Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
népszerűBilobilNő
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1501. hozzászólás - 2014.10.01. 13:26:12 (Válasz Miklós #1499 hozzászólására.)
Szövi háború óta ott van hogy eseménypont nullázódik ez tény DE két külön eseményről beszélünk. Bár lehet én gondolkodásom nem logikus de azt gondoltam hogy eseménypont és eseménypont között van különbség még ha ugyanúgy is hívják. (Kufár leírásban nincs benne a eseménypont nullázódás ez pedig fontos mert páran erre játszottunk)

A bajom az, hogy megint be kéne szereznem a térkifordítót LGY és +LE befektetéssel (amit még nem tudunk mennyi) amihez konkrétan nincs kedvem és kicsit megcsömörlöttem és elszomorodtam azon hogy egy játékot úgy játsszak hogy esemény közben derülnek ki változások.

Azért volt jó nekem mert volt időm vadászni és portyázni is normál saját tempóban, annyiszor tudtam váltani amennyiszer akartam és tudtam és ahogy az időm engedte. Nem kellett idő szakítanom külön erre hogy akkor vadásszak váltsak és portyázzak. Jó volt a régi rendszer NA. De elfogadom a változást csak már nem vonz így az event.
A hozzászólást Bilobil módosította 2014.10.01. 13:28:27-kor
Pontszám: 6.88
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1502. hozzászólás - 2014.10.01. 13:32:34 (Válasz Shadowrun #1500 hozzászólására.)
Közben látom a tényleges működését a dolognak. Esetleg azt nem lehetne megoldani, hogy mi szabjuk meg mikor használjuk el a nagyobb térkifordító italokat? Miért nem lehet megvenni egyszerre a 3db-t és úgy használni, mint a sima kifordító italt? Tehát, hogy ne relikviaként működjön...
Pontszám: 7.32
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1503. hozzászólás - 2014.10.01. 13:55:01 (Válasz Shadowrun #1500 hozzászólására.)
Idézet: Shadowrun - 2014.10.01. 13:23:40
(valóságban a 7db elég) alkalom/térkifordító italra lenne szükségem, hogy úgy játsszam a játékom, ahogy eddig!

A fentiekkel 6 váltásra lesz lehetőség (ne felejtsd el, a relikvia térkifordító csak akkor kell, amikor EH-ra váltasz át, a visszaváltásnál jó a régi térkifordító ital is). Ha neked egy ciklus 600 csatát jelent, akkor összeszen 1800-at fogsz tudni így csatázni. A portya italok remélem azért hasznosak lesznek így is, hiszen zajlik közben a szövetségi háború is.
Mindenképpen a számotokra legjobb megoldást akartuk megtalálni. Felmerült az is, hogy egyszerűen csak X ilyen nagyobb térkifordítót lehessen megvenni, de ezt úgy tudtuk volna megoldani, hogy a vásárlásra csak egy rövid ideig van lehetőség, és akkor sokan lemaradhattak volna róla.
A mostani rendszerben nem határozzuk meg, hogy pontosan mikor kell váltanod, csak egy intervallumot adunk: az első váltás valamikor az első héten, a második valamikor a második héten, a harmadik valamikor a harmadik héten, ezen belül szabadon konfigurálhatod.
Pontszám: 7.65
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1504. hozzászólás - 2014.10.01. 14:07:22
Miért nem volt megvalósítható az eseménypont gyűjtésnél egy beállítási lehetőség 0-100%- ig, hogy milyen arányban ossza szét a bajnoki és a kufárhoz tartozó pontokat? Egy kalapból megy oké de a kalapot megosszuk pl. 20-80 arányban a kufár javára, vagy bárhogy ahogy akarom és amikor akarom.
A mindenkori eseménypontok megosztódnának a kívánt arányban, nem tűnik annyira bonyolultnak mint a mostani elképzelésetek.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 7.93
népszerűJaniiii87Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1505. hozzászólás - 2014.10.01. 15:01:30
Szép jó reggelt mindenkinek!

Miklós, akkor vezessük le kicsit egyszerűen...

Én meg veszem a "nagyobb térkiforditót" előszőr VF-esként, vadászok a tempómban, levadásztam, megiszom a térkifordítómat (sima régit), EH-s leszek. Nem vesznek el az eseménypontjaim hála a "nagyobb térkifordító relikviának".
Nyomom a pp-ket, ellőttem azt a 6-700 db-ot amit ilyenkor szoktam és vissza váltok VF-re, SEMMIM SEM NULLÁZODIK és elég a térkifordító ital(sima régi).

Na, ezt a műveletet meg tudjuk csinálni még 2X???

Várom izgatottam a választ, mert ez talán segítene a dolgon!
De a késői értesítések, utólagos változtatások a régi dolgokban dűhitőek!
V2: Jáni87
Pontszám: 6.54
népszerűBilobilNő
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1506. hozzászólás - 2014.10.01. 15:08:55
Még egy kérdést szeretnék feltenni

Tegyük fel elkezdődik az event van mondjuk 435 eseménypontom. megiszom a térlötyit ütöm a népet ahogy... Elfogy a PP-m de van mondjuk 100 eseménypontom és azt mondom gyűljön a PP addig vadászok hogy legyen eseménypontom és sima térlötyivel VF-re váltok akkor a maradék 100 eseménypontom nullázódik????
A hozzászólást Bilobil módosította 2014.10.01. 15:11:46-kor
Pontszám: 7
kedvencTboyultFérfi
Végzetúr tehetség
133 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1507. hozzászólás - 2014.10.01. 15:10:42
ez nem elég egyszerű!nem lehetne még jobban bonyolítani a dolgokat?lassan az ember nem játszik már, hanem csak azon agyal hogy mit mikor igyon, váltson stb...
v5 Tboyult
v2 Malőr
Pontszám: 6.39
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1508. hozzászólás - 2014.10.01. 15:22:11 (Válasz Tboyult #1507 hozzászólására.)
Minden orvosságnak van mellékhatása.
Pl. most hányingerem van, bekapom a löttyöt rá és rendben is vagyok csak ne lenne néha viszketés a mellékhatása.
Sebaj arra is van lötyi csak az megint hányingert csinál.

Nem kéne úgy gyógyítani ami másik betegséget okoz, pláne ha nem is voltam beteg.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 7.93
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1509. hozzászólás - 2014.10.01. 15:59:24
Janiii: a nagyobb térkifordító úgy működik, hogy amikor megveszed, akkor történik meg a váltás, nem amikor rákattintva használod.

Bilobil:
Ok, nézzünk egy gyakorlati példát.
Az esemény kezdetéig ellőttél 600 vadászatot, van még 200 csp-d, 600 eseménypontod és 300 portyapontod. Megveszed a nagyobb térkifordítót az esemény indulásakor. Az elkövetkezendő 3 napban ellövöd a 300 pp-t, regenerálsz még hozzá 130-at, és megiszol még 34 portyaitalt hogy meglegyen a 600 csata. Utána megiszol egy normál térkifordító italt. Van 350 csp-d, az elkövetkezendő 4 napban kapott 200-zat meg ellősz pár vadászat italt, és lesz újabb 600 eseménypontod 600 csp-ért, közben regeneráltál 180 pp-t. Megint elhasználsz egy nagyobb térkifordítót, itt már további 50 portyaital kell, hogy az elkövetkezendő 4 napban ismét tudjál 600-at csatázni. Közben gyűlik 200 csp-d. Megint váltasz, ellövöd a memóriaszelencét, regenerálsz még meg iszol vadászat italt, összegyűlt a második hétvégére a harmadik adag eseménypont. Jön a harmadik térkifordító, megint iszod a portyaitalokat (van még? .
Amivel bűvészkedni tudsz, hogy egy "ciklusban" mennyi eseménypontot gyűjtesz ill .használsz el.
Pontszám: 7.65
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1510. hozzászólás - 2014.10.01. 17:49:05
Félve kérdem meg, de mi volt az alapvető probléma amely ezáltal ki lett küszöbölve?
A hozzászólást Faust0ne módosította 2014.10.01. 17:49:56-kor
Time in a bottle
Pontszám: 6.27
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1511. hozzászólás - 2014.10.01. 18:05:06 (Válasz Faust0ne #1510 hozzászólására.)
Hááát izééé ha kifordítom kinn van ha béfordítom benn van és nehommááá az úgy jó legyen, nnna.

Talán ott kezdődött mikor a VF-es világok kaptak egy EH-s gúnyát.
Aztán engedték a népet, hogy felváltva hordják.
A hozzászólást RoscoBorlo módosította 2014.10.01. 18:15:22-kor
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.17
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1512. hozzászólás - 2014.10.01. 18:10:24 (Válasz Faust0ne #1510 hozzászólására.)
A VF. létezése. Ki is fejtette, nem figyeltél?


Az eseménypont nullázás a következő okból volt szükséges:
A hordák háborúja, kufárok csatája során azért kell eseménypont minden támadáshoz, hogy az EHsok és VFesek is hasonló LE/TP arányt tudjanak elérni. Az "először max LE/TP-t szerzek VF-esként vadászattal, majd térkifordító után max LE/TP-t szerzek EH-sként és kikerültem az eseménypont követelményt" lehetőség bent van a játékban, amióta a térkifordító, ezeken az eseményeken jelentős előnyt adva VF-es játékosoknak, azonban ezek csak eseti alkalmak voltak. A szövetségi bajnoksággal azonban ez a taktika permanensen elérhetővé vált. Nemcsak, hogy az EHs taktika ezzel (a V5-öt kivéve) értelmét veszti, de a játékosokat egy erőltetett játékra kényszeríti (adott ideig csak vadászat, majd adott ideig csak portya - az eseménypont bevezetésének épp hogy nem ez volt a célja!)
A hozzászólást Azazel módosította 2014.10.01. 18:17:56-kor
Báró Samedi
Pontszám: 6.93
kedvelt tagMegaMindFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1513. hozzászólás - 2014.10.01. 22:51:37
Nem lehetett volna kiirni, (vagy meg inkabb mindket esemenynel kulon kulon levonni) hogy bajnoki felemeszti a kufarra gyujtogett esemeny pontokat is a fene vigye?? Szep kis meglepetes varatlanul es tajekozatlanul raeszmelni menet kozben, hogy nicsak hova tuntek a pontok..

(Vagy mukodik visszafele is? Amennyi Le-vel tobbet kaptam a szovetsegin, annyi le-bol vehetek egy esemenypontot? Nem hiszem.. )
Pontszám: 6.25
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1514. hozzászólás - 2014.10.01. 23:40:38 (Válasz MegaMind #1513 hozzászólására.)
Nem bizony.
Sajnos a tájékoztatás mint olyan, nem létezik ebben a játékban.

Minden event indulása előtt legalább egy héttel elkezdem figyelni itt a fórumot, mert itt néha potyog valami morzsa, amit felszedegtnek a kedves játékostársak, és az elfogyasztásuk hatására felmerülő kérdéseiket, felteszik a néha megjelenő pirosbetűs nevű egyéneknek,( Ezért egyébként igen hálás vagyok nekik, mert, így nekem már csak olvasni kell... ) akik néha válaszolnak. Sőt, néha arra válaszolnak, amit kérdeztek, és néhány esetben még érthetően is. Ez így, ebben a formában, nem nevezhető információáramlásnak.
Sokszor és, sokan jelezték már ezt a problémát, mindezidáig, néhány alkalmi esettől eltekintve, semmiféle előrelépés nem történt az ügyben.
Báró Samedi
Pontszám: 7.90
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1515. hozzászólás - 2014.10.02. 00:01:38
Részemről teljesen korrekt ötletnek tartom a nagyobb térkifordító gondolatát, és külön pluszpont, hogy az LGY melletti extraköltségnek LE és nem őskő lett beharangozva.

Viszont...

Miklós! Az SZB-n az eseménypont csak opcionális, mindenki szabadon dönthet róla, hogy kell-e neki arra a napi 10 csatára a nagyobb LE, amit csak a tokenek miatt tol be event mellett.
De ha már opcionális.
Nem lenne egyszerűbb, és mindenki számára átláthatóbb egy egyszerű checkboxot betenni, hogy "Event alatt nem szeretnék eseménypontot használni a Szövetségi Bajnokságon" Például a Kufár nevezés oldalára, és a választás nem változtatható meg az event végéig.
Aki pipál mert úgysem pazarolja a pp-t bajnokira a kufárok helyett, az szabadon térkifordítózhat. Aki csak tessék-lássék eventel mert neki a cellapüfölés megérősebb, az meg event alatt sem tud exploitolni.

A régi kedvenc event is megmarad változatlanul, és az eseménypont rendszer is pontosan a tőle elvártakat teljesíti.

Idézet: Azazel - 2014.10.01. 23:40:38

Sokszor és, sokan jelezték már ezt a problémát, mindezidáig, néhány alkalmi esettől eltekintve, semmiféle előrelépés nem történt az ügyben.


Viszont cserébe folyamatos visszalépések vannak
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2014.10.02. 00:03:13-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.68
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1516. hozzászólás - 2014.10.02. 05:25:50
Akkor most már nincs is többé vf?

Jajj.

"A hordák háborúja, kufárok csatája során azért kell eseménypont minden támadáshoz, hogy az EHsok és VFesek is hasonló LE/TP arányt tudjanak elérni. "

Tehát, gondolom azért van eseménypont, mert túl jó volt EH-n lenni nélküle. Más magyarázat megkérdőjelezné számomra az intelligencia szó jelentését, úgyhogy ezt nem is boncolgatnám. ^^

A mese:

Így hát megszületett az eseménypont, mint amolyan Frankeinstein. Felvigyázni az EH-t, erősíteni a VF-et. De a gaz VF-esek lepaktáltak Frankeinsteinnel, mert nekik nincs különösebb AF erősítésük és zokszó nélkül megisszák a térdkifordítót, hogy szépek s erősek legyenek a többi karakterrel szmben, egy kis mennyiségű LGY árán. De Frankeinstein faterja ezt nem nézte jó szemmel. Nem ám. Ezért kitalálta, hogy kapják be a VF-esek (mert gonoszak és amúgy sem érdekelnek senkit) és világra hozták a nagyobb térdkifordítót. Ami azt csinálja, hogy öööö...szal csinál valamit!
Vége.

Félve kérdezem meg ismét. Nem lett volna egyszerűbb és játékosbarátabb ötlet kivenni az eseménypontot a játékból és közös képletre hozni a Jediket (EH) és a Sith lovagokat (VF) ezekben az event csatákban? Úgy egész pontosan lehetne számolni. Valamint mindenki részt venne a buliban mert jobban átlátná hogy mi mennyi is. Mindenkinek megérné. Így akár együtt harcolhatnának önfeledten egy szövetségi bajnokságon is, mint amolyan játékos közösség.
?
Time in a bottle
Pontszám: 6.03
népszerűBilobilNő
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1517. hozzászólás - 2014.10.02. 08:27:20 (Válasz Miklós #1509 hozzászólására.)
Miklós!

Nem optimalizálva bűvészkedni akarok event alatt hanem játszani. Nem tartozok azon játékosok közé aki minden csiszre kiszámol excel táblát vezet stb. Idő függvényében játszok. Erre az eseményre viszont erőforrást tartalékoltam mert jó volt idáig. Betettetek egy faktor amiről nem szóltatok időben hogy erre is vonatkozik. Nekem viszont így nem tetszik a dolog. Jobb lenne ha a 3 lötyit szabadon a 3 hét alatt használhatnám fel akkor amikor akarom.

Jó lenne ha kiléphetnék az egész eseményből de nem lehet (gondolom) szóval majd megoldom. Ezt is lenyelem mint oly sok mindent ebben a játékban.

Kérés:

Több infót a fórumba mert ez így elég szánalmas. A folyamatos infó hiány és a tájékoztatás nem megfelelősége miatt IS haldoklik a játék.
Pontszám: 7.19
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1518. hozzászólás - 2014.10.02. 08:35:11
Több infót a fórumba mert ez így elég szánalmas.


Nem. Több infót a belépés utáni oldalra, hatvanméteres piros betűvel, felugró ablakban!!!!!!
Báró Samedi
Pontszám: 9.47
népszerűBilobilNő
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1519. hozzászólás - 2014.10.02. 09:04:59 (Válasz Azazel #1518 hozzászólására.)
Vagy legalábbis mindig frissíteni az eventekre vonatkozó leírást (nem csak betenni az előzőről), és nem ártana kicsit kibővíteni ezen leírásokat.
Pontszám: 7.92
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1520. hozzászólás - 2014.10.02. 12:13:32 (Válasz Lanmandragoran #1515 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2014.10.02. 00:01:38

Nem lenne egyszerűbb, és mindenki számára átláthatóbb egy egyszerű checkboxot betenni, hogy "Event alatt nem szeretnék eseménypontot használni a Szövetségi Bajnokságon" Például a Kufár nevezés oldalára, és a választás nem változtatható meg az event végéig.
Aki pipál mert úgysem pazarolja a pp-t bajnokira a kufárok helyett, az szabadon térkifordítózhat. Aki csak tessék-lássék eventel mert neki a cellapüfölés megérősebb, az meg event alatt sem tud exploitolni.


Egyszerűbb nem lenne, mert le kell kódolni, és minden ilyen extra beállítás a tapasztalatunk szerint a játékosok felé is komplikálja az egészet, növeli a hibázási lehetőséget.
Elméletben persze minden megoldható, de ez miért lenne szükséges?

Tegyük fel, hogy a kufár csatákat is tolni akarom, meg a szövetségi bajnokságot.
A kufár csatához min. 500 csata kell (napi átlagban 24), a szövi bajnoksághoz szövi stratégiától függően 10-20.
Egy játékos napi 50 CSP-t és 42 PP-t tud kapni, plusz ami esetleg már megvolt neki az esemény indulásakor (itt is sokkal több csp-d van, mint pp-d), plusz az esetleges vadászat és portya italok.
Tehát eseménypontban nincs hiány, több van belőle, mint portyapontból, bőven jut minden kufár csatára és bajnoki csatára is. Miért akarnék spórolni vele, és cserébe csak 2/3 lélekenergiát kapni a bajnoki csatákért?
Pontszám: 7.65
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője