Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
101. hozzászólás - 2010.04.18. 16:59:19 (Válasz Ariel #100 hozzászólására.)
Egyetertek.. Sokkal tobb taktikazasra ad lehetoseget, ha nincsen senki beleszoritva abba, hogy minden allatara ugyan azt a cuccot tegye... Es ezt a regi allatok nem kapnak semmi fejlodesi lehetoseget ebben az iranyban, csak ha szintet lepnek, is at kene gondolni.. Valami visszamenoleges kompenzacio lehetne azert az eddigi szintlepeseik utan..
A hozzászólást Solina módosította 2010.04.18. 16:59:48-kor
Pontszám: 6.56
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
102. hozzászólás - 2010.04.18. 17:01:45
Bocsi, de még csak ez alső 5 HSZ-t olvastam, de le kell írnom:

NEM LEHETNE, HOGY EZEKET AZ ÉPÜLETEKET CSAK LÉ-ből lehessen építeni????

Már eddig is bőven kimanakonstruálta magát mindenki. A top szöviknek is erőforrás a LÉ, a mana meg termelődik. Így a kis szövik is tudnának építeni, és kihívás is lenne benne. Hisz ha lehet építeni manából, akkor csak "idő kérdése", hogy mikor épül fel az összes épület.

Nem tudom, hogy melyik szövetség tett erőfeszítést a Gyógyító Szentély felépüléséjért (azaz mennyit épített LÉ-ből), de pl nálunk már kész az épület. Semmi kihívás nem volt benne, csak ki kellett várni.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.28
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
103. hozzászólás - 2010.04.18. 17:12:34 (Válasz Tiha #102 hozzászólására.)
Teljsen egyetértek, nem szabad tovább mélyíteni a manakonstrukciós szakadékot a top szövik és a többiek között. Az új épületeket, a plusz szinteket ne lehessen manából építeni, elég, ha a régieknél megmarad.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 4.22
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
104. hozzászólás - 2010.04.18. 17:19:51 (Válasz Offsboy #103 hozzászólására.)
Szerinted akkor nem mélyül?
Kinek van a legnagyobb kapacitása LE-ből építésre?
Biztosan a többieknek.

Edit:
Volt szerencsém játszani konstibejövés előtt is.
Esélyünk nem volt soha beérni a nagyszöviket.
Hála a konstinak, no és annak, hogy az új épületek megint késtek egy strófánnyit, már-már majdnem (még nem teljesen) beértük őket.

Nekik az az előnyük is megvan, hogy a náluk magasabb szintűhöz nem kell combolni a karit.
Míg a "többieknek" meg bőszen. Ami ugye LE-ből megy.

Visszajönnek az építőrabszolgák?
A hozzászólást Darah módosította 2010.04.18. 17:24:32-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.59
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
105. hozzászólás - 2010.04.18. 17:28:25 (Válasz Darah #104 hozzászólására.)
A TOPnak van persze a legtöbb LÉ-je építeni, ez igaz. De miért van neki a legöbb LÉ-je? Mert ők a legmagasabb szintű játékosok. VISZONT jó eséllyel a legtöbb manájuk is nekik van.
EGy pici odafigyeléssel (öltözéssel) minden nap be tudja építeni, mert a manát könnyű regenerálni.

A manakonstrukció NEM ERŐFORRÁSból való építés!
(van/volt erre egy topik, hogy be sem kellett volna kerülnie. Most, hogy viszonylag sok új épület fog bekerülni MOST kell eldönteni, hogy mi legyen vele.)

Amúgy meg nem értem Miklós HSZ-ét, hogy a meglévő épületekre biztosan nem fog vonatkozni, hogy ne lehessen manából építeni? Csak oda kell írni, hogy x. szinttől csakis LÉ-ből építhető.
Érdekes, az első épületeket sem lehetett régen manából építeni (mert nem volt manakonstrukció), most meg egy kezdő szövetséget is összeépíthet egy-két magasszintű manából, és még a kút sem növekszik....

Ha továbbra is lehet manából építeni, akkor elég lenne Miklósnak havonta egy-egy új épületet leprogramoznia, és készen betenni a már kiépített szövegségekhez....
(mert jelenleg olyan mindegy, hogy ott vírít, és építésre vár, idővel a manából szépen felépülget...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.47
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
106. hozzászólás - 2010.04.18. 17:32:01 (Válasz Tiha #105 hozzászólására.)
Ez így van.
Ha elveszed az egyik nagy erőforrásukat, a manát, még bőszen ott marad a másik nagy erőforrás, lévén ahogyan mondtad, homogén szerkezetűek.

Míg a "többiek" heterogén szerkezetűek, azaz még ha azt meg is teszi egy szöviért egy negyvenes, hogy felnyomja a mágiát, konstit, hogy építhessen, ha elveszed, azt várod el tőle, hogy keljen versenyre a nagyszintű LE-építési kapacitásával.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
107. hozzászólás - 2010.04.18. 17:45:04 (Válasz Tiha #105 hozzászólására.)
Az új épületek között jópár olyan van, ami csak akkor fog megépülni, ha manából is lehet tolni rajta. LE-ért senki nem fogja húzni őket, pláne ha több milliós költsége lesz a szinteknek. Ki az aki nekiállna a palotának, vagy az átokpiramisnak? Ki az aki a bűvös kunyhót építené, ha helyette vastagbőrt is fejleszthet? A kincskamrát sem kezdené el senki építeni LE-ért.

Ki lehet találni olyan épületeket, amit csak LE-ért lehet építeni, de a mostani épületek nem olyanok.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.00
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
108. hozzászólás - 2010.04.18. 18:04:55
Valami épület kellene arra is, hogy még több állatom lehessen.
Mivel lesz az állatoknak képessége, így lehetne taktikázni, hogy tartok, és nevelek többfélét, majd adott ellenfél ellen, adott dologra (pl térkapu, entitás, epikus, kihívás stb) más-más képességű állatokat viszek.

Baráti kihívás- kínzókamra:
Akit baráti portyából teszek be a kamrába, annak az aznapi TP-jének is kapjam meg az arányos részét!

Jöhetne be egy új szakértelem is (mondjuk egy akadémia szinttel).
Állatregeneráció.
Minden x szintje után állatod regenerál 1 ÉP-t. Minden 5. percben regenerál az állatod, a szakértelem minden y szintje csökkenti ezt az időt. (a képletet a hozzáértők ki tudják találni, de úgy kell belőni, hogy ilyen 100-150-es szaki szintre kelljen fejleszteni egy komolyabb regenerációhoz.

Átokpiramis:
Olyat nem lehetne, hogy többféle átkot dobhatnék egy-egy játékosra? Az átkok LÉ-be kerülnének, csak akkor működne, ha ellenem támad, vagy én támadok (így nem lehet visszaélni, hogy a rabszolga költi erre a LÉ-t én meg ütöm a játékost).
Lehetne ilyen: 12 órára csökken a varázslat sebzése (csak ellenem)
Vagy 12 órára a fizikai sebzése csökken.
12 óráig 1-el kevesebb harci köre lenne.
Stb stb. ide nagyon sokmindent lehetne kitalálni. Ezeket lehetne kombinálni is. És mivel LÉ-be kerülne, megfontolnám, hogy megéri-e átkozni.
Arra jó lenne, ha valaki naponta rám jár leverni, akkor pár átokkal esélyem lenne elle. Vagy vissza is tudnék vágni.

Palota:
Amit MÉG adhatna: a magasabb szintek ne az kufártól való vásárlást olcsóbítsák, hanem a tárgyak eladási árát növeljék! Esetleg maxos szinten az LGY-s és ősköves tárgyakból kaphassunk vissza egy kis LGY-t és őskövet. (harmadát, negyedét mondjuk az eredeti árnak)

Kimondottan az a véleményem nekem is, hogy a portyát erősíteni kéne. Én még az EH-t is megvettem, de még így is nagyon gyenge. Valami épület adhatna valami kis pluszt.
Ezeket az esszenciákat nem lehetne portyával ellopni a másik játékostól? Vagy csak símán taláni őket akár portya közben is?
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.47
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
109. hozzászólás - 2010.04.18. 18:08:10 (Válasz Tiha #102 hozzászólására.)
Nagyon rossz ötlet, hogy legyen olyan épület, amit csak LE-ből lehet építeni. Ennél jobb módszert ugyanis nem nagyon lehet találni, hogy mélyítse a szakadékot az erős/nagylétszámú, illetve a gyengébb/kislétszámú szövetségek között. Ráadásul nem csak szövetségi szinten, hanem egyéni szinten is. Míg egy nagylétszámú szövetség tagjainak kevés LE-t kellene építésre költeni (és amúgy is több lét szereznek), addig a kis létszámú szövetség tagjainak jóval többet, így kevesebb lé maradna az értelmes fejlesztésre. Vagyis egyénileg is gyengülnének.

Ezen kívül azt is érdemes figyelembe venni, hogy jócskán van mozgás a szövetségek között. Vagyis, aki a saját LE-jét építi egy szövetségbe, majd távozik, az teljesen elbukja azt a LE-t. Ha ezt a hatást tovább erősítenénk, az még inkább arra inspirálná a karaktereket, hogy a nagy szövetségekbe tömörüljenek. A játék színességének is nagyon ártana ezzel.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.83
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
110. hozzászólás - 2010.04.18. 19:12:52
Én meggyőzhető vagyok. Nem szoktam számolgatni, én csak azt látom, hogy a kihívás része az építésnek a konstrukció óta elveszett. És ezen nem sokat segítettek a nagyon magas építési költségek.
Nem akarok én nagyon kardoskodni, csak azt szeretném, ha a régi élvezetből, kihívásból visszatérne valami a játékba.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.21
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
111. hozzászólás - 2010.04.18. 20:53:14
A kínzókamra azt jelenti, hogy ha egy nálam jóval gyengébbet elviszek, akkor kihívással ki is szabadulhat? Ennek megvan a reális esélye , hiszen nem maxoltam olyan szakikat, amiket tudatturbóval is meg lehet oldani. Ez durva beavatkozás lenne egyesek játékstílusába. Ezt jól gondoljátok meg fejlesztok. Nem kell fejjel szaladni a falnak.
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 4.77
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
112. hozzászólás - 2010.04.18. 20:55:50
amúgy is jaj, de barátságos lenne, ha kínzóba is bele lehetne így csucsulni. Talán nem vagytok tisztában a barátság fogalmával?
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 4.41
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
113. hozzászólás - 2010.04.18. 21:06:56 (Válasz Bagolyesz #111 hozzászólására.)
Én, személy szerint ezt egy új lehetőségnek látom, ami a portya állóvizét kicsit megzavarná és ha nem is lehet elhurcolni valakit baráti portyával a kiszabadulást azért támogatom. Egyébként a néven kár lovagolni először kihívlak barátságosan és utána hátba szúrlak amikor nem figyelsz. Nem hiába tanulta az ember a furfang és cselvetés szakértelmeket a lopás elsajátítása közben. A végzeturaknál már csak ez a divat sőt az "őrültek" még a sajátjaikat is ütik. Ezután mondja valaki, hogy veszélytelenebb lett az élet Ghallán az Ellenség "elűzése" óta.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.21
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
114. hozzászólás - 2010.04.18. 21:13:52
Az mondjuk tényleg furcsa, hogy: "Szevasz, nem harcolni jöttem. Játszunk le egy sakk partit, ki tanulta többet vajon? Közben a Morzsika meg a Füleske jól eljátszhatnak. Ha te nyersz, akkor ügyes voltál. De ha én nyerek, légyszíves gyere velem a kínzókamrába, pont szereztem spanyol csizmát 42-es méretben."
A portyát meg szerintem is erősíteni kellene, mert ezzel a kihívásos kínzókamrával nagyon megnöveljük a vadászok és a portya karakterek közötti szakadékot. Pláne, ha még állatot is kell fogni, ami megint plusz Tp. A térképészetnél az EH vereségét meg sem említem.

Idézet: Freez - 2010.04.18. 21:06:56
Egyébként a néven kár lovagolni először kihívlak barátságosan és utána hátba szúrlak amikor nem figyel


Ezt a poént egyszer el lehet lőni, de ha valakit már negyvenedszer visznek el így, akkor rejtély, hogy hogyan van még életben. Mert akkor az olyan szinten van, hogy csata közben elesik a saját lábában. Egynél többször csak nem fordítok hátat neki.
A hozzászólást Sesshomaru módosította 2010.04.18. 21:19:46-kor
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 7.02
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
115. hozzászólás - 2010.04.18. 22:48:44 (Válasz Tiha #105 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.04.18. 17:28:25
A TOPnak van persze a legtöbb LÉ-je építeni, ez igaz. De miért van neki a legöbb LÉ-je? Mert ők a legmagasabb szintű játékosok. VISZONT jó eséllyel a legtöbb manájuk is nekik van.
EGy pici odafigyeléssel (öltözéssel) minden nap be tudja építeni, mert a manát könnyű regenerálni.

A manakonstrukció NEM ERŐFORRÁSból való építés!
(van/volt erre egy topik, hogy be sem kellett volna kerülnie. Most, hogy viszonylag sok új épület fog bekerülni MOST kell eldönteni, hogy mi legyen vele.)

Amúgy meg nem értem Miklós HSZ-ét, hogy a meglévő épületekre biztosan nem fog vonatkozni, hogy ne lehessen manából építeni? Csak oda kell írni, hogy x. szinttől csakis LÉ-ből építhető.
Érdekes, az első épületeket sem lehetett régen manából építeni (mert nem volt manakonstrukció), most meg egy kezdő szövetséget is összeépíthet egy-két magasszintű manából, és még a kút sem növekszik....

Ha továbbra is lehet manából építeni, akkor elég lenne Miklósnak havonta egy-egy új épületet leprogramoznia, és készen betenni a már kiépített szövegségekhez....
(mert jelenleg olyan mindegy, hogy ott vírít, és építésre vár, idővel a manából szépen felépülget...


Az a lenyeg, hogy mik az aranyok.
Vegyunk egy nagykarit es egy kiskarit, a konstrukciojuk aranya 1:X. Ugyanez LE epitesnel: 1:Y. (1 a nagykari)
A kerdes az, hogy X vagy Y a nagyobb. En azt merem allitani, hogy X >> Y, azaz amig manakonstrukcioban mar egy 1:0,25 arany nagyon szelsosegesnek szamit, addig LE epitesnel az 1:0,1 teljesen szokvanyos arany. Ebben persze lehet, hogy nincs igazam, de en igy erzem.
LE epitesnel egyebkent lelekkut mereteket erdemes figyelni, mert az a LE epitessel azonos mertekben no.
Pontszám: 6.13
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
116. hozzászólás - 2010.04.18. 22:51:31 (Válasz Ariel #100 hozzászólására.)
En ugy tudom, hogy a tamadas is atlagolodik. Meg a sebzes, meg az elnyeles, meg a szamomra kicsit misztifikus vedekezes.
Pontszám: 7.84
népszerűRockatanskyFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
117. hozzászólás - 2010.04.19. 06:43:39
"Szevasz, nem harcolni jöttem. Játszunk le egy sakk partit, ki tanulta többet vajon? Közben a Morzsika meg a Füleske jól eljátszhatnak. Ha te nyersz, akkor ügyes voltál. De ha én nyerek, légyszíves gyere velem a kínzókamrába, pont szereztem spanyol csizmát 42-es méretben."


Ki kell kapcsolni a baráti portyát, és meg van oldva ez a probléma.
Pontszám: 6.76
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
118. hozzászólás - 2010.04.19. 08:01:57 (Válasz Kocos #116 hozzászólására.)
Kócos, nagyon meglepne a lélekszívás és támadás statok átlagolódása, a gyakorlat nem ezt mutatja.
A védelem meg szerintem csak egy optikai elem, még nem láttam olyan találatot, mely másodlagosa mellément volna.
Pontszám: 5.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
119. hozzászólás - 2010.04.19. 08:38:04 (Válasz Birka #118 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.19. 08:01:57
Kócos, nagyon meglepne a lélekszívás és támadás statok átlagolódása, a gyakorlat nem ezt mutatja.
A védelem meg szerintem csak egy optikai elem, még nem láttam olyan találatot, mely másodlagosa mellément volna.


A lelekszivas egyertelmuen nem atlagolodik, arra regebben ra is kerdeztem. En csak a tamadasrol beszeltem.
Pontszám: 5.11
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
120. hozzászólás - 2010.04.19. 09:01:52 (Válasz Miklós #20 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.16. 15:55:55
Igy van, a 100. szintű állatodnak nem lesz kapásból minden tulajdonsága kimaxolva csak attól, hogy felépíted a kennelt. Szintlépéskor kap mindig pontokat.
A legtöbb állat képesség jelenleg úgy működik, hogy átlagolódnak. Tehát ha 4 állatot viszel, és mondjuk rezisztenciára utazol, akkor célszerű mindegyiknél azt fejleszteni.
Természetesen bárhogy léphet szintet az állat, a kennel csak feltétele annak, hogy kaphasson képességet.

Az erősebb térkapu a TP-t nem növeli, csak a lélekenergiát. Egyébként itt olyan giga-erősítésre nem kell számítani, nyilván az a cél, hogy a lény így is megölhető legyen, csak többet sebezzen vissza.

Kínzókamra vs baráti portya: a kínzókamrának már eddig is volt egy ilyen "problémája", hogy a kapott LE nem volt köszönőviszonyban sem a szerzett TP-vel, de egyetértek vele, hogy ezt nem szükséges tovább escalálni. Szívesen látunk javaslatokat ezzel kapcsolatban.



Én ezt nagy szemétségnek tartom az ember nem azért költ 16000LGY-t meg 60 őskövet csak az állatnak adható tárgyakra, hogy pusztán azért mert tovább lehet építeni a kennelt le kelljen cserélje az összes állatát. Az állatok nevelése nem néhány napos vagy hetes átmeneti elfoglaltság. Van aki 6-9 hónapja nevelgeti az állatát és ehhez alakítja a szakértelmeit is nem olyan egyszerű hirtelen lecserélni őket, és főleg igencsak drága mulatság ha komolyan fel is akarod szerelni az új állatokat.
Pontszám: 8.45
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!