Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1121. hozzászólás - 2010.04.06. 15:07:35
Üdv!

Razz, ne fenyegess, múltkor is valaki felpontozta 4 fölé és láttam, hogy nekem írt.
Rögtön megtudtam, hogy ma mit fog csinálni. <lol>
Olyan ő mintha valaki a liftben eleresztene egy békegalambot. Büdös, büdös, de nincs menekvés. <mosolyka>

A III. 4. világ meg azt hiszem olyan volt, mintha Travian lenne. Legalábbis az elmondásotok alapján. Illetve látom azért lelkileg mindkét oldalt megviselte a dolog.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.06. 15:10:16-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.02
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1122. hozzászólás - 2010.04.06. 16:29:18 (Válasz pityu #1082 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.04.04. 18:54:18
Nem feltétlen mondanám azt, hogy mi voltunk gyengébbek. 3. indítás volt, fejlődnek az ellenfelek. Bár tény, hogy van jobb vezető és kevésbé jó.


Ezt saját magamra értettem, csak hogy tisztán lásson mindneki.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.22
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1123. hozzászólás - 2010.04.06. 19:45:32
Az én meglátásom a V4-ekről:
Ha az időtényezőt figyelmen kívül hagyjuk, akkor a szövetségi győzelem legfeljebb 10-15 %-ban múlik a stratégián, 85-90 % a szervezettség és a fegyelem. Legalábbis aki komolyan a győzelemért száll harcba, az már bőven tisztában van az alapokkal, hogy ennél többet jelentsem a stratégia.
Ha kettő (vagy több) vasfegyelmű szövetség áll egymással szemben, akkor számít csak igazán a fenti 10-15 %, ilyen esetben gyakorlatilag csak ezen múlik győztes kiléte.
Viszont ha nincs meg a megfelelő fegyelem és szervezettség, akkor szinte semmi esély sincs egy olyan ellenfél ellen, akinél ezek a feltételek adottak.
Pontszám: 9.02
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1124. hozzászólás - 2010.04.06. 21:39:13
Úgy érzem, bármiféle számítás közlése abszolút felesleges. Kiderült, hogy a matematika is humán tudományág, sőt, erősen szubjektív, ezért számításokkal nem terhelném a rajongótáborokat.

Alapvető stratégiai hiba: naív elképzelés volt az, hogy egy „all in” karakterekből álló szövetség építési kapacitásban és/vagy epikölési kapacitásban fel tudja venni a versenyt egy specializált (építő/epikölő) karakterekből álló szövetséggel. Gondolom Róka, a zseniális vezetőstratéga részletes modellezéseket végzett, melynek során ráébredt, hogy az általa kijelölt tökéletes karakterfejlesztés útját járó karakterekből álló szövetség összességében kevesebb LE befektetéssel képes leölni az epikusokat, mint egy olyan szövetség, ahol csak 10-12 karakter feladata az epikusölés. Gondolom azt is kiszámolta, hogy így a karakterek szövetségi szinten több LE-t tudnak építésre költeni, mint egy specializált szövetség jóval kisebb számú építőrészlege. (és gondolom Róka, a megkérdőjelezhetetlenőstehetség azzal is számolt, hogy szövetségi szinten az epikusöléshez szükséges gyógyitalok mennyibe kerülnek. A kereskedelem képzettségbe ne is menjünk bele)

Taktikai hibák:
A HT kapcsán nem sok mozgástere volt a HTF-nek. Visszatekintve (innen már könnyű) egyértelmű, hogy a Tornyosok építési kapacitása felülmúlta az övéket. Gyakorlatilag hiába csináltak volna bármit is-ha hamarabb veszik át a tornyot, a Tornyosok túlépítik őket. Ha leállnak az epikusokkal, miután a Torony elkezdte a HT-t (mert más módon nem tudtak volna elég LE-t produkálni), a Torony ugyanúgy túlépíti őket. Taktikai hibát azzal követtek el többek közt, hogy amikor egyértelművé vált, hogy a Torony építési kapacitása felülmúlja a HTF-ét, nem használták ki a vendégépítőkben rejlő lehetőségeket. Több vendégépítőre lett volna szükség. Sőt, az összes lehetséges szövetséget rá kellett volna beszélni, hogy háborúkkal/citadellákkal vonják el a LE-t a Toronytól. Ehhez képest csak néhány vendégépítővel borzolták a kedélyeket, akik végső soron egyáltalán nem számítottak. Ezt bizony csúnyán elszúrták.

A másik esélye az lett volna a HTF-nek, ha elhúzza a szervert, és hagyja, hogy a Tornyosokra rohad a tornyuk. Nem tették. Lelkesen feléltek inkább mindent, ahelyett, hogy a számukra vállalhatatlan sebességű epikölésből visszavettek volna, és hagyták volna, hogy a szintén fáradt Tornyosok is visszavegyenek az epikpusztításból. Ez egy rizikósabb választás lett volna, ezzel se éltek.

Összességében elmondható, hogy a HTF mindent megtett azért, hogy megszerezhesse a szövetségi szinten szervermásodik szövetség címét, ami lehet, hogy jól hangzik, de baromira nem jelent semmit.
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 6.16
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1125. hozzászólás - 2010.04.06. 22:13:05
igazsag az...hogy itt mar mondanak alfakat meg betabakancsokat...kemenyek meg minden...na meg mindenki persze.....ha nem ragaszkodik mindenki a sajat kis kuckojahoz akkor meg talan erdekesen is alakulhattak volna a dolgok....sot....de mind1.....amit en latok, azt mar mondtak elottem egy vagy ket szerverrel talan....keves a jo jatekos.....es meg kevesebben tanulnak a hibaikbol....kivancsi leszek a kovetkezo v4-re....legalabb ujit.....ja igen....szeretnek halat mondani mindazoknak akik azt mondtak hogy 100 epikus sok meg nyaff nyaff...azt hiszem a kovetkezo mennyiseg az ugy is az lessz....persze majd a holnaputani v4-en....viszont ha tovabb elezodik a jatek.....az a 100 meglessz 50. szint alatt....es most lehet kezdeni a hitetlenkedest.....aki figyelt az lathatta mennyit javult egy egy szerver utan a teljesitmeny....tehat....rogton szeretnek javasolni minimum 150 epit a kovetkezo nem egyeni versenyszerverre ...
Time in a bottle
Pontszám: 1.99
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1126. hozzászólás - 2010.04.07. 11:08:52
Erről a V4-ről az én meglátásom, hogy igenis jó volt. Egy szerverleállásokkal teletűzdelt versengés a végső győzelemért. Toronyéknak igenis volt ellenfelük, nem úgy mint előttem valaki írta: "csak a Beholder szervere volt ellenfél". Szerintem ha ti nem vagytok akkor nekünk lett volna unalmas, ha mi nem vagyunk akkor nektek. Első V4-emtől jobbat, többet nem is kívánhattam volna. Olyan ez mint a foci, a pályán kívül sokan barátaim de 90 percig nincs barátság. Szeretnék ezúton megkérni minden szövetségembe tartozó egyént, hogy tartózkodjon a további indulatok szításától.

A V4-nek vége, jót játszottunk. A következőn majd találkozunk.. hogy ki- kivel lesz együtt az pedig legyen meglepetés.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 7.24
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1127. hozzászólás - 2010.04.07. 11:29:53 (Válasz Aderrick #1124 hozzászólására.)
"Aztán ki a franc vagy, hogy ekkora király vagy?" (Uvegtigris)
V4 - Csak simán király
Pontszám: 1.32
utáltVodkaslecsoFérfi
Végzetúr mester
593 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1128. hozzászólás - 2010.04.07. 11:32:56 (Válasz Vodkaslecso #1127 hozzászólására.)
Idézet: Vodkaslecso - 2010.04.07. 11:29:53
"Aztán ki a franc vagy, hogy ekkora király vagy?" (Uvegtigris)


ahh, mar nem lenyeg, kozben megkaptam a valaszt. te a robotikus feladatokat teljesito aljanepet erositetted a szovetsegednel.

EDIT: typo
A hozzászólást Vodkaslecso módosította 2010.04.07. 11:35:40-kor
V4 - Csak simán király
Pontszám: 1.41
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1129. hozzászólás - 2010.04.07. 14:15:44 (Válasz Aderrick #1124 hozzászólására.)
Amennyiben ezt komolyan gondoltad, és ez nem csak egy újabb hülye népbutító akció, akkor úgy látszik, a Tapi-mag összes tagja lesüllyedt a nem kívánt színvonalra.

Elegendő ránézni a karakteremre, hogy ezt a - megalapozott tények nélküli, bár azokkal alátámasztottnak feltüntetett - maszlagot jócskán megmosolyogjuk. Ha még mindig nem esett volna le, sikerült létrehozni a karaktert (bár Kóc előző szerveren bemutatta a prototípust), aki mind építésben, mind epikölésben 70-80% körüli eredményt tud hozni, így összességében szövetségi szinten legalább 150%-os.
Éppen ez volt annyira új és nem éppen egyszerű feladat, hogy kevesen tudták megcsinálni, és AZ valóban igaz, hogy EZ kevésnek bizonyult.


*: Idézet: Rokamoka - 2010.04.07. 14:15:44
ez nem csak egy újabb hülye népbutító akció

Bár nyilván az, mert Rólad legalább tudom, hogy van eszed.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.04.07. 14:16:56-kor
Pontszám: 5.08
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1130. hozzászólás - 2010.04.07. 17:14:09 (Válasz Rokamoka #1129 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2010.04.07. 14:15:44
Ha még mindig nem esett volna le, sikerült létrehozni a karaktert (bár Kóc előző szerveren bemutatta a prototípust), aki mind építésben, mind epikölésben 70-80% körüli eredményt tud hozni, így összességében szövetségi szinten legalább 150%-os.


Lefordítom: Építőnek is szarok voltatok, de legalább epikölésre is
Ha hiszel ebben, pontosan olyan hülye vagy mint lecsó.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.68
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1131. hozzászólás - 2010.04.07. 17:17:49
Ne itt vitázzatok hanem a következő 150 epikes szerveren, hogy melyik taktika a jobb.

Bár az ájjatok ugye nem indulnak...
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 4.98
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1132. hozzászólás - 2010.04.07. 17:21:50
Még mindig ezen megy a szájkarate? Óh anyukám...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.04
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1133. hozzászólás - 2010.04.07. 21:45:29 (Válasz Rokamoka #1129 hozzászólására.)
Róka. Sajnállak. Tényleg, mi kellene, hogy észrevedd, ezt is sikerült elrontanod? (hahó, végetért a V4, és a tökéletes fejlesztés nem ért semmit. tudom-tudom, a zemberek tehettek róla)
A hozzászólást Aderrick módosította 2010.04.07. 21:49:15-kor
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 5.15
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1134. hozzászólás - 2010.04.07. 22:09:19
Ma pont akkor jött a gondolat, hogy vajon milyen érdekességek fognak várni a fórumon, amikor fél liter tejet kellett beleöntenem az elkészíteni kívánt sütemény masszájába. Úgy elgondolkoztam, hogy a tele doboz háromnegyedének kiöntésénél állt meg a kezem, a süti így igencsak kanalasra sikeredett.

Ismét bebizonyosodott, hogy ez a játék - még ha nem is játszol - súlyos problémákat okoz a való életben is.
Pontszám: 6.00
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1135. hozzászólás - 2010.04.07. 22:36:13 (Válasz Rokamoka #1129 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2010.04.07. 14:15:44
Ha még mindig nem esett volna le, sikerült létrehozni a karaktert (bár Kóc előző szerveren bemutatta a prototípust), aki mind építésben, mind epikölésben 70-80% körüli eredményt tud hozni, így összességében szövetségi szinten legalább 150%-os.


Nem tudom milyen prototipusrol beszlesz, de egyszerre epikolo es epito karaktert csinalni finoman szolva is hulyesegnek tunik. Lesz egy olyan karaktered, ami ugyan fele annyit epit, de hozza sem szagol az epikushoz.
Pontszám: 6.47
népszerűAderrickFérfi
Végzetúr mester
291 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1136. hozzászólás - 2010.04.07. 22:39:56
Kocosnak csak hiszel, ha nekem nem hittél?
I. (Csinos) Maedhros, IstenKirályCsászár
Pontszám: 7.20
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1137. hozzászólás - 2010.04.08. 00:48:06
Kóc minden bizonnyal okkal írta, amit írt, de én a saját karakteremnek hiszek.
(S ha ez nem lenne elég, volt még ott példa.)

Nem értem, Ti mind hieroglifákat láttok a számok helyén?
A legjobb építőtök 147,2891%-kal épített többet, mint én, és 134,8067%-kal sebeztem többet epikusba, mint az utánam következő HTF karakter. (Remélem, nem kell fejtegetnem a különböző hasonlítási alany miértjét.)

Ööö... ezek tények, a duma meg duma.
Hol itt a hiba? (Jajj, én, ééééén hadd válaszoljak!)

Mivel már így is meg lettem feddve, azért példálózom magammal, de mondhatnék mást is, a leghülyébb játékos is láthatja(??), ha rákattint egy karakterre.


*: Az alap ötlet egyébiránt Tőletek származik, akkor szólalkoztunk össze első soron Mind1 kolleginával, majd az egész bagázzsal. Majd ha éppen rohadtul unatkoznék, vissza is keresem, a lényeg az, hogy akkor teljesen jogosan b.tatok le, hogy mi az, hogy külön építő meg harcos karakter.
Ah, keserédes nosztalgia...
A hozzászólást Rokamoka módosította 2010.04.08. 00:51:18-kor
Pontszám: 5.42
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1138. hozzászólás - 2010.04.08. 08:17:47
Minden bizonnyal nem csak az egyigazmindenekfeletti nyerésre esélyt adó stratégia létezik. Fölösleges ezen vitatkoznotok
Wurg is írta már, nem csak a stratégia, vagy a karakterfejlesztés az, ami szükséges a győzelemhez.
Pontszám: 7.15
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1139. hozzászólás - 2010.04.08. 08:26:11 (Válasz Rokamoka #1137 hozzászólására.)
Idézet: Rokamoka - 2010.04.08. 00:48:06
Kóc minden bizonnyal okkal írta, amit írt, de én a saját karakteremnek hiszek.


Engem ez nem zavar, csak ilyen "nyero" strategiakat ne adj a szamba legy olyan kedves.
A tobbit a karaktereddel kettesben nagy egyetertesben beszeljetek meg.
Pontszám: 6.86
kedvelt tagGyapiFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1140. hozzászólás - 2010.04.08. 10:22:57 (Válasz Kocos #1135 hozzászólására.)
Rókát most "csak" a gyakorlat cáfolja, de elvileg igaza lehet.
Had maradjon meg ebben a hitében! Kérlek!
A hozzászólást Gyapi módosította 2010.04.08. 10:32:13-kor
Pontszám: 6.20
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!