Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
221. hozzászólás - 2011.03.13. 16:14:54 (Válasz Tseby'dr akula #206 hozzászólására.)
És a mondatod kulcsfontosságú része az, hogy féltik a KEMÉNYEN MEGDOLGOZOTT előnyüket!! Ez az, amit szerintem sokan nem ismernek el. Irigykedni lehet, én is azt tenném, de az, hogy mennyi energia, tervezés, valamint valós pénz van egy pók-ba beleölve, valahogy sosem kerül elő.
Pontszám: 7.71
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
222. hozzászólás - 2011.03.13. 16:17:13 (Válasz Prisma #220 hozzászólására.)
Az alacsony szintű pókok megléte önmagában merénylet az alacsony szintűek nagy részével szemben. Akkor miről is beszélünk?

Ha eseménypontot lehetne pp-ből is szerezni az eseményportyázáshoz, akkor a pókoknak hawaii dizsi lenne, főleg hogy még EH bónuszt is kapnak. Ezzel szemben a vadászoknak, különösen a sztázisbubisoknak, ugyanúgy 400 portyagyőzelmet kellene elérniük a jutalomért. Vagyis a mérleg határozottan elbillen a már így is túl erős pókok felé. Vagy úgy gondoltad, hogy a vadászoknak meg ne kelljen portyázni, vadásszák el az eseménypontokat a jutalomért? De ha szerinted mindenkinek csak annyit kénbe csinálnia mint egyébként, akkor egyáltalán minek event? Írják jóvá a jutalmakat aztán jónapot!

A lehető legigazságosabb megközelítés, hogy játékstílustól függetlenül szükség van mindkét erőforrásra ugyanolyan arányban az event sikeres teljesítéséhez.

Idézet: Kardpeter - 2011.03.13. 16:14:54
... valamint valós pénz van egy pók-ba beleölve, valahogy sosem kerül elő.


Valószínűleg azért nem mert egy pókba sokkal kevesebb valós pénz van fektetve, mint egy normális játékosba.
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2011.03.13. 16:19:29-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.77
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
223. hozzászólás - 2011.03.13. 16:22:09
Az hogy a kisebb szintűeknek sokkal nehezebb lesz megcsinálni az eventet ezt aláírom, mivel sokkal kevesebb szakértelmük van.
Nézzük a csp pp problémát:
pók szempont:
Tehát ha jól értem a pókok nem szeretnének vadászni eseménypontért hanem azt szeretnék hogy ha nyernek egy csatát PP-ért azért járjon egy eseménypont. Nézzük a legrosszabb esetet amikor 400 győzelem kell a nyereményhez. A 400 győzelemhez kell 400pp és 400 eseménypont, a 400 eseményponthoz kell 400 pp. Tahát ha jól számoltam a legrosszabb esetben kell 800 pp a maxos győzelemhez (és akkor még nincs belekalkulálva a vesztes portya). /legrosszabb eset alatt itt a rossz kufárhoz való csatlakozást értettem/

Oké tegyük fel hogy Miklós belemegy ebbe, szerinted akkor mit szólnának a vadászós karakterek? Egyből jönne a kérdés hogy ha a pókoknak meglehet csinálni csak pp-ből és nem kell vadászniuk akkor nekik miért kell portyázniuk?
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.69
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
224. hozzászólás - 2011.03.13. 16:27:53 (Válasz Lanmandragoran #222 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2011.03.13. 16:17:13
akkor a pókoknak hawaii dizsi lenne,

1. Így meg a csak a pókoknak, és a sztázisbubisoknak nem hawaii dizsi, a többieknek az.
2. Na még egyszer: egy esemény célja az kellene, hogy legyen, hogy MINDENKINEK hawaii dizsi legyen, ami alatt az értendő, hogy legalább ne járjon rosszul, ha részt vesz az eseményben.


főleg hogy még EH bónuszt is kapnak.

1. Nem tisztázott, hogy az EH ad-e bónuszt. Ha növeli a LE/TP-t, akkor valóban hasznos, ha nem, akkor pedig káros (legalábbis pókoknak , és VF-eseknek).
2. EH-ra mindenki átválthat, nemcsak a pókok. Sőt, a pókok jó része alapban VF-en van.


Ezzel szemben a vadászoknak, különösen a sztázisbubisoknak, ugyanúgy 400 portyagyőzelmet kellene elérniük a jutalomért.

Így van, jelen terv szerint a sztázisbubisok szívnának. Ez azonban arra indok, hogy ezt oldják meg, nem pedig arra, hogy egy másik réteget is megszopassanak.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.32
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
225. hozzászólás - 2011.03.13. 16:31:44 (Válasz Helion1988 #223 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 16:22:09
Egyből jönne a kérdés hogy ha a pókoknak meglehet csinálni csak pp-ből és nem kell vadászniuk akkor nekik miért kell portyázniuk?

Ez egy jogos felvetés lenne a vadászok részéről. A xenós esemény ilyen szempontból egész tűrhetően meg volt csinálva, csp-ből, és pp-ből is lehetett tolni. Na, itt is ez kéne. Ráadásul akkor az eseménypont is értelmét vesztené szerencsére, és még egyszerűbb lenne lekódolni az eseményt, egyszerűen meglévő pp-ből, és csp-ből lehetne indítani.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.40
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
226. hozzászólás - 2011.03.13. 16:46:02
Nah azt a részét tisztáztuk hogy az alacsony karaktereknek valóban nehéz ez az event (alacsony karakter alatt azt értem aki nemrég kezdte és nem azokat akik 1 éve 15-ös szint alatt vannak).

Mint leírtad a magasabb szintű pókoknak nem gond, mert már kivannak húzva a vadászós szakik is és a legtöbb vf-el megy.

Most akkor nézzük a bubis karakterek problémáját:
Nem akarják hogy +400 győzelmük legyen mert akkor nem tudják használni a bubit.
Ezt hogy kellene megoldani? Ne számolja a győzelmeket csak hogy nekik jó legyen?
Ennyi erővel akkor én meg szeretném ha mostantól az összes győzelmemet vereségként számolná hogy én is tudjam használni a bubit, mert amikor elkezdtem a játékot nem tudtam hogy lesz ilyen benne.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.88
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
227. hozzászólás - 2011.03.13. 16:50:14 (Válasz Helion1988 #226 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 16:46:02

Most akkor nézzük a bubis karakterek problémáját:
Nem akarják hogy +400 győzelmük legyen mert akkor nem tudják használni a bubit.
Ezt hogy kellene megoldani?

Ezt is viszonylag egyszerű megoldani, legyen egy kapcsoló az eseménynél, hogy akarja-e a résztvevő, hogy elszámolódjon a győzelem, vagy ne. Ez már valóban igényelne némi pluszmunkát (bár ez sem kerülne túl sokba), de ez végül is csak olyanfajta differenciálás lenne, mint ahogyan az előző eseményeknél is lehetett plusz fertőzést kapni, nem csak mínuszt.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.93
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
228. hozzászólás - 2011.03.13. 17:00:58 (Válasz Prisma #227 hozzászólására.)
A sztázisbubi nem azért lett kitalálva, hogy a gyenge karakterek feltápolódhassanak a láthatatlan nerf ellenére? Aki 3 hét alatt be tud zsebelni 400 győzelmet, az biztos hogy gyenge karakter akit védeni kell?
Mondjuk nekem tökmindegy.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 9.11
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
229. hozzászólás - 2011.03.13. 17:03:12 (Válasz Prisma #227 hozzászólására.)
Oké akkor legyen a számukra egy olyan kapcsoló ami nem számolja el nekik a győzelmet.
De akkor legyen a számomra meg egy olyan kapcsoló hogy a sztázisbubi azt higgye nem 4000-el több győzelmem van mint vereségem hanem 4000-el kevesebb.

Mert ha nekik lehet ilyen engedményt adni hogy ne számolja akkor nekem is lehet olyan engedményt adni hogy a bubit tudjam használni.

Nah összegezve a dolgot nem tudtál meggyőzni róla, hogy hülyeség az eventben mind2 forrás felhasználása. Egyedül abban értünk egyet hogy az alacsony szintű karaktereknek nehezebb, de azt is szem előtt kell tartani hogy szintben sokkal hamarabb tudják majd használni a nyeremények által adott bónuszt.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.90
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
230. hozzászólás - 2011.03.13. 17:07:10 (Válasz Offsboy #228 hozzászólására.)
Én is azt hittem hogy azért lett kitalálva hogy a gyengébb karakterek felzárkózhassanak, csak azzal hogy győzelem/vereség arányhoz lett csatolva a bubi /és nem ahhoz pl.: hogy szintben mennyire vannak elmaradva TÖ+SZö-ben az élmezőnyhöz / szerintem csak rontott a játékon.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.51
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
231. hozzászólás - 2011.03.13. 17:09:24 (Válasz Helion1988 #229 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 17:03:12
Oké akkor legyen a számukra egy olyan kapcsoló ami nem számolja el nekik a győzelmet.
De akkor legyen a számomra meg egy olyan kapcsoló hogy a sztázisbubi azt higgye nem 4000-el több győzelmem van mint vereségem hanem 4000-el kevesebb.

OK, akkor vegyék vissza plusz fertőzéseket is az eddigi események jutalmai közül. Ott ugyanúgy leírhattad volna ugyanezt, hogy akkor te ezt, meg azt kérsz.


Mert ha nekik lehet ilyen engedményt adni hogy ne számolja akkor nekem is lehet olyan engedményt adni hogy a bubit tudjam használni.

1. Az, hogy a láthatatlan nerf marhaság volt, és így a sztázisbubi is, az nem vitás. De van, és ráépülő taktika is.
2. Ez nem engedmény lenne. Hanem annak biztosítása, hogy ne járjanak rosszul.


Nah összegezve a dolgot nem tudtál meggyőzni róla, hogy hülyeség az eventben mind2 forrás felhasználása.

Azért mert még mindig le vagy ragadva a konkrétumoknál, és annál, hogy neked ez, vagy az nem szimpatikus. Ha feljebb lépsz az absztrakciós létrán, akkor láthatod, hogy a fő kérdés még mindig az, hogy milyen indok lehet arra, hogy egy esemény ne olyan legyen, ami mindenkinek jó?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
232. hozzászólás - 2011.03.13. 17:12:20
Nagyon jó ez a vita, csak értelmetlen. Gazdasági szempontok szerint, aki porytázik és vadászik, PP-t és CSP-t használ rá, az havi szinten elhasznál ~2250 erőforrást (nem vettem figyelembe azokat, akik 30 (40) PP-n vannak. Ez az A csapat (Das A Team).
Aki pók, de a PP-it maximálisan ki tudja használni, viszont CSP-ből minimálisat használ (max küldihez), az havi szinten elhasznál 750 erőforrást. Bummbumm B csapat.
Aki csak vadászik stázisbubival és a PP kihívásra megy, nem TP-re, az elhasznál 1500 erőforrást. Super C csapat.
Ők azok, akik a taktikájuk alapján a fontos erőforrást maximálisan kihasználják.
Van a D csapat, akik 2 év alatt elportyáztak 10-15. szintre, őket figyelmen kívül lehet hagyni.

A - 2250
B - 750
C - 1500

Ha A csapat létszáma az összes játékos fele, B a 15%-a, C a 35%-a, akkor A csapat a bevétel 63,83%-át generálja, B csapat a 6,38%-át, C csapat a 29,79. Nyilvánvaló, hogy gazdasági érdekeket tekintve a B csapat ne várjon túl sokat, mikor a véleményével előrukkol, C csapat már reménykedhet, de egyértelmű, hogy az A csapat véleménye a mérvadó. Ennek ellenére én úgy érzem, hogy korábban a fenti %-oknál nagyobb mértékben volt figyelembe véve B és C véleménye is, ez most is fennálhat, de Miklós se fogja szembepisilni magát, nyilván senki se tenné.

Vetítsük át másik szemszögre, azaz 1 éves viszonylathoz képest mennyit erősödik vagy gyengül valaki.
Az A csapat nem számít, hiszen ők továbbra is a saját ütemükben fejlődnek.
B csoport a most 3-4 hét alatt elhasználandó +1500 erőforrásból mondjuk 0 fejlődést mutat (ami nem igaz, de legyen extrém)
C csoport a +750 erőforrásból szintén 0 fejlődést mutat (ami szintén nem igaz).

B csoport az egy éves fejlesztésére vetítve gyengül ~16%-kal, C csoport ~4%-kal.

Amennyiben az event marad ilyen, el ekll dönteni B csoportnak, hogy ez a 16%-os gyengülés kompenzálható-e a nyereménnyel, C csoportnak őedig a 4%-os gyengülés kompenzálható-e a nyereménnyel, illetve megéri-e nekik hosszú távon (2-3 év). Ha igen, részt vesz rajta, ha nem, akkor nem. A %-ok kb értékek és nincsenek benne az egyéb erőforrások egyébként is meglévő gyengítő vagy erősítő hatásai, de 13-20% és 2-10% közé eshet a valós érték.
Pontszám: 5.91
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
233. hozzászólás - 2011.03.13. 17:12:54 (Válasz Prisma #231 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2011.03.13. 17:09:24

1. Az, hogy a láthatatlan nerf marhaság volt, és így a sztázisbubi is, az nem vitás. De van, és ráépülő taktika is.
2. Ez nem engedmény lenne. Hanem annak biztosítása, hogy ne járjanak rosszul.

Sőt, amellett, hogy a sztázisbubisok számára ez nem engedmény, lenne egy rendkívüli módon pozitív hozadéka is a TÖBBIEK számára. Nem kellene elszenvedniük a rákövetkező iszonyatos TP-tömő hadjáratot a sztázisbubisok részéről.
A helyzet tehát az, hogy a mostani terv nemcsak a sztázisbubisokat bünteti, hanem a következmények miatt mindenki mást is.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
234. hozzászólás - 2011.03.13. 17:21:20
Jutalom ötlet, most, hogy a kvízbesorolások száma drasztikusan lecsökkent:

Választható kvízmedál azok számára, akik besorolásból 8-nál kevesebbet szereztek eddig. ezt a jövőbeni eventeknél is meg lehetne tenni.

Esetleg berakni, hogy aki az event alatt top kvízes lesz, kap pluszban 1-1 medált.
Pontszám: 8.25
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
235. hozzászólás - 2011.03.13. 17:29:22
Kár is vitatkozni úgyse tudjuk egymást meggyőzni( valószínűleg azért mert a sztázisbubi úgy ahogy van szarul lett bevezetve).
A lényeg az ez, és ezen úgyse lesz változtatva:
Idézet: Miklós - 2011.03.06. 22:57:12

Ha valaki úgy játszik, hogy SOHA nem akar vadászni, szíve joga - de ezt még event fejlesztésekkel is támogatni biztosan nem fogjuk.Ez egy alapvetően pvp event, ami eleve jelentős előnyt biztosít a portyázó, és különösen az EHval rendelkező kariknak, ezt az előnyt hivatott részben kompenzálni, hogy vadászni kell mellé, nem viccből raktunk be ezt az ellensúlyt.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.76
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
236. hozzászólás - 2011.03.13. 17:39:08 (Válasz Helion1988 #235 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 17:29:22
a sztázisbubi úgy ahogy van szarul lett bevezetve

Erről nem a sztázisbubisok tehetnek. Tehát azt mondod, hogy Miklós részéről az egy elfogadható érvelés lenne, hogy "elcsesztem a láthatatlan nerfet, ennek kapcsán pedig még szarabb lett a sztázisbubi, cserébe tehát megszopatom a használókat"?


A lényeg az ez, és ezen úgyse lesz változtatva:

Nincsenek illúzióim Miklóssal kapcsolatban, úgyhogy nem számítok arra, hogy bármit is megváltoztat. Az egy másik univerzum lenne, ha Miklós elismerné, hogy nincsen igaza.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.08
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
237. hozzászólás - 2011.03.13. 17:53:51 (Válasz Prisma #236 hozzászólására.)
Egy szóval nem mondtam hogy azok tehetnek róla akik használják a bubit. De szerintem nem én vagyok az egyetlen aki szerint szarul lett bevezetve.(Nem írom le megint hogy miért)
És tudtommal olyat se írtam amit te leírtál.(Lehetőleg a legközelebb ne azt írd le amit szerinted gondolok, hanem azt amit leírtam).
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.76
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
238. hozzászólás - 2011.03.13. 18:05:54 (Válasz Helion1988 #237 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 17:53:51
Egy szóval nem mondtam hogy azok tehetnek róla akik használják a bubit. De szerintem nem én vagyok az egyetlen aki szerint szarul lett bevezetve.(Nem írom le megint hogy miért)

Igen, szarul lett bevezetve, mint ahogy a teljes láthatatlan nerf is szar. De még mindig nem tehet erről egyetlen játékos sem.


És tudtommal olyat se írtam amit te leírtál.(Lehetőleg a legközelebb ne azt írd le amit szerinted gondolok, hanem azt amit leírtam).

Hol is írtam, hogy mit gondolsz? Az egy kérdés volt. És jogos kérdés, mert ha a sztázisbubisok szopatása azon az alapon elfogadható, hogy szarul lett bevezetve, akkor tulajdonképpen Miklós részéről a fent említett gondolatmenet is elfogadható.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.40
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
239. hozzászólás - 2011.03.13. 18:23:16 (Válasz Prisma #238 hozzászólására.)
Jogos! Valahogy elkerülte a figyelmemet a kérdőjel. PARDON!.

Nem feltétlenül a sztázisbubisokat kellene szívatni azzal hogy Miklósék rendbe rakják a dolgot(Tudom addig álljak féllábon amíg ez rendbe lesz rakva), hanem hogyha már így alakult a dolog akkor mindenki számára elérhetővé tenni a bubit, mert valahogy elég játék ellenes az hogy:"hűű most össze kell szednem 100 vereséget mert különben nem lesz erős a karakterem".
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 7.84
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
240. hozzászólás - 2011.03.13. 18:54:57 (Válasz Helion1988 #239 hozzászólására.)
Én teljesen egyetértek a bubit illető kritikával, de itt most a kufáros eseményt kellene kivesézni.

Bár valószínűleg tényleg felesleges...
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.40
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője