Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
népszerűFubujociFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
201. hozzászólás - 2011.03.10. 21:39:29 (Válasz Hauer92 #183 hozzászólására.)
Emlékszem azzal csaltam ide az embereket, hogy könyveket is kaphatnak ingyen az aukciósházban. ami mára megszűnt. De nem is ez a lényeg nekünk is fontosak, hogy sokan újrakezdjék vagy új embereket toborozunk. Jelenleg 4 szövetség vezetője vagyok és sajnos egyre nehezebben lehet toborozni. Szerintem adjuk meg az embereknek a lehetőséget, hogy új embereket toborozzanak úgy hogy élvezzék a játékot. Például nagyban segítsük az újak elindulását. Jó dolog a mentor de nem elég. Szerintem meglehetne oldani azt hogy az új játékos megadja a címét és nevét facebookon vagy valami hasonlón valós adatot mutat (ami kizárná ugyan azt az embert 10. e-mail cím nyitását) és cserébe kap 100 őskövet (ami ha belegondoltok nem nagy előny de lehet, hogy hozzászoktatja az embereke az őskőre nem pedig 7 darab ami gyorsan elmegy). vagy ha vesz könyvet kap őskövet mellé. De ezt úgy kell írni neki mint ha nyereményt nyert volna. Például: Gratulálunk most nyertél könyvet amit a beholder oldalán átvehetsz vagy ha bizonyos szintet elér megkapja ezt az üzit, hogy ha most vásárolsz őskövet kapsz egy könyvet. És kapjanak üzenetet a toborzó tagtól vagy aki bejelöli, hogy szeretne új emberekkel foglalkozni, hogy tudjon vissza írni) Szerintem így lehet új tagokat is toborozni.

Az eventel kapcsolatban csak annyit, hogy nem kell itt vadászokra és portyásokra osszátok a dolgot Miklósék megpróbálják úgy csinálni, hogy mindenki egy formán nyerjen vele. De úgy is megcsinálhatják, hogy mindenki egységesen ugyan annyi tp kap és Le vadászatra és portyára akár vf-es és akár eh-ás vagy egyik sem például 1KLE 20tp-ért és kész és akkor se kicsi se nagy között nem lesz különbség és kész. Ez egy event és ha akarsz rész veszel benne ha nem akkor nem és kész. Magasabb szinten várják már az eventet mert már nincs játék élmény kevés az ember és be is látom amikor 40. szinten már érzem, ezért térkapuzók csak. Magasabb szinten meg már képtelenség bajnokit szerezni hiba sütsz ki lélekutat minden hónapban és hasonlók csak vadásznak és kész és várják, hogy az erősek megcsinálják rajtuk a ismételhető küldiket. És sajnos ez végett átmegy egy ismert játékba az egész ahol csak kvízekre kell válaszolni. A kristályhordát soha nem érik el mert a nagyok is folyamatosan nőnek. Csak a jó kialakult légkör teszi, hogy sokan még játszanak amit támogatni kell.
V1-Dark Knuth

V2-Dark Knuth

V3-Dark Knuth
Pontszám: 7.99
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
202. hozzászólás - 2011.03.10. 21:40:50
A kufár bársony öve befolyásolja esetleg az alku arany láncát, vagy a kettő összesen +70 kereskedelmet ad?
Pontszám: 7.64
kedvelt tagClydeFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
203. hozzászólás - 2011.03.10. 21:45:06 (Válasz Kardpeter #202 hozzászólására.)
Összeadódik. A különbség annyi, hogy az öv csak 170-ig növel. Míg a lánc, a maximális szakértelemszint fölé is.
nincs lehetetlen, csak te(l)hetetlen
Pontszám: 6.35
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
204. hozzászólás - 2011.03.10. 23:17:56
Lehet kérdezték, de nem találtam:

A győzelmek száma növeli a karakterlapon található portyagyőzelmeinek számát? (A sztázisbubi-szindróma miatt kérdezném)
14
Pontszám: 6.99
irritálóGiganticusNő
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
205. hozzászólás - 2011.03.12. 23:06:02
Kedves illetékes !

Ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat nekem az jött le belőle, hogy a többség nem igazán repes ezért az ötletért. Szerintem hagyjátok a fenébe, és tervezzetek valami mást.
Jó, jó tudom, hogy már rengeteg munkát beleöltetek, de lehet, hogy még mindig jobban megérné veszni hagyni, mint hogy így elkezdjétek.
Hacsak nem tudtok valami zseniális fordulatot tenni az eddigiekhez.
(én ebben az utóbbiban bízom)
Jelenleg azonban úgy áll a dolog, hogy ha részt is veszek benne, azt kizárólag a jutalomért fogom tenni és nem a játék öröméért.
A 3-as szerveren a karakterem lassan kezd hasonlítani a nevére.
Pontszám: 4.53
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
206. hozzászólás - 2011.03.12. 23:17:19 (Válasz Giganticus #205 hozzászólására.)
Valamit nagyon elnéztél! Többség??? A pókok lázadoznak mivel vadászniuk kellene az eventhez és féltik a keményen megdolgozott előnyüket.
A legtöbb ismerősöm például epedve várja az eventet és gyűjti az erőforrásokat....
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 5.52
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
207. hozzászólás - 2011.03.13. 07:11:21 (Válasz Tseby'dr akula #206 hozzászólására.)
Én inkább a lehetőségeket kutatom, hogy lehetne maximumot kihozni belőle, minthogy most a vadászkényszer miatt aggódnék.
És ha még így is rosszabb, mint gondoltam, talán csak kibírok 300-400 csatát a hosszabb távú előnyök érdekében.
Edit: Ja meg persze gyűjtöm az erőforrásokat.
A hozzászólást Homeropata módosította 2011.03.13. 07:12:42-kor
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 7.16
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
208. hozzászólás - 2011.03.13. 07:56:32 (Válasz Meggy #204 hozzászólására.)
Miért ne növelné?
Portya? Igen.
Győzelem? Igen.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.93
népszerűIdont'Care AtallFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
209. hozzászólás - 2011.03.13. 10:27:55
Ha tényleg növeli a portyagyőzelmeket, akkor itt valami förtelmes világ lesz amikor több tucat felső-kategóriás bubi-használó (beleértve szerény személyemet is ) elindul az event után hogy 400~ alkalommal leveresse magát...
Pontszám: 6.89
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
210. hozzászólás - 2011.03.13. 11:01:28 (Válasz Idont'Care Atall #209 hozzászólására.)
Ha ez így lesz, olyan öngyilkolászást rendezek utána, hogy csak na Sőt, jó lenne tudni, mert akkor már elkezdem.
14
Pontszám: 6.52
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
211. hozzászólás - 2011.03.13. 11:34:24 (Válasz Tseby'dr akula #206 hozzászólására.)
Ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat nekem az jött le belőle, hogy a többség nem igazán repes ezért az ötletért. Szerintem hagyjátok a fenébe, és tervezzetek valami mást.


Valamit nagyon elnéztél! Többség??? A pókok lázadoznak mivel vadászniuk kellene az eventhez és féltik a keményen megdolgozott előnyüket.
A legtöbb ismerősöm például epedve várja az eventet és gyűjti az erőforrásokat....


Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy az itt hozzászólók, vagy egyáltalán fórumot csak olvasók száma szerintem elenyésző töredéke a még aktívan játszóknak (és ez nagy baj!). Szinte mindenütt ugyanaz a mondjuk 20 ember szól hozzá az összes topikban - és az ő véleményük nem biztos (sőt!), hogy a többség véleményét tükrözi. Még ha igazuk is van. De ez alapján valamit többségi véleménynek kikiáltani - hát elég necces dolog
Pontszám: 8.88
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
212. hozzászólás - 2011.03.13. 13:06:57
Biztos ki leszek osztva, de szerintem fújjátok le ezt az eventet, úgy ahogy van. Inkább legyen egy sima térkép. Akiket eddig megkérdeztem aktív játékosokat, legalább 70%uknak valami baja volt vele: a sztázisbuborékosokkal a portyagyőzelmek csesznek ki, a pokokkal meg a vadászat. a sima térkép eventen mind2 fél csinálhatja azt,amit eddig.
Pontszám: 4.50
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
213. hozzászólás - 2011.03.13. 13:24:27 (Válasz Ricskosz #212 hozzászólására.)
Idézet: Ricskosz - 2011.03.13. 13:06:57
a sztázisbuborékosokkal a portyagyőzelmek csesznek ki, a pokokkal meg a vadászat.

Mindkettőn pofonegyszerű lenne segíteni. Ha ez a kettő meg lenne oldva, és az esemény során hozható LE/TP sincsen túl alacsonyra belőve, akkor pompás dolog lehetne ebből.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.43
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
214. hozzászólás - 2011.03.13. 14:17:37
Azért lefújni egy eseményt mert nem támogat 2 "szélsőséges" taktikát?
A PP és a CSP MINDEN karakternek rendelkezésére áll, az hogy valaki nem használja valamelyik alap "forrást" az a saját döntése.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 5.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
215. hozzászólás - 2011.03.13. 14:23:13 (Válasz Prisma #213 hozzászólására.)
Vagy ha így maradna az is egy nagyszerű eseményt jelentene, mert egyformán kicsit negatív mindkét szélsőséges taktika számára, egyik oldal sem kerül előnybe a másikkal szemben.

Másrészt meg aki a játék adta lehetőségek felét nem használja ki, az mégis mi a túróért várja el, hogy mindent a segge alá toljanak?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.21
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
216. hozzászólás - 2011.03.13. 14:29:49 (Válasz Helion1988 #214 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2011.03.13. 14:17:37
Azért lefújni egy eseményt mert nem támogat 2 "szélsőséges" taktikát?

1. Nem szélsőséges taktikák. Ennek a kifejezésnek nincs is értelme egy játék kapcsán. Minden taktika teljesen rendjén való, amíg nem csalásra épít.

2. A fő probléma az, hogy Miklós szisztematikusan el akar lehetetleníteni minden olyan taktikát, ami nem elég jövedelmező a Beholder számára (a lassabb szintlépés miatt). Minden egyes eseménynél megragadja az alkalmat, hogy hátrányba hozza az ilyen karaktereket.

3. Ebből adódik az, hogy meg sem próbálja úgy megcsinálni az eseményeket, hogy mindenki elégedett legyen (az mese, hogy nem lehet, mivel mindig konkrét problémák vannak, amikre adható konkrét megoldás). Ez pedig, tekintve, hogy ez a játék egy szolgáltatás felfoghatatlan. Egyáltalán hogy merülhet fel, hogy az nem szempont, hogy mindenkinek jó legyen?

4. Most még csak szórványosan jönnek az ilyen vélemények, hogy akkor inkább ne is legyen esemény, de félő, hogy ez idővel felerősödik. Nem lehet nem észrevenni a negatív tendenciát. Sajnos azonban nem úgy tűnik, hogy ez elgondolkodtatja Miklóst, akinek ugye amúgy is hírhedten nehezére esik beismernie, ha valamiben nincsen igaza.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.33
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
217. hozzászólás - 2011.03.13. 15:11:36 (Válasz Helion1988 #214 hozzászólására.)
k imondta, hogy nem használom a ppmet?:o
kihívásozok, napi 30ppvel.
Pontszám: 5.24
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
218. hozzászólás - 2011.03.13. 15:20:20 (Válasz Prisma #216 hozzászólására.)
Akkor fordítsuk meg a dolgot. Milyen sírás lenne akkor, ha csak olyan esemény lenne amiben csak vadászni vagy csak portyázni lehet(kell).
Akkor még jobban menne a sírás portya és bubis karaktereknél.
Használni kell mint 2 forrást az event során és akkor nincs kivételezés.
Nem kötelező a részvétel az eventen, ha szeretnél részt venni rajta és nyereményt szerezni akkor ezek a feltételek.

Ha 400 győzelem vagy 400 vadászat tönkre teszi a karakteredet(taktikádat), akkor lehet gondolkozni kellene azon hogy tényleg megfelelő-e ez a szélsőséges(azért is) játék ahogy játszanak egyesek.

Szerk.:
A pénzes részére nem reagáltam.
Mi neked a meglepő azon hogy Miklos/Beholder azokat támogatja akik fizetnek a játékért?
Számukra ez a lényege a végzetúrnak hogy pénzt szerezzenek belőle. Nekik ez egy vállalkozás, amit nem a mi két szép szemünkért hoztak létre és tartanak fent.

És továbbra is hangsúlyozom a CSP és PP mindenkinek a rendelkezésére áll, azért mert valaki valamelyiket nem használja az a saját döntése.
A hozzászólást Helion1988 módosította 2011.03.13. 15:53:56-kor
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 6.60
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
219. hozzászólás - 2011.03.13. 15:56:07 (Válasz Helion1988 #218 hozzászólására.)
Akárhogy forgatjuk a dolgot, nem lehet megmagyarázni, hogy miért csak csp-ből csinálható, és pp-ből nem. Ez egy tervezés alatt lévő modul, és mint ilyet, úgy csinálják meg, ahogy akarják. Milyen indok szólhat amellett, hogy ahelyett, hogy mindenkinek jó legyen, csupán a játékosok egy részének lesz jó (és az is mindegy, hogy mekkora részének)? Az hogy, bonyolultabb megcsinálni, nyilván nem igaz (jó, ha 60 másodperccel többe kerül a portyához is befűzni az eseménypont potyogtató függvényt). Akkor mi? Remélem, azért az nyilvánvaló, hogy amikor egy új esemény kerül a játékba, akkor az a default szempont, hogy mindenkinek jó legyen. Nem azt kell megindokolni, hogyha egy esemény mindenki számára készül, hanem azt, hogyha nem.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.46
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
220. hozzászólás - 2011.03.13. 16:02:46
Az pedig különösen elszomorító, hogy ez most kifejezetten az alacsony szintűek ellen irányul. A kifejlett pókoknak ugyanis többnyire minden vadász szakértelmük maxolva van, ráadásul magas szinten a 400 vadászat relatíve kevesebb TP (ha szintlépéshez viszonyítjuk). Egy magas szintű póknak tehát jóval kevésbé probléma ez. Az alacsony szintűeknek viszont katasztrofális hatású a 400 vadászat vadász szakértelmek nélkül. Ahogy többen leírták már, egy játék fenntarthatósága szempontjából különösen fontos az alacsony szintűekre való odafigyelés. Ez a mostani esemény pedig kifejezetten merénylet az alacsony szintűek egy részével szemben. Ezt lehet akárhogy magyarázni, mind hamisan fog csengeni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.95
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!