Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
kedvelt tagBrakaFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
181. hozzászólás - 2009.08.31. 10:59:42
Ha nem lesz háborús győzelmi feltétel, háború sem nagyon lesz, mert mi értelme is volna erőltetni. Volt egy ötlet még régebben, hogy a szövetségek a portya pontokhoz hasonló háború pontokat kapnának, és egy háború indítása 1 háború pontba kerülne. Ezt még meg lehetne toldani néhány kiegészítéssel, például azzal hogy ha a szövetség egy gyengébb szövetséget győz le, akkor kevesebb(0,5), ha erősebbet akkor több(2) győzelmi pontot kapna, vagy egy szövetséget meghatározott időn belül újra meg újra megtámadók kevesebb győzelmi pontot és lélekenergiát kapnának.
Arról senki nem tehet, hogy milyen helyzetbe születik, de hogy abban a helyzetben hogyan viselkedik, azért igenis felelős!
Pontszám: 3
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
182. hozzászólás - 2009.08.31. 11:03:27 (Válasz Braka #181 hozzászólására.)
Így is sok szövetség a háborúnak élt! Pedig nem volt győzelmi feltétel.
Ennél már Jaana ötlete jobb. Mert mi alapján döntöd el, hogy egy szövetség gyengébb vagy erősebb a másiknál?
Pontszám: 9.17
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
183. hozzászólás - 2009.08.31. 12:14:00 (Válasz Rokamoka #182 hozzászólására.)
Lehetne szerepet adni a háborúnak, pl ha a vesztes szövetség HT birtoklás napjainak száma csökkenne minden vereséggel. Akár minuszba is mehetne.
Pontszám: 7.67
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
184. hozzászólás - 2009.08.31. 12:27:22 (Válasz Timcsike #183 hozzászólására.)
Tetszik.
DE! (Bocs, hogy mindig van de. )
A Hegylakók ellen, amint megszerezték a tornyot, senki nem mert háborút indítani - Vodkaslecsot leszámítva. Nálunk asszem 3x is szavazásra került, mindannyiszor magasan győzött a "nem".
Mi garantálja, hogy ezúttal nem lenne másképp?
Pontszám: 8.75
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
185. hozzászólás - 2009.08.31. 13:39:21
minden epikus szorny legyilkolasa utan a szovetseg osszes tagjanak ki kell toltenie egy erettsegi vizsga szintu tesztet. minden epikus szorny utan mas temaban (matek, tori, magyar, foldrajz, stb.). a teszthez termeszetesen lehet hasznalni netet, nem idore megy, es akarhanyszor ki lehet tolteni, igy viszont nem csak jatszik, tanul is a gyerek!
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5.83
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
186. hozzászólás - 2009.08.31. 13:42:31 (Válasz Vodkaslecso #185 hozzászólására.)
es termeszetesen addig nem gyakhatjak a kovetkezo szornyet, amig mindenki meg nem csinalta helyesen
V4 - Csak simán király
Pontszám: 6.17
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
187. hozzászólás - 2009.08.31. 13:47:25 (Válasz Rokamoka #184 hozzászólására.)
Rohamka, pont Timcsike javaslata miatt érné meg háborúzni az első helyezett(top birtokló) ellen. Hidd el volt rengeteg építő kari a Hegylakóknál (köztük én is) akit sokszor lehetett volna bucira verni. Ha meg katában vagyunk akkor nem építünk.
Dupla nyereség
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 3.60
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
188. hozzászólás - 2009.08.31. 13:56:43
Naja. És mivel a karakterlapok nagy részén kedvesen le volt írva, hogy ha megtámadok egy építőtöket, rám fog járni az összes ütőtávon belüli tag, máshoz se lett volna kedvem, mint Amuniel-t, Álomvirágot, stb. a nyakamon tudni... Valóban nyereséges lett volna, tekintve, hogy egyetlen egy alkalommal szakítottam Hegylakóról 2K-nál többet, azt is csak bemákoltam.

De igazatok van, emiatt valószínűleg megnőne a harci kedv!
Pontszám: 8.60
utáltSztano179Férfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
189. hozzászólás - 2009.08.31. 15:56:48
Olyan nem lehetne hogy a V4 békés gyors szerver legyen?
Pontszám: 1.67
utáltSztano179Férfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
190. hozzászólás - 2009.08.31. 15:57:25 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Olyan nem lehetne hogy a V4 békés gyors szerver legyen?
Pontszám: 1.67
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
191. hozzászólás - 2009.08.31. 21:14:47
Nagyjából a következőképpen képzelem el a győzelmi feltételeket:

1. - 60 epikus lény legyőzése és 10 napig a legnagyobb lélekkút birtoklása (nem kell folyamatosan)
VAGY*
2. - 65 epikus lény legyőzése és a Hatalom Tornyának 7 napig egyhuzamban való birtoklása
VAGY*
3. - 55 epikus lény legyőzése és 2,4 milliónyi töltődés a lélekkútba háborús győzelmekből

Indoklás:

1. Abban gondolom, egyetértünk, hogy most szorosabb építési versenyek várhatóak. Ezért volt a javaslatom, hogy a lélekkút, amint eléri a 175K-s méretet, nagyobb osztóval növekedjen, de mivel gondolom, ez játékvezetői szempontból lényegtelen a programozás okozta kényelmetlenségek tükrében, így ezzel nem számolok. Azt viszont láthattuk, és nagyjából magától értetődő, hogyha egy szövetség pár százezerrel elhúz, akkor szinte lehetetlen azt behozni. Viszont még mindig könnyebb, mintha a HT-val lépnének el.

2. A Torony adta előny óriási, nem véletlenül szeretné mindenki a magáénak tudni. Éppen ezért, aki(k)nek már amúgy is könnyebb dolguk van emiatt, nem hiszem, hogy még tovább kellene adni alájuk a lovat, ezért a több epikus és a 7 nap egyben. Akár ha „csak” kétszer 4-5 napig birtokolják, már az is lök akkorát a szövetségen, hogy a +5 epikust kényelmesen elbírja.

3. Ugyan én magam mondtam, hogy a háború(k) mellett nem volt nagy kunszt az epikus, nem szerettem volna megtapasztalni, mekkora nyűgöt jelent egy 50.000 ÉP-vel rendelkező szörnyike lecsapása közben. Kötve hiszem, hogy abban az esetben, ha valakik klánháborúkból össze szeretnének ennyit kaparni - tehát nem 10 tagú szöviket támadnak -, akkor több epikussal kellene őket hátráltatni, mert már csak a gyógyitalokba ölt lé többszöröse, mint a többieknek.
A 2,4M-hoz jobb híján a saját nyereségeinket vettem alapul (kétszer háborúztunk a BD-vel, háromszor a Helgast-tal, egyszer-egyszer a KH-val és a Vampiro-kkal, ezekből voltak a legnagyobb zsákmányaink). Mivel legjobb tudomásom szerint egyedül nekünk volt (az is egyetlen alkalommal) több, mint százezres győzelmünk – javítsatok ki, ha tévedek -, az említett nagyobb csatákból pedig átlag 80K-t hoztunk, így a szám reálisnak tűnik. 30-szor kell ugyanis 80 ezres győzelmet elérni ahhoz, hogy ez összegyűljön. Ez egyrészt előtérbe helyezi a háborút/portyázást, másrészt nincs lehetőség a visszaélésekre, harmadrészt pedig valószínűleg egy szövetség sem fogja olyan könnyen adni magát, mint az néhányszor előfordult, a nyugodtabb építkezés reményében. Ha pedig úgy dönt egy szövi, hogy nekik ehhez nem fűlik a foguk, akkor még mindig ott van a Béke Csarnoka és a PC.



Bár az optimalizálás, mint mondtam, nem az erősségem, jó párszor átgondoltam és átszámoltam a dolgokat, a wikit is rendesen igénybe véve. Ez csak egyféle tervezet, ha csak az lesz, hogy „nesztek 60 epikus, jó szórakozást”, nyilván akkor is játszani fognak a népek, no de ha már van eszünk, használjuk!
És mivel úgy látom, semmiféle válaszreakció nem mutatkozik a javaslatokra és észrevételekre a vezetéstől, gondoltam, előveszem Kóc módszerét, persze nem olyan pontosan kiszámolva.

Az aukciós ház licitjeinek átgondolása, a szakértelmek rendes átírása a gyors világra, etecera, ezek természetesen mind alapkövetelmények, hogy jól fusson a szekér.

Nyugodtan pontozzatok, véleményezzetek, legalább nem hal be a téma.


*: Mod.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2009.09.01. 17:02:21-kor
Pontszám: 8.75
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
192. hozzászólás - 2009.08.31. 21:53:42 (Válasz Rokamoka #191 hozzászólására.)
Nagyon jó feltételek, első ránézésre egy apró kiegészítéssel az első ponthoz:
"1. - 60 epikus lény legyőzése és 10 napig a legnagyobb lélekkút birtoklása (nem kell folyamatosan)" - a szerver 20. napjától számítva.

Erre azért van szükség, mert egy átgondolt, kidolgozott taktikával 10 nap alatt dűlőre lehet vinni a szervert. EZ pedig nem lehet cél.
20 nap után már nem olyan egyszerű a helyzet, sőt..
Pontszám: 5
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
193. hozzászólás - 2009.08.31. 22:04:17 (Válasz Ywgarrd #192 hozzászólására.)
Köszönöm, egyébként teljesen jogos az észrevétel!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagEnoliFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
194. hozzászólás - 2009.08.31. 23:31:19 (Válasz Vodkaslecso #185 hozzászólására.)
Ez ugye vicc?!
Ha kvízben ritkán lehet feltenni emelt szintü matematikai feladatokat, mi értelme lenne annak amit javasolsz?
De akár még jó is lehet, ha nem szűkítjük le az érettségi tételekre!
Inkább írjunk diploma munkát minden epikus után, Jogból, épitészetből meg a többiből. A sor végtelen.
És hátha valakinek pont szüksége lesz rá!
De 10 epikus után meg is kellene védeni! Na az lenne kihívás!
Most már tuti: a pohár félig üres...
Pontszám: 7.50
kedvencÁlomvirágNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
195. hozzászólás - 2009.09.01. 10:37:10
Rokamoka igazán köszönöm, hogy megemlékeztél rólam
De elmondanám, hogy a játék kétharmadáig 168-as TÖ-vel egy szál buzogánnyal nyomtam, ugyanis vakoltam ezerrel, mert arra volt szükség.
Csak az utolsó harmadban próbáltam harcossá válni, mert egyik tagunk korábban felvetette, hogy mi hasznom lesz, ha már csak az epikusok lesznek hátra
Így kénytelen voltam megmutatni neki is.
De a lényeg, amiért írok:

Eredménytől függetlenül szívemhez nőtt ez a szerver, és valóban jó lenne egy újabb, még optimálisabb győzelmi feltételekkel (az elején EGYÉRTELMŰEN megfogalmazva).
Ugyanis pl. nálunk sokáig belső vita folyt arról, hogy a kiírásban szereplő mondatot hogyan kell értelmezni: folyamatosan kell 10 napig birtokolni a tornyot, vagy szakasosan is lehet, csak legyen meg a 10 nap. A társulat 98 %-a egyértelműnek vette, hogy folyamatos birtoklás a feltétel, míg nem a maradék 2 % (köztük jómagam) unszolására megkérdeztük a játékvezetőt. Akkor jött a meglepi: nem kell folyamatosan, csak legyen meg a 10 nap. Nem kell ragoznom, hogy a két lehetőség más-más stratégiát kíván.

A másik dolog, az epikusok. Valóban nem szívetmelengető élmény 52 000-es epikust ütögetni órákon át. Főleg nem lesz az új változások miatt.
Miért? Mert unalmas. Ülsz a gép előtt, vagy vissza-vissza-szaladsz 20 percenként és belerúgsz egyet. Naponta kettőt nyomtunk le, mindegyikben részt vettem, és nagyon nagyon untam. Ahogy múltak a napok, egyre jobban. Monoton dologgá vált, ha közben nem szórakoztatjuk egymást a fórumon, el is aludtam volna. Nem volt kihívás, mindenki tudta, hogy leverjük, csak uncsi volt.
Tehát én megfontolásra érdemes dolognak tartanám, ha nem emelnék 30 fölé az epikusok számát, inkább legyen sokrétűbb, több részből álló, összetettebb győzelmi kondíció kitűzve.

Szép napot mindenkinek!
A hozzászólást Álomvirág módosította 2009.09.01. 10:41:01-kor
A tigrist előbb gondolatban kell elejteni - a többi csak puszta formalitás.
(Konfuciusz)
V4.1 - Hegylakók - Álomvirág
V4.2 - Ájjatfajm - Álomvirág
V4.3 - Csak simán torony - Ziva - Csak simán szájtépőket kamrázó
Pontszám: 9
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
196. hozzászólás - 2009.09.01. 11:07:13 (Válasz Enoli #194 hozzászólására.)
alakul

pedig direkt nem mertem ilyesmit beirni, mert igy is lelkifurim volt, hogy az egyebkent ultraharmatgyenge eretlensegi teteleket emlitve is felhordul a nagyerdemu.
V4 - Csak simán király
Pontszám: 2.33
kedvencÁlomvirágNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
197. hozzászólás - 2009.09.01. 11:09:42 (Válasz Vodkaslecso #196 hozzászólására.)
Nem lehet, hogy a lecsót hanyagodtad az utóbbi időben, s csak a vodkára jártál rá?
A tigrist előbb gondolatban kell elejteni - a többi csak puszta formalitás.
(Konfuciusz)
V4.1 - Hegylakók - Álomvirág
V4.2 - Ájjatfajm - Álomvirág
V4.3 - Csak simán torony - Ziva - Csak simán szájtépőket kamrázó
Pontszám: 6
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
198. hozzászólás - 2009.09.01. 11:10:51
egyebkent meg el kene inditani MOST a vilag5-t, es amig az elso nehany szinten szerencsetlenkedunk, addig ki lehet talalni a hogyantovabbokat, amiket itt alul is irkaltok (ami egyebirant senkit sem erdekel)
V4 - Csak simán király
Pontszám: 7.50
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
199. hozzászólás - 2009.09.01. 11:12:02 (Válasz Álomvirág #197 hozzászólására.)
a dolog pikanteriaja, hogy a vodkat nem szeretem

csak palinka es unicum, ezeket iszom meg. ha fegyverrel kenyszeritenek, termeszetesen
V4 - Csak simán király
Pontszám: 4.25
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
200. hozzászólás - 2009.09.01. 12:08:35 (Válasz Álomvirág #195 hozzászólására.)
Igazán nincs mit, elvégre az egyetlen voltál, aki majdnem felakasztott a kamrájába...


Idézet: Álomvirág - 2009.09.01. 10:37:10
A másik dolog, az epikusok. Valóban nem szívetmelengető élmény 52 000-es epikust ütögetni órákon át. Főleg nem lesz az új változások miatt.
Miért? Mert unalmas. Ülsz a gép előtt, vagy vissza-vissza-szaladsz 20 percenként és belerúgsz egyet. Naponta kettőt nyomtunk le, mindegyikben részt vettem, és nagyon nagyon untam. Ahogy múltak a napok, egyre jobban. Monoton dologgá vált, ha közben nem szórakoztatjuk egymást a fórumon, el is aludtam volna. Nem volt kihívás, mindenki tudta, hogy leverjük, csak uncsi volt.
Tehát én megfontolásra érdemes dolognak tartanám, ha nem emelnék 30 fölé az epikusok számát, inkább legyen sokrétűbb, több részből álló, összetettebb győzelmi kondíció kitűzve.



Az új változásokkal jár, hogy mi is többet sebzünk közelharcban, ergo gyorsabban ütjük le, valamivel több sebződés árán. Mivel az utolsó héten szinte csak erő+kritikusra pakoltam az egekig, és az epikus varázslata adta a mindenkori sebzése kb. 70-75%-át, így én csak örültem volna neki. Pl.: V1-en egy 70-80. szintű szörny legyőzését nyilván csak megnehezíti, mert sokan hozzá sem tudnak emiatt szagolni, viszont V4-en a karakterek arányaiban sokkal erősebbek, hamarabb jutnak térkapuhoz, kínzókamrához, és így tovább, ezáltal pont, hogy kevésbé lesz unalmas. Egy kis plusz egészség valószínűleg nem fog ártani, ami meg csak jót tesz a portyázásnak és a háborúknak.

Sajnálattal hallom, hogy Te unatkoztál, nálunk epik közben mindig nagyon élt a fórum, előfordult, hogy a topicban, ahova az egyéni csatákat másoltuk (volna) be, éppen párhuzamosan BL-sorsolásról folyt a beszélgetés. Szerintem a 20 perc teljesen korrekt, persze, én is örülnék, ha mondjuk feleződne, de így sem lehet okunk panaszra.

Az összetettségről: azt gondolom, nem érdemes túlbonyolítani, kíváncsi vagyok, egyáltalán ezt sem véli-e soknak Miklós. Nem bánt(ód)ásból, de szabad az út sokrétűbb kondíciókat kitalálni, csak hát azt (még inkább) lehetetlen igazságosra kihozni.
Pontszám: 7.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!