Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
361. hozzászólás - 2010.02.01. 08:26:14 (Válasz masterv #360 hozzászólására.)
Olvass vissza: Miklós hozzászólása szerint csak a KH-nál lenne korlátozva a LE szívás, így most a KH-ról van szó.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.06
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
362. hozzászólás - 2010.02.01. 08:31:48 (Válasz Grelnar #350 hozzászólására.)
Idézet: Grelnar - 2010.01.31. 18:28:27
Egyaltalan nem elmeleti. A napokban tervezem megvenni entitasbol a szurke lelekrablot. Az egesz strategiamat arra epitettem, hogy a lelekszivas tapos, direkt ezert rohantam elore az entitassal, hogy ezt megszerezzem. Ezert koltottem el 15-20 italt entitasonkent! Az egesz strategiamat (karakteremet?) tonkre vagnad ezzel! SOS valaszt kerek, hogy lesz-e KH ellen 20%-ban maximalizalas vagy nem...
(es nem hinnem, hogy egyedul vagyok....)


Valoban nem vagy egyedul, en is tudok valakirol aki erre uszott ra.
Pontszám: 6.47
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
363. hozzászólás - 2010.02.01. 08:40:05 (Válasz masterv #360 hozzászólására.)
Idézet: masterv - 2010.02.01. 07:16:12
Mondjuk ez így az általad felvázolt formában tényleg érdekes... Sharpát nem emlékszem hogy hallottam volna ezért panaszkodni. Itt a fórumon legalábbis nem nagyon... De hogy jön ez a LE szíváshoz?


Es vajon arra emlekszel, hogy en panaszkodtam ezzel kapcsolatban?

Idézet: Mortimer - 2010.02.01. 01:51:26
Akkor miért kell reklamálni azért, hogy nincs célpont? (Nem mellesleg saját magukat is korlátozzák azáltal, hogy a két legnagyobb egyszerűen NEM ÜTI EGYMÁST!)


Egyreszt engem aligha halhattal panaszkodni amiatt, hogy nincs celpont. Winnie megkerdezett, en valaszoltam. Es eddig olyan 10-szer leirtam, hogy aki elorerohan az vallalja fel ennek a hatulutoit is. Ugyhogy nem teljesen vagom, hogy mirol is beszelsz.

Abban is teljesen igazad van, hogy nem tudtam volna ennyire elhuzni, ha nincs a KH. Ugyanakkor termeszetes korlat az van. En egy karaktert tudok "felfele/szintben" utni. Osszehasonlitasul a szintben utes +65% TP az 1 szinttel lefele uteshez kepest.
Pontszám: 7.75
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
364. hozzászólás - 2010.02.01. 08:54:06
Idézet: Cyron - 2010.01.31. 13:53:12
Opcionálisan üthető NPC - bárki számára elérhető, de nem támad vissza (ezért opcionális).
3 féle random ellenfel közül lehetne választani (+3 gomb a portyaablakban).
Az értékeiket a támadó karakterhez lőné be a gép: könnyebb, kb. azonos, erősebb (tulajdonság, felszerelés, szakértelmek).

Feltaláltad a térkaput

Idézet: Grelnar - 2010.01.31. 18:28:27
Az egesz strategiamat (karakteremet?) tonkre vagnad ezzel! SOS valaszt kerek, hogy lesz-e KH ellen 20%-ban maximalizalas vagy nem...

Lesz korlátozás, ebben egészen biztos lehetsz. A fix 20% talán túl nyers, valószínűleg beiktatjuk a szintet is, veled egyforma szintű 30%, utána amennyivel alacsonyabb szintű, annyiszor -1%, tehát 8-cal alacsonyabb szintűért 22%.

Köszönöm, itt közben elhangzott még egy érv is a korlátozás mellett: nemcsak arról van szó, hogy a LE szívó karakterek széttápolják magukat a KH-ból, hanem arról is, hogy a többieknek nem marad semmi. Ergó ha minden igy marad, akkor hamarosan jön ugyanaz a siráshullám, mint korábban volt a Rubin Triásznál és Zafit csillagnál, hogy mindenkinek elérhető legyen a szuper LE szivó cucc. Méghozzá ne 45-60 entitás leölése után, hanem most azonnal, különben mindenki óriási hátrányba kerül. Sőt, a KH-nál legyen még több LE, hogy jusson belőle mindenkinek...
A hozzászólást Miklós módosította 2010.02.01. 08:55:09-kor
Pontszám: 7.13
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
365. hozzászólás - 2010.02.01. 08:55:15 (Válasz Kocos #363 hozzászólására.)
Nem te, hanem Cyron panaszkodott. Amiben nyilván igaza van. De egy normális játékban ilyenkor nem az van, hogy "jó, akkor rakjunk be nekik még 15 gépi ellenfelet", hanem

1. Hülyén nézünk a kérésre, és megkérdezzük, hogy "ott van csomó Elites, miért nem ütitek azokat?"
2. Ha nincs ellenfél, akkor néhányan hordát váltanak.

A KH a természetes korlátot veszi ki. Mi lesz, ha mondjuk TLO is töröl? Mi lesz, ha annyira széthúzódik a mezőny, hogy KH-s klónbol is alig néhányat tudnak elérni a legelől lévők? Onnantól kezdve már ők fejenként három jól legyengített másolatot kapnak, saját használatra? Persze csak azért, hogy még jobban előre tudjanak rohanni, és később még háromra szükség legyen?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.03
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
366. hozzászólás - 2010.02.01. 09:06:32 (Válasz Miklós #364 hozzászólására.)
Miklós, ha korlátozod a KH-ból szívható LE mennyiségét, akkor korlátozd a KH tagjainak LE szívását is. A korlátozást még lenyeli az ember, mert mást nem tehet, de rögtön átcsapni szopatásba az már kicsit sok.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.64
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
367. hozzászólás - 2010.02.01. 09:15:31 (Válasz Miklós #364 hozzászólására.)
Ez a hajlíthatatlanság azért már hiányzott.
Maradjon meg ez a jó szokásod, legyen bár szó AL-ről, pókokról, topban lévőkről, VF-et használókról.
Bárkiről.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 8.27
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
368. hozzászólás - 2010.02.01. 09:29:10
KH kiterjesztéséhez egy ötlet (hogy ne szivassák azokat, akik ezt nem akarják): a KH csak azokra üssön vissza, akiknek KH ellen van legalább 10 győzelme, és/vagy KH ellen több győzelme van, mint veresége.
Az adatokat nem kell letárolni, rendelkezésre állnak már most.

Így aki nem támadja őket, biztos lehet benne, hogy őt sem fogják. Akár ki is próbálhatja, milyen a KH, ha nem tetszik, bukik ellenük 1-2 csatát és megint nyugta lesz.
Nem lehet különösebben nehéz leprogramozni.
Pontszám: 9.07
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
369. hozzászólás - 2010.02.01. 09:39:48 (Válasz Mortimer #365 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2010.02.01. 08:55:15
Nem te, hanem Cyron panaszkodott. Amiben nyilván igaza van.


Ha nem en, hanem Cyron panaszkodott, akkor mi lenne ha mondjuk ezt irnad egyertelmuen? Latod jott az elso referalo a hozzaszolasodra, es maris kozolte, hogy hat igen Sharpa ilyet nem csinalt. Mert elhitte amit irsz, hogy elorerohantunk es most sirunk. Ennyi korrektseg elvarhato szerinted?

Idézet: Miklós - 2010.02.01. 08:54:06
Idézet: Grelnar - 2010.01.31. 18:28:27
Az egesz strategiamat (karakteremet?) tonkre vagnad ezzel! SOS valaszt kerek, hogy lesz-e KH ellen 20%-ban maximalizalas vagy nem...

Lesz korlátozás, ebben egészen biztos lehetsz. A fix 20% talán túl nyers, valószínűleg beiktatjuk a szintet is, veled egyforma szintű 30%, utána amennyivel alacsonyabb szintű, annyiszor -1%, tehát 8-cal alacsonyabb szintűért 22%.

Köszönöm, itt közben elhangzott még egy érv is a korlátozás mellett: nemcsak arról van szó, hogy a LE szívó karakterek széttápolják magukat a KH-ból, hanem arról is, hogy a többieknek nem marad semmi. Ergó ha minden igy marad, akkor hamarosan jön ugyanaz a siráshullám, mint korábban volt a Rubin Triásznál és Zafit csillagnál, hogy mindenkinek elérhető legyen a szuper LE szivó cucc. Méghozzá ne 45-60 entitás leölése után, hanem most azonnal, különben mindenki óriási hátrányba kerül. Sőt, a KH-nál legyen még több LE, hogy jusson belőle mindenkinek...


Per eszrevetel a fentiekhez.
Egy lehetne-e a korabban altalam javasolt affinitason alapulo modszert alkalmazni, a nyersz maximum helyett? Hatasa ugyanaz, eloszlasa lenyegesen igazsagosabb, aki tobbet fektetett be, tobbet kap alapon.

En is akartam javasolni szintfuggo modositot, de aztan arra jutottam, pont a KH eseteben es igazabol nem realis. A top 35 karinal a szint dontes kerdese, nem tukrozi sem a karakter erejet, sem a beforgatott eroforrasokat. Bar elismerem, hogy itt elvileg hazabeszelek, ugyanakkor en mondjuk amugy sem szivok LE-t beloluk.

A sirast, hogy mindenkinek legyen hozzaferheto a top LE rablo targy kicsit legbolkapottnak tartom, minthogy mAR MOST mindenkinek hozzaferheto, es igaz, hogy a 45. entitas leolese utan, de az gyakorlatilag most azonnal van, akik nem csusztak el vele, 43-44 korul jarnak.

Vegzetul: az, hogy nem marad benne semmi azoknak, akik nem LElekszivnak nalam leforditva azt jelenti, hogy aki nem fektetett hangsulyt arra, hogy ilymodon tapolja magat, az ilymodon nem tapolja magat. Igy hirtelen nem latom benne a logikai csavart, hogy miert kene megis egyenlo feltetelekkel indulnia annak, aki nem erre uszott ra (es visszautalnek a fenti pontra, hogy a rauszas mar most mindenkinek elerheto). (Megjegyzes: nem a korlat szuksegesseget akarom ezzel megkerdojelezni, de ez az erv itt erosen santit.)

Csak zarojelben: ahhoz, hogy a KH-ban levo LE-bol mindenkinek jusson, a KH-t mindenkinek elerhetove kene tenni.
Pontszám: 6.21
népszerűDarksolFérfi
Végzetúr mester
299 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
370. hozzászólás - 2010.02.01. 09:51:24 (Válasz Kocos #369 hozzászólására.)
Azért az sem teljesen igaz, hogy a komoly lélekszívó cucc mindenkinek elérhető. 45 entitást leölni úgy, hogy hármasával szeded a lépcsőfokokat, elég nehéz ügy. Én pl. "elcsúsztam vele" mert szintén a Szürkére hajtok, de nem akartam napi tíz-húszezerért gyógyitalt venni, mint Grelnar kolléga. Igy, hogy a nerfelés a láthatáron van, már nem is bánom...
Pontszám: 5.13
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
371. hozzászólás - 2010.02.01. 09:54:30 (Válasz Miklós #364 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.02.01. 08:54:06
Köszönöm, itt közben elhangzott még egy érv is a korlátozás mellett: nemcsak arról van szó, hogy a LE szívó karakterek széttápolják magukat a KH-ból, hanem arról is, hogy a többieknek nem marad semmi.


Elég vicces azt hallani hogy nincs LE a KH-ban, plusz ráfogni a LE szívásra, hogy ezért nincs.
Endyr folyamatosan azt hangoztatja, hogy nincs bennük LE, Jerikó pedig azt mondja, hogy Galmuszk a leggyengébbeket ütve is 3500-4500 LE-t rabol belőlük. Ha 8-10 szintet lefelé ütve ennyit lehet rabolni, akkor hogy lehet az, hogy Endyr semmit nem rabol? Most akkor ki nem mond igazat?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.23
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
372. hozzászólás - 2010.02.01. 10:20:18 (Válasz Ariel #371 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.02.01. 09:54:30
Elég vicces azt hallani hogy nincs LE a KH-ban, plusz ráfogni a LE szívásra, hogy ezért nincs.
Endyr folyamatosan azt hangoztatja, hogy nincs bennük LE



Ahogy nézem Endyr 0 LE-s csatáit, egyik sem KH-s volt.
Pontszám: 7.22
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
373. hozzászólás - 2010.02.01. 10:24:28 (Válasz Jeriko #372 hozzászólására.)
Másik topikból :

Idézet: Endyr - 2010.01.28. 09:59:26
Nem ertem, hogy ha leprogramoztatok a kristaly csizmat, akkor miert kellett kivenni? addig legalabb maradt egy kis LE a KHsokban, most atlag 100at lehet toluk hozni es emelett kinzokamraba sem vihetok.

Tehát Endyr 100 LE-t hoz a KH-ból, Galmuszk pedig 7k-t? Hogy is van ez?
A hozzászólást Ariel módosította 2010.02.01. 10:28:43-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.98
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
374. hozzászólás - 2010.02.01. 10:28:50
Miklós!

A korlátozást mindenképpen javaslom, fontold meg alaposan, és legyen valamiféle konszenzus a játékosokkal. Már 72. szinten kapható a lélekkufárnál a vámpírtőr, amit magas kereskedelemmel már 5x szinttől elérhető. Később is vannak LE szívó fegyverek (sőt, még fókuszkristályt is lehet bele tenni) - ezeket bárki megvásárolhatja, és 30% LE-szívás bárki számára elérhető gond nélkül. Ha ilyen korlátot húzol, azzal gyakorlatilag értelmét veszítik az epikus LE-szívó cuccok, amikre - ahogy páran írták elég sokan hajtanak (gyakorlatilag mindenki - egyébként érdemes lenne log-olni, milyen tárgyakat választanak a karakterek entitásból, mert számos tanulság vonható le belőlük).

Részemről a megoldást olyan formában tudom elképzelni, ahol a 90%-os LE szívásnak marad előnye a 70%-os hoz képest, annak pedig az 50%-oshoz képest. Ezért inkább a LE-szívás alapját változtatnám (nem az okozott sebzésből jön), pl. nem rossz ötlet az eredeti elképzelés sem, hogy ahányas az LE-szívásod, annyival arányos (pl. *2) LE-t kapsz (ebbe szerintem még az is belefér, hogy a másik ezt ne veszítse el). Ilyesmin kellene ötletelni.
Pontszám: 5.61
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
375. hozzászólás - 2010.02.01. 10:46:07 (Válasz Ariel #373 hozzászólására.)
Ugy latom elegge osszemosodik a KH es a LEszivas a topicban, pedig 2 egeszen kulonbozo tema.

LEszivas ugyben az a velemenyem, h akinek nincs (nekem), az durvan sziv. Ez persze a kisebb gond, a nagyobb az, h nyertes csatabol is minuszban jovok ki meg most is szinten minden alkalommal.


KHban meg telleg nincs a mostani adagban LE, mivel elvettek a csizmajukat es mindenki sokkal jobban tud beloluk szivni. Igy a mostani szeria igenis sokkal LEszegenyebb, mint a multkori. Galmuszk csatait nem ismerem, de o 7 szinttel felettem van, neki olyan KHs ellenfelei vannak, akik sokkal kevesbe vannak farmolva mint amelyek nalam vannak.

Egyebkent meg IQs targyakon nincs LEvedelem, ez a varazslasra raallt emberekkel kibaszas (velem), de ez mar egy harmadik tema es inkabb siras jellegu, itt hanyagolom
Pontszám: 5.39
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
376. hozzászólás - 2010.02.01. 11:11:42
Nem értem minek a fórum ha már úgyis eldőlt a felvetett probléma megoldása? Minek ez a sok ember , miért fejtik ki a jobb vagy rosszabb gondolataikat ? Nekem csak egy kérdésem van: Miért most kell kijavítani ezt a problémát??

Mire fel lett olyan nagy probléma KH lélekszívás ellenállása amit azonnal ki kell javítani?
Pontszám: 6.01
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
377. hozzászólás - 2010.02.01. 11:40:56 (Válasz KurahBereth #376 hozzászólására.)
Idézet: KurahBereth - 2010.02.01. 11:11:42
Nem értem minek a fórum ha már úgyis eldőlt a felvetett probléma megoldása?


Azert ha elolvasod mit irt Miklos, annyit mondott, hogy lesz korlat. Azt is leirta miert: tervezesi hiba lepett fel.
Azt meg hogy mi lesz korlat, sztem meg nem dontotte el.
Pontszám: 6.63
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
378. hozzászólás - 2010.02.01. 11:54:55 (Válasz Kocos #377 hozzászólására.)
Hát nem tudom nekem ez eléggé egyértelmű:
Tegnap: Miklós Első hozzászólása a témában: ----Az én javaslatom az, hogy a KH sajátítson el egy speciális képességet, aminek a lényege, hogy ellenük max. 20%-kos lélekszívás érvényesül. Ez ellen csak 1 érvet lehet felhozni, hogy igen, de én pont ezért gyűjtöttem össze a nagy massziv lélekszívást.----

A mai hozzászólás: -----Lesz korlátozás, ebben egészen biztos lehetsz. A fix 20% talán túl nyers, valószínűleg beiktatjuk a szintet is, veled egyforma szintű 30%, utána amennyivel alacsonyabb szintű, annyiszor -1%, tehát 8-cal alacsonyabb szintűért 22%.-----

Tehát mindegy mit írtok lesz korlátozás ez sose volt kérdéses Miklós számára ( persze akkor nem értem minek a fórum egyszerűbb lenne csak kitenni a hírek közé) a kérdés az hogy x vagy y legyen a %-a , más alternatíva nincs.

DE engem továbbra is csak egy valami érdekel. Miért éppen most kell változtatni? Mi változott meg amiért ilyen húde gyorsan javítani kell vagy inkább így kérdezek ki súgott a Mester fülébe?
Pontszám: 8.19
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
379. hozzászólás - 2010.02.01. 12:06:57 (Válasz Endyr #375 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.02.01. 10:46:07

Egyebkent meg IQs targyakon nincs LEvedelem, ez a varazslasra raallt emberekkel kibaszas (velem)


és a játékosok többsége ráállt a varázslatra, ami néhány degenerált miatt, k.baszás azoknak, akik próbálnak rendesen játszani...

igaz ez más téma, de azért egy javaslat a másodlagos támadás módosításáról:
a támadó és a védekező fél másodlagos támadásának átlagában sebződjenek csak maximálisan az állatok, azaz támadó félnek 60-as védekező félnek 10-es MT-a van, akkor a védekező fél a 10-es MT-al, a támadó fél viszont csak az átlag, azaz 35-ös MT-al bírjon... (min 15%, igy ha az egyik félnek 0, a másiknak pedig extrém magas, akkor is a 15% működjön)
kieg.: ugyan ez a szitu forditva, azaz a védekezőnek 60 és a támadónak 10, akkor fejtse ki a hatását, a 60-as MT
így marad rizikó és értelme is feltolni a szakit (habár soha nem értettem mi értelme van, de aki eddig költött rá, azzal ne legyen kiszúrás)

és sorry az OFF-ért
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 5.14
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
380. hozzászólás - 2010.02.01. 12:46:29 (Válasz KurahBereth #378 hozzászólására.)
Idézet: KurahBereth - 2010.02.01. 11:54:55

DE engem továbbra is csak egy valami érdekel. Miért éppen most kell változtatni? Mi változott meg amiért ilyen húde gyorsan javítani kell vagy inkább így kérdezek ki súgott a Mester fülébe?


felettéb ostoba kérdés. bármikor történik a változás, mindig fel tudnád tenni ezt a kérdést. a válasz: most került erre a sor. másra máskor fog.
Pontszám: 5.04
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője