Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
401. hozzászólás - 2010.05.31. 20:28:50 (Válasz Riri #400 hozzászólására.)
Abból, hogy a kamrájában vagy neked semmi hátrányod nem származik.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.09
közellenségRiriFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
402. hozzászólás - 2010.05.31. 21:55:37
de engem zavar hogy rajtam kereskedik
Pontszám: 1
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
403. hozzászólás - 2010.05.31. 22:06:55 (Válasz Riri #402 hozzászólására.)
Mivel tenni ellene nem tudsz (hacsak hosszú távon jól fejleszted a karaktered és erősebb leszel mint ő vagy lemaradsz, hogy ne érhessen el), így fölösleges ezen rágni magad. Te meg tedd el kamrába azokat, akiket le tudsz győzni.
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.05.31. 22:08:15-kor
Pontszám: 7.72
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
404. hozzászólás - 2010.06.01. 05:31:58
A topik cime: uj szovetsegi epuletek.
Pontszám: 6.27
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
405. hozzászólás - 2010.06.01. 06:53:08 (Válasz Darah #394 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.05.31. 16:30:34
Olyan meg a földön nincs, hogy az egyik majd felajánlja a cuccát, hogy üthessenek ki a másiknak.
Ez már nem a szövetségi összetartást firtatja, hanem a hülyeség határát feszegeti.


Ja, bocs, arra gondoltam hogy egy SZÖVETSÉGről beszélünk, ahol a tagok ÖSSZEFOGNAK, MEGBESZÉLIK a dolgaikat. Ne adj isten olyan elvetemült dolgokra hajlandóak, hogy ha egy berak valamit, akkor annak jutalmát Ő VESZI KI.
A te verziódban, ahol a gyengébb tag berak, és azt az erős veszi ki, tényleg nincs értelme.

Idézet: Darah - 2010.05.31. 16:30:34
Ha a nagyok a szöviben nem engedik a kicsiket visszahívni, akkor biz onnan menjen a kisebb olyan helyre, ahol ezt engedik neki.
Immár megteheti, nem kell fapados szövikbe lemenni szintjének megfelelő cuccért.


Nem mellesleg az egész visszahívás onnan indult ki, hogy ha egy szövetségben vannak az erősebbek és a gyengébbek, akkor a gyengébbek nem tudnak részt venni az epikus ütésben, mert az sokkal erősebb náluk. Érdekes, hogy szerinted az lenne a jó megoldás, hogy a kisebb tag menjen másik szövibe - ezt megtehette eddig is, nem kell hozzá visszahívható epikus.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.06.01. 06:57:13-kor
Pontszám: 4.09
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
406. hozzászólás - 2010.06.01. 07:43:54 (Válasz Jeriko #405 hozzászólására.)
Fura dolgokat olvastál ki abból, amit írtam... lehet akaratlanul kódolt üzenetet is küldtem?

Sem erősről, sem gyengéről nem beszéltem.

Nálam ugyanis a szint nem egyenlő az erővel.

A kisebbnek nincs mit bedobjon, ha most kap tárgyat a sima epikből, azt sem tudja még használni, hova dobja be?
Egy ugyanakkoráért, vagy egy mégnagyobbért?
De a nagy sem hülye, főleg hogy nem epikfarmszöviben, hanem az otthon kiszedett epikcuccát azért dobja be, - ahelyett, hogy saját magának dukátra váltaná, már ha nem kell neki az a cucc, bár akkor ezt már kb. meg is tette - hogy a kisebbnek legyen tárgya, bedobni ugyanis csak ő tud, mert neki van mit.

Menjen más szövibe a kisebb.
Pár helyen már megírtam a véleményem arról, hogy játéktechnikailag arra kényszerítsék a kicsiket, hogy elhagyják a szövetségüket, ahol szeretnek lenni, mert jó a társaság, jó a szövetség.
Csakhogy ez nem az az eset.
Innestől nem a gonosz Miklós nem engedi, hogy a kisebbnek szintjének megfelelő tárgya legyen, küldizni, epikütni tudjon a szövetségében, hanem maguk a nagyobb szövetségi tagok.
Akkor pedig a játékos el fog gondolkodni azon, hogy ha ilyen smucigok velem, nem látják be, hogy nekem is kell, és hogy én is szeretnék ilyet játszani, biztos, hogy jó helyen vagyok én itt?
Mert azzal, ha nem adnak neki lehetőséget, hatalmasan bedől a "de jó szövetség ez, jól érzem magam itt" elv.
Akinél nem, ő persze még mindig maradhat abban a szöviben, és figyelheti ahogy a nagyok lecserélgetik frissre a cuccaikat.
A hozzászólást Darah módosította 2010.06.01. 08:16:40-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.72
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
407. hozzászólás - 2010.06.01. 14:07:49
Köszönöm a sok hozzászólást és véleményt! Összegyűjtöttem néhány kiegészítést, ha ezen felül további módositást szeretnétek, kérem, hogy egyszerűen, világosan írjátok le, minél kevesebb felesleges vitával, mert a tisztázott dolgok programozását már elkezdtük, szeretnénk még a találkozó előtt több épületet berakni.

Kincseskamra: a kihivható entitás maximális szintjét is növelje, ill. ha jól értem, volt egy olyan igény, hogy ne csak 1 nagy 1 kicsi epikust lehessen ölni, hanem bárhány kicsit vissza lehessen hivni egymás után?

Kennel
állat rezisztencia szintenként 0,3-mat ad
varázslatlenyelés: 1+játékosszint/60)*szakértelemszint
epikus harapás kiegészítés: Epikusok ellen a támadásuk feleennyivel megnő. Több állatnál az átlag számít.
intelligencia kiegészítés: Az intelligens kedvenc szorzót növeli, tehát pl. 50-es intelligens kedvencnél a szorzó 2,5x, ezt az 50-es intelligencia 3x szorzóra növeli.
hűség - ennyivel nő az állat maximális lehetséges morálja.
Fontos (ami sokaknak a leirásból nem volt egyértelmű): a 24. fölötti kennelszintek nem növelik a gyakorlással tölthető időt, és a kennel hatásfokát sem.

átokpiramis: ezt még nagyon nyitott témának érzem, további megbeszélést igényel.

mesteri építészet 2:
A térkapu 50 előfeltétel megszűnt.
Pontszám: 7.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
408. hozzászólás - 2010.06.01. 14:42:18
Par kerdes:
Alkimista Laborrol nincs konkretabb terv?
Visszahivhato epikusoknal mi gatolja meg, hogy ezt vegtelenitett dukatfarmolasra hasznaljak fel egyesek (kb. 2 dukat/nap sebesseget lehet hozni meg mindig) - mar felteve, ha az amugy kivanatos tobbszori visszahivas lesz megvalositva?
Terkapu az a jelen allapot szerint nem olyan epulet lesz, hogy az eros meg erosebb lesz tole a gyenge meg megjobban lemarad? Van egy szovi benne egy izomember es egy kicsit felresiklott kari. Novelik a terkapu szintet, akkor az egyik tobb LE-t fog szerezni mint eddig, a masik meg konnyen lehet, hogy kevesebbet.
Pontszám: 6.80
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
409. hozzászólás - 2010.06.01. 15:17:01
Melyik épületnél volt, hogy fogja növelni az Energiahsznosítás hatékonyságát? (vagy maximumát?)
Ezt ki ne hagyjátok! Kell ennek a szakinak az erősítés, főleg, hogy a kufáros eventben lehetelen lesz szerezni hozzá cuccot...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 8.07
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
410. hozzászólás - 2010.06.01. 15:23:17 (Válasz Kocos #408 hozzászólására.)
Epikus kincs dukátraváltása már rég le van korlátozva, asszem 20-at vesz be az AH-s, de 10.-től már egyre kevesebbet is ad érte.
Ezt a korlátot meg visszahívás nélkül is kilövi aki akarja. laza 3 hét egy epikuspüfölő szöviben
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.73
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
411. hozzászólás - 2010.06.01. 15:28:00 (Válasz Darah #406 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.06.01. 07:43:54

A kisebbnek nincs mit bedobjon, ha most kap tárgyat a sima epikből, azt sem tudja még használni, hova dobja be?
Egy ugyanakkoráért, vagy egy mégnagyobbért?
De a nagy sem hülye, főleg hogy nem epikfarmszöviben, hanem az otthon kiszedett epikcuccát azért dobja be, - ahelyett, hogy saját magának dukátra váltaná, már ha nem kell neki az a cucc, bár akkor ezt már kb. meg is tette - hogy a kisebbnek legyen tárgya, bedobni ugyanis csak ő tud, mert neki van mit.


Ha lehet, maradjunk a realitásoknál
Közel kétszáz olyan szövetség van, ahol több epiket ütöttek le, mint ahány tagja van a szövetségnek. Egészen pici szövetség is. Ha megnézed a 50. szint környéki karaktereket (már aki szövetségben van), 10-ből 9-nél látsz epikus cuccot. Erre kicsit túlzónak érzem a kijelentést (kiemelve) hogy "nincs".
50. szint alatt (miután eleve ott kezdődik az epikus szintje) meg nem tartom annyira súlyos problémának az epik ütést, hogy visszahívható epikusra legyen szükség.
Pontszám: 7.19
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
412. hozzászólás - 2010.06.01. 15:31:38 (Válasz Almási Viktor #410 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2010.06.01. 15:23:17
Epikus kincs dukátraváltása már rég le van korlátozva, asszem 20-at vesz be az AH-s, de 10.-től már egyre kevesebbet is ad érte.
Ezt a korlátot meg visszahívás nélkül is kilövi aki akarja. laza 3 hét egy epikuspüfölő szöviben


Oooo. Le vagyok maradva.
Azt hittem, hogy 1 dukatot mindig ad erte.
Pontszám: 4.87
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
413. hozzászólás - 2010.06.01. 15:36:00 (Válasz Kocos #412 hozzászólására.)
Én is úgy tudtam. Ha csak 20at lehet beváltani összesen az jó, de ha 20 után marad a fix 1 dukát, még mindíg megéri csinálni, nem is beszélve a "megvásárlásakor kapsz 10 aranydukátot"-tárgyakról.
Pontszám: 6.71
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
414. hozzászólás - 2010.06.01. 15:49:53 (Válasz Miklós #407 hozzászólására.)
Kincseskamra:
Az 1 nagy 1 kicsi epik alternatívája lehetne, ha a visszahívható epik egyszerűen csak időhöz lenne kötve. Pl 4 nap. Így ahol bármi okból nem tudnak már nagy epiket ütni, ott 4 naponta legalább a kicsit tudnák ütni. Valamint a régi tárgyakat sem kellene becserélni, mint Jerikó javaslatában.

Átokpiramis:
Lenne egy kicsit elrugaszkodottabb ötletem. A játékosok nagy része frusztrálva van, ha szivatják valamivel. Legyen ez akár folyamatos farmolás, tp tömés, pusztítás citadellája, stb. Az átok ami az építést gátolná, pont ilyen frusztrációt váltana ki. A javaslatom az lenne, hogy ne az építési potenciált csökkentse az átok, hanem a csökkentés helyett az átkozó tornyába épüljön be pluszban az építés bizonyos része. Tehát ha vki megátkoz, és építek 100 LE-ért, akkor ne az én építésem érjen 50 LE-t, hanem a 100 beépített LE mellett az aki engem átkozott, kapjon 50 LE-t a tornyába. Nem csak kevésbé frusztráló a dolog, de azok a szövetségek is profitálnak így a piramisból, akik még messze vannak attól, hogy övék legyen a HT birtoklás.

Általában véve a kínzókamrát is jobban viselik a játékosok, mint azt, ha LE-t rabolnak tőlük. Bár van aki a másik játékos direkt szivatását élvezi, szerintem ez a verzió kevésbé lenne bosszantó, és szélesebb körben lenne használható.

Emellett maradhatna persze az EH bónusza és a +20% rabolható LE is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.41
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
415. hozzászólás - 2010.06.01. 15:54:15 (Válasz Jeriko #411 hozzászólására.)
Nem az icipici szövikkel van a gond, mivel ők eleve sincsenek sokan, valószínűleg nem fognak szanaszét rohangálni sem szintben, sem epik ügyben.
Egyelőre. Később, ahogy meg nőnek, dehogynem.
A TOPszövik már valamennyire érintettek ebben.
A másodvonalbeli szövik, mint mi, szintén érintettek benne, úgy, hogy nálunk a szövitagság túlnyomó része VF-ezik, a nagyok is, tehát nem rohangálnak fel, és ütik fel az egekbe az epiket.
5-69-ig fedjük le a szinteket.
És máris vannak olyan tagjaink, akik beépültek, (nem köréépítgetéssel) és tárgyuk is van, csak épp nem tudják viselni.
Ha pedig nem tartottunk volna deréknagy epikverési szüneteket, hogy ne morzsolódjanak le az ütőképesek, akkor feljebb vertük volna az epiket, és még több olyan tag lenne, akinek van tárgya, de nincs tárgya, mert nem tudja használni.
Nem fog beváltani egy 35-ös lábú egy ajándékba kapott 45-ös cipőt 50-esre, hámercsak.
Nem fog beadni egy 35-ös tárgyszintű tag egy 45-ös tárgyat, hogy előjöjjön egy 55-ös tárgyszintű lény, akit pontúgy nem fog tudni ütni, mint a mostanit, de az cserébe ad neki egy az eddiginél is nagyobb tárgyat, amit még több ideig nem viselhet.

Nincs meg a megfelelő szintű cserealap a kisebbeknél.

Ha nem a szöviepik kezdésénél van a tag a szöviben, amikor a kisebb tárgyak esnek, (és nincs a szöviben, a legtöbb esetben a mostani kisebb szintű karik még pajzán gondolatok voltak, amikor a másodmezőnyös szövik elkezdték ütni az epiket) már sem tud olyan szintű tárgyat szerezni, amit saját szintjén viselhet, tehát cserélgethet.
A régebbiek azokat a szinteket rég kiütötték.

A vegyes tagszintű szövik problémája a visszahívhatóság, ezért kértük.
Spec. én ezért.

Másképp már nem tudom elmagyarázni...
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.26
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
416. hozzászólás - 2010.06.01. 15:59:33 (Válasz Ariel #414 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.06.01. 15:49:53
Kincseskamra:
Az 1 nagy 1 kicsi epik alternatívája lehetne, ha a visszahívható epik egyszerűen csak időhöz lenne kötve. Pl 4 nap. Így ahol bármi okból nem tudnak már nagy epiket ütni, ott 4 naponta legalább a kicsit tudnák ütni. Valamint a régi tárgyakat sem kellene becserélni, mint Jerikó javaslatában.


Ez a megoldás nekem is tetszik.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
417. hozzászólás - 2010.06.01. 16:07:21 (Válasz Ariel #414 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.06.01. 15:49:53
Lenne egy kicsit elrugaszkodottabb ötletem. A játékosok nagy része frusztrálva van, ha szivatják valamivel. Legyen ez akár folyamatos farmolás, tp tömés, pusztítás citadellája, stb. Az átok ami az építést gátolná, pont ilyen frusztrációt váltana ki. A javaslatom az lenne, hogy ne az építési potenciált csökkentse az átok, hanem a csökkentés helyett az átkozó tornyába épüljön be pluszban az építés bizonyos része. Tehát ha vki megátkoz, és építek 100 LE-ért, akkor ne az én építésem érjen 50 LE-t, hanem a 100 beépített LE mellett az aki engem átkozott, kapjon 50 LE-t a tornyába. Nem csak kevésbé frusztráló a dolog, de azok a szövetségek is profitálnak így a piramisból, akik még messze vannak attól, hogy övék legyen a HT birtoklás.


Bar az otlet nagyon tetszik, visszeles lehetoseget is latok benne. Erdemes lenne alaposan vegiggondolni.
Pontszám: 6.80
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
418. hozzászólás - 2010.06.01. 16:10:03 (Válasz Kocos #412 hozzászólására.)
Lehet ad egy dukátot, annyira én sem tudom, de egy dukátért már nem éri meg olyan szöviben maradni, ahol elesel az ismételhető küldetésektől, mert akkor még ott sincs az ember.
Jó szöviben meg nagyon sokfele oszlana az az egy dukát, az már vicc kategória
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.23
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
419. hozzászólás - 2010.06.01. 16:53:39 (Válasz Ariel #414 hozzászólására.)
Szerintem is mindkettő jobbra módosításítana. Nem lődöznék az átkot a bérenc szövik, mert nem lenne értelme, de egy jó kis adok kapok lehet belőle, ha folyik a verseny.

A kincseskamra ezezl együtt sántít, szerintem nem váltja be a hozzáfűzött reményeket.
Pontszám: 7.26
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
420. hozzászólás - 2010.06.01. 17:26:55 (Válasz Kocos #417 hozzászólására.)
Persze van pár visszaélési lehetőség, pl ha két szövi keresztbe átkozza egymást, és ezután 50%-al gyorsabban haladnak a toronnyal. Erre lehetne megoldás hogy az átkokért járó építés nap végén kerül elszámolásra és annyi felé oszlik, ahány szövetség megátkozta az adott karaktert, természetesen az átkok erősségének arányában. Így az eddigi példánál maradva, ha két átkot kapok, akkor a 100 beépített LE után az átkokért járó 50 LE kétfelé oszlik a két átok erősségének arányában.

Az átkot semlegesítő eszencia pedig csak a napi elszámolás után törölné az átkokat és a következő napra védetté tenné a karaktert az átkozás ellen.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.53
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője