Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1221. hozzászólás - 2010.04.14. 10:00:00 (Válasz Álomvirág #1219 hozzászólására.)
Idézet: Álomvirág - 2010.04.14. 07:41:09
Bár én nagyon hosszú ideje nem látom az említett egysejtű röfögéseit (ebben az esetben ez nem képzavar ), de azért azt nem árt tudni, hogy az ilyen típusú lényeket a figyelem élteti. Abban a pillanatban elpusztul, ha senki nem vesz róla tudomást, nem tud reakciókat kiváltani, mivel az utolsó lehetősége is elveszik, hogy valaki tudomást vegyen a létezéséről, amit ugye másként nem képes elérni. Hol itt a probléma?


ugyanmar, engem senki sem mer ignoralni, mert tovabbra is aranyos es kedves vagyok :]
V4 - Csak simán király
Pontszám: 1.44
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1222. hozzászólás - 2010.06.12. 06:52:27
Mivel nem vagyok érintett a dologban (épp a hasonló dolgok miatt nem játszom a v4-en), gondolom nem minősül nyafogásnak, ha leírom, okuljon belőle, akit érdekel.
Elképesztő, mivé silányulhat(nak) valaki(k) egy játékban.

Történt, hogy az egyik, a HT-t szorgalmasan nyomó szövi egyik játékosa gondolt egy nagyot (vagy talán súgták neki), lenyúlta az éppen rendelkezésre álló epik kincset, felhúzta egy pillanat alatt a mesteri építészetet, és elegánsan lelépett a szöviből.
A szövetség ott maradt 0-ás védőfallal és gyakorlótérrel.

Lehet azon polemizálni, hogy ez csak etikai szempontból kifogásolható és nem sért szabályt, de egy dolog biztos: ha ilyet büntetlenül meg lehet csinálni, nem lesz szükség újabb v4-re, mert tovább fog csökkenni azok száma, akik le tudják győzni a hányingerüket és indulnak rajta.

Ajánlom ezt a történetet a jv. nagybecsű figyelmébe, és egyben kérdezem: kíván-e tenni valamit, mint azt egy hasonlóan súlyosan közösség ellenes megnyilvánulás esetén már megtette, ha nem is elég hosszú időre?

Ez a élőlény, aki ezt megcsinálta Raspolynak nevezi magát azon a világon.

(Természetesen távozása után azonnal befogadta a rivális, a HT-t éppen birtokló szövetség. Ekkora tetvesség meg sem kottyant nekik annak ellenére, hogy a pórul járt szövi vezetője megírta nekik, mi is történt. No comment...)
A hozzászólást Superadmin módosította 2010.06.12. 07:13:36-kor
Pontszám: 6.99
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1223. hozzászólás - 2010.06.12. 07:23:14 (Válasz Superadmin #1222 hozzászólására.)
Kemény.
Mit éreznél megoldásnak?
Ilyen épületek visszaállíthatóságát? Az irreális.
Valami okos szavazathoz kötést tudnék max elképzelni.
Esetleg ennél az épületnél kikötni: utolsó téglát csak kútból.
(Ha a vezér meg tudja vezetni ennyire a szövit, azt talán már meg is érdemli.)

De el lehet ezt intézni azzal csak, "válogasd meg jobban...".
Hm.
Még gondolkozom.

----
Hirtelen új ötlet.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.06.12. 07:32:10-kor
Pontszám: 7.94
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1224. hozzászólás - 2010.06.12. 07:31:51
Megoldásnak? Azt, ha a régi szép időkbeli tisztességes játékosok fellépnének az ilyen suttyók ellen, és kirívóan közösség ellenesnek minsősítenék az ilyen dolgokat, ban-nal jutalmazásért sikoltozva.
Pontszám: 5.98
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1225. hozzászólás - 2010.06.12. 07:32:59 (Válasz Superadmin #1224 hozzászólására.)
Hát, ha ezek után nem szálltok rá, akkor nem tudom, mi kell.


Igen, a bajt jól érezzük mindketten:
amit tett, nem szabályellenes, csak etikátlan. Ellenben nem kicsit.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.06.12. 07:35:43-kor
Pontszám: 7.94
irritálóDmatyasFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1226. hozzászólás - 2010.06.12. 07:39:11
Lehet blőd az elképzelés, de ilyen esetek elkerülése érdekében, hasonlóan már meglévő opcióként,

bizonyos épületeket csak az fejezhetne be, akinek 5 szavazata van a szöviben. Ezzel sok ilyen jellegű

probléma elkerülhető lenne, illetve panasz lehetőségét kizárná, hiszen adott embernek többen adtak

bizalmat vagy adott ember a "góré" az elejétől fogva.

Ez alig néhány épületet jelentene, megoldása egyszerű és kivitelezhető a JV részéről. Kérdés, hogy

akarják-e, hogy ilyen vagy ehhez hasonló, kisstílű és gyerekes bűncselekmény folyjon a szervereken.

Gyanítom, a játékban több hasonló történik, mint az elején a kém karakterek indítása volt és simán

bele lehetett pillantani egy másik szövi tagjainak mindennapjaiba. A következményeket nem ecsetelném...
Pontszám: 4.60
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1227. hozzászólás - 2010.06.12. 07:39:57 (Válasz Semelyik #1225 hozzászólására.)
Mint mondtam, én nem játszom, tehát nem tudok rászállni, de a volt társainak is nehéz lesz, mivel azonos hordában vannak, és a fertőzés még később lesz 100%.

Azonban az olvasom a játék nyitólapján, hogy más játékosok nem tudják lehetetlenné tenni a játékodat. Úgy vélem, ez már más kategória, és nem egy, hanem egy egész szövi játékát csapta agyon.

A játékvezetésnek kutya kötelessége fellépni az ilyenek ellen szerintem, nem csak üzleti érdekből, hanem egyszerűen azért, mert ők az egyetlen, akik ezt megtehetik, és ez nem engedhető meg semmilyen megfontolásból.
Pontszám: 5.65
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1228. hozzászólás - 2010.06.12. 07:42:45 (Válasz Superadmin #1227 hozzászólására.)
Ja, de bolond vagyok, hordára nem is gondoltam.

De jó olvasni, hogy a szavazatszám-építési engedély párhuzam jó fölvetés.
Ez tűnik a közös nevezőnek.
Ami persze ezt az esetet már nem oldja meg.
Pontszám: 7.94
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1229. hozzászólás - 2010.06.12. 07:48:09 (Válasz Semelyik #1228 hozzászólására.)
Ezt valóban nem. Azonban e mellett az eset mellett sem kellene elmenni szó nélkül, mert tényleg leépül az egész játék.
És nem lenne szabad a hasonló esetek mellett sem elmenni, mert tudatosítani kell az ilyenekben, hogy nem lehet büntetlenül ennyire tetűnek lenni.
Lehet újraprogramozni az épületeket, igen. De szerintem ideje lenne rendet tenni a fejekben is. Az pedig annyi, hogy a jv. ezt mondja: ez nem megengedett, repülsz.
Nekik sem érdekük, hogy egy csomó ember ilyenek miatt kiszálljon a játékból, és azt terjessze: itt aztán mindent lehet.
Pontszám: 5.65
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1230. hozzászólás - 2010.06.12. 11:47:42
Szerintem a legegyszerűbb megoldás, ha a szövetségnek döntenie kéne róla, hogy melyik épületek(et) akarja építeni. Teszem azt szavazást kell kiírni egy bizonyos épület építésére, és a többibe nem lehet építeni, max csak kútból. Akinek legalább 5 szavazata van, az szavazás nélkül megváltoztathatja az aktuális építendőt, az adatlaphoz hasonlóan Esetleg több épület is kijelölhető építésre, bár azt lényegesen bonyolultabb megoldani, viszont így azok sem színának, akik egyedül, maguknak akarnak felhúzni egy-egy épületszintet.


Idézet: Dmatyas - 2010.06.12. 07:39:11
bizonyos épületeket csak az fejezhetne be, akinek 5 szavazata van a szöviben.


Ezzel az a probléma, hogy ha valakit otthagynak egyedül egy szöviben, vagy valaki egyedül húz fel maga köré egy szövit hosszú idők munkájával, akkor bizonyos épületeknél halálra van ítélve. Viszont az elképzelés jó, egy kis finomítással, teszem azt a toborzó-szöveg megváltoztatásához szükséges követelmények beiktatásával rendben van, csak a leprogramozás lehet macerás egy kicsit. Mondjuk nem értek a programozáshoz, szóval lehet hogy nem lenne olyan nagy meló. Majd Miklósék eldöntik
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.31
fórumozóNagycapaFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1231. hozzászólás - 2010.06.13. 21:30:39
ha valaki szeretne minimum 50k LE-t zsákmányolni, akkor támadjon meg a 4es világon.... Akivel először sikerül a 10.000 sebzést elérnem, azt megtámadom sok LE-vel....
Pontszám: 4.27
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1232. hozzászólás - 2010.07.07. 20:11:08 (Válasz Superadmin #1222 hozzászólására.)
Idézet: Superadmin - 2010.06.12. 06:52:27
Mivel nem vagyok érintett a dologban (épp a hasonló dolgok miatt nem játszom a v4-en), gondolom nem minősül nyafogásnak, ha leírom, okuljon belőle, akit érdekel.
Elképesztő, mivé silányulhat(nak) valaki(k) egy játékban.

Történt, hogy az egyik, a HT-t szorgalmasan nyomó szövi egyik játékosa gondolt egy nagyot (vagy talán súgták neki), lenyúlta az éppen rendelkezésre álló epik kincset, felhúzta egy pillanat alatt a mesteri építészetet, és elegánsan lelépett a szöviből.
A szövetség ott maradt 0-ás védőfallal és gyakorlótérrel.

Lehet azon polemizálni, hogy ez csak etikai szempontból kifogásolható és nem sért szabályt, de egy dolog biztos: ha ilyet büntetlenül meg lehet csinálni, nem lesz szükség újabb v4-re, mert tovább fog csökkenni azok száma, akik le tudják győzni a hányingerüket és indulnak rajta.

Ajánlom ezt a történetet a jv. nagybecsű figyelmébe, és egyben kérdezem: kíván-e tenni valamit, mint azt egy hasonlóan súlyosan közösség ellenes megnyilvánulás esetén már megtette, ha nem is elég hosszú időre?

Ez a élőlény, aki ezt megcsinálta Raspolynak nevezi magát azon a világon.

(Természetesen távozása után azonnal befogadta a rivális, a HT-t éppen birtokló szövetség. Ekkora tetvesség meg sem kottyant nekik annak ellenére, hogy a pórul járt szövi vezetője megírta nekik, mi is történt. No comment...)


Hát igen ez már több mint gusztustalan dolog,ha hozzánk jelentkezne ilyen szóba sem állnék vele....tényleg be lehetne vezetni hogy csak a szövetség vezére és senki más fejezhetné be ennek az épületnek az építését...meggátolná az ilyen kirívóan aljas húzásokat.....ENNYI ERÖVEL BÁRKI INDÍTHAT EGY KARAKTERT A RIVÁLIS HORDA SZÖVETSÉGÉBE CSATLAKOZVA és simán kicseszhet bármelyik szövetséggel folyamatosan leütteti magát az epikussal vagy a térkapuban és tényleg egy pillanat alatt ott van a szövetség 0-s gyaktérrel és védöfallal.
Ehhez jön hozzá hogy a játékvezetökön kívül nagyon sokan tisztában vannak azzal hogy kik a csalók(multizók) mégsem vagy alig-alig történik zárolás....
Olyan karakter is lett zárolva aki a toplistát lementve sok-sok munkát végezve portyázott,ezt egyáltalán nem tartom csalásnak inkább dicséretet érdemelne ennyi fáradozás után a sikeres portyáiért.A sok karival játszó multizók nyugodtan játszhatnak nem zárolja öket senki,pedig simán lebukott egy karakter akinek 2 karaktere is a szövinkben volt.A támadáslistát mindíg állandóan nézni szoktam ki támadja a tagjainkat hogy le tudjak rá csapni ha tudok....itt vettem észre hogy egy bizonyos személy 2 tagunktól soha de soha nem távozott üres kézzel.30-150k volt a zsákmánya senki más nem vitt ezektöl a kariktól semmi LE-t csak ez az egy...
Ha én ki tudok ilyeneket szúrni akkor a "tisztelt játékvezetök is vehetnék a fáradságot" és kiszürhetnék az ilyen csalókat,mert kezd nekem is alaposan elmenni a kedvem a V4-töl becsületes úton játszom és nincs esélyem nyerni pár kategóriában a csalók ellen...
LESZ VALAHA EGYSZER OLYAN V4 AHOL AZOKNAK IS LESZ ESÉLYE AKIK NEM CSALNAK A JÁTÉKBAN?? Bocsi a nagybetüs mondatokért nem "hangoskodom" csak el vagyok keseredve.....
Pontszám: 7.64
népszerűStardustFérfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1233. hozzászólás - 2010.07.07. 20:36:47 (Válasz ADZSI76 #1232 hozzászólására.)
Idézet: Snitt - 2010.07.05. 17:48:08
Tesó a világért sem akarlak megbántani, de én nyertem azt a kategóriát...ki sem szúrtam volna a dolgot, ha nem megyek le hosszúhétvégére Balatonra és nem látom vasárnap este, hogy még mindig sehol nem vagytok majd hétfő reggel azt, hogy másfél millát szedtek be 8 óra alatt, feltételezem hasonló teljesítménnyel lenyomtatok volna. Huntelar pedig multizott ráadásul annyira volt pofátlan, hogy 2 rabszolgája a mi szövinkben volt, akiket kivágtunk, mikor kiderült.


Csak nem erről beszélsz te is?
Riszálom úgy is úgy is!
Riszálod úgy is úgy is!
Riszálja úgy is úgy is!
Riszáljuk úgy is úgy is!
Riszálják úgy is úgy is!
Riszálod úgy is úgy is!
Pontszám: 6.82
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1234. hozzászólás - 2010.07.07. 21:07:09 (Válasz Stardust #1233 hozzászólására.)
Idézet: Stardust - 2010.07.07. 20:36:47
Idézet: Snitt - 2010.07.05. 17:48:08
Tesó a világért sem akarlak megbántani, de én nyertem azt a kategóriát...ki sem szúrtam volna a dolgot, ha nem megyek le hosszúhétvégére Balatonra és nem látom vasárnap este, hogy még mindig sehol nem vagytok majd hétfő reggel azt, hogy másfél millát szedtek be 8 óra alatt, feltételezem hasonló teljesítménnyel lenyomtatok volna. Huntelar pedig multizott ráadásul annyira volt pofátlan, hogy 2 rabszolgája a mi szövinkben volt, akiket kivágtunk, mikor kiderült.


Csak nem erről beszélsz te is?


Erröl beszélek Sandman...THORWALD vagyok Tudod jól hogy nem rólad van szó Remélem így már tudod miröl is írkálok itt Te tuti nem vagy csaló amellett hogy kiváló játékos vagy segített a szövetség hogy sikeresebb lehess az epikus kincsekkel....mindenki egyért egy mindenkiért.
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2010.07.07. 21:08:36-kor
Pontszám: 6.89
irritálóTemperenceNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1235. hozzászólás - 2010.07.08. 10:59:42
Huntelar miatt én kétszer is írtam a játékvezetőknek,mindíg azt válaszolták,hogynem bizonyítható hogy tápol!Nála nagyobb csalót a föld nem hordott a hátán!Most meg röhög a markába,hogy ő is átviheti a kariját!!
Pontszám: 4.75
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1236. hozzászólás - 2010.07.09. 09:07:17
Lehet hogy "Sógor,koma ,jóbarát" vagy hasonló...neki mindent lehet.
Pontszám: 5.78
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1237. hozzászólás - 2010.07.27. 16:44:40
Bug- v4 hajrájában minden reményt feladva, kiléptem szövetségemből, hogy segítsek csapattársamnak, az egyik kategóriában. Segítő kezet adtam előtte neki, amit nem vettem vissza. Kiléptem a szövetségből, hordát váltottam és a karakterlapomon, még most is ott van hogy "Segítő kezet adtál társadnak" holott szövetség sehol nincs már. Ez csak azért okozhat gondot, mert nincs lehetőség a visszavételre, csak akkor, ha benne vagy egy szövetségben.

Javaslat- ha a játékvezetőség elindítja, az immáron 5. nyílt versenyszervert, akkor érdemes egy két dolgot figyelembe venni:
1. ez egy verseny. Ha hiba van, azt maximális szinten kompenzálni kell, MINDENKI felé. Vagy ha még a mai napig instabil, egy az egyben értelmetlen az elindítása.
2. ez egy szolgáltatás, amiért egyesek fizetnek. Ideje lenne ehhez így hozzáállni, ugyanis úgy nézett ki eddig a dolog, hogy a farok csóválja a kutyát, nem pedig a kutya a farkát.
3. ha valamilyen javaslatot kezelnek/figyelembe vesznek, akkor ne az okosabbnak tűnő véleményt helyezzék előtérbe, hanem igenis vegyék a fáradtságot ahhoz, hogy kiteszteljenek minden használható és érdekes újítást.
4. ne a játékosok felé menjen a nyavalygás, hogy kevés a pénz. Ugyanis a játékos nem ezért fizet. Hanem azért, hogy játsszon egy működőképes játékkal. És az egy abszolút nem ide tartozó dolog, hogy alapjában véve ingyenes a játék. Akkor is tökéletesen MŰKÖDNIE KELL! És ha annyira sz@rul áll a kassza, akkor nem új, félkész termékekkel kellene foglalkozni, hanem csinálni valamit, ami abszolút egyben van.
5. az ef-es csp-csomag javítása. Nem fair ugyanis, hogy aki hamarabb(!!! nem pedig többet) aktív tud lenni, komoly cselekvéspont előnyhöz jut. Ez lehet nem egy óriási differencia. De ha napokban mérjük, akkor hosszútávon igenis vadul meglátszik(verseny végére akár egy két tapasztalati szint is lehet, ha ugyanúgy tovább húzza a csomagból, az ef-et). Ha verseny, akkor legyen verseny. Tiszta verseny. Nem pedig vesszőfutás. Ez pont olyan mint az sms mizéria. Ha nincs szerencséd és pont akkor szeretnél sms-el őskövet vásárolni, akkor senki nem fogja kompenzálni. Sőt. Körbe is röhögnek. Ha nem működik valamelyik befizetési mód akkor legyen akkora nagylelkűség, itt pixelvilág szük keretein belül hogy amíg nincs mód addig vagy senkinek se működjön a prémiumtagság és legyen manuálisan kitolva az ideje, vagy működjön mindenkinek ingyenesen, a hiba kiküszöböléséig.

Bár ezek csak javaslatok, talán érdemes lenne elgondolkodni rajtuk.
Time in a bottle
Pontszám: 7.78
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1238. hozzászólás - 2010.08.01. 13:35:52
2 kérdés

1., lesz a most kezdődő szövetségi v4-en, maxos EH?
2., mikor lesz 100 epikus a szövetségi versenyszerón?....egy kicsit felborzolná talán az állóvizet, taktikai oldalról.....még ha kissé tartalmas is ...talán nem lenne annyira unalmas...
Time in a bottle
Pontszám: 3.40
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1239. hozzászólás - 2010.08.01. 14:15:01 (Válasz Faust0ne #1238 hozzászólására.)
semmiképp se unalmas! így is rengeteg időt vesz el a játékosoktól! gyak.teljesen elveszi az életüket a v4 idejére!
Pontszám: 5.89
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1240. hozzászólás - 2010.08.01. 18:07:09 (Válasz Ricskosz #1239 hozzászólására.)
Idézet: Ricskosz - 2010.08.01. 14:15:01
semmiképp se unalmas! így is rengeteg időt vesz el a játékosoktól! gyak.teljesen elveszi az életüket a v4 idejére!


nem tudom hány szövetségi szerveren vagy túl, de így ebben a formában rohadtul unalmas....nagyjából ugyanaz történik....taktikai oldal mint olyan nem is létezik.....optizunk, epitölünk azt csókolom....az időáldozás meg egyéni szoc problem...a napi rááldozás mennyisége, ettől nem fog változni....csak a futam ideje...ha lenne 100 epi akkor már egy kicsit másképp kéne gondolkodni....lenne leakadás....az új épületek és lehetőségek teljesebb használata....új taktikai és fejlődési irányelvek.....komolyabb szerephez jutnának a háborúk is...szal....nem egy üres rohanás lenne....a jól bevált sablonokra építve....mindemellett meg körülbelül max 3 hetet tolna rá a rendes "játékidőre" ...
Time in a bottle
Pontszám: 4.59
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!