Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
81. hozzászólás - 2009.10.21. 20:50:10 (Válasz Ariel #79 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.10.21. 19:56:58
Pl egy új szakival [karakter szint]*[szakértelem szint] LE-t lehetne rabolni a karaktertől akkor is ha nincs nála LE. A szakértelem maximális szintje 50 lenne. Így 80-ik szinten minimum 4k LE-t érne egy győztes portya (ha van is ennyi a támadónál). Viszont lefelé ütve minden szintkülönbséggel 500 LE-t csökkenne a biztos LE nyeremény.

Igaz, hogy ez is LE-t "termel" de nem olyan mennyiségben mint a kreatív affinitás, a visszaéléseket ugyan úgy le lehet ellenőrizni mint a kreatív affinitásnál, cserébe viszont kerülne LE a portyába, érdemes lenne azonos szintűeket ütni.


Ez a 4K sztem tul durva. Ez napi 33K gyemant bonuszt hozna (25*4K*0,33). En egy ennel sokkal gyengebb verziot vazoltam, es Jeriko mar arra azt mondta, hogy tul tapos.
Ugyanakkor egy ilyen szaki azert lenne nagyon jo, mert valamilyen szinten ellensulyozna az elonyt amit a KH jelent a topnak. (Habar leszogezem, hogy en meg mindig a KH-t mindenkinek elvet tartom a legjobb megoldasnak.)
Pontszám: 6.10
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
82. hozzászólás - 2009.10.21. 20:56:06 (Válasz Kocos #81 hozzászólására.)
A 4k akkor jön össze, ha van azonos szinten elég célpontod. Meg lehetne úgy is csinálni, hogy a kínzókamra adja ezt a LE mennyiséget pluszban. Így nincs gyémánt bónusz és csak 15 portyáért számolná. Azoknak is kompenzálást jelentene, akiknek nincs KH célpontjuk.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.21. 20:57:54-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.07
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
83. hozzászólás - 2009.10.21. 21:53:03 (Válasz Kocos #80 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.10.21. 20:44:33
Idézet: Endyr - 2009.10.21. 18:48:12
mondjuk ne a pokokat vegyuk alapul, hanem a maradek 99%-ot. Es azokra igaz, amit a fentiekben irtam. Jelenleg borzaszto tap a lelekszivas, legalabb a 6-8 szinttel alacsonyabbakat vedjuk be egy kicsit, h a lelekszivoknak ne azokba erjen meg beleverni 8k sebzest, probaljon feleennyit a sajat szintjen.


Lehet en valamit nagyon nem ertek, de LE szivas ide vagy oda meg mindig sokkal jobban megeri megverni egy 2-3 szinttel erosebbet, vagy akinek van ra lehetosege (es ereje!) annak egy 2-3 szinttel magasabbat, nem? Vagy te keresed a 8-9 szinttel lefele utes lehetoseget?


Borzaszto egyszeru:

1. alacsonyabb szintunek kisebb a vedelme (rosszabb targyak, kevesebb LE), konnyebb eltalalni, konnyebb kritikust utni ellene
2. SEMMI nem csokkenti a lelekszivast, igy a tobb sebzes tobb LEt jelent
3. profit
Pontszám: 7.60
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
84. hozzászólás - 2009.10.21. 22:35:22 (Válasz Endyr #83 hozzászólására.)
Ha elfogadjuk, hogy egy karakter csak a nála levő LE 30%-át szívhassa el lélekszívással, hozzácsaphatjuk azt is, hogy ha lefelé támad, akkor ez az érték szintenként 2%-al csökken. Tehát ha 8 szintet ül lefelé, akkor már csak 14% ez az érték.

Így a LE szívás sem lesz kigolyózva, viszont aki nagyon lefelé támad, az kevesebbet szív el, ha nem tart elég LE-t magánál. Ha peig sok LE-vel támad, akkor azt kockáztatja, hogy akár a célpontja, akár valaki más elveri és sokat bukik rajta.

Így azonos szinten 1000 LE szívásához 3333 LE-t kell a karakternek magánál tartania, de ha 8 szintet üt lefelé, akkor már több mint 7000 LE-t kell a portyába magával vinnie, ha 1000 LE-t akar nyerni. Ez már épp elég kockázatot jelent. Akár a célpontja is elverheti randommal, de méginkább a többi portyázó játékos.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.21. 22:38:06-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.10
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
85. hozzászólás - 2009.10.21. 22:43:33 (Válasz Ariel #84 hozzászólására.)
Ezekkel a korlátokkal az a baj, hogy baromi bonyolultak. Néhány extrém felhasználón kivül senki nem fog tudni róla, mint ahogy most is nagyon kevesek ismerik a kivégzés és a kreatív korlátját.

Ennél jóval egyszerűbb és logikusabb szimplán kiterjeszteni a lefelé ütésre is a lélekszívás elleni védelmet, ugyanolyan arányban, ahogy a csata végén védelmet nyújt. Mert az is megérne egy misét, hogy egy agyontámadott 20%-os célpont ellen miért 100% a lélekszívás hatása.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.10.21. 22:48:31-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.56
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
86. hozzászólás - 2009.10.21. 22:46:09 (Válasz Ariel #82 hozzászólására.)
Hát arra szerintem is kínos gonddal kell ügyelni, hogy nehogy gyémánt bónusz is legyen belőle!
Nem számít, hogy mostmár a lélekszívásnál sem érvényesül a bónusza, még a védő sem, sima portyában nincs LE, csak úgy reformáljuk már meg az egészet, hogy továbbra se legyen neki.
Világos, menjen a kamrába...

LOL!
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
87. hozzászólás - 2009.10.21. 22:50:11 (Válasz Darah #86 hozzászólására.)
Arielnek nyilvánvalóan az az érdeke, hogy ne változzon a témában semmi. Őt nem üti senki 6-8 szinttel magasabbról 80%-os lélekszívással, majd' mindenki mást igen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.56
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
88. hozzászólás - 2009.10.21. 22:52:40 (Válasz Mortimer #87 hozzászólására.)
Te tévedsz, hát ő sosem önös érdekből javaslatol, mindig a közösség érdeke az első, azzal kel, azzal fekszik.
Pláne nem akar keresztbe tenni senkinek.
Hogyan is képzelheted...ejj-ejj.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
89. hozzászólás - 2009.10.21. 23:06:29 (Válasz Darah #86 hozzászólására.)
Darah, ha észrevetted volna, nem én mondtam, hogy túl nagy előnyt adna a gyémánt bónusz. Csak egy alternatívát adtam arra amivel kikerülhető.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.10
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
90. hozzászólás - 2009.10.21. 23:06:41 (Válasz Mortimer #87 hozzászólására.)
Mortimer, engem valóban nem üt senki 8 szinttel feljebbről, hanem 1-el lejjebbről. Így már 15%-on elver, meg sem kell várnia míg 55%-ra gyógyulok.
Ha azt hiszed, hogy nekem mindegy, hogy 15-20k-val kell rohangálnom, hogy LE-t szívjak, vagy nullával, akkor nagyon el vagy tévedve.

A korlát amit írtam egyáltalán nem bonyolult, aki lélekszívásra adja a fejét, az úgyis észre fogja venni a korlátait, még akkor is, ha nem ismeri a képletet.

Egyszerűen azt nem értem, miért akarod a LE-t még jobban kivonni a portyából, ahelyett, hogy olyasmin törnéd az agyad, amivel minden szinten lenne LE a portyában. Ott is, ahol nincs KH...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.10
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
91. hozzászólás - 2009.10.21. 23:11:04 (Válasz Ariel #89 hozzászólására.)
De miért kikerülni akarod?
Miért arra kell alternatíva, hogy ismét megszabadítsatok bennünket a bónuszunktól, ami most sincs?
Ez az egyetlen megoldás?
Kerüljük meg, nehogy kapjanak belőle?
Az nem lett volna válasz, hogy rájuk fér már bőven?
Főleg ahol ugye nincs KH...
Nem érzed visszásnak?
Mert én roppantul.

Tudom, váltsak hordát.
A hozzászólást Darah módosította 2009.10.21. 23:11:40-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
92. hozzászólás - 2009.10.21. 23:17:30 (Válasz Darah #91 hozzászólására.)
Jerikó, mint gyémánt hordás Kócos javaslatára mondta, hogy túl nagy előnyt jelent a gyémánt bónusz. Nehogy már ezért is én legyek a felelős.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.06
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
93. hozzászólás - 2009.10.21. 23:18:47 (Válasz Ariel #90 hozzászólására.)
"Egyszerűen azt nem értem, miért akarod a LE-t még jobban kivonni a portyából, ahelyett, hogy olyasmin törnéd az agyad, amivel minden szinten lenne LE a portyában. Ott is, ahol nincs KH..."

Dehogy akarom én kivonni. Már rég kivonta a rendszer maga. Viszont nem tartom igazságosnak, hogy a lélekszívás egy olyan kerülőút, aminél nem számít, hogy hány szinttel alacsonyabb az áldozat, hogy hányan ütötték már meg korábban, és ráadásul azt jutalmazza, hogy minél gyengébb ellenfelet minél jobban verj meg, mert akkor több LE-t szerzel. Ezzel van nekem bajom.

Én nagyon örülnék, ha fixen lenne a portyában LE, győzelem esetén karakterszintenként * 10 LE vagy hasonló nagyságrendű jutalom. Ha van egy fix érték, akkor már lehet játszani a bónuszokkal, jutalmazni vagy éppen büntetni az egyes célokat. Például felfelé támadásért szintenként +20%, lefele támadásért szintenként -33%, és értelmet kaphatna a gyémántok bónusza meg a kreatív is. És már volt ilyen, kipróbáltuk a rendszert húsvétkor, és emlékeim szerint ritka nagy zsongás lett belőle, pár száz LE is olyan örömöt okozott mindenkinek, hogy a végzetúrnők azóta is sírva gondolnak vissza rá.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.10.21. 23:22:25-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.56
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
94. hozzászólás - 2009.10.21. 23:24:17 (Válasz Ariel #92 hozzászólására.)
Senki nem tett felelőssé Jerikó szavaiért, az legyen Jerikó felelőssége.
A sajátjaidról volt szó.

Mortimer sem gyémánt, mégsem megkerülni akarja.
Ritka pillanatok egyike, egyetértek vele, ha a számokban nem is teljesen.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
95. hozzászólás - 2009.10.21. 23:31:16 (Válasz Darah #94 hozzászólására.)
A számok belövése nyilván annak függvénye, hogy egy adott szinten az adott nap az összes CSP-t elköltve átlagban mennyi LE-t szerez egy karakter. Ehhez képest kell 10-15 nyertes portyát számolni, és meghatározni, hogy milyen játékot akarunk, milyen arány legyen a vadászatból és a portyázásból származó bevétel között. Ez már politikai döntés.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.56
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
96. hozzászólás - 2009.10.21. 23:35:16
Ha a LE szívásra is hat a az alacsonyabb szintű büntetés, akkor gyakorlatilag megszűnik a LE szerzés lehetősége. Én pl csak lefelé tudok támadni. LE-t rabolni a nagy szintkülönbség miatt nem tudok, ezután már szívni sem tudnék, mehet a kukába a portyázás, vagy állhatok neki vf-et fejleszteni.

Azzal amit javasoltam nem csökken a rabolható LE mennyisége, de igen komoly mennyiségű LE-t kell a karakternek magánál hordania, hogy tudjon rabolni. Akik bevállalják a kockázatot, azok sokat bukhatnak, akik pedig nem, azok kevesebbet fognak rabolni. Nem az lesz a trend, hogy 8 szinttel lefelé ütnek a játékosok, mert túl sok LE-t kell maguknál tartani és keveset lehet nyerni vele.

A LE szívás pedig nem egy kiskapu, mindenki számára elérhető, az entitások megjelenése óta pedig még könnyebb összehozni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.55
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
97. hozzászólás - 2009.10.21. 23:40:10 (Válasz Ariel #96 hozzászólására.)
"Ha a LE szívásra is hat a az alacsonyabb szintű büntetés, akkor gyakorlatilag megszűnik a LE szerzés lehetősége."

Egy konkrét kérdés, elvonatkoztatva a helyzetedtől: egyetértesz azzal, hogy a LE szívás a sokkal gyengébbek támadását jutalmazza? Ha igen, akkor a válasz egyértelmű, hogy a rendszer nem jó.

"A LE szívás pedig nem egy kiskapu"
Mivel nem számít, hogy a karaktert hányszor támadták az elmúlt órákban, és az sem, hogy hány szinttel alacsonyabb, mint te, igenis az a jelenlegi rendszerben, ahol a portya végén megkapott jutalmat mindezek nagyon erősen befolyásolják. Nagyon véded az álláspontod, de ezzel azt támadod, hogy a portya végén lévő jutalomra se vonatkozzon védelem. Ami nyilvánvaló hülyeség.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.56
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
98. hozzászólás - 2009.10.21. 23:40:28 (Válasz Darah #94 hozzászólására.)
Darah, a gyémánt horda bónuszának firtatásába nem akarok belemenni, mert ahogy látom ez az érzékeny pontod. Legyen elég annyi, hogy próbáld ki a zafír bónuszt egy másik világon, és máris rá fogsz jönni, hogy nem is olyan szar a gyémánt...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.06
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
99. hozzászólás - 2009.10.21. 23:41:00 (Válasz Mortimer #95 hozzászólására.)
Lehet behozni bármilyen kalandot, Zarknodot, eseményt, földindulást, mind-mind ideig-óráig pótol, a portya lenne az, ami folyamatosan életben tudná tartani az izgalmat a játékban, mert a játékos dönt kit támad, és minden rajta múlik. (bődületes random kivételével)

Ideje lenne magához téríteni.
Úgy kellene belőni, hogy egyensúlyban legyenek a vadászattal.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
100. hozzászólás - 2009.10.21. 23:45:34 (Válasz Ariel #98 hozzászólására.)
Ariel, szerintem se menjünk bele, mindössze vedd figyelembe, mielőtt javasolgatsz, hogy mit is javasolgatsz, mert ez brutkón durva volt.
Kerüljük meg és meg van oldva.

Ha bárki ilyet javasolt volna bármelyik horda ellen, nem ekkora hörr lett volna azt hiszem, hanem jóval nagyobb.

Node nekünk Jerikónk van.
Hehe.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője