Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Harcrendszer kiegészítések
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
21. hozzászólás - 2009.08.27. 14:40:02
Kócos, Mortimer melyik a legmagasabb tulajdonságotok?

Hagy tippeljek jócskán az Iq. Azért mert ez éri meg növelni.

Ne akarjunk már olyan dolgot bevezetni ami még inkább támogatja a kizárólag az intelligenciára és a varifázis sikerességére épülő taktikákat.
Pontszám: 8.80
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
22. hozzászólás - 2009.08.27. 14:43:22 (Válasz BaalCain #21 hozzászólására.)
Épp most butítják le a varázslatot, ha nem vennéd észre. (Egyébként nekem kb. tökmind1 milyen változás lesz, nem vagyok specializált karakter.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 3.29
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
23. hozzászólás - 2009.08.27. 14:43:43 (Válasz BaalCain #20 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.08.27. 14:37:00
A közelharc célt szív el ha talál, ami ellen védekezés véd.

A vari nagyságrendekkel többet sebez és ellene az az Iq véd amivel egy arra ráálló támad 1 képességet kell ismét fejleszteni az eredményességhez.
Azzaz ismét ott vagyunk, h jól jár-járt az aki varis koncepcióval megy.


Egyreszt nem tudjuk milyen mervu lenne a szivas, azaz hany%. Kozelharcban ossze lehet rakni 75%-ot.
Masreszt most erositi meg Miklos a kozelharcot.
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
24. hozzászólás - 2009.08.27. 14:55:12
Nem mortiemer, rosszul látod nem butítják a varázslatot, hanem erősítik a közelharcot.

továbbá a Lé szívás akkor fog működni hha sikeres a vari, azaz Iq mentő.
És pont, hogy az egész problémának az alapja ami miatt kialakulhat és eredményesebb lesz a csak varis kari az a kevés kötelező fejlesztés illetve az Intelligencia védekező és támadó szerepe egyben- ez pedig külön hangsúlyos minden varinál ami sikeres esetén egyéb hatással is bír

Persze sok fog azon múlni milyen varik kapnak plusz képességet. Lehet tényleg csak egy új játékstílusra teremt lehetőséget.

De az, h pont amikor felismeri és elismeri a legfőbb vezetés a varázslat túlzott szerepét akkor történik Lé szívó verik bevezetése kicsit mókás.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.08.27. 14:55:53-kor
Pontszám: 7.50
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
25. hozzászólás - 2009.08.27. 14:56:34
pro
-csokken a nagyon eltolodott varazslat szerepe a kozelharccal szemben
-nagy hianypotlo a varazslat LE szivas, eddig csak kozelharcban lehetett (es borzaszto idegesito volt, h nyertem a csatat de buktam 200 LEt)
-alvilagi verem jo otlet, de hasson az osszes engem ert sebzesre (ha mar novekedik a kozelharci sebzes). Azonkivul epithesse mindenki, nem sok ertelme van az epitkezok szemelyet szukiteni, eleg a hasznaloket (vagyis lehessen 50es szinten is epiteni bele, csak szamara akkor meg nincs haszna)

konrta
-epikus sokkal nagyobbat ut (igy is kapunk 4-7k kozotti sebzeseket siman). Ide mindenkepp kellene a mar elhangzott epikus szaki kozelharcra kiterjesztese
-allatok sebzese nagyon elszalad majd, ezt mindenkepp csokkenteni kell


Viszont ami a lenyeg: NE ESSETEK AT A LO TULOLDALARA ES NE LEGYEN ERTELMETLEN A VARAZSLAT!!!
Pontszám: 7.25
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
26. hozzászólás - 2009.08.27. 15:08:08
Egy sikeres varázslat hatása befolyásolhatja a közelharci fázis esélyeit, azontúl, h egyetlen próbával kioszthat simán annyi sebzést mint az ütés fázis.

Egy ütősnek semmi esélye nincs a közelharci eseményekkel befolyásolni a varázslat fázis eredményét.

A varis Iq császárok örülnének Lé szívásos varázslatnak, meglepő.
Én meg jónak tartanám hha:
- fegyverem egy ütésből -60 védőt is tudna kiosztani mint egyes varik
- vagy -30-40 támadót is tudnék ütni fegyverrel mint amit egyes varik megtesznek
- vagy 1000t tudnék sebezni egy állatba, egyszer érvényesülő vastagbőrrel, mint egyes varikkal megteszik
- vagy ütésenként csökkentenék erőt támadást védekezést mint egyes varik
vagy...

Mintha a varázslatok kicsit több mindenben tudnának többet ha objektívan szemléljük, mint amennyivel többet tud a fegyver.
A hozzászólást BaalCain módosította 2009.08.27. 15:10:34-kor
Pontszám: 7.43
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
27. hozzászólás - 2009.08.27. 15:11:15 (Válasz BaalCain #26 hozzászólására.)
A bénítást tényleg át kellene dolgozni. A -10 támadás nevetséges, meg kellene növelni valahogy szinttől/erőtől vagy valamely szakértelemtől függő mértékben. Jelenleg csak küldetéseknél van szerepe, egyébként zéró. Ha már átdolgozunk, bele lehetne venni ezt is.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.29
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
28. hozzászólás - 2009.08.27. 15:12:42
Hát én az epikustól ha bírnám ÉP-vel olyan 6 k körül kapnák ha most feltuningolnák a közelharcot(persze most is simán belém tud verni annyit ha akar mert állatot nem viszek mert ha kifekszik akkor szívás van már pedig egy epikus csatában az állataim nagyon sok sebet kapnak az ÉP-jükhöz képest )mondom ezt 49-es szinten a 128-as szintű epikus ellen azt nem tom feljebb mi van de én eddig is nagyon kikaptam az epiktől(legutóbbi 3 csatámban összesen 800-at vertem belé és 11k-t kaptam 1000 fölötti TÖ-vel)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
29. hozzászólás - 2009.08.27. 15:14:15
Mondjuk, hha a fegyverek spec képessége szintén függne pl az erőtől, mint ahogy függ az egyéb hatás mértéke a tautól az sokat jelentene.
Pontszám: 7.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
30. hozzászólás - 2009.08.27. 15:14:35 (Válasz Hauer92 #28 hozzászólására.)
Szerintem egy nálad 79. szinttel magasabb lény ellen ez a normális.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
31. hozzászólás - 2009.08.27. 15:15:13 (Válasz BaalCain #29 hozzászólására.)
A bénításnál alapvetően jó, csak éppen a lélekszívás iszonyat durva lenne.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
32. hozzászólás - 2009.08.27. 15:21:19 (Válasz Mortimer #30 hozzászólására.)
szerintem is normális csak arra akartam kilyukadni hogy az engem pl zavarna hogy eddig éppenhogy csak de kibírtam a csata végéig tehát nem az van hogy mi lett volna ha... hanem szépen elkönyveltem hogy na igen a 80 szinttel erősebb az biza 80 szinttel erősebb(mondjuk 65-70-es szinten meg simán megverik az epiket szóval azért annyira mégse lehet erős)de ha most felhuzzák a közelharcot neki akkor legjobb esetben is csak két harci köröm lesz(max ÉP-ről)eddig se értem sokat az epik ellen nem is akarom elverni csak annyi hogy akkor az epikus specializáció a közelharcot is csökkentse hogy ne legyen már ot az a mi van ha... (meg azért egy csatában a varin kivül 6-ból egysze rén is be szoktam találni és azért nem mindegy hogy 6-szor próbálkozhatom ezzel vagy 1-szer)
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
33. hozzászólás - 2009.08.27. 15:21:46
Persze sok mindent át kellene gondolni hozzá.

Viszont hha az, h a fegyverem mennyi kritkus varit ad, az függne az erőmtől kissé kiegyensúlyozná azt, h a varis kevesebb mindent fejleszt.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
34. hozzászólás - 2009.08.27. 15:23:41 (Válasz Endyr #25 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.08.27. 14:56:34
-nagy hianypotlo a varazslat LE szivas, eddig csak kozelharcban lehetett (es borzaszto idegesito volt, h nyertem a csatat de buktam 200 LEt)


Szolt Mr. Punisher.
Pontszám: 7
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
35. hozzászólás - 2009.08.27. 15:25:56 (Válasz BaalCain #26 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.08.27. 15:08:08
- vagy 1000t tudnék sebezni egy állatba, egyszer érvényesülő vastagbőrrel, mint egyes varikkal megteszik


A varazslat ellen a vastagbor ketesfel, vagy haromszoros mertekben hat. Emlekeim szerint.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
36. hozzászólás - 2009.08.27. 15:27:11 (Válasz Mortimer #27 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.08.27. 15:11:15
A bénítást tényleg át kellene dolgozni. A -10 támadás nevetséges, meg kellene növelni valahogy szinttől/erőtől vagy valamely szakértelemtől függő mértékben. Jelenleg csak küldetéseknél van szerepe, egyébként zéró. Ha már átdolgozunk, bele lehetne venni ezt is.


Ha atdolgozod, azzal meg gyengited a kozelharcot. Inkabb +tamadast adjon a kabitas. Tobb ertelme lenne. Bar ez is egyfajta atdolgozas.
Pontszám: 5
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
37. hozzászólás - 2009.08.27. 15:27:39 (Válasz Kocos #35 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.08.27. 15:25:56
Idézet: BaalCain - 2009.08.27. 15:08:08
- vagy 1000t tudnék sebezni egy állatba, egyszer érvényesülő vastagbőrrel, mint egyes varikkal megteszik


A varazslat ellen a vastagbor ketesfel, vagy haromszoros mertekben hat. Emlekeim szerint.


De csak egyszer vonódik le. Mig hha a harci fázis és a vari fázis feltesszük ugyanannyit sebezne, akkor is az ütésből 6szor csökkentesz vastagbőrt.- kevesebb sikeres ütésből biztos nem sebzel annyit mint egy sikeres variból a varis.
Pontszám: 7.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
38. hozzászólás - 2009.08.27. 15:27:54 (Válasz BaalCain #29 hozzászólására.)
Idézet: BaalCain - 2009.08.27. 15:14:15
Mondjuk, hha a fegyverek spec képessége szintén függne pl az erőtől, mint ahogy függ az egyéb hatás mértéke a tautól az sokat jelentene.


A LE szivas pont fugg.
Pontszám: 5
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
39. hozzászólás - 2009.08.27. 15:29:31 (Válasz Kocos #35 hozzászólására.)
A varazslat ellen a vastagbor ketesfel, vagy haromszoros mertekben hat. Emlekeim szerint.


Es kb. nem er semmit...
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
40. hozzászólás - 2009.08.27. 15:36:16
Alapvetően gondjaim vannak az egész elképzeléssel...

Miklós, szépen leírod, hogy sok a sebzés, kevés a célpont, mert sokat sebződnek az emberek, ezek után még növelsz a sebzésen???
Értem én, hogy egyensúlyt akarsz javítani, de ezt miért az amúgy is kevés portya célpontot csökkentő megoldással?

Mit lehetne tenni, hogy ne visszanyaljon a fagyi, hanem konstruktívan fejlődjön a közelharc?
-A taumaturgia bizonyos szint felett csökkenő %-al szorozza a sebzést. Azaz nem a közelharcot erősíteni, hanem a taumaturgiát helyrepakolni. Mondjuk 200 felett midnen 2. taumaturgia ad csak 2,5% sebzést... 300 felett minden 3. stb...
-Az erő bizonyos szint felett NE a sebzést növelje, hanem adjon vampirizációt, mely által gyógyult sebek a harc végelszámolásába is beleszámítanak! Ezzel a közelharci találatok csökkentenék az elszenvedett varázslat sebzést...
-A blökik iszonyatos elnyeléseket adnak (örülök, hogy beláttad...), valamint egyszerűen nem éri meg őket lecserélni Érdemes lenne bevezetni, hogy egy blöki max alapszintx2 fizikai elnyelést adhat, a felett minden kalkulált elnyelés mágia elnyelést ad...

Amúgy csak rémálmaimban jutott eszembe, hogy az erő konstans értékkel növeli a sebzést Naívan azt hittem 5 szintenként ad 2,5%-ot mint a taumaturgia szintenként, csak ellensúlyoztad a dolgot 5 harci körre...
Pontszám: 6.07
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője