Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
301. hozzászólás - 2010.05.28. 17:51:24 (Válasz Jeriko #298 hozzászólására.)
Valamilyen szinten igazad van, de szerintem azalatt amíg ők egymást osztják, a kisebbek is felküzdhetik magukat az ő szintjükre, és egyre többen lesznek a magas szintű HT-k. Ha lesz vagy 10 szövetség, aminek az élvonalon lesz a HT-je, akkor már nehezen lesz megoldható az, hogy megszervezzék az egyezményeket. Szerintem ez kényesebb dolog annál, hogy csak úgy sutba vágják egy egyezménnyel, hisz a HT-t csak egy szövetség birtokolhatja, így a megegyezésből a többi szövetségnek semmi haszna nincs. De ez egyéni vélemény, annyira még nem nem vagyok tapasztalt sajnos hogy innen megmondjam mi lesz, majd meglátjuk
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 4.01
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
302. hozzászólás - 2010.05.28. 17:52:07 (Válasz Jeriko #299 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.28. 17:46:58
Idézet: Byzon - 2010.05.28. 17:42:42
Pityu, logikailag számomra a legvalószínűbb eset: sz@rrá lövik ezekkel a Tyrant, TGy, ELIT, AL, Ösvény stb tagjait.


Némileg nagyobb esélyt látok arra nézve, hogy a Tyrant, TGy, ELIT, AL, Ösvény stb-nek előbb lesz magas szintű átokpiramisa, meg az is, ami az esszenciát termeli - te nem?


Ha összebeszélnek ahogy Byzon írta, akkor dönthetnek úgy, hogy ezzel kezdenek, hogy a HT-t mielőbb el tudják venni, így látok rá esélyt, hogy nekik előbb lesz maxos. (kétlem, hogy bármelyik top szövetségnek ez fő prioritási épület lenne, de lehet rosszul látom)
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.44
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
303. hozzászólás - 2010.05.28. 17:52:31 (Válasz Jeriko #299 hozzászólására.)
De igen, bár ebben sem vagyok biztos. Ha a (nevezzük őket top2-nek, a top utáni második vonal) összefog még időben és efelé indul el, akkor a kennelen nyüglődő topokat beelőzheti. De nem is ez a lényeg.
Elébb vagy utóbb nekik is meglesz. Onnantól előáll az a helyzet, hogy ők szimplán sokan vannak. Ergo képesek folyamatosan lefogni a topot, míg fordítva ez nem áll jó eséllyel.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.01
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
304. hozzászólás - 2010.05.28. 18:00:27 (Válasz Byzon #303 hozzászólására.)
Dehogy fognak össze
Mint anno a citadellarács ellen, ott sem nőttek fel a feladathoz.
A másodvonal másodvonal marad, továbbra is lesz max. 10 topszövi, ők majd lődözik egymást, a másodvonal majd inkább kennelt épít
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.22
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
305. hozzászólás - 2010.05.28. 18:08:43 (Válasz Almási Viktor #304 hozzászólására.)
Természetesen ez is egy lehetőség. Akkor kellenek az olyan tökös szövik, mint anno a Citadellarács kapcsán a Békeidők Hírmondói, akik simán szét tudják zilálni a top összefogását, ha az már nem optimális.
De szerintem alapvetően a leglényegtelenebb épületen megy a vita. Ha a toppoknál marad a HT az lényegében senkinek nem hátrány, lévén a topok ha az egész mezőnyhöz nézzük százalékos arányban akkor nem is képezik részét a játéknak, gyakorlatilag a top 5-8 szövetség lényegében a világon semmit nem számít. (Lényegében tök jól el vannak magukban, építgetnek, ütögetik az epikusokat meg a kristályt, semmi vizet nem zavarnak).
Ha el tudja vinni egy másodvonalas szövi, akkor meg harc alakul ki ott is, az ennek a rétegnek is jót tesz.
Bármelyik eset is alakul ki, lényegében semmi különösebben fontos nem fog történni.

Ebből volt ugyan már vitám, de most is vallom: akár innen a középmezőny elejéből sem érdemes a top szövikkel foglalkozni, ha van olyan táp amit csak ők visznek el, akkor gyakszi nem történt semmi, mert ők jól hozzáférnek, más környezetben nem borítja az erőviszonyokat. Könyörgöm! Én a törlése után tudtam meg hogy volt olyan karakter egyáltalán valaha hogy Dark Moongose! (Nem tudom jól írtam-e, valami Légios volt, egy ideig állítólag top1 is) Innentől mit érdekeljen hány % LE-t szerzett a HT-ból?
A hozzászólást Byzon módosította 2010.05.28. 18:10:46-kor
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.67
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
306. hozzászólás - 2010.05.28. 18:09:05 (Válasz Almási Viktor #304 hozzászólására.)
Majd meglátjuk még azt. Szerintem lesz annyi eszük, hogy időben kapcsolnak, és lecsapnak a lehetőségre, ha másért nem, hát pont a citadellarácsos melléfogásuk miatt. Még egyszer csak nem követik el ugyanazt a hibát, és csak a vak nem látja az óriási és egyszeri lehetőséget a topok letaszítására. Elvégre a legtöbben hónapok óta erre vágynak, csak észreveszik a lehetőséget a céljaik elérésére...
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.38
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
307. hozzászólás - 2010.05.28. 18:13:22 (Válasz Byzon #305 hozzászólására.)
Ebben igazad van, de a másodvonalat lényegesen fellendítené, mind építésileg, mind morálilag az a plusz 10%, és természetesen a dicsőség, hogy ledöntötték a régi hatalmakat... Természetesen lényegében semmin nem változtat ez az egész, viszont az élet felpezsdül kicsit a babérjaikon üldögélő szövetségek körül is.
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.38
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
308. hozzászólás - 2010.05.28. 18:26:35 (Válasz Mangetsu #306 hozzászólására.)
Mondjuk nekem már van tapasztalatom ebben a TOP szívatós dologban.
Amikor ugye a díszsortüzet szerveztem az újazúr hazának
Az a helyzet senkit nem érdekelt még egy céltalan állapotban sem, most meg majd lesz is miket építeni dögivel
Aki azt sem tudta mi az a TOP meg HT azt azért nem érdekelte, akit meg érintett a dolog a HT miatt az meg inkább a hátsimogatás mellett döntött.
Persze volt vagy 3 renitens szövi De az meg nem csinál nyarat
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.94
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
309. hozzászólás - 2010.05.28. 18:35:31 (Válasz Almási Viktor #308 hozzászólására.)
Mi pl nem kaptunk tőletek felkérést, de személy szerint nem is vettem volna benne részt, egyszerű okokból:
A PC lényegében szólva nevetségesen kevés, ezzel lehetetlen lefolytani egy szövetség erejét. Képtelenség.Másrészt ha meg sikerül valahogy, akkor minden épületet akadályoz nem csak a HT-t az meg színtiszta szivatás, amit szerintem a Légio semmikor sem érdemelt ki. Ez viszont kicsit más tészta. Ha meglesz az épület én szívesen elkezdem végigátkozni a topokat, ha elkezd kialakulni valamiféle együttműködés.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
310. hozzászólás - 2010.05.28. 18:37:42 (Válasz Byzon #309 hozzászólására.)
Most akkor nevetségesen kevés, vagy színtiszta szívatás?
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.22
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
311. hozzászólás - 2010.05.28. 18:43:14 (Válasz Almási Viktor #310 hozzászólására.)
Valószínűleg rosszul fogalmaztam, szóval:
Én úgy gondolom, hogy nevetségesen kevés, tekintetbe véve a karakterek építési kapacitását.
Viszont HA tévedek:
akkor sikerül lefolytani az építési erejüket, ami viszont minden létező épületet érint nem csak a HT-t, ez esetben már tiszta szopatás a dolog, ok nélkül. Comprende?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.01
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
312. hozzászólás - 2010.05.28. 18:46:16
"Emellett 20 fölött a piramis minden 2 szintje után eggyel növeli az energiahasznosítást (ha megvan a szakértelem)."

Itt akkor megint ki van zárva a többi játékos a kapható bónuszból ? Lehetne mellé egy alternatív választható szakértelem, amit választhatna akinek nincs EH és nem is tervezi fejleszteni. Pl a korábbi kivégzés szaki sokkal jobb lenne.
A hozzászólást NoFear módosította 2010.05.28. 18:49:05-kor
NoFear - V1
Pontszám: 7.84
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
313. hozzászólás - 2010.05.28. 18:47:52 (Válasz NoFear #312 hozzászólására.)
Erős a gyanúm, hogy a harmatos eh megerősítése a cél, nem más, így szerintem nem, nem lehet
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.01
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
314. hozzászólás - 2010.05.28. 18:48:19 (Válasz Byzon #311 hozzászólására.)
Comprende
Szerintem a PC erősebb ennél, és még az is csak durva összefogással (amire még nem volt példa) tudna igazán szívatni egy szövetséget.
Ez ahhoz képest kismiska.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.22
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
315. hozzászólás - 2010.05.28. 18:53:00 (Válasz NoFear #312 hozzászólására.)
Szerintem épp eléggé fel vannak erősítve a VFesek, szóval nem árt átcsábítani néhány lehetséges VFest a másik oldalra... Ez így jó ahogy van
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 3.92
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
316. hozzászólás - 2010.05.28. 18:56:51 (Válasz Almási Viktor #314 hozzászólására.)
Nem mondanám, amennyiben a manakonstit is lefogja (merem remélni) igencsak lejjebb viszi a HT-ra irányuló építési kapacitást, főleg mert amíg nem esik a tágyacska, semlegesíthetetlen.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.01
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
317. hozzászólás - 2010.05.28. 19:01:10 (Válasz Byzon #316 hozzászólására.)
De HT-n kívül lehet építeni bármi mást.
Szerintem gyenge, inkább egy jól irányzott PC, az tuti 100K
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.26
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
318. hozzászólás - 2010.05.28. 19:04:16 (Válasz Mangetsu #315 hozzászólására.)
Az EH a jelenlegi formájában nem veheti fel a versenyt a VF-el. Ahhoz kéne valami radikális változtatás rajta, hogy elgondolkodjon az ember rajta, mint VF alternatíva.
NoFear - V1
Pontszám: 6.76
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
319. hozzászólás - 2010.05.28. 19:05:57 (Válasz Almási Viktor #317 hozzászólására.)
Viktor szerintem nem értjük egymást.
Az épület célja nem az, hogy szopassuk a toppot, ugyanis ez nem reális játékcél és ez soha a büdös életben, nagyon helyesen nem is fog leprogramozásra kerülni! Az épület célja, hogy legyen lehetőség a topok kezéből kicsavarni egy eleddig csak számukra létező előnyt. Ergo egyensúlyteremtés, nem szivatás, a szivatás nem játékcél, hanem bunkóság. Tetszik érteni?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.75
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
320. hozzászólás - 2010.05.28. 19:06:30
Miklós:

Nagyon örülünk hogy a visszahívható epikus ötlete meghallgatásra talált. Egy fontos alapvetést azonban nem látoka doksiban, ami nélkül az egész értelme veszik el. A visszahívható epikusoknak kell egy maximális karakterszintet adni, ami felett őket nem lehet ütni - és értelemszerűen licitálni. A szövi legkisebb tagjához igazítva lehetne visszahívni ennek megfelelően a legkisebb epikust. Ez rendkívül fontos ugyanis enélkül a kikötés nélkül az egész értelme vész el (nagy szövik kisebb tagjaik nem tudják meg milyen az az epikus feeling és az amikor maguknak dolgozmnak meg az epikus tápokért, csak azt hogy milyen amikor a szájukba repül a sültgalamb). Azt hogy a kicsik a nagyok jóindulatán függenek, illetve fordítva: a köréépített kicsik a nagyokat használják kiszolgálórobotnakhálátlan dolog mindkét oldalról nézve. Ezt be kell szüntetni. EZ lenne a visszahívható epikus igazi ereje.

(u.i.: persze meg lehet oldani midnezt szövetségi szabályozással, de ennél tisztább lenne egy program által szabályozott rendszer)
A hozzászólást Aurri módosította 2010.05.28. 19:10:46-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.26
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!