Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
621. hozzászólás - 2010.09.03. 13:59:31 (Válasz Endyr #620 hozzászólására.)
Nem csak toroltek.. Joparat latok valahol az ovodasok koze visszasulyedve VF-el.. 2 evnyi eroforrassal lemaradtak az 1/masfel eves eroforrassal rendelkzok koze.. Aztan nagy a szajuk, milyen tokos gyerekek..
Pontszám: 6.47
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
622. hozzászólás - 2010.09.03. 14:12:29
Nekem sincsen túl sok célpontom. Pedig csak a második oldalon vagyok a toplistán. És nincsen se singum, se vf-em. És szinte soha nem is használtam egyiket se... Én is hibás vagyok, mert nem vf-ezem?
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 7.06
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
623. hozzászólás - 2010.09.03. 15:00:02 (Válasz Solina #621 hozzászólására.)
Vagy nem volt kedvük a havi vírusirtásokhoz a közeletekben?

Edit:
Vagy attól tökös a legény, ha felszambázik 7-8 szinttel fölé szinguval, és onnan ütlegeli.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.03. 15:05:13-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.45
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
624. hozzászólás - 2010.09.03. 15:17:09 (Válasz Darah #623 hozzászólására.)
Azért ne légy igazságtalan.

Akkor is lehet tökös az a legény, ha szimplán előbb regelt mint a másik. Akkor is, ha van egy megbízható, ügyes "robotpilótája". Akkor is, ha meggyőzőbben sírja bele az éterbe, hogy ha nem úgy lesz ahogy ő akarja, akkor töröl a sok-sok prémiumossal együtt. Nem csak szinguval lehet ezt megoldani.

Ezzel szemben ha valaki nem hitte el hogy a globális erő számít, hogy a tp-től lesz erős a karakter, az bizony egyértelműen egy aljas ovismolesztáló, ebben igaza van Solinának.
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 5.40
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
625. hozzászólás - 2010.09.03. 16:06:11 (Válasz Bolsevik #624 hozzászólására.)
Hát látod erre nem is gondoltam.

Hjaj... hová lett Mortimer?
Teljesen hiányzik a VF mániája.

Jah, meg még hozzávenném a virtuózul tud hsz-t pontoznit is, ha lehet egy kategóriának.
Főleg úgy kell pontozni, hogy ha válaszolnak egy beszólásra, akkor a választ aztat nyomjuk már le.

No akkor lehet ezt is.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.59
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
626. hozzászólás - 2010.09.03. 16:08:27
Üdv!

Nem gondolom, hogy konstruktív állandóan visszatérni ahhoz, hogy ki sír. Ha valaki rontana a játékélményemen szóvá is tenném, nehogy már azt higgye bárki hogy simán benyelem. Részemről meg nem tetszik a módszer.

Birka, azzal se értek egyet, hogy tele vagyunk pozitív fejlesztésekkel. Nagyjából egyik sem változtat a napi játékmeneten, ergo egy éve is azt csináltuk amit most.
Várható fejlesztésekben írtál egy új PvE lehetőségről, szerintem jó helyen tapogatsz...

Ha gyakorlatilag minden játékost egyformán érint egy negatív változás, és a változás hiánya semmiben nem befolyásolja a játék további menetét, egyensúlyát, akkor miért kell azt meglépni??????


Ez pedig szvsz nagyon is megállja a helyét, nem így kellene változtatni. Ilyenkor valamilyen szubjektív mércéhez képest túl erősek a játékosok és nem tetszik a JV-nek? Komolyan kíváncsi vagyok az ilyen jellegű változtatások okára, én pl. ezért nem engedem el.

Let


Edit: Egyébként kicsit eltértünk a topic eredeti témájától, de a lényeg az, hogy ilyen furcsa javításokkal az épületek sem azt a szerepet töltik be amire szánták őket.
Mármint hogy a játékosok örüljenek nekik. Inkább azt a szerepet, hogy legyen még mit építeni.
A hozzászólást Let. módosította 2010.09.03. 16:12:57-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.08
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
627. hozzászólás - 2010.09.03. 16:12:42 (Válasz Kocos #609 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.09.03. 11:24:08
Idézet: Jeriko - 2010.09.03. 10:50:13
A szingularitás nem borította addig a bilit, amíg pár hónappal ezelőtt nem lett megváltoztatva (mellesleg híradás nélkül), hogy a KH-t felülről ütve nem csökken a hozott LE, úgy mint karakterek esetéb. Addig létezett egy visszacsatolás, ami miatt nem érte meg előre szaladni. Hogy ezt Miklós miért vette ki nem tudom, de emiatt a top is el fog szállni, úgy mint a VF (és sírás pár hónap múlva megint, hogy nincs kit ütni, több KH tag kell...)


Ilyen valoban van? En nem tudok rola, es tapasztalataim is ellentetesek ezzel.


Ha egy karaktert ütsz, 8 szinttel lefelé, nem hozol tőle LE-t (http://vegzetur.wikidot.com/portya)
Ha KH tagot, akkor meg igen.
Pontszám: 7.24
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
628. hozzászólás - 2010.09.03. 18:01:15 (Válasz Jeriko #627 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.09.03. 16:12:42
Idézet: Kocos - 2010.09.03. 11:24:08
Idézet: Jeriko - 2010.09.03. 10:50:13
A szingularitás nem borította addig a bilit, amíg pár hónappal ezelőtt nem lett megváltoztatva (mellesleg híradás nélkül), hogy a KH-t felülről ütve nem csökken a hozott LE, úgy mint karakterek esetéb. Addig létezett egy visszacsatolás, ami miatt nem érte meg előre szaladni. Hogy ezt Miklós miért vette ki nem tudom, de emiatt a top is el fog szállni, úgy mint a VF (és sírás pár hónap múlva megint, hogy nincs kit ütni, több KH tag kell...)


Ilyen valoban van? En nem tudok rola, es tapasztalataim is ellentetesek ezzel.


Ha egy karaktert ütsz, 8 szinttel lefelé, nem hozol tőle LE-t (http://vegzetur.wikidot.com/portya)
Ha KH tagot, akkor meg igen.


Ja latom abbol a tablazatbol vontad le ezt ami -7 szintig tart ugye?
De akkor TP-t se kapnek ebbol kiindulva es azt is kapok. Sztem ez teljesen teves info.
Pontszám: 6.83
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
629. hozzászólás - 2010.09.03. 18:48:31 (Válasz Jeriko #627 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.09.03. 16:12:42

Ha egy karaktert ütsz, 8 szinttel lefelé, nem hozol tőle LE-t Ha KH tagot, akkor meg igen.


Ennek az a roppant egyszerű magyarázata, hogy a KH nem győzte le a fertőzést, és 50% rablásbónusz van ellenük.
Normál karakterekből is lehet rabolni 8 szintet lefelé ütve, csak kellenek hozzá a megfelelő tárgyak és állatfelszerelések.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
630. hozzászólás - 2010.09.03. 21:10:11
Szint őr:
Akkor kattan be, ha eléred az adott szint TP-limitét. Ilyenkor generálódik 10 csata, aminek csak az összesített végeredményét látod, mi a gy/v arány. Ha lenyomtad, szintet léptél. Ha nem, akkor TP nélkül vadászol és portyázol tovább, amíg x csp-t és y pp-t el nem használsz, ekkor újabb 10 csatás szimuláció a szintőrrel. Szabályok: ha elhasználtál x csp-t vagy y pp-t, akkor addig nem használhatsz el többet az adott erőforrásból, amíg a másikból el nem éred a limitértéket (ettől még regeneráció van). Minden a szint őrrel folytatott csatánál az elmúlt z napban általad birtokolt legjobb felszerelésbe öltözik fel a "klónod". ÉP/VP-veszteség nincs, a tárgyakat nem kapod meg/vissza, nem készíted be őket. A szimuláció mindig max ÉP/VP-ről indul.
Milyen jó is lett volna.. ..vf előtt...
Pontszám: 8.00
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
631. hozzászólás - 2010.09.03. 21:25:53
Én nagyon nem szeretném hogyha a "közjó" érdekében levennék az eddigi fejlesztgetésem, játékom.. azért vfezek mert örülök hogy van végre egy olyan játék mai nem olyan buta mint a többi. hogy szerezzek sok tpt, minél magasabb szintet érek le annál erősebb vagyok és más mércéje nincs is az erőnek kb.Tökéletesen egyetértek azzal, hogy nem olyan módosításokat kéne berakni ami mindenkinek egyformán rossz, mert ez játékélményromboló
és már alig élvezet a játék(azért ma életem első bajnokija kicsit visszahozta a kedvem )
A hozzászólást Ricskosz módosította 2010.09.03. 21:27:04-kor
Pontszám: 6.04
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
632. hozzászólás - 2010.09.03. 22:10:19 (Válasz Ariel #629 hozzászólására.)
Anyám mi van itt, a játék öregei se tudják mi hogy működik már

-A sok szintre leütött TP mesterségesen meg lett piszkálva (Mikor Decemberben Ariel kiderítette hogy -8 szintre 0 TP jön!), azóta ha extrém kis szintre támadsz, akkor is van minimális tp, hogy ne lehessen végtelen LÉ/TP-t generálni!
-A lefelé ütés azért nem 0-ázza ki -8 szintnél a LÉ-t, mert a portyában LÉ rablást növelő hatások növelik a szint%-ot is! De hogy melyek azon hatások, melyek szorzódak, melyek amelyek hozzáadódnak ehhez a %-hoz, a mai napig hadititok... Pl (Minden szám hasra ütött!!!): alapból 100%, erre ad az epik ékszered *1,2-őt, a piramis ezt az 1,2-őt 1,4-re növeli, de az állat felszerelések ezek után megnövelik még *1,05-el pl. majd az egészből levon a -9 szint 114%-ot, azaz a végeredmény 40% Lére, és valami minimális TP, mert azt KELL kapnod a módosítás óta!

Pont ezért van, hogy a KH és v3 esetében, mivel sok lét szorozva kis%-al is van nyeremény, hiába extrém "mélyre" ütsz... Ugye 3-4 misi lét megszorozva 0,001%-al is kimtatható portya nyeremény van
A hozzászólást Birka módosította 2010.09.06. 09:55:44-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
633. hozzászólás - 2010.09.03. 22:15:46 (Válasz Birka #632 hozzászólására.)
Te se tudod Biri, de sebaj.
Majd holnap elmondom, mpst faradt vagyok.


Idézet: Birka - 2010.09.03. 22:10:19
Anyám mi van itt, a játék öregei se tudják mi hogy működik már

-A sok szintre leütött TP mesterségesen meg lett piszkálva (Mikor Decemberben Ariel kiderítette hogy -8 szintre 0 TP jön!), azóta ha extrém kis szintre támadsz, akkor is van minimális tp, hogy ne lehessen végtelen LÉ/TP-t generálni!


Minusz 10 szint volt az, es en szoltam elebb, aztan mikor Ariel felvazolta, hogy milyen jo lesz majd vegtelen LE/TP-t elerni masoknak itt, akkor kerult javitasra.
Akkor javitasra kerult, hogy 10 vagy tobb szinttel lefele utve ugyanannyi a jutalom mint 9 szintre. Tapasztalatom szerint LE-ben is.

-A KH ellen nem hat a fertőzés szorzó! Kvázi olyan mintha nem lenne ilyen statisztikájuk... (Ezt még a kh megjelenése után pár héttel tisztázta Baraty...)


Errol soha nem hallottam, ha volt ilyen info az neked ment privatban, es elnezest, hogy nem tudunk rola. Az tuti, hogy amikor lekuzdottem a fertozest a hatas erezheto volt, tehat akkor meg volt ennek jelentossege.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.04. 08:40:07-kor
Pontszám: 6.83
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
634. hozzászólás - 2010.09.03. 22:55:10 (Válasz Birka #632 hozzászólására.)
Tőlem 6 szinttel magasabbról 0 LE-t vittek, pedig volt bőven nálam is-nála is.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.39
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
635. hozzászólás - 2010.09.03. 23:19:56 (Válasz Birka #632 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.03. 22:10:19
Anyám mi van itt, a játék öregei se tudják mi hogy működik már

-A lefelé ütés azért nem 0-ázza ki -8 szintnél a LÉ-t, mert a portyában LÉ rablást növelő hatások növelik a szint%-ot is! De hogy melyek azon hatások, melyek szorzódak, melyek amelyek hozzáadódnak ehhez a %-hoz, a mai napig hadititok... Pl (Minden szám hasra ütött!!!): alapból 100%, erre ad az epik ékszered *1,2-őt


A hsz elejét figyelembe véve viccesen hangzik az utána következő rész. Az ékszered, nem a 100 %-ot szorozza 1,2-vel, hanem az ellenféltől elrabolható alap%-ot ugyanúgy mint a kivégzés.
Pontszám: 7.00
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
636. hozzászólás - 2010.09.04. 10:39:29 (Válasz Birka #632 hozzászólására.)
Birka, ha nem működik a fertőzés a KH-nál, akkor mi magyarázza, hogy normál karikból semmit nem hozok (holott tele van LE-vel), a KH-s klónjából azonos paraméterekkel simán rablok. Rablás bónuszt adó tárgyak mindkét esetben vannak.
Nehogy azzal gyere nekem, hogy a KH-ban több millió LE van, és a minimális rablási százalék még így is sokat termel...
A hozzászólást Ariel módosította 2010.09.04. 10:52:40-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
637. hozzászólás - 2010.09.04. 12:32:39 (Válasz Ariel #636 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.09.04. 10:39:29
Birka, ha nem működik a fertőzés a KH-nál, akkor mi magyarázza, hogy normál karikból semmit nem hozok (holott tele van LE-vel), a KH-s klónjából azonos paraméterekkel simán rablok. Rablás bónuszt adó tárgyak mindkét esetben vannak.
Nehogy azzal gyere nekem, hogy a KH-ban több millió LE van, és a minimális rablási százalék még így is sokat termel...


Ugye erről beszélek én is, hogy nem úgy működik, mint játékos karaktereknél.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.09.04. 12:33:04-kor
Pontszám: 7.24
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
638. hozzászólás - 2010.09.09. 12:36:43
Miklos hozzaszolasara reagalnek az uj lgy-s targyak topicban:

Szerintem egyenlore csak azert nincs minden (top jellegu) szoviben 50-es labor mert nem kellett, ertsd: nincs eleg esszencia meg ahhoz, hogy erdemes legyen felhuzni. Amint osszejon 1-2 embernek a megfelelo szamu esszencia a labor is villamgyorsan kesz lesz.

Igy nezve szerintem az esszencia a szuk keresztmetszet.

Javaslat:

Azok a szovetsegek ahol nincs folosleges epitesi kapacitas mert fontos epuletek nincsenek keszen (a szovetsegek kb. 95%-a) azok ebbol a dologbol kimaradnak meg legalabb 1-1,5 evre, ezt nyilvan te is pontosan tudtad mikor az 50-es labort szabtad feltetelnek, kulonben kevesebb is eleg lenne. Mert ugye minel nehezebb teljesiteni egy feltetelt annal valoszinubb, hogy csak a lagjobbak/legerosebbek tudjak majd csak teljesiteni. A szovetsegek kozotti kulonbsegeket nem extrem nehezsegu epitesi feltetelekkel hanem konnyitesekkel lehet csak csokkenteni.

Szerintem celszeru lenne minden nagy epulet reform alkalmaval konnyiteni az addig meglevo epuletek epiteset, hogy akinek a top szovikkel ellentetben meg nincs minden keszen azok gyorsabban fel tudjanak zarkozni. A top szovik elonye igy is ugy is szamottevo lesz mert az uj epuletekkel ok vegeznek legeloszor, mig a kisebb szovetsegek valoszinu a kov reformig ugyan ugy lemaradnak az epitesekkel mint elotte.
Pontszám: 7.19
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
639. hozzászólás - 2010.09.09. 12:46:01
Az új épületekre lehetne adni annyi % bónuszt, ahány már fel van belőlük építve (naponta egyszer ellenőrizve), pont mint HT esetén.
Esetleg ez a bónusz csak 20. szint felett működjön.
Pontszám: 7.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
640. hozzászólás - 2010.09.09. 12:55:48 (Válasz Wuher #638 hozzászólására.)
Idézet: Wuher - 2010.09.09. 12:36:43
Szerintem celszeru lenne minden nagy epulet reform alkalmaval konnyiteni az addig meglevo epuletek epiteset, hogy akinek a top szovikkel ellentetben meg nincs minden keszen azok gyorsabban fel tudjanak zarkozni. A top szovik elonye igy is ugy is szamottevo lesz mert az uj epuletekkel ok vegeznek legeloszor, mig a kisebb szovetsegek valoszinu a kov reformig ugyan ugy lemaradnak az epitesekkel mint elotte.


Ez mekkora!
Remek otlet, grat!

Ugyanitt erdeklodnek, hogy mikor kerulnek be uj epuletek vagy szintek legkozelebb. Nyilvan nem csak azert, hogy a kicsiknek konnyebb legyen.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.09.09. 14:01:24-kor
Pontszám: 6.83
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője