Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
281. hozzászólás - 2010.05.28. 15:59:27
Kincseskamra
30-ik szint fölé építeni nem éri meg. A +20 lélekgyémánt epikusonként minimális. Magas szinten +1 teljesített kalandot jelent kéthetente.

Kennel
epikus harapás - Magas szintű epikusokat nem találnak el az állatok a szintkülönbség miatt, támadást is adjon a szakértelem, különben tovább folyik a légkarate.
regeneráció - Működik akkor is ha az állatok a kennelben vannak?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.52
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
282. hozzászólás - 2010.05.28. 15:59:41 (Válasz Let. #272 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.05.28. 15:23:53

Jeriko
Két esetet látok: 1) Nem építi senki a horribilis építési költség miatt. 2) Nagy sírás lesz, hogy nem lehet ellene védekezni, és örökre (nagyon hosszú időre) megszivathat egy vagy több szövetséget.


Az elsődleges esszenciával semlegesíthető lesz az átok, ha jól olvastam, amit Miklós írt.


Ja értem. És ezért építsünk többszázmilliót egy épületbe, hogy az illető elhasználjon egy esszenciát?
Pontszám: 7.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
283. hozzászólás - 2010.05.28. 16:01:23 (Válasz Jeriko #265 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.28. 15:00:57
Átokpiramis: 20. szint felett egy szint építési költsége már 5M körüli, 30. szintnél már 10Milliós. Hatása hasonló, mint a pusztítás citadellájának, csak a HT-re hat, és csak egy emberre. Viszont nem lehet semlegesíteni.
Két esetet látok: 1) Nem építi senki a horribilis építési költség miatt. 2) Nagy sírás lesz, hogy nem lehet ellene védekezni, és örökre (nagyon hosszú időre) megszivathat egy vagy több szövetséget.


Lehet ellene vedekezni, lasd alkimista labor.

Bűvös kunyhó: a meglevő szakértelem erősebbnek látszik.


Nem helyette van, hanem mellette. Igy nem kell erosebbnek vagy gyengebbnek lennie. Sot a szakertelemre hat, igy az azzal valo sszhasonlits teljesen ertelmetlen.

Kennel: Hűség is lényegesen gyengébb, mint a meglevő szakértelem.


Lasd fent. Nem helyette van, hanem mellette. Raadasul ha az epulet megvan, akkor utana az allat kvazi ingyen fejlodik.

Az intelligencia viszont öngerjesztő, és borzasztóan erős: 100-as intelligenciával már dupla TP-t kap az állat, azaz kétszer gyorsabban lép szintet, kétszer annyi pontot kap...


Amihez persze 200-as alapszint kell, de valoban nagyon eros. 0,5% is elegendo lenne.

Nem számoltam utána, de biztos vagyok benne, hogy adott érték felett egyre gyorsabban fog az állat szintet lépni (ez szorzódik, a szintlépéshez szükséges TP viszont lineárisan nő).


Itt viszont elfelejted, hogy a szaki korlátlanul nem fejleszhető egy állatnál.
Pontszám: 7.86
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
284. hozzászólás - 2010.05.28. 16:02:59 (Válasz Jeriko #282 hozzászólására.)
Én ugyan speciális eset vagyok, de nekem a v3-on kelleni fog a piramis Jeriko, mert ott energiahasznosítok. És vannak olyan rendesek a szövi társaim, hogy húznak is nekem is majd rajta egy picinykét... És vannak olyan gonoszok, hogy utána majd csak bírják szedni a jóemberek az átokeltávolítókat
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
285. hozzászólás - 2010.05.28. 16:04:03 (Válasz LanMaffia #278 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2010.05.28. 15:53:22
Tetszik az újítás, én csak az állatos dolgon problémázok, most akkor akinek magas szintű állata van mit tehet?

Idomít újakat mert azok gyorsabban kapnak szakit, vagy használja ezt, de fél év lesz mire rendesen összetápolja magát...


Mivel az alapszint nagyon korlatoz úgyis cserélgetni fog mindenki pár szintenként, ezért volaképp mind1 milyen szintű állataid vannak épp. Pláne, hogy miután bekerül nem azonnal lesz meg a 49-es kennel, mert egy rahedli LE.
Pontszám: 6.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
286. hozzászólás - 2010.05.28. 16:07:18 (Válasz Birka #270 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.05.28. 15:17:24
Mennyi az alap TP csatában? Ha jol tippelem 5 vagy 6 azaz ez a szaki 100-as alapszintű blökinél ad +5-6 TP-t csatánként. Én nem tartom ezt gyengének, sőt...

Mod.:
Jerikó tippre 10 TP-t mond 1 blökinél csatánként. Azért +10 tp/csata az már 100-as szintű cucc blöki felszerelésből!


100-as szaki = 200-as alapszint. Csak szolok.
Pontszám: 6.80
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
287. hozzászólás - 2010.05.28. 16:18:05
Alaposabban végiggondolva, egy nagyon komoly gondot látok: a kisebb (nem is annyira kicsi) szövetségek ebből az egészből kimaradnak. Ők még a meglevő épületeket sem tudták maxolni, pedig egy-egy 50. szintű épület építési költsége közel annyi, mint egy max-ra húzott épületekkel rendelkező szövetségé.

Ha ez így marad, aki teheti elhagyja a kisebb szövetségeket és megy a nagyobbakba. Akik pedig nem férnek be, végleg lemaradnak. Ebbe belegondoltál, Miklós? Talán 6-7 olyan szövetség van, amelyik 30 fölé tudta eddig húzni a gyógyító szentélyt.
Pontszám: 7.20
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
288. hozzászólás - 2010.05.28. 16:20:40 (Válasz Miklós #258 hozzászólására.)
Csatlakozom valakihez... (Birkához?) karácsony van.

A kincseskamra 30 fölötti része tényleg kicsit értelmetlen, de összességében nekem tetszik, és a többi új épület is, a finomhangolást a matekosok meg már úgy nézem bőszen csinálják.

Mostmár csak hamar-hamar.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
289. hozzászólás - 2010.05.28. 16:33:53 (Válasz Jeriko #287 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.28. 16:18:05
Alaposabban végiggondolva, egy nagyon komoly gondot látok: a kisebb (nem is annyira kicsi) szövetségek ebből az egészből kimaradnak. Ők még a meglevő épületeket sem tudták maxolni, pedig egy-egy 50. szintű épület építési költsége közel annyi, mint egy max-ra húzott épületekkel rendelkező szövetségé.

Ha ez így marad, aki teheti elhagyja a kisebb szövetségeket és megy a nagyobbakba. Akik pedig nem férnek be, végleg lemaradnak. Ebbe belegondoltál, Miklós? Talán 6-7 olyan szövetség van, amelyik 30 fölé tudta eddig húzni a gyógyító szentélyt.


Nekem tetszenek az új épületek, de én is ezt az egy komoly gondot látom. Ilyen horribilis áron nagyon kevesen fogják tudni használni ezeket.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 2.37
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
290. hozzászólás - 2010.05.28. 16:35:30 (Válasz Jeriko #287 hozzászólására.)
Jerikó, a gyógyszentély esete elég speckó.
Nem lehet, hogy nem nem tudtuk-tudták feljebb húzni, hanem nem akartuk feljebb húzni, mert elég idétlen működési elve van?
A hozzászólást Darah módosította 2010.05.28. 16:35:56-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
291. hozzászólás - 2010.05.28. 16:39:48
Kennelhez még egy kis adalék: 9 képesség került felsorolásra, mindegyik maximum az alapszint feléig érhet. Ha már maxos a kennel (ezt idő felhúzni, de szerintem ezzel fog mindenki kezdeni), az azt jelenti, hogy egy állatnak maximum alapszint/2*9 szakértelme lehet. Mivel szintlépésenként kap 4-et, ezért ha lépettszint*4 > alapszint*4,5, vagyis a lépett szint meghaladja az alapszint 1,125-szörösét (40. alapszintű állatnál 45-öt), már nem lesz mit fejleszteni. Szóval "egyenállatja" lesz mindenkinek, főleg alacsonyabb szinteken.
Pontszám: 7.20
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
292. hozzászólás - 2010.05.28. 16:41:07 (Válasz Jeriko #287 hozzászólására.)
Azt tudom elképzelni, hogy ezt tendenciaként szeretné is elérni Miklós. Hogy a 70-80-as karakterek már verődjenek a top 2. vonalát képező szövikbe, ne mindenfelé kolbászoljanak, jelentősen felborítva minden építési, háborús, stb erőviszonyt (nem beszélve az epicekről).
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.01
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
293. hozzászólás - 2010.05.28. 17:09:59
Egyetértek Byzonnal És ez így lesz jó. Jó érzés lesz nézni, ahogy a "kisebbek közötti" mostani élszövetségek, akik egy-két magas szintű tag építésére támaszkodva jutottak a csúcsra, sorra roppannak össze, ahogy az építőmester kilép, mert nem éri meg maradnia... az epikusban hónapokra lemaradnak, hisz már nagyon fönt jár a szörny szintje, és a terminátor segítsége nélkül már nem bírnak vele, a szokásos építési tempó negyedére esik vissza, mert nincs olyan aki napi 1-2 millát épít... Sürgős újraszervezésre lesz szükségük. Ez most szépen fel fogja kavarni a vizet, újfent Mostmár azoknak a szövetségeknek is lesz esélyük, akik eddig a háttérbe szorultak, hisz nekik már megvan a saját rendszerük, és nyugodtan haladhatnak a megszokott tempó szerint
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.35
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
294. hozzászólás - 2010.05.28. 17:10:58 (Válasz Byzon #292 hozzászólására.)
Szerintem is az lehet, és ez voltaképpen jó dolog.
Nagyon jók ezek az új épületek, jóval változatosabb lesz tőle a játék, és végre a nagy kariknak is lesz céljuk jó sokáig.
Megint lehet tervezgetni, döntéseket hozni, tök jó
Még sok ilyet Beho, és életem végéig végzeturazni fogok
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.07
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
295. hozzászólás - 2010.05.28. 17:17:59 (Válasz Miklós #258 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.05.28. 14:27:04
Itt egy frissebb verzió az épületekről. Módosítások történtek a javaslataitok alapján.

Átokpiramis
Új maximuma 50. Ha megátkoztok valakit, a piramis 20. szintje fölött minden szint 5%-kal csökkenti a célpont építési hatékonyságát a Hatalom Tornyában. Ha pl. 40-es a piramis szintje, a megátkozott játékos feleannyit fog a saját HT-jébe építeni, mint egyébként. Ha egy játékost többen átkoznak meg, akkor az építésnél a legerősebb átok érvényesül. Emellett 20 fölött a piramis minden 2 szintje után eggyel növeli az energiahasznosítást (ha megvan a szakértelem).
Az átkot jelölhetjük olyan formában, hogy a HT építésénél XY 100% bónuszt kapsz az építkezésre az fehér helyett pirossal jelenik meg. 20. szint fölött az átkozható célpontok száma nem nő.


Akkor a meglévő funkciója mellé jön ez be, ha jól értem. Azaz a megátkozottól 20%-kal több LE-t lehet zsákmányolni, és csökken a HT építési hatékonysága?
Szerintem amúgy ebből lesz felháborodás. Egy kevéske VP-ért meg lehet átkozni valakit (akár egy egész szövetség nagy részét), úgy hogy lehet hogy még védekezni sem tudnak ellne. Tudom van épület amivel van esély találni egy olyan egyszer használatos tárgyat, amivel le lehet szedni, de azt is építeni kell, és még szerencse is kell, hogy találjon az illető. Nagy nehezen talál egyet (állatot kell sajtolni és még akkor sem biztos), örül is, mint a fene, és lám fél óra múlva putty, átok vissza. Biztos jó ez ebben a formában?

Mód:

Még egy valami eszembe jutott. A manapság elterjedő szövetségi kitelepüléssel is komolyan lehet szivatni másokat. A régi szövetségben maradt már csak bohóckodó karakterek kútból húzzák az átokpiramist, és szépen lövöldözik a konkurenciát mindenféle hátrány nélkül. (nem célzok az Exodusra, hiszen ott egy karakter van, még kutat sem tud üríteni, és az AL-re nem jellemző a szándékos károkozás, de másnak simán eszébe juthat ez a kis "móka")
A hozzászólást pityu módosította 2010.05.28. 17:39:46-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.44
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
296. hozzászólás - 2010.05.28. 17:23:00 (Válasz Jeriko #265 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.28. 15:00:57
Átokpiramis: 20. szint felett egy szint építési költsége már 5M körüli, 30. szintnél már 10Milliós. Hatása hasonló, mint a pusztítás citadellájának, csak a HT-re hat, és csak egy emberre. Viszont nem lehet semlegesíteni.
Két esetet látok: 1) Nem építi senki a horribilis építési költség miatt. 2) Nagy sírás lesz, hogy nem lehet ellene védekezni, és örökre (nagyon hosszú időre) megszivathat egy vagy több szövetséget.


És ettől majd újra fellendül az élet a nagyobb szövikben is, a HT birtoklásáért való küzdelem már nem csak az első 3-5 szövi magánügye lesz, hanem a többieknek is lesz esélye, hisz jelentősen le tudják csökkenteni az épp hatalmon lévő szövetség építési sebességét, és ők is fel tudnak jönni. Emiatt háborúk fognak kirobbanni, és megint lesz egy kis izgalom a felső rétegekben is. Lesznek itt még talán olyan háborúk is, mint anno az Azúr Légió és a Tökéletes Gyémánt küzdelme a első világon... az is mekkora szenzáció volt! Még itt a nagyfórumokon is az volt a téma egy jó ideig... Szóval az is lehet, hogy még ezeken a fórumokon is feljebb lendül az élet kicsit
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 6.91
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
297. hozzászólás - 2010.05.28. 17:42:42 (Válasz pityu #295 hozzászólására.)
Pityu, logikailag számomra a legvalószínűbb eset: sz@rrá lövik ezekkel a Tyrant, TGy, ELIT, AL, Ösvény stb tagjait. Feltehetően nem nagyon fognak a közelébe férni a HT-nek egy ideig, ez 100%-ig jól is vagyon így. De ez akkor és csak akkor lehetséges, ha a 2. vonal szépen összefog, és megosztja egymás között a HT-t, meg a kamrázódásokat. Ez esetben a top szövik egy időre elköszönhetnek valószínűleg a HT-tól, de ők egyrészt kaptak már ebből előnyt eleget, másrészt vakolják csak szépen az új épületeket. Amennyiben nem jön létre összefogás, akkor káosz és anarchia következik, aminél borítékolhatóan a toppok nyújtanak kezet egymásnak, és akkor feltehetően az ő korszakuk folytatódik. Illetve az is lehet, hogy hidegháborús egyensúly jön létre. Majd meglátjuk. De elsőre nekem ez ebben a formában tetszik.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.01
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
298. hozzászólás - 2010.05.28. 17:44:48 (Válasz Mangetsu #296 hozzászólására.)
Idézet: Mangetsu - 2010.05.28. 17:23:00
Idézet: Jeriko - 2010.05.28. 15:00:57
Átokpiramis: 20. szint felett egy szint építési költsége már 5M körüli, 30. szintnél már 10Milliós. Hatása hasonló, mint a pusztítás citadellájának, csak a HT-re hat, és csak egy emberre. Viszont nem lehet semlegesíteni.
Két esetet látok: 1) Nem építi senki a horribilis építési költség miatt. 2) Nagy sírás lesz, hogy nem lehet ellene védekezni, és örökre (nagyon hosszú időre) megszivathat egy vagy több szövetséget.


És ettől majd újra fellendül az élet a nagyobb szövikben is, a HT birtoklásáért való küzdelem már nem csak az első 3-5 szövi magánügye lesz, hanem a többieknek is lesz esélye, hisz jelentősen le tudják csökkenteni az épp hatalmon lévő szövetség építési sebességét, és ők is fel tudnak jönni. Emiatt háborúk fognak kirobbanni, és megint lesz egy kis izgalom a felső rétegekben is. Lesznek itt még talán olyan háborúk is, mint anno az Azúr Légió és a Tökéletes Gyémánt küzdelme a első világon... az is mekkora szenzáció volt! Még itt a nagyfórumokon is az volt a téma egy jó ideig... Szóval az is lehet, hogy még ezeken a fórumokon is feljebb lendül az élet kicsit


Szerintem ezt gondold át. Eddig is pont ugyanakkora lehetősége volt minden szövetségnek HT-t építeni, mégis csak 5-6 szövetség jutott el a birtoklásig. Szerinted kinek lesz előbb maxos átokpiramisa, az AL-nek, vagy a kisebb szövetségeknek? Vagy kinek lesz előbb esszenciatermelő épülete, a Tyrantnak vagy a kisebb szövetségeknek?
Kb. az fog történni, mint anno a citadellarács: a nagyok megegyeznek hogy nem szivatják egymást, a többiek meg lemondhatnak örökre a HT-ról (picivel kevesebb esélyük lesz a birtoklásra, mint eddig volt).
A forgatókönyv kb. az lesz, hogy az átokpiramist senki se fogja építeni, mert mindenki a kennelnek, kincseskamrának, térkapunak áll neki. És nyilván a nagyobb szövetségek előbb is lesznek kész vele. A kisebb szövetségeknek eszébe se fog jutni a HT, mert 5 évre elegendő egyéb építenivalójuk lesz.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.05.28. 17:49:59-kor
Pontszám: 7.20
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
299. hozzászólás - 2010.05.28. 17:46:58 (Válasz Byzon #297 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.28. 17:42:42
Pityu, logikailag számomra a legvalószínűbb eset: sz@rrá lövik ezekkel a Tyrant, TGy, ELIT, AL, Ösvény stb tagjait.


Némileg nagyobb esélyt látok arra nézve, hogy a Tyrant, TGy, ELIT, AL, Ösvény stb-nek előbb lesz magas szintű átokpiramisa, meg az is, ami az esszenciát termeli - te nem?
Pontszám: 7.20
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
300. hozzászólás - 2010.05.28. 17:49:19 (Válasz Byzon #297 hozzászólására.)
Ha LE rablási bónusszal együtt van ez a hatás, akkor a kristályt ütőknek (top nagy részére igaz) nem éri meg átrakni az átkot, szerintem többet érek, ha a kristályokon marad. Könnyen lehet, hogy a top ezt építeni sem fogja soha. Hacsaknem azért, mert az általad említett másodvonal szétlövi őket, és ők is összefognak, hogy bombázzák a másodvonalat. Eljő az atomkorszak...
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.44
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!