Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új szövetségi épületek
népszerűRockatanskyFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
181. hozzászólás - 2010.04.22. 18:03:15 (Válasz Sesshomaru #178 hozzászólására.)
Már olvasás közben kitaláltam, hogy smaragd vagy... Nem gondolod, hogy igencsak elbillentené az erőegyensúlyt?
Pontszám: 6.82
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
182. hozzászólás - 2010.04.22. 18:19:23 (Válasz Darah #179 hozzászólására.)
Hopsz, elnéztem. Azt hittem, hogy 15 egy szintnyi kivégzés(nem tudom, hogy miért) . Igazából a számokat lehet benne variálni, csak abból indultam ki, hogy a gyémántok a lélekenergia kinyerésében/hasznosításában jeleskednek, a rubinok meg a közelharcban. Csak arra gondoltam, hogy kell egy kis szín a játékba(mert igazából sokszor ha nem írnák ki a két karakter hordáját, csak a TÖ-t, SzÖ-t, és a csatájuk végeredményét, akkor nem biztos, hogy meg lehetne mondani, hogy melyik micsoda).

Idézet: Rockatansky - 2010.04.22. 18:03:15
Már olvasás közben kitaláltam, hogy smaragd vagy... Nem gondolod, hogy igencsak elbillentené az erőegyensúlyt?


V1-en tényleg smaragd vagyok. De V2-n nem. Próbáltam viszonylag egyenlő képességeket írni. És mondjuk két fizikai kör vagy a +1(vagy lehet, hogy kettő kellene?) állat valamennyire kompenzálja a dolgot. A gyémántoknak meg talán nagyobb plusz lélekszívás kell, és akkor már lépést tartanak. Az előző hozzászólásom igazából egy vázlat volt, a pontos számokat nem tudom jól leírni, a karakterem eléggé középszerű, nem tudom, hogy mire van pontosan szükség magas szinten.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.71
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
183. hozzászólás - 2010.04.22. 18:27:48 (Válasz Sesshomaru #182 hozzászólására.)
A kinyeréshez győzni is illene, és mondjuk 70-es szinten a kivégzés max 15 %-on operál, és nem ártana LE sem, egyikben sem jeleskedik a portya.

Egyiknek direkt erősödés, ha a két fegyvert nézem meg pláne, másiknak nagyobb lehetőség rá, ha még így is nyer, vihesse amit eddig, 0-t?

Valami nem stimmel.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
184. hozzászólás - 2010.04.22. 18:43:05
Akkor a gyémánt kapjon minden szint után mondjuk +2% lélekszívást(azért a +50% nem rossz), teljesen semlegesítse a horda gyűlöletet maxos szinten, az ellenfél pedig körönként szenvedje el a gyémánt varázslatának az ellenfél varázslatának 5 vagy 10%-át(maxos kamra mellett, szintenként 0,2% vagy 0,4%) méreg sebzés címen, úgyis mindenhol azt látom a történetek között, hogy a gyémántok az orgyilkosok Már csak az a kérdés, hogy ezt akkor kapja az ellenfél, amikor a gyémánt támad, vagy amikor ő. Mert akkor a rubinok szívnak a gyémántok ellen rendesen.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.71
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
185. hozzászólás - 2010.04.22. 18:46:27 (Válasz Sesshomaru #184 hozzászólására.)
Ez még mindig esetleges.
A portyák (nagyon alulbecsülöm) 70 %-a 0-s.
Ott pedig lehet 600 %-os LEszívás is.

Még mindig az egyik bónusz "ha" típusú, míg a másik direkt.

Edit:
Arról nem szólva, hogy az elszívott LE-t a saját bónuszunk alól húzzuk ki.
Mármint ha a csata végén marad olyan rész, amit nem véd a projekció.
A hozzászólást Darah módosította 2010.04.22. 18:49:26-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
186. hozzászólás - 2010.04.22. 19:01:24 (Válasz Darah #185 hozzászólására.)
Viszont ha te védekezel, veszítesz, és lélekenergiád levédi a projekció, akkor szép összeget össze szívhatsz. Ha egyébként nincs lélekszívásod, csak ez a bónusz, és tegyük fel, beleütsz 1000-et, akkor az máris 500 lélekenergia(ha feltételezzük, hogy nála is volt lélekenergia). Mellesleg ezek a bónuszok nem csak az egymás elleni csatákban járnának.
Ha feltolod az erőt 300-ra, turbózod a kritikus ütést, fogsz egy vámpír tőrt vagy egy lélekivó tőrt, kézbe veszel egy tiszta fényt(a védekezés lefogásának céljából), és bemész a térkapuba, mi lehet az eredmény? Rákerestem a karakteredre, és ha éppen nem vagy szadista kedvedben, akkor is simán beleütsz négyezret közelharcban. Térkapunként +3200 lélekenergia... szerintem ezzel már lehet kezdeni valamit.

Edit: elírtam, beleszámoltam még valami epikus izét is, úgyhogy csak 2800 vámpírtőrrel.
A hozzászólást Sesshomaru módosította 2010.04.22. 19:05:44-kor
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
187. hozzászólás - 2010.04.22. 19:24:08 (Válasz Sesshomaru #186 hozzászólására.)
Persze, hogy lehet.
Viszont ugyanezt te megcsinálod két fegyverrel, +25 erővel alapból, ha a sebzésed növeled, a LEszívásod is nő.

Védekező portyát pedig ritkán kezdeményezünk.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
188. hozzászólás - 2010.04.22. 19:38:17 (Válasz Darah #187 hozzászólására.)
A két fegyver jár azért hátránnyal is, az egyik elég gyenge, és nem biztos, hogy egy erős pajzsot képes pótolni. Tegyük fel, hogy mindkét fegyverének van 20% lélekszívása, és bemegy a térkapuba. Ugyanaz lesz az eredmény, de azért ő kapni is fog rendesen pajzs nélkül.
Feltételezzünk egy vámpír fókuszt ennél a két fegyveres csávónál! Neki két találata ér annyit, mint a tiéd, ha neked is van vámpír fókuszod(sőt, még az is kevés). Igaz, hogy egy körrel többet üt, de egyrészt lényegesen kevesebb pénzt kapna, másrészt meg ő is kap kétezer körül csatánként, főleg visszacsatolás alapú varázslat ellen.
De ha a két fegyver túl erős, akkor nézzük úgy, hogy a kisebb nem kapja meg a bónuszait(olyan lesz, mint a szörnyek mágikus fegyvere).
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
189. hozzászólás - 2010.04.22. 20:01:31 (Válasz Sesshomaru #188 hozzászólására.)
Na.
Ezt még variálhatnánk, de a lényeg szerintem az, a rubin magától az épülettől, semmi mást nem csinálva, ujját sem mozdítva megkapná a bónuszt, a gyémánt meg majd esetleg, egyszer, valaha összekapirgálhatja magának ugyanazt.

Ilyen már van, úgy hívják hordabónusz.
Másikat már ne csináljunk.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.40
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
190. hozzászólás - 2010.04.22. 20:26:55
A gyémánt a kezdetekben gyengébb, a horda bónuszból is ez jön le. Az első 5 szinten nem vesztettem csatát gyémánt ellen. Aztán jött a pofára esés... de az én hozzá nem értésem más téma.
A gyémánt rendelkezik a korlátlan fejlődéssel a bónuszából. Kétszázas szinten, amikor előre láthatóan a kisebb ütések sebeznek majd 3-4000 körül, te ugyanúgy megkapod a százalékodat a térkapuból. A rubinnak is meglesz a két fegyvere, az igaz. De szerintem mindenképp érdekes lenne.
Semmi sem teljesen egyforma bónusz. Mellesleg 30-as szinten is jár az 50% lélekszívás, ott meg azért még van lélekenergia. A csatákat meg úgyis megnyered, mindegy, hány fegyverrel támadsz, de én V2-n a fél kezemen meg tudom számolni, hogy hány ember szívott lélekenergiát(és ők is úgy 5%-ot). Pont tegnap szakítottam 14k-t 40-es szinten, 50-es lélekszívással még 3 befigyelt volna legalább.
De mondom, csak a számokkal van baj. Akkor legyen +75% lélekszívás. Azt már a legdurvább lélekszívó fegyver kombináció sem kompenzálja. Egy idő után magasabb tulajdonságaid lennének, de az ellenfelek bónuszainak a mértéke is egyre növekedne. Talán a zafíroké nem, nekik meg az állatok számát kellene szintfüggővé tenni, 110-es szinttől mondjuk 6, 120-tól 7, 140-től 8 stb.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
191. hozzászólás - 2010.04.22. 20:55:17 (Válasz Sesshomaru #190 hozzászólására.)
A gyémánt pillanatnyilag kb ötven fölött max a korlátlan TP-beni fejlődésével rendelkezik portyában.
Lévén nincs a portyában LE.

Mire 200-as lenne, addigra meg kihal.
Nézd meg a V1-es TOPlistát.
Még csak alig 100-nál járnak.

Látom elbeszélünk egymás mellett.
Nem ugyanaz, hogy valami jár, mert építtél, vagy építesz, vársz 200 szintig, és már jó is, vagy nem.

Tudom, iszonynehéz a gyémánttal számolni, kilóg első pillanattól a sorból, mint a lóláb.
Én spec törölném az egész hordát, aki az, váltson a maradék háromra.
Az is meg lett mondva, a PP sose volt erőforrásnak szánva, ígyhát vicces rá hordabónuszt tenni.
De a kényes egyensúly az megvan. Hehe.
Na, ez már off, érdekesnek biztos érdekes lenne.
A hozzászólást Darah módosította 2010.04.22. 20:55:52-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.61
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
192. hozzászólás - 2010.04.22. 21:18:56 (Válasz Sesshomaru #188 hozzászólására.)
Kééééét fegyver...? Már látom is a lelki szemeim előtt a 2 gramagan csontpálca kaliberű fegyverrel rohangáló karaktereket... Varázslatnak meg beraksz egy olyat ami pl támadást csökkent... Máris nem hiányzik a pajzsod.

Az egynél több varázslatkörről meg akadjunk már le... Az az egy mai van, is simán eldönti a csatát, miért kéne mégegy?

A gyémánt bónuszra meg annyi rálátásod sincs, mint a játék többi részére. Most mesélhetnék róla, hogy a kivégzés "reformig" gyakorlatilag nem is volt a gyémántnak hordabónusza. Vagy a projekció egekbe tápolásáról, meg a kreatív korlátjáról... Lélekszívás...
Kell még?
Pontszám: 6.58
kedvelt tagSesshomaruFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
193. hozzászólás - 2010.04.22. 22:47:27 (Válasz Cavalorn #192 hozzászólására.)
Tényleg nincsen rálátásom a gyémánt bónuszra, ugyanis nincsen gyémánt karakterem. És nem is tervezem. Egyszerűen nem szeretem az olyan dolgokat, amiknek nincsen közvetlen hasznuk a csatában. Azt meg írtam, hogy a két fegyverből az egyik gyengébb lenne a szintednél. A támadás csökkentő varázslatról meg annyit, hogy rubinnál nem garantálja semmi, hogy el is találod. Ha meg a te varázslatod jön be rubinként, akkor úgyis te vagy az erősebb. Az öt darab állat is elég kellemetlen tud lenni, azok azért sebeznek rendesen, pláne, ha áldozol rá két hónapot, hogy kihívásokkal feltuningold őket.
A két varázslat kör meg azon múlik, hogy mennyire tudod kerülni a varázslatát. Ha semennyire, akkor told az IQ-t, válts felszerelést, meg ilyesmi. A semmi ellen mindegyik nagy bónusz, de egymás ellen már nem is olyan nagy buli. A smaragd belelő két varázslatot a rubinba, a rubin meg csökkenti a smaragd támadását, aztán megnézik, hogy két fegyverrel el tudja e annyira gyepálni hat körben, hogy ő győzzön.
V2-n a top lista első oldalán a 25-ből 15 gyémánt. Akkor vagy nagyon jók a játékosok, vagy mégsem olyan rossz az a horda. Szerintem mindkettő igaz. A lélekszívás cseppet sem gyenge képesség szerintem, ekkora százalékban már felér a többivel. De ezenkívül még írtam azt a mérges dolgot, amit csatában lehet használni, szerintem a +30% sebzés varázslatra használható "kiegészítő."
Darah, szerintem egy hordát sem kéne törődni, maximum talán átalakítani. De igazából ez az egész beszélgetés egy utópia, ilyen fejlesztés valószínű nem lesz soha. Hülyeség is volt felhozni.
V1-Sesshomaru-Békeidők hírmondói
V2-Grendel-Martalócok
V3-Kuchiky Byakuya-Mohir

Nem akkor vesztesz, ha földre kerülsz. Akkor vesztesz, ha nem állsz fel.

A jó harc része a vereség és a fájdalom. Vereség nélkül nem ismered a győzelmet, fájdalom nélkül a dicsőséget.
Pontszám: 5.80
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
194. hozzászólás - 2010.04.23. 07:21:22
A 2-es világon azért sok a gyémánt, mert a Mementóból sokan átjöttek a LHT-be. A gyémánt bónusz egyébként legjobban a topnak használ, akik tudják ütni a KH-t. Ott tényleg ki lehet használni a gyémánt hordabónuszt!
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.73
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
195. hozzászólás - 2010.04.23. 09:33:41
v1-en ez maximum Galmuszkról mondható el, a többi gyémántnál még a zafírok is több LE-t szereztek. De ha megnézed, néhai LE.diff bajnokok is sorra mennek át más hordákba.

mod: elgépelés
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.04.23. 09:34:43-kor
Pontszám: 7.18
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
196. hozzászólás - 2010.04.23. 14:07:00 (Válasz Jeriko #195 hozzászólására.)
Jerikó, ne azt nézd, hogy mekkora a LE diff egy karakternél, hanem azt, hogy a gyémánt bónusz mennyi hasznot hajtott neki. Ha vennénk a LE diffed 25%-át, hozzáadnánk az elmúlt fél évből napi 5k LE-t amit a térkapuban termelt ki a bónuszod, az érték jóval nagyobb lenne, mint mondjuk a védelemre járó zafír bónusz. Kétség sem férhet hozzá, hogy a gyémánt bónusz a legjövedelmezőbb ott, ahol van KH.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
197. hozzászólás - 2010.04.23. 14:32:07 (Válasz Ariel #196 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.04.23. 14:07:00
Jerikó, ne azt nézd, hogy mekkora a LE diff egy karakternél, hanem azt, hogy a gyémánt bónusz mennyi hasznot hajtott neki. Ha vennénk a LE diffed 25%-át, hozzáadnánk az elmúlt fél évből napi 5k LE-t amit a térkapuban termelt ki a bónuszod, az érték jóval nagyobb lenne, mint mondjuk a védelemre járó zafír bónusz. Kétség sem férhet hozzá, hogy a gyémánt bónusz a legjövedelmezőbb ott, ahol van KH.


Megint témánál vagyunk. KH-t mindenkinek!
Pontszám: 6.58
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
198. hozzászólás - 2010.04.24. 12:17:28 (Válasz Sesshomaru #193 hozzászólására.)
Az sem lesz, Miklós kijelentette, hogy törékeny egyensúly van a hordák között.
Ezen semmit nem rontottak természetesen a Cavalorn által felsorolt portya"reformok", az ÉP regen vadászat közbeni kvázi megszűnése, sőt, az autosajt sem, mostmár csak az automata elköltést kéne valahogy beletenni 14,9 % ÉP-nél a vadászatba. Hivatalosan persze, scriptben már egészen biztosan van ilyen.

Szóval az egyensúly töretlenül törékeny.

De ne hagyd magad lelombozni, azért csak ötletelj.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.80
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
199. hozzászólás - 2010.04.24. 14:33:32 (Válasz Jeriko #138 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.04.19. 22:27:30
Jelen formájában az átokpiramis semmi másra nem jó, minthogy a HT birtokosai lövöldözzék azt, aki megpróbálja utolérni őket (többszázmillió LE-t kellene bárkinek belefejlesztenie, hogy másra hatékonyan tudja használni - ez csak annak éri meg, akinél a HT van).
Erre valami mást teljesen más funkciót kellene kitalálni. (Jelen formájában is alap dolognak kellene lennie, hogy a HT aktuális birtokosa ne használhassa, viszont arra is kellene megoldás, hogy valakire ne a végtelenségig rakják rá.)


Akkor neked egy olyan citadellára van szükséged, amelyik a hatalom tornyát bontja...... Evvel könnyen kialakulhat az, hogy nincs kimagaslóan nagy hatalom tornya, mert mindenki leginkább azt fogja ütni akinek a tornya a legmagasabb.... A játékban csak annyi változtatás kell, hogy a citadellánál legyen egy csekbox, hogy vortex vihar, vagy torony bontás, ebben az esetben citadella 5 szintenként 1 szintnyi tornyot bontson....


A működési elv mellé ajánlott olvasmány: http://mmlado.com/2009/9/3/8_majom
Pontszám: 9.31
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új szövetségi épületek
200. hozzászólás - 2010.04.24. 14:54:53
A két fegyveres ötlet nekem is tetszik, de ne a jelenlegi fegyverekből lehessen kettőt kézbe venni, hanem legyenek a csizmához hasonlóan új bal kezes fegyverek, amelyeket csak x szint után valamilyen épület felépítése és/vagy szakértelem kifejlesztése mellett lehessen csak használni. Alapból mondjuk a bal kezet -30 támadás mellett lehessen használni, mert ugye járatlanok vagyunk a bal kéz használatában, hiszen eddig csak pajzs volt benne... és ezért is kellene a szakértelem, mert mondjuk a 10., 30. és 60. szintje csökkentene a támadáson (azaz növelne) 10-et (lehetne lineáris csökkentés is, nem kell lépcsőzetes legyen), így 60-as szakértelem mellett ugyan úgy mínuszok nélkül lehetne használni a bal kezes fegyvert, mint a jobbkezes fegyvereket. Természetesen a balkezes fegyverek sebzésben jóval kevesebb lenne mint a jobbkezeseké, nehogy felboruljon a kényes egyensúly! Az biztos, hogy sokkal érdekesebb lenne a harc és sokkal jobban lehetne taktikázni

Sőt jó lenne, ha lenne a karaktereknek valamiféle sisakja is, mert jelen pillanatban semmi nem védi a fejet, az meg ugye igen érzéken bárminemű külső behatásra
Pontszám: 6.37
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!