Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1141. hozzászólás - 2013.02.09. 21:54:57 (Válasz LanMaffia #1134 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2013.02.08. 23:20:01
Szerintem a pénz csak egy adott pontig segítség. Azt hiszem Kóc számolta ki, hogy minimális költséggel is lehetett teljesíteni vagy akár meg is nyerni.


Konkretan a V3-V5 gyoztesek 1 kezen megszamlalhato dekretummel nyertek. Lan, te mennyit toltal be? Meglepodnek, ha a kovetkezon, hacsak valami nagy ujjitas nem erkezik, lehetne nyerni idobuntivel, azaz 3-nal tobb dekretummal. A jutalmak kozott meg ott az osko. Talan van egy minimalis koltsege az esemenynek (bar nekem pl. nullszalldo korul volt, mert a kivant targyak megvoltak korabbi befizetesrol), mondjuk 50 ko korul, de ha beletolsz 500 kovet azzal bizonyosan nem fogsz elonyhoz jutni.
Engem sokkal jobban zavar, hogy munkanapon van, igy vagy szabit veszek ki, vagy 8-10 ora hatrannyal vagok neki. Raadasul a szabi lutri, mert mi van ha valtoztatnak az esemenyen, es nem tudom vegigvinni egy nap alatt?
Pontszám: 7.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1142. hozzászólás - 2013.02.09. 21:55:48 (Válasz Quellon #1133 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.02.08. 18:42:30
Az egészet tartod butaságnak vagy azt, hogy nagyobb szerepet játszik a pénz, mint a többi eventen?


Termeszetesen a penz nagyobb szerepet vitatom.
Pontszám: 7.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1143. hozzászólás - 2013.02.09. 21:58:05 (Válasz Quellon #1135 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.02.09. 09:32:55
A BU alatt az irtóztató csomagok vásárlása egyértelmű előnyt ad azoknak akik pénzt fektetnek az eventbe azokkal szemben akik nem költenek rá.


Nem tudom erdemes lesz-e vegigragnom magam a hozzaszolasodon, de mar itt bukik a dolog, mert az irtoztato csomag az esemenyen nem jelent elonyt. Illetve ha jelent reg rossz, mert akkor mar bebuktad az elso helyet.
Pontszám: 6.03
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1144. hozzászólás - 2013.02.09. 22:55:55 (Válasz Kocos #1143 hozzászólására.)
Én ha vitába szállok valakivel, akkor megtisztelem annyival, hogy elolvasom miről ír és úgy alkotok véleményt a nézetéről. Ha nem érdekel annyira, hogy elolvassam, akkor nem szólok bele a dologba. Ha te ennyire semmibe nézel el tudom fogadni, bár megmondom őszintén meglep.

Azt leszegezhetjük, hogy az első helyet nem lehet pénzért venni. De nem is ezt állítottam. Ne csak első helyben gondolkodj! És ne csak event távlatban. Hanem a játék egészében és végtelenségében, így már azért számít ki mennyi pénzt öl bele ugye? Bár ezt csak az és csak annak fényében értheti, hogy mire gondolok aki elolvasta az 1135-öst.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.37
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1145. hozzászólás - 2013.02.09. 23:05:00 (Válasz Kocos #1141 hozzászólására.)
5. A szubplazma és az ősdrágakő betett a végére
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.34
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1146. hozzászólás - 2013.02.10. 07:35:17 (Válasz Kocos #1143 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2013.02.09. 21:58:05
Idézet: Quellon - 2013.02.09. 09:32:55
A BU alatt az irtóztató csomagok vásárlása egyértelmű előnyt ad azoknak akik pénzt fektetnek az eventbe azokkal szemben akik nem költenek rá.


Nem tudom erdemes lesz-e vegigragnom magam a hozzaszolasodon, de mar itt bukik a dolog, mert az irtoztato csomag az esemenyen nem jelent elonyt. Illetve ha jelent reg rossz, mert akkor mar bebuktad az elso helyet.


Az irtóztató csomag természetesen előnyt jelent, hiszen pénzért veszel erőforrást, DE az event egészét nézve elég jelentéktelen ez az előny!
Ugyanúgy nem jelent semmit ha maxolt PP, CSP-vel indulsz (aki TOP-ra hajt, valószínűleg ezt teszi), mint amikor nullázottal. Akkor ér vmit, ha pont az a kevés hiányzik, amit a csomagok megvételével meg tudsz szerezni.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 6.81
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1147. hozzászólás - 2013.02.10. 08:38:07 (Válasz Alendaar #1146 hozzászólására.)
Az irtóztató csomag sorsjegyei azért tudtak csökkenteni az időn azok számára, kiknek korábbi akciós vásárlásból már nem maradt. A többi része valóban nem sokat jelentett. Az is iaz, hogy ez messze nem olyan költségű, mint akár az első 2 dekrétum.
Pontszám: 7.74
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1148. hozzászólás - 2013.02.10. 10:54:16
Nyilván több pénzért lehet plusz előnyt szerezni, de az előre (vakon) felkészülés, taktikázás és tartalékolás a BU esetén szerintem többet ért:

- Pusztíts el 50 térkapus ellenfelet!
- Használj el egy memóriaszelencét!
- Sorsjegyek - kerekes küldik
- Komplett esszenciasorok a "Hozz létre 3 ultraesszenciát!" és a "Készíts megaesszenciát!" küldikhez
- Előre lebeszélt "3 különböző portyában, amikor támadsz, ellenfeled állata ájuljon el!"
- Rakat LE tartalék az IQ és a kritikusok növeléséhez
- Költs el 30 AF pontot!
- Adj el az aukciós házban 3 epikus relikviát aranydukátért!

Ezek nagy része nem feltétlenül a dekrétumokról szólt, ha valaki ügyesen előre átgondolta hogy mik jöhetnek és felkészült minden erőforrással, könnyebben vehette az akadályokat. Ha ezeket nem dekrétumozta le, a sorok végén lévő őskő jutalmak kb. fedezték a költségeit is (legalábbis a nagy részét). Mondom mindezt úgy, hogy én 2 sort csináltam végig, nekem a többi nem érte meg egyelőre.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 9.00
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1149. hozzászólás - 2013.02.10. 17:08:49 (Válasz Alendaar #1146 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2013.02.10. 07:35:17
Idézet: Kocos - 2013.02.09. 21:58:05
Idézet: Quellon - 2013.02.09. 09:32:55
A BU alatt az irtóztató csomagok vásárlása egyértelmű előnyt ad azoknak akik pénzt fektetnek az eventbe azokkal szemben akik nem költenek rá.


Nem tudom erdemes lesz-e vegigragnom magam a hozzaszolasodon, de mar itt bukik a dolog, mert az irtoztato csomag az esemenyen nem jelent elonyt. Illetve ha jelent reg rossz, mert akkor mar bebuktad az elso helyet.


Az irtóztató csomag természetesen előnyt jelent, hiszen pénzért veszel erőforrást, DE az event egészét nézve elég jelentéktelen ez az előny!
Ugyanúgy nem jelent semmit ha maxolt PP, CSP-vel indulsz (aki TOP-ra hajt, valószínűleg ezt teszi), mint amikor nullázottal. Akkor ér vmit, ha pont az a kevés hiányzik, amit a csomagok megvételével meg tudsz szerezni.


Szerintem aki nem maxolt eroforassal indul, az nem keszult fel. Egyebkent pont a tartalekolas miatt a premium tagsag fontos, de ez minden esemeny toplistajahoz elengedhetetlen. Talan a gyogyital es allatajulas listakhoz nem. De azok nem mainstream toplistak.
Pontszám: 7.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1150. hozzászólás - 2013.02.10. 17:16:56 (Válasz Quellon #1144 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2013.02.09. 22:55:55
Én ha vitába szállok valakivel, akkor megtisztelem annyival, hogy elolvasom miről ír és úgy alkotok véleményt a nézetéről. Ha nem érdekel annyira, hogy elolvassam, akkor nem szólok bele a dologba. Ha te ennyire semmibe nézel el tudom fogadni, bár megmondom őszintén meglep.

Azt leszegezhetjük, hogy az első helyet nem lehet pénzért venni. De nem is ezt állítottam. Ne csak első helyben gondolkodj! És ne csak event távlatban. Hanem a játék egészében és végtelenségében, így már azért számít ki mennyi pénzt öl bele ugye? Bár ezt csak az és csak annak fényében értheti, hogy mire gondolok aki elolvasta az 1135-öst.


Elolvastam az elso mondatot. Az butasag volt, arra reagaltam. Ha ezen meg akarsz sertodni lelked rajta.
Az event egeszet tekintve sincs kiemelt jelentossege az oskonek, tekintve, hogy az event ideje alatt kapott eroforras a plusz 150 PP/CSP meg a 30 sorsjegy nelkul is elegendo, hogy megoldd a feladatokat. Tehat nem. Igy sem szamit sokat. Sot igy meg kevesebbet szamit, mint az elso hely szempontjabol.

Egyet elismerhetek. Az event ideje alatt megn[ az őskőből szerezhető előny. Ez igaz. Azonban az esemény kimenetelére ezek csak marginális hatással vannak. Tehát ebben az eseményBEN az őskő nem jelent komolyabb előnyt, mint más eseményen. Persze az esemény alatt több követ tudsz költeni hasznosan, az igaz.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.02.10. 17:27:04-kor
Pontszám: 7.06
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1151. hozzászólás - 2013.02.10. 18:07:47 (Válasz Kocos #1150 hozzászólására.)
Nem sértődtem meg , csak meglepett, hogy nem olvasol el valamit amivel (vagy aminek az elejével) nem értesz egyet, de egészében véve állítod, hogy butaság. De már ha nem is teljesen azonos véleményen vagyunk azért majdnem. Fedik egymást.

Szerintem azért nincs akkora jelentősége a dekrétumoknak - tehát az őskőköltés event szempontjából való befolyásoló tényezőjének - mert a 3 (vagy 4? nem emlékszem) hetesre tervezett eventet le tudták darálni 6-8 óra alatt. Ilyen rövid időnél +8 óra dekrétumonként rengeteg. Ha sikerülne valami módon úgy belőni a küldiket, hogy a leghajtósabbaknak is minimum a teljes idő 75%-áig tartson megoldani a teljes piramist, akkor a dekrétumok is nagyobb jelentőséget kapnának a verseny szempontjából. Talán.
Viszont mindenképp jó lenne, ha kitartana az event versenyjellege a teljes időtartam kb. 75%-áig.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.38
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1152. hozzászólás - 2013.02.11. 09:39:41 (Válasz Quellon #1151 hozzászólására.)
Pl. az első sorban legyen 4 db "Költsd el az összes CSP-d" küldi. Akkor egyből tovább fog tartani
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1153. hozzászólás - 2013.02.11. 09:57:26 (Válasz Offsboy #1152 hozzászólására.)
Ööö... Ha 4 van, akkor mind a 4 egyszerre teljesül Tehát elég 1 is.
Pontszám: 7.74
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1154. hozzászólás - 2013.02.11. 10:13:05 (Válasz Craslorg #1153 hozzászólására.)
Minden sorban legyen 1... Meg persze a "vadássz 50-et, 100-at, 200-at..." küldetés is. Szerintem így gondolta.
Pontszám: 7.74
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1155. hozzászólás - 2013.02.11. 10:15:35 (Válasz Craslorg #1153 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2013.02.11. 09:57:26
Ööö... Ha 4 van, akkor mind a 4 egyszerre teljesül Tehát elég 1 is.


Ha viszont csak 3 van, akkor azt ki lehet dekrétumozni

@Yaksee: úgy gondoltam ahogy Cras érti, jobb az elején lenullázni a CSP-t, akkor tovább tart az event
A hozzászólást Offsboy módosította 2013.02.11. 10:16:26-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.45
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1156. hozzászólás - 2013.02.11. 10:34:58 (Válasz Offsboy #1155 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2013.02.11. 10:15:35
Ha viszont csak 3 van, akkor azt ki lehet dekrétumozni

Nem hülyeség, de akkor azt azért illene előre mondani, hogy lesz ilyen, mert akkor nem tartalékol és unatkozik event előtt 2 hetet a játékos és nem kell egyből 1000 CSP-t eltűntetni. Az még a jobb, ha csak elfogyasztani kéne, mert akkor lehet esszenciázni is, de ha úgy kezdődne a BU, hogy max CSP-n állok és nullázzam le minél hamarabb kizárólag vadászva, akkor én ott köszönném meg a szervezést és mellőzném a részvételt
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.38
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1157. hozzászólás - 2013.02.11. 10:41:26 (Válasz Quellon #1156 hozzászólására.)
Persze igaz, de azért szerintem senkinek se legyenek illúziói. Jött a - jogos - igény hogy ugyan ne lehessen már 1 nap alatt megcsinálni. NYILVÁN nem az fog történni, hogy húznak még 7 szintet a piramisra , hanem lesz benne egy természetes fék, ergó nehezebb lesz, annak jóval nehezebb, aki gyorsan akar végezni, annak kevésbé, aki ráérősen.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.68
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1158. hozzászólás - 2013.02.11. 11:46:39 (Válasz Offsboy #1157 hozzászólására.)
Ez csodás, hogy akik lassabban tudtak végezni az eventtel, azok nehezítést kérnek. Az a helyzet valójában, hogy aki fanatikus és felkészült, az mindig jóval előbb lesz kész mint az átlag játékos. Az eredeti felállás esetén a játékosok többsége képes végigcsinálni, egy kisebb hányad nagyon gyorsan végez. Ha nehezítenek a dolgon akkor is ugyanúgy a felkészültek/fanatikusok fognak nyerni, viszont jóval kevesebb játékosnak lesz egyáltalán lehetősége végigcsinálni az egészet. Ez lenne a cél? Sűríteni nagyon nem lehet a mezőnyön, hiszen a karakterek (és a mögöttük álló idő/tudás/tapasztalat/elszántság/pénz stb.) között olyan különbségek vannak, amit nem lehet kompenzálni.

Csak még azt árulja el nekem valaki, hogy ennek az egésznek mi köze a kufárok csatájához?

(Bocsi Offsboy, nem konkrétan és nem csak neked szólt, nem tudom miért válaszba írtam. )
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2013.02.11. 11:47:57-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 9.03
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1159. hozzászólás - 2013.02.11. 11:52:34 (Válasz Kvnoemi #1158 hozzászólására.)
Idézet: Kvnoemi - 2013.02.11. 11:46:39
Csak még azt árulja el nekem valaki, hogy ennek az egésznek mi köze a kufárok csatájához?

Passz, 2 oldal óta BU lett a kufár
Igaz amit írsz, nem is feltétlenül poénnak írtam, hogy az első szinten nulláztatni kellene a CSP-ket.. persze nem így, de valami hasonló lenne a jó megoldás. Bár részemről örülök neki, hogy vannak akik 1-2 nap alatt végeznek, mert így nincs meg a reménye sem a dobogónak, kényelmesen végigpötyögöm 3 hét alatt.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.68
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
1160. hozzászólás - 2013.02.11. 13:30:17
A héten szerdán indul majd az előregisztráció a Kufárok csatája eseményre.

A Kufár csata során használható lesz a szubplazma is.

Nem lesznek most sem mithril relikviák, de új relikviák lesznek, ami közül lehet majd választani.
Pontszám: 9.72
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője