Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1121. hozzászólás - 2013.02.05. 20:16:37
Nálam az eventek helyezési listái:

1. Xenó Háború-Kufárok Csatája (osztott helyezés)
2. Landragór bebörtönzése
3. Lady Alvariel medáljai-A Bolygó Ura (osztott helyezés,momentán meg egyikben sem indultam még soha )
4. Térkép

További eseményféleségeknél az ábra : Szerencsekerék igen,Végzet Temploma nem
A hozzászólást Sandman010 módosította 2013.02.05. 20:17:13-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 3.61
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1122. hozzászólás - 2013.02.05. 20:20:36
A Landi, Kufár és Xenó harc alapú event, a BU kombinatív, nagyobb hangsúllyal fejlesztések, gyűjtögetések, harcmentes tevékenységek (na meg itt játszik legnagyobb szerepet a nem játékbeli, hanem valódi pénz) és kisebb részben verekedős küldik, a Térkép a legkevésbé harcos esemény, teljes egészében teljesíthető csatázás nélkül, persze könnyebb/hatékonyabb, ha PP-t is használunk, de aki nem akar portyázni az kihívással is csinálhatja - azért nem elfelejtendő, hogy fordítva is lehet: vadászat nélkül, csak PP-ből, de úgy kisebb az esély a jobb jutalmakra.

Alapjában véve tehát minden eseményen olyan dolgokat csinálunk amit egyébként is, csak van aki ezt, van aki azt nem szeret csinálni és az aktuális eventkor ki ezt, ki azt érzi kényszernek.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.38
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1123. hozzászólás - 2013.02.05. 20:27:18 (Válasz Sandman010 #1121 hozzászólására.)
Idézet: Sandman010 - 2013.02.05. 20:16:37
További eseményféleségeknél az ábra : Szerencsekerék igen,Végzet Temploma nem
Na ez vicces Szerintem legalábbis a VT fix előnyökkel jár kiszámítható költséggel, a kerék örök költség és a napi 3 forgatás bérlettel is több, mint a VT költsége ha havi viszonylatban hasonlítjuk őket és a kerék haszna kiszámíthatatlan valamint kevés, kivéve 1-1 durva AH-s tételt. Valljuk be, csak azért kerekezünk, mert "...hátha bejön az ötös..." és aki pénzügyileg megteheti az minden előnyszerzési eséllyel él, aki meg nem feltétlen tehetné meg, de van annyira fontos neki a játék, hogy kipréselje a lét az meg azért, hogy nehogy lemaradjon...még ha soha semmi értelmeset nem is forgat.

Szóval inkább templomba járj, mint a kufárhoz
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.38
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1124. hozzászólás - 2013.02.05. 20:34:34 (Válasz Koklerke #1120 hozzászólására.)
Mert nem lehet a részt vevőktől rabolni. Az elején még 1-1 figyelmetlent le lehet rabolni, de ők rájönnek, hogy mégis költeniük kell és végig ugyanúgy vigyáznak az LE-re. Így egy top rablónak is érdemes jelentkezni és a megjelenő KH-sokat is ütni. Vagy leállni, de azért elég jó az LE/TP és a végjutalom se rossz. Arra nem emlékszem, egyéb jutalom van-e.
Pontszám: 7.74
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1125. hozzászólás - 2013.02.05. 20:40:05 (Válasz Craslorg #1124 hozzászólására.)
Ja van jutalom +ban is 2 helyről medál! Az egyik a top csata a másik meg a legtöbb gyogyó italért! Na meg elég sok LE!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 6.83
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1126. hozzászólás - 2013.02.05. 22:01:16
hehe,de kevertem A térképpel. Bocsesz, szal arra céloztam volna,de legalább belendültetek
Pontszám: 8.93
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1127. hozzászólás - 2013.02.07. 14:01:03
Sziasztok,

Csak az eseményen részt vevő karakterek fognak "klónozódni", vagy több kristály ellenfélre számíthatunk?

üdv
maci
Pontszám: 7.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1128. hozzászólás - 2013.02.07. 15:07:43 (Válasz Maci #1127 hozzászólására.)
Az eseményen részt vevők klónozódnak és az alap KH marad meg, de ők nem támadnak, blokkolva lesznek.
Pontszám: 7.74
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1129. hozzászólás - 2013.02.07. 16:03:34
Azt jól értem, hogy 400 győzelemnél arany díj, a helyezéstől függetlenül, és csak ez alatt kell egyre többet szerezni?
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.80
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1130. hozzászólás - 2013.02.07. 16:13:32 (Válasz Khuin #1129 hozzászólására.)
Ja
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.37
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1131. hozzászólás - 2013.02.08. 07:06:18 (Válasz Quellon #1130 hozzászólására.)
A gyors és rövid válasz.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1132. hozzászólás - 2013.02.08. 18:29:12 (Válasz Quellon #1122 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.02.05. 20:20:36
a BU kombinatív, nagyobb hangsúllyal fejlesztések, gyűjtögetések, harcmentes tevékenységek (na meg itt játszik legnagyobb szerepet a nem játékbeli, hanem valódi pénz)


Érdekes, hogy ez a butaság nem tud kikopni. Pedig az ismételgetéstől nem válik igazsággá.
Pontszám: 7.06
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1133. hozzászólás - 2013.02.08. 18:42:30 (Válasz Kocos #1132 hozzászólására.)
Az egészet tartod butaságnak vagy azt, hogy nagyobb szerepet játszik a pénz, mint a többi eventen?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.37
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1134. hozzászólás - 2013.02.08. 23:20:01
Szerintem a pénz csak egy adott pontig segítség. Azt hiszem Kóc számolta ki, hogy minimális költséggel is lehetett teljesíteni vagy akár meg is nyerni.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.34
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1135. hozzászólás - 2013.02.09. 09:32:55
Igen emlékszem Koc számolására és egyet is értek abban, hogy simán lehet pozitívan kijönni a BU-ból.
Viszont igenis szerepet játszik a pénz a BU-ban. A Landi és a Xenó alatt semmi olyan plusz dolgot nem lehet vásárolni pénzért, amit eventen kívül ne lehetne. A Térképen és Kufáron már ott vannak az eventrelikek. Nem túl nagy előny, de azért számít/hat, hogy van-e nemezised (ez kevésbé) vagy térképkereső pálcád (ez jobban).
A BU alatt az irtóztató csomagok vásárlása egyértelmű előnyt ad azoknak akik pénzt fektetnek az eventbe azokkal szemben akik nem költenek rá. Továbbá attól még, hogy pozitívan is ki lehet jönni az őskövekkel, igenis számít, hogy őskőből dekázik-e valaki. Miért?
- Aki előbb végez toplistában lehet, ha a többi jutalom nem is számít a templomi pálca azért nem rossz, ezt Koc sem tagad(hat)ja, hisz ő is élvonalban van a templomok teljesítésében amihez ugye kellenek a pálcák.
- Ha valaki nem hajt top 15-re és kényelmesen, az időt kihasználva végigcsinálja a piramist úgy hogy nincs szüksége dekrétumokra, attól még használhat és úgy a játékstílusának nem megfelelő vagy stílustól független, de igen kellemetlen küldit mellőzhet. Én pl. a "Képezd ki az állataidat templomkristály segítségével!" küldire áldoztam őskövet, mert a TK-t másra használom. Vagy a "Sajtolj ki 20 állatot!" küldit is meg tudtam volna csinálni, de arra is nyomtam egy dekát, mert úgy nem vágta keresztül a sor és a következő sor kombinációját, így több LE-hez jutottam (kevesebb TP-ért, de ez a szinthuszároknak nem érv, ezért zárójelben van, viszont a többlet LE nekik annál inkább számít). Vagy ha valaki taktikájától függően nem akart vadászni/portyázni, akkor az első 4 szinten összesen 500 CSP elvadászását és 125 PP elcsatázását lehetett megúszni a dekrétumokkal.

Összegezve a BU-ban kétféleképp lehet őskőből előnyre szert tenni:
- pár játékos aki TOP x-ben végez az több jutalmat szerezhet a többieknél
- őskőből optimalizálható, hogy melyik küldiket szeretné megoldani és melyeket nem
Igen, őskövet is lehet szerezni úgy, hogy nem költünk rá pénzt, hanem jól kombinálunk és/vagy LE-t áldozunk érte, ha az a cél. De aki prémiumos és a játékért fizet valamennyit, hogy bizonyos előnyökhöz jusson a nem fizetős játékosokkal szemben az itt is ezt tartja szem előtt és van lehetősége nem az event szempontjából, hanem eventen felül a játék szempontjából, a karakterek közti versengés szempontjából van lehetőség előnyre szert tenni játékon kívüli erőforrás használatával, pénzért. Sokkal inkább, mint a többi eventen.

Meg akartam várni, hogy Koc pontosan mire gondolt, de ha már Lan véleményeztél, akkor kifejtettem mire gondoltam. Ha valaki másképp látja szívesen megvitatom, meg lehet győzni észérvekkel, de aki csak szimplán lehülyézne az ne pazarolja se a saját se az én időmet.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.19
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1136. hozzászólás - 2013.02.09. 09:36:19 (Válasz LanMaffia #1134 hozzászólására.)
A Kufár eventen az átlag játékosoknak a pénz a prémes felszerelésekben és az eltárolható eröforrásokban segít. De mindez nem segít a toplista elejére ha nem spórol az ember.
Ez egy szolgáltatás és nem ingyen dolgoznak a fejlesztök. Ezt meg kellene érteni. Még így is aki okosan játszik pénz nélkül is elboldogul és maxos jutalmakat hozhat az eventekröl. Azt azért ne kívánja senki hogy ingyen játszva a toplista elsök közé kerüljön.
Ha ezt meg lehetne csinálni akkor senki sem fizetne az extra bónuszokért. Minden játékot meg kell venni az üzletben mielött otthon játszana az ember vagy a család. De lehet teljesen ingyen is játszani mint régen.
Fapuska, fakard meg csuhéjbaba... Az elsö kettönél meg az volt az "igazságtalan" hogy az idösebbek elönyt élveztek velem szemben.
Mindig van ami nem tetszik... Ne akarjunk már mindent ingyen magunknak!
A hozzászólást Klarinét módosította 2013.02.09. 09:37:53-kor
Pontszám: 9.22
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1137. hozzászólás - 2013.02.09. 10:07:54 (Válasz Klarinét #1136 hozzászólására.)
Gondolom ez nekem szólt, nekem már megvan mindenem, és még olcsó is volt

Quellon: sok mindenben egyetértek veled, a költségek elszállnak ez tény. De most is sokan vannak akik tízezreket költenek akár havonta a játékra, mert kell a napi ital, a pörgetés, őskőből gyorsítás, gradulátum, havi 3-szor kút kisütés, új felszerelések, dekrétumok, satöbbi. Ez van. Más játékokban is vannak lehetőségek olyan játékosoknak, akiknek nem számít a pénz. Előnyt fognak szerezni? Igen, természetesen. De ez az előny nem olyan amivel egy csapásra legyőzhetetlen lesz, sőt ilyen előnyökből igenis nagyon nagyon sokat kell összeszedni hogy legyen eredménye. És azok az emberek, akit sokat áldoznak anyagilag, azok nagyon sokat áldoznak időben is. Nem is irigylem pont ezért senkitől. Azt hiszem hogy ez így most ebben a formában a tűrhető kategória. Plusz szerintem még vannak komoly anyagi lehetőségek a játékban, idővel ezek is ki lesznek aknázva.

Pont Tulokkal beszélgettünk egyébként a BU közbeni ősköves vásárlási lehetőségekről. Ha rohadt sok pénzem lett volna, vettem volna csomó ládát, ergo soha nem lopnak tőlem kiégettet. Vettem volna élet meg morálnövelő cuccokat az állatoknak, tehát soha nem kell gyógyítani meg morálra költeni. Nem is tudom mi volt még, de azt is megvettem volna mindet. Így összességében lettem volna vagy 100.000-es költségnél, ami nyíltan mutatja hogy hülye vagyok, lett volna egy rakat cuccom, amikkel egy hangyafasznyival vagyok csak bárki előtt, vagy még annyival se. Például a fentebb említett 3 tárgy sokaknak érdektelen, pl. nekem is. Ettől függetlenül mégis én vagyok a BU

Csak érdekességképp: még 2 éve játszottam egy netes játékkal, ahol megtudtam, hogy az egyik külföldi játékos saccra 1 milliót költ forintban a játékra havonta. Utánanéztem, elhiszem, annyival sokkal-sokkal erősebb volt mindenkinél. Ha megteheti... szúrta a szemét persze pár embernek, de a legtöbbet nem érdekelte, mindenkinek megvan a saját kis világa
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.23
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1138. hozzászólás - 2013.02.09. 10:21:52 (Válasz LanMaffia #1137 hozzászólására.)
.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2013.02.09. 10:22:23-kor
Pontszám: 6.42
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1139. hozzászólás - 2013.02.09. 10:22:59 (Válasz LanMaffia #1137 hozzászólására.)
Így van a pénz nem minden a játékban... Van két törölt karim ami ezt erösíti.
Azt hogy mire és miért költ vagy nem az ember, azt nagyban befolyásolja hogy milyen karit fejleszt. De ha valamiben elönyt akarunk itt, bizonyos szinten a zsebünkbe kell nyúlni. A te hsz-ra válaszoltam, de ez csak egy kiegészítés volt. Sokan vannak akik mindig háborognak a pénz adta elönyök miatt. Sokszor köztük vagyok én is... Marha sok minden van már pénzért a játékon belül. Erre vagy költök vagy nem, megtehetném hogy mindent megvegyek és extra erös karim legyen, mert sok mindent megtanultam 3 év alatt.
De ilyen lökött azért nem leszek... Van nálam is egy határ amit nem lépek át, a full extrás karik megfizették az árát és beleöltek egy csomó idöt. Kicsit irigykedem amikor jól szétcsapják a karimat a bajnokikon, de eszem ágában sincsen ennyi pénzt s idöt rááldozni arra hogy " Superman " legyek.
Van egy az átlagnál jobb karakterem amire költögetek néha. Kikapcsolódok amikor játszom, elvagyok az ismerösökkel... Ez nem a való világ csak egy játék. Nem halok bele ha nem én vagyok a legjobb a szintemen.
Pontszám: 8.70
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1140. hozzászólás - 2013.02.09. 11:01:24
Mindkettőtök véleményével tökéletesen egyetértek, nincs is mit ragozni rajtuk.
Én nem háborgok a prémes lehetőségek miatt. És az sem zavar, hogy van aki erősebb és/vagy többet tud a játékra költeni, mint én.
Az irományom azt hivatott alátámasztani, hogy a BU igenis a legnagyobb palettával rendelkezik az eventek közt abban, hogy melyiken lehet pénzből előnyt kovácsolni.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.37
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!