Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Harcrendszer kiegészítések
népszerűSzakallFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
501. hozzászólás - 2012.12.19. 01:51:49 (Válasz Efnek #491 hozzászólására.)
A varázslat kör nagyon fontos.

Durva szélsőséges példám van erre. Egy régebbi V4/60 szerveren a legnagyobb sebzés kategóriában 3. lettem. Természetesen varázslattal sikerült. Csináltam egy ,,célgépet" ami gyakorlatilag csak varázsolni tudott. Magas IQ, horribilis Taumaturgia, és elhanyagolható többi.
Hihetetlen, de csak 1 varázslatkörrel a csatáim felét megnyertem. Hiába jöttek +3 kört fegyverrel, amikor Én szinte soha nem találtam be.

Szóval ne becsüld le a varázslatot!!! Bőven elég az az 1 kör.
Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az előbb utóbb a lábadból is fog.
Ha már nyakig vagy a szarban, adj hálát Istennek: Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!
Pontszám: 6.39
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
502. hozzászólás - 2013.01.01. 19:30:51 (Válasz Craslorg #494 hozzászólására.)
Ezt nem lenne nehéz leprogramozni (pl.: a másik kezedbe is pajzsot kapsz, csak más néven) a VÚ jelenlegi elveivel, de alapjaiban változtatná meg a játékot, ami nem túl szerencsés.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.19
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
503. hozzászólás - 2013.01.05. 10:57:14 (Válasz Quellon #496 hozzászólására.)
Quellon, ha már így szóbahoztad: mikor terjedt el a fattyúkard? (Konkrétabban az érdekelne, hogy az ókori görögök ismerték-e.)
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.67
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
504. hozzászólás - 2013.01.05. 12:33:35 (Válasz Khuin #503 hozzászólására.)
Ha akarod utánanézhetek pontos infóknak, de józan ész és eddigi ismeretek alapján nem lehetett nekik másfélkezes kardjuk két okból:
- az ókorban leggyakrabban rövidkardot, pajzsot és lándzsát/dárdát használtak, esetlegesen falanxokban a nagy birodalmak katonái könnyű páncélzattal
- a középkorban terjedtek el a nehéz páncélok, teljes vértezetek és hozzájuk a páncéltörő kardok, az egyenes, széles pallosok, másfél és kétkezes változatban és sok egyéb más akár specializált funkciójú fegyverek

Nem állítom, hogy 100% amit írtam, csak így gondolom. Sok dolognak utána lehet nézni, de annyira fanatikus eddig nem voltam, hogy unalmas és/vagy száraz esetleg témától elkalandozó leírásokat is átolvassak.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.36
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
505. hozzászólás - 2013.01.05. 12:48:33 (Válasz Quellon #504 hozzászólására.)
Rendben, köszönöm a választ.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 6.67
kedvelt tagIlliadeNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
506. hozzászólás - 2013.09.06. 19:53:25 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Szerintem lehetne védekezés és támadás beálltások ezzel is izgalmassá téve a játékot. pl: körönként belehetne osztani hogy ellenfeled hol támadod meg: jobb láb, bal láb, test, jobb kéz, bal kéz és fej. S lenne ez a beálltás védekezés során is támadás elölt. És ha támadás pont megegyezik az Elenség védelmi pontjával pl fejt támadom 5 körben s ö 5 körben pont azt védi 3% kevesebbet sebződik a védő mint amennyit kapna. S akkor egy harci taktika is egyedibbé tenné a játék élményt s a karit.
Ez így érdekesebb lenne . S pl ha a védet, rész a támadt részel nem egyezik az adott körben akkor a támadó kapna 3% plusz erőt.
Pontszám: 5
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
507. hozzászólás - 2013.09.06. 20:00:21 (Válasz Illiade #506 hozzászólására.)
Más egyéb? Ez nem a vívóterem...
Pontszám: 6.63
kedvelt tagThianFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
508. hozzászólás - 2013.09.07. 00:23:52 (Válasz Illiade #506 hozzászólására.)
programozni nem lenne tul bonyesz az alapot szerintem, mondjuk koronkent a tamado dob 1d6 , es a vedo is 1d6. 6 fej, 5 test, 4 bal kez, 3 jobb kez stb, es erre bellitani valami bonuszt, mondjuk azert mert az illeto bal kezes, vagy sokat gyakorolta a pajzsal valo haritast, vagy valami ilyesmi, es ez megjelenhetne a csata korokben. Ez csak egy hirtelen otlet nem gondolkoztam rajta tul sokat, majd Baraty ha olvassa
V2 Thian
Pontszám: 6.25
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
509. hozzászólás - 2013.09.07. 06:42:45 (Válasz Thian #508 hozzászólására.)
Idézet: Thian - 2013.09.07. 00:23:52
programozni nem lenne tul bonyesz az alapot szerintem

És ezt miből is gondolod?
Mindazonáltal nincs sok értelme, mert nem mint technikai elem, inkább plusz random elem lépne fel, aminek játékélmény értéke 0.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.96
kedvelt tagThianFérfi
Végzetúr tanonc
42 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
510. hozzászólás - 2013.09.07. 07:41:46 (Válasz Offsboy #509 hozzászólására.)
mivel most is dobsz valami rendszer szerint tamadasra , vedekezesre , meg egy kor nem okozna gondot , de ez tenyleg csak egy laikus velemeny. A jatekelmeny meg ugye eleg szubjektiv. Az RPG elmenyt javitana, mert az lassan teljesen kihal a jatekbol, csak az "egyre gyorsabban, egyre tobbet, " ( mint szegeny Johnny) ugyan igy lehetne jatszani egy nagy lila Excel tabla elott is ( es akkor legalabbb hasonlitana egy klasszikus asztali jatekra ). bar lehet hogy en is csak egy mechanikus ora vagyok a digitalis vilagban, akinek meg ott van a polcan egy ket regivagasu szabalykonyv, es kis bor zsakocskakban tartja a szep szines sok oldalu dobokockait.

huh, ez kicsit hosszabb lett, es mar reg nem lila a tabla
V2 Thian
Pontszám: 6.25
kedvelt tagIlliadeNő
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Harcrendszer kiegészítések
511. hozzászólás - 2013.09.07. 09:56:20 (Válasz Thian #508 hozzászólására.)
ez az ötlet tetszik mert egyedibé teheti a karit
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője