Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kufárok csatája
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
21. hozzászólás - 2011.03.04. 18:12:14 (Válasz Ariel #18 hozzászólására.)
Ariel, ebben az esetben mi értelme van a kufároknak??? Mindenki benyomul 1 kufárhoz amikor már látszik melyik banda nyer, felszedi a 400 győzelmét a KH-n, és vigyorgunk a mindenki nyer taktikának?
Pontszám: 6.30
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
22. hozzászólás - 2011.03.04. 18:18:43 (Válasz Birka #21 hozzászólására.)
Gondolom az az értelme, hogy mindenki meg tudja szerezni a 400 győzelmet, és ne legyen csak azért kizárva a játékból, mert nincs célpontja, és 3 hónap alatt sem tudna eleget portyázni. Egyébként látszik is a jutalmak erősségén, hogy nem a végső győzelem a lényeg, hanem a 400 győztes portya elérése. Tehát a lényeget mindenki megszerezheti, a 3% kedvezmény a kufárnál csak hab a tortán.
A hozzászólást Ariel módosította 2011.03.04. 18:20:47-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.96
fórumozóSinibaliFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
23. hozzászólás - 2011.03.04. 18:19:01 (Válasz Tiha #15 hozzászólására.)
Tiha, a Xenó eventből Xenó tapasztalatgömb esett ami nem egyenértékű az itt nyerhető relikviával mivel az csak átmeneti. Véleményem szerint összeadódik a hatás.
Pontszám: 5
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
24. hozzászólás - 2011.03.04. 18:25:24
" azonban nem a játékosnál levő lélekenergia alapján rabolsz, hanem fix mennyiségű LE-t kapsz, amit az ellenfél nem veszít el "

Ugye ez nem azt akarja jelenteni, hogy aki benevez, az egyben le és védi magát akármennyi LE is van nála? Csak mert úgy hangzik, mintha aki benevezne annál akármennyi LE lehet, úgyse fog bukni belőle.
NoFear - V1
Pontszám: 6.46
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
25. hozzászólás - 2011.03.04. 18:30:07 (Válasz NoFear #24 hozzászólására.)
Ez így van de csak akkor ha olyan támadja aki szintén az eseményben van és annak keretén belül üti.
Legalábbis én így értelmezem.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.45
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
26. hozzászólás - 2011.03.04. 18:30:11 (Válasz Ariel #22 hozzászólására.)
Ariel,

21 napos az event max 28. 400/28 az 14 Azaz Napi 14X kell ütnöd az egyetlen egy KH--s klónodat az eventben 28 napon át hogy legyen 400 nyereményed? Te úgy érzed azért van bent a KH, hogy ne legyél kirekesztve ebből az eventből?
Pontszám: 5.37
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
27. hozzászólás - 2011.03.04. 18:32:00 (Válasz NoFear #24 hozzászólására.)
?

MINDEN portya alapja, hogy max annyi lét szerezhetsz amennyi nálad van! Ez az EH-ra is vonatkozik!

Továbbá akik beneveznek, azok sima portya ablakon keresztül is üthetők, csak abban az esetben "klasszikus" portya eredmény van. Azaz aki benevez és bízik a sok sok összerabolt FIX lében, az igen komoly sallert kaphat egy nem benevezett "havertól", ha az szemfüles
Pontszám: 3.92
népszerűJégkirálynőNő
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
28. hozzászólás - 2011.03.04. 18:32:42
Az akciópontot nem értem csak. Ezt ugye vadászattal lehet szerezni.
De mi van ha EH-val indulsz neki? Akkor is vadászni kell a pontokért és
mellette pp-t lőni?
Pontszám: 6.75
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
29. hozzászólás - 2011.03.04. 18:34:22 (Válasz Jégkirálynő #28 hozzászólására.)
Igen
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.45
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
30. hozzászólás - 2011.03.04. 18:46:09 (Válasz Birka #26 hozzászólására.)
Birka, ha csak 2-3 üthető célpont van, nem lehet megszerezni 400 győzelmet. Egyszerűen azért, mert ez a minimális célpont sosem gyógyul majd fel ütőtávba, ha pedig mégis, akkor védeni fogja őket a 3 óránkénti 5 támadás szabálya.
Elég egyételmű, hogy azért került be a KH, hogy mindenkinek legyen elég célpontja. Mivel a KH-t nem lehet kamrázni, és általában erősebbek a normál karaktereknél, így nem belőlük érdemes válogatni, de akinek nincs más, az sem marad le az eventről.

Az biztos, hogy nem azért kerültek be, hogy fix LE/Tp-ért portyázhass...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.60
népszerűLord ZeroFérfi
Végzetúr tehetség
153 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
31. hozzászólás - 2011.03.04. 18:47:44
Akkor ha jól értem a pókok megint szívnak, v. kimaradnak ebből az eventből! Egyéb alternatíva? sima portyára miért nem kaphatunk esemény pontot?

A VF-es vadászok kapnak a vadászatért esemény pontot(EP). Nekik ez a taktikai alap bevételi forrásuk.
A Pókok csak portyával keresik a kenyerüket, s most vadászni kényszerülnek, vagy kimaradnak az eventből.

Érdekes MEGINT!
Pontszám: 5.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
32. hozzászólás - 2011.03.04. 18:53:17 (Válasz Lord Zero #31 hozzászólására.)
A PÓK karakterek a játék kivételei, nehogy már a kivételekre programozzon egy általános fejlesztést Miklós!

Ha vadászol, akkor tudsz eventezni, ha Bszol vadászni, akkor nem akarsz eventezni, ennyi... El lehet dönteni, hogy a halál unalmas pókoskodás a lényeg, vagy játszol végre, és részt veszel az eventen
Pontszám: 6.98
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
33. hozzászólás - 2011.03.04. 18:56:04 (Válasz Ariel #30 hozzászólására.)
Ariel, van a 4 szerveren 10 játékos talán, aki a szinthuzár taktikájával kinyírta a saját játékélményét, legalább annyira kivételek ezek a játékosok, mint a vadászatért rinyáló PÓK karakterek, ne baszk már el az eventet egy elhanyagolható létszámú kissebség miatt szerintem Nem beszélve róla, hogy 2+2 célponttal is képtelenség a 400 csata, rajtatok 1-2 tucat klón segítene, nem +2 klón...
Pontszám: 5.17
népszerűLord ZeroFérfi
Végzetúr tehetség
153 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
34. hozzászólás - 2011.03.04. 19:09:15 (Válasz Birka #32 hozzászólására.)
"Játék kivételei" Így hívtok minket, amikor témáztok a játékkal kapcsolatban? Nem kéne programozni, csak a sima portyára is kéne adni EP-t, s akkor minden általatok kreált taktikai elem megtalálja a lehetőségét az eventben

Nem szeretsz minket
Pontszám: 6.81
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
35. hozzászólás - 2011.03.04. 19:11:44 (Válasz Lord Zero #34 hozzászólására.)
Ki mondta? Konkrétan Pók karival tolom 3 szerverből 2 szerveren és a v3-as karim is inkább a lé/tpt tartja szem előtt...
Pontszám: 3.94
népszerűLord ZeroFérfi
Végzetúr tehetség
153 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
36. hozzászólás - 2011.03.04. 19:18:12 (Válasz Birka #35 hozzászólására.)
Akkor jó

Nem gond ha így lesz, de azért gondolhatnátok ránk/rád is. Ha pp-t ellövöd EP-ért sima portyával, akkor kevesebbet tudsz majd gyilkolászni. Így is hátrányba lesz a pók, csak nem annyival, mint ha el sem indulna
Pontszám: 7.59
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
37. hozzászólás - 2011.03.04. 19:45:28
azt lehet kérni, hogy ezek az eseményportyák ne számítsanak bele GY/V arányba?
Pontszám: 5.21
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
38. hozzászólás - 2011.03.04. 20:26:27 (Válasz Birka #27 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2011.03.04. 18:32:00


Továbbá akik beneveznek, azok sima portya ablakon keresztül is üthetők, csak abban az esetben "klasszikus" portya eredmény van. Azaz aki benevez és bízik a sok sok összerabolt FIX lében, az igen komoly sallert kaphat egy nem benevezett "havertól", ha az szemfüles



Portya ablak? Ki az aki portya ablakot használ? xD Ezek szerint lesz 2 fajta támadásgomb is annak aki nem portya ablakból akar támadni? Vagy akkor, hogy fogom tudni kiválasztani, hogy én most "normál" vagy az event-ben résztvevő portyát akarok? (tegyük fel, hogy én is meg az is nevezett akit támadni akarok, erre irányul a kérdés)
NoFear - V1
Pontszám: 4.66
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
39. hozzászólás - 2011.03.04. 20:43:04
Egy újabb event csillant fel a szemem mikor megláttam.

Aztán végigböngészem és megint azt látom,hogy a "brutál optimalizátor szemét farmoló" pókokkal tolnak ki. Értem Én,hogy nem jó,ha valaki a szintjén a többiek fejére nő és elveri a "kicsiket",de ez is a játék része. Nem most kell belenyúlni és módosítgatni azon,hogy közelebb kerüljön egymáshoz a pók és a normál réteg.

Egy kicsit kiüti nálam a biztosítékot néhány HSZ.


Idézet: Birka - 2011.03.04. 18:56:04
Van a 4 szerveren 10 játékos talán, aki a szinthuzár taktikájával kinyírta a saját játékélményét, legalább annyira kivételek ezek a játékosok, mint a vadászatért rinyáló PÓK karakterek, ne baszk már el az eventet egy elhanyagolható létszámú kissebség miatt szerintem



Pedig a CÉL pont a szinthuszárság lenne nemdebár??? ,hogy minél több tárgy forogjon egy karakter "kezében" és remélhetőleg ezek nagy többsége ősköves legyen.
Így nő a bevétel.

Pók kisebbségben?!?!?

Már az aktív játékosok is az elhanyagolható létszámú kisebbséghez tartoznak. Hátráltassuk minél jobban a pókokat is, hátha Ők is megunják.


Idézet: Birka - 2011.03.04. 18:53:17
A PÓK karakterek a játék kivételei, nehogy már a kivételekre programozzon egy általános fejlesztést Miklós!

Ha vadászol, akkor tudsz eventezni, ha Bszol vadászni, akkor nem akarsz eventezni, ennyi... El lehet dönteni, hogy a halál unalmas pókoskodás a lényeg, vagy játszol végre, és részt veszel az eventen


Senki sem kivétel mindenki a játék részét képezi. Egy egyszerű módosítással lehetne ezen javítani mint írták már előttem páran a bölcsen szólok közül. PP is adjon eseménypontot.

A mondat többi részét nem is kommentelem. ,de mégis röviden. Nem unalmas a pókoskodás, de azzá tették a (finom fogalmazásra törekszem) "butavédő" modulok beépítésével és eldöntöttem akarok eventezni, de nem minden áron.
Pontszám: 5.52
népszerűArinadottirNő
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kufárok csatája
40. hozzászólás - 2011.03.04. 20:58:15
Na, pár évi játék után végre eljön az eddigi legkirályabbnak, legérdekfeszítőbbnek tűnő event! Köszi Miklós!
Pár elemhez hozzászólnék magam is, habár nem vagyok kimondottan a szavak embere.

Alapvetően jónak tartom az elképzelést. Nem értek egyet azokkal, akik féltik a pók karijukat egy kis vadászattól. Én is pókot játszom, de ettől az eventtől még nem lesz elcseszve a karim. A többiekhez képest nem fogok bukni, nem leszek gyengébb, csak a saját, eredeti terveimhez képest gyengülök. Az meg a várható nyeremény miatt bagatell.
Lassan tudomásul kellene vennie mindenkinek, hogy számunkra a VU játék, Miklósnak meg üzlet. Neki az a biznisz, ha gyorsabban lépünk szintet, így a őskavics felhasználásunk magasabb. Nem lehet ezért elítélni, és nem lehet elvárni, hogy egy jó játék szinte gratis fusson.

Egy dologgal nagyon nem értek egyet. Nem tartom jónak, hogy piaszürcsölésért is lehessen ugyanazt kapni, mint kemény harccal, amely utóbbit ráadásul csak kényszervadászat útján tudunk megoldani. Valahogy nem tartom egyenértékűnek a két dolgot még akkor sem, ha ez a rész kiegészül Birka módosító javaslatával. Azt el tudom viszont képzelni, hogy az előző event állatdögléséhez hasonlóan legyen elbírálva a szürcsölés, de csak arányos díjazással.

A csapatok kialakításával kapcsolatban nekem is aggályaim vannak. Én azt csinálnám, hogy vagy véletlenszerűen sorsolnám a karaktereket egy-egy csapatba az eventbe való bejelentkezéskor, vagy egy mókásabb dolgot is el tudnék képzelni. Mi lenne, ha az induláskor a progi megadna 1-1 konkrét ajándék PP mennyiséget mindegyik kufár lány csapatának esetében, amelyek a csapatok tagjainak száma, vagy harcértéke alapján lennének meghatározva. Magyarul az a LÉ-kofa csajszi adna a legtöbb ajándék PP-t a hozzá való csatlakozáskor, amelyik akkor a leggyengébb. Így egy kicsit érdekesebb lenne már maga a jelentkezés is, valamint valószínűleg közel egyenló erejűre lehetne ballanszozni a csapatokat.
Pontszám: 8.63
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője