Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1481. hozzászólás - 2014.09.30. 18:06:49 (Válasz Azazel #1480 hozzászólására.)
Köszönöm.
Nem örvend a kis lelkem, de ez nem probléma.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 7.76
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1482. hozzászólás - 2014.09.30. 18:11:41
Had gratuláljak ahoz az ötlethez, hogy nullázódik az eseménypont.

A térkifordító italnak ezzel, szerintem annyi.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 9.09
népszerűSayonFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1483. hozzászólás - 2014.09.30. 18:47:16
Nem csak a térkifordító a probléma, vagyis közvetve az, de b@sszus, VF-el senki nem fog neki állni Kufár eventezni. Legalábbis az nem akinek egy kis gógyija van. Eredmény? Több lesz az aki passzív játékba fog az event idejére vagy esetleg ne adj Isten ott is hagyja az egészet. Nem értem, hogy ezzel mit lehet elérni, de hogy sok jót nem az szinte teljesen biztos.

By Sayon
Pontszám: 6.67
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1484. hozzászólás - 2014.09.30. 18:57:57
Nem mellesleg, ezt a nevezés elött kellett volna bejelenteni, mert akkor biztos hogy nem is neveztem volna.

És szerintem még sokan így vannak ezzel.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 9.09
fórumozózk22025Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1485. hozzászólás - 2014.09.30. 19:11:28 (Válasz zk22025 #1454 hozzászólására.)
Idézet: zk22025 - 2014.09.30. 01:12:00
Sziasztok,

Újrakezdő vagyok, két éve kufároztam utoljára és megkopott kicsit a memóriám. Mivel alacsony szinten kb 1 aktív karakter van szintenként ezért két kérdésre a válasszal segítsetek kérlek ki hogy ne kelljen az egész fórumot végigolvasnom:
1. A megjelenő kristályok száma arányos az adott szinten benevezett karik számával? (tehát mondjuk mindenkinek lesz egy klónja), vagy van egy minimális mennyiség aki automatikusan jön? Hány célpontra számíthatok a szintemen lesz a saját klónom és ennyi, vagy azért 10-12 kristályom lesz hogy legalább a 400 győzelmet be tudjam húzni?
2. A wikin amit az event oldalán találtam képletet nem tartalmaz kreatív bónuszt, illetve a kreatívra nem találtam utalást a leírásban sem. Történetesen azért, mert az eventportyára nem jár kreatív bónusz, vagy jár, csak annyira egyértelmű hogy felesleges lett volna odaírni?

Ezer hála előre is.


Szánjatok meg két rövid válasszal kérlek. Csak annyit kérek, hogy "Sok és Nem" vagy "Kevés és Igen".
Pontszám: 5
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1486. hozzászólás - 2014.09.30. 19:22:24 (Válasz zk22025 #1485 hozzászólására.)
Idézet: zk22025 - 2014.09.30. 19:11:28
Idézet: zk22025 - 2014.09.30. 01:12:00
Sziasztok,

Újrakezdő vagyok, két éve kufároztam utoljára és megkopott kicsit a memóriám. Mivel alacsony szinten kb 1 aktív karakter van szintenként ezért két kérdésre a válasszal segítsetek kérlek ki hogy ne kelljen az egész fórumot végigolvasnom:
1. A megjelenő kristályok száma arányos az adott szinten benevezett karik számával? (tehát mondjuk mindenkinek lesz egy klónja), vagy van egy minimális mennyiség aki automatikusan jön? Hány célpontra számíthatok a szintemen lesz a saját klónom és ennyi, vagy azért 10-12 kristályom lesz hogy legalább a 400 győzelmet be tudjam húzni?
2. A wikin amit az event oldalán találtam képletet nem tartalmaz kreatív bónuszt, illetve a kreatívra nem találtam utalást a leírásban sem. Történetesen azért, mert az eventportyára nem jár kreatív bónusz, vagy jár, csak annyira egyértelmű hogy felesleges lett volna odaírni?

Ezer hála előre is.


Szánjatok meg két rövid válasszal kérlek. Csak annyit kérek, hogy "Sok és Nem" vagy "Kevés és Igen".



1. Azt hiszem annyi van csak, aki nevez. (Ügyfélszolgálat tudja megmondani a tutit, tőlük kérdezd.)
2. Kufár csata nem függ a kreatívtól (de még így is jó LE-t ad), az a képlet jó ami wikin van.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.81
népszerűJaniiii87Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1487. hozzászólás - 2014.09.30. 20:43:14
Én se fogok így tutti nevezni!

Eddig mindig az eventhez tartozó relikviákat is megvettem! Most ha ezt olvasa a vezetőség, akkor számolgasák ki, hogy mennyi őskő vásárlást buknak ezzel a huzzásal! Mert tutti, hogy nem leszek egyedül ezzel a tettel!
V2: Jáni87
Pontszám: 8.22
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1488. hozzászólás - 2014.09.30. 21:19:14
Ezt ide teszem mert félig ide tartozik ha a magyarázatot is elolvassátok megértitek!

Topic neve: Búcsúzás
kedvencLoraNő
Adminisztrátor

176 hozzászólás
Profil megtekintéseÜzenet küldése
Válasz erreIdézet
Búcsúzás
1. hozzászólás - 2013.05.08. 16:21:39
Szeretnék elköszönni minden kedves végzeturas játékostól, ezentúl nem fogok a Végzetúr játékfejlesztésével, és a játékosok érdekképviseletével foglalkozni.

További lélekenergiában gazdag és tp-ben szegény játékot kívánok mindenkinek!
Pontszám: 9.77


Ez innentől a saját véleményem!
Amióta ő elment nincs aki a tömeg kommunikációval foglalkozzon (legalább is nem oly mértékben) azóta kapunk hiányosan infókat.
Én személy szerint jobb szeretném ha ő válaszolna a kérdéseimre ő válaszolna!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.94
kedvencSunyisszeuszFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1489. hozzászólás - 2014.09.30. 21:19:41
Már megszoktam, hogy ez az a játék, aminél a egyedül a fórumról lehet tájékozódni, ugyanis hírnek a semmitmondó baromságok kerülnek ki 90%-ban, de hogy a kufáros EP nullázódás az ügyfélszolgálatot megkérdezve derül csak ki, egész egyszerűen vérlázító.
Ennyire nem lehet pénzéhes a Tisztelt Vezetőség, vagy ha mégis, akkor bizony azért a pénzért igenis tessék megdolgozni, valamint fejleszteni a játékot és sikerélményt adni a játékosoknak, mert ha nem kapnak, akkor sok törlés fog következni, ezt bizton állítom. Ki szeret azzal foglalkozni, ami nem jó, nem ad sikerélményt és eltitkolják előle a változtatásokat? Ezeken kéne elgondolkozni, valamint, hogy Ti játszanátok-e egy ilyen játékkal, én nem.
Pontszám: 9.11
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1490. hozzászólás - 2014.09.30. 21:37:17 (Válasz Offsboy #1486 hozzászólására.)
1. Azt hiszem annyi van csak, aki nevez. (Ügyfélszolgálat tudja megmondani a tutit, tőlük kérdezd.)

Plusz a nevezetteket leklónozzák kristály hordásoknak, de, hogy milyen szisztéma szerint azt nem tudom
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.28
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1491. hozzászólás - 2014.09.30. 21:39:14
Kulturáltan mindnyájan írjunk az ügyfélszolgálatnak. Ha már ők ezen a forumon nem tudnak megnyilatkozni. Fel vagyok háborodva! Elindult az esemény és velünk FIZETŐ játékosokkal nincs közölve hogy megváltoztak a szabályok?? Micsoda hozzáállás ez?
Egymástól kell megtudni az információmorzsákat?

Megjelent a szövetségi bajnoksághoz az eseménypont- ok. De ennek mi köze a Kufár csata eseményponjaihoz? -- ja hogy ugyanugy hivják...
talán megoldható, hogy ezek külön számlálódjanak.

Nemhiszek az összeesküvéselméletekben, szerintem ez ostoba / átgondolatlan/ tett csupán- de ha a játékvezetés nem akar vf et egyetlen döntés csupán. és mi alkalmazkodunk
pedig én vf el is rengeteg öskövet költök...

ja és én jelentkeztem már egy kufárhoz, mielött szembesültem a mostani helyzettel. Igy inkább nem veszek részt-- kérem legyen erre is egy gomb
ha lehet kérném vissza a kompenzáció 24 AF pontot meg a meglévő térkifordító italok árát.


Jelenleg az Ismertetőben ez áll: A támadás egy portyapontba, és egy eseménypontba kerül (eseménypontot a vadászatokért kapsz, onnantól kezdve, hogy beneveztél).
Az ismertetőben szó nincs arról, hogy az eseménypontot VF el vagy EH val kell megszerezni és /vagy elkölteni
Most van 2252 eseménypontom és egyet vadásztam mióta beneveztem...
A hozzászólást siva módosította 2014.09.30. 23:32:14-kor
Pontszám: 8.75
fórumozózk22025Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1492. hozzászólás - 2014.09.30. 23:17:09 (Válasz Offsboy #1486 hozzászólására.)
Köszönöm szépen, kicsit tartottam ettől. Rákérdezek azért az ÜSZ-on is, mostanság úgyis ők mondják meg a tutit
A hozzászólást zk22025 módosította 2014.09.30. 23:17:45-kor
Pontszám: 5
népszerűJaniiii87Férfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1493. hozzászólás - 2014.10.01. 06:44:17
Ha tömeges vissza mondó leveleket kapna a vezetőség ezen változtatásuk után, talán elgondolkoznának...
V2: Jáni87
Pontszám: 8.16
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1494. hozzászólás - 2014.10.01. 11:39:38
Átgondoltuk, hogy mi lehetne a megoldás a két felvetett problémára (térkifordító nullázás, és jobb jutalmak).

Az eseménypont nullázás a következő okból volt szükséges:
A hordák háborúja, kufárok csatája során azért kell eseménypont minden támadáshoz, hogy az EHsok és VFesek is hasonló LE/TP arányt tudjanak elérni. Az "először max LE/TP-t szerzek VF-esként vadászattal, majd térkifordító után max LE/TP-t szerzek EH-sként és kikerültem az eseménypont követelményt" lehetőség bent van a játékban, amióta a térkifordító, ezeken az eseményeken jelentős előnyt adva VF-es játékosoknak, azonban ezek csak eseti alkalmak voltak. A szövetségi bajnoksággal azonban ez a taktika permanensen elérhetővé vált. Nemcsak, hogy az EHs taktika ezzel (a V5-öt kivéve) értelmét veszti, de a játékosokat egy erőltetett játékra kényszeríti (adott ideig csak vadászat, majd adott ideig csak portya - az eseménypont bevezetésének épp hogy nem ez volt a célja!)

Belátjuk azonban, hogy az események alatt továbbra is szeretnétek ezt a taktikát követni, ezt a következő módon tesszük lehetővé:
Bekerül a játékba egy új tárgy, a "nagyobb térkifordító". Ez egy relikvia, hatása azonos a térkifordító italéval, megvásárláskor megcseréli a VF-et az EH-val, DE az eseménypontokat nem nullázza. Az ára ugyanannyi LGY lesz, viszont valamennyi LE-t is fizetni kell érte. A tárgy megvásárlása után a karakterednél marad, tehát nem vehetsz belőle újabbat.
Az esemény közepén (a 10. napon) és az esemény végeztével lehetőség lesz még 1-1 alkalommal megvenni a relikviát (úgy, hogy előtte töröljük mindenkitől).

Jutalmazás
Elég hihetetlennek tűnik számomra, hogy vannak játékosok, akiknek az összes jutalomrelikvia megvan már platina fokozatban, és nincs mit választaniuk.
De kérésetek alapján bővítjük a választható jutalmakat a következő módon:
Ha úgy választasz arany díjat, hogy az adott tárgynak a platina fokozata is megvan, és legalább 500 (400/450/475) győzelmet elértél, mithril díjat fogsz kapni.

Remélem ezeket megfelelő megoldásnak találjátok.
Pontszám: 8.83
kedvencSunyisszeuszFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1495. hozzászólás - 2014.10.01. 12:01:35 (Válasz Miklós #1494 hozzászólására.)
Köszönjük!
Pontszám: 8.99
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1496. hozzászólás - 2014.10.01. 12:03:16 (Válasz Miklós #1494 hozzászólására.)
Jól értelmezem, hogy összesen 2szer lehet megvenni a nagyobb térkifordító italt? Tehát egyszer válthatok vele VF-ről EH-ra, majd vissza EH-ról VF-re anélkül, hogy törlődnének az eseménypontok?
A hozzászólást Shadowrun módosította 2014.10.01. 12:13:16-kor
Pontszám: 7.32
népszerűBilobilNő
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1497. hozzászólás - 2014.10.01. 12:42:00
dicséretes hogy gondolkodtok valami megoldáson, DE ezt nem most és nem így kellett volna lekommunikálni hanem esemény ELŐTT.

Portya italok betárazva, térkifordító italok beszerezve (valaki simán LGY-ből valaki xenó jutalomként) készülés ezerrel a kufárra hogy lehet majd váltani. Így sok erőforrás beszerzése kuka mert nem IDŐBEN szóltatok. pl én ha tudom nem veszem meg az 50 portyaitalos napi ajánlatot.

Egy valamit tudnék elfogadni ha a két esemény eseménypontjai szét lennének választva. Ha térkifordítót használok akkor a szövi bajnoki eseménypont nulla, kufár megmarad.

Mód: kérdés nem lehetne egy gomb hogy ki lehessen lépni az egész event-ből? Már beneveztem és így nem vonz a dolog?
A hozzászólást Bilobil módosította 2014.10.01. 12:49:07-kor
Pontszám: 7
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1498. hozzászólás - 2014.10.01. 12:44:31 (Válasz Miklós #1494 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2014.10.01. 11:39:38
Ha úgy választasz arany díjat, hogy az adott tárgynak a platina fokozata is megvan, és legalább 500 (400/450/475) győzelmet elértél, mithril díjat fogsz kapni.


Tehát 5 relik kupont kap aki nyer
A hozzászólást Birka módosította 2014.10.01. 12:47:25-kor
Pontszám: 6.32
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1499. hozzászólás - 2014.10.01. 13:02:24
Háromszor veheted meg: az esemény kezdetén, az első hét után és a második hét után (ez jobb, mint a legvégén).
Ez kb. a következőt teszi lehetővé:
1. Az esemény kezdetére felgyűjtöd az eseménypontokat, és elhasználod a relikviát az induláskor.
2. Csatázol addig, amíg el nem fogy az eseménypontod.
3. Visszaváltasz VF-re egy normál tétkifordító itallal.
4. Vadászol, felgyűjtöd az eseménypontokat.
5. A 7. napon megint váltasz, relikviával.
6. Csatázol addig, amíg el nem fogy az eseménypontod.
7. Visszaváltasz VF-re egy normál tétkifordító itallal.
Stb.

Bilobil: az esemény még nem kezdődött el, a normál térkifordító ital pedig így működik a szövi háború kezdete óta, a leírásában is benne van, hogy törli az eseménypontokat. De ahogy a fentiekben látod, a normál térkifordítóra is szükség van, tehát tudod hasznosítani. Az eseménypontok szétválasztása sajnos nem megoldható, különben úgy csináltuk volna. Mi a gond az általunk felvetett megoldással?
A hozzászólást Miklós módosította 2014.10.01. 13:09:24-kor
Pontszám: 6.77
kedvencShadowrunFérfi
Végzetúr tehetség
163 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1500. hozzászólás - 2014.10.01. 13:23:40 (Válasz Bilobil #1497 hozzászólására.)
Sajnos én is hasonló hibába estem, mint te. 50db PP italt így én sem vettem volna meg! Illetve egyéb módon is szépen megkárosítottak ezzel a remek húzással! Még szép, hogy valamit kitaláltak... Persze számomra még ez is sovány vigasz!

Ui: Tisztelt Miklós! Mind szép és jó, amit kitaláltatok, DE!!!! mibe került volna időben értesíteni bennünket, hogy idén másképp lesz a kufár esemény??? Erre még továbbra sem szíveskedtél válaszolni! Miért nem szóltatok előre??? Nem vagyok médium, hogy kitaláljam a gondolataitokat!!! A játék kezdete óta játszom(nem csak egy karakterre költöttem), és ha összeszámolom az éveket, vagy ha csak az utolsó egy évet nézem rengeteg pénzt elköltöttem! Ezentúl egy fillért nem láttok tőlem! (-1 fizető játékos)

És bizony, hogy nem elég 3 alkalom. Eddig sem volt elég, mindig sokkal többször használtam térkifordító italt, mint 3. 12 szintlépéshez és 20. szint feletti sajtoláshoz(állatos küldetések) igen is szükséges a gyakori váltogatás.(Vadászni kell, hogy állatokat fogjak be, oda pedig sűrűn kell váltani. 600 CSP-ként újabb 11 állatot kell befognom.(600 csatából csinálok meg 100 ismételhető küldetést, ekkor fogy el a 11 állat.) 2200 csatát terveztem!) 2200/600=3,6, vagy is 3,6*2=7,2(valóságban a 7db elég) alkalom/térkifordító italra lenne szükségem, hogy úgy játsszam a játékom, ahogy eddig! Csak egy oda vissza váltás elvesz 2 alkalmat. Mire megyek egy harmadikkal, ha utána nem tudok váltani, mert törlődnek az eseménypontok.? Ráadásul megszabtátok még azt is, hogy mikor váltsunk...

Mindezt nem is írtam volna le, ha korrekt módon előre jeleztétek volna hogy változik az esemény!
Pontszám: 7.44
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!