Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
521. hozzászólás - 2010.06.26. 17:11:38
Allat TP szamolo.
Feltetelezi, hogy mninden szakertelem pontot intelligenvciara raksz, de ugy is jo, hogy egyet sem, vagy mar egyet sem es tudod, hogy most mennyi kap az allat.

Eloszor kesziteni kell egy masolatot, hogy tudd szerkeszteni (google account elony).
Beirod az aktualis szintet meg TP-t, illetve az intelligencia nelkul 2 ora kennelben kapott TP-t es az IQ szorzot a leiras alapjan.

Minden visszajelzest megkoszonok.

Akinek van kedve tovabbfejlesztheti allatfelszerelessel, IK szinttel, esetleg kizarovagy kapcsolatban fix intelligencia szinttel.
Pontszám: 6.80
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
522. hozzászólás - 2010.06.26. 17:34:53
Itt is találsz egy szintlépés számolót, szintlépős küldetéshez mindig ezt használom.
Pontszám: 7.20
kedvencPapp AndrásFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
523. hozzászólás - 2010.08.29. 18:39:42
Érdeklődnék hogy mi van az átokpiramissal ?
Pontszám: 5.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
524. hozzászólás - 2010.08.29. 19:10:29 (Válasz Papp András #523 hozzászólására.)
Ez alatt mit értesz? Működik, van, jó kis épület
Pontszám: 7.72
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
525. hozzászólás - 2010.08.29. 19:57:07 (Válasz Craslorg #524 hozzászólására.)
gondolom a +20 szintet ra ami be lett igerve
Pontszám: 7.75
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
526. hozzászólás - 2010.08.30. 10:09:42
A játék már nagyon régóta elérte az unalom és monotonitás szintjét, ha lehet még inkább egyenkarakterek leszenk. Ez azért is van, mert a szakértelmek fejlesztési költsége viszonlyag alacsony már 1-1 tul növeléshez képest, így elmondható, hogy a top karaktereknek minden szakértelme maxos, kifejlesztettek luxus szakikat is, és nem maradt más, mint a kritikusok egekbe fejlesztése, meg a tulajdonság növelés. Hajdanán komoly döntés volt, hogy a spektrálison fejlesszek kicsit, vagy az elementálison, esetleg a sajtoláson, vagy a turbón? vagy menjek rá a harci szakikra? Olyan, hogy valamit turbó nélül maxra fejleszteni? elképzelhetetlen luxus volt. Most meg lassan a kontinoum szűkítés is egyre több játékosnál van maximumra húzva, pedig az kezdetben csak a pókoknak volt használható szaki.

Javaslatom a következő:
Egy új épület tegye lehetővé, hogy szinte minden szakértelemnek új maximuma legyen. (ezt mondjuk csak egy bizonyos karakterszinttől lehessen csak használni, mondjuk 60-70)
Komolyabb tápot és galibát nem okozna, egyszerűen csak elindulna egy új generáció.
Miért ne adhatna a spektrális 100% helyett 200%-ot? A sajtolás dupla annyit? stb stb... Ahogy a játék elején táp volt ezeket felhúzni, a játék "második felétől" ráteszünk egy újjabb lapáttal.

Tudás háza (szövetségi épület)
ekőfeltétel: jelenlegi maxos akadémia, maxos mágustorony, és esetleg valamelyik új épület x. szintje.
(esetleg egy viszonylag könnyű feltételt adni neki, és kissebb építési költséget, hogy a kis szövik is felhúzhassák. Itt finkább a karakter szintnek kellene meghatározni, hogy használhatja-e az épületet valaki)

Hatáas: az akadémiához hasonlóan minden egyes szint felépülése után egy-egy szakértelem leírása megváltozna.
PL. első szint után.
Ezentúl az elementális fúziód maximuma a jelenlegi 111 (?) helyett 171 re növekszik. minden 6. szakértelem szint 1el növeli a naponta kapható cselekvéspontjaid számát.
(azaz +10 csp naponta maxos szakinál)

PL: második épület szint
Ezentúl a spektrális manipuláció szakértelmed maximuma 100 helyett 300ra növekszik. a 100. szint felett minden 2. szakértelemszint 1%-al növeli a vadászatért kapott Lélekenergiát.

másik szint:
csapdakészítés maximuma 200. 60. szinten adna újabb +1%-ot, 120. szinten megint +1% 200.. szinten ismét.

Másik szint:
lélekenergia sajtolás maximuma 200. az eddigi max után már kevesebb %-al növekedne szintenként, de 200. szintre a mostanihoz képest duplát adna.

Másik.
Szívósság.
100. szinten újabb kör, 200. szinten még egy. (akinek van szívósság öve, és maxos a szakija, az alapból kap még egy plusz kört)

másik
EH maximama 200-ra. a mostani maxhoz képest adna dupla, esteleg tripla annyit.



Nem megyek mindenen végig, szerintem mindet meg lehetne így növelni. Itt komoly szaki szinteket írtam, de ha azt nézzük egy 20-30-as karakternek annó a 100-as spektrális elképzelhetetlen messze volt.

A mostani kiélezett "tulajdonság növelési versenyben" újra szinfolt lehetne a szakértelem fejlesztés.
Persze a "top" meg a táp mindent kimaxolna viszonylag gyorsan, de azért nekik is meg kéne gondolni 1-1 fejlesztést, el kéne dönteni melyik szakértelemmel kezdik, stb.

Igaz, hogy az ötletem összeakad az eszenciás fejlesztéssel, de szerintem könnyen szinkronba lehet hozni. (mondjuk úgy, hogy egy-egy eszencia nagyobb bónuszt adna.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
527. hozzászólás - 2010.08.30. 10:47:00 (Válasz Tiha #526 hozzászólására.)
Ez lesz a valasz:
Van egy rakas a karakter szintjehez belott kihivas (epikus, terkapu, kaland), es van a jatekban egy becsult fejlodesi gorbe a szinthez merten. Ha ujabb eroforrasnovelo szakertelmek kerulnenek be, akkor ez felborulna.

Szerintem: ez reg felborult, amikor bekerult a VF, hiszen a szinthez merten az minimum masfelszerezi a kapott LE-t.

Viszont: ha uj eroforrasnovelo lehetosegek kerulnek be, akkor fontos, hogy lehetoleg mindenkinek hozzaferheto legyen es/vagy a merteke megfeleloen alacsony, a koltsege megfeleloen magas. Ha most egyszeruen 200-ra none a spektralis maximuma, az 3 nap alatt kimaxolna a tobbseg, es ugyanott tartanank, ahol most vagyunk. Ha lenne egy nyilt vegu fejlesztes, ahol mindig 10%-kal kell tobbet mutatni a szakibol ahhoz, hogy +1%-ot kapj (110, 121, 133, 146, 161 stb.) Akkor ez peldaul valoban hamar elerne azt a szintet, ahol az ember elgondolkodik, fejlesszen-e 50 szintet a szakin 2 millio LE-ert azert, hogy +1% LE-t kapjon a vadaszatra.
(A fenti modszerrel 672-es szakertelemnel jar +20%, es 67 szakiszint kell a 21%-hoz, a 30% bonusz pedig 1744-es szakertelemszintnel lenne elerheto. Itt tenyleg lenne taktikazasi ter.)
Pontszám: 7.88
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
528. hozzászólás - 2010.08.30. 10:58:14 (Válasz Tiha #526 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.08.30. 10:09:42
(azaz +10 csp naponta maxos szakinál)


CSP-t tobb ok miatt sem novelnek:
- tobb vadaszatido
- tobb kvizkerdes
- kuldetesek a mostanihoz vannak belove
- megvaltozik a vadaszat-egyeb LE szerzes aranya
- kisebb tartalek

Szívósság.
100. szinten újabb kör, 200. szinten még egy. (akinek van szívósság öve, és maxos a szakija, az alapból kap még egy plusz kört)


Ezzel szinten tobb gond adodik. Varazslat-kozelharc egyensuly elmozdul. Kuldetesek a mostanihoz vannak belove, tobb sebzes/tobb sebzodes mindenkinek. Szivossag ove, es szivossag esszencia hatasa kerdeses.

A tobbi otletet nem tartom elvetendonek, bar en ahogy lentebb is irtam, nagyobb koltseg, kisebb bonusz mellett lennek. Ezek igy meg tulsagosan kotelezoek lennenek. Atesnenk a lo tuloldalara, ha most nem eri meg szakit fejleszteni, egy ilyan modositas utan mindenki CSAK szakit fejlesztene.

Illetve felvetnek meg egy fejlesztesi otletet:
LGY-ert lehessen venni egy olyan cuccot, ami +1 bonuszt adna egy szakertelemre (en donthetem el melyikre) ami a maximum folott is ervenyesul. Nyilvan par korlatot be lehetne iktatni, de mindenkepp erdekes taktikazas lehetne belole.
Pontszám: 6.83
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
529. hozzászólás - 2010.08.30. 11:07:37
Szerintem meg V1-en kihúzná ezeket 4 szövetség, a többiek meg lesnek hogy mi a fene van. Mennyi ideig tartana az Azúrnak felhúzni ezeket az épületeket? És mennyi ideig mondjuk a VM-nek? Pedig mi csak laza 10.-ek vagyunk, lentebb még nehezebb.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
530. hozzászólás - 2010.08.30. 11:17:41 (Válasz LanMaffia #529 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2010.08.30. 11:07:37
Szerintem meg V1-en kihúzná ezeket 4 szövetség, a többiek meg lesnek hogy mi a fene van. Mennyi ideig tartana az Azúrnak felhúzni ezeket az épületeket? És mennyi ideig mondjuk a VM-nek? Pedig mi csak laza 10.-ek vagyunk, lentebb még nehezebb.


Na ezert mondtam, hogy konnyen hozzaferheto. Sztem az Akademia 16-20 as szintje koze is be lehetne zsufolni, az azert a legtobb szovinek menne szerintem.
Mod: a masik meg az, hogy nem is feltetlenul kene epulethez kotni.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.08.30. 11:19:23-kor
Pontszám: 6.83
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
531. hozzászólás - 2010.08.30. 15:13:48
Igazából nem is épülethez, hanem karakter szinthez lenne érdemes kötni. Azért ne tudja megvenni egy 30. szintű játékos. Menjen csak ő is végig a játék szakaszain, és amikor elér oda, ahol most vannak a 70+ szintű játékosok, akkor neki is nyíljon meg ez a lehetőség.

Ez hiányzik a játékból: nincs olyan szinthez kötött "táp" vagy bármi, ami arra ösztönözné a játékost, hogy lépjen szintet.
_______________
Ez már egy teljesen másik szál, de olyan fejlesztés is kéne a játékban, ami a szinttel is összefügg. Valami új gyüjtögetős dolog, vagy új ütnivaló lények, vagy bármi, aminél nem mindegy, hogy 50. szintű a játékos, vagy 70.
Kellene újra egy alternatíva. Ugyanis most mindenki VF-ezik. Ha nem VF-ezel, sokkal kevesebb LÉ-t termelsz a szinteden, elgyöngülsz. Ha lenne olyan más tevékenység, és fejleszteni való, ami ezt valahol kompenzálja, akkor hátha megint érdemes lenne elgondolkodni, hogy VF, vagy nem VF.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.18
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
532. hozzászólás - 2010.08.30. 17:23:34
Nagyon egyszerűen kezelhető lenne a VF lefelejttetése.
70. szintű példakari:
VF
Vadászat VF-el: ~80LE/TP
Vadászat VF nélkül: ~40LE/TP
EH
Portya energiahasznosítás nélkül: átlagos játékost nézve szinte elhanyagolható, 2-3 milliós rabolt LE már jónak számít az eddigi többezer nyert csatából.
Portya EH-val: szakiszint*ellenfélszint*0,2/átlag TP = 50*70*0,2/38= ~18LE/TP

Ezt a 18LE/TP-t kellene megtoldani a VF-es vadászat és eközötti különbséggel, hogy ugyanúgy megérje. Látható, hogy hozzávetőlegesen 4-5x-ös hatásfokkal kellene működnie, hogy legyen értelme. Ha 80 körüli LE/TP arány jönne ki, nagyon sokan kifejlesztenék, mert a toplista első 2-3 oldalán kívül mindenki muszájból fejleszti a VF-et, így nincs választása többezer játékosnak.

Ezek után mindenki választhatna, hogy a 80LE/TP arányt a:
1. vadászatból szeretné fixen elérni és bízik a portyatudományában annyira, hogy a 40LE/TP-nél jobbat teljesít, vagy
2. portyából szeretnél fixen elérni, és a vadászatból biztosan meglenne a 40LE/TP arány.

A láthatatlan vadászat (VF-el) 130-140LE/TP-ről már nem is beszélek......
A hozzászólást Offsboy módosította 2010.08.30. 17:24:43-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.21
népszerűtlenHitokiriBattousaiFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
533. hozzászólás - 2010.08.30. 17:54:17 (Válasz Offsboy #532 hozzászólására.)
Én nemrég számolgattam a EH-val, szerintem nagyon sok Lé jön ki!!
Egyébként, ha van EH-d, és alacsonyabb szintűt támadsz, sokkal kevesebb TP-t kapsz, de az EH kevesebb mértékben hátrálódik.


Szerk.: Azt olvastam a VuWikin: "Ezután megszorozzuk a kreativval."
Ez más oldalakat nyit, ha nem hozzáadjuk?
A hozzászólást HitokiriBattousai módosította 2010.08.30. 18:01:43-kor
Pontszám: 3.67
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
534. hozzászólás - 2010.08.30. 17:56:18 (Válasz Tiha #531 hozzászólására.)
Eleve az összes szakértelmet szinthez kellett volna kötni így most nem lennének ekkora különbségek azonos szintű karakterek között. Ha az álltalad felvázolt tápcsomag bekerülne szintlimit nélkül épülethez kötve, megint futhatnánk az eredmény után. Sokszor írtam, a probléma ott van, hogy a top szövetségek alacsonyabb tagjai simán elérik a közepes és kisebb szövik tagjait, behozhatatlan tápot jelent a nagy szövi. Jelenleg is tart egy kemény differenciálódás az új épületcsomag miatt.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.18
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
535. hozzászólás - 2010.08.30. 18:35:28
Én nem feltétlenül az EH erősítésére gondoltam a VF alternatívája ként. Valami olyan összetett dologra, mint a kalandok, de míg a kalandoknál minél magasabb a szinted, annál nehezebbek a próbák, addig ebben a megoldásban a szint csak előnyt adna. Valami új erőforrást adna a dolog, amiből fejleszthenél, vehetnél valamit. Ezek mértéke és nagysága, valamint az újdonságok aszerint jönnének, hogy milyen szintű vagy. Most nincs sok erőm konkrétan agyalni rajta, csak az irányvonal motoszkál a fejemben.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.18
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
536. hozzászólás - 2010.08.30. 19:05:17 (Válasz Tiha #535 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.08.30. 18:35:28
Én nem feltétlenül az EH erősítésére gondoltam a VF alternatívája ként. Valami olyan összetett dologra, mint a kalandok, de míg a kalandoknál minél magasabb a szinted, annál nehezebbek a próbák, addig ebben a megoldásban a szint csak előnyt adna. Valami új erőforrást adna a dolog, amiből fejleszthenél, vehetnél valamit. Ezek mértéke és nagysága, valamint az újdonságok aszerint jönnének, hogy milyen szintű vagy. Most nincs sok erőm konkrétan agyalni rajta, csak az irányvonal motoszkál a fejemben.


Onmagaban ha a szint ad elonyt az nem ellentetelezi a VF-et, mert a kornyzetedben levo VF-es ugyanannyit kap, es amig utol nem erted, addig meg tobbet kapott.
Pontszám: 6.83
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
537. hozzászólás - 2010.08.30. 20:42:55
Egy észrevétel. Ha elhangzottak, akkor elnézést, csak Tiha És Kócos első hozzászólásait olvastam el.
Mi volna, ha az új maximumok fejlesztési költsége is drasztikusan megnövekedne? EZ csak egy hirtelen jött ötlet, nem átgondolt. Könnyen lehet annyit is ér..
Pontszám: 6.99
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
538. hozzászólás - 2010.08.31. 09:39:37
Én alapból drasztikus szaki szinteket gondoltam. A példáimban nem mertem először nagyobb számokat írni. De mindenképpen úgy lenne a jó, ha egálban lenne költségben és tápban is a tulajdonság fejlesztéssel.

Saját magamon tapasztalom, hogy most már (minden speckóval, gyűrűvel stbvel együtt) 1 tulajdonság növelése 85+ K LÉbe kerül. A Szakértelmeket meg olyan 20K LÉ-ből tudom növelni. (már amelyik még nem maxos)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.18
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
539. hozzászólás - 2010.09.01. 15:53:21
Azt hiszem ebbe a temakorben van a legjobb helye. Felmerult a szovimben a kerdes, hogy miert is kellett LE vedelmet adni a terkapus lenyeknek.

Egyreszt arra jutottunk, hogy mikepp a palota akaratlanul megkonnyitette a szintlepos kuldit, ami ezert nehezitesre szorult, azonkepp a terkapu tovabbepitese akaratlanul megtapolta a terkapus lenyek legyozeset, ami ezert nerfet igenyelt (ezt ket lepesben vezettek be, eloszor a LE rablo targyakat szuntettek meg terkapuban, majd a LE vedelmet is bevezettek).

De aztan elhangzott egy meg ennel is kezenfekvobb gondolat:
"elképzelhető, hogy a térkapus lények kérték a lélekszívás védelmet".

Mindenesetre volna par tovabbi javaslatom.
A buvos kunyho akaratlanul megtapolta a vastagbort, ezert ildomos lenne a masodlagos sebzes hatekonysagara egy jelkepes (mondjuk 50%-os) bonuszt rakni. Az alvilagi verem akaratlanul lecsokkentette a varazslatok tulajdonsagcsokkento hatasat, ezert kene adni a varazslatok tulajdonsagcsokkento hatasara egy minimalis ellentetelezest. A kincseskamra akaratlanul tobb epikus legyozeset tette lehetove, es amugy is irrealis, hogy minden epikus kincset hord maganal, mostantol az epikus 20% esellyel semmilyen kincset ne dobjon. Ha egy szovi alol kifut az epikus fejlesztes, akkor ez modosuljon 100%-ra. Az alkimista labor nehany szakertelemre akaratlan idoleges bonuszt adott ezert mostantol ha kisajtolsz egy allatot legyen 10% eselyed, hogy egy szakertelmed csokken tizzel. Lathatatlan vadaszat kerdeset is rogton megoldja. A kennel magasabb szinten akaratlanul megtapolta az allatokat ezert az alabbi nehany modositas tunik szuksegszerunek: minden szintlepes 20%-kal tobb TP-t igenyel az allatoknak. A maximum moraljuk 80-rol indul. A sebzesuk 30%-kal csokken a korabbiakhoz kepest. Az elnyeleseuk (ellensulyozando a most kapott varazslatelnyeklest) 20%-kal csokken. Epikus lenyek ellen a tamadasuk 20-szal kevesebbnek szamit.
Mivel a nagymesteri epiteszet akaratlanul megnovelte a tamadas es vedekezes tulajdonsagot, igy szukseges lesz mindenkinek ezen tulajdonsagait 20-20 ponttal csokkenteni. Ez igazabol tap, hiszen, igy olcsobb lesz fejleszteni!
Hangsulyoznam, hogy a fenti valtozasokra nem a jatekosok bosszantasa, hanem az egyensuly fenntartasa vegett van szukseg!
Pontszám: 7.81
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
540. hozzászólás - 2010.09.01. 16:03:34 (Válasz Kocos #539 hozzászólására.)
Ennél sokkal egyszerűbb a megoldás szerintem

A magas térkapuval rendelkező szövetségek védelmében történt, mivel a lélekszívás drasztikusan csökkenti a 24 feletti térkapuk adta lé bónuszt, így az épület hatékonyságát HA kevesebbet szívsz el, akkor többet tud szorozni az épület csata végén, azaz a lélekszívás adta nerfet javították!
Pontszám: 4.10
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!