz nagyobb jutalmat. A Xenós eseménynél úgy lehetett volna belőni a jutalmakat, hogy (LE szívós kavicsra példa): 100: 2%, 200: 4%, 300:6%, 400:8%, 800: 9%, 1200:10%, 1600:11%, akár még tovább is.
Feltételezem, hogy az igényesebb játékosok többsége azért kedvelte meg ezt a játékot, mert van lehetőség több utat is járni. Az, hogy ezeket az utakat egyesével próbálják meg elfojtani, na az nem jó.
A hozzászólást Offsboy módosította 2011.03.09. 09:10:49-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.97
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
189. hozzászólás - 2011.03.09. 09:47:28 (Válasz Offsboy #188 hozzászólására.)
Nem hinném, hogy az elfojtása SZÁNDÉKOS lenne... Az hosszútávon ábszolúte öngól. Egyéb kérdésekben sajnos egyet kell értenem majd minden előttem szólóval...
Pontszám: 7.73
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
190. hozzászólás - 2011.03.09. 11:59:07
üdv,

Mikor indul eme újdonság?

maci
Pontszám: 5.33
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
191. hozzászólás - 2011.03.09. 12:30:18
Ok, lehet fújni a pókokra...Na mindegy...

A Xenós-s eventnél szívtam kicsit a fogam, de utólag azt mondom, hogy megérte belevágni, a jutalom kárpótolt. Nem is tudom mi lehetne az én meghatározásom, olyan fél-pók lehetek. A fő profilom valóban a portya, de emellé szoktam vadászni is (egy szinten kb. a tp-m 1/3-a származik vadászásból). Jelenleg kemény 24. szintű vagyok . A gondom ezzel az event-el kapcsolatban az, hogy amennyiben a 400 győzelemre hajtanék, az kerek 400 vadászattal indulna, ami jelen állapotomban minimum 3 szintet jelent, s ez nekem sajnos nem jó, ez által úgy érzem, hogy konkrétan ki vagyok rekesztve a Csatából. Többször olvastam, hogy aki az extrém pók taktikát választja, az meg is érdemli, ha nem akar vádászni nem kötelező...én vadászok, nem is keveset, de az, hogy 2-3 nap alatt ugorjak minimum 3 szintet, kicsit erősnek érzem. Korábban írtam egy olyan lehetőséget, hogy mi lenne, ha ki lehetne váltani az EP-t esetlegesen több CSP-t elköltve rá, de értem a dolog mögött megbúvó logikát. Úgy gondolom, hogy a következő ötletem is minimum közröhej tárgya lesz, de nem bírom megállni, hogy leírjam. Tehát mi lenne, ha esetleg akár szintes korlátok bevezetésével is, de aki regisztrál az eseményre, a vadászatnál választhatna, hogy egy vadászatból mennyi EP-t szeretne (1, 2, 3, 4 (ezek a számok nyilván finomhangolhatóak lennének)), nyilván megadott számú CSP elköltése mellett. Így teljesíteni lehetne mondjuk 100-200 vadászattal is. Aki extrém taktikán van, s nem vadászik, az ezután sem fog, de aki hibrid taktikát alkalmaz, az se lenne ellehetelenítve.
Korábban már írtam egy gondolatot, amire vérmérséklettől függő nemleges válaszok érkeztek, nevezetesen nekem az volt a véleményem, hogy a pénz a pókokból jön, mert ők biztosan megveszik a táposabb, ősköves cuccokat . Erre az volt a válasz, hogy ez "butaság", a pókok nagyon lassan lépnek szintet, így ők időarányosan kevesebb pénzt költenek a többieknél. Lehet, hogy így van, én nyilván a saját helyzetemből tudok következtetni. Én átlagosan 2-3 hetente lépek szintet, s igen meg szoktam venni a tápos cuccokat, ami magával hozza azt is, hogy a csere miatt újra megveszem a lélekkristályt is, valamint használok lélekkutat is...Nem gondolom, hogy ne lennék aktív "támogatója" a játéknak, s ezért esik különösen rosszul, amikor a befektetett időm, valamint energiám nemhogy díjazva nincs, de még hátrányosan meg is különböztetnek.
Bocsi a regényért, de ez kicsit nyomta a bögyömet, s ezúton szeretném megköszönni a ventillációs lehetőséget!
Pontszám: 8.57
kedvelt tagPoloSanyiFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
192. hozzászólás - 2011.03.09. 15:55:34
"400 vadászattal indulna, ami jelen állapotomban minimum 3 szintet jelent"

Ez biztos annyi? Feltételezem hogy a vadászatból származó TP-t szinthez igazítják, és nincsenek extrém eltolódások magasabb szinteken, mint pl a tied vagy az enyém (40.).

Ha én levadásznám a 400-at, azért kapnék durván 12000TP-t, ami max 1,5 szint.... kicsit sokkalom hogy MINIMIUM 3 szintet jelentene ugyanennyi vadászat a szinteden, bár már rég voltam 24:).

Amúgy én is pók vagyok, de szerintem is belefér ennyi. Nagyobb szívás lenne, ha az aukciós házban 5PP-ért kapnék 2 dukátot naponta pl:).
Kicsit utána kell számolni, de nem vészes.
V5 celeb pókja, PoloPanda gazdája.
Póker és PhP szakértelmek maxolása folyamatban
Pontszám: 4.99
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
193. hozzászólás - 2011.03.09. 20:00:53 (Válasz PoloSanyi #192 hozzászólására.)
Én jelenleg 23 tp-t kapok a vadászatért...
Pontszám: 7.40
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
194. hozzászólás - 2011.03.09. 20:33:07
Nekem 719 vadászat egy szintlépés. Kb. 100 szinttel vagyok nálad magasabban. Milyen szerencse, hogy meg se érzek 400 vadászatot. A wiki szerint neked 3562 pont kell a szintlépéshez és 17 tp-t kapsz egy vadászatért. Ez 209 vadászat.
Ha 23 tp-t kapsz egy vadászatért, akkor van +tp -s cuccod ami egy póknak nem célravezető.
Pontszám: 7.37
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
195. hozzászólás - 2011.03.09. 20:44:15 (Válasz Viskos #194 hozzászólására.)
V5-ön kompenzáció van vadászatnál, ha ott játszik.
Pontszám: 8.68
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
196. hozzászólás - 2011.03.09. 21:09:47
Nincs +tp-s cuccom, V5-öm van... Ezt a kompenzációt már valahogy el is felejtettem, de így sok dolog érthetőbb lett hirtelen. Sokan ezért mondják, hogy nem is olyan vészes a 400 vadászat, én meg ezért nem értettem velük egyet, mert én kicsit több tp-t kapok érte (bár tudom, hogy az LE is több, de ez jelen helyzetben nem vigasztal).
A hozzászólást Kardpeter módosította 2011.03.09. 21:21:57-kor
Pontszám: 7.40
kedvelt tagPoloSanyiFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
197. hozzászólás - 2011.03.10. 00:58:26
De akkor sem "minimum 3 szintet" áldozol be:). Szóval azért ne túlozzunk. Én csak 200 CSP-t fogok ellőni, mert még 20 kell a kereskedelemre, hogy max legyen, azaz 200 CSP-ért kapok +20 kereskedelmet, ami kb 350K LE spórolás. Szóval nem feltétlen kell belehalnia a dologba. Ráadásul tényleg feldobja az "unalmas" mindenkit agyonrablunk tevékenységünket
V5 celeb pókja, PoloPanda gazdája.
Póker és PhP szakértelmek maxolása folyamatban
Pontszám: 5.52
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
198. hozzászólás - 2011.03.10. 06:32:32
Mennyi eseménypontot lehet majd maximum felhalmozni?
A hozzászólást Homeropata módosította 2011.03.10. 06:33:46-kor
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 7.11
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
199. hozzászólás - 2011.03.10. 06:37:36 (Válasz Homeropata #198 hozzászólására.)
Ahányat elvadászol, ésszerűen nem hiszem, hogy van maximuma.
Pontszám: 8.68
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
200. hozzászólás - 2011.03.10. 11:52:10 (Válasz PoloSanyi #197 hozzászólására.)
Ha jól értelmezem a dolgokat, akkor a 200 győzelmed csak akkor lesz elég, ha abban a csapatban vagy, melynek tagjai a legtöbb győzelmet elérték JÁTÉKOSOK ellen, egyébként a biztos +20-as kereskedelemhez 300 győzelem kell (200, 250, 275, 300).

Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy túloztam a szintlépéseknél. Most kapok 23 tp-t vadászatonként, s 11 kell a következő szinthez, ami délután kb. 1 támadással meg is lesz. Jelenleg az a kérdés, hogy 23-24 tp-t fogok kapni vadászatért, vagy stabil 24-et. Ez az emelkedés valószínűleg megfigyelhető lesz a többi szintlépésemnél is. Sajnos vagyok olyan idióta maximalista, hogy szeretek biztosra menni, s így a 400 győzelemre hajtanék. Én csak összeszoroztam a számokat, s így jön ki a 9-10.000 tp a 400 vadászatért. Ha 25. szintű lennék, amikor elkezdődik az event, akkor a 3 szinthez kellene 11.858 tp, viszont vajmi kevés arra az esély, hogy 0 tp-vel tudnék nekikezdeni, különösen, hogy ma szintlépés lesz, mint ahogy azt már írta.
Pontszám: 7.64
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője