Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
241. hozzászólás - 2010.05.24. 10:52:12 (Válasz Darah #240 hozzászólására.)
Az epikus egy idő után minden középszövetségnél be fog állni. A Légio és Miklós időhiánya együtt felfelé eléggé csúnya varázslatokat és moncákat eredményezett, míg lefelé általános a vf. Vagyis a szövi nagy epikusa egy idő után mindenféleképpen be fog állni, és persze ezzel együtt az összes visszatapsolt is. Amit te mondasz akkor is, csak valamivel később.
Viszont néha a picik is üthetnének nyugiban egyet. (Bár megmondom őszintén nem látom be mi értelme egyiknek a másikra várni, amilyenre voksoltál az áll neked ott s kész, de ez már magánvélemény )Vannak spec szövetségek (lásd Zöld Pókok) amit ez egy az egyben nem érdekel, soha nem lesz visszatapsolt epi, de a szövik nagyobb részének jól jön. A kisebb tagoknak.
Ha a Légio is hív vissza, akkor optimális a fejlesztés, egyébként meg csak jó
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.04
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
242. hozzászólás - 2010.05.24. 11:01:40 (Válasz Byzon #241 hozzászólására.)
Azért kell rá várni, mert ha a nagytól egyáltalán nem függ a kicsi, akkor ha már felütötték 90-ig, mindenki újrakezdi az egészet 50-től, vagyis a kicsik megint nem jutnak szóhoz a nagyoktól.
Sem ütésben, sem licitben.
Aztán ha a második ötvenest is felverték 90-re, akkor felváltanak a nagyra és folytatják azt.
Ezzel csak több tárgy lesz, de nem a megfelelő szinteknél.

Nem okvetlen lesz beállás.

Ha tóken, akkor 8 nap, ha már van egy visszahívós szekció, ha pedig ebből már kettő van, az 12 nap.
Ezalatt már egy megveszekedett VF-es is közel szintet lép.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
243. hozzászólás - 2010.05.24. 11:18:42 (Válasz Darah #222 hozzászólására.)
Ezzel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem.
Mi van ha a kis epik amit épp a kicsik ütnek véletlenül túl erős lesz? Nem bírnak vele? A nagyobbak meg vígan haladnának még? Akkor beáll a nagy is és jön a malmozás?

Vagy még rosszabb. Kikérik a kis epiket majd mondjuk kilépnek a szöviből és akkor ki üti le? Addig áll a dolog míg találnánk új tagokat?

edit: akkor inkább futna a kettő párhuzamosan. A nagy haladhatna amíg bír korlátozás nélkül a kicsit meg a nagy -40-ig mindig.
A hozzászólást Razor módosította 2010.05.24. 11:20:14-kor
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.62
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
244. hozzászólás - 2010.05.24. 11:44:56 (Válasz Razor #243 hozzászólására.)
Jogos a kérdés Razor.

Erre lehetne benn egy olyan, hogy mondjuk egy visszahívott X ideig foglalhatja az emlékművet.
Ha mondjuk egy hét alatt nem kerül kinyuvasztásra, visszajön a választás, illetve az öt szavazatos, vagy egy újabb szöviszavazás is megoldhatná a gondot.

A kicsi haladása -40-ig azért nem jó, amit fentebb írtam.
Ha teszemfel a nagy jár 128-nál, akkor gyak a legnagyobbak a visszahívottat csapdosnák, amíg az el nem éri a kikérhető maxát, és csak aztán lépnének át a nagy kategóriába.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
245. hozzászólás - 2010.05.24. 11:50:59
Szerintem meg fölösleges dolog az hogy mindenki 4-5 különböző epikus kinccsel rohangáljon... Igaz mi a V3-on még csak 59 epikust vertünk le, az is igaz hogy nincsennek közöttünk 70-80-as karakterek... de így is könnyedén megtudjuk oldani hogy mindenkinek legyen epikus kincse! (pl: mert nem hiszem hogy van olyan szövetség ahol ha valakinek az a küldetése hogy vásároljon kincset a kincseskamrából, akkor azt figyelmen kívül hagyná...)
Van 2 kincs amit szinte már mindenki birtokol 45-50 körül: Rubin triász és zafír csillag (ugye entitásból alapesetben ezt a kettőt érdemes kiütni először) Tehát a rendszer már biztosított 2 aránylag könnyen megszerezhető kincset nekünk... Az epikusok visszahívásával a kincsek "értéke és rangja" nagyot veszítene, maradjon meg ez egy kicsit egyedi dolognak (már amennyire az még...)

Egy példa még: A sokat emlegetett azúr légió összesen 334 epikus kincset vert ki eddig magának... ha ezt 35 főre vetítjük (legjobb esetben) akkor is 9 kincs/ tag... Az újítással mennyi lenne? 27 kincs /tag? (mert ugye az is meglehet hogy visszatérnének az eredeti szövetségükbe)

Ez a fejlesztés is számomra 1 valamit sugallna: Nem megy az epikus? Kérd ki őket megint elölről... akkor sem megy már? alapíts új szövetséget ideiglenesen és üsd ki ott...
Arra kérdésre hogy: Nem megy az epikus? szerintem az lenne a célszerű válasz hogy: FEJLŐDJ!
V3-Alíz
Pontszám: 6.04
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
246. hozzászólás - 2010.05.24. 11:58:52 (Válasz Dozer #245 hozzászólására.)
Nem 4-5 különböző epikus tárggyal rohangálnak, hanem gyakorlatilag egyetlen eggyel sem.
És minél nagyobb (tagszintileg) szöviben van a minél kisebb, annál inkább nem lesz neki semmilyen tárgya, ugyanis fel sem tudja venni őket az elfuserált köréépítésnerf miatt.

Semmit nem veszítene az értékéből semmi, egy pöttyel nem lennének gyakoribbak az epik ütések, de a tárgyak sem, de ha elolvastad volna amit javasoltam, akkor ezt magad is látnád.
Ha két epikszekció van a szöviben, alapból dupla időbe fog kerülni, amíg a te szekciód újra epiküthet, elvégre a másik is üt közben egyet.


Fejlődj.
A harmincas a 130-ashoz.
Tapsvihar.

Edit:
"Ez a fejlesztés is számomra 1 valamit sugallna: Nem megy az epikus? Kérd ki őket megint elölről... "

Nem kérheted ki őket előlről, mert egy kicsihez egy nagy dukál.
Ha pedig felkategorizálod magad a nagyba, a kisebbe nem léphetsz visszafelé.

"akkor sem megy már? alapíts új szövetséget ideiglenesen és üsd ki ott..."

Mert most nem ez van?
De miért?
Mert más lehetőség nincs.
A hozzászólást Darah módosította 2010.05.24. 12:16:02-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
247. hozzászólás - 2010.05.24. 12:46:13
Úgy tűnik nekem ez az egész mintha alapból az lenne az elv hogy MINDENKINEK JÁR epikus kincs... Alapvetően nem is rossz, a lehetőséget meg kell adni... Az epikus kincseknél nem rég behozott szabály szerintem nagyon is kellett már, hiszen véleményem szerint egy karakter ne viselje egy olyan epikus kincsét ami ellen nem bír ki legalább 1 csatát úgy hogy Ép-je is marad... (én még drasztikusabb lettem volna, mert ha innen nézzük jócskán lehetett volna még szigorítani rajta...)

Amit említesz: 130-as a 30-as karakterhez...
Nos egy harmincas karakter ne akarjon olyan kincset viselni mint egy 130-as, ez természetes dolog rájöttek már a JV-k is.... minthogy az is hogy egy 30-as karakter ne ugyanazt az epikust üsse mint a 130-as...

De azért nézzük már meg ezt az epikus dolgot egy kicsit más szemszögből is:
Az epikus csata minden tekintetből szövetségi csapatmunka! (legalábbis annak kellene hogy legyen) A szövetség tagjai összefognak és közös erővel leütik... igen vannak akik eredményesebben vannak akik kevésbé tudják ütni... és igen abban is igazad van hogy van aki abszolút esélytelen az epikussal szemben! A te példádban egy 30-as karakternek egy 100-as epikus ellen sincs már sok esélye...

De összességében ezen dolgok nem jelentik (jelenthetik) azt hogy ugyanazon szövetségben a "kicsiknek" is epikus elfoglaltságot kell találni... Mondjuk az a 30-as először jusson el oda hogy üssön entitást, kalandozzon...stb

Ne érts félre az ötleted alapja jó Darah, de jelenleg így nem küszöböli ki az új szövetség alapítását epikusütés céljából, sőt meglátásom szerint hatványozza annak jelentőségét...
V3-Alíz
Pontszám: 6.04
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
248. hozzászólás - 2010.05.24. 13:00:24 (Válasz Dozer #247 hozzászólására.)
Fene tudja Dózer. V1-en átugrottam epikusozni az alszövinkbe, mert van pár kisebb tárgy ami tetszik, kiütögetem magamnak. De most pl egy Konstruktor esett, 70-es szinten mi az ördögöt csináljak +7 építéssel? Nekem az epi kincsek már csak 1 dukátot érnek az aukciós házban is. Vigye valamelyik kicsi. Simán lecsapkodom ezeket a kezdő monstrákat és mivel a manakonstim magában nagyobb mint a teljes szövetség építési kapacitása... na meg én ütöm az epit, így ha kell valami, az az enyém (elvégre én melóztam vele ) Ami a dolog hátránya, én mondjuk nem sok cuccért jöttem át, az 50-es relicekből kell majd 1-2. De akik itt maradnak így is jó hosszan hozzá sem tudnak szagolni az epihez, max leveretésre lesz nekik jó. Nem árt egy lehetőség a szövetségnek, hogy üthessenek. (Egyet, aztán lehet fejlődni hónapokat )
Mondjuk a nagy szövinkben ugyanez a helyzet. Nem mostanában lesz az a randa nagy epi kiverve onnan.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.69
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
249. hozzászólás - 2010.05.24. 13:05:59 (Válasz Dozer #247 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2010.05.24. 12:46:13
Úgy tűnik nekem ez az egész mintha alapból az lenne az elv hogy MINDENKINEK JÁR epikus kincs... Alapvetően nem is rossz, a lehetőséget meg kell adni... Az epikus kincseknél nem rég behozott szabály szerintem nagyon is kellett már, hiszen véleményem szerint egy karakter ne viselje egy olyan epikus kincsét ami ellen nem bír ki legalább 1 csatát úgy hogy Ép-je is marad... (én még drasztikusabb lettem volna, mert ha innen nézzük jócskán lehetett volna még szigorítani rajta...)


Egyetértek, ne viseljen nagyot.
De gyak most semmilyet sem tud.
Nagyot nem, mert ugye kicsi.
Kicsit nem, mert ahhoz nem jut hozzá, kivéve ha kilépnek vele páran a szöviből, körérántanak egy epikszövit, és ottan vicceskedik. Vagy ő, vagy a felrántók neki.

Amit említesz: 130-as a 30-as karakterhez...
Nos egy harmincas karakter ne akarjon olyan kincset viselni mint egy 130-as, ez természetes dolog rájöttek már a JV-k is.... minthogy az is hogy egy 30-as karakter ne ugyanazt az epikust üsse mint a 130-as...


Itt is egyetértünk, ne üsse a kicsi a nagy epiket, adegy úgyse tudja, ad kettő, a tárgyát sem tudja viselni.
Ne is legyen köze sem a nagyobb epikjéhez, hozzá se férjen a kincséhez.
Foglalkozzon a visszahívottal, amit ő, sk magánerőből tud gyepálni.



De azért nézzük már meg ezt az epikus dolgot egy kicsit más szemszögből is:
Az epikus csata minden tekintetből szövetségi csapatmunka! (legalábbis annak kellene hogy legyen) A szövetség tagjai összefognak és közös erővel leütik... igen vannak akik eredményesebben vannak akik kevésbé tudják ütni... és igen abban is igazad van hogy van aki abszolút esélytelen az epikussal szemben! A te példádban egy 30-as karakternek egy 100-as epikus ellen sincs már sok esélye...


Itt megint egyetértünk.
Az epik szövetségi játék.
Lenne.
De most gyakorlatilag 4-5 ember játéka, a többi meg nézi őket fájó szívvel, vagy ráse, hogy azok ott küszködnek, mert nem tud mit kezdeni a szörnyek ellen.
Ezért adj neki esélyt, ha akar epiktárgyat, akkor kategorizálja be magát, és tessék, üssed, vidd, használd, hisz a tárgyszint is jó, ütni is tudod.
És itt már mondhatják a nagyobb tagok, akik eddig az egész szövinek ütötték, hogy na kedves, immár van lehetőséged csapkodni, tedd meg, és lesz tárgyad, nem a mi jóindulatunkra leszel rászorulva.
Vagyis igaz, hogy nem az egész szövinek egyszerre, de legalább kategórián belül lévő klántagokkal visszatérne a közösségi élmény benne.


De összességében ezen dolgok nem jelentik (jelenthetik) azt hogy ugyanazon szövetségben a "kicsiknek" is epikus elfoglaltságot kell találni... Mondjuk az a 30-as először jusson el oda hogy üssön entitást, kalandozzon...stb

Ne érts félre az ötleted alapja jó Darah, de jelenleg így nem küszöböli ki az új szövetség alapítását epikusütés céljából, sőt meglátásom szerint hatványozza annak jelentőségét...


Miért kéne a kicsiknek kevesebb élményt adni?
Miből gondolod, hogy az neki elég?
Jól emlékszem, közel nem voltunk harmincasok, amikor már ütöttük az epiket.
És mi' lelkesen.
A mostani 30-asoknak is jár, ne szűkítsük be a játékterüket, mert nem fognak felnőni.
Így is az a gond, hogy nincs utánpótlás.
Szerintem meg épphogy nem szaporítaná az epikszöviket.
Mert jelenleg a kisebb Kénytelen más szövibe menni pl a 3000, vagy 30000-es küldit megcsinálni, otthon egyszerűen nem tudja, míg ha tehetné eszében nem lenne kimenni egy rosszabb, fapados szövibe, ha otthon a luxusvillában is harcolhat a maga cuccárt.

Egyébként meg nyugodtan érvelj, azért írtam, végre már valakik észreveszik.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.83
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
250. hozzászólás - 2010.05.25. 13:06:38
Szerintem kezd túlbonyolódni az egész.
Az epik ütésének lassítására irányuló épületet úgysem ússzuk meg. Hogy lesz-e token rendszer azt még nem tudni, de hozzá lehetne csapni, hogy ha legalább 4 nap eltelt az utolsó nem visszahívott epikus óta (és az utolsó epik nem visszahívott volt), akkor vissza lehessen hívni egy epikust, mégpedig úgy, hogy az adott kincs nevét adja meg a szövetség, amiért harcba akar szállni, és ehez kapja az epikust. Csak olyan kincstáblából lehet választani, amin már túlvan a szövetség.
A hozzászólást Ariel módosította 2010.05.25. 13:23:55-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.76
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
251. hozzászólás - 2010.05.25. 14:26:13 (Válasz Ariel #250 hozzászólására.)
Na és ez szerinted mit old meg?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
252. hozzászólás - 2010.05.25. 14:55:01 (Válasz Darah #251 hozzászólására.)
Ugyan azt, amit te javasoltál olyan megszorítások és korlátok nélkül amit a szövetség ha akar, házon belül meghozhat.
Korlátozni az üthetőséget és licitet fölösleges és csak problémákat szülne, de a szövetség hozhat ilyen szabályokat a saját tagjaira vonatkozóan.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
253. hozzászólás - 2010.05.25. 15:00:35 (Válasz Ariel #252 hozzászólására.)
Ezzel gyak végtelenítenéd az epikfarm szöviket, és huszas szinten rohangálhatna mindenki triásszal, zafírcsillaggal, magyarul értéktelenítenéd a tárgyakat.

Arrol nem szólva, hogy játékélményileg is nullát adnál.

Minek csapkodja a kisebb a visszahívottat, ha a nagy három ütéssel leüti?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
254. hozzászólás - 2010.05.25. 15:15:03 (Válasz Darah #253 hozzászólására.)
4 naponta szerezhetne a szövetség +1 tárgyat. A Miklós által ajánlott token rendszerrel 40 nap alatt minden egyes szövetségi tag kapna +1 szabadon választható tárgyat. Ami akár +35 tárgy is lehet 40 nap alatt. Ez sokkal inkább elértékteleníti a tárgyakat.
Azt se felejtsd el, hogy valószínüleg elég keményen kell majd építkezni a kincseskamra továbbfejlesztéséhez. Kétlem, hogy tucatszámra szaporodnának a farmszövik, és több száz millió LE-t tolnának egy ilyen építkezésbe.
Azokban a szövikben, ahol a játékélmény hiányzik, a tagok önmaguk is szabályozni tudják a támadás rendjét. Ahol a kicsiknek az kell, hogy epiket üthessenek, ott a nagyok nem fogják elvinni előlük, a lehetőséget.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
255. hozzászólás - 2010.05.25. 15:21:43 (Válasz Ariel #254 hozzászólására.)
Jó, engem meggyőztél.
Ez is jó, csak valami használható legyen.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
256. hozzászólás - 2010.05.25. 15:28:29 (Válasz Darah #255 hozzászólására.)
Hát, szerintem vagy elkésett a visszahívható epikus témája és az épületek bekerülnek a játékba még a találkozó előtt, vagy még sehol nem áll az egész, és akkor a köv. 1-2 hónapban nem is kell rá számítanunk.
Miklós 2-3 hetet ígért a reakcióra, ez már a 6-ik hét, és semmi update...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.67
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
257. hozzászólás - 2010.05.25. 15:46:37 (Válasz Ariel #256 hozzászólására.)
Nem tudom mihez képest tudott volna elkésni a téma, amikor kb fél éve mondjuk.

Néminemű reakciót már én is várok az itt felvetett módosító javaslatokra.

Hátha csak nem érnek rá, és nem az lesz, hogy megkérdezték, és ettől abszolut függetlenül lesz majd valami, amit aztán lehet nerfelgetni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
258. hozzászólás - 2010.05.28. 14:27:04
Itt egy frissebb verzió az épületekről. Módosítások történtek a javaslataitok alapján.

Kincseskamra
A kincseskamra új maximuma 50. Az epikus legyőzésekor mindenki, aki az epikust megsebezte, kap kincseskamra-15 lélekgyémántot. 30. szinten a szövetség lehetőséget kap arra, hogy minden 2. epikus esetén egy tetszőleges, korábban legyőzött epikust hívjon ki ismét.
Amíg a kincseskamrában a licitálás tart:
Ha az utoljára megölt epikus maxos volt (ahol épp a szövi tart), és az illetőnek minimum 5 szavazata van, a lap alján jelenjenek meg gombok:
[A következő epikus 50. szintű legyen]
[A következő epikus 60. szintű legyen]
...
[A következő epikus floor(aktuális szint)-10. szintű legyen]
Ha megnyomja ezt a gombot, megjelenik a szavazás:
XY javaslata: a következő epikus %d. szintű legyen.

Kennel
A kennel új maximuma 49. A további kennel szintek lehetővé teszik, hogy az állatokat új speciális képességekkel ruházd fel, mint pl. rezisztencia, kritikus ütés, varázslatelnyelés, lopásvédelem. Az állat minden szintlépéskor kap pontokat, amelyeket ezekre a képességekre elkölthetsz. A kapott pontok száma a kennel szintjétől függ (25-ösnél 1, 33-asnál 2, 41-esnél 3, 49-nél 4). A pontok lehetséges maximumát az állat alapszintje és felszerelése határozza meg.
Leírás: Minden állatnak lehetnek szakértelmei, ha a kennel legalább 25. szintű. Ha ez nem teljesül, az állatok képességei sem működnek, akkor sem, ha voltak neki korábban! A szakértelem pontok utólag nem átrakhatók, tehát jól gondold meg, mire költöd őket. Egy szakértelem sem lehet több, mint az állat alapszintjének a fele. Harcban csak azoknak az állatoknak a szakértelmei működnek, amelyek veled harcolnak.
Állat neve
Szintje: %d
Alapszintje: %d
Jelenleg %d szakértelempontja van.
rezisztencia - Ennyivel nő a rezisztenciád. Több állat esetén a legmagasabb szint számít.
kritikus ütés - az állat(ok) sebzése nő 50%-kal, a kritikus ütésnek megfelelő eséllyel. Több állat esetén az átlag szint számít. (a kritikus ütést jelölhetjük egy sárga (krit:) felirattal a lény sebzése előtt.
varázslatelnyelés - A szakértelem kétszeresével nő a varázslatlenyelésed. Több állat esetén a legmagasabb szint számít.
őrködés - Az ellenfél lopás szakértelme csata végén kevesebbnek számít, az őrködésed kétszeresével. Több állat esetén a legmagasabb szint számít.
epikus harapás - Ennyi plusz sebzést okoz az állat epikusoknak és entitásoknak. Több állat esetén az összeg számít. (programozás: összeadjuk, elosztjuk az állatok számával, és megszorozzuk a találatot elérő állatok számával).
regeneráció - ennyi ÉP-t gyógyul óránként. Minden állatnál egyedileg számít.
intelligencia - ennyi százalékkal nő az állat által kapott TP. Minden állatnál egyedileg számít.
acsarkodás - ennyi plusz sebzést okoz az ellenfél állatainak. Ezt a sebzést a vastag bőr nem csökkenti. Több állat esetén az összeg számít. (programozás: összeadjuk, elosztjuk az állatok számával, és megszorozzuk a találatot elérő állatok számával).
hűség - a napi morálcsökkenés ennyivel kevesebb. Minden állatnál egyedileg számít.
Az állatoknál legyen minden állat alatt egy szakértelmek gomb. Ha ezt megnyomod, feljön az állat lapja, felsorolva a fenti szakik, mértékük, ha növelni lehet, mellette zöld gomb, és minden szakiról a fenti leírás. A fenti leírás is megjelenhet, egy képpel, valamint az, hogy hány szakértelempontja van. Esetleg jó lenne, ha ezek az adatok rövidítve, tömören a fő állatlapon is megjelennének (REZ: X, KRIT, VELNY, ŐR:, EPIK:, REGEN: INT: ACS: HŰ:).
A szintlépéskor kapott szakértelempontok száma: (kennel szint - 25) / 8. (lefelé kerekítve, de min. 1). Tehát 4 pont csak 49-es szintnél jár.
A kapható szakértelempontoknak van egy maximuma: alapszint + tárgymódosító (a magasabb szintű állatfelszerelések adni fognak +max. szakértelempontot is, +5, +10 stb, ezt is implementálni kell). De: egy szakértelem se növelhető alapszint fele fölé. Tehát ha 80-as az alapszintje, +20 van tárgyból, akkor össz. 100 pontot fog kapni, de egy szaki max. 40 lehet.

Alkímista labor (kidolgozás alatt)
Ha kisajtolsz egy állatot, van rá esély, hogy találsz benne egy ún. elsődleges esszenciát (az esély az alkímista labor szintjétől függ), vagy esetleg egy speciális elhasználódó tárgyat (átokmegszüntetés, 10 perc támadhatatlanság). Az elsődleges esszencia segítségével szakértelmeidre átmeneti bónuszt kaphatsz (ezt a szakértelmeknél jelöljük). Ha egy állatot beidomítasz, felruházod a lélekkufárnál vásárolható esszencia implanttal, akkor az esszencia szerzésének esélye 100%, és a labor szintjétől függő mennyiséget kapsz.

Átokpiramis
Új maximuma 50. Ha megátkoztok valakit, a piramis 20. szintje fölött minden szint 5%-kal csökkenti a célpont építési hatékonyságát a Hatalom Tornyában. Ha pl. 40-es a piramis szintje, a megátkozott játékos feleannyit fog a saját HT-jébe építeni, mint egyébként. Ha egy játékost többen átkoznak meg, akkor az építésnél a legerősebb átok érvényesül. Emellett 20 fölött a piramis minden 2 szintje után eggyel növeli az energiahasznosítást (ha megvan a szakértelem).
Az átkot jelölhetjük olyan formában, hogy a HT építésénél XY 100% bónuszt kapsz az építkezésre az fehér helyett pirossal jelenik meg. 20. szint fölött az átkozható célpontok száma nem nő.

Palota
A palota új szintje 29. 15. szint felett már nem csökken az ár, viszont minden 2 szintért kapsz +1 öltözetet, ha megvásároltad az öltözetes kényelmi funkciót. Ezenkívül 20. szinttől minden szintje eggyel növeli a vezetőkészségedet (akár maximum fölé is).

Térkapu
Új maximuma 50. Tovább nő a térkapu pontok lehetséges maximuma. 24. szint fölött a térkapuból jövő szörny is erősödik, viszont az érte kapott LE is nő.
(50-es szinten a lényekért dupla LE jár, de a TP nem nő).

Bűvös kunyhó
Új maximuma: 50. 10. szint fölött az állatok vastag bőrének hatékonyságát növeli varázslatokkal szemben. Minden szint a VB hatékonyságát 2.5%-kal növeli, 50. szinten +100%-ra.

Kínzókamra
(egyenlőre töröltük a listáról)

Alvilági verem
Új maximuma 40. 20. szint felett nem a sebzést csökkenti, hanem szintenként 1% rezisztenciát ad (a varázslatok tulajdonságot módosító hatását csökkenti).

Mesteri építészet 2.
Előfeltétel: mesteri építészet, 50-es térkapu, 50-es bűvös kunyhó, 25-ös gyakorlótér, 25-ös védőfal.
Felépítésekor a védőfal és gyakorlótér 0-ra rombolódik. A gyakorlótér és védőfal maximuma 30.
Pontszám: 9.55
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
259. hozzászólás - 2010.05.28. 14:32:10
Zanzásítva a változások:
Kincseskamra: kérésetek alapján visszatapsolható epikus lett.
Kennel: a képességek részletesen kidolgozásra kerültek.
Átokpiramis: szakértelem bónuszt is ad most már.
Palota:szakértelem bónuszt is ad most már.
Kínzókamra: egyenlőre nem lesznek további szintjei.
Mesteri építészet: a 25-ös védőfal és gyktér is fel lett véve a feltételek közé.

A mikorról: szerintem jó esélye van, hogy ezek jelentős része elkészüljön még a VU találkozó előtt.
Pontszám: 9.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
260. hozzászólás - 2010.05.28. 14:46:52
[kerdes torolve]
A hozzászólást Kocos módosította 2010.05.28. 14:50:12-kor
Pontszám: 6.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!