Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
781. hozzászólás - 2010.03.21. 18:08:25 (Válasz Jeriko #780 hozzászólására.)
Szerintem meg abban az időpontban, amikor javították a HT-t, akkor nem volt több, mint 3 világ. Tehát hülyeség lett volna azt írni, hogy az első 4 világban javították. Mivel nem volt annyi aktív. De ha indul egy új világ, akkor én logikusnak tartottam, hogy az úgy működik, mint a többi világokon. Nem tudom mikor reformálták meg a kreatívot, a kivégzést, de gondolom nem működött/működik másképp a V4 bármely verziójában, mint a "többi 3 világon".
Pontszám: 5.90
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
782. hozzászólás - 2010.03.21. 22:03:56 (Válasz CaveMaN #773 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2010.03.20. 10:48:59
Történetesen az tenné "brokenné", ha bent lenne a kedvezmény.


Mint olyan sokszor, most is Sanyi úr mondta meg a frankót. Gyerekek, a torony építése oszlopos győzelmi feltétel a gyors világon! Ezt lekönnyíteni olyan lenne, mint ha én most kapnék 1000% sebzésbónuszt az epikre azért, mert le vayunk maradva vagy 20 epikussal az elsőtől... Szerintem senki sem gondolta komolyan, hogy az szabály, amely a végtelen világokon mesterségesen segíti HT-hoz az arra "érdemtelen" (bocs, nem pejoratív jelző akart lenni) szövetségeket, majd a versenyszerveren is működni fog.... Ennyi erővel ki is iktathatták volna a HT-t, mint győzelmi feltételt, de nem ezt tették, hanem - ellenkezőleg - emeltek az építendő szintmennyiségen. A többi argumentum a contrario kikövetkeztethető.
Pontszám: 6.09
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
783. hozzászólás - 2010.03.21. 23:21:59
Kifejezetten emlékszem, hogy amikor végre összeállt a végső képlet, és be is vezették, akkor külön leírta Miklós, hogy V4-en maradni fog az eredeti rendszer. Most hirtelen meg nem találom Nektek, mintha valamelyik HT-kibeszélős topicban lenne, de emiatt kár volt egyáltalán elkezdeni rágódni.

Mondjuk igaz, ami igaz, jól el tudnak dugni néha dolgokat behoék. Szóval ennek a dolognak lehetett volna nagyobb promóciója is, na, az egy dolog, hogy én éppen olvastam, és tudtam, mire számítsunk.
Pontszám: 4.52
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
784. hozzászólás - 2010.03.22. 05:37:00 (Válasz Darksol #782 hozzászólására.)
Idézet: Darksol - 2010.03.21. 22:03:56
Idézet: CaveMaN - 2010.03.20. 10:48:59
Történetesen az tenné "brokenné", ha bent lenne a kedvezmény.


Mint olyan sokszor, most is Sanyi úr mondta meg a frankót. Gyerekek, a torony építése oszlopos győzelmi feltétel a gyors világon! Ezt lekönnyíteni olyan lenne, mint ha én most kapnék 1000% sebzésbónuszt az epikre azért, mert le vayunk maradva vagy 20 epikussal az elsőtől... Szerintem senki sem gondolta komolyan, hogy az szabály, amely a végtelen világokon mesterségesen segíti HT-hoz az arra "érdemtelen" (bocs, nem pejoratív jelző akart lenni) szövetségeket, majd a versenyszerveren is működni fog.... Ennyi erővel ki is iktathatták volna a HT-t, mint győzelmi feltételt, de nem ezt tették, hanem - ellenkezőleg - emeltek az építendő szintmennyiségen. A többi argumentum a contrario kikövetkeztethető.


Nem ertek egyet veled. Egyszeruen ha lenne ilyen bonusz/malusz, akkor mas lenne a jo taktika. Ugyanugy letezne egy nyero, es ha ez mindenki szamara ismert, akkor se elonyt, se hatranyt nem jelent (es ugyanugy a legpotensebb epito szovetseg kerulne elore, tobb azonos taktikaval jatszo kozul).
Mindazonaltal a regi rendszerrel sincs baj - sot talan kicsit szelesebb a lehetseges taktikak tarhaza - a baj inkabb az, hogy az ilyen szabalyok miert nincsenek egyertelmuen leirva. Szamomra is nyilvanvalo volt, hogy nem igy lesz, de csak azert, mert a forumot bujom naponta. Aki ezt nem teszi, az siman arnyekra vetodott.
Pontszám: 6.63
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
785. hozzászólás - 2010.03.22. 07:04:46 (Válasz Yaksee #781 hozzászólására.)
Idézet: Yaksee - 2010.03.21. 18:08:25
Szerintem meg abban az időpontban, amikor javították a HT-t, akkor nem volt több, mint 3 világ. Tehát hülyeség lett volna azt írni, hogy az első 4 világban javították.


Dátumod nézted? 2009.11.13. Az első v4 2009.07. hóban indult. Pont azért lett kihangsúlyozva, hogy az első 3 világon változott meg, hogy egyértelmű legyen, v4 nem tartozik ide.
Szerintem teljesen mindegy, milyen szabályok vonatkoznak v4-re (ide tartozik a HT is), csak vonatkozzanak mindenkire és menet közben ne változzanak.
Pontszám: 8.61
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
786. hozzászólás - 2010.03.22. 12:38:17
(Jó)Szolgálati közlemény.

Ezúton szeretnék bocsánatot kérni az egész szövetség nevében Vezéregértől amiért meg mertük támadni epikusütés közben.
Nyilvánvaló, hogy előre megfontolt, gonosz, a másik játékélményének elrontására irányuló tevékenységgel állunk szemben.
Ezennel le is tesszük a szentesküt, hogy többet nem támadjuk meg.

Arra amúgy gondoltál, hogy azért ütnek ennyien, mert 20-as IQ-d van, vagyis könnyű portyacélpont vagy?
Ja neeem, ez nem lehet opció.
Komolyan mondom, a v4 paranoia egy önálló jelenséggé nőtte ki magát mostanság...
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.62
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
787. hozzászólás - 2010.03.22. 13:29:07 (Válasz Kocos #784 hozzászólására.)
Nem győztél meg. Persze, lehetne ötvenféle nyerési feltétel is, az még jobban kiszínesítené az alkalmazható taktikák körét, de a játék tervezői valamiért ezt a kettőt favorizálják, az epikust meg a tornyot. Ebből kiindulva egyértelmű, hogy a torony építését nem fogják megkönnyíteni, mert a V4-en nem cél és nem is lehet cél, a kicsi (gyengébben építő, kevesebb LE-t kitermelő) szövetségek toronyhoz juttatása. Itt klasszikus vadkapitalizmus zajlik, a nagy hal bizony megeszi a kisebbet, aki nem bírja az építési versenyt, az elbukik...

Abban viszont igazad, igazatok van, hogy a tájékoztatás pocsék, versenyt rendezni pedig csak előre tisztázott, kőbe vésett szabályokkal érdemes.
A hozzászólást Darksol módosította 2010.03.22. 13:29:46-kor
Pontszám: 6.39
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
788. hozzászólás - 2010.03.22. 13:55:36
Darksol: mondandom lenyege az, hogy ha mindenki szamara ismert, elore jol propagalt a HT rendszer uj verzioja V4-en, akkor nem a gyengebben epito, kevesebb LE-t termelot fogja segiteni, hanem a jobban taktikazot. Mert nem annak lesz magasabb a szerver vege elott 10 nappal a tornya, aki ugyesebben epit, hanem annak aki rosszul taktikazik (vagy epp jol, mert mar akkor behozhatatlan az elonye).

Nem ugy tortenik a dolog, hogy eloszor jol mindenki felhuzza ameddig birja, majd szolunk, hogy acsi buntiosztas jon, hanem elore tudjuk, hogy az ott biz a pofonfa, es aki jot akar nem razogatja.

Ugyanugy lesz egy erosebb epito, meg egy gyengebb, bar ketsegtelen, hogy a nyers LE termeles mellett nagyobb szerep jutna a taktikanak (es sajnos a gep elott ulesi potencialnak is).
Pontszám: 8.32
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
789. hozzászólás - 2010.03.22. 14:16:18
A gép előtt ülési idő már így is extrém méreteket öltött... Azt hiszem, nekem ez lesz az utolsó v4-em. Arra, amikor már 200 epikust kell lenyomni és mellé 500 szint tornyot építeni - én már nem vagyok kiváncsi.
Pontszám: 6.84
fórumozóDiamondNő
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
790. hozzászólás - 2010.03.22. 14:54:22
Kedves JV !

Fura dolog történt az elöbb toplistában Halhatatlan bajnokok epikus darabszáma 1 óra alatt 45röl 47 re ugrott. Jó lenne erre valami magyarázat,vagy ez egy egyszerű hibajelenség? Gondolom a többi vezető szövetséget is érdekelné hogy tudtak egyszerre 2 epikust leölni.
Pontszám: 7.08
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
791. hozzászólás - 2010.03.22. 14:57:12
Khm, khm. Hogy lehetséges, hogy V4-en egy szövetségnek hirtelen kettővel több legyőzött epikus szörnye lett bőven kincseskamra időn belül? Inkább ezt a rejtélyt fejtse meg nekem vki.

bocsi, volt nálam gyorabb...
A hozzászólást pityu módosította 2010.03.22. 14:58:20-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 8.79
kedvelt tagAveoFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
792. hozzászólás - 2010.03.22. 15:02:13
Tudtommal pont szerverleállás volt amikor elkezdték csapni az epiket. De ezért talán nem kéne ajándékba adni 6 és fél órát. Ha pont akkor ütik és emiatt csúsznak 1 órát, akkor kezdhessék 1 órával hamarabb a köv epiket.
Pontszám: 6.40
fórumozóDiamondNő
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
793. hozzászólás - 2010.03.22. 15:06:29
Hát már elnézést de akkor minden szövetségnek adjanak kedvezményt mert igencsak volt pár leállás én nemegyszer mi is belecsúsztunk....De azért 6 óra kedvezmény kicsit sok.Az összes leállás nem tett ki annyi időt. Ráadásul ez elég sunyi és lapos volt...a többi kompenzáció kint van fórumon,érdekes módon ezzel mi történt? Fű alatt megegyeztek?
Pontszám: 8.06
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
794. hozzászólás - 2010.03.22. 15:15:40
Az én személyes véleményem az, hogy ennek a szervernek már tök mindegy. Megint kimaradt egy tonnányi pontos szabályleírás, szerverleállások sora, HT/epik gebaszok, bugok, karakterek törlődése, mit lehet ezen még ragozni...?

Csináljuk végig minél gyorsabban inkább, mert kezd az agyunkra menni.

*: HT-t úgysem tudják vinni. Főleg, hogy ha jól értelmeztem, amit Baraty írt, akkor a simán torony nem kap +10K LE-s büntit minden szintre, akkor nekünk annyi. Pont ez lett volna a lényeg.

**:
Hali!

Igen, de a hiba miatt a hétvége alatt 4el nőtt a birtoklásuk 2 helyett (és 4el csökkent a szintjük 2 helyett).

Baraty


Így már okés, ezt nem tudhattuk. Ettől függetlenül sem hiszem, hogy a HB vinni tudná a tornyot.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.03.22. 15:20:51-kor
Pontszám: 5.69
fórumozóDiamondNő
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
795. hozzászólás - 2010.03.22. 15:21:50 (Válasz Rokamoka #794 hozzászólására.)
Lehet hogy neked mindegy de nekem nem.Tegnap éjjel 2 leállás is volt epikus közben ráadásul kiürültek a kamrák. Tehát ha jár kamrakompenzáció,akkor esetleg mindenkinek járjon és ne fű alatt le levelezve. 6 óra kompenzáció meg felháboritó és pofátlanság. A leghosszabb leállás 1 óra volt körülbelül ha jól emlékszem. Maximum ennyit csúszhattak meg az epikregen.
Pontszám: 6.22
kedvencRiusFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
796. hozzászólás - 2010.03.22. 15:24:01
Igen, igen, csináljuk végig.
Azért én szeretném megkapni, a ma éjjeli 2 rövidebb szerverleállás miatt az éjjeli epikus felét(mondjuk a hátsót, vagy egy érzékenyebb részét)!
Ronda troll vagyok.
Éhes, agresszív, konok,
Mindent felfalok.

Világ 1: Rius, Világépítők
Világ 2: DeSide, Zafír
Világ 3: Drowsy Druid Abasc, Mohír
Pontszám: 8.82
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
797. hozzászólás - 2010.03.22. 15:28:16 (Válasz Diamond #795 hozzászólására.)
Amikor bejött az első két leállás, az nekünk is pont epikbe nyúlt bele, de hál'Istennek úgy, hogy még nem sebeztünk bele, csak 5 perc, és kezdtük volna.
Fél nap után arra jöttem vissza, hogy ez+KDÁ törlődött+beragadt kamrák+Ares zárolva ... inkább nem is folytatom ..., akkor még ideges voltam, azóta semmivel nem tudnak meglepni.
Mi is úgy tartjuk, hogy a kompenzáció jogtalan, de nem tervezünk semmilyen módon tiltakozni ellene. Most már végigvisszük ezekkel a hátunk mögött.


Szegény Baraty, volt egy nyugis időszakuk, most egy ideje megint, gondolom, nem győz válaszolni a levelekre.
Pontszám: 5.69
fórumozóDiamondNő
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
798. hozzászólás - 2010.03.22. 15:33:48 (Válasz Rokamoka #797 hozzászólására.)
Én itt tiltakozom a fórumon,mert ha bármiféle kompenzáció születik egy versenyszerveren azt tegyék nyíltan! Ráadásul gondolhatják hogy nem csak a HB bukott epikus időt a leállásokon.
Pontszám: 7.73
népszerűStardustFérfi
Végzetúr tanonc
45 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
799. hozzászólás - 2010.03.22. 15:34:52
Nos. Egy kis idő fejtegetés. Egy epikus leölése 20-40 perc körülire tehető, a résztvevők számától függően. (itt lehet kötekedni hogy epik spec nélkül nem annyi lenne, de nézzük azt is hogy amikor még távolinak tűnt az epik spec még gyengusok voltak az epikek is).

Tehát, tegyük fel a lehető legrosszabbat, kevesen voltak, pont a halál beállta előtt jött a leállás, 1 órás volt, olyan kb 45k ÉP-s epikkel szemben. Eredmény? 5625 ÉP-t regenerált az epik. Valóban hatalmas teljesítmény, de ezért komolyan adni kellett nekik 1+ üres kincseskamrát?

Itt valami más lehet a háttérben, a játék vezetői nem lehetnek ennyire.....épeszű ember ennek nem dőlne be.
Riszálom úgy is úgy is!
Riszálod úgy is úgy is!
Riszálja úgy is úgy is!
Riszáljuk úgy is úgy is!
Riszálják úgy is úgy is!
Riszálod úgy is úgy is!
Pontszám: 6.80
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
800. hozzászólás - 2010.03.22. 15:38:31 (Válasz Diamond #798 hozzászólására.)
Nyilvánvaló, de nem hiszem, hogy érdemes kompenzió versenybe kezdenünk, mert igen-igen hosszú lista kerekedne ki minden fél részéről, és egyértelmű, hogy mindenkinek mindenféle baja lenne a másik kívánságaival.
Szóval amondó vagyok, hogy érdemesebb lenyelni a békát, mert hogyan hozod egyensúlyba ezeket a dolgokat...?

A fű alatt intézés módszeréről pedig annyit: amellett, hogy elítélem én is, ugyanannyira meg is értem. Ti is tudjátok, nem egyszer bántam már meg, hogy itt kardoskodtam valami mellett, nem mindenki van olyan hülye (és tökös?), hogy kitegye magát az utólagos vegzálásoknak.
Pontszám: 8.69
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!