Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
61. hozzászólás - 2011.03.05. 08:52:03 (Válasz Prisma #60 hozzászólására.)
Prisma, a támadás %-od csökken, nem tudsz korlátlan csatát elnyomni!
Valamint a sebgyógy a vesztett ép alapján gyógyít, durvább karaktereknek teljesen mindegy a sebgyógy hatás, mivel nem fognak érdemben sebződni farmolás közben... A támadó is gyógyul pont hogy azt támogatja, hogy magasabb szintű karakterek is tudjanak érdemben eventezni, valamint azonos/erősebb karaktereket is lehessen ütlegelni...
Pontszám: 5.38
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
62. hozzászólás - 2011.03.05. 08:55:35 (Válasz Birka #59 hozzászólására.)
"AF képességek / V5 óta az egyik legerősebb tárgy a játékban a rablás agyar! Nem viccből maradt ki a listából/barmilyen eventen elérhető tárgyak közűl!"

Szerintem mivel a hatása nem adódik össze az Af képességbeli hasznos energiákkal, ezért nem állja meg a helyét a megállapításod. A +4 az EH-ra nem sokat oszt vagy szoroz, de azok akik az első térképes eventen megpróbálkoztak a megszerzésével, legalább kaphatnának még egy esélyt...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.76
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
63. hozzászólás - 2011.03.05. 09:01:27 (Válasz Birka #61 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.03.05. 08:52:03
Prisma, a támadás %-od csökken, nem tudsz korlátlan csatát elnyomni!

Jó, valóban túlzás volt a 10 perc alatt 80 csata, de ha óránként 10 csatát tudnak elnyomni, az egy nap alatt még mindig 100-150 csata (fanatikusoknál esetleg még több). Egy normál karakter ennek az ötödét-tizedét fogja tudni kiosztani. Ha pedig nem gyógyul közel ugyanannyit védekezőként, mint amennyit elvesztett, akkor még a tizedét sem fogja tudni kiosztani, mert egyszerűen leverik.


Valamint a sebgyógy a vesztett ép alapján gyógyít, durvább karaktereknek teljesen mindegy a sebgyógy hatás, mivel nem fognak érdemben sebződni farmolás közben...

Ez nem így lesz. A farmok folyamatosan le lesznek verve, így a durvább karakterek kénytelenek lesznek "ráfanyalodni" a közepes, vagy erősebb karakterekre. Akkor viszont nagyon is fognak sebződni.


A támadó is gyógyul pont hogy azt támogatja, hogy magasabb szintű karakterek is tudjanak érdemben eventezni, valamint azonos/erősebb karaktereket is lehessen ütlegelni...

A támadó gyógyulása kizárólag azt támogatja, hogy a lehető legkevesebb korlát legyen a támadó előtt. Ez semmiképpen nem lehet cél.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.39
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
64. hozzászólás - 2011.03.05. 09:07:38 (Válasz Cofee #62 hozzászólására.)
Cofee, Az AF képességnél többet a maxos agyar! Az se uccsó szempont, hogy AF csak 60. szinttől van maxos agyar lehetne 5. szinttől (kérdés megcsinálható e a 400 csata). Jelenleg agyara SENKINEK nem lehet játékon belüli beszerzésből, csak Behó találkozós nyereményként, amit már a mostani találkozón is sürgősen elfelejtettek az első kiosztott széria tanulsága alapján!
Pontszám: 3.83
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
65. hozzászólás - 2011.03.05. 09:12:49 (Válasz Prisma #63 hozzászólására.)
Prisma, én van hogy egy óra alatt lenyomok 40-50 csatát, és nem vagyok hajlandó gyógyitalt használni hónapok óta... Ha lesz elég célpont, akkor egy nap alatt lazán meglehet a 400 csata is, ez a sebzéskompenzációtól független!

A durvább karakterek egyszerűen többet regennek óránként a magas egészségük miatt, mint amit sebződnek az óránkénti "kényelmes" 5-6 csata alatt...

A támadók gyógyulása azt támogatja, hogy a nem kocka, közepesen erős/gyenge karakterek is "kényelmesen" tudnak majd próbálkozni az event alatt! Az erős karakterek meg így is úgy is kifutnak pp-ből (Lesz egy réteg akiknek pár gyógyitalt spórol majd, ezt nem vitatom!)

Viszont adtál egy frankó ötletet
Pontszám: 3.13
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
66. hozzászólás - 2011.03.05. 09:28:48
Hát csak ezért nem fejlesztenék valóságformázást, legyen csak simán 28 nap a hossza. Az nem kerül semmibe és még az élvezet is nagyobb.

Birka, a próféta szóljon belőled! Ha fix 120 LE/TP lesz a bevétel, akkor az hibátlan, úgy értem ezen a részén nincs mit agyalni tovább.
V3-Shifu
Pontszám: 6.48
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
67. hozzászólás - 2011.03.05. 09:34:39
Mondjuk ha az EH nem módosít a LE/TP-n, akkor ezen az eventen is az EH-sok szívnak.

Egészen biztos hogy lesz sima portya is a event alatt ha benevezel? Számomra nem egyértelmű. És az eventes KH-tól miért is ne lehetne LE-t szívni?


Plusz egy kérdés: lesz e itt is bizonyos számú cselekvésenként "ajándékcsokor" (PP ital, kristályital, stb) mint az eddigi eventeken?

Birka, amúgy együtt írjátok az eventet Miklóssal hogy ennyire meggyőző válaszokat adsz? Én azért itt-ott ráncoltam a szemöldököm, pár helyen Miklós válasza megnyugtatna.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.46
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
68. hozzászólás - 2011.03.05. 09:35:14
Sőt, ebben az esetben tényleg mindenki, aki elég erős, felfelé kepesztetne és csak portyázna, portyázna....
A hozzászólást Pörgönc módosította 2011.03.05. 09:36:12-kor
V3-Shifu
Pontszám: 6.48
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
69. hozzászólás - 2011.03.05. 09:49:10 (Válasz Aurri #67 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2011.03.05. 09:34:39
Mondjuk ha az EH nem módosít a LE/TP-n, akkor ezen az eventen is az EH-sok szívnak.

Én úgy értettem, hogy nagyon is módosít a LE/TP-n az EH.

Idézet: Miklós - 2011.03.04. 15:12:39

A csatákért kapott LE és TP.
A csatákért kapott LE-t úgy számítsuk, mint az energiahasznosításnál (azokat a dolgokat amit ott figyelembe vettük, itt is figyelembe lehet venni, gyémánt bónusz stb), a TP-t viszont eltérő módon: a TP mindig a kapott LE adott hányada leszAki emellett bír EH képességgel, annak a kapott LE-t felszorozzuk-kal, ahányas az EH-ja.


Tehát a normál EH-s működéstől eltérően fix LE/TP lesz, és ha van EH-d, akkor nő a LE/TP. Mondjuk az remélem csak tréfa volt, hogy a LE-t az EH nagyságával felszorozzák. 50-szeres LE/TP a normálhoz képest?
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.39
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
70. hozzászólás - 2011.03.05. 10:22:41
Nekem is lenne egy kérdésem!
A portyabeállítás számít 15-30 pp. Vagy ettől függetlenül lehet majd támadni az ellenfeleket?

Ja mégy egy dolog! (de ez lehet csak elkerülte a figyelmemet)
Csak a kezdeményezett portya számít? Tehát ha engem támadnak és győzök akkor is beleszámít a győzelmekbe vagy csak az ha én kezdeményezek csatát és győzök is!
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2011.03.05. 10:26:30-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.27
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
71. hozzászólás - 2011.03.05. 10:34:41
Lenne egy javaslatom, remélem elnyeri a tetszéseteket.
Kimaradtam az előző eventből azért, mert még szakizok a v3as karakteremmel. Még mindig nem töztem, de ebből nem igazán szeretnék kimaradni. Gondolom, a többiek is így vannak vele.

Ötletem az lenne, hogy kihívásból is lehessen gyűjteni a győzelmeket. Nem kell hogy jutalom járjon érte, lehet akár +100 a limit is rá mindenhol,csak abból is meg lehessen szerezni!
És az event idejére, a benne résztvevő karakterek tudjanak kihívásozni a szintén benne lévő karakterekre, 30.szint alatt is.
Pontszám: 7.60
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
72. hozzászólás - 2011.03.05. 10:44:58 (Válasz Aurri #67 hozzászólására.)
Birka, amúgy együtt írjátok az eventet Miklóssal hogy ennyire meggyőző válaszokat adsz? Én azért itt-ott ráncoltam a szemöldököm, pár helyen Miklós válasza megnyugtatna.


Az mért vaj, ha határozott az ember?
Fogtam a paraszt logikát, és megpróbáltam értelmezni amit Miklós írt...
Pontszám: 3.13
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
73. hozzászólás - 2011.03.05. 10:49:53 (Válasz Prisma #69 hozzászólására.)
Prisma, szerintem 50-es EH az +50% Lé lenne Miklós értelmezésében. Erre írtam:

Idézet: Birka - 2011.03.04. 18:01:52
A csatákért kapott LE-t úgy számítsuk, mint az energiahasznosításnál (azokat a dolgokat amit ott figyelembe vettük, itt is figyelembe lehet venni, gyémánt bónusz stb), a TP-t viszont eltérő módon: a TP mindig a kapott LE adott hányada leszAki emellett bír EH képességgel, annak a kapott LE-t felszorozzuk-kal, ahányas az EH-ja.


Alapvetően igazságtalan, mivel bizonyos AF képességeket a VF-esek NEM fejleszthetnek ki! Így az EH-sok dupla bónuszt kapnak az event során a VF-esek meg kevesebb LÉ-t kapnak alapból az AF képességek hiánya miatt, azaz bruttó lémennyiségben hátrányban vannak!

Javaslom, hogy portya során EH ALAP képlet alapján adjon LÉ-t az event, az EH-soknak meg adjon pluszban annyit mintha azt a csatát simán lenyomták volna EH-val!
Azaz:

VF/NEM EH-s karakterek LÉ kapása:
szakért * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz

EH-s karakterek LÉ kapása:
(szakért (max 56!) * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz)+(szakért * ellenf. szintje * 0,2 * Kreatív bónusz * AF képesség bónuszok)


Azzal meg nem értek egyet, hogy az EH-s szív... Láthatatlanul levadássza magát (minimalizálva a TP tömést) event pontért, majd fix LÉ/TP-vel jelentősen több LÉ-t termel mint a nem EH-s. Azaz azonos idő alatt bruttóban jelentősen több a bevétele! Ha azzal akarsz kalapozni, hogy az EH-s nem vadászik, akkor ez alapvetően nem érvelés, mert ott tartasz mint a PÓK karakterek esetében. Pár kivételre nem lehet eventet írni...
Pontszám: 2.70
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
74. hozzászólás - 2011.03.05. 11:02:52 (Válasz Birka #73 hozzászólására.)
Viszont a VF-es a síma vadászatból kap nagyon jó LE/TP arányt. És emellett most a portya sem lesz olyan rossz neki.
Ha meg térkifordítója is van, akkor az meg aztán igen csak ideális! (kivéve, ha már húzta a VF-es AF képességeket)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.26
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
75. hozzászólás - 2011.03.05. 11:05:27
afelett elsiklotok, hogy az ehsnak is lehet térkifordítója...
Pontszám: 6.81
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
76. hozzászólás - 2011.03.05. 11:10:51
Szerintem meg egyiknek sincs amint AF képességet kifejlesztett amit ez zavar...
De miért baj az hogy van taktikázási lehetőség???

Tiha, nem szeretnék belemenni megint az EF vs VF vitába, minden topik erről szól már. Dönthetsz, melyik utat választod, ha meg szeretnéd ha eldöntenék helyetted akkor gyere a PvP szerverre EH-zni!
Pontszám: 4.30
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
77. hozzászólás - 2011.03.05. 11:11:10 (Válasz Birka #73 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.03.05. 10:49:53
Prisma, szerintem 50-es EH az +50% Lé lenne Miklós értelmezésében.

Értem, hogy szerinted ezt jelenti, de Miklós nem ezt írta, hanem azt, hogy felszorozzák az EH nagyságával. Ez a magyar nyelv szabályai szerint teljesen egyértelmű, és ha Miklós mégsem így gondolta, akkor jó lenne, ha ő maga írná le.


Ha azzal akarsz kalapozni, hogy az EH-s nem vadászik, akkor ez alapvetően nem érvelés, mert ott tartasz mint a PÓK karakterek esetében. Pár kivételre nem lehet eventet írni...

Nem pár kivételről van szó. A pókok és EH-sok összesen sokan vannak. De még ha csak 10-en is lennének, nem hiszem, hogy az a plusz 5 perc programozás, amivel megoldható, hogy pp-re is essen eseménypont, ne érné meg. Sőt lenne olyan megoldás is, amikor 0 perc plusz programozás lenne, sőt mínusz perc: pl. hogy egyszerűen pp-ből, és csp-ből is lehessen csinálni.
Egyébként pedig kifejezetten felháborító, hogy megint jössz, és megmondod, hogy kinek jár valami, kinek nem. Állítsd már le magad.

Tehát természetesen jogosan kérik a pókok, és EH-sok, hogy ne csak CSP-ből essen eseménypont.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.95
irritálóSmargd HarcosFérfi
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
78. hozzászólás - 2011.03.05. 11:11:19
"a TP mindig a kapott LE adott hányada lesz"

Innentől tök mindegy hogy EH vagy VF. Az arány ugyan az, csak a mennyiség változik.
Ha működik a LÉ-szívás az csak jó lehet!
V3-Szeptimusz
Pontszám: 3.82
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
79. hozzászólás - 2011.03.05. 11:18:18 (Válasz Prisma #69 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2011.03.04. 15:12:39

A csatákért kapott LE és TP.
A csatákért kapott LE-t úgy számítsuk, mint az energiahasznosításnál (azokat a dolgokat amit ott figyelembe vettük, itt is figyelembe lehet venni, gyémánt bónusz stb), a TP-t viszont eltérő módon: a TP mindig a kapott LE adott hányada leszAki emellett bír EH képességgel, annak a kapott LE-t felszorozzuk-kal, ahányas az EH-ja.


Hmm. Most már nem vagyok biztos benne, hogy az EH változtat a LE/TP arányon. Az EH által okozott LE változtatásnál nincs ugyan írva, hogy a TP-n is változtat, de ha az általános szabálynak (miszerint a TP a LE-től függ) nagyobb a prioritása, akkor tényleg fix a LE/TP EH ide vagy oda.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.85
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
80. hozzászólás - 2011.03.05. 11:19:08 (Válasz Smargd Harcos #78 hozzászólására.)
Nem mindegy sajnos.
A VF-es a szükséges event pontot fele annyi TP-ért szerzi be mint az EH-s... Azaz össz. LÉ/TP-ben (1 vadászat+1event portya) a VF-es elvileg jobban jár az eventtel.

Prisma, Miklós majd eldönti mi tetszik neki és hogy. Az biztos hogy az előző időkben a PÓK és a CSAK portyázó EH-s egyáltakán nem számított. Hiába kalapoztam Xenó event alatt az egész V5 érdekében a lé/tp-ért, kerek peres kijelentette Miklós, hogy az nem számít "normális" taktikának ha valaki nem vadászik. Ennyi! Kérni, morogni anyázni lehet, hátha, de sok zsetont ne tégy fel erre a rulettre...

Vélemény és szólás szabadság van, mirefel állítsam le magam? Elmondom a véleményem / szöveg értelmezésem, ez fáj?
Pontszám: 4.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!