Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
41. hozzászólás - 2009.10.02. 19:36:07 (Válasz Endyr #40 hozzászólására.)
Ezzel szerintem semmi gond sincs. Az oké, hogy ne lehessen szívni akkor, ha 0 LE-vel áll a karakter, de a LE szívásnak épp olyan stratégiai szerepe is van mint az állatsebzésnek. Kevesebben fognak megtámadni, ha látják, hogy LE-t szívok, vagy ha tudják, hogy több százat sebzek a támadóim állataiba.
Ennyi erővel azt is kérhetnénk, hogy az állatok gyógyuljanak vissza ha a karakter nyeri a portyát.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.08
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
42. hozzászólás - 2009.10.02. 19:46:46 (Válasz Ariel #41 hozzászólására.)
van igazsag abban amit mondasz, de ez a mostani lelekszivasos allapot tragikus. senkinel nincs LE (mar lassan a KHnal sem, pont a lelekszivas miatt) es a nyertes csataim tobb, mint fele veszteseggel zarul. kicsit idegesito.

ja, es ne mondjatok, h alljak neki en is lelekszivni, mert pont, h nem akarok uniformizalni. nem az eltorleset akarom, hanem vmifele vedekezest ellene (lasd a te allatsebzos esetedben a sebgyogyitas)
Pontszám: 5.42
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
43. hozzászólás - 2009.10.02. 20:10:36 (Válasz Endyr #42 hozzászólására.)
A sebgyógyítás nem túl jó példa, mert az csak utólagos kezelés. Inkább a vastagbőr az ami csökkenti az állatok sebzését.

Sajna az elnyelést adó tárgyak elég gagyik, pedig némi erősítéssel, vagy új elnyelést adó cuccokkal lehetne csökkenteni a bekapott sebzést, ezzel a LE szívás csökkenthető. De ugyan ez igaz a támadást csökkentő varázslatokra, vagy egyszerűen a védelem növelésére. A KH mostani megjelenésénél brutális sebzéseket kaptam, de mióta toltam 35-öt a védelmen, sokkal jobb a helyzet. Vagy ott a kritikus ütés fejlesztése. Ez szintén csökkenti a sebződést. Számtalan módja van a LE szívás csökkentésének, de szerintem ezt Te is tudod.


A KH esetében nem érzem hogy a LE szívásuk problémás lenne, a sebzést amit produkálnak sokkal drágább regenerálni. Vannak időszakok amikor tényleg kiürül a KH, egyszerűen azért, mert csak bizonyos időközönként kapnak "töltést", és ha a következőig sokan ütik és még a saját támadásait is elbukja, akkor semmi nem marad benne. Ja, és nagyon nem mindegy, hogy háborúban álltok-e velük, vagy sem. Háborúban sokkal jobban tejelnek.

Lélekszívással pár száz LE-t lehet szívni. Ha ez elöl maradna mert esetleg lehet védekezni a szívás ellen, akkor sem vagy kisegítve. Ha kint hagy a kari ezután 1000 LE-t, akkor sem szívsz belőle többet pár száznál. 0 vagy 300, nincs nagy különbség.

Ha azt akarjuk, hogy legyen LE a portyában, akkor azt kell kitalálni, hogy mivel lehet a játékosokat arra ösztönözni, hogy hagyjanak elöl 2-3 ezer LE-t.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.12
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
44. hozzászólás - 2009.10.02. 20:26:05
LE szívással táborozni kicsit hasonló, mint ha büntetőt hordana a karakter. Gyengített változat ugyan, de azért hasonlít. Mindkét esetben számíthat a támadó arra, hogy valamennyi LE-t bukni fog. Esetleg azt is meg lehetne csinálni, hogy a LE szívás védekezés közben kisebb hatásfokkal működjön.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.02. 20:27:18-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.12
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
45. hozzászólás - 2009.10.02. 20:43:11 (Válasz Endyr #42 hozzászólására.)
Nagyon nem értelek Endyr. Most, hogy végre a közelharcnak is van előnye (és Te ezt nem vagy hajlandó követni), miért szeretnél változást kérni? Fogadd el, hogy most már pont a lélekszívás (és egyéb módosítások miatt) Te is fel kell emeld a támadásod, erőd, stb. Talán, ha nem a másodlagos varázslatsebzést tornásznád az egekbe (mert Téged alig támad valaki a büntetőd miatt, így marad ÉP-je az állataidnak), akkor arra is maradna energiád. Érdekes, amikor én mondok valamit az rögtön sírás, most meg Te csinálod, mert nem kedvez számodra valami.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.57
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
46. hozzászólás - 2009.10.02. 22:55:04
Én csak egyet mondok: bár még igen messze vagyok (48. szinten) a lélekszívó tárgyak hadától, de azt látom, hogy a lélekszívás a közelharc mentsvára lehet. Valami, ami miatt megéri fejleszteni a támadást-erőt az IQ-tauval szemben - ahogy ezt többen kifejtették. Kitűnő taktikai lehetőség, ugyanakkor sem túlzott tápot nem ad, sem túlzott hátrányt nem okoz (egyenlőre, nem tudom mi lesz 50%-os szivattyúnál). Én a kiherélése ellen vagyok alapvetően.

De a legtöbb javaslattal egyetértek. Egyrészt max. annyi LE-t lehessen szívni amennyi nálad van (ez is LE-t visz a portyába, ami kívánt cél szerintem).

A lékeszívó (ill bénítás elhárító) cuccokat valóban lehetne akár visszamenőleg erősíteni, ezzel egyetértek, mivel -mint minden direkt anti-tárgy- alapvetően teljesen haszontalan, hacsak nem tud valami egészen más hasznos dolgot is, vagy hacsak nem sokkal erősebb %-ot ad, mint egy azonos kategóriás hatás ami ellen véd.

A kristályhordából való lélekszivattyú ami meg csak egy szűk réteg számára hozzáférhető szintén fiygelemre méltó. Akárcsak a fix "farm" kristályhordások - lásd brutálisan megugró LE-diffek a topnál. Ez ugyan nem volt terítéken, de én elég mókásnak tartom, hogy a top fixen robotokból tudja hozni azt -és még többet- amit lentebb vérrel és verejtékkel kell összeszedni (mert a magas LE diff-taktika komoly áldozatokat igényel az utált pók kariktól). Eleve nonszensz hogy egy robotból elszívott LE összemérhető a valós játékosoktól elszívottal (én biztosan nem adnám hozzá a LE diffhez). Persze tudom van kristályszív, meg nem mindenki van ilyen kiváltságos helyzetben, hogy le is gyalázza őket, de én azt látom a KH jelen formájában egy szakadékmélyítő hatás. Nem is feltétlenül engem és sorstársaimat érint ez a dolog negyvenakárhányas szinten hanem mondjuk a 60-as szintűeket akik pont ki/lemaradnak ebből, vagy a KH károlsultjai.
A hozzászólást Aurri módosította 2009.10.02. 22:57:31-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.49
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
47. hozzászólás - 2009.10.03. 06:56:16 (Válasz Butchman #45 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2009.10.02. 20:43:11
Nagyon nem értelek Endyr. Most, hogy végre a közelharcnak is van előnye (és Te ezt nem vagy hajlandó követni), miért szeretnél változást kérni? Fogadd el, hogy most már pont a lélekszívás (és egyéb módosítások miatt) Te is fel kell emeld a támadásod, erőd, stb. Talán, ha nem a másodlagos varázslatsebzést tornásznád az egekbe (mert Téged alig támad valaki a büntetőd miatt, így marad ÉP-je az állataidnak), akkor arra is maradna energiád. Érdekes, amikor én mondok valamit az rögtön sírás, most meg Te csinálod, mert nem kedvez számodra valami.


Jol utanagondoltam annak amit irtam, latom

Ha novelek az eron es a tamadason azzal SEMMIT nem javul a helyzetem, ugyanugy minuszban zarom a nyertes portyat.
Mellesleg a masodlagosom kb 30 szintu ota 20as, nem tornazok en semmit az egekbe...
Pontszám: 4.81
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
48. hozzászólás - 2009.10.03. 09:59:28
Az szerintem is roppant vicces, amikor győztes portyából LE-vesztéssel kerül ki a karakter, úgyhogy azzal teljesen egyetértek, csak akkor szívhasson el valaki LE-t, ha nála is van.

De ha már felvetődött a transzfókusz használhatatlansága, megkérdezném, a gyémánt LEvédő bónuszával mi a helyzet lélekszíváskor?
Figyelembe van véve, vagy ebből is kimaradt, mint már több más helyről is a figyelembevétele?
A hozzászólást Darah módosította 2009.10.03. 10:01:08-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
49. hozzászólás - 2009.10.03. 10:45:55 (Válasz Endyr #47 hozzászólására.)
Endyr, aki téged támad, sokkal nagyobb minuszban végzi a portyát a büntető miatt, mint pár száz LE bukás... Egy nagyságrenddel nagyobb szívás a büntető mint a LE szívás, mégis a játékban maradt és nem lehet ellene védekezni, akkor mégis miért pont a LE szívás ellen kéne védelmet adni?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.25
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
50. hozzászólás - 2009.10.03. 12:52:01 (Válasz Aurri #46 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.10.02. 22:55:04
A kristályhordából való lélekszivattyú ami meg csak egy szűk réteg számára hozzáférhető szintén fiygelemre méltó. Akárcsak a fix "farm" kristályhordások - lásd brutálisan megugró LE-diffek a topnál. Ez ugyan nem volt terítéken, de én elég mókásnak tartom, hogy a top fixen robotokból tudja hozni azt -és még többet- amit lentebb vérrel és verejtékkel kell összeszedni (mert a magas LE diff-taktika komoly áldozatokat igényel az utált pók kariktól). Eleve nonszensz hogy egy robotból elszívott LE összemérhető a valós játékosoktól elszívottal (én biztosan nem adnám hozzá a LE diffhez).


Érdekes, hogy ezt Te onnan alacsonyabb szintről így látod. Holott Arielék, akik benne élnek megmondták, hogy nem táp. Sőt.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.12
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
51. hozzászólás - 2009.10.04. 22:19:23 (Válasz Ariel #36 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.09.28. 15:38:14
Tudom, hogy most nem jön semmi, azért írtam, hogy elötte azt kéne megcsinálni, hogy megérje a karakternek LE-t tartani magánál. Például amíg a karakter szint*50-100 LE-t tart magánál, addig a tulajdonságaira kap +5-10-et, ha magasabb szintű támadja.
Ezzel megint lenne LE a portyában, és a kisebbeknek is nőne az esélyük a nagyobbakkal szemben.



A karakter a nála levő LE/(szint*10) mértékkel gyorsabban regenerálódik (ÉP és/vagy VP). Pl. ha egy 60. szintű karakternél van 30000 LE, akkor 30000/600=50 %-al több ÉP-t és VP-t regenerál.
Ha a LE mennyiség eléri vagy meghaladja a 100%-ot, akkor vadászatra és térkapura is jár 1% bónusz.
Mindez csak akkor működik, ha a karakter 20% ÉP felett van.

A számok tetszés szerint módosíthatóak.
Pontszám: 5.06
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
52. hozzászólás - 2009.10.04. 22:34:53 (Válasz Jeriko #51 hozzászólására.)
Az ilyen tipusú javaslatok azért lettek elvetve, mert csak az erőseket erősítik még tovább. Nagyon kevesen tehetik csak meg, hogy 20% felett nyugisan vadásznak, és ezek az emberek már most is simán verik a szintjüknél kettővel magasabbakat is. Minek őket még tovább erősíteni?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.90
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
53. hozzászólás - 2009.10.04. 22:37:39 (Válasz Darah #48 hozzászólására.)
Ugyanannyit lehet szívni gyémánttól, mint a többi hordától.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.65
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
54. hozzászólás - 2009.10.08. 00:25:19
Szerintem a portya magas szinten gyakorlatilag halott. Legalábbis ahoz képest amekkora szerepe lenne a játékban.
A lélekszívás legalább ad neki valami kis lélekenergiát, hogy ne csak kamrázás miatt érje meg támadni. A védekezésre sokkal több és hatékonyabb lehetőség van mint a sok LÉ szerzésre.
A lélekszívás legalább ellensúlyozza a transzcendentális projekció hatását.. főleg ezzel az új relikviával igencsak erős lett az is
Igen, vannak páran akik 2-500 max 1000 LÉt buknak emiatt. Viszont szinte semmit sem vesztenek a portyák vesztése miatt. Valamit valamiért. Ha nem akarja, hogy farmolják, tartson magánál csak pár100 LÉt és kész. Vagy használjon vakító fényt, hogy kevesebbet találják el

Valaki írta, hogy milyen már az amikor valaki 1000LÉvel portyázva akár 2000et is rabolhat de max 250et veszthet. Vagyük ezt kb 40es szinten. Szerintem 1000LÉvel mennni egyáltalán nem vagányság. Viszont 15% felett lébecolva magadnál tartani 5-6k LÉt igen nagy botorság. Szerintem elég kevesen teszik meg. Tehát mondjuk jó ha 10ből 1 portyában szerzel 1000 LÉ felett. A 10 csatából 2-3000 bejön akkor ár örülhet az ember, de legyen jó napunk: legyen 5k. Kaptunk érte 200 TP körül. Normális visszafogottal ez 10 vadászatot jelent és még alul is számoltam. Nah aki 10 vadáaszatból nem szed össze 40es szinten 5000-et, az kb nem olvasott el egy sort sem a játékban:P
Igen, tényleg nagy szemétség, hogy a gaz, szemét kari aki támad másokat még szerez is belölle magának némi hátrányt a vadászósokkal szemben...
kegyetlen ez a világ...
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.42
kedvelt tagÉrintNő
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
55. hozzászólás - 2009.10.16. 22:43:58
Nem az eredeti témához kapcsolódik, de úgy vélem itt van a legjobb helyen:

szerintem szükség lenne egy új dologra a játékban. mégpedig arra, hogy portyából és támadásból úgy szerezhessenek a játékosok LE-t, hogy ahhoz ne kelljen az ellenfélnél lennie LE-nek.
Esszenciaszívés, Lélekvámpirizáció vagy valami hasonló nevű dolog.
Az általam okozott ÉP sebzés x%-át LEben kapnám meg, hasonlóan a lélekszíváshoz. persze ez kisebb % lenne, de egy biztos bevétel.
1-1 csatával pár száz LE bevétel nem nagy előny, de mégis adna értelmet az üres portyáknak. Legetne rágyúrni, hogy minél többet sebezzek fizikai sebzéssel.

Az autómatik sebkötözéshez hasonlóan ki lehetne védeni a trükközést. Csak olyan harcban szívhatna így LE-t a játékos, ha méltó ellenféllel harcol, azaz az ellenfélnek a szintjéhez megfelelő felszerelése van. Így nem lehet 8000 sebzést leadni egy buzogányos bőrvértes leveretésre gyúró játékosnak, és közben meg monjuk 4-600LE-t kiszívni belőle.
(ez egyben példa is volt, hogy kb egy 4000 sebzés után kapna az ember olyan 250 LE-t.)
Pontszám: 4.11
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
56. hozzászólás - 2009.10.17. 00:00:55 (Válasz Érint #55 hozzászólására.)
Akkor van gond, ha szintjének megfelelő tárgyai vannak de harmatgyenge a támadóhoz képest. Akkor is belevernek 6tonna fizikait.

Ha ez extra szerzemény lenne az eddigiek felett akkor megint azoknak kedveznénk akik naponta 40 portyát tolnak és majdnem mindent nyerik. Ezek az emberek már így is túl erőssek. Ezután meg már semmivel sem lehetne őket megfosztani a biztos táptól. Hiába flangál az ember 0 LÉvel ők akkor is erősödnek.


Ígyis sír mindneki a lélekszívás miatt. Akkor meg emiatt is lenne egéritatás
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
57. hozzászólás - 2009.10.17. 10:22:40
Sajnos Miklost nem erintette meg Mortimer(?) kivalo meglatasa, miszerint a vedelemnek LENYEGESEN erosebbnek kell lenie, hogy megerje hordani. Mig szivasbol 20-30%-ok ropkodnek, addig ezt sikerult berakni, egy 90-es szintu epikus targyhoz:
Lélekszívás-védelem: +5%
Pontszám: 6.69
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
58. hozzászólás - 2009.10.17. 10:32:53 (Válasz Kocos #57 hozzászólására.)
Vicces.

Vagy inkább szánalmas.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.63
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
59. hozzászólás - 2009.10.17. 11:43:45
A LE szívás ellen most is több féle igen hatékony védelem létezik.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.31
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
60. hozzászólás - 2009.10.21. 12:45:25
A hosszas vitát végigolvasva egy fő kérdésem lenne:

A transz. Projekció véd a lélekszívás ellen? (Kérem olyan válaszoljon akinek van ilyen szakija!)

Amúgy a lélekszívás nem volt rossz móka az elején, de most hogy Ariel és Galmuszk 500/ütés tempóval szívja el az LE-t már kicsit gusztustalannak érzem. A védelem kérdésében pedig az LE védős tárgyak semmit nem érnek. Ha esetleg véd a projekció, adjon +projekciót, vagy legalább legyen a kábítás elhárítás és a lélekszívás védelemnek valami közös neve és ezek mindkettő ellen védjenek, mivel mindkettő olyan speciális támadás amire könnyű szakosodni, hatásos védelem meg nincs ellenük.
Pontszám: 5.79
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!