Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
381. hozzászólás - 2010.05.31. 09:20:58 (Válasz Let. #350 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.05.29. 10:56:25

Nem duplázza meg a tárgyak számát, mert a "normál" epikus helyett kapod a kicsit. Addig nem ütheted a nagyot. Illetve a következő kicsihez megint le kell majd ütni egy nagyot. Alaphangon ez a régi ütemnél annyival gyorsabb, amennyivel a kicsit gyorsabban le lehet ütni.

Azonban ha a nagy szövetségek visszahívnak, a "jobb", de kisebb szintű tárgyak miatt, akkor durván a felére lassul a haladás a magas szintű epikekkel...

Szerintem tokenes rendszer híján is felesleges további lassítás. A kicsik visszahívásáért még mindig meg kell küzdeni egy naggyal.


Let.,

Egy szövi által leverhető epikusok mennyisége adott pillanatban konstans erősség szempontjából. (Masszívan függ a tagok szintjétől, és létszámától ugye... Érdekes módon az erősség nem annyira izgalmas mint a tömeg/szint kérdés!) Namost, ha x. epikusig tudjuk leverni adott időn belül az epikusokat, utána több tucat naponta tud újabbat leverni, akkor a végtelenben nézve a dolgot az időtényező elhanyagolható 1 napos visszahívásokat tekintve. (Tipikus példa erre a 3 naponta verhető entitás, ahol a szintből kihívható mennyiség a drasztikus korlát, nem az etitás erőssége!)
Ezt a gondolatmenetet megfordítva: Az adott maximális "leverhető" erősségig x vagy visszatapsolással 2x epikus kincset tud a szövi "kiszedni". Azaz igen is duplázza a kincset a visszatapsolás! (Éppen ezért szívnak azon szövik orbitálisat, akik eddig is maxon járatták a lehetőségükhöz képest az epikus ölést...)

A haladás lehet hogy lelassul azoknál, akik lazán verik az epikust, mert eddig elhanyagolták a dolgot. De az AL is kénytelen volt 2 ,napos ciklusokra áttérni, mert egyszerűen annyi erőforrást evett már az epik, hogy napi szinten nem érte meg nyomatni. Ha ezt tovább nézed, hamar kibukik, hogy a "köztes" napokon egy 2-3 ötéses epik meg se kottyant volna nekik, azaz laza duplázást lett volna egy visszahívható epik!

Miklós az időfaktort nem viccből találta ki! Ha vár a szövi pár napot, azaz tényleg belassítja az epikusozást, akkor jutalmat kap, ennek előfeltétele a kincsekamra 30. szintje. Lényegtelen, hogy ez a jutalom a tokenes rendszer (Mely katasztrofális epik cucc elértéktelenedést okozna.), vagy a visszatapsolható epik (Küldiket megoldja, de marad a random...).

Az entitás szintkorlátja is izgalmas, de amennyiben időfaktort csökkent a kincseskamra 30. szint felett, úgy lehet az epikus emlékműnek kellenének + szintek, ha már új épület pack van kilátásban. (Mondjuk le kéne szűrni, hány embert érint ez!) 86. szinten 1 hónapja lemaxoltam a 77 kihívható entitásom, akkor a 60. szint környéki emberek március óta elvesztették ezt a PvE elemet?

Mondjuk én nagyon reménykedtem egy új PvE elemben, melyre el lehet használni a PP pontokat érdemben, és az utóbbi időben megturbózott Ép regent/napi 3 magikus regent... (Bár valszeg fehér holló vagyok azzal, hogy napi 2 pihenésből elvagyok (ebből egyik manakons miatt!), és még mágikus regent se használok, csak hébe-hóba pár naponta.)
A hozzászólást Birka módosította 2010.05.31. 09:24:45-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
382. hozzászólás - 2010.05.31. 09:26:02 (Válasz Birka #380 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.05.31. 08:57:15
Kócos a mágiát ne emlegesd
a mágia megtérülési ideje átlépi a 60 napot


Kinek milyen megterulesi ido fer bele.
Pontszám: 6.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
383. hozzászólás - 2010.05.31. 09:36:03 (Válasz Kocos #382 hozzászólására.)
Jelenlegi passzívvá válási korszakban sajnos a 20 napos tervezés is merész, ha nem űber kocka valaki

Holnap hozok le új statot V3-on, de szemmel látható a pirosodás/törlés az élmezőnyben

A TGY se viccből tudott átülni egy teljesen kész szövibe

Epikusok lemaxoltak (vagy csak a nagyokat érinti), entitásnál véges a kihívható mennyiség, és maxolnak az emberek. Térkapu napi rutin. Marad a PvP, mint színesítő elem, ahol ugyan azokat az arcokat látod (ha látod egyáltalán) a portya listádban fél éve kb...

A játék interaktivitása leülepedett, és ezen a mostani épületek se hosszú távon segítenek (A kennel izgalmas lesz eleinte, meg a kincseskamra is, de max 2-3 hónap, és onnantól marad a monotonitás kihívások hiányában ) Szerintem ez az ami a legnagyobb oka jelenleg a törléseknek

Éppnen ezért örülök neki, hogy az új épületek a nyári uborka szezon előtt jönnek, és megpróbálják áthidalni a "szabadságolási" időszakot... A 300 pp 800 csp 50 térkapu lehetősége meglesz végre! (Mondjuk jó lenne ha a térkapu építési költsége nem extrém (Gyógyító szentélyes) lenne ezen oknál fogva, hogy a kis szövik is pufferelhessenek TKP-t vele nyáron!)
A hozzászólást Birka módosította 2010.05.31. 09:39:21-kor
Pontszám: 5.45
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
384. hozzászólás - 2010.05.31. 09:42:07 (Válasz Kocos #379 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.05.31. 08:49:53

Ezzel nem ertek egyet. A kisebb szovetsegek epitesi potencialja nagyon nincs kihasznalva. Egyreszt nem eroltetik a konstrukciot, alacsony magiaval sorkszor felszereles nelkul konstrualnak, neha kimarad, masreszt LE-bol nagyon-nagyon-nagyon nem szeretnek epiteni. Mert az LE kidobas a legtobbuk szemeben.
...
Tehat en azt gondolom, hogyha nagyon megeri epiteni, akkor fognak epiteni ezek a szovik is a mostani sebesseg sokszorosaval. Bar nyilvan nem olyan szinten ahogy arra egy topszovi kepes.


Természetesen minden szövetségben benne van az építési potenciál, ahogy minden karakterben benne van az a lehetőség is, hogy Barrique szintű karakter legyen. Egy ki szövi (és egy gyengébb karakter) attól kis szövi, mert ezt a potenciált nem tudja kihasználni - ha ki tudná, nagy szövi lenne.
Másrészt szerintem az eddigi épületek sem voltak táptalanok, hogy csak a mostani épületek játékba kerülésével ébredjenek rá a karakterek, hogy végre megéri építeni. A kínzókamra, térkapu, akadémia szerintem mind lényegesen táposabbak, mint az újak tervezetei, nem is beszélve arról, hogy már párszázezer LE-nyi építésért komoly hatást fejtenek ki. Mégis rengeteg helyen nincsenek maxolva (ezzel szemben az új épületek nem nulláról indulnak, hanem a meglevők mostani maximumáról, tehát a szintenkénti 5milla alapérték lesz).

Ezekkel az épületekkel hihetetlen mértékben fog nyílni az olló a szövetségek között.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.05.31. 09:43:03-kor
Pontszám: 6.27
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
385. hozzászólás - 2010.05.31. 10:17:49 (Válasz Birka #383 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.05.31. 09:36:03
A 300 pp 800 csp 50 térkapu lehetősége meglesz végre! (Mondjuk jó lenne ha a térkapu építési költsége nem extrém (Gyógyító szentélyes) lenne ezen oknál fogva, hogy a kis szövik is pufferelhessenek TKP-t vele nyáron!)


Ha engem szabi után ilyen pufferek várnának vissza, kiröhögném, pedig én még elég aktív vagyok amikor játszom.
Meg sem próbálnám elhasználni őket, vagy ha megpróbálnám, a végére sikítva menekülnék vissza a katakombába

Az új épületek ettől függetlenül nagyon jók, köszönjük Beho!
Ügyes helyezkedéssel nem is kell túl magas szintűnek lenni hogy használhassa őket valaki, a lényeg az aktivitás és az OPTIMALIZÁCIÓ
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.83
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
386. hozzászólás - 2010.05.31. 10:18:46 (Válasz Birka #381 hozzászólására.)
Üdv Birka!

Nem mondanám, hogy mindenhol követni tudtalak, de...

Ha jól értem, arra gondolsz, hogy mivel a nagy szövetségek kénytelenek voltak az extrém erőforrás befektetés miatt lassítani az epikusok ölését (2 napra), ezért most ezzel a lehetőséggel adott idő alatt több kincset fognak kiszedni, mert jóval könnyebben ölik a visszahívott epikusokat.
Ez igaz.
Egy példán keresztül:
Leverik a magas szintű epiket (1 kincs), 24 órával később a kis epiket (1 kincs), aztán a magas szintűt megint 48 óra alatt, amennyiben áll, hogy lassan tudják már csak ütni a magas szintű epiket. Azaz 72 óra alatt szedtek ki 2 kincset, ellenben a "sztenderd" 96 órával. Mondhatni másfélszer annyi kincsük van, mintha csak a magas szintűt ütnék (ami nem kétszer annyi, de ez részletkérdés).
Szóval azt hiszem értelek.
A véleményem az, hogy nem zavar, hogy most kicsit gyorsabban kapnak kincset az ebbe nagy energiát és sok LE-t fektető szövetségek.
Illetve Miklós szempontjából ez (abszolút értelemben vett) lassulás, mert a magas szintű epikekből kevesebb hullik el.

A dolgok további részéhez annyit fűznék, hogy nekem a 40. szint alatti karakteremmel nem okoz problémát a PP elköltése (kihívások), illetve az entitást bőven nem sikerült még maxolnom, mert habár az első tárgyam zafír csillag volt, a második már vámpírfókusz.
Csak az érdekesség kedvéért elmondom, hogy én 3 hónapra előre terveztem meg mindent (már csak azért is, mert havonta legfeljebb 2 szintet lépek - és nem portyázom, csak küldetés miatt, tehát az időigény sem nagy, nem kell kockulni).


Let


Jeriko
Valaki említette, hogy a nagy és kis szövetségek közt (pl. tagjaik szintje miatt is) kicsi az érintkezési felület, ezért én egyetértek azzal, hogy nem érintenek széles réteget az új épületek. Ergo nem hiszem, hogy túl sok karakter érzi majd a saját bőrén az "ollót".
Ha az én karakteremet nézem, akkor ez alacsony szinten annyit fog jelenteni, hogy bajnokként jól teszem, ha nagy szövetség tagja vagyok, mert más bajnokokkal csak így fogom tudni felvenni a versenyt. De ez eddig is így volt.
Egy dolog bezavarhat, a körbeépítés, de az nem tudom mennyire jelenhet meg ilyen magas épületktg mellett. V1-ben egyébként sem vagyok tájékozott.

Az épületek és építésben teljesen egyetértek. Akadálynak látom, hogy a játékosok nem értik az épületek mechanizmusait. Hogy mennyire megnövelheti a játékélményt és mennyi erőforrást hozhat valamelyik.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.31. 10:36:05-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.77
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
387. hozzászólás - 2010.05.31. 10:39:04 (Válasz Let. #386 hozzászólására.)
Let.,

Teljesen igazad van a 1,5x-es mennyiséggel, elnéztem (De ha belegondolsz Miklós 4 napos pihiket akart eredetileg az 6 napos ciklus, nem 3 napos!)

Az új épületek kapcsán én a 25-ös kennelt és a 30-as kincsest tartom "kötelező" jellegnek, ezt a kis szövik is ki tudják azért "köhögni" magukból...

Nagyon sok olyan emberrel beszélek, akik az entitást "érzésből" ölik, és igencsak sokan csapnak a fejükhöz amikor a 15, entitás pl 78. szintű, és akkor döbbennek rá, hogy nem lehet "elhalasztani" a kincskikérést... 77-nek 158-as szintű entitást kértem ki, nem érem annyira kicsinek a kikérés sebességét, bár nem végig 3 szinttel "rohantam" Igaz bennem is csak 60. entitás környékén merült fel a kihívható maximum, mikor V3 haladókban megjegyezte valaki, hogy lemaxolt, és mi ez...
Pontszám: 5.45
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
388. hozzászólás - 2010.05.31. 11:30:25 (Válasz Jeriko #384 hozzászólására.)
Ezt a problemát, hogy szélesre nyílik az olló, valahogy annyira nem érzem fenyegetőnek. Azon egyszerű oknál fogva, hogy saját bőrömön érzem, alig van valami interakcióm a topklánok tagjaival. Kit érdekel mennyire erősek, ha az életben nem látom őket?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.67
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
389. hozzászólás - 2010.05.31. 11:40:03 (Válasz Miklós #258 hozzászólására.)
A mostani módosításokkal kapcsolatban egyetlen kérés, az állat maximális szaki szintje ne legyen teljesen fix (alapszint).
Ehelyett lépett szint+alapszint/2-őt javasolok.
Így támogatva a Magas Szintű Kedvenc Klubbot (MASZKK).
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 6.90
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
390. hozzászólás - 2010.05.31. 11:45:02 (Válasz Freez #389 hozzászólására.)
Gyanítom ez nem cél Freez, sőt a gyakoribb cserére szeretnék rávenni az embereket
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
391. hozzászólás - 2010.05.31. 11:58:40 (Válasz Freez #389 hozzászólására.)
Idézet: Freez - 2010.05.31. 11:40:03
A mostani módosításokkal kapcsolatban egyetlen kérés, az állat maximális szaki szintje ne legyen teljesen fix (alapszint).
Ehelyett lépett szint+alapszint/2-őt javasolok.
Így támogatva a Magas Szintű Kedvenc Klubbot (MASZKK).


A modositas szemmel lathato celja, hogy megszuntesse az egy allat egy eletre filozofiat, ami jelenleg divik. 40-60-as szintu allatok vannak 120-150-es szintre fejlesztve. Mivel az uj szakik kizarolag az alapszinttol fuggenek majd, igy megeri majd cserelgetni oket. Sot lehet taktikazgatni a cserelesi idovel. A te javaslatod ugyanugy ahogy az elnyelesnel (aminek szinten ez a keplete) az allatok orokre megtartasat erositene.
Pontszám: 7.87
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
392. hozzászólás - 2010.05.31. 15:37:27
Amikor bekerültek a játékba az állatok, gyanítom még Miklós is úgy gondolta, hogy sűrűn lesznek cserélve. Aztán mikor páran rájöttek, hogy minél nagyobb az állt szintje, annál erősebb, jött egy módosítás, ami ugyan gyöngített, de nem oldott meg semmit.

Szerintem is úgy lenne izgalmas a játék, ha az állatokat is x szintenként le "kéne" cserélni, ahogy a felszerelést is.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.42
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
393. hozzászólás - 2010.05.31. 16:02:14
Én nem akarom lecserélni az enyémet Miért kell?
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.32
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
394. hozzászólás - 2010.05.31. 16:30:34 (Válasz Jeriko #377 hozzászólására.)
Mert kisebb tagoknak nincs egyetlen cucca sem, de ha van is, valószínű veszítenek azzal, ha erősebbre cserélik, ugye?
Ne legyenek illúzióid, a Miklós féle rendszerben - mivel korlátozva van a visszahívható epikusok száma, valamint továbbra sincs szétválasztva a kisebb és nagyobb epikusok ütése/licitálása a kisebb karakterek versenyhelyzetben lesznek az erősekkel. Vajon melyiküknek lesz ez jobb?

De kíváncsian olvasnám véleményedet arról is, hogy mennyi epikust tud visszahívni egy olyan kis szövetség, aki a jelenlegi epikusát sem tudja leütni.

A Miklós által felvázolt rendszer egyértelműen azoknak a nagy szövetségeknek kedvez, akik 1-2 naponta ütnek epikust - ők most két epikus között kapnak még egy kincset (és nem a kis epikusokat fogják visszahívni, hanem az erősebbeket, amelyek erősebb kincseket adnak, a probléma meg ugyanúgy megmarad, hogy a gyengébb tagok kimaradnak az epikus ütésből).


Úgy, ahogy tetszik mondani. semmiféle cuccuk nincs.
Legfeljebb olyan, amibe még bele sem nőttek, nemhogy kinőtték volna azt.
De ha még neadjisten van is nekik valami, azt ők már egyszer lelicitálták, megszerezték, és akkor szerinted kockáztassák egy erősebb... micsodáért is?
Majd ami random kiesik?
Vagy egy szinttel nagyobb mindegymire?

Szerinted a kisebb szintű hülye is?

Azok a szövik, akik már sem tudják ütni az epikjüket, azok bajban vannak.
És a saját mohóságuk miatt, feltételezve azt, hogy nem pestisjárvány, vagy törléslavina epikütőtlenítette el őket.

Szépen megvárják, míg ismét ütni tudják, hozzácombosodnak.
Addig a kicsiknek sincs, valóban, node senki másnak sincs a szöviben, és most éppúgy állnak, mint akkor állnának.

Ha egy-két naponta üti az a nagy szövetség, akkor biz ők is be fognak állni, ez is borítékolható.
Ha máshol nem, ahol az Azúr is beállt, és csodálta a lényt.
És nem lesz nekik sem kicsi, sem nagy.
Node majd húznak másik szövit, ők már azt is megtehetik.

A cserélgetéssel pont oda nem juttatsz, ahova a fejlesztésért ríttunk itt hónapokig.
Akiknek alapból nincs.
És nem is lesz, mert nekik csere sincs, és majd Jézuscsókolásra nőnek bele abba, amit most kaphatnának.

Ez értelmetlen.

Ha olvastad az alapjavaslatom, abban választani kellett volna kategóriát, vagyis nem összevissza üthetett volna mindenki mindent.

Miklós szintkorlátot sem akar bele tenni, szöviügy felkiáltással.

Ha a nagyok a szöviben nem engedik a kicsiket visszahívni, akkor biz onnan menjen a kisebb olyan helyre, ahol ezt engedik neki.
Immár megteheti, nem kell fapados szövikbe lemenni szintjének megfelelő cuccért.

De ez a te verziód ez semmi más, csak cuccfrissítés már epiktárggyal rendelkezők részére..

Olyan meg a földön nincs, hogy az egyik majd felajánlja a cuccát, hogy üthessenek ki a másiknak.
Ez már nem a szövetségi összetartást firtatja, hanem a hülyeség határát feszegeti.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
utáltCsmilan20Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
395. hozzászólás - 2010.05.31. 17:39:56 (Válasz Miklós #326 hozzászólására.)
Pontszám: 3.13
utáltCsmilan20Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
396. hozzászólás - 2010.05.31. 17:41:44 (Válasz Csmilan20 #395 hozzászólására.)
hogy kell állatot szelidíteni???
Pontszám: 2.89
fórumozóSasuke20Férfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
397. hozzászólás - 2010.05.31. 17:44:57 (Válasz Csmilan20 #396 hozzászólására.)
Idézet: Csmilan20 - 2010.05.31. 17:41:44
hogy kell állatot szelidíteni???


Ahhoz hogy állatot tudj harcba vinni magaddal 4 szakértelemre lesz szükséged:
-tanulás
-vezetőkészség
-csapdakészités
-idomitás

a szakértelmeket 4. szinttől tudod fejleszteni
A hozzászólást Sasuke20 módosította 2010.05.31. 17:45:44-kor
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese Rólad szól!!!
Pontszám: 5.72
közellenségRiriFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
398. hozzászólás - 2010.05.31. 19:15:49
sziasztok!
megtudná valaki mondani hogy az ellenség kínzókamrájából hogy lehet kijönni? :S
köszi
Pontszám: 2.60
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
399. hozzászólás - 2010.05.31. 19:20:04
Legyőzöd még aznap.
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 4.55
közellenségRiriFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
400. hozzászólás - 2010.05.31. 20:17:58
de ha sokkal erősebb mint én akkor nem tudom legyőzni
Pontszám: 1
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője