Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
81. hozzászólás - 2011.03.05. 11:26:19 (Válasz Birka #80 hozzászólására.)
Persze! Ha a pontszerzést is belevesszük csakis VF-el éri meg a dolog, vagy váltogatva! Ismét!
V3-Szeptimusz
Pontszám: 3.82
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
82. hozzászólás - 2011.03.05. 11:27:17 (Válasz Birka #80 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.03.05. 11:19:08
Kérni, morogni anyázni lehet, hátha, de sok zsetont ne tégy fel erre a rulettre...

Senki nem anyázott, csak felvetették, hogy ne csak CSP-re essen eseménypont. Ha szerinted is jó lenne, akkor miért végzed el Miklós helyett az ilyen vélemények letromfolását? Ezek után finoman szólva is nehéz elhinni, hogy szerinted is jó lenne. Hadd mondja csak mindenki, szállj be te is (mert állítólag egyetértesz), és majd Miklós ignorálja, letromfolja, ha úgy dönt.


Vélemény és szólás szabadság van, mirefel állítsam le magam? Elmondom a véleményem / szöveg értelmezésem, ez fáj?

Természetesen azt írsz, amit akarsz. Nekem viszont az fáj, hogy káros, amit csinálsz. Az előző példánál maradva miattad az a látszat keletkezett Miklós számára, mintha kifejezetten ellentétes lenne a játékosok véleménye a témában. Holott te egyszerűen csak elkezdted azt az álláspontot képviselni, amit szerinted Miklós fog az ügyben, és egyedül vagy ezen a véleményen.
Épp elég bajt okoztál már az eddigi ötleteiddel, én díjaznám, ha ezt az eventet nem befolyásolnád káros irányba.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.50
fórumozóPhobos7Nő
Végzetúr tehetség
156 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
83. hozzászólás - 2011.03.05. 13:09:44
Nah, végre megint megmutatjátok a fogatok fehérjét és a minőséget... Szép volt így tovább, mészároljátok le a maradék 1-et sem elérő (10ből) játékkedvet...
Pontszám: 7.97
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
84. hozzászólás - 2011.03.05. 13:10:34
Miklós egy kérdés van itt márcsak mikor kezdődik az event.
Az meg hogy vadászathoz kötött az eventezés az nagyon jó dolog.
Pókok nem akarnak vadászni? Akkor nem neveznek az eventre és kész!
Így is jól felhíztak az átlagkarakterek vérén, most vagy kicsit vadásznak vagy nem eventeznek.
Másik végpont egy igazi pók, amúgy se nevez mivel az a TP/LE arány ami a csatákból kijön az event során neki az is visszalépés....
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 6.16
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
85. hozzászólás - 2011.03.05. 13:21:06
Szvsz nem feltétlen kell a pókokat pókoknak nevezni, lehet portyakaraktereknek is... A portya pedig ugyanúgy része a játéknak mint a vadászat, úgyhogy nem igazán értem, hogy miért kell minden egyes eventben előnyben részesíteni a vadászokat. Nem azt mondom, hogy feltétlen legyen jobb a portyásoknak, de legalább törekedjenek a nagyjából egyenlő esélyekre.

Jelen esetben nem értem mi a ráció abban, hogy csak csp-ért lehet eventpontot kapni, és pp-ért miért nem. Sokak szerint a csp sokkal értékesebb, akkor viszont miért ne lehetne pp-ért eventezni?
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 7.77
kedvelt tagLeveli békaFérfi
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
86. hozzászólás - 2011.03.05. 13:49:34
Én csak arra lennék kíváncsi hogy mi van azokkal akik nem tudnak majd kit támadni
pl az ő szintjén kevesen neveztek,nagyon gyenge és mindenkitől csak kikapna(építő karik).
meg hogy lesznek a KH-is hogy azok kiknek lesznek a klónjaik mert legerősebb tagok klónjait senki nem fogja elverni,és ha minden nevezett tagnak lesz egy klónja hát leginkább ez a erős tagoknak éri meg akik jók porgyában.
Viszont a porgyakariknak meg szenvedés mivel ha sikeres akar lenni ahhoz kéne neki 400db vadászat ami elég sok tp és még mellé 400db győzelem és ki tudja mennyit fog rabolni egy porgyából,mennyire éri meg neki ezt csinálni.
szerintem olyan eseménypontot máshogy is lehessen szerezni annyi dolog van amiért lehetne kapni.
sima győztes porgyáért is kapna 1-et
térkapuért is kaphatna
Pontszám: 6.65
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
87. hozzászólás - 2011.03.05. 14:01:30
Nekem nem tetszik, én nem fogok tudni leütni senkit se

Akit meg mégis, azt már előttem 816-nak leütötték, na csórónak mennyi kedve lehet majd az egészhez...
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.96
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
88. hozzászólás - 2011.03.05. 14:18:07 (Válasz Razz #85 hozzászólására.)
Idézet: Razz - 2011.03.05. 13:21:06
Szvsz nem feltétlen kell a pókokat pókoknak nevezni, lehet portyakaraktereknek is... A portya pedig ugyanúgy része a játéknak mint a vadászat, úgyhogy nem igazán értem, hogy miért kell minden egyes eventben előnyben részesíteni a vadászokat. Nem azt mondom, hogy feltétlen legyen jobb a portyásoknak, de legalább törekedjenek a nagyjából egyenlő esélyekre.

Jelen esetben nem értem mi a ráció abban, hogy csak csp-ért lehet eventpontot kapni, és pp-ért miért nem. Sokak szerint a csp sokkal értékesebb, akkor viszont miért ne lehetne pp-ért eventezni?


Úgy ahogy mondod! Szívemből szóltál.

Folyamatosan hátráltatják a portyázó!! karaktereket. Mire fel? Minek a "butavédő" mudul? A vadászatra kényszerítés?
A V1 és a V2 harcos világ és ide is behozzák ezeket a "fejlesztéseket". Erről is szól a játék,hogy hogyan legyél minél jobb és a portya is része a játéknak. ,ha valakit folyton farmolnak akkor ráébredhetett volna már arra,hogy valamit rosszul csinált. De nyílván majd kívűlről manuálisan megoldják ezeket a "gondokat".

Ez is milyen dolog már,hogy akinek több a vesztes csatája az kihasználhatja a láthatatlanban való sajtolást egy burokkal a fején?? Ez is egy "butavédő" modul lenne. De valójában annyit tesz,hogy egy harcos világban csak vadászik. tehát az Én olvasatomban ellentetje a portyázó karakternek. Ugyanúgy mocsok erős karit tud csinálni. Őket ne fékezzük be valahogy?

Ezek a kívülről belenyúlások nagyon idegesítőek és az,hogy lassan nem tudsz taktikázni.

Az ÖNKÉNTES MEGMONDÓ emberekből is kezd untig elég lenni. Manipulálják a kevésbé döntésképes embereket. Bár ez nem feltétlenül az Ő hibájuk,de nem is az enyém. ,de nem fogok vitatkozni,mert nem sok értelme van.
Pontszám: 7.32
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
89. hozzászólás - 2011.03.05. 14:34:18 (Válasz Fecsu123 #88 hozzászólására.)
Fecsu, én csak azt a kérdést tenném fel, hogy mikor kerülsz nagyobb hátrányba?
Vadászol 400-at láthatatlanul és elviszed a 3% csökkentő cuccok egyikét vagy a kereskedelem "bővítőt" vagy
kihagyod és az eseményt és lemondassz valamelyik tápról (ami egyébként önkéntes)?
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 6.15
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
90. hozzászólás - 2011.03.05. 14:45:46
Már az előző térképes eseményen megszereztem két nagy tápot vadászat nélkül.

Egyszer már írtam itt. Részt fogok venni az eventen,mert új és feldobja a gamet. A hátrány pedig igenis megvan. Már eleve azzal a szóval,hogy vadászat. Egyenlőre nincs fejlesztve semmilyen vadászos szakértelmem csak portyás és EH-m van.

Tehát nem fogok túl jó LE/TP arányt produkálni semmilyen téren és a fix LE-s portyák se túl csábítóak számomra, de nekem ez bele fog férni. Itt általánosságban írtam nem feltétlenül magamra értem. Már 34. szinten 400 vadászat piskóta is lehetne. Mivel előrelátólag volt annyi eszem,hogy a Xenókból térkifórdítót vettem ki.

,de végy alapul egy 10. szint körüli portyást akinek biztosan "jól" fog jönni ez az arány szintén vadászos szakik nélkül.

Valamint a folyamatos hátráltatás szűrődik ki minden nagyobb eseményből,de a többi "újítás" is ezt tükrözi,hogy ne portyázz,hanem vadássz és fald a szinteket. ,de mint írtam ezt is nem fogok ezen vitázni tudom amit tudok azt annyi.
Pontszám: 9.13
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
91. hozzászólás - 2011.03.05. 16:39:57 (Válasz Fecsu123 #88 hozzászólására.)
Idézet: Fecsu123 - 2011.03.05. 14:18:07
Ez is milyen dolog már,hogy akinek több a vesztes csatája az kihasználhatja a láthatatlanban való sajtolást egy burokkal a fején?? Ez is egy "butavédő" modul lenne. De valójában annyit tesz,hogy egy harcos világban csak vadászik. tehát az Én olvasatomban ellentetje a portyázó karakternek. Ugyanúgy mocsok erős karit tud csinálni. Őket ne fékezzük be valahogy?


Ez az event pont hogy befékezi a láthatatlan vadászatot (magam részéről tenném hozzá, hogy sajnos, nem jókedvemből szívtam egy hónapot a nyert/vesztett arány átfordításán ). 400 győzelemmel lesz LEGALÁBB többem, mint amennyi eddig volt, ha maxos jutalmat szeretnék. Márpedig nyilván azt szeretnék, ha már egyszer beleugrok az eventbe. Ez nekem annyit fog jelenteni, hogy holnaptól nem kihívásozok, csak a környezetemet boldogítom leverető csatákkal. Megint. Esetleg olvasom pár bepipult portyakarakter kedveskedő levelét. Megint. Szóval a láthatatlan vadászaton levők megszívják ezt a módit, nyugalom. Nem nyavalyogni akarok, mert nyilván megéri hosszú távon, ha nem így lenne, akkor egyszerűen tennék az eventre magasról. Csak a figyelmet szeretném a felhívni, hogy a láthatatlan vadászoknak nem egy "ingyenmenet" ez az event, kéretik nem számon kérni, hogy nekünk miért nem jár plusz hátrány vagy tököm tudja mi.
V3: Xarun
Pontszám: 8.06
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
92. hozzászólás - 2011.03.05. 16:56:22 (Válasz Freez #89 hozzászólására.)
Szerintem megéri. Hiszen mindenképp maradandó bónuszt kapsz, ráadásul elég széles palettáról lehet választani, minden taktikára jó valamelyik legalább. Ráadásul, ha nem veszel részt, vagy nem aktívan veszel részt, hosszú távon hátrányba kerülsz, hiszen előreláthatólag a túlnyomó többség részt vesz majd és jutalmat is kap, ami előny hozzád képest, ha te nem. Ha emellé még a LE/TP arány is normálisan lesz belőve (ez az egyetlen kérdőjel az egyenletben ebből a szempontból), akkor lényegében semmi más nem fog történni, mint ugyanazt a LE-t és TP-t kapod meg mint egyébként, csak hamarabb (ami nyilván a játékvezetőség érdeke; gyorsabb szintlépés -> gyorsabb őskő-égetés). Ha nincs jól belőve, akkor rövid távon hátrány, viszont a jutalmak erőssége (és a tény, hogy véglegesek, nem időre kapottak, mint a Xenó eventben) miatt hosszútávon akkor is megéri.

Felmerülő kérdés nyilván a vesztett/nyert csata arány, amit egy láthatatlan vadászat ("LV" innentől) miatt fordító karakternél nyilván felborít 400 nyert csata. Viszont ha láthatatlanul vadászol, akkor nyilván nem portyázol mellette, maximum kihívásokkal égeti a PP-t az ember. Ergo az újabb fordítás LV-s karakternek nem jelent LE-kiesést, maximum kristálypont kiesést, illetve lassabb állatfejlődést. Ez is kár nyilván, viszont ha viszonyítod a jutalmak értékéhez, akkor gyakorlatilag bagatell, maximum ad némi plusz tökölést (esetleg LE kiesés gyógyitalok formájában). Szóval az LV-s karakternek annyira nem, a közvetlen környezetének annál inkább káros, hiszen valakiken hozni kell azt a 400 vereséget.
V3: Xarun
Pontszám: 7.10
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
93. hozzászólás - 2011.03.05. 18:29:36 (Válasz Birka #59 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.03.05. 08:39:47
Indíthatok normál portyát, ha beneveztem az eseményre? Ki ellen? (Mondjuk mert nincs eseménypontom.)

Azt írta Miklós, hogy a sima portya lehetőség megmarad az event ideje alatt "klasszikus" portya ablakon keresztül...




Ezt Miklós írásának melyik részéből vetted le? Mert én (sajnos) nem így értelmezem.
A hozzászólást Offsboy módosította 2011.03.05. 18:29:54-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.18
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
94. hozzászólás - 2011.03.05. 18:37:39 (Válasz Offsboy #93 hozzászólására.)
Miklós hozzászólása alapján, két olyan játékos közt, akik indultak az eventen, automatikusan eventportya fog lefutni, hagyományos portya akkor lesz, ha a két karakter egyike nem eventezik.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
95. hozzászólás - 2011.03.05. 18:41:06 (Válasz Lanmandragoran #94 hozzászólására.)
Én is így értelmeztem, azért kérdeztem hátha elsiklottam valami felett.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.91
kedvencWillChiFérfi
Végzetúr mester
287 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
96. hozzászólás - 2011.03.05. 18:41:45 (Válasz Offsboy #93 hozzászólására.)
A normál portya ablak továbbra is elérhető lesz, ahol a normál portyázás szabályai szerint lehet harcolni azokkal, akik nem vesznek részt az eseményben. Ha egy portya során az egyik harcoló fél nem nevezett be az eseménybe, akkor a portya normál szabályai érvényesülnek.


Miklós ezt írta.
Gondolom, ha nem nevezel, akkor normál portyát folytathatsz bárki ellen...
WillChi - Hun v1 - Azúr Légió
Pontszám: 7.38
népszerűMinMFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
97. hozzászólás - 2011.03.05. 18:58:06
Magyarán, ha mindenki nevez, akkor a rendes portya kb. megszűnik, 1 hónapig senkitől sem lehet rabolni (kivéve, amit lészívással visznek el).
Pontszám: 6.20
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
98. hozzászólás - 2011.03.05. 18:58:23
Bár még csak most ért véget a xenó invázió, máris egy újabb esemény tervein dolgozunk.
Azt hiszem nem tévedek nagyot ha a hangsúly "Tervein" szón volt.
Ha tudnátok olvasni, ez éppen egy ötletelő megbeszélésre ad lehetőséget.
Vagyis adna. Nem értem miért kell ez a módszer a forumra amit műveltek

Én személy szerint értelmes ötleteket, akár arra hogyan kaphatnék eseménypontot
portyásként, szívesebben olvasnék.
Remélem a háború reformja topicban kihirdeti végre Miklós a REFORMOT és véresre
gyepálhatjátok egymást egy szűkre szabott és szabályozott szövetségi háború
kapcsán
Pontszám: 9.11
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
99. hozzászólás - 2011.03.05. 19:08:33
A legnagyobb problémát szerintem még mindig az fogja jelenteni, hogy az ember összeszedjen 400 győzelmet 21 nap alatt. 15 pp/nap üzemmódban eleve lehetetlen. De ha abból indulunk ki, hogy az event célja nem lehet az, hogy az ember napi 12 órát üljön gép előtt, és lesse a felbukkanó célpontokat, akkor megint szűkös az idő ennyi győzelemre. Ha mindenkinek meg akarjuk adni az esélyt arra, hogy elérjen 400 győzelmet, akkor ez átlagosan 400 vereséggel is együtt jár az event alatt. Ha van KH, akkor a vereségek száma már feleződik, de ez is még napi 10 vereséget jelent átlagosan. Ennél persze jóval többre lehet számítani, hiszen a KH-t csak végső esetben érdemes ütni, hiszen erősebbek a valós karaktereknél, kamrázni sem lehet őket, és a csapat eredményébe sem számítanak bele.
Ha működni fog a 3 óránként 5 támadás szabály, akkor azok, akik csak napi pár órát vannak gép előtt, illetve azok, akiknek nincs kontinuumszűkítése szintén esélytelenek lesznek a 400 győzelem összeszedésére, ahogy a 15 pp/nap erőforrással rendelkezők is.

Pár alternatíva, hogy mindenki elérhesse a 400 győzelmet:
1.A karakterek klónozását nem így kellene megoldani. Ha egy játékos belép egy csapatba, akkor ne az ő csapatában keletkezzen egy klón is, hanem a másik három csapatban jelenjen meg a klónja. Így ha nem is növekszik a támadható játékosok száma, de több klón jelenik meg, könnyebben lehet elkölteni a pp-t.

2.Az event alatt szűnjön meg a 3 óránként 5 támadás szabály, vagy legalább emelkedjen meg a duplájára.

3.A 4 hét még mindig rövid azoknak, akik 15 pp-t kapnak naponta. Ha 5-6%-át bukják a csatáknak, máris elszállt a 400 győzelem esélye. Vagy az esemény ideje legyen kitolva, vagy csökkenjen a követelmény.

4.Esemény pontot lehessen kapni teljesített kalandért, küldetésért és térkapuért is. Így akinek fájdalmas a vadászat, legalább pár pontot alternatív módon is szedhessen össze.
A hozzászólást Ariel módosította 2011.03.05. 19:15:43-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.35
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
100. hozzászólás - 2011.03.05. 19:12:11
ELolvasgattam egy darabig a topicot
a ötlet nagyon jó...tényleg az eddigi legjobb event szerintem...főleg ha meg is valósul...végre nem a gépet kell ütni hanem egymással vérre menő csatát vívni...
pár dolog ami különösen tetszik
1 a fix LE/tp arány...remek ötlet így megéri felfelé ütni...kicsit meglendülnek a karakterek és veszteség se nagyon éri őket...
2 a sebgyógyítás a támadót is gyógyítja...ugyanúgy...megéri felfelé ütni...azért lefelé ütni nem egy nagy élmény...de ha megéri felfelé ütni mert lényegében ugyanott vagy mintha lefelé ütnél akkor én inkább felfelé megyek mert nagyobb élmény..ugyan nagyobb kockázat is...
3 a csaatokra osztás...remek...taktikázás és odafigyelés...nem lehet fejjel a falnak menni...illetve nem érdemes...
4 a saját horda ütése...és az is érthető hogy a sajt szövitársat is meglehet csakodni...pont az Ariella féle szinthuszároknak jön kapóra lévén talán így kicsivel több célpontja lesz...ne árulásként fogja fel az ember...ő segít enked a 400 győzelemhez...te meg neki lévén visszaüthet...semmit nem fog vele veszíteni...kivéve ha úgy mész oda hogy nah most rommá verem az állatát ...
5 a KH is jó dolog...tetszik...ne engem verjenek rommá ha nem muszáj

csak úgy a pókos témához megjegyezném hogy nem igazán értem hogy mi a gond...a taktikátokkal vállaltatok egy játék stílust...kizártatok dolgokat amiket soha nem fogtok elérni a játékban...és most hogy egy event ami vadászni kényszerít titeket...hát térkifordító ital(gondolom tellik rá)láthatatlanság...minden kérdésre gondolom meg lesz a helyes válasz...és barátok közt is max 1 szintet kell léni...arról nem is beszélve hogy pont az 5-6 szintűek nem szívnak vele...lépnek portyára 2 szintet(nem potyára csak nem lesznek erősebbek)cserébe kapnak egy olyan relikviát ami elönyt jelent....10 szint múlva meg messze olyanokat fogtok farmolni akiknek közük nem volt ehhez az eventhez vagy a másik póktól féltek?aki nem vesz részt az eventen?hát a pókok közti csatározást meg nehogy már az event szívja meg szeirntem jó hogy CS-hez van kötve...jó törekvés az hogy Miklós oldani szeretné a tömegesen szintben kb megállt karaktereket
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 6.64
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!