Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 4. világ újraindítás
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1481. hozzászólás - 2013.11.13. 15:45:10
Csak tudnám, hogy ki az a "zseni", aki pontozással erőteljesen lobbyzik a DRAGA és IDŐIGÉNYES VÚ-ért.
Gratulálok neki.

Idézet egy V4-en Zenebutikozó szövitagunk szöviHSz-éből:
- alapvetően igazat adok annak akinek elsőre nem tetszik ez a "lebeszélt" toplista, de jelezném, hogy 99%-unknak ez arról szólt, hogy a jelentősen több mint 300 ráköltött kavicsból legalább visszaszedjünk valamit, mert ez a V4 a silánynál is sz*rabb volt... és nem mellesleg ez talán elég erős jelzés lesz a JV-k felé, hogy ez így nem igazán működhet tovább (feltételezem, hogy ha minden változatlan lesz a következ kis V4-nél és rávenné magát újra a társaság, hogy nevezzen - ami nem hiszem hogy így lesz, de tegyük fel - akkor ennél még sokkal inkább ilyen toplistát lenne érdemes "kreálni", hogy történjen már végre valami )
- nekem ez talán a 7. vagy 8. V4 volt, értelemszerűen a fele volt szövis, s azt hiszem így van összehasonlítási alapom és nincsenek túl nagy igényeim és nem szoktam sírni, de gyakorlatilag ezen most nem lehetett játszani... legalább kristályhordát adtak volna, de hiába kértük, az volt a válasz hogy majd meggondolják... - jellemzően a Feladatokban a "Nyerj X portyában" volt a legnehezebben teljesíthető feladat, sőt ha X>=20 volt, akkor gyakorlatilag hamarabb léptem szintet, mint hogy felgyógyuljon a portyacélpont annyiszor, hogy legyen esélyem 20-szor ütni - és ráadásul nem csak én ütöttem...
- a többiek lemaradása a szint/SZÖ/TÖ-ben megjelent a nagyfórumon, nincs rajta mit magyarázni (tehát nem arról szólt, hogy nem engedtünk oda senki mást) - pl szintben bárki aki végigtolja hasonlóan aktívan és okosan, az simán odaért volna ahol mi jártunk a végén, sőt még ha nem sajtol, akkor túl is mehetett volna az 57-es szinten...
- ugyanez kicsit másképpen: ha valaki akarta volna, simán el tudja vinni akár a TÖ akár a SZÖ top-ot, mert ha csak az egyikre gyúr, akkor azért bármilyen ügyes játékosok is vagyunk , mindkét kategóriában nem tudtunk volna egyszerre a topon lenni, főleg úgy nem, hogy azért az elsődleges cél mégiscsak az epik leverése és a HT volt...
- semmilyen plusz tápot nem kaptunk a közös helyezésekért az őskövön kívül, mert a szövi nyerésért mindenkinek járt a medál úgyis...
- és persze lehet még így is azt mondani, hogy akkor a versenyszellem hol van, de amikor alapvetően arról szól ez a szerver, hogy a szöviben összefogva, egymást segítve és tanácsot adva haladjunk, akkor ott nehéz versenyezni is közben egymással, pont ehhez kellene az, hogy legyen ellenfél - mint ahogy azért voltak is nagy versengések az egyéni toplistákon az előző szervereken... Mert így kb a felénél már mindenki rohadtul unta az egészet, és nem hogy versenyszellem nem volt, de még játékkedv se nagyon volt néha...

Nem védekezni akarok, és nem is mentegetőzni, inkább csak bepillantást adni abba, hogy mi vezetett ehhez a toplista dologhoz. Ja és ami még fűszerezte ezt az egészet, hogy volt egy kedves lelkű játékos, aki végigfröcsögte/fenyegette üzenetekben az egészet, és jól jellemzi a helyzetet, hogy bár határozottan zavaró volt és néha trágár, de AZÉRT nem jelentettük többen is, mert ha őt zárolják akkor a portyacélpontjaink konkrétan felére csökkentek volna (értsd: 2 célpont volt )...

Hát ennyi lenne, jobban nem is bonyolódnék bele, de ami biztos, hogy a következő kis V4-re nagyon meggondolom majd, hogy benevezek-e ha semmi nem változik addig - és a Zenebutik nagy része is ezzel zárta az utolsó epikütést... sajnos...


Tehát még belülről-közelről, a "nyertes" oldalról is látják sokan a problémát.
Ki az a tökhomály, aki nem érti meg még BELÜLRŐL nézve se, hogy KINYÍRÓDIK a V4 lassacskán?
/mert tuttti, hogy nem V4en kívüli nyomkodja eszetlenül a pontozót.../
Kieg.: Még a végén valaki elhiszi, hogy "minden OK" - csak ez a marha pattog (én).
A hozzászólást McMad módosította 2013.11.13. 15:53:58-kor
Pontszám: 6.50
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1482. hozzászólás - 2013.11.18. 19:43:18
Eddig 29-en vagyunk a V4-en? Huha.... En ma reggel regisztraltam olyan 8 korul es 24-es a karakterszamom??? Van egy olyan erzesem hogy ez a V4 nem fog lemenni igy...
V3-Alíz
Pontszám: 5.61
kedvencMultifilterFérfi
Végzetúr mester
584 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1483. hozzászólás - 2013.11.18. 19:55:18
Néztem én is... Szánalmas
Pontszám: 7.50
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1484. hozzászólás - 2013.11.18. 19:58:38 (Válasz Dozer #1482 hozzászólására.)
Mi az hogy nem fog lemenni? Nekem kell a medál
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.45
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1485. hozzászólás - 2013.11.18. 20:01:58 (Válasz LanMaffia #1484 hozzászólására.)
en is azert vagyok ott, de 30-40 jatekosnak vegigvisznek vajon egy szervert? Mondjuk ki tudja...
A hozzászólást Dozer módosította 2013.11.18. 20:02:09-kor
V3-Alíz
Pontszám: 5.61
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1486. hozzászólás - 2013.11.18. 20:04:24 (Válasz Dozer #1485 hozzászólására.)
Szerintem ha lesz 10db 300 köves vásárlás már megérte
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.27
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1487. hozzászólás - 2013.11.18. 20:59:19
Most erre mit mondjak, nem bírtam a némasági fogadalmat:

"Őskő vásárlásnál epikus kincseládát kaphatsz! Részletek az Őskövek menüben."

Kincseláda? Kincseláda mi? Kell az az őskő piszkosul.....

50. vagyok... jár érte jutalom?
A hozzászólást Syabo módosította 2013.11.18. 21:16:41-kor
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.03
népszerűLittle RichieFérfi
Végzetúr mester
281 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1488. hozzászólás - 2013.11.18. 21:05:34 (Válasz Syabo #1487 hozzászólására.)
De alapból kapsz hármat, szóval minek még egy vagy kettő?

Na mindegy. Én regeltem még múlt hét hétfőn, most meg könnyű szívvel töröltem a karakteremet. Sok sikert annak, aki ezt így bírja a végéig!
Dutch - V1
Gerrard Capashen - V5
Pontszám: 7.06
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1489. hozzászólás - 2013.11.18. 21:10:58 (Válasz Little Richie #1488 hozzászólására.)
A PPket ellőni szép kihívás lesz
Pontszám: 5.66
népszerűGeroj2000Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1490. hozzászólás - 2013.11.18. 21:21:16
De szövi építés is elég nehéz ha lassan 1 napot kell várni hogy elfogadjanak 1 szövit. Elég szégyen, hogy mindenre van szankció a játékosok ellen (ami egyes esetekben nem baj) és elvárják, hogy öljük bele a sok pénzt, a JV meg rá se hederít az egészre. Kérdem miért indították el ha nem érdekli őket? Néha figyelhetnének és a játékosokra hisz egyrészt belőlünk élnek
Kedves Miki és társai legalább egy kristályhordát rakjatok be sürgősen!!!!!
Pontszám: 6.67
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1491. hozzászólás - 2013.11.18. 21:49:09
Gyémánt szövi nincs is

Alapítani kéne egyet...

Mi legyen a neve..... mondjuk Zenebutik?
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.03
népszerűGeroj2000Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1492. hozzászólás - 2013.11.18. 22:27:03
Még semmilyen sincs

Zenebutik lejárt lemez Muzsikusok többsége kis pihenőt tart míg nincs változás v4en...
Pontszám: 5
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1493. hozzászólás - 2013.11.19. 20:08:28
Na vagyunk 54-en...

van 9 szövetség, abbó négy szövi 1 fős....állat...

(#11) Hero Smaragd 13 95.8k LE 36 0 0 0 0
(#6) Gyémánt Klub Gyémánt 8 82.4k LE 36 0 0 0 0
(#4) Mézga család Zafír 14 70k LE 38 0 0 0 0
(#13) Egyetlen Rubin 6 53.9k LE 28 0 0 0 0
(#15) Chaos Rubin 2 1.1k LE 1 0 0 0 0
(#16) Csak semmi kecmec Smaragd 1 0 LE 0 0 0 0
(#14) Hippi Gyémánt 1 0 LE 0 0 0 0
(#12) Kleopátra Lovasai Smaragd 1 0 LE 0 0 0 0
(#7) TIAMO Gyémánt 1 0 LE

Mod: ma reggel már 57-en... de ki az 57-es utas?
A hozzászólást Syabo módosította 2013.11.20. 07:04:32-kor
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.93
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1494. hozzászólás - 2013.11.19. 21:04:09 (Válasz Syabo #1493 hozzászólására.)
9 kategória van, az 27 díjazott, ha feltételezzük, hogy nincs átfedés, akkor ez azt jelenti, hogy a szerver résztvevőinek kb. fele fog medált kapni (azért kb, mert nyilván lesz átfedés)
A hozzászólást Ricskosz módosította 2013.11.19. 21:16:03-kor
Pontszám: 6.77
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1495. hozzászólás - 2013.11.20. 10:07:30 (Válasz Ricskosz #1494 hozzászólására.)

Amíg az a kb. 27 játékos eltartja a V4-et (és az a pár 100 a többi világot) + a JV a "köznyomásnak" engedve csak az eddigi irányban fejleszt (pl. klónok-kristályhorda-botok-stb.), addig annyi meg is marad. Ha ez nekünk és NEKIK (JV) elég, akkor... /A pontozók szerint ííígy OK - látom - ÉN megértettem/.
Viszont ebben az esetben már csak a netkapcsolat miatt fog különbözni a VÚ egy offline játéktól.
Sok szinten már most sem különbözik tőle /nesze neked PvP/...
Kieg.: Legalább van egy kisebb közösségi oldal is benne 1-1 szöviben. :S
A hozzászólást McMad módosította 2013.11.20. 10:28:57-kor
Pontszám: 7.28
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1496. hozzászólás - 2013.11.20. 11:14:22
Az 57 játékosból 51 tagja szövetségnek, 6 nem tehát ők kvázi boxzsákok....

Az 57 játékosból - köztük én is - 4-en egy fős szövit visznek, esélyünk sincs semmire, ráadásul én nem is vagyok prém....

Tehát 47 játékosról beszélünk a smaragd szövinek 16, a zafírnak 14 tagja van, a gyémántnak 8, a rubinnak 9.

Az előbbi kettő fog nagy valószínűséggel aratni ( TOP lista) , az utóbbi kettőből talán az egyik néhány helyet elcsíp....

Tehát összesen 30 potenciális játékosról beszélünk, ahogy előttem Mcmad írta.....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.93
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1497. hozzászólás - 2015.09.09. 10:50:08
Véget ért ismét a V4. Ez volt már a 17., amin nyertem, de kezdem hihetetlenül unni. A "verseny" szerver jelleg abszolút nincs meg, semmilyen ellenfélnek nevezhető képződmény nem volt a szerveren. Két szövetség elkezdett szenvedni a HT-val, de 5 és 3 epikkel ez nem sokat ért. Nem tudom, mi vehetné rá az embereket a V4re, de én nagyon szívesen versenyeznék úgy, hogy van ellenfél, és tényleg izgalmakat hoz a szerver, nem pedig "megyünk megint nyerni".
Ha valaki összehoz a következő szövisre egy ütőképes csapatot, akikkel lehet VERSENYEZNI, azt a következő talin meghívom egy sörre/csokira, mert ezt a tespedtséget, ami itt van nagyon unom
Pontszám: 7.15
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1498. hozzászólás - 2015.09.09. 11:13:58 (Válasz Ricskosz #1497 hozzászólására.)
Javaslatom:

A probléma felvetése és szomorkodás helyett koncentrálj a megoldásra.

Mi a probléma neked? Unalmas az egész.
Mi a probléma a feltételezett új játékosoknak? Sok idő kell hozzá meg őskő is, a jutalom meg semmi.

Megoldási javaslat: növeljük a jutalom értékét és a jutalom szétosztásának módját.
pl.: a győztes kap még 3 relikupont / fétisszilánkot / 100 sorsjegyet

A jutalom-módit validálnám első körben.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.63
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1499. hozzászólás - 2015.09.09. 11:18:48 (Válasz LanMaffia #1498 hozzászólására.)
Igen, a jutalom növelésén én is gondolkoztam már. Kíváncsi lennék, mekkora motiváció lenne dicsőség medál helyett dicsőség fétisével
Ha pedig megvan, fétisszilánk+medál ugyanúgy
Egyébként nekem a győzelmi feltételekkel nincs bajom, van egy olyan, amihez harcorientált karaktert kell építeni, és van olyan, ami csak építés. Így a szöviknek egyensúlyozniuk kell az epikütők/építők létszáma között. Nyilván most nem volt túl nagy szerepe az építőknek, de ez könnyen megváltozhatna, ha valóban lenne HT-építési verseny
A hozzászólást Ricskosz módosította 2015.09.09. 11:22:23-kor
Pontszám: 5.49
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 4. világ újraindítás
1500. hozzászólás - 2015.09.09. 11:27:32 (Válasz Ricskosz #1497 hozzászólására.)
Szerinted 2-3 hónap 3x-os intenzitású játékra (IDŐIGÉNY) ugyanabban az elcsépelt környezetben rá lehet bírni bárkit is aki saját önszántából nem menne egy csokival, sörrel vagy dicsőség medállal?

Én személy szerint csak úgy tudnám elképzelni, hogy újra v4-ezzek, (persze a lottó 5-ösön kívül ) ha a vadászat nem kerülne időbe. Beállítom hány CSP-t akarok elkölteni és gombnyomásra elsül, mintha vadászzsákmányoztam volna - de nem őskőért. Nem 5 mp, nem 1 mp, nem szakival vagy őskőért időt csökkentve, hanem első pillanattal az utolsóig minden külön ráfordítás nélkül a vadászat semmi időt ne vegyen el azon kívül, hogy beállítom hány CSP-t akarok elégetni és megnyomom a "piros gombot", azonnal átveszi a LE-t, TP-t, stb.

Ez csak az alap lenne, enélkül nekifutni is felesleges a tűzélesztgetésének, de jót tenne neki még pár módosítás a versenyhelyzet megteremtéséhez. Más/abb célok (is), kisebb szövilétszám, ne az őskő döntsön a versenyről, mert akkor megint csak mindig ugyanazok fogna nyerni, akik konstans rá tudnak és akarnak áldozni annyit amennyit a többiek már nem (de ez ugye "abszurd", mert akkor nincs bevétele belőle az üzemeltetőknek).

Gratulálok a 17-hez, impozáns, de csak suttogva kérdem: nincs jobb dolgod?
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 9.07
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője