Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
141. hozzászólás - 2011.03.06. 22:57:12
Kufár medálból csak egy lehet.
Nemezis az event végén eltűnik.
A kufáros csaták nem számítanak az esetleges háborúba.
Ha a LE/Tp arány állandó lesz, akkor mi fogja arra késztetni az embert, hogy ne a leggyengébb ellenfeleket üsse?

Ha az arány állandó is lesz, azért nem mindegy, hogy 1 vagy 3 porrtyázásból jön össze ugyanaz a LE mennyiség.
de saját szövitársat csak 100% fertővel lehessen ütni!!!

Oké erről lehet szó.
Miklós, mit történik, akkor, ha nem támadóként nyersz csatát? Erőforrás felhasználás nélkül jutunk közelebb a győzelemhez?

Ez eddig is igy működött normál portyánál is... De ez egy elméleti kérdés, mivel az emberek általában olyat támadnak, aki ellen jó eséllyel nyernek.
Igen, lesz normál KH is az eseménytől függetlenül, ahogy szokott (de ők nem lesznek benevezve).
Ha láthatlan leszel v katakombába vonulsz: jó kérdés, hogy mit csináljon ilyenkor a klón. Az egyik logika, hogy eltűnik, a másik, hogy megmarad, még eldöntjük.
Ha van 200 csatám és hirtelen minden célpontom belép a mostani csoportomba és esélyem nincs az event végéig elérni a 400 csatát még akkor sem, ha átlépek másik csapatba, akkor a nyílvános káromkodáson kívül lesz más kompenzációs lehetőségem?

Ha ez az igen valósznínű esemény bekövetkezik , akkor ugye vagy az elején történt a dolog, és te is átlépsz, és meglesznek a győzelmeid, vagy a végén történik, és peched van, mert 50 ember csak azért, hogy megszivasson téged, kinullázta a saját győzelmeit is
A 15/30 pp-s beállítás számít, 30-nál csak azonos/magasabb szintű ellent támadhatsz.
Az "építő karik" rosszul járnak, ez egy pvp event, ha minden tulajdonságod 20-as 40-es szinten, akkor erről az eventről sajnos lemaradtál.
A legnagyobb problémát szerintem még mindig az fogja jelenteni, hogy az ember összeszedjen 400 győzelmet 21 nap alatt. 15 pp/nap üzemmódban eleve lehetetlen.

H't most vagy alacsony szintű kari vagy, akkor átváltasz 30pp/napra, vagy magas, és akkor van valóságformázásod... egyébként senkinek sincs megtiltva hogy az eventet 200-300 portyaponttal kezdje.
2.Az event alatt szűnjön meg a 3 óránként 5 támadás szabály, vagy legalább emelkedjen meg a duplájára.

Talán ez megoldható.

A "pókok" aggodalmára ez egy nagyon korrekt hozzászólás:
Idézet: Arinadottir - 2011.03.04. 20:58:15
Én is pókot játszom, de ettől az eventtől még nem lesz elcseszve a karim. A többiekhez képest nem fogok bukni, nem leszek gyengébb, csak a saját, eredeti terveimhez képest gyengülök. Az meg a várható nyeremény miatt bagatell.

Ha valaki úgy játszik, hogy SOHA nem akar vadászni, szíve joga - de ezt még event fejlesztésekkel is támogatni biztosan nem fogjuk.Ez egy alapvetően pvp event, ami eleve jelentős előnyt biztosít a portyázó, és különösen az EHval rendelkező kariknak, ezt az előnyt hivatott részben kompenzálni, hogy vadászni kell mellé, nem viccből raktunk be ezt az ellensúlyt.
Pontszám: 8
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
142. hozzászólás - 2011.03.07. 00:14:01 (Válasz Miklós #141 hozzászólására.)
Ha van 200 csatám és hirtelen minden célpontom belép a mostani csoportomba és esélyem nincs az event végéig elérni a 400 csatát még akkor sem, ha átlépek másik csapatba, akkor a nyílvános káromkodáson kívül lesz más kompenzációs lehetőségem?

Ha ez az igen valósznínű esemény bekövetkezik , akkor ugye vagy az elején történt a dolog, és te is átlépsz, és meglesznek a győzelmeid, vagy a végén történik, és peched van, mert 50 ember csak azért, hogy megszivasson téged, kinullázta a saját győzelmeit is


Hát esetemben 8 ember lesz kb. ütőtávon belül 2 hét múlva, amiből 3 ember szövetségi társ egy meg valószínűtlen, hogy elérjen 100 győzelmet. 50 ember mellett fel sem merülne bennem ez a probléma.
Igazad van a nullázással kapcsolatban. 4 emberről el tudom képzelni, hogy célpontot akar majd és nem fordul elő, hogy nem lesz kit ütni, mert 400 győzelmet akarnak majd.
Szerintem akinek nincs esélye megnyerni napi 5 portyát, az nem lesz motivált, hogy benevezzen célpontnak.
A hozzászólást Viskos módosította 2011.03.07. 00:14:33-kor
Pontszám: 5.75
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
143. hozzászólás - 2011.03.07. 00:47:21 (Válasz Miklós #141 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.03.06. 22:57:12
Ez egy alapvetően pvp event, ami eleve jelentős előnyt biztosít a portyázó, és különösen az EHval rendelkező kariknak, ezt az előnyt hivatott részben kompenzálni, hogy vadászni kell mellé, nem viccből raktunk be ezt az ellensúlyt.


Ettől függetlenül ők sírnak a legjobban

Mondtál jó pár okosat. Nekem sajnos szenvedős lesz kicsit, azt fájlalom igazán hogy le kell állnom a kihívásokkal egy jó darabig.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.98
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
144. hozzászólás - 2011.03.07. 07:54:07 (Válasz Arinadottir #129 hozzászólására.)
Ez mind szép és jó amiket leírtál, csupán azt az icikepicike infót hagytad le a monológod végéről, hogy 50. szintű pók vagy, nagy valószínűséggel maxolt spekivel, csapdával és sajtolással. Neked valóban nem jelent túl nagy hátrányt az event, mert ugyan azt fogod csinálni amit máskor is... Viszont egy alacsony szintű pók (~15. szint alatt) hol rendelkezik maxos vadász szakikkal? Összegezve, marha könnyen beszélsz és mondod a nagy okosságokat úgy, hogy Téged abszolút nem érint az event negatív oldala.

Ja és 50. szinten van ~4200 győzelmed, úgyhogy kicsit erősnek és túlzónak tartom a pók jelzőt.
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 2.43
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
145. hozzászólás - 2011.03.07. 08:03:53 (Válasz Razz #144 hozzászólására.)
Ő egy normális portya karakter, nem az extrém, 2 éven át 15. szintű leszek mert csak akkor ütök, amikor a haverok jeleznek jó célpontot kategória... Senki nem tiltotta meg neked is, hogy fejleszd a vadászós szakértelmeket, eldobtad magadtól a TÁP érdekében a lehetőséget, és utólag reklamálsz? Van egy hónapod, lehet húzni a szakikat
Pontszám: 7.71
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
146. hozzászólás - 2011.03.07. 08:09:45
A sebgyógy szakértelem az ép és a szaki nagyságától függ és max 60%-át gyógyít.

Akkor kattan be, ha 3* annyit sebződök
Vagy van pl Medikus csomagom

Izzé tudja valaki mekkora sebgyógy kell hozzá, Birka?

Illetve az ÉP ehhez minek? Akkor is annyi %-ot gyógyít, csak ugye 100-al nagyobb egészségnél többet életet gyógyít...
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.03.07. 08:11:27-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.81
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
147. hozzászólás - 2011.03.07. 08:23:08
Az még nem lett egyértelműsítve, hogy az esemény során az EH csak a kapott LE-t növeli, vagy a TP-t is?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.39
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
148. hozzászólás - 2011.03.07. 09:52:41 (Válasz Prisma #147 hozzászólására.)
Ha jól értelmeztem, van egy fix LE/TP arány (TP fixen az LE-ből visszaosztva), aminél az EH az LE mennyiségét növeli.
Pontszám: 8.24
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
149. hozzászólás - 2011.03.07. 09:59:15
Inkább portya és háború reform lenne már valamikor, miért jó, hogy 12-13 szintről +6-700 TÖ-gel tropára vernek Tiszta időhúzás, mindig betesznek valami eventet (ami persze kell is), hogy ezen lehessen "csámcsogni", nincs gond a károgókkal...
Pontszám: 8.67
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
150. hozzászólás - 2011.03.07. 10:37:56 (Válasz Craslorg #148 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.03.07. 09:52:41
Ha jól értelmeztem, van egy fix LE/TP arány (TP fixen az LE-ből visszaosztva), aminél az EH az LE mennyiségét növeli.

Sajnos ez alapján nem egyértelmű. Az a kérdés, hogy a visszaosztás az EH-s plusz előtt, vagy után van.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.39
népszerűGabor1338Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
151. hozzászólás - 2011.03.07. 10:44:20 (Válasz Prisma #150 hozzászólására.)
Én azt vontam le Miklós írásából Craslorghoz hasonlóan, hogy van a fix LE/Tp amit megkapsz a csata után. Ha VF-es vagy akkor erre már nem megy semmi. A EH-s akkor ezt a fix LE/Tp-t növeli meg úgy mintha egy sima EH csatád lenne. Vagyis az EH-s portyáért kapott EL/Tp-vel. Ha lefelé támadsz akkor kevesebb LE és TP, ha felfelé akkor több LE több TP megy rá a fikre!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
152. hozzászólás - 2011.03.07. 11:14:58
Tény, hogy nem teljesen egyértelmű. Logikusan nem sokat érne az EH-s szorzás, ha a TP-t is szorozza, de majd Miklós megerősíti vagy megcáfolja.
Pontszám: 7.36
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
153. hozzászólás - 2011.03.07. 11:33:12
Számomra az nem világos, hogy lehet-e közben BÁKIRE normál portyát IS indítani?
Tehát lesz-e két külön ablak, és én döntöm el, hogy esemény portyát tolok fix LE/TP -ért, vagy nyomhatok "rendes" portyát, reménykedve, hogy a célpontpont éppen az eventből, tőmi magát LE-vel, és hátha sikerül lerabolnom?
Mert ez jó lenne, így lenne taktikázás, és nem lenne levédve fixen a LE a nevezett játékosoknál.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.26
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
154. hozzászólás - 2011.03.07. 11:34:54
Merengek, kalkulálok, számolgatok és egy egggésszen picinykét parázom.
Aki nem a legaktívabb, legnépesebb réteghez tartozik (55-85) azoknak lesz-e elég célpontjuk? Per pillanat 33. szintű vagyok.
Picit megnyugtat azért a klónszitu, a győzelemszám szinteket csökkentő kufárhelyezés dolog.
Remélem a NAGYON alacsony és a NAGYON magas szintűek nem fognak célponthiánnyal küszködni.
Spec a nemrég említett sűrűbb támadhatósági lehetőség bevezetése talán elég lesz az átlagszintből nagyon kilógok, DE aktívan Eventezők számára...
Pontszám: 6.59
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
155. hozzászólás - 2011.03.07. 12:06:39
Hm. Nem is értem miért nem lehet beépíteni annyi pluszt, hogy a portyapontokért is kapjanak eseménypontot. Programozás szempontjából gondolom nem nagy valami.

Amúgy tetszik az ötlet.
Bár azt hiszem akik egy szövetségen belül vannak azok valószínűleg összefognak és egy kufárhoz fognak állni, pont amiatt amit már írtak valahol. Miért támadnánk egymást?
Bár én szeretek pl. Arénázni!:)

Meglátjuk!
Várom.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.13
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
156. hozzászólás - 2011.03.07. 12:18:34 (Válasz Tigrisnyul #155 hozzászólására.)
Idézet: Tigrisnyul - 2011.03.07. 12:06:39
Hm. Nem is értem miért nem lehet beépíteni annyi pluszt, hogy a portyapontokért is kapjanak eseménypontot. Programozás szempontjából gondolom nem nagy valami.


Röviden ezért:
Idézet: Miklós - 2011.03.06. 22:57:12

Ha valaki úgy játszik, hogy SOHA nem akar vadászni, szíve joga - de ezt még event fejlesztésekkel is támogatni biztosan nem fogjuk.Ez egy alapvetően pvp event, ami eleve jelentős előnyt biztosít a portyázó, és különösen az EHval rendelkező kariknak, ezt az előnyt hivatott részben kompenzálni, hogy vadászni kell mellé, nem viccből raktunk be ezt az ellensúlyt.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.03
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
157. hozzászólás - 2011.03.07. 14:12:00
Huh, már megijedtem, hogy viccelnek!:)
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 5.76
kedvencSilxFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
158. hozzászólás - 2011.03.07. 16:12:28
Azt szeretném javasolni, hogy mielőtt elindul az esemény néhány nappal az indulás előtt legyen a hírekben, hogy "hétfőn 10:00-kor indul az esemény, részletekért, infokért katt ide (forum link)". Azért lenne ez fontos, hogy akik nem olvassák ezt a fórumot, azok is készülhessenek az eseményre és ne az előtte való napon költsék el a csp és pp-t.
Illetve akár a játékban az események között is megjelenhetne, hogy "érdemes gyűjtögetni az erőforrásokat". Így elkerülhető lenne, hogy a fórumot aktívan olvasgatók hendikeppel induljanak.
Pontszám: 8.13
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
159. hozzászólás - 2011.03.07. 16:54:16 (Válasz Tigrisnyul #157 hozzászólására.)
Akkor most már tudod hogy nem.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.03
népszerűArinadottirNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
160. hozzászólás - 2011.03.07. 19:50:38 (Válasz Razz #144 hozzászólására.)
Nos ... igen, ... valóban 50-es vagyok, eonok óta maxos a spekim, csapdám és sajtom is van, mert én anno úgy gondoltam, hogy nekem ez kell. Eddig is jó szolgálatot tettek ezek a szakik, ezután sem lesznek nagyon káromra, még akkor sem, ha növelik a többi szakim fejlesztési költségét, nem is elhanyagolható mértékben. Portyakarit mindössze pár hónapja játszom, mert úgy láttam - mint ahogyan sokan mások is a környezetemben - hogy ez így éri meg leginkább V5-ön.
Hogy neked csak 15 szintű a karid, és negyedévenként lépsz egy szintet, az a te bajod. Te választottad ezt az utat, és nem gondoltad át előre az esetleges hátrányait, csak az előnyeit nézted. Egyformán nulláról kezdtünk mindketten, a lehetőség előtted is megvan mindenre, csak tenned kell érte valamit a sírás-rívás helyett. Én beletoltam fél év uncsi játékot a mostani helyzetem megteremtése érdekében, és csak aztán kezdtem úgymond játszani is. Most már élvezem a játékot.
Komolyan mondom, most elgondolkodtam azon, vajh elcsesztem-e nagyon valamit azzal, hogy úgy alakítottam a karakterem dolgait, hogy "mindig, minden körülmények között" helyt tudjon állni. Tényleg elcsesztem???
A hozzászólást Arinadottir módosította 2011.03.07. 19:51:06-kor
Pontszám: 7.61
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője