Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
241. hozzászólás - 2009.11.24. 15:05:12 (Válasz Prisma #240 hozzászólására.)
Mutasd meg, hogy hol írtam le azt, hogy kapjon büntetést az aki olyat üt aki késöbb indult. Legalább olvasd el elejétől a végéig amit írok, és próbáld felfogni. Én a szingulárist használva lefelé ütve nem kapok jutalmat, se tp-t, se LE-t, míg aki VF-et használ az a jóval gyengébbek legyőzéséért sem kap semmi büntetést. Már a középmezőnyben is sokkal nagyobb egy adott szinten belül a VF-et használók és nem használók között a különbség, mint köztem és egy 8 szinttel alacsonyabb karakter között. A játékban a rabolható LE mennyisége és a TP egyszerűen a szinttől függ. 8 hónapja még lehet, hogy jó volt, de már rég idejét múlt több okból.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.24. 15:15:08-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.63
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
242. hozzászólás - 2009.11.24. 15:40:47 (Válasz Ariel #241 hozzászólására.)
Készséggel elismerem, hogy explicit nem írtál olyat, hogy büntetést kéne kapniuk. Mégis sikerült a játék kezdési időpontját, és ennek következményeit, illetve a büntetés szót úgy szerepeltetned egy mondatban, hogy ezt érvnek szántad valamire. Nem akarok nyelvészkedni, nem is látom értelmét vitatkozni ilyesmin.
Egy dologra szerettem volna csak rávilágítani:
Az, hogy ki mikor indult a játékban, tökéletesen irreleváns tényező kell, hogy legyen a karakterek interakciójának megítélésében, ezért értelmetlen bármilyen érvben ezt emlegetni, no és pláne értelmetlen lenne ez alapján beavatkozni a karakterek egymást érintő tevékenységébe.
A hozzászólást Prisma módosította 2009.11.24. 15:52:43-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.37
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
243. hozzászólás - 2009.11.24. 16:12:22 (Válasz Prisma #242 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.11.24. 15:40:47

Az, hogy ki mikor indult a játékban, tökéletesen irreleváns tényező kell, hogy legyen a karakterek interakciójának megítélésében,


Egyetértek.
Viszont akkor mond meg, mégis milyen adat alapján hasonlítsuk össze a karaktereket? Mert a szint mint olyan, bizony inkább attól függ, ki mikor indult a játékban (plusz-mínusz szinguláris és VF).
Pontszám: 7.54
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
244. hozzászólás - 2009.11.24. 17:37:14 (Válasz Jeriko #243 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.11.24. 16:12:22

Viszont akkor mond meg, mégis milyen adat alapján hasonlítsuk össze a karaktereket? Mert a szint mint olyan, bizony inkább attól függ, ki mikor indult a játékban (plusz-mínusz szinguláris és VF).


A szint csak közvetve függ attól, hogy ki mikor indult a játékban. Közvetlenül attól függ, hogy ki mennyi TP-t kapott, tehát a karaktere a játék szubjektív idejében mennyi tevékenységet végzett. Éppen ezért jó összehasonlítás az azonos szintűek párharca, azt mutatja, hogy ki gazdálkodott ügyesebben a játékban rendelkezésre álló erőforrásokkal.

A magasabb szintű nyilván több tevékenységi erőforrást használt fel, ezért lett magasabb szintű, de ez nem feltétlenül azért van, mert előbb indult. Lehet, hogy egyszerűen csak minden tevékenységi erőforrást (CSP, PP) felhasznált, míg mások hagyják "kicsorogni" azt. Mivel a legtöbben igyekeznek minden erőforrást elhasználni, ezért persze az a gyakoribb, hogy aki magasabb szintű, az előbb is indult.

Szerintem a jelenlegi rendszerrel nincsen alapvető gond, pont azt igyekszik eldönteni, hogy kb. azonos erőforrást használó karakterek közül ki a jobb. Sajnos magasabb szinteken ez felborul a 6-8 szinttel lefelé támadás miatt. Ilyenkor az alacsony szintű karakternek olyannal kellene felvennie a versenyt, aki jóval több erőforrást használhatott. Az persze vitatható, hogy a TP mennyire jól méri a felhasznált erőforrások mennyiségét. Lehetne pl. közvetlenül a CSP-t, PP-t, térkapu pontot stb. is számolni, de ott meg az egymásba, vagy egy közös nevezőre való átváltás lenne vitatható. A TP azért egy elég jó közelítést ad.

A szint alapú besorolással tehát nincsen gond. Azt fel lehet róni a jelenlegi helyzetnek, hogy azonos szintű karakterek között túl nagy lehet a különbség, de ez játékstratégiai kérdés, amiről Miklós is szólt már, és mások is. Ha csak néhány százalékkal lehet jobbnak lenni az átlagnál, akkor az igazán jó, és motivált játékosok nem fognak játszani. Ha több százszoros különbségek alakulhatnak ki, akkor meg az átlagos játékosok lesznek frusztráltak. Kérdés, hogy a VU hol van ezen a skálán. Abban majdnem biztos vagyok, hogy nincsen két ember, aki ugyanúgy ítélné meg a helyzetet.

Én személy szerint úgy érzem, hogy azonos szinten valóban kissé túlzó különbségek alakulhatnak ki, de ennek nagy hasznát lehet látni akkor, mikor 6 szinttel feljebbről támadnak. Az lenne talán a legkevésbé inkorrekt, ha a megszerezhető erősségbeli különbségek csökkennének, cserébe viszont jócskán szűkülne a szintbeli támadhatósági határ. Azonos szinten tehát nem lennének túlzó alázások, de cserébe nem törölnék fel a padlót az alacsony szintűekkel 6-8 szinttel magasabbról olyanok, akik sokkal több erőforrást fordíthattak karakterük fejlesztésére. Ez utóbbi egyébként jóval igazságtalanabb, mint az azonos szinten lévő különbségek, mert a több erőforrás olyan előny, amiért semmit nem tett a játékos (hanem pl. előbb indult, több valós időt játszott, stb.).
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.10
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
245. hozzászólás - 2009.11.24. 21:12:03 (Válasz Prisma #244 hozzászólására.)
Semmivel sem használtam fel több erőforrást, mint az, aki 8 szinttel alattam van. A különbség mindössze annyi, hogy szingulárist használok. A tp nem mutatja, hogy ki mennyi erőforrást költött el. Csak akkor lenne jó ennek kimutatására, ha sem a VF sem a szinguláris nem létezne.

Hasraütésre megnéztem, mi a helyzet V1-en 42-ik szinten. 1000 fölötti TÖ és 1000 fölötti SZÖ az első helyezetté, míg a szint utolsó tagjai 400 alatti TÖ-vel és SZÖ-vel állnak. Összességében több mint 1200 pontnyi "lemaradásuk' van. Ha 42-ik szint első helyezettje támadja a szint utolsó helyezettjét ekkora előny mellett, akkor semmiféle büntetést nem kap, ugyan annyi LE-t rabolhat, mintha a saját erősségének megfelelő célpontot választana.

Ezzel szemben az élen a szinguláris ismeretek miatt páran meglódultak, és az első és a 25-ik helyezett között 10 szint a különbség, emellett 150 TÖ és 150 SZÖ az első előnye, plusz a jobb tárgyak előnye. Ha az első megtámadja a 25-ik karaktert, akkor olyan mértékű büntetést kap, hogy 0 LE-t fog rabolni.

Nem érzem fair-nek a rendszert, egyik esetben 1200 pont előny mellett nincs büntetés a rablásra, másik esetben 300 pont különbség és tárgyelőny mellett 0% a rabolható LE.

Ezen kellene változtatni, mert nem igaz, hogy a mostani rendszer jó úgy ahogy van.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.24. 21:12:37-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.99
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
246. hozzászólás - 2009.11.24. 21:15:15
Én csak arra lennék kiváncsi, hogy mit keres ez az egész vita itt a "Lélekszívás" topikban?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.44
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
247. hozzászólás - 2009.11.24. 22:46:43 (Válasz Prisma #244 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.11.24. 17:37:14
Idézet: Jeriko - 2009.11.24. 16:12:22

Viszont akkor mond meg, mégis milyen adat alapján hasonlítsuk össze a karaktereket? Mert a szint mint olyan, bizony inkább attól függ, ki mikor indult a játékban (plusz-mínusz szinguláris és VF).


A szint csak közvetve függ attól, hogy ki mikor indult a játékban. Közvetlenül attól függ, hogy ki mennyi TP-t kapott, tehát a karaktere a játék szubjektív idejében mennyi tevékenységet végzett. Éppen ezért jó összehasonlítás az azonos szintűek párharca, azt mutatja, hogy ki gazdálkodott ügyesebben a játékban rendelkezésre álló erőforrásokkal.


Na látod, ez az, amivel nem értek egyet. Minden nap kapsz X csp-t és Y pp-t. Az idő pedig lineárisan telik. Tehát egyértelműen a játékban eltöltött időtől függ, mennyi erőforrást kaptál. ELMÉLETILEG. Mert a VF ezt totál borítja.
Az azonos szintűek párharcát emlegetni meg már eleve nevetséges: éppen ennek visszásságáról erről szól ez a topic, meg még több más is, nem?
Pontszám: 7.53
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
248. hozzászólás - 2009.11.24. 23:32:05
No, előbb betámadott Ariel, 7 szinttel magasabbról. Csata végén 0 LE-t tudott vinni, csata közben viszont elszívott több, mint 2200-t.

Nem arról volt szó, hogy lefelé ütve kevesebb LE-t visz, ugyanúgy, mint csata végén?
Ráadásul 3400-ból vitt ennyit, azaz több, mint 60%-át.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.11.24. 23:38:35-kor
Pontszám: 8.36
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
249. hozzászólás - 2009.11.24. 23:46:55 (Válasz Jeriko #248 hozzászólására.)
Nem, sajnos erről Miklós számtalan tiltakozásom ellenére nem akart tudomást venni.

Az egyetlen változás ami történt, hogy a nálad lévő LE ötödét szívhatod csak el te magad. Ha nála 20e van, akkor vihet 4ezret. És lesz 20e, hiszen mit izgatja őt, úgyse üti Galmuszkon meg egy két KH tagon kivül senki.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.24. 23:48:37-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.45
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
250. hozzászólás - 2009.11.24. 23:49:27 (Válasz Mortimer #249 hozzászólására.)
Mondjuk abban igaza van Arielnek, hogy ez hosszú távon nem sok mindent old meg. Ez a korlátozás a szingut gyengítené a VF-et viszont tovább erősítené. (A középmezőnyben egy-egy szinten a szint legjobbja és már a szint 4. vagy 5. helyezettje között is akkora különbség van TÖ-ben, mint mondjuk Galmuszk és köztem. Ahol van 15 szint különbség.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.71
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
251. hozzászólás - 2009.11.24. 23:52:08 (Válasz Jeriko #248 hozzászólására.)
2200 körül volt az amit én szívtam, 700 körül amit Te. A végeredmény 1508 LE zsákmány. De ez akkor is annyi, ha 3000 LE van nálad, és akkor is ha sokkal több. Lásd Ricardo esetét.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.97
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
252. hozzászólás - 2009.11.24. 23:56:58 (Válasz Mortimer #249 hozzászólására.)
Mortimer, nem annyira értelmetlen a változás, ami bevezetésre került. Elötte simán benyomtam a pihit éjjel 1k LE-vel, és reggelre LE szívással összeszedtem +10k-t. Ahoz, hogy ezt most megtegyem, 10-20k LE-vel kellene pihennem, amit a KH reggelre széthord a vereségek miatt. Napközben is ugyan ez volt a helyzet. Nem kellett magamnál LE-t tartani, jött a KH és pluszba kerültem csak abból, hogy ők támadtak. Ez a része most már nincs meg, mert én sem ácsoroghatok 20k LE-vel...
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.24. 23:58:17-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.97
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
253. hozzászólás - 2009.11.24. 23:58:29 (Válasz Ariel #252 hozzászólására.)
Pedig, ha az ember 50k LE-vel megy el pihenni akkor sem rabolják le. Az emberek már megszokták, hogy max. 2k LE-vel indulnak útnak, így nincs igazi veszteség.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.71
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
254. hozzászólás - 2009.11.25. 00:01:58 (Válasz Ricardo #250 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.24. 23:49:27
Mondjuk abban igaza van Arielnek, hogy ez hosszú távon nem sok mindent old meg. Ez a korlátozás a szingut gyengítené a VF-et viszont tovább erősítené. (A középmezőnyben egy-egy szinten a szint legjobbja és már a szint 4. vagy 5. helyezettje között is akkora különbség van TÖ-ben, mint mondjuk Galmuszk és köztem. Ahol van 15 szint különbség.)


A mostani változás a VF-eseket egyáltalán nem érinti. Aki felfelé 3-4 szinttel is veri az embereket, az simán tarthat magánál LE-t, azaz rájuk nem hat az ötödölés korlátja. Viszont a gyengékre igen, hisz azok így kapásból elveszítik a lélekszívást, mert ha tartanak maguknál LE-t, egyből lerabolják őket.

Szóval ezzel a változtatással a gyengék gyengébbek, az erősek erősebbek lesznek. Emiatt egyértelműen hibás lépésnek tartom.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.30
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
255. hozzászólás - 2009.11.25. 00:05:00 (Válasz Mortimer #254 hozzászólására.)
Ebben igazad van.

De mondjuk én már nem tudom milyen fejlesztés lenne a jó fejlesztés, ami működne a középmezőnyben is. Most, hogy megnéztem, hogy azonos szinteken lehet 1200-as TÖ eltérés ... Sem a lélekszívást, sem a VF-et, sem semmit nem fogunk tudni megoldani, amég csak az első 2 szinten van Mentor. Legalább 20-ik kellene.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.71
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
256. hozzászólás - 2009.11.25. 00:08:45 (Válasz Ricardo #255 hozzászólására.)
Nem csak az a baj, hogy van 1200 TÖ eltérés. Nagyobb gond, hogy ezt az ott lévők nem tartják problémának (illetve tudják, de nem ismerik be).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.45
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
257. hozzászólás - 2009.11.25. 00:13:22 (Válasz Mortimer #254 hozzászólására.)
Ha ezt a módosítást hibásnak tartod, akkor miért tartasz ki egy olyan javaslat mellett ami a szintkülönbségen alapul? Te is tisztában vagy vele, hogy már nem a szint adja a karakter erősségét, sokkal inkább mérhető a karakter tulajdonság- és szakértelemösszegével. Miért akarsz olyan változást, ami fél tucatnyi karaktert lekorlátoz, de sehol máshol nem oldja meg a problémát?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.97
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
258. hozzászólás - 2009.11.25. 00:17:18 (Válasz Mortimer #256 hozzászólására.)
Ha változtatni akarunk, akkor legyen. De akkor vegyük a LE szíváshoz a portya végén rabolható LE mértékét is, és mindkettő a portyában szereplő felek valós erőssége alapján legyen meghatározva, ne pedig egyszerűen szintkülönbség alapján.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.97
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
259. hozzászólás - 2009.11.25. 00:17:53 (Válasz Ariel #245 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.24. 21:12:03

Nem érzem fair-nek a rendszert, egyik esetben 1200 pont előny mellett nincs büntetés a rablásra, másik esetben 300 pont különbség és tárgyelőny mellett 0% a rabolható LE.


Az, hogy azonos szinten az 1200 pont előny mellett nincsen büntetés, az természetes. Az lenne felháborító, ha lenne. Miért kellene védeni a lámákat? Abban viszont igazad van, hogy a szinguláris miatt feljebbről támadónak sem kellene büntetést kapnia. Te végül is lét költöttél arra, hogy magasabb szintű legyél, és ezzel egy taktikai elemet használtál.

Az lenne fair, ha lenne valami olyan kompenzáció, hogy ha szingulárisos karakter támad nem szingulárisos karaktert lefelé, akkor a LE szerzésre kirótt büntetés csökken, vagy meg is szűnik.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.52
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
260. hozzászólás - 2009.11.25. 00:25:54 (Válasz Prisma #259 hozzászólására.)
Idézet: Prisma - 2009.11.25. 00:17:53

Az, hogy azonos szinten az 1200 pont előny mellett nincsen büntetés, az természetes. Az lenne felháborító, ha lenne. Miért kellene védeni a lámákat?


Prisma Te is tudod, hogy itt nem erről van szó. Ha én most tövig nyomnám a VF-et és mondjuk 1-2 éven belül utólérnél a játékban nekem is lenne hozzád képest 1000-1500 TÖ és 1000-1500 SZÖ előnyöm. Én is apírthatnálak a nap minden percében, büntetlenül. Szerinted az reális lenne? Szerinted Te láma vagy?
A hozzászólást Ricardo módosította 2009.11.25. 00:26:12-kor
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.81
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!