Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
221. hozzászólás - 2009.09.01. 21:29:33 (Válasz Faust0ne #220 hozzászólására.)
most virtualisan, de kuldok neked egy korso sört!!!
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5.19
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
222. hozzászólás - 2009.09.01. 21:32:04 (Válasz Faust0ne #220 hozzászólására.)
egyebirant megnyugodtam, hogy a vilag5-n nem leszek egyszemelyes hadsereg
V4 - Csak simán király
Pontszám: 4.23
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
223. hozzászólás - 2009.09.01. 21:38:04
...virtuálisan magamba döntöm ...kösszcsi ....
A hozzászólást Faust0ne módosította 2009.09.02. 14:47:09-kor
Time in a bottle
Pontszám: 5.94
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
224. hozzászólás - 2009.09.01. 22:19:50
Türelmem és (még egy hétig) időm van, azt véletlenül sem mondanám, hogy értek hozzá.
5 millás kút hűha... Hát, ha figyelembe vesszük az irtózatos, szavakkal le nem írható építői teljesítményeteket, akkor sem hiszem, hogy 5M összejöhetne annyi idő alatt, ami a JV-knek megfelel. Nagyon fontos, hogy megfelelő szempontból nézzük a dolgokat: mi csak javaslatokat teszünk, Miklósék döntik el, mi kerül be!
Még egyszer: az epikus csatákkal nem lehet visszaélni, nem beszélve róla, hogy eddig - halál komolyan - Te vagy az első, akitől azt hallottam, hogy az epikus unalmas. Ha szavazást tartanánk róla, egyértelműen a legjobb elemként szerepelne a játékban.
Gondolom, feltűnt, hogy a fertőzésre senki nem reagált. Egyszer írtam rá egy szösszenetet itt, tessék visszakeresni, az nagyjából mindent megmagyaráz. Egyszerűen abszurd lenne feltételnek...

A 3 út, amit írtam, nagyjából azonos nehézségi szintre van hozva. Szó sincs róla, hogy olyan tévhitekbe ringatnám magam, hogy ennek kell lennie a végső feltételeknek, de továbbra sem kaptunk semmiféle reakciót, merre kellene egyáltalán elindulni.

Több emberrel levelezem, jelenleg is. Tisztában vagyok vele, hogy többet szeretne ezúttal a nép, nem rajtam múlik, én megtettem a javaslatom!


*: Amúgy 5M-s kúttal illene legalább 100 epikust lecsapni, és ha egy-két ember nem is lenne benne, a többi attól még tuti zavartalanul folytatná.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2009.09.01. 22:22:04-kor
Pontszám: 9.44
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
225. hozzászólás - 2009.09.01. 22:20:45 (Válasz Faust0ne #220 hozzászólására.)
Idézet: Faust0ne - 2009.09.01. 21:22:51
... természetesen Vodkáslecsó...amúgy te vagy a példaképem...


Ajjaj...
Pontszám: 8.73
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
226. hozzászólás - 2009.09.01. 22:59:30
....asszem megva:"Valik: a fertőzés leküzdéséhez (még ha be is teszik az 'x' szinttől 2%-os csökkentést) meglehetősen nagy szint kell, odáig nem feltétlen kellene eltartania a világnak. Másik: nem tudom, játszottál-e V4-en, de a játékosok kb. 97%-a nem küzdött a fertőzés ellen, amúgy meg ebben két út közül lehet választani, épp a napokban derül(t) ki, miként jár az, aki 100% fertőzött lesz."....nos kifejezted benne a lényeget...megmondom a frankót amit gondolok...én konkrétan más világra (V4-en kívűl) abszolút feleslegesnek találtam a prémet...viszont ha a V5 nem fog eltartani legalább 2 hónapig...nos akkor már eggyáltalán nem tartom a prémiumot egy valóban hasznos dolognak....jó móka...tutkó szép meg csini...könnyebben bekerülsz szép nagy szövikbe meg mittomen....máshol meg nem igazán mutatkozik meg az ereje...de mint eddig próbáltam itt kifejteni sztem minden kafa volt...csak rövid...minek van kifejlesztve közel 100 szint ha a feléig sem jutunk?...pont ezért kéne betenni a fertőzést...és most, hogy rávilágítottál, sötét tudatomban kifejlődött egy ötlet, hogy lehetne úgy kombózni, hogy legyen a szöviben egy megfertőzött és egy meggyógyult tag...két út...és pont a szövetségi fórumon dumáltunk arról, hogy miért nem küzd az eggyik tagunk a fertőzés ellen...ő erre csak azt válaszolta hogy minek...ez egy véges világ...és tuti nem gyógyul meg a végére...valószínű az a 97% ugyanígy gondolkodott...nekem ti vagytok itt az okosok...nekem mindeggy mit találtok ki csak hatással legyetek a vezetőségre....és nyújtsátok meg egy kicsit a világ élettartamát...úgy legalább 3 hónapra...nekem csak ez számít...mert rövid volt...pont

ja és igenis Vodkáslecsó egy igazi értelmiségi ...bárki bármit szuszog rögtön megtalálta a kiskaput...indulhatna a választásokon..

...még valami...18-as szinttől minusz 2% az 50-ről...hát az nem sok...számold csak ki...43 ha minden jól megy...ha csúszol 5-öt még úgy is....de az 1% is kábé 68...mondjuk ott is csúszol 5-10-et...az is max 75.- 80.szint...pont ez a lényeg...jussunk valameddig...
A hozzászólást Faust0ne módosította 2009.09.02. 01:54:51-kor
Time in a bottle
Pontszám: 5.90
kedvelt tagEnoliFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
227. hozzászólás - 2009.09.02. 01:21:18 (Válasz Rokamoka #213 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Enoli módosította 2009.09.03. 00:05:01-kor
Most már tuti: a pohár félig üres...
Pontszám: 8.18
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
228. hozzászólás - 2009.09.02. 02:07:01
...másképp is lehetne csinálni...lehetne a szerver időlimites...2-3 hónap...a legjobban teljesítő szövi nyer (legtöbb epikus)...először lehet hülyeségnek tűnik de legalább mindenki tisztában lenne a korlátokkal (lehetne egy központi számláló az info sávban)...a szerver végén pedig az eredmények összevetése az egyéniekkel eggyütt stb...ami eltarthatna kb 30 percig amíg lehetne a szövetségi fórumot használni gratulálni meg ienek...holtverseny esetén pedig dönthetne a HT birtoklás mennyisége.....reagáljátok ezt le nekem ellenvetésekkel, meglátásokkal...hogy ha rossz akkor miért...az epiknél jobb, mókásabb és valóban "visszaélésmentesebb" célt én sem találtam...persze a multit figyelni kell...sajnos a fertőzés senkinek nem jön be...ezt nem értettem igazán miért...de mind1(de azért mégsem: én még mindig azt mondom, hogy ennél tisztábban semmi nem adja meg az elérhető szintet és időt a versenyszerveren)....
A hozzászólást Faust0ne módosította 2009.09.02. 02:12:15-kor
Time in a bottle
Pontszám: 7.16
kedvelt tagEnoliFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
229. hozzászólás - 2009.09.02. 02:23:39
Ha eddig nehéz volt figyelni a multira, akkor ezután sem lesz egyszerű. Viszont, valóban nem rossz ötlet az idő limit. Csupán azzal lehetne [többek között] gond, hogy az eredményeket mi alapján értékeljék? pl.:

Hány epikus űberel egy hatalom tornyának 600. szintjét? És forditva?
Mert ha nincs nyilvánosságra hozva, hogy mi mennyit ér az adott táblázatban, ami alapján "az elért" eredmények szerint XY nyert akkor sztem meg kérdő jelezhetővé válna az eredmény.
Ha egy harciasabb szöv. lezúz 80 epikust, a tagság fele 25% alá küzdi a fertőzést, viszont hatalom tornya tekintetében elmaradt akkor le győzheti e ezt a teljesitményt egy szövi aki az első felépitett szinttől kezdve megtartotta legmagasabb szinten azt?
És ha nem akkor miért nem?
A hozzászólást Enoli módosította 2009.09.02. 03:01:17-kor
Most már tuti: a pohár félig üres...
Pontszám: 8.72
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
230. hozzászólás - 2009.09.02. 07:17:37
...akkor leírom mégegyszer...az epikus mennyisége a döntő...viszont holtverseny esetén az győzne kinek nagyobb a HT...1..a HT-át jól le lehet követni a szövetségi ranglistán...2...nem volt jobb ötletem....

a fertőzés csak egy plussz...én személy szerint nem is az időlimites "győzelmi feltételekhez" szántam...csak kiváncsi lennék hogy Rokamoka megfogalmazása szerint miért lenne "abszurd"... szerintem pont hogy adna időt...meg kifejezetten egy olyan cél, amihez se szövi se építés nem kell...és a díjazásban szerepelhetne így, hogy az első aki az 5.világon legyőzte a fertőzést: XY...de ez csak egy feltevés...elfogadom az ellenérvet, csak fogalmazzátok meg nekem hogy megértsem...

ja és HT...nem hiszem hogy valaki feleslegesen építgetné a fent leírtak esetében...ezért nem valószínű hogy előfordulna az a bizonyos óriási különbség....
A hozzászólást Faust0ne módosította 2009.09.02. 07:39:19-kor
Time in a bottle
Pontszám: 6.73
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
231. hozzászólás - 2009.09.02. 07:54:53 (Válasz Enoli #229 hozzászólására.)
a multira sehogy sem lehet figyelni. eleg ha nem fix ip-s a neted es csokolom.

masreszt nem gondolom, hogy a tulajokat kulonosebben erdekli hogy valaki multiacc-ol. tobb juzer = tobb bevetel.
V4 - Csak simán király
Pontszám: 5.03
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
232. hozzászólás - 2009.09.02. 08:15:56
...hát ez csak attól függ hogy bevételhez jut-e a látogatások után...az IP-t lehet nem lehet figyelni mert azért manapság a legritkább talán a fix IP...abban meg nem hiszek hogy valaki két karival multizik és mindkettő prémes...de ettől függetlenül biztos van rá módszer hogy figyeljék...mondjuk most hogy belegondolok nem tudnék rájönni hogy mi lehet ...
Time in a bottle
Pontszám: 7.16
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
233. hozzászólás - 2009.09.02. 12:54:23
A multira nem lehet és nem is kell figyelni, ha egy játékvezetés szemszögéből nyitjuk csipáinkat a nagyvilágra. Az egyetlen módszer, ha valaki jelent egy multi felhasználót, de ebből is lehetnek félreértések.
OFF:
Történt ugyanis egy ismerősömmel, hogy kitették a szűrét egy játékból, 2050-ig zárolva. Írt levelet, kiderült, hogy mi a baj. Visszaírt, hogy az egyetlen ilyen jellegű tevékenység az lehetett, amikor átjött a haver, aki szintén játszott, és rá-ránézett a saját karakterére (ezek szerint szegénykém azon kevesek közé tartozott, aki fix IP-vel mászkált).
A játékvezetés nem engedett. Elkezdtek gondolkozni, honnan indulhatott az egész, egy másik haver végigkérdezte azokat, akiket korábban a letiltott játékos legyőzött, hát az egyikük nem éppen kedvesen visszaírt, hogy na végre elérte ezt, jól kitolt velük, stb. Mivel volt egy sanda gyanúja a három barátnak, mi lehet itt, ez utóbbi, aki a levelet kapta, írt a JV-knek, hogy ugyan nézzenek már rá a srácra, hát nem kiderült, hogy multizik? (És még így is balfék volt, pocsék volt a fő karaktere vagy faluja vagy mi.)
Az eredetileg zárolt két karaktert visszaállították...
OFF vége.

Volt már róla szó korábban, hogy itt sem figyelik, és nem is akarják. Van ugyan fórumtopic, ahova ezeket lehet jelezni, de szerintem a kutyát nem érdekli. Arról is beszéltünk már, hogy amíg legalább az egyik karakter - de sokszor több is van, hidd el Faust - fizeti a kavicsokat, nem lesz semmi baja az egészből, és ez eléggé érthető, ha az én játékom lenne, nyilván ugyanígy gondolkoznék, mert nekem nem kényelmetlenség, a játékosoknak elhanyagolható, és még a lóvé is dől.


Azért nem jó a fertőzés, mert mint mondtam, két útja van. Részemről ezerszer jobban jártam volna, ha eljutunk odáig, ha hagyom 100%-ra, és utána a saját hordámat is szétrabolhattam volna, ráadásul az ellenfeleimtől elcsórván így az áldozatokat. Ha egy szövetségben összeverődik egy nagyon jó társaság, ahol senki nem hajlandó küzdeni ellene, még a győzelem érdekében sem, akkor hogy rakod be nyerési feltételnek? Jelenleg kb. 70. szintig van jól kidolgozva a játék, a fertőzés ugyebár 68. szintre, ha sosem vagy mindig küzdesz ellene, teljes lesz/eltűnik. Nem tudom jobban elmagyarázni! Felőlem aztán lehet feltétel, de kb. 20 embert érintene, semmiben nem változtatna semmin, ha jól sejtem.

Az időlimit nem rossz. De nem jobb, mint a feltételek. Anno, amikor ment az agyalás a V4-ről, hogy milyen kondíciókkal fusson, szóba sem jött ez az ötlet, megmondom miért:
nem adsz célt az embereknek! Márpedig, mint azt már többször hangsúlyoztuk, nagyban függ a leendő létszám attól, hogy miben is kell versenyezni. Így csak egy negyedik szerver lenne, 3x sebességgel, de nulla versengéssel. Nyilván próbálna mindenki a legjobb lenni, de mi alapján döntöd el, hogy melyik szövetség volt a jobb? Ez szerintem elég szubjektív, az epikus időlimites szerver esetén már nem feltétlen mérvadó vagy nem a legnagyobb.


Enoli: nem mogorván, hanem fásultan mondom, hogy unom már újramagyarázni a szavaimat. Olvasd el háromszor egymás után, odafigyeléssel a feltételeket, őszintén szólva nem tudom, hogy lehet őket félreérteni.
Pontszám: 8.46
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
234. hozzászólás - 2009.09.02. 14:28:26
...hát ismét csak annyit tok mondani hogy azt nem tudom elhinni hogy a V1-en 79-es szintű tagok vannak felül és mindezek ellenére a játék csak mittomen 80-as szintig lenne kidolgozva...értem az időlimit nekem csak egy röpke ötlet volt....a fertőzést még mindig beilleszthetőnek találom...nem hiszem hogy csak a hetvenedik szintig lenne kész a játék ha mondjuk Sardullah 79-es szintű...az hogy két utat választhatsz vagy legyőzöd a fertőzést vagy hagyod megfertőzni magad az már csak külön pikantériát ad a dolognak...és épphogy változtatna azon hogy a játék nem másfél hónap alatt zavaródik le...ez számítana...amúgy valóban valószínüleg minden szövetség tartana rá két embert hogy meglegyenek a feltételek...de nem is az számít igazán, csak az hogy el lehet jutni kb. 70.szintig...az is kábé 2 hónap...az sem túl sok...ha megint csak ilyen mezei feltételek lesznek 50-55. szintre véget ér a szerver....na boccs de én abból nem kérek...tudom hogy jellegtelen győzelmi feltétel...de mindenféleképp szinthez kötött és ezért kéne...és konkrétan nekem még ebből sem jött le miért ellenzed annyira....szerintem ha tartanánk egy szavazást hogy kinek mi baja volt a V4-el akkor a legtöbb szavazat eggyértelműen a "rövid volt"-ra kerülne...és valószínüleg a javát a szavazatoknak az új játékosok tennék ki...és nem feltétlenül azok akik nem tudták hogy ez egy véges világ...legyen véges...de ne rövid...még akkor se ha az élmezőnynek ez fekszik...mert ők a kissebség jelenleg szerintem....
a másik dolog pedig:"Ha egy szövetségben összeverődik egy nagyon jó társaság, ahol senki nem hajlandó küzdeni ellene, még a győzelem érdekében sem, akkor hogy rakod be nyerési feltételnek? "...akkor egyszerűen nem nyernek....nehogy már egy két jó játékos irányítsa a szervert...sztem ez elég unfair lenne...szted nem?...vagy úgy kéne, hogy megállapítják: "igen most nyertünk" és akkor nyertek is?....nem az elitről szól a játék...hanem az összes játékosról szerintem...még akkor is hogy ha az elit nyer...akkor legyen elit szerver...és csak elit játékosoknak...és csak nekik legyen elérhető....csak az a baj hogy ez a fogalom hogy elit játékos eléggé nyakatekert...mert a legbénább kezdő is lezúzhatja az elitet ha eggyszerűen ráérez a játékra...
Time in a bottle
Pontszám: 6.93
népszerűKecskeffyFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
235. hozzászólás - 2009.09.02. 15:46:48 (Válasz Faust0ne #234 hozzászólására.)
Gratulálok minden győztesnek, és minden más játékosnak is, akik nélkül a győztesek sem győzhettek volna. Köszönöm a játék alkotóinak a 4. világot, nagyon élveztem.
Magamról: Galócza néven osztottam-kaptam a pofonokat.

Ahogy Faust0ne írta, én is úgy érzem: túl rövid volt a játék.
Tudtam, hogy véges játék, tudtam, hogy győztese lesz. Azt is tudtam, hogy nem én leszek az.
De nem is azért játszottam, hanem azért, mert nagyon élveztem.
Nekem mindegy, hogyan csinálják, de legyen hosszabb. Például: a győztes szövetségben legalább a tagok fele érje el a 80. szintet.
Vagy : legalább egy tag legyen 100 százalékban fertőzött, vagy 100 százalékban gyógyult.

Szeretném, ha valamiképp a nyerésre állók ellen lehetne tenni valamit. Mondjuk megjelenne a hír, hogy az X szövetség teljesítette a nyerés feltételeit, egy hét van arra, hogy valamelyik szövetség legyőzze háborúban. Ha sikerül legyőzni, akkortól mondjuk 3 napig egyhuzamban megint birtokolniuk kell a HT-t. És megint meg kell magukat védeniük. Persze, a nyerésre állók akkor nem mehetnének le a katakombába (nem működne náluk), és már a nyerésre állás előtt az utolsó feltételek teljesítésekor, például ha minden meg van, de még kell 3 HT nap, vagy kell még 3 epikus, már ki sem léphetne tőlük senki.
Világ Proletárjai, Egyesüljetek!

v4: Galócza
Pontszám: 6.83
irritálóWolfricFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
236. hozzászólás - 2009.09.02. 16:51:51
V4 hosszabb legyen mint ami most volt! Ezeket a feltételeket rátok bízom h milyen lesz meg h han nehezítek meg a játékot!
Pontszám: 4.40
népszerűtlenBlackfalconFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
237. hozzászólás - 2009.09.03. 11:24:59
Sztem is hosszabb v4 kellene és ha már nyer vki akkor legalább oan legyen amit a másik 3 világon fel tud használni pl a nyertes vmelyik világ karakterének lehetne adni x ezer le v. őskövet v. 1 jutalom fegyvert,páncélt pajzsot,varázslatot amit csak ő tud megvenni mondjuk 1 85. szintűt ezek közül.
Pontszám: 3
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
238. hozzászólás - 2009.09.03. 20:20:46 (Válasz Blackfalcon #237 hozzászólására.)
szerintem ez a fajta jutalom nemigazán jó ötlet,túl sok elönnyel járna az adott világban
Pontszám: 7.75
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
239. hozzászólás - 2009.09.03. 20:44:24 (Válasz Blackfalcon #237 hozzászólására.)
Elég furcsán nézne ki ha egy pl. 50. szintű karakter 85. szintű fegyverrel vagy varázslattal flangálna:)
Ezzel túlságosan nagy előnyt kapna..
Szerintem jó ez így. Egy dicsőség medál ad +1 %Le-t vadászatkor.. ez is előny de mégsem olyan hatalmas. Bár a kvízmedállal szemben tényleg gyenge- amit ugye 15 perc alatt szerez az ember.
De elsősorban a játékért játszunk már ne mindig a jutalmakért és előnyökért.
Persze értem, hogy mindenki olyan hatalmas végzetúr akar lenni aki legyőzhetetlen, de ez mind mit ér ha nem élvezi a játékot..

Inkább még több világesemény, és v4-hez hasonló dolog kellene- a minél változatosabb játékélményért. Eseményenként más-más jutalmakkal, amik láthatóak a karakterlapon- de nem félisteneket csinálnak a karakterből..
A hozzászólást Constantin módosította 2009.09.03. 20:48:15-kor
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.09
fórumozóBambaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
240. hozzászólás - 2009.09.04. 18:03:27
Szerintem olyan cél kellene amit sokáig tart megcsinálni és több időnk van jászani
beni
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője