Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
441. hozzászólás - 2009.11.17. 09:08:36 (Válasz Faust0ne #438 hozzászólására.)
Ehhez kéne tudni azt, hogy mit érdemes és mit nem érdemes fejleszteni egy versenyszerven adott cél mellett, és mi az ami kötelező, mi az amire rá sem szabad nézni, még ha jól is hangzik, vagy éppen a végtelen világokon kötelező. Szerinted miért volt nekünk csak 5-ös akadémiánk? Lehet hogy mégiscsak tudnánk neked is tanítani még ezt-azt.

Senki sem tiltotta meg, hogy ne szervezzen le más is előre 35 embert, aki tudja a dolgát. Szóval hajrá, meg lehet mutatni következő V4-en. Amihez a magam részéről annyit tennék hozzá, hogy ha megint ez a HT építési verseny lesz X epikus ölés melett, akkor nem fogok indulni. Viszont ha esetleg jönne egy ilyen szövetségi küldetéses verzió, akkor nagy örömmel jönnék megint.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.10
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
442. hozzászólás - 2009.11.17. 09:13:14
A felmerült gondokért sry, az új V4 lezárást élesben most lett kipróbálva először, azért vannak még gubancok. A medált azért nem írta még be senkinek, mert azt eddig egy manuálisan elindított progi írta be, az őskövek pedig szerver lezárása utáni belépés miatt kavarodtak meg. De ma helyrerakok mindent, megkapjátok a medált és az ősköveket.
Pontszám: 9.52
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
443. hozzászólás - 2009.11.17. 09:19:04 (Válasz Ludovek #440 hozzászólására.)
Az a helyzet ludovek, hogy talán igazad is lehetne, ha te sem sarkítanál és általánosítanál durván. Szépen ráhuzod a vizes lepedőt az egész szövetségre, holott saját bevallásod szerint is egy-két tag megnyilvánulásával van bajod.

Nincs mit kerülgetni, ha én mellébeszélek, te még többszörösen csinálod ugyanezt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.72
népszerűAsylNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
444. hozzászólás - 2009.11.17. 09:25:15
Kedves Ludovek! Én itt most egyáltalán nem célozgattam és nem személyesen neked szántam ezt a kommentet, hanem általánosságban. Itt most kijelentem, hogy semmi közöm az Ájjatfarmhoz (hozzáteszem, hogy sajnos mert néhány őskő boldog tulajdonosa lennék most ha úgy lenne)! Én pont arra próbáltam rávilágítani, hogy nem látunk bele a szövetség működésébe. Nem tudhatjuk, hogy milyen ára volt annak, hogy nyertek de nyilván hoztak áldozatokat is a győzelem érdekében. Szóval emiatt senkinek nem kell a kardjába dőlni meg felesleges is ezen veszekedni.

A prémes/nem prémes vitában igazatok van, egy olyan játékosnak, aki őskövet vesz mindig több esélye van. De ez már csak így van a való életben is, hogy akinek több a pénze, annak mindig több mindene lesz mint a többieknek. Ezt a brekuszt le kell nyelni. Ugyanakkor egy nem prémes játékos is lehet sikeresebb, mint a prémes társa. Persze csak akkor, ha a prémes kellően béna és nem tud élni az előnyével.
Pontszám: 8.36
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
445. hozzászólás - 2009.11.17. 09:29:28 (Válasz pityu #441 hozzászólására.)
...ha még tíz szintet húzódott volna a szerver kijött volna azoknak a szakiknak az értelme ...és én reménykedtem benne hogy tovább jutunk...nos butaság volt...ez tény...de nem vagyok jós csak eggy játékos...nekem így is jó volt ...nem hiszem hogy annyira hülye lennék a dologhoz...úgyhogy ilyennel ne gyertek nekem...elpicsáztál így is elégszer ...de...akkor is kikérem magamnak a kioktatást...nincs mire fel...és meglessz az a 34 ember ...és még mindig nem értelek miért oltottad le Ludoveket...de mindeggy...én meghajlok...mert nyertetek...de ha azt mondjátok hogy azért mert ti jobbak meg okosabbak vagytok...hát az jellemez ...no de most má télleg offolom az offom mert itt konkrét javaslatoknak és fejlesztéseknek van a helye....
Time in a bottle
Pontszám: 6.84
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
446. hozzászólás - 2009.11.17. 09:33:36 (Válasz Faust0ne #445 hozzászólására.)
de ha azt mondjátok hogy azért mert ti jobbak meg okosabbak vagytok...hát az jellemez


Azért megkérdeznélek: ha nem azért nyertünk, mert okosabbak meg jobbak voltunk (itt ezen a szerveren, és ez alkalommal legalábbis), akkor minek köszönhetjük a győzelmet?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.45
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
447. hozzászólás - 2009.11.17. 09:46:00
35 éljátékosnak...és eggy előre megbeszélt taktika...folytassam? ...fogjátok fel itt nem a végtelen bölcsességetek volt a mérvadó...hanem eggy előre megbeszélt taktika...ez ellen labdába se rúg eggy olyan csapat aki improvizál...és nem azt mondom hogy esetleg nem lennétek okosabbak....csak azt hogy enek firtatása jellemez....de befejezem....mert már olyanokkal vitatkozok akikkel nem szeretnék....mint pl. veled...de ha annyira zavart ez a HSZ akkor sorry....igenis okosabbak meg jobbak vagytok mindenkinél!!! .....de akkor is én vagyok a szebb...
Time in a bottle
Pontszám: 6.84
népszerűMeggyFérfi
Végzetúr tehetség
181 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
448. hozzászólás - 2009.11.17. 10:01:31 (Válasz Faust0ne #447 hozzászólására.)
Kedves FaustOne, nem személyes de mégis, ezt az utolsó 4 oldal elolvasása után már nem lehet nem szóvá tenni. Könyörgünk, az "egy" szócskát, le ne merd írni többet két "g"-vel... Köszönjük.
14
Pontszám: 6.89
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
449. hozzászólás - 2009.11.17. 10:03:25
eggy és kész ...jól van na ...vannak sajátosságai az írásaimnak..nem tok róla leszokni...már próbáltam...
Time in a bottle
Pontszám: 6.84
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
450. hozzászólás - 2009.11.17. 10:11:39 (Válasz Faust0ne #447 hozzászólására.)
Ki beszél végtelen bölcsességről? De ha mindenképp ebbe bele akarunk menni, akkor a 35 éljátékos összeáll és megbeszéli előre a taktikát az milyen kategóriába esik?

A bajom az, hogy miért kell idehozni az "általános" okosságot, a célirányos "iparos" okossággal szemben?

Hogy érthető legyek, a gyorsasági téglaházépítési versenyben mi csináltuk meg leghamarabb a téglaházat. Joggal mondhatjuk (akármilyen megközelítésből), hogy ügyesebben építettük a téglaházat. Más téglaháza lehet, hogy sokkal szebb, csinosabb, bármi. Ezt nem vitatja senki, de nem az volt a feladat, hanem a gyors építés.

Nem tudom érthető-e, mire célzok.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.30
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
451. hozzászólás - 2009.11.17. 10:13:28
Sokak szerint rövid/unalmas volt a szerver, ehhez szólok most hozzá. Mi, akik külső fórumot is olvasunk, több időt szánunk a játékra mint egy átlagos játékos. Nem a két hónap a hosszú idő, hanem a 3x-os sebesség. Hiába harmadannyi ideig tart csak egy vadászat, ha 3x annyi kvízkérdés van, és 3x annyi LE-t kell megvédeni a rablás ellen és 3x gyorsabban regenerálódik az ÉP. De az epikus lények is borzalmasan gép elé kötik a játékost például, ráadásul több embernek kell egy időben ott lennie.
Mondhat bárki bármit, a jelenlegi feltételek mellett 50 %-ban a játékra fordított időn múlik a győzelem, a másik fele a taktika és a szervezettség. Ez így nem helyes, ettől válik unottá és érdektelenné a szerver sokak számára, amolyan kötelező tennivalóvá.
Mondhatjátok, hogy rövid és lassú () a szerver, de az átlagjátékosok nem mi vagyunk, akik a fórumra több idő szánnak, mint mások az egész játékra.

Senkinek nem lenne az ellen kifogása, ha tovább tartana a következő V4, de a jelenlegi feltételek mellett, még ez is sok a többség számára. Szerintem jelentősen élvezhetőbbé (és sokkal-sokkal jövedelmezőbbé is) lehetne tenni a szervert, ha egy alapos átdolgozáson esne át, szerteágazóbb célokkal (egyéni, szövetségi), "részhajrákkal", több díjazottal (akár jelképes), és kevesebb ráfordítandó idővel (2x-es csp, 1:40-es vadászatidő pl.), előre meghatározott időpontban kihirdetett véletlenszerű versenyekkel szerveren belül (végtelen lehetőség van ami nem feltétlenül a legnagyobb legerősebb szövetségek, karakterek számára a legkönnyebben teljesíthető)), szövetségi küldetésekkel, stb.
Illetve mehetne tovább a szerver 45-50. szintnél, ahol lenne értelme a fertőzésnek többek között.
Máris mindenki számára sokkal élvezetesebb volna, és az esélyek is egyenlőbbé válnának, mert a célok számottevő hányada mindenki előtt ismeretlen volna, csakúgy mint magasabb szinteken való játék és a 100. szint feletti epikusok elleni küzdelem.
Pontszám: 8.05
népszerűAsylNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
452. hozzászólás - 2009.11.17. 10:14:52
Minden 4. világ után ez van itt a fórumon? Ez elég elkeserítő. Én tényleg nem állok senki pártján úgymond. Gondoljátok már át ezt az egészet, mielőtt kommenteltek. Ez a topik arról kéne szóljon, hogy a tapasztalatokat megosszuk és segítsük a játék fejlesztőinek a munkáját. Arról kéne írni, hogy mi az, ami nem jól működött, felesleges vagy éppen mi hiányzik a játékból.

Egyébként meg ha ép ésszel belegondol bárki akkor nyilvánvaló, hogy ezt a szervert csak úgy lehet megnyerni, ha egész nap a gép előtt ülsz. Ezt nyilván nem tudja mindenki megtenni. Ahhoz nem kell túlzottan iq-fighternek lenni, hogy valaki rájöjjön, hogyha a különböző szerverekről összeszedi a legjobb játékosokat akkor olyan csapatot fog kapni akik nagyon aktívak, egész nap van lehetőségük gép előtt lenni. Ezt bárki megtehette volna, akár én is. Az aktív játékosok az alapjai a győzelemnek egy ilyen gyors világban. Az meg megint nem egy egyszerű dolog, hogy valaki egyben tartson egy szövetséget, hogy olyan építési és fejlesztési tervet csináljon, amit mindenki követni tud és akar. Enélkül pedig megint nem megy. Én elhiszem, hogy te Faust és Ludovek és a többiek, akik most nagyon ki vannak akadva mind meg tudták volna ezt csinálni. Ami viszont tény, hogy nem tettétek. A következő szerveren lesz lehetőségetek bizonyítani. Én már most tudom, hogy nem tudok eléggé aktív lenni és nem valószínű, hogy nyerhetek a következő világon sem. De ettől függetlenül elindulok, mert szeretek játszani. Szóval inkább élvezzétek a játékot és verjetek le néhány játékost, ha ettől megnyugszanak a kedélyek.
Pontszám: 8.70
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
453. hozzászólás - 2009.11.17. 10:16:11
Ez a topic kezd kicsit átláthatatlan lenni, nyitok egy újat, a V4 második lezárása alkalmából!
Pontszám: 7.50
népszerűAsylNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
454. hozzászólás - 2009.11.17. 10:20:14
Ja, és ha lenne elég időm játszani, akkor én is leszervezném a 35 embert előre és kidolgoznék egy taktikát, amit mindenki követni tud. És nem azért mert hülye köcsög vagyok aki nem tud improvizálni, hanem azért mert ez az egyetlen módja annak, hogy egyfelé húzza az egész szövi a szekeret. Persze csak akkor, ha nyerni akar valaki. Ha nem akar nyerni, csak úgymond a játék öröméért indul a szerveren, akkor meg nem kell meglepődni, hogy nem győz.
A hozzászólást Asyl módosította 2009.11.17. 10:21:07-kor
Pontszám: 7.40
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
455. hozzászólás - 2009.11.17. 10:23:19 (Válasz Faust0ne #447 hozzászólására.)
Az előre megbeszélt taktika kidolgozása fél órát igényelt összesen, nem többet. Nem arcból írom, de ennyi időt bárki rászánhat egy stratégia kidolgozására.
A szerver előtti egyeztetés pedig több kárt okozott, mint hasznot, hiszen szóban sokan ígérgettek, hőzöngtek, nagyképűsködtek. AMikor pedig a tettek mezejére került volna a sor, tétlenség és hallgatás volt a "ténykedésük".

A legfontosabb a tervekhez való szigorú ragaszkodás (megfelelő rugalmassággal), a gyors alkalmazkodás és a megfelelő lépések megtétele a legalkalmasabb időpontokban. Ezek nélkül semmilyen stratégia nem ér szinte semmit sem.
Elsősorban ezek alkalmazásához, felismeréséhez szükséges a "vezetők" munkája, nem pedig azért, hogy fejlessz EF-et, SM-et... azok alapdolgok...
Sokan azt gondolják feltételezem, mindent kötelezővé tettünk. Tévedés, mindenki teljes szabadságot élvezett, csak akkor tettünk kötelezővé valamit, amikor arra szükség volt. Ez pedig kimerült az építkezésben és az átcsoportosításokban...
Pontszám: 8.05
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
456. hozzászólás - 2009.11.17. 10:41:59
én értem Pocok....csak nem szeretném ha mindenféle Pókocska leoltogatna hogy ő igenis jobb nálam mert nyert a szövije...meg hogy kérjek tőle tanácsot...ez undorító...és beképzelt dolog...én tisztellek téged....nagyon is....de ne verje már a nyálát...meg ne szóljon már bele olyan aki nem is érti miről hadoválok....nem kell hülyének nézni a másikat oszt annyi....de én tünök innen mert idegbajt kapok...
Time in a bottle
Pontszám: 6.84
népszerűQlminatorNő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
457. hozzászólás - 2009.11.17. 10:45:05 (Válasz pityu #441 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2009.11.17. 09:08:36
Szerinted miért volt nekünk csak 5-ös akadémiánk? Lehet hogy mégiscsak tudnánk neked is tanítani még ezt-azt.


Biztos tudnátok, de ez épp egy alapos baklövés volt. Tehát nem pont ezt kéne felhozni.
Pontszám: 9.60
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
458. hozzászólás - 2009.11.17. 11:50:10 (Válasz Qlminator #457 hozzászólására.)
Idézet: Qlminator - 2009.11.17. 10:45:05
Idézet: pityu - 2009.11.17. 09:08:36
Szerinted miért volt nekünk csak 5-ös akadémiánk? Lehet hogy mégiscsak tudnánk neked is tanítani még ezt-azt.


Biztos tudnátok, de ez épp egy alapos baklövés volt. Tehát nem pont ezt kéne felhozni.


Az eredményünk szerintem inkább engem igazol. De nagyon szívesen meghallgatom, miért is lett volna szükség a manakonstra vagy éppen az ultraspecre...

Idézet: Faust0ne - 2009.11.17. 10:41:59
én értem Pocok....csak nem szeretném ha mindenféle Pókocska leoltogatna hogy ő igenis jobb nálam mert nyert a szövije...meg hogy kérjek tőle tanácsot...ez undorító...és beképzelt dolog...én tisztellek téged....nagyon is....de ne verje már a nyálát...meg ne szóljon már bele olyan aki nem is érti miről hadoválok....nem kell hülyének nézni a másikat oszt annyi....de én tünök innen mert idegbajt kapok...


Légy szíves idézd nekem, hogy hol írtam azt, hogy jobb vagyok nálad csak azért, mert nyert a szövetségünk, és kérj tőlem tanácsot, illetve azt hogy hülyének nézlek. Nagyon szívesen bocsánatot kérek, ha valahol ez megtörtént volna. Ha pedig csak így jött le, és valamit magadra vettél, az a Te magánügyed, de én ezt így nem jelentettem ki.

És valóban nem értem, hogy miről hadoválsz, ezt jól látod.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.20
népszerűQlminatorNő
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
459. hozzászólás - 2009.11.17. 11:59:59 (Válasz pityu #458 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2009.11.17. 11:50:10
Az eredményünk szerintem inkább engem igazol. De nagyon szívesen meghallgatom, miért is lett volna szükség a manakonstra vagy éppen az ultraspecre...


Nincs rá szükség egyátalán. Teljesen igazad van.
Pontszám: 9.50
népszerűtlenLudovekFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
460. hozzászólás - 2009.11.17. 12:57:03 (Válasz pityu #458 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2009.11.17. 11:50:10
Idézet: Qlminator - 2009.11.17. 10:45:05
Idézet: pityu - 2009.11.17. 09:08:36
Szerinted miért volt nekünk csak 5-ös akadémiánk? Lehet hogy mégiscsak tudnánk neked is tanítani még ezt-azt.


Biztos tudnátok, de ez épp egy alapos baklövés volt. Tehát nem pont ezt kéne felhozni.


Az eredményünk szerintem inkább engem igazol. De nagyon szívesen meghallgatom, miért is lett volna szükség a manakonstra vagy éppen az ultraspecre...


nem volt az bakloves, csak nem lehet elore felmerni, megterul-e. meg ti is csak alig par emberetekbol tudtatok kihuzni, kell-e neki ultraspec, fog-e konstizni, nemtom mit varunk egy szedett-vedett bandatol. meg az ywgarrd-szintu szamologepek is becsodoltek a megeri-e? kerdessel, szinten mit varunk egy mokaoptimalizator mokustol.
a szervezettsegetek nem kerdes. eppen ez az. a problemaval valaszoltok a problemara. mivel azon jatekosokat, akik "nevesek", ergo konnyen megtalalhatoak, plusz idot es penzt is hajlandoak aldozni a dologra (nem keveset), illetve belatoak, es nem 100x kell elmondani nekik valamit, nagy reszben tomoritettetek, osoreg jatekosoknak nem volt eselye utokepes csapatot osszeallitania. aki meg 3-4 honapja kezdte, nyilvan nem tud a semmibol elorangatni feleennyi embert sem. a tobbiek kozul meg, akik "csak ugy" betevedtek V4-re, lehetetlen a legjobbakat egybegyurni, pedig a vandorlasok/hordavaltasok igen jol peldazzak, hogy azert sokan probalkoztak (laze, faust, barbapapa, kissolyom, mokus, stb.).

asyl, alomvirag, ywgarrd, pityu, chehs es caveman, meg barki, aki feleslegesen veszi magara: pont nem rolatok beszeltem, es ezt tudjatok jol. hanem a felelotlenul nagypofaju tagjaitokrol, akik termeszetesen, mint mindig, most is lapitanak. (nem, caveman, szo sincs rola, hogy kollektive mindenkire ertettem volna, de hisz ez is csak jatek a szavakkal..)

ywgarrd: meg jo, hogy nem arcbol irod. elso kezbol tapasztaltam, hogyan improzza ossze az egeszet mokus, a kesobbiekben masok beleszolasaval es segitsegevel. a hangsuly az alkalmazkodas elkepeszto merteku hianyan van.
nalunk is ugy indult, hogy csak 5. szintig megy az aksi. csak nalunk meg tobben igergettek...
ugyanakkor pl.: a hataridore valo szakertelem szintek elereset kirugas terhe mellett nem neveznem "teljes szabadsagnak". persze, ez volt a legokosabb dontes, kar, hogy mokus az ilyesmihez tul vajszivu volt, es csak a vegen jott ra, hogy ez a legnagyobb hibaja.
A hozzászólást Ludovek módosította 2009.11.17. 13:00:35-kor
Pontszám: 4.05
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője