Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
81. hozzászólás - 2010.04.17. 20:00:19 (Válasz BlackSheep77HUN #80 hozzászólására.)
Egy magasabb szintű szövi, mint az Azúr vagy mi lazán tudja az epikeket akár naponta is kiütni, de kétnapi rendszerrel még inkább. Egy epik leütése momentán nálunk 50-60 perc és csak 5-6 fő csapkodja. Ezzel semmit nem gyorsulna az epikek leverésének a sebessége. Ha egyedül esnék neki az epiknek 3 óra alatt végeznék vele és a kincseskamra miatt ezt akár naponta megtehetném.
Hátrányosan szerintem nem érintené az általad említett szöviket, lévén ott is ugyanúgy kapnak bónuszt a gyengébbek, sőt, gyorsulna az epikütésük és több epikus cuccot találnának.
Pontszám: 8.53
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
82. hozzászólás - 2010.04.17. 20:25:26
Persze az élmezőnyben lehet, hogy nem okozna különösebb gondot, de a középmezőnyben igenis döntő lehet a taglétszám. És ahogy írtam azoknak meg egyenesen hátrányt jelentene akik nem rohantak az epikkel és csak annyit ütöttek le amennyit feltétlenül szükséges volt, vagy csak annyit amennyit a szövetség összes tagja még elbírt.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.97
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
83. hozzászólás - 2010.04.17. 22:11:43 (Válasz BlackSheep77HUN #80 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.04.17. 19:55:25
Már hogyne járna. Egy magasabb taglétszámú szövetség így sokkal gyorsabban tud epikus kincseket szerezni. Arról nem is beszélve, hogy ha a szabály az éppen aktuális epikus szintjéhez igazodna, vagy ahhoz a 2-5 fős elithez. Lenne olyan szövetség akik 1-2 óra alatt leverik az epiket.
Míg a többiek továbbra is szenvednének vele. Azokra meg élből hátrányos lenne akik ésszel taktikusan csak annyi epiket ütnek le amit még a szövetség leggyengébb tagja is tud ütni. Így Ők a Kocos féle javaslatból abszolút ki lennének zárva, csak azért mert ésszel játszanak és nem rohannak előre.


Ez nekem kicsit ellentmondásos... lehet h azért mert késő van, vagy mert egyszerűen nem tudok mondatot értelmezni, de a "Míg a többiek továbbra is szenvednének vele" mondat nem állja meg a helyét ha a többiek kapnak bónuszt, vagyis nem szenvednek vele, hanem a bónuszuknak köszönhetően tudják ütni az epikust.
A bónusz nyilván nem szövetségi tagok szintjéhez, hanem az epikus szintjéhez lenne viszonyítva így akár egy 20 fős szövi minden tagja is kaphatna bónuszt, csak azért mert gyorsan haladnak az epikussal, és annak a szintje meghaladja az övékét.
Ehhez nyilván át kell esni egy szívós szakaszon, de utána lehet csapkodni mindenkinek a dögöt.
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 5.29
kedvelt tagCsagaryFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
84. hozzászólás - 2010.04.17. 22:34:58
egy másik fórumba már felvetettem pár épület ötletét hátha lehet használni valamit belőlük:

az energiakristályosító mintájára lehetne : olyan ami aranydukátot,kristálypontot,lélekgyémántot,sőt még olyan is amelyik LE-t ad,ugyanezen az elven működve 1.szint/100 erőforrás/1et ad

a 2 pajzsnak is lehetne alternatívája: olyan amelyik támadáskor ad %ot a portyára ha nyersz és olyan ami védekezésből adna +%ot ....ez persze a vesztő félnek nem kellene jelentkezni (kb úgy müködne mint a kreatív)

egy olyan épület amit felépítve a saját hordádra is tudsz portyázni

egy olyan ami morált adna az állatoknak (első szinten 24h-ként egyet és 1-2óránként adna 1et a max szinten)

a palota alternatívájaként az eladásokat is lehetne "drágítani"

egy lebontható épület amivel lehetne a KH ellen harcolni (kisebb szintű) szövinek is

az akadémiát is lehetne még építeni új szakikkal együtt
Pontszám: 6.04
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
85. hozzászólás - 2010.04.17. 22:39:39 (Válasz Csagary #84 hozzászólására.)
a saját hordásat húzd ki, az tuti nem lesz megcsinálva, arra ott a fertőzés
elég nagy felháborodás lenne, ha egy épület elvenné az ő "kiváltságukat"
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 8.71
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
86. hozzászólás - 2010.04.17. 23:13:12 (Válasz Sharpa #83 hozzászólására.)
Lehet rosszul fogalmaztam, de az alacsony taglészámú szövetségekre gondoltam. Ők mindenképpen hátrányban lennének a nagyobb taglétszámú szövetségekkel szemben hiszen összességében kevesebb "bónuszt" kapnak.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.55
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
87. hozzászólás - 2010.04.17. 23:17:12 (Válasz BlackSheep77HUN #86 hozzászólására.)
a többi épület nem rossz, a támadás meg nem függ a létszámtól
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 7.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
88. hozzászólás - 2010.04.18. 00:05:13 (Válasz Blazek #73 hozzászólására.)
Idézet: Blazek - 2010.04.17. 19:01:13
és mi ezzel a baj? [...] kinek nem tetszik, hogy nem tud epikust ütni, az tegyen ellene önerőből, ne sírjunk már ki erre is a játéktól segítséget.


Neked is erosen tudom javasolni az emlitett topik olvasgatasat. Eleg sok ember van akinek ez problema. Nem a jatektol "sirunk" ki segitseget, hanem lesz egy epulet amit eleg komoly koltsegbol kell majd felhuzni, es lehetne ez az egyik funkcioja. Nem ingyen lenne, nem ajandekba, csupan egy fejlesztesi irany.
Pontszám: 6.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
89. hozzászólás - 2010.04.18. 00:09:27 (Válasz BlackSheep77HUN #80 hozzászólására.)
Idézet: BlackSheep77HUN - 2010.04.17. 19:55:25
Azokra meg élből hátrányos lenne akik ésszel taktikusan csak annyi epiket ütnek le amit még a szövetség leggyengébb tagja is tud ütni. Így Ők a Kocos féle javaslatból abszolút ki lennének zárva, csak azért mert ésszel játszanak és nem rohannak előre.


Ketsegbevonhatatlanul ez a legjobb taktika. Akinek esze van ezt csinalja.
Ugyanakkor megfigyeltem, hogy van egy torpe minoritas a jatekban amelyik szeret haladni a jatek celjaiban. Nekik lehetne segitseg a plusz tamadas, mig a taktikus csapat addig esetleg epithet mast, ezzel egyszerre egy ujabb zsenialis taktikai elemmel bovitenek tarhazukat es a hatranyuk is mersekeltebben jelentkezne.
Pontszám: 6.90
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
90. hozzászólás - 2010.04.18. 00:15:11 (Válasz Kocos #88 hozzászólására.)
persze Kocos, mivel panaszkodni valamiért, meg kisírni valamit mindig a legegyszerűbb dolog. számtalan lehetőség van arra, hogyan üssön a karakter epikust, ne kelljen már ehhez is egy újabb épület. ez olyan, mintha én 1. szinten 30as csapdakészítést, meg sajtolást szeretnék, és ezért megkérem a fejlesztőket, hogy adjanak már egy épületet nekem, ami ezeket biztosítja. oké, építeni kell hozzá, de megkapom. az epikus ugyanez. ha a szövetséged nem rohan előre, vagy olyan szövetségben vagy, ahol odaérhetsz az epikusra, akkor oda fogsz érni. idővel. ha meg nem, akkor még mindig van a másik út. fel van építve a játék valahogy, ne akarjunk már mindig mindent odaadni azoknak, akik eddig nem jutottak hozzá, mert a szintjük pl nem teszi lehetővé. az entitást 30. szinttől lehet ütni, a kaland pedig 40. szinttől van, sírjanak a kis szintűek (1-39) kalandokért?
Pontszám: 7.09
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
91. hozzászólás - 2010.04.18. 00:26:42 (Válasz Blazek #90 hozzászólására.)
Ertem amit mondasz igazad is van. 50. szintu ember ne akarjon 100. epikust utni (V4-et kiveve). A problema ott van, hogy a szovetsegek heterogenek. Az eros karik mar kardelre hanyjak a 100-as epikust, a gyengek meg hozzaszagolni sem tudnak. Es igy nem tudnak olyan epikust talalni, ami az egyiknek kihivas, de a masiknak is utheto.

Amugy a javasatomnak van egy komoly hibaja. Az egesz szovetseg egyutt erosodik, igy a heterogenitast nem csokkenti, csak abban az esetben, ha a legerosebb karakterek talalati esely mar nem no a plusz tamadasnak koszonhetoen. Ugyanakkor a gyakorlatban ezeknel a szovetsegeknel inkabb az valoszinusitheto, hogy eloremennek ennyi epikust, hogy pont szamitson.

A kisirni dolgot tovabbra sem tudom elhelyezni a kontextusban, nem egy bonuszrol van szo, nem egy konnyitesrol, hanem egy jovendobeli epulet funkciojarol. Gondolom azt te sem ellenzed, hogy az epueletek magasabb szinten is birjanak funkcioval. Panaszkodasra sem emlekszem igy hirtelen, esetleg frissithetned a memoriamat, hogy melyik hozzaszolasban kovettem el.
Pontszám: 5.92
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
92. hozzászólás - 2010.04.18. 00:31:37 (Válasz Blazek #90 hozzászólására.)
bocsi de ezt meg kell kérdeznem:
te normális vagy?

nem hiszem hogy ugyan azzal a játékkal játszunk
1, nem volt szó új épületről, csak arról h a bekerülő épület adhatna ilyen bónuszt
2, megnézem ha 1-es szinten felépitesz egy oylan épületet ami az általad emlitett szakértelmeket megadja (hány vadászat kell a szintlépéshez?)
3,az h az entitás 30. szinttől van az nem reális... szted sok játékos hányadik szintek kezdte? 80-90? mert éppen akkor lett berakva, azok akik 30. szinttől kezdik ütni mekkora előnyt kapnak ezzel?
4, entitás szintén
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 3.72
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
93. hozzászólás - 2010.04.18. 00:44:55 (Válasz Sharpa #92 hozzászólására.)
Sharpa: 90. szintűként 200+ szintű epikust ütni reális? (ez volt Kocos példája, azért írtam ezt) az általad emlegetett 30. szintűek epikust sem akarnak ütni...

Idézet: Kocos - 2010.04.18. 00:26:42
Amugy a javasatomnak van egy komoly hibaja. Az egesz szovetseg egyutt erosodik, igy a heterogenitast nem csokkenti, csak abban az esetben, ha a legerosebb karakterek talalati esely mar nem no a plusz tamadasnak koszonhetoen. Ugyanakkor a gyakorlatban ezeknel a szovetsegeknel inkabb az valoszinusitheto, hogy eloremennek ennyi epikust, hogy pont szamitson.


ebben igazad van. ez viszont nem biztos, hogy az epikus hibája. azt hiszem pont te írtad, hogy az AL homogén szintek tekintetében. mi V2-n sajnos/hála az égnek a háborúk miatt kénytelenek vagyunk/voltunk széthúzni a mezőnyt, hogy egyáltalán háborúzni tudjunk. ez azt jelenti, hogy van 90. szintű tagunk, meg van 32. szintű is. szerintem úgy nem nagyon lehet megcsinálni egy épület-funkciót, hogy 60 szintet kompenzáljon.

Idézet: Kocos - 2010.04.18. 00:26:42
A kisirni dolgot tovabbra sem tudom elhelyezni a kontextusban, nem egy bonuszrol van szo, nem egy konnyitesrol, hanem egy jovendobeli epulet funkciojarol. Gondolom azt te sem ellenzed, hogy az epueletek magasabb szinten is birjanak funkcioval. Panaszkodasra sem emlekszem igy hirtelen, esetleg frissithetned a memoriamat, hogy melyik hozzaszolasban kovettem el.


te írtad, hogy olvassam át a megfelelő topicot, ezért gondoltam, hogy ott ilyesmit olvasnék, nem rád értettem a panaszkodást. a kisírás meg hát... ismerünk temérdek olyan szabályt/korlátozást a beho részéről, amit komoly "sírás" után/miatt sikerült betenni a játékba.
A hozzászólást Blazek módosította 2010.04.18. 00:52:28-kor
Pontszám: 5.13
népszerűSharpaFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
94. hozzászólás - 2010.04.18. 00:50:13 (Válasz Blazek #93 hozzászólására.)
miért ne akarnának?
Üdv: Sardullah Sharpa
Pontszám: 5.26
fórumozóBlazekFérfi
Végzetúr mester
337 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
95. hozzászólás - 2010.04.18. 00:53:15 (Válasz Sharpa #94 hozzászólására.)
oké igazad van, akarnak. én meg akarok sajtolást/csapdakészítést 1. szintre. de maxosakat ám.

jah igen. és tudnak is. ha nem AL-be TGY-be stb. lépnek, hanem egy szintjüknek megfelelő szövetségbe.
A hozzászólást Blazek módosította 2010.04.18. 00:55:04-kor
Pontszám: 6.51
népszerűtlenBagolyeszFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
96. hozzászólás - 2010.04.18. 01:40:21
ne is haragudjon a világ! 4, 100 koruli állatom van. éppen most kezdtem ujak nevelésébe. erre Miklós odacsap ezzel a kennelel. Nos, természetesnek venném, sot kovetelem a visszamenoleges hatást! Remélem Miklós elgondolkozol ezen! Most sajtoljam ki a kornyék egyik legjobb állatait? Na ezt nem gondolhatod komolyan. Jahh és a francnak idomítottam az újakat egy valag leért?
V2. Bagoly

A Martalócok oszlopos tagja.
Pontszám: 2.73
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
97. hozzászólás - 2010.04.18. 07:34:49
Epik ütés.

Az reális, hogy kívülről megmondja valaki, hogy te nem mehetsz ebbe a szövibe?
Hiába esetleg ott játszik az is, aki téged idehívott, megismertetve veled a játékot, és tudna segíteni, mit hogy csinálj, nem, szétültetnek, mert valaki úgy látja, hogy ez neki nem tetszik?
Persze, van skype, msn, de ehhez ugye VU sem kell, dumálni bárhol lehet.

És az reális, hogy, egyre nagyobb tagszintskálán mozgó szövetségek ütik ugyanazt az egyfelé (felfelé) növő lényt?

Ugyanígy az aukció.

Vagy mondjam a bajnaki viadalt?

Kifejezetten jellemző VU hiba. "Átfolyó" rendszer helyett, ami abból állna, hogy egy szintig nem csinálhatsz valamit, aztán csinálhatod, aztán azt már nem csinálhatod, hogy azt az utánad jövők csinálhassák, de csinálhatsz mást, amit viszont ők még nem csinálhatnak.

Helyette van a "zsák" rendszer, ahol egyre több játékos csinálja ugyanazt, horribilisan eltérő kapacitással, amire a kisebbek csak néznek, hogy ezt most hogy?

Egyszerűen nem kezeli a szintbéli eltéréseket.
Kiballanszolják nagyszintre, (úgy ahogy) de odáig nem jutunk el, hogy összkép is nézve legyen, milyen hatást ér el ez a majdnemlegnagyobbaknál, középen, és a kisebbeknél, no és persze szövetségi szinten.

Márpedig a játékos utánpótlás kicsi. Kisebb, mégkisebb, kezdő.
Ha tetszik ez, ha nem.

Mindenki a legjobban akar játszani, és a legtöbb lehetőséget kihasználni. És azt nem úgy lehet elérni, hogy szövetséget alapítok, aztán építek, mint a hülye. Ez ment a játék elején, már nem megy.

Nem kell TGY, vagy AL szintre menni, a tagszintspektrum mindenhol egyre szélesebb, tekintve, hogy hetvenes játékosok nem akasztódnak le a szögről, azoknak is fel kell nőni addig, viszont talán épp az ilyen túrót a kicsiknek mentalitás miatt kevesebben érnek fel oda, mert inkább abbahagyják.
Ugyanis legnagyobbak már ők sem lesznek.

Viszont maga a támadásadás epik ellen, amit Kocos javasolt az tényleg édeskevés.

Sokkal jobb lenne szerintem egy jól beszabályozott, lehetőleg kiskapumentesített epik visszahívhatóság, amire szintén vonatkozhatna a tókenbónusz, azaz a négynapontai ütés is, épp úgy, mintha "nagyepik" lett volna ütve, és nem visszahívott kisebb.
Lassulna az epikütés, a szövi bármely tagja ismét élvezni tudná az együtt csinálunk valamit élményt, legalább azokkal, akik szintben közel állnak hozzá, ami most fehérholló státuszban van, a szövetség gyak. annyiból áll, hogy játékosok összeterelt halmaza.
Eldöntjük mi épüljön, és ennyi a szövetség szerepe.
Bármilyen hülyén hangzik, klasszisokkal több interakcióm van más hordák tagjaival, mint a saját szövetségem tagjaival. Pedig én még legalább az epikünket tudom ütni. (hehe)

Fentebb jelzett topicban már egész életrevaló ötletek kalapálódtak össze, csak valamiért nem mozdult tovább egy lépést sem a dolog.

Az új épületekkel (szintekkel) talán ideje lenne ezt a részét is helyrerántani a játéknak.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.56
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
98. hozzászólás - 2010.04.18. 15:59:21
Amikor Miklós megbuherálta az állatok TP-jét, hogy több kelljen a szintlépéshez, azzal is az volt a cél, hogy sajtoljuk a magas szintű állatokat, nevelgessünk újakat. Új állatnak ugye új cucc dukál.

Most ismét ez jön elő, naná, hogy a friss állatnak is megvesszük a csilivili tárgyakat.

De még mindig azt szeretném, hogy az új bónuszokat kapja meg a magas szintű állat is a szintje és az alapszintje alapján. Ez utóbbi úgyis sokkal alacsonyabb, mint egy most idomítottnak, úgyhogy lehet nem is lennének olyan nagy eltérések.

Ne engedjük, hogy magas szintű állataink sajtba kerüljenek, az újítások miatt. Ígérem hetente veszek neki új tárgyat, meg a többi kennel szökevénynek is.



Van szive őt valakinek kisajtolni? Miklós nézz a szemébe! És add meg neki a bónuszt, légyszíves.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.04.18. 16:00:12-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.98
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
99. hozzászólás - 2010.04.18. 16:25:40 (Válasz PottomPanna #98 hozzászólására.)
Azt is vegyük figyelembe, hogy nincs még mindenkinek sajtolás szakértelme. Nekem van egy 25. szintű állatom, de 0-ás a szakértelmem, had ne kelljen már szabadon engednem és újra több hónapot szenvednem, hogy erős állatom legyen.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.85
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
100. hozzászólás - 2010.04.18. 16:44:02 (Válasz Miklós #20 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.16. 15:55:55
A legtöbb állat képesség jelenleg úgy működik, hogy átlagolódnak. Tehát ha 4 állatot viszel, és mondjuk rezisztenciára utazol, akkor célszerű mindegyiknél azt fejleszteni.


Miklós, ez így nagyon nem lesz rendben. Először is egy csomó állat képesség nem átlagolódik most sem.
- plusz tp
- plusz morál
- plusz LE rablás
- plusz támadás

Ha már kitaláltok egy csomó új képességet az állatoknak, akkor miért kell abba az irányba terelni a játékosoktat, hogy mindegyik állatnál ugyan azt fejlesszék, mert úgy jobb eredményt érhetnek el? Miért nem lehet azt megcsinálni, hogy minden értékből a legnagyobb számít? Máris változatosabb lenne a dolog. Több féle állatot fejlesztene mindenki, mert egyszerre 4 képességet is használni lehetne. Nem kellene azon görcsölni, hogy 4 állatra is rakjak kritikus ütést, különben leromlik az állat, és aki csak 1 állattal jön, az máris lenyomja az én kritikusomat.
Nem azt mondom, hogy adódjanak össze az értékek, mert akkor megint csak egyfajtát fejlesztene mindenki, de átlag helyett minden képességből a legnagyobb számítson, hogy legyen érdemes 4 féle képességet fejleszteni.
A hozzászólást Ariel módosította 2010.04.18. 16:49:22-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!