Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
601. hozzászólás - 2010.09.03. 10:50:13 (Válasz Birka #588 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.03. 06:39:22
Solina, a szinu legalább annyira káros, ha nem is károsabb, mint a VF...
AH az új fejlesztéseket szingus karakterekhez lövi be Miklós, akkor mire arra a szintre érnek a "normal" karakterek, nekik már smafu lesz (Ezt siralmazza Ariel a térkapus lélekszívás nerf kapcsán, csak ő Vf-eseket vette elő ahol ez meg vagy dupla akkora hatasú.)
A szingusok hamarabb szereznek magasabb tárgyakat, hamarabb ülik le az epiket, a szövi kis tagjai hamarabb jutnak extrém epik cuccokhoz, azaz alacsonyabb szintre is keményen be tud kavarni.


A szingularitás nem borította addig a bilit, amíg pár hónappal ezelőtt nem lett megváltoztatva (mellesleg híradás nélkül), hogy a KH-t felülről ütve nem csökken a hozott LE, úgy mint karakterek esetéb. Addig létezett egy visszacsatolás, ami miatt nem érte meg előre szaladni. Hogy ezt Miklós miért vette ki nem tudom, de emiatt a top is el fog szállni, úgy mint a VF (és sírás pár hónap múlva megint, hogy nincs kit ütni, több KH tag kell...)

Egyébként minden TP manipuláló szakértelem nagyon káros a játékra, ezt már írtam másfél éve
Pontszám: 7.24
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
602. hozzászólás - 2010.09.03. 10:59:15 (Válasz Jeriko #598 hozzászólására.)
Hát pont ezaz! Ezt nem értjük sokan! Ha gyakorlatilag minden játékost egyformán érint egy negatív változás, és a változás hiánya semmiben nem befolyásolja a játék további menetét, egyensúlyát, akkor miért kell azt meglépni??????

Kb olyan érzés, mintha minden család kapna az APEH-től egy levelet, hogy mától x összeget fizessenek be havonta. Nem, nincs különösebb oka, a befolyt pénzt se tudjuk mire költeni, de eszünkbe jutott, ezért megcsináltuk.

Miért nem lehet pozitív fejlesztéseket csinálni? Mondjuk egy olyat: ezentúl minden nyert prortyára kapsz egy kis LÉ-t. (szinttel arányos, és a nullásra is adna, az EH-hoz hozzáadódna. Nem kell sok, én 100.szintű vagyok, ha csak 200 LÉ-vel többet kapnék minden portyámra, boldog lennék) És ezt %-osan megkapná mondjuk 5. szinttől mindenki.
Felborítaná a játék egyensúlyt? Nem hiszem. Örülnénk neki. szerintem igen. Még az is, aki keveset portyázik. (persze lehet mondani, hogy azt jobban erősíti, aki eddig sokat portyázott. De mindíg mindenkinél vannak kisebb karakterek, és gyöngébb ellenfelek, ergo az nem lehet kifogás.)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.22
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
603. hozzászólás - 2010.09.03. 11:00:54 (Válasz Jeriko #600 hozzászólására.)
Ki az a barom, aki ezek után akár csak megközelítene egy kategóriaőrt? Végtelen szint pókság végtelen sikerélménnyel, tetszik
Pontszám: 4.44
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
604. hozzászólás - 2010.09.03. 11:07:43 (Válasz Birka #603 hozzászólására.)
ugy kene megcsinalni, h 3 naponta kapnal egy tamadast a kategoriaortol, ha lenyomtad felleptet egy szintet
Pontszám: 8.51
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
605. hozzászólás - 2010.09.03. 11:07:51 (Válasz Tiha #602 hozzászólására.)
De mindíg mindenkinél vannak kisebb karakterek, és gyöngébb ellenfelek, ergo az nem lehet kifogás


Hogy te mennyire tévedsz Barriqe pl 3 embert lát, ebből egy a saját klónja (Ariel efektus). Én, ha nem lennék smaragd, akkor draszikusan kevesebb embert látnék a portya listámban...

Ha gyakorlatilag minden játékost egyformán érint egy negatív változás, és a változás hiánya semmiben nem befolyásolja a játék további menetét, egyensúlyát, akkor miért kell azt meglépni??????


Ha ennyire semmis a módosítás, akkor minek vergődni rajta 3. napja? Pont ez az, hogy akiket most érint, azok szívnak vele csak, mert mire a "normál" speed fellép oda, már sebzésből leszívja az összes lét, nem fogja észre venni a lélekszívás védelmet... (Nem beszélve róla, hogy onnantól a 24 feletti térkapu csak tkp puffernek jó...)

Tele vagyunk pozitív fejlesztésekkel, csak ahogy Kóc is írta a negatívak, még ha csak egy szúnyog csípésnyit se érnek sokkal jobban megmaradnak, és sokkal nagyobb a viszhangjuk! Érdekes módon 100 jó buliból arra az 1-re fogsz csak emlékezni 20 év után, ahol először hánytál életedben
Pontszám: 4.10
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
606. hozzászólás - 2010.09.03. 11:08:28 (Válasz Endyr #604 hozzászólására.)
Azaz mindenki egy szál buzogányban táborozna, nehogy szintet lépjen?
Pontszám: 4.10
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
607. hozzászólás - 2010.09.03. 11:11:36 (Válasz Birka #588 hozzászólására.)
Birka, de szingusbol elenyeszo szamu delikvens van, es ok kirohannak a vilagbol, ami a sajat jatekukat befolyasolja alapvetoen.. De en normalisan jatszom, nincs szingum.. Viszont a server jo resze atment VF-be, muvileg elter a normalis fejlodesi uttol, igy szepen megritkult korulottem a karakterszam, ami mar anelkul, hogy tettem volna valamit, alapvetoen befolyasolja a helyzetemet, raadasul a VF-ezok razuhantak az alattuk levo normal uton haladokra, vagy VF-be, vagy torlesbe kergetve oket.. Szoval elindult a domino sor, es vegigtarolt mindent.. A normal portyarendszert, a haborukat, az eventek lehetosegeit, mindent felboritott.. Amugy is szethuzodott volna a mezony, ez termeszetes, de a VF ezt muvileg felgyorsitotta, es alapvetoen nem illik bele a jatek anno kitalat alaprendszerebe.. Miklos ezert nem nyul a haborus rendszerhez, a portya rendszerhez, es ilyen terkepzo eventek kerulnek be, a Zarknodos tipusuak helyett.. Barhova nyul, olyan elteresek generalodtak, hogy szetfeszitik a rendszert...
Pontszám: 7.22
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
608. hozzászólás - 2010.09.03. 11:23:00 (Válasz Jeriko #600 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.09.03. 10:33:54
Idézet: Kocos - 2010.09.03. 07:31:01

Akkor lehet, hogy az eventeknel el kene feljteni a szintet alaperteket, amihez viszonyitani kell.
Event eseten legyen egy olyan besorolasi folyamat, mint a TF-en volt a kategoriaoros. Persze azzal a kulonbseggel, hogy a randomot minimalisra kene szoritani. A jutalmazas meg valamennyire fugghetne a kategoriatol amiben kuzd valaki, igy azok, akik nagy erejuk miatt erosebb kategoriaba kerultek, nem ereznek ezt kicseszesnek.


BINGO!
2008 október elején írtam először, hogy a LE és TP okozta kettősség gondokat fog okozni, pedig akkor még VF sem volt. Meg azt is, hogy a szintlépés történhetne úgy, hogy legyőzöl egy kategóriaőrt...


Hat igen, ez mar akkor is megvalosithatatlannak tunt (peldaul mert nem mindenki _akar_ szintet lepni), illetve taktikakat szuntetett volna meg. Nem is ereztem tamogathatonak.
Ugyanakkor egy a jatekban meg nem szereplo uj funkcio, mint peldaul egy esemeny tudna hasznalni ezt a megoldast, mert senki sem fogja ugy erezni, hogy hatranyba kerult altala, hiszen nincs mihez kepest hatranyban lenni.
Pontszám: 6.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
609. hozzászólás - 2010.09.03. 11:24:08 (Válasz Jeriko #601 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.09.03. 10:50:13
A szingularitás nem borította addig a bilit, amíg pár hónappal ezelőtt nem lett megváltoztatva (mellesleg híradás nélkül), hogy a KH-t felülről ütve nem csökken a hozott LE, úgy mint karakterek esetéb. Addig létezett egy visszacsatolás, ami miatt nem érte meg előre szaladni. Hogy ezt Miklós miért vette ki nem tudom, de emiatt a top is el fog szállni, úgy mint a VF (és sírás pár hónap múlva megint, hogy nincs kit ütni, több KH tag kell...)


Ilyen valoban van? En nem tudok rola, es tapasztalataim is ellentetesek ezzel.
Pontszám: 6.83
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
610. hozzászólás - 2010.09.03. 11:26:17 (Válasz Birka #605 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.09.03. 11:07:51
De mindíg mindenkinél vannak kisebb karakterek, és gyöngébb ellenfelek, ergo az nem lehet kifogás


Hogy te mennyire tévedsz Barriqe pl 3 embert lát, ebből egy a saját klónja (Ariel efektus). Én, ha nem lennék smaragd, akkor draszikusan kevesebb embert látnék a portya listámban...


Nem 3 embert latok, hanem 3 emberbol kapok erdemi TP-t. Ha TLO eredetijet is szamoljuk, akkor 4.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
611. hozzászólás - 2010.09.03. 11:34:11 (Válasz Jeriko #601 hozzászólására.)
Csak ha bekattan az EH akkor nem csökken az LE nem ? Ez meg nem csak KH-t erint mindenkire vonatkozik. (Én nem vettem észre, hogy változott volna a KH-ért kapott LE)
Pontszám: 7.20
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
612. hozzászólás - 2010.09.03. 11:39:48 (Válasz Wuher #611 hozzászólására.)
És nem a szinttáv let kikötve, hanem a portya% az EH-ból, amit én se értek, hogy ki tudta ennyire vakvágányra vinni Miklóst...
A hozzászólást Birka módosította 2010.09.06. 12:16:42-kor
Pontszám: 3.82
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
613. hozzászólás - 2010.09.03. 11:55:43 (Válasz Jeriko #600 hozzászólására.)
Jerikó, ez a kategóriaőrösség pontosan hogy is működne?
Piszokrég volt már 2008.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
614. hozzászólás - 2010.09.03. 11:59:49 (Válasz Darah #613 hozzászólására.)
nincs TP, akkor lepsz szintet ha le tudsz verni egy kategoriaort, ami egyre erosodik
Pontszám: 7.76
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
615. hozzászólás - 2010.09.03. 12:01:32 (Válasz Endyr #614 hozzászólására.)
Na várjá.

Sehol nincs TP?

Elhatározásból futok neki a kategóriaőrnek, amikor eszembe jut?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
616. hozzászólás - 2010.09.03. 12:07:44 (Válasz Darah #615 hozzászólására.)
Közbe már finomodott, az őr jön neked

Midnegy ezzel még kevesebb szabadság marad a diferenciált játékra, mint a visszacsatolásos módszerrel, ráadásúl aki csak szakértelmezik hónapokon át, az megerősödik, majd végigveri a listát, mire a szintőr megfelelő szintre léptetné. Ugyna úgy működne, hogy erősödöm x szinten át, majd laposra verem a többieket, csak a taktika burkoltabban lenne kivitelezhető
Pontszám: 4.10
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
617. hozzászólás - 2010.09.03. 12:22:56 (Válasz Birka #616 hozzászólására.)
Hát én is így látom kb.
De nem hiszem, hogy Jerikó ezt ilyen pacuhán, még nekem, antimatematika-logika és filozófia szakosnak is azonnal defektesnek tűnő módon gondolta.

Lenni kő benne valami csavarnak.
A hozzászólást Darah módosította 2010.09.03. 12:24:27-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
618. hozzászólás - 2010.09.03. 13:01:36
Barrique, Ariel 3 embert lát...ki mondta, hogy rohanjanak előre? Senki. Én meg lassabban jutok hozzá a cuccokhoz. Akkor légyszi legyen már dupla kereskedelmem
V1:Eliteninja
Pontszám: 6.48
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
619. hozzászólás - 2010.09.03. 13:29:35
Nem értem ezt az egészet. Nincs portyacélpont bla bla...a topnak aztán tényleg semmi joga sírni. Felvettek a plusz TP-t adó tárgyakat, meg kihúzták a szingut ami elcseszi teljesen a LE/TP arányt és ugye kevés lesz a célpont. Ehhez képest megkapták a KH-t és, ha csak az első 3 játékost nézem soha nem lesz akkora LE diffem, mint nekik, holott közük nincs az igazi portyához. Ütik a LE-zsákokat és pörgfetik a küldiket, aztán jön ez a szöveg, hogy "nem kapok érdemi TP-t". Ember komolyan, ki mondta, hogy húzz el annyira? nyilván vannak a taktikákban hátul ütő dolgok. Ott a VF, ami eléggé durván javítja a LE/TP arányt, mégis feleannyira fejlődsz. Hallottál már sírni VF-st, hogy jaj de lassan lépek szintet? Nem hiszem, pedig sokkal többen VF-eznek, mint szinguznak. Nektek ott van az, hogy hamarabb kapjátok a tárgyakat és hamarabb jönnek a több LE-t adó lények. Nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy a legtöbb dolognak van hátulütője. Miért legyen mindennek előnye, semmi hátránnyal?
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.07
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
620. hozzászólás - 2010.09.03. 13:45:26 (Válasz Eliteninja #619 hozzászólására.)
Idézet: Eliteninja - 2010.09.03. 13:29:35
Hallottál már sírni VF-st, hogy jaj de lassan lépek szintet? Nem hiszem,


hejj de meg mennyit! foleg a 4 es 5 szintlepos kuldinel. folyamatos siras van

amugya top nem csak a 3 legfelso emberbol all, akik picivel lemaradva mennek utanuk (VF es szingu nelkul) azok is erosen celponthiannyal kuszkodnek, foleg ha nincs KH. es ez leginkabb azert alakult ki, mert nagyon sok elso hullamos torolt, arrol pedig igazan nem tehetnek azok akik most elol vannak.
Pontszám: 5.51
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!