Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
570 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
161. hozzászólás - 2010.04.20. 22:41:39 (Válasz Sesshomaru #159 hozzászólására.)
Szerintem meg sokkal egyszerűbb ha nem is lehetne elvinni kihívással kamrába...Elég elvetélt ötlet szerepjátékosi szempontból is. Aki kamrázni akar az támadjon rendesen.
(Mondom ezt úgy hogy én csak kihívást nyomok)

Ja és ugyanez vonatkozik a kihívásos ism küldire.
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 7.12
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
162. hozzászólás - 2010.04.20. 22:48:42
Idézet: Miklós - 2010.04.19. 21:31:21

Kincseskamrás felvetések:
Én nem érzem szükségét, hogy támadás pluszt adjunk az epikusok ellen, 2-3 fős szövetségek is könnyedén tudják az epikusokat verni, tehát kinek lenne erre szüksége?
A tókenezéshez nem ragaszkodunk (programozása úgysem lenne túl egyszerű), lehet akár arról is szó, hogy a magas kincskamra azt teszi lehetővé, hogy az aktuális epikus helyett egy korábbit hívjon vissza a szövetség.


És olyan verzió nem lenne lehetséges, hogy visszahívás és tóken rendszer?
Ha a visszahívott epikus is beleszámítana a 4 napos tókenidőbe, akkor semmivel nem gyorsulna az epikusozás, sőt, bőven lassulna, legalábbis a legnagyobb szintű szöviepik haladása.
A hozzászólást Darah módosította 2010.04.21. 07:18:00-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
163. hozzászólás - 2010.04.20. 22:53:37 (Válasz Sesshomaru #159 hozzászólására.)
Igen, ez a lényeg. Ha megunta, és már elég erős, akkor BÁRMIT megtehet.
Vegyünk egy példát:
a te szinteden mondjuk elég jó vagy és van 400 TÖ 400 SZÖ-d a többieknek átlagban 380-380. Okkal mondod magad erősnek. AZtán lesz egy "ingyen LÉ-s" karakter és ezen a szinten (tök mindegy mennyi idő alatt) felnyomja magát 1500 TÖ - 1500 SZŐ-re. (ingyen Lé-ből megteheti)
Akkor mit fogsz majd mondani? Ő kimaxolta az összes szakértelmét, aminek meg nincs maximuma azt is 100 fölé nyomta símán. Ekkor azt mondja: késza karakterem, kezdjünk el felfele ballagni. És agyonver mindenkit, lépi a szinteket.
Volt pár nagy nevű pók, aki 10 millió rabolt Lé fölött volt már akkor mikor a jobbak is csak 1-2 millát szedtek össze. Olyan előnyük volt, hogy mindenkit levertek. Sokan töröltek miattuk, mert ellehetetlínetétték más játékát. Nem csaltak, csak kihasználták a lehetőségeket.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 7.44
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
164. hozzászólás - 2010.04.20. 23:34:32 (Válasz Tiha #163 hozzászólására.)
És a napi kínzókamra termésből mit fejlesztesz?
Másnapra meg elhordják a nagyobbak, ha nem költöd el.
Ha meg már olyan erős vagy, hogy nem támadnak felülről, akkor meg tökmindegy, ugyanaz fog maradni a szitu.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.04
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
165. hozzászólás - 2010.04.21. 00:14:29 (Válasz Paco #160 hozzászólására.)
Valamit félre értettél. Feltolja a szakértelmeit 30-as szintig, és utána lesz mérhetetlen előnye. Az a taktika, hogy pár hónapig nem csinálsz semmit, csak az állatokat tolod felfelé a kennelben, és manakonstrukció, aukciós ház, már a kihívások kora előtt is jó taktika volt: maradsz a szinteden, lesz +200 KP-d, az állataid 10-15 szinttel magasabbak lesznek. A kihívás mindezen annyit változtatott, hogy az állatok kétszer vagy háromszor annyit fejlődnek(a kihívás sikerétől függően). Ha ezt még megdobjuk egy kamra bevétellel, akkor a következő dolgokat érheted el:
- elméletileg korlátlan mennyiségű ingyen LE(nem sok, de azért a semminél több)
- a jövendőbeli kennel bónusz miatt a lehető legmagasabb alapszintű állatok teljesen kimaxolt "szakértelmekkel"
- egy darab, általad választott közepes erősségű aukciós relikvia
- a szintednek megfelelő, maximális megölt entitás
- ha feltételezünk egy kisebb szövetséget, és egy viszonylag erős karaktert, akkor tucatnyi megölt epikus(ha két vagy három hasonló erejű karakter összeáll, akkor gyakorlatilag erőforrás használata nélkül)

Szerintem ez a taktika már a potya lé nélkül is erős. Szerepjátékosan sem hihető. Bár a Tp tömők miatt a gyakorlatban valószínű azért nem olyan drasztikus, mint amiket írtunk.
Talán valami olyan bónusz kellene inkább, hogy a kamra szintjétől függő számú nyert kihívásonként nőne egy már meglévő szakértelmed 1-el.

Idézet: Almási Viktor - 2010.04.20. 23:34:32
És a napi kínzókamra termésből mit fejlesztesz?
Másnapra meg elhordják a nagyobbak, ha nem költöd el.

30-as szintig simán feltolhatja a transzcendális projekciót addig, ameddig jól esik(szerintem 20 bőven fedez mindent, de ha egy kicsit lopnak belőle, akkor is tiszta hasznod marad).
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.78
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
166. hozzászólás - 2010.04.21. 02:00:29
aki kíváncsi arra, h mit lehet kihozni 30 szintnyi CSAK fejlesztésből, nézzen körül mostanság V2-n 30 és 40. szint között (környékén), és keresgéljen bajnoki medált. meg fog lepődni az illető a nyert csaták arányát tekintve. és ez már MOST egy kifizetődő taktika. ha e mellé még ingyen LE-t is kap a delikvens, ugyan ki fogja meg majd? 30-40 szint között már így is csak a brutál (több millió LE-t összeportyázó) pókok tudnak lépést tartani. és még mindig ott a történet másik oldala, hogy úgy kapnának LE-t, hogy nem kell hozzá tulajdonságra gyúrni.

még valami: szerintem a kihívás már most is borzasztó erős. pontosan azért, mert TP nélkül oldja meg az állatok fejlődését. beül vki egy szintre, és 2 hónapig csak állatokat fejleszt. a körülötte játszókhoz képest akkora előnye lesz, amit igen nehéz kompenzálni: elnyelés, sebzés stb. szerintem nem kell tovább erősíteni rajta.
A hozzászólást Blazek módosította 2010.04.21. 02:10:45-kor
Pontszám: 7.98
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
167. hozzászólás - 2010.04.21. 09:17:25 (Válasz Sesshomaru #165 hozzászólására.)
Azért induljunk már ki abból, hogyha eléri valaki a 40-es szintet, akkor nem hiszem, hogy 0-ás szakértelmekkel fog rendelkezni.Jobb esetben legalábbis nem.(Mert akkor vélhetően nem kihívásozna, vagy pedig szörnyű nehezen.)
Mindenen lesz x mennyiségű pont.
Aztán nekiállna "pihenni"...
Bár itt rövid kitérő a gondolatmenetben, mert egy mostani jelenséget is társítottál hozzá, ami persze később is befigyelne, de AZ már NEM attól lenne, hogy lenne esetlegesen a kihívás reformja.
Mostanság is van nem egy olyan, hogy szintben nem halad, csak manából épít napi szinten, kihívással tolja felfelé az állatokat, és AH.
Az is csal?Az nem erősebb, mint a szintje?
Akkor ennyi erővel igen.És ebből a szögből nézve már csak cseresznye lenne a torta tetején a dolog,hogyha még LE is járna érte.Mármint a kihívás általi bekamrázással.

"- elméletileg korlátlan mennyiségű ingyen LE(nem sok, de azért a semminél több)"

Ez a kettő éppenséggel kiüti egymást az értelmezés szintjén, mivel valóban nem sok, és így mégis több a semminél, DE nem korlátlan.Ha azt akarod,h korlátlan legyen, akkor NEM csinálhatsz mást, csak kihívást, és a fentebb általad is említett tevékenységeket.(Amiket megjegyzek újra, MÁR MOST is csinálnak emberek, és nem is kevesen.)

"Talán valami olyan bónusz kellene inkább, hogy a kamra szintjétől függő számú nyert kihívásonként nőne egy már meglévő szakértelmed 1-el. "
Ez így már egy kellemesebb felvetés, ha a módosításoknál tartunk.Bár akkor meg kellene adni a sávokat, hogy milyen szintenként nőne.Teszem azt minden +100 kihívásos győzelem után, vagy 150.
Ennek mértéke is x és relative, bármilyen érték behelyettesíthető ide.

"30-as szintig simán feltolhatja a transzcendális projekciót addig, ameddig jól esik(szerintem 20 bőven fedez mindent, de ha egy kicsit lopnak belőle, akkor is tiszta hasznod marad)."

Ha csak ennyin múlna a dolog, akkor ez a "kapu" is mindenki előtt nyitva áll(na) és megtehetné, hogy kevesebbet raboljanak tőle.
De ez már itt így és ebben a formában csak rongyrázás.

Summa summárum, részemről elfogadhatóan találnám, ha járna LE a kihívásos kamra után, de tp meg nem.
Csalás?Nem hiszem, de ez megint egyéni látásmód.
De ez is mindenki számára járható út lenne, ha akarná.Nem tűnik nagy dolognak, csak bele kell ölni az időt rendesen.

Ha meg már nagyon nem akarja senki sem a dolgot, akkor meg NE változtassunk ezen az egészen.
Maradjon akkor a mostani kihívás, és ne lehessen vele kamrázni, és LE se járjon érte.

És csak egy apró megjegyzés még a végére;bár nem a témába vágó:Ha valakinek nem tetszik egy-egy hozzászólás, akkor nem feltétlen a mínuszolós,lehúzós módszer a megoldás, mint ahogyan a saját hsz-eim végén láttam ma reggel.
Szerintem a netikettnek megfelelő formában, kulturáltan fogalmaztam, és érvekkel támasztottam alá a mondanivalómat, függetlenül attól, hogy ezzel ki és mennyi értene egyet.
Ettől még nem kell lehúzni a másikat érte....
Tessék írni és indokolni, ha valami nem tetszik.Szerintem.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 4.04
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
168. hozzászólás - 2010.04.21. 12:08:54
Bűvös kunyhó
Új maximuma: 50. 10. szint fölött az állatok vastag bőrének hatékonyságát növeli varázslatokkal szemben. Minden szint a VB hatékonyságát 2.5%-kal növeli, 50. szinten +100%-ra.

Ez azt jelenti, hogy hosszú távon a másodlagos szakértelmek teljesen értelműket vesztik... ez a cél, hogy legyen két tök értelmetlen szakértelem a játékban?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
169. hozzászólás - 2010.04.21. 12:49:01 (Válasz pityu #168 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.04.21. 12:08:54
Bűvös kunyhó
Új maximuma: 50. 10. szint fölött az állatok vastag bőrének hatékonyságát növeli varázslatokkal szemben. Minden szint a VB hatékonyságát 2.5%-kal növeli, 50. szinten +100%-ra.

Ez azt jelenti, hogy hosszú távon a másodlagos szakértelmek teljesen értelműket vesztik... ez a cél, hogy legyen két tök értelmetlen szakértelem a játékban?


Ugyan-ugyan.
1/ Nincs mindenkinek vastagbore.
2/ Masodlagos tamadasra nem ad bonuszt (igy a tobbesszam mindenkepp helytelen).
3/ 100-as vastagbor maxos kunyhoz ved 500-at es ezt a vastagbort en mar komolynak itelnem meg. 20%-ot siman sebzel varibol, ha magas a masodlagosod (jol gondolom, ugye?), erre jon az 5-15% sebzese a varinak. Ha utsz 4000-et a varival, akkor mar 300-900 sebzes bemegy.
4/ Ezeket az epueletek nem puszira osztogatjak majd. Top szoviknek is tobb mint egy ev lesz, mire mindent maxra huznak.
Pontszám: 8.70
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
170. hozzászólás - 2010.04.21. 14:54:18
Szerintem a másodlagosok már rég elértéktelenedtek.

Egyrészt, több módosítás született a játékban, ami a másodlagosok ellen hat:
- Vissza lettek véve (X szint felett fele, majd még kevesebb hatásuk van).
- Sebgyógyítás komolyan fel lett erősítve.
- Bekerült hogy 30-as sebgyógyítástól összes állatot lehet gyógyítani.
- relikviából 30 helyett 15 perc lett egy állat gyógyítása.

De a legnagyobb elértéktelenedést az entitások és epikusok okozták, akiknek durva másodlagosai miatt sokan igen magasra felhúzták a vastag bőr és/vagy sebgyógyítás szakijukat (gyak. kötelezővé vált). Így PvP harcban nagyon ritka, hogy bármi értelme legyen ennek a két szakértelemnek. A többi szakértelem fejlesztési költségét viszont rendesen megdobja.
Pontszám: 7.21
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
171. hozzászólás - 2010.04.21. 16:48:43 (Válasz Almási Viktor #158 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2010.04.20. 22:13:03
De hogyha ez úgyis egy gyenge, senki által nem használt dolog lenne, akkor simán be lehetne rakni, és még mellé az általad felsorolt dolgok bármelyikét is.


Szerintem pont ezt mondtam én is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
172. hozzászólás - 2010.04.21. 16:59:54 (Válasz Paco #167 hozzászólására.)
Nem értem. Először is miért 40-es szintet írsz? 30-tól van kihívás. 40-ig felesleges elrohanni. És nem kell minden szakértelemre tenni pontot, napi 30 PP-nek bőven elégnek kell lennie ahhoz, hogy 15 embert bekamrázz minden nap(csak nem kér mindig szingulárist meg szubtérit).
Ha valaki most áll meg a szintjén, akkor igazából csak annyit kap, hogy megnövekszik az állatai ereje. Hatványozva egyre kevésbé nőne a szintjük, bár a karakter környezetében azért még hasznosak lennének. De ha ezt a taktikát, ami nem igényel semmit(maximum türelmet, de ha unja magát, akkor legfeljebb nevel két másik karaktert, vagy ne adj Isten, olvas valamit), sem különösebb szaktudást, sem napi 10 percnél több játékot, miért kell még tovább erősíteni ilyesmivel?
"- elméletileg korlátlan mennyiségű ingyen LE(nem sok, de azért a semminél több)" Leírom annak, aki nem akarja megérteni: számoljunk naponta átlagosan 3000 lélekenergiával! Nem túl sok. Évente viszont már az 1 millát is meghaladja. Ennyi idő alatt már meglátszik a különbség. Persze ha nem az unokáidra akarod ráhagyni a karaktert, akkor nyilván nem fogsz folyamatosan gyűjtögetni.

Idézet: Paco - 2010.04.21. 09:17:25

"30-as szintig simán feltolhatja a transzcendális projekciót addig, ameddig jól esik(szerintem 20 bőven fedez mindent, de ha egy kicsit lopnak belőle, akkor is tiszta hasznod marad)."

Ha csak ennyin múlna a dolog, akkor ez a "kapu" is mindenki előtt nyitva áll(na) és megtehetné, hogy kevesebbet raboljanak tőle.
De ez már itt így és ebben a formában csak rongyrázás.


Mindenki megteheti, de aki bármi mást is csinál, az már ezen a szinten is simán több tízezer lélekenergiával rohangál. Ezzel a taktikával viszont soha nem látnál 10000 lélekenergiánál többet--> 20 vagy 30(nem ismerem a pontos képletét) transzcendális projekcióval levéded a kínzókamrából folyó lélekenergiát. De ha mondjuk kapsz 5000 lélekenergiát Tp nélkül, és abból 1000 leesik(a vereségért szintén nem kapsz Tp-t), akkor egyszerűen úgy veheted, hogy alapból is 4000 volt. V3-on már abból is hasznod származna, ha direkt hagynád, hogy ellopják, hiszen te is ingyen kaptad.
Egyelőre havonta durván 6-7000 lélekenergia szedhető össze Tp nélkül(ha átlagos helyezést feltételezünk mind a bajnokin, mind a kvízolimpián). Ha ennek a mennyiségnek a tízszeresét is meglehet keresni, az óriási táp lenne(talán a Tp tömők valamennyire kiküszöbölnék az e taktika által játszó játékosokat, bár ha valaki annyira nekivetkőzik, akkor akár az is előfordulhat, hogy nem sikerül neki a vereség). Minden játékban van olyan játékos, aki beéri azzal, hogy évek múlva lesz erős. Csak az állat még nem probléma, de a lélekenergia már az.
Szerintem szerepjátékos szempontból is sokkalta jobb, ha egy nem általad kiválasztott szakértelem nő meg 1-el x nyert csata után(ami 0, azt ki lehet hagyni ebből, mert ha például a szingulárisa növekszik, az szívás lenne). Sokkal hihetőbb, hogy a logikai játékokban és rejtvényekben egy végzetúr bölcsebb lett, és még többet tudott meg valamiről, mint az, hogy a sakkparti végén fejbe vágta az ellenfelét a táblával, és elvitte a kínzókamrába. Aki megnyer egy kihívást, még simán lehet gyengébb harcos, mint az ellenfele. Akár a többszöröse is lehet az ellenfél TÖ-je. Portyában is nyerhet a gyengébb, de akkor ott vagy nem volt lényeges a különbség, és valamelyik istenség felpártolta a gyengébbet, vagy a másik sérült volt.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.78
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
173. hozzászólás - 2010.04.21. 17:27:04 (Válasz Jeriko #170 hozzászólására.)
Még nincs, de lehet. (aprópénz lesz idővel fejleszteni)
Igen, azt benéztem.
Mi számít magasnak? 20-as másodlagos varim van, ha jól tudom, e felett esik drasztikusan a szakértelem hatékonysága, így tovább nem toltam.
Ez is igaz, viszont hosszú távon gondolkodtam, és mivel előfeltétele mesteri 2-nek, ezért épülni is fog nagy valószínűséggel. No meg a konstolás is egyre jobb lesz, 100 alatt vagyok még csak alap 200-as mágiával, de már 300K felett tolok egy nap, gondolom mit építhettek Ti odafent a 300 körüli alap mágiátokkal.

Jav: Nem Jerikonak szántam, hanem Kocosnak, csak mellényomtam.
A hozzászólást pityu módosította 2010.04.21. 17:28:43-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.31
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
174. hozzászólás - 2010.04.21. 17:41:39 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.16. 13:55:18
Alkímista labor
Ha kisajtolsz egy állatot, van rá esély, hogy találsz benne egy ún. elsődleges esszenciát (az esély az alkímista labor szintjétől függ), vagy esetleg egy speciális elhasználódó tárgyat (átokmegszüntetés, 10 perc támadhatatlanság). Az elsődleges esszencia segítségével szakértelmeidre átmeneti bónuszt kaphatsz (ezt a szakértelmeknél jelöljük). Ha egy állatot beidomítasz, felruházod a lélekkufárnál vásárolható esszencia implanttal, akkor az esszencia szerzésének esélye 100%, és a labor szintjétől függő mennyiséget kapsz.
Ezt nem egészen értem:
1.: Ha beidomítom, és felruházom implanttal, akkor lesz 100% az esély, ha ezt az állatot sajtolom?
2: Ezt az implantot miért lehet megvenni? LE/őskő/LGy
Kieg.:
3.: Előrelátahatólag milyen szakikra hat? (csak harci vagy más is?)
4.: Max fölé is növelhet?
Lehet, hogy evidens kérdések, de nekem valahogy nem tiszták.
A hozzászólást Pietrus módosította 2010.04.21. 17:45:37-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.94
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
175. hozzászólás - 2010.04.21. 18:07:41 (Válasz pityu #173 hozzászólására.)
Lord...khm...izé A másodlagosak 10-nél 10%-t sebeznek, majd 35nél érik a második küszöböt (15%) és a maxon 115-n pedig a 20%-t. Így állatsebzős varival 25-30% sebzés pakolható az állatokba. Bár ebben a témában Stubb volt a nagyon perfekt
A hozzászólást Piciklon módosította 2010.04.21. 18:08:28-kor

Pontszám: 7.85
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
176. hozzászólás - 2010.04.21. 18:12:38 (Válasz Piciklon #175 hozzászólására.)
ez nagyon nem igy van padawanom

10nel 10%, 20nal 15% es 110nel 25% (max). erre jonnek ra a varazslatok bonuszai.
hidd el, tapasztalat, anno kiszamoltam. a 110et meg Miklos mondta
Pontszám: 7.64
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
730 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
177. hozzászólás - 2010.04.21. 18:42:37 (Válasz Sesshomaru #172 hozzászólására.)
Nem tudom, bennem valami "tévképzet" élt abban a tekintetben, hogy csak mintha 40-től lehetett volna kihívásozni(vélhetően a kalandok kavartak bele ).
De akkor legyen csak 30.A lényegen nem változtatna, csak hogy még hamarább kezdődne a "móka".

Igen, ha ez lenne/lett volna, akkor abban már meg is egyezhetünk az írásod alapján, hogy nem igényel semmit sem, bárki számára elérhető lenne, csak 1 dolog kell hozzá:Idő(na meg türelem, és gyerek, akire örökül hagyod a karaktert. )
Lehet, hogy 1 év alatt 1 milla LE-t kap fejlődésre, de ha belegondolsz, 1 év alatt mindenki, akivel akkor indult, fényévekre lesz tőle..., és addig, ameddig gyűjtögetni akar(1év/1 milla átlag), addig marhára senkit sem zavarna.Elvegetálna, mint a pókok, csak még kevesebbet kérne enni.

Szerepjátékosi szempontok EDDIG nem nagyon érvényesültek eddig a VU-ban, hacsak azt az alapot nem véve alapul, hogy 2 kezed, 1 felsőtested, 1 fejed van.(kard-pajzs-felső-mágia.)
Plusz még az egyik kezeden lehet 1 gyűrű és 1 nyaklánc a nyakadba, valamint csizma a lábadra.
Ennyiben én itt már ki is látom merülni a nagy szerepjátékos vonalat,pedig magam már 12 éve szerepjátszom, mint játékos, és mint mesélő is.
Elég sok rendszert játszom, ismerek, használok...(de ez nem ide tartozik, off end.)

Ha már mindenképpen változtatás kell, és nem a LE javaslat kerülne fel, akkor ne kapjon se LE, se tp, ahogyan azt már fejtegettük.
Viszont a felvezetett szakértelem "bónusszal" maximálisan egyetértek.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 3.00
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
178. hozzászólás - 2010.04.22. 17:14:35 (Válasz Paco #177 hozzászólására.)
Idézet: Paco - 2010.04.21. 18:42:37
...Szerepjátékosi szempontok EDDIG nem nagyon érvényesültek eddig a VU-ban, hacsak azt az alapot nem véve alapul, hogy 2 kezed, 1 felsőtested, 1 fejed van.(kard-pajzs-felső-mágia.)
Plusz még az egyik kezeden lehet 1 gyűrű és 1 nyaklánc a nyakadba, valamint csizma a lábadra.
Ennyiben én itt már ki is látom merülni a nagy szerepjátékos vonalat,pedig magam már 12 éve szerepjátszom, mint játékos, és mint mesélő is.
Elég sok rendszert játszom, ismerek, használok...(de ez nem ide tartozik, off end.)


Az a vicces, hogy elvileg a galetkiknek(például a renegát galetkinek vagy az elfajzott galetkinek) négynél több végtagja van(valahol azt olvastam, hogy akár 14 is lehet nekik). Szóval szerepjáték még itt sem nagyon érvényesül. Egyébként a későbbiekben csinálhatnának valami plusz végtag növesztő szakértelmet, és akkor például lehetne hat karral rohangálni, mindegyikben egy-egy vámpírtőrrel

Amúgy a kínzókamrának szerintem a szintjével együtt kellene adnia szintenként valami egyedi horda bónuszt, vagy esetleg különböző jutalmakat "frakcióktól" függően(VF vagy EH, Varázsló vagy harcos, illetve hogy melyik térképésznél szolgált). Mivel ezek elvileg mind tudnak változni szövetség váltás nélkül(ha tényleg lesz megint térképezés), kellene rájuk valami korlátot tenni. Például ha valaki hordát vált hűség zálogával, akkor a saját bónuszát elveszti, és csak mondjuk egy hét múlva kapja meg a következőt.
A bónuszok meg például lehetnének ezek:

Gyémánt: kamra szintenként +5 kivégzés(nem drágítaná a többi szakértelmet, vagy akár tárgybónusznak jelezné), 5 szintenként +1% lélekszívás(tehát maximum 5) és szintenként +1 szerencse növekedés(szintén tárgybónuszként jelezve)

Zafír: szintenként +5 elnyelés vagy varázslat elnyelés(ez is választható lenne), maxos szinten +1 harci kör, vagy +1 harcolni kijelölhető állat

Rubin: Szintenként +5 erő, szintenként +1% bónusz a kritikus ütés szakértelemre, max szinten, ha akarnak, a pajzs helyett használhatnának még egy fegyvert, ami viszont nem lehet nagyobb szintű a te szinted +2-nél(Ellenfeled magasra emeli a fegyverét, a fagylovag kardjával gyorsan alulról támadsz. Eltaláltad, 260 sebzést okoztál. Ellenfeled még nem nyerte vissza az egyensúlyát, felé csapsz a szent ősi karddal. Talált, 130 sebzés. ) Azt nem tudom, hogy még kellene e rajta valamit variálni.

Smaragd: szintenként +1 taumaturgia, két szintenként +1% kritikus varázslat szakértelem, maxos szinten az egyik fizikai harci köröd is varázslat lesz(az Random, hogy melyik), és ebben a körben az állatok ugyanúgy támadnak.

Továbbá a kristály is kaphat valamit, például nem elégeti a manát, hanem elszívja, amivel megerősíti a varázslatát. A másik megoldás, hogy lemásolja a tulajdonosa képességét.

Szerepjátékos magyarázat: a rengeteg információból, amit legyőzött ellenfeleidből és a sok csatából szereztél, rájössz, hogy sokan Ghallán mérhetetlen mennyiségű tudással rendelkeznek. Közülük kerülnek ki a köztiszteletben álló tisztviselők, a hordák vezetői, és maga Zarnkod. De vannak a gonosz lények: némelyik entitás, térkapus szörny vagy akár az egyszerű levadászott lények is lehetnek valamiben jobbak nálad. Ha az ő tudásukat ötvözöd a sajátoddal, akkor különleges képességeket szerezhetsz- azonban mégis miért mondanák el a haláluk előtt.
Erre szolgál megoldással a kínzókamra tovább építése, ami további 25 mágikus szobával látja el az építményt. Azonban sajnos mindegyiket csak egyszer lehet személyenként használni, viszont az itt megölt lények összes tudásához hozzájuthatsz. Akármilyen lényt is ölsz meg, biztosan képes leszel a hordád igazi erejére rájönni. Azonban csak egyféleképp tudod újra használni a mágikus szobákat: el kell felejtened mindent, amit megtanultál tőlük.

Várom az észrevételeket
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.91
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
179. hozzászólás - 2010.04.22. 17:53:39 (Válasz Sesshomaru #178 hozzászólására.)
Na most... csak kettőt hasonlítanék össze.
Egyik a gyémánt, (milyen meglepő ) a másik a rubin.

Tegyünk fel egy mondjuk 5 plusz szintes kamratúlnövelést a mostani maxon.

Az azt jelenti, hogy a rubinnak +25 erő és 5 % krit ütés, a gyémántnak +25 kivégzés, vagyis 5*25= 125 ÉP-vel többről végzi ki az ellenfelét, + 5 szerencse?

Jól számolom?
A hozzászólást Darah módosította 2010.04.22. 17:57:18-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.61
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
180. hozzászólás - 2010.04.22. 17:58:18 (Válasz Sesshomaru #178 hozzászólására.)
Jó dolgok, de külön világ kellene hozzá
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.82
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!