Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Harcrendszer kiegészítések
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
421. hozzászólás - 2009.09.08. 10:30:17
Kis kiegészítés:
Többállatos harcnál eredetileg minden felszerelés-bónusz összeadódott, de aztán kiderült hogy ez így nem jó.
Jelenleg a felszerelésekből a sebzés, támadás, védekezés átlagolódik, mert egyébként extrém esetek jöhetnek ki. A plusz %LE összeadódik, a többi (morál, tp, regeneráció) pedig egyénileg számolódik az állatokra.
Pontszám: 7.32
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
422. hozzászólás - 2009.09.08. 10:32:42 (Válasz Baraty #421 hozzászólására.)
es az ero-kiegeszites bekerult mar? Mintha nagyobbakat utnenek az epikusok, viszont nem lattam a hirekben, h bekerult volna.
Pontszám: 7.59
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
423. hozzászólás - 2009.09.08. 10:44:30 (Válasz Baraty #421 hozzászólására.)
Jó lenne, ha az erő működéséről is kapnánk bővebb információt, mint anno a taumaturgiáról kaptunk. A varázslatok sebzésének mechanizmusával gyakorlatilag tisztában vagyunk, de az erő működése továbbra is lila köd. Közelharcban olyan extrém esetek jönnek elő, amiről elég nehéz elhinni, hogy így kell működnie. Ilyen például az 1 sebzés, majd pedig egy körrel késöbb 530. Jó lenne tudni, hogy az erő valójában mennyit számít a sebzésben. Talán ez még nem titok és megosztható a játékosokkal, hiszen Miklós önként mesélte el a taumaturgia működését is a vakító fény topikban.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.11
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
424. hozzászólás - 2009.09.08. 10:46:51 (Válasz Baraty #421 hozzászólására.)
Köszönjük a támadást adó tárgyak megjavítását, vettem észre, hogy az eddigi mindegyik blökim talál helyet most néha talál 3 de inkább 2, sőt most már 1 is talál néha...
Pontszám: 5.44
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
425. hozzászólás - 2009.09.08. 10:51:59 (Válasz Endyr #422 hozzászólására.)
Igen, az epikusnal hatarozottan latszik, hogy kuszik fel a kozelharci sebzese, viszont valahogy a karaktereknel nem erzekelem.. Se karakter vs. epikus, se karaktet vs. karakter harcnal..
Pontszám: 5.51
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
426. hozzászólás - 2009.09.08. 10:52:28 (Válasz Ariel #423 hozzászólására.)
Ariel, először rendbe kellene rakni a jelen tapasztalatok alapján. Hogy van az, hogy a varázslatok szórása "mészthető" a közelharc meg nem?

Ráadásul az extrém blöki elnyelések miatt kvázi esélytelen normális sebzést bevinni a csatában.

Már az is óriási segítség lenne, hogy az erő adta konstans bónuszt az elnyelés levonása után adná hozzá a progi (persze az elnyelés nem vihetné a fegyver alap sebzését 0 alá!).
Hirtelen megszünnének ezek a 0-ás 1-es sebzések, és a csökkentett támadású blökik is sebeznének valamit. Jelenleg jobban járok, ha nem találom el az ellenfelet, mert akkor a teoretikus sebzés alapján sebez a blöki, míg ha elnyeli a teljes sebzésemet az ellen, akkor 1-ket osztanak ki a blökik...

Durva adalék a dologhoz az, hogy én a 20% minimum találati esélyemben bízok, és így zavar ennyire a harcosok esélytelensége, miközben mágust játszok Utálom amikor csak 1 játszható út van egy játékban
Pontszám: 5.40
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
427. hozzászólás - 2009.09.08. 11:26:10 (Válasz Birka #426 hozzászólására.)
Az állatok elnyelésének problémája nem egyformán jelentkezik minden szinten. Nekem pl még megvan két állatom ami az állatreform bevezetésénél lett elfogva. Azóta léptem 36 szintet, az állat meg 80-at. De egy pók, vagy VF-et használó karakter ezalatt lépett max 15 szintet, de az állata ugyan úgy léphetett 80-at. Mivel az állat maximális szintje, illetve elnyelése nincs összefüggésben a karakter szintjével, így VF-el vagy pók taktikával a saját szinthez mérten olyan nagy elnyelést lehet összeszedni, amit nem lehet érdemi módon átütni alacsony szinten. A VF taktika önmagában hordozza, hogy saját szinten erősebbek lesznek az állatok, ezért a közelharc tovább gyengül.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.09.08. 11:28:15-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
428. hozzászólás - 2009.09.08. 11:39:04 (Válasz Ariel #427 hozzászólására.)
Miklós nem akar hozzányúlni a blökik elnyeléséhez, ezt kerek perec megírta.
Pedig valszeg elég lenne azt betenni, hogy azon elnyelés, mely a blöki alap szintje felett van az nem közelharci, hanem varázslat elnyelés... Persze ez is átlagolódna utána.
Hirtelen megérné lecserélni a blökiket, és az extrém elszállt elnyelésű blökik nem kinyírnák a közelharcot, hanem ballanceolnák a varázslat sebzést ...
Pontszám: 6.44
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
429. hozzászólás - 2009.09.08. 12:54:18 (Válasz Birka #428 hozzászólására.)
Én egyenlőre nem változtatni szeretnék a rendszeren, csak azt megtudni, hogy hogy működik egyáltalán, mert nagyon bosszantó tud lenni, hogy egyik alkalommal 1-et sebzek, aztán pedig 500-at.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
430. hozzászólás - 2009.09.08. 13:05:38 (Válasz Ariel #429 hozzászólására.)
Miklós az első postban leírta.
Az erődből számolnak valamilyen algoritmussal egy konstanst, ezt megszorozzák a szintből adódó korrekciós tényezővel (60. szinten valami 7% rémlik).
A fegyver alap sebzéséhez hozzájön ez az erő bónuszból adódó, majd az egészből lejön az elnyelés, és a maradékra rácuppan a kritikus ütés.
Az én példám alapján valami 115-120-as elnyelés lazán elnyelte a minimum 77 (hóförgi) + erőbónusz (150) adta sebzést...
Én inkább nem szeretném meglátni a csodálatos D(erő) nagyságú randomot az erőbónuszban

Az teljesen korrekt, hogy mostantól (átlagolódik a blökik támadása) 1 blökivel érdemes menni, ami iszonyatos elnyelést ad, és akkorát blasztolni a másik arcába amekkorát csak tudsz. 20%-ban veszted a csatát, de a közelharcosnak esélye nincs megfordítani a csatát 80%-ban. Hiába van 10000-es kritikusa, az elnyelés leszedi az alap sebzését, így a krit nem jöhet be

Ez a VU jelenlegi receptje, és a ma bevezetett korrekció ezen semmit nem módosít sajnos 7% elnyelés növekményt lazán össze lehet hozni 50-röl 60. szintre!
Pontszám: 6
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
431. hozzászólás - 2009.09.08. 13:49:19 (Válasz Birka #430 hozzászólására.)
Hát Miklós leírásából pl nem derül ki, hogy mi a helyzet a kritikus ütéssel. Biztos, hogy a kritikus ütés az elnyelés utáni sebzést duplázza, és nem az elnyelés van a legvégén? És ha igen, miért? Kritikus ütésnél miért számít duplán az elnyelés?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
432. hozzászólás - 2009.09.08. 13:59:56 (Válasz Birka #430 hozzászólására.)
Azert a sebzes gyorsabban no majd, mint az elnyeles. Lehet, h 50. szinten meg felfogja az allat, de itt 70.en mar igencsak atcsapkodjak a 130as elnyelesemet.
Pontszám: 7.59
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
433. hozzászólás - 2009.09.08. 14:08:01
Nottek a sebzesek 11 oratol kozelharcban.. Eleg kemenyen az epikus elleni csatakban.... Karakter v. karaktert meg nem probaltam...
Pontszám: 5.51
irritálóClarkFérfi
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
434. hozzászólás - 2009.09.08. 20:19:51
nem kifejezetten a témához tartozik, de mintha az egyéb hatást adó varázslatoknál valami gubanc lenne a sebzésnél. nem tudom direkt van e, de nagyjából ugyanolyan átlagsebzésű varázslatok között elég jelentős sebzéskülönbségek vannak. kipróbáltam (bár nem több száz esetben) negatív csapással átlag 5-600, energiarobbanással 900+. wiki szerint 21 átlagsebzés a különbség. érdekes, h a kinetikus kb ennyivel okoz kevesebbet, mégis többet sebeztem vele, mint a negatív csapással. ha jól emlékszem valaki már írt a visszacsatolással kapcsolatban ilyesmit, akkor kiderült, h az nem jól működött.
Pontszám: 4.93
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
435. hozzászólás - 2009.09.12. 19:41:51
Nem lehetne inkább TÖ nagyság szerint beállítani a támadhatóságot? Nem vagyok túl gyenge, a szintemen négyen állnak előttem a toplistán, de hogy 3 szinttel feljebbről +409 TÖ-től kapok támadás, az azért már túlzás.
Pontszám: 7.00
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
436. hozzászólás - 2009.09.12. 19:46:01 (Válasz Mortu #435 hozzászólására.)
1512 + 409 = 1921. Ilyen nincs senkinek.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.74
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
437. hozzászólás - 2009.09.12. 19:49:19 (Válasz Mortimer #436 hozzászólására.)
A fórumon írogató Mortu nem egyezik az ugyanazon a néven játszó karakterrel
Pontszám: 7.00
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
438. hozzászólás - 2009.09.12. 19:51:37 (Válasz Mortu #437 hozzászólására.)
Akkor viszont azért hülyeség, mert ilyen erővel egy csak portyázó pók nem üthetne senkit. A gyengéket a TÖ korlát, az egyebeket a szintkorlát miatt.

VF-esekre ugyanez igaz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.74
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
439. hozzászólás - 2009.09.12. 19:59:23
Akkor lehet, hogy ezt csak én érzem túlzásnak. Elnézést
Pontszám: 7.00
kedvelt tagHlegbaFérfi
Végzetúr tehetség
226 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
440. hozzászólás - 2009.09.18. 13:19:05
Egy utolsót még írnék ide, a tapasztaltokról.
Eddig varival átlagsebzésem 1000 körül volt.
Azóta ez 700-ra esett vissza.
Azóta már csak a min 150 tö-vel gyengébb tagokat merem leginkább támadni, de még őket is néha félve, mert nem jön a megfelelő varázslat sebzés. A Taum 189 + bónusz.
Akiknek hasonló az IQ-k és kisebb a tau simán elvernek közelharcban, esélyünk sincs.
Nagyon sokan tanácstalanok vagyunk, mit fejlesszünk?
A smaragdoknak a varázslat volt az előnyük, ezt elvettétek, a gyémánt előnye harcban volt, ezt megnöveltétek. Gyakorlatilag azóta verik a smaragdokat, ha meg leütünk 5-6 szintet jönnel a sírós levelek...
Csak gondoltam leírom a tapasztalatokat és a hogyan tovább felől érdeklődnék.
Sajna így a smaragdoknak nagyon csökkentek az esélyeik és a játékélmény is.

Viszont Zarknod Király vot!
Elszenderedhetne ismét...
Hlegba V1 - Domini Mortis
Pontszám: 3.18
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője