Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
181. hozzászólás - 2009.11.12. 10:17:41
Mi volt a helyzet régebben? A KH megjelent, de a karakterekhez képest olyan erősek voltak, hogy kevés volt a legyőzhető célpont, és a karaktert a saját klónja is sokszor elverte.
Most mi történik? Sokaknak 120-150 pp-je van mire a KH megérkezik. Az érkezés előtti napon sokan gyengébb felszerelést vesznek fel, hogy könnyen legyőzhető legyen a klón. A KH megjelenik, kitör 4-5 háború, és a szövetségek óránként zúdítják rájuk a támadást. Annyi vereséget nyelnek be, hogy folyamatosan alig van bennük LE, gyakran kivégezhetőek, mert idejük sincs felgyógyulni.

Mire véget érnek a háborúk, a karaktereknél elfogy a nagy pp tartalék, ráadásul már csak 8 óránként tudják ütni a KH-t. Még a 20-40%-on álló célpontból is több LE fog jönni, mint háború alatt a százasból. Egyszerűen azért, mert nem lesznek annyira leterhelve mint elötte. Aztán ahogy letelik a békeidő, megint tonnaszámra fogják kapni a támadást, és megint kevesebb LE lesz bennük.
A KH ellen is léteznek ugyan azok a támadási hullámok, amik régebben a karakterek ellen megvoltak. Ha valaki korán kelt, még voltak célpontjai, ha késöbb, akkor már senkit nem látott a portyaablakban. A KH-nál csak az a különbség, hogy ha korán kel az ember, akkor van még benne LE, de ha a támadási hullám végén, akkor már jóval kevesebb. Este is megfigyelhető egy ugyan ilyen hullám.

Sokkal összetettebb a KH LE hiánya, mintsem hogy arra fogjuk, hogy a top karakterek lefelé támadnak, hogy LE-t szívhassanak. Pláne, hogy ez csak pár karaktert jelent.
Ráadásul ott tartunk, hogy a top35 alatt is egyre kevesebb a célpont, úgy kellene gatyába rázni az egészet, hogy ne csak 3 tucat karakter támadhassa őket, hanem többen elérjék. Volt valahol egy olyan javaslat, hogy a KH is alakuljon át a Zarknodos manózáshoz hasonlóvá. Mivel a rendszer egyszer már elkészült, így nagy munka sem lenne a KH-t ilyenre alakítani. Mindenki számára elérhető lenne, megfelelő erősségű ellenfeleket kapna mindenki, és az ellenfelekben LE is lenne.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.01
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
182. hozzászólás - 2009.11.12. 12:37:38
Igazán nem tudom hogy csinálod hogy amint megjelennek a klónok azonnal rommá vered a saját klónodat. Én az enyémet egy hét után is ritkan tudom támadni. Az ugye egy taktika hogy levetkőznek az emberek és úgy várják a klónozást. Ezt könnyű kikerülni, ha kevésbé kiszámítható a klónozás időpontja.
Amit a háborúkkal kapcsolatosan írtál az sajnos nem igaz, mivel nem egyszerre indulnak a háborúk. Ahogy én figyelem max 3 szokott egyszerre indulni. Ez abból adódik hogy egyrészt változás volt a TOP5 szövetségben és az utolsó ütés ami lezárja a háborút nem mindíg egyezik meg. Pl nekünk egy hetet kellet várni hogy lezárhassuk mert elbújtak. Így szépen elcsúsztak egymástól a háborúk. Természetesen azt meg lehet érezni mikor a Légió háborúzik velük, mert nekik egyedül több tagjuk van ebben az ütőtávban mint az összes többi szövetségnek egyszerre.
Lost One bemásolta a csatáit, én is utánaszámoltam az utobbi 3 napban 38 csatából 20 győztes, 18 vesztes - nem érzem hogy hihetetlenül szétdaráltam volna őket. A 20 csatából 15 esetben 1000 LE alattit zsákmányoltam, ebből 10 esetben 0-t. Régebben ugyanennyire szétdarálták a KH-t, emlékszem mikor a 2. napon alig volt állatuk és tényleg boldog boldogtalantalan szétverte őket. Nagyon nehéz másra fogni hogy nincs bennük LE, mikor látom azon a néhány ellenem vívott csatán hogy 700-1000-ket viszel tőlem ütésenként lélekszívással. Vessük össze a 2 hónappal ezelötti állapotot és a mostanit. Én nem látok egyértelműen más lényegi változást ebben, csak hogy a lélekszívás arányaiban megnőtt a játékosoknál, illetve a korábbi varázslós stratégia helyett a közelharcos stratégia került előtérbe, ami megint a lélekszívást segíti.
Pontszám: 5.99
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
183. hozzászólás - 2009.11.12. 13:12:38
Lélekszívás ellen véd a trans?
Pontszám: 6.44
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
184. hozzászólás - 2009.11.12. 13:37:20 (Válasz Birka #183 hozzászólására.)
Véd, de magas szinten senkinek nincs ilyen szakértelme (kalandpróbákból látszik). Nincs értelme, olyan magasra kéne húzni valós hatáshoz, amit soha nem termelne vissza.

Másrészt támadásnál nem számít ez a szakértelem, tehát támadásból simán elszívhatja a védekező fél az összeset ami nálad van továbbra is.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.12. 13:38:24-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
185. hozzászólás - 2009.11.12. 13:37:35
Mortimer, nem igazán értem, mi a problémád a lélekszívás mostani kiegészítésével, hogy csak akkor működik, ha van LE-d... Ez már jó ideje meg lett beszélve, mindenki ezt kérte, érthető okból: nonszensz volt, hogy nulla kockázatod volt a támadáskor, akár nyertél akár vesztettél, egy csomó LE-t zsákmányolhattál. Ráadásul az sem igaz, hogy aki tápos, az ez után ugyanúgy szabadon garázdálkodik és szivathatja a kisebbeket: a tr. projekció ugyanis csak a védőt védi, a támadót nem! Tehát ha pont annyi LE-m van, amit a projekció megvéd, akkor a támadó nem visz semmit, én viszont valamit le tudok csippenteni tőle.
Azt, hogy KH-tól ne lehessen lélekszívni, nem teljesen értem. Portyázással is lehet LE-t szerezni tőlük, miért ne lehessen lélekszívni őket?
Pontszám: 2.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
186. hozzászólás - 2009.11.12. 13:41:04 (Válasz Miklós #185 hozzászólására.)
Ez ok, hogy akkor működik ha van LE.

A probléma az, hogy egy nálam 8 szinttel magasabb 10e LE-n ülve továbbra is elszívhatja a maxot, amit az ütéseivel beüt. Mivel 8 szinttel magasabb, nagyobbak a tulajdonságai, erősebbek a tárgyai, kockázat nélkül támad. A csata végén kap büntetést a szintkülönbség okán a szerezhető LE-re, a lélekszívásra miért nem kap?
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.12. 13:41:41-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.79
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
187. hozzászólás - 2009.11.12. 13:48:59 (Válasz Miklós #185 hozzászólására.)
A KH-val kapcsolatban pedig Megtévedt Próféta 182. hozzászólását tudom csak idézni: a top 10-nek régen nem érte meg ütni a legalacsonyabb szintű kristályokat, mivel nem szereztek belőlük sem értékelhető mennyiségű TP-t, sem LE-t. A top 10 ütötte a legerősebb kristályokat, a gyengébbek, az alattuk lévők a gyengébb kristályokat. De a lélekszívás óta ugyanannyi LE-t ad számukra minden kristály, hiszen ha van náluk, azt viszik.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.03
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
188. hozzászólás - 2009.11.12. 14:21:42 (Válasz Mortimer #187 hozzászólására.)
Mortimer, nézz már rá a KH-ra. Amióta az élen 6-7 ember abbahagyta a játékot/törölt, azóta csak lefelé lehet ütni, mert nincs más. Itt már nincs olyan, hogy megéri vagy nem, amíg van célpont felül, addig azokat ütöm, de 4 pp elköltése után nem fogok azon gondolkozni, hogy megéri-e lefelé ütni vagy sem. Csak azért mert Próféta szerint most megéri a top 10-nek lefelé ütni, az még nem jelenti azt, hogy úgy is van. Neki biztos megérte, amikor a bénítós küldetést csinálta a KH-n folyamatosan, így haladt leggyorsabban vele.
Én pl jóval több LE-t szerzek azonos szintűeket ütve, mint lefelé. A sebzés nem növekszik lefelé ütve olyan mértékben, hogy megközelítené azt a plusz LE mennyiséget amit a magasabb szintű KH tagokból rabolnék. Ráadásul a legkisebbeket mindenki üti, tehát eleve kevesebb a LE bennük, többet lehet a nagyokból szívni. És lefelé a tp is sokkal kevesebb. Egyszerűen azért ütöm őket, mert csak ők vannak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.51
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
189. hozzászólás - 2009.11.12. 14:44:23 (Válasz Ariel #188 hozzászólására.)
Az nekem mind1 miért ütöd, és azt látom hogy amikor ők támadnak és nyerek zéró a nyereségem. Nem amikor én támadok, hanem amikor ők megütnek engem. És nem reggel, vagy este, amikor "támadási hullám éri őket", hanem hajnalban. Ez nagyon nem normális így, régen ilyen nem volt.

08:00 *Sauronus* Asmodeus Mortimer Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 45 TP. Csata leírása
07:00 *Zuludraco* Asmodeus Mortimer Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 43 TP. Csata leírása
03:00 *Neander* Asmodeus Mortimer Te nyerted a csatát.
A jutalmad 0 lélekenergia és 24 TP. Csata leírása

Tegnap kínomban már az Azúrt ütöttem végig, mert a minimális kínzókamra bevétel is több, mint a kristály zérója.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
190. hozzászólás - 2009.11.12. 15:00:52 (Válasz Mortimer #189 hozzászólására.)
Ezekből az ellenfelekből én is ugyan annyit kapok mint Te. Elhiszem, hogy nem érdekel, hogy én miért ütöm őket, ahogy gondolom az sem érdekel, hogy ha megszűnik a LE szívás, akkor marad 4-5 célpontom, akiből szerezhetek LE-t, és 30 akiből nem. Ami téged érdekel, hogy úgy változtasd meg a rendszert, hogy Te több LE-t szerezhess, a top pedig kevesebbet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.30
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
191. hozzászólás - 2009.11.12. 15:07:06 (Válasz Ariel #190 hozzászólására.)
Az előrerohanást te választottad. Megkapod a saját KH klónodat, mi is a miénket. Viszont te aránytalanul többet szerzel mindenki más klónjából, míg mi tucatnyian alul semmit. A jelenlegi helyzetben ez a különbség egyre csak nőni fog, egyetlenegy egyszerű okból, hogy a lélekszíváson nincs büntetési korlát a szintmélységtől függően.

Vagy akkor töröljük el a csata végén lévő jutalomra vonatkozó bónuszt is, nem? Azon minek van korlát? Ugyanazon indok alapján kell a lélekszívásra is ilyen.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.39
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
192. hozzászólás - 2009.11.12. 15:17:31 (Válasz Mortimer #191 hozzászólására.)
A korlát akkor került a játékba, amikor még sehol nem volt a visszafogott fejlődés, és Miklósnak fogalma sem volt arról, milyen pókhullám fog kialakulni a játékban. Jóideje nem a karakter szintje szabja meg a karakter erősségét, úgyhogy a lefelé támadás büntetésének jogossága már rég nem egyértelmű.
Nemrég indult topik a harag italával kapcsolatban, hogy mennyire ellehetetlenítené 1-2 játékos portyáit. A LE szívás megszüntetése még durvább büntetés lenne számukra, mint az ital a jelenlegi formában. Ha az a problémád, hogy nem tudsz LE-t szerezni, akkor olyan megoldáson gondolkozz, amivel LE-hez juthatsz a KH-ból, de nem olyan áron, hogy másokat kizársz belőle.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.01
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
193. hozzászólás - 2009.11.12. 15:24:22
Miklós: A baj a lélekszívás-KH viszonylatban az, hogy 0-ra lehet őket szívni viszonylag könnyen. Kap egy öregítő sugarat és szétverik a gyengébbeket. Amíg portyában csak a nála levő LE egy részét lehet elvinni, addig lélekszívással akár mindet, ezzel nem hagyva senki másnak, ráadásul az a motiváció sincs hogy magasabb szintűt támadjak a nagyobb nyeremény érdekében, mivel a gyengébbekbe még több sebzés is megy többet szívok.
Pontszám: 5.82
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
194. hozzászólás - 2009.11.12. 15:34:17
Legyen értük fix LE jutalom, vagy a szörnyekhez hasonló bevétel pl szintX10X% LE amit kreatívval lehet növelni. Pl: Gladiatorum 80 szintű, 80%-on van, akkor 640-et lehet belőle kivenn*2 a kreatívval 1280. Tökéletesen elégedett lennék. Emellet tőlem lehessen valamennyit lélekszívni is, pl mégegyszer ennyit, de ne 10X ennyit. Ezen felül lehet betenni még valami szintbónuszt, mert azért lássuk be lehet hogy a játék más területein a pókok+vf felborítja a magasabb szintű erősebb egyenletet, de a topban azért 90%-ban ervényesül ez.
Pontszám: 4.98
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
195. hozzászólás - 2009.11.12. 16:03:34 (Válasz Sun13 #193 hozzászólására.)
Idézet: Sun13 - 2009.11.12. 15:24:22
Miklós: A baj a lélekszívás-KH viszonylatban az, hogy 0-ra lehet őket szívni viszonylag könnyen. Kap egy öregítő sugarat és szétverik a gyengébbeket. Amíg portyában csak a nála levő LE egy részét lehet elvinni, addig lélekszívással akár mindet, ezzel nem hagyva senki másnak, ráadásul az a motiváció sincs hogy magasabb szintűt támadjak a nagyobb nyeremény érdekében, mivel a gyengébbekbe még több sebzés is megy többet szívok.


Itt a pont!
Egy gyengébb KH-sba én is beleverek 4000 ÉP-t (csak közelharcban), akkor el tudom képzelni, a nálam 6-8 szinttel magsabbak mit csapnak bele. Ha van még mellé 80%-os LE szívás, akkor egyértelmű, hogy elszívják tőle az összes LE-t (csata végén kb. 10%-ot lehet elvinni, a többi megmarad).
Pontszám: 7.61
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
196. hozzászólás - 2009.11.12. 16:36:49 (Válasz Jeriko #195 hozzászólására.)
Jerikó, ha 4000-et ütsz a fegyvereddel közelharcban, akkor gratulálok, mert nekem nincsenek 800-as átlagsebzéseim fegyverrel. Hány ilyen LE szívó karakterről beszélünk aki nagy szintkülönbséggel és nagy LE szívással rendelkezik? 2-3. Ha lefelé támadok, a csaták nagyrészében nálam is ugyan úgy 0 LE keletkezik, mint másnál. Csata közben elszívok 0-1000 LE-t, attól függően, hogy van e bennük LE, vagy a második, harmadik körben kifogy belőlük. Nehogy már Te is azt állítsd, hogy azért nincs LE a KH-ban, mert két karakter magas lélekszívással naponta 1x megüti az adott célpontot. Emellett másik 32 karakter üti őket, ráadásul még gyakrabban is. A másik 32 karakternek is van LE szívó tárgya, annyi a különbség, hogy ők nem 1-2 kör alatt szívják el a célpontból a LE-t, hanem 5-6-ból.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.51
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
197. hozzászólás - 2009.11.12. 21:01:30 (Válasz Mortimer #191 hozzászólására.)
Csak kiváncsiságból végignéztem, hogy a top35 második felénél mennyi LE szívó tárgy van. 83-as szinten és alatta kb 800% LE szívást szedett össze a társaság. Ezek után ne arra kenjük már hogy nincs bennük LE, hogy 2-3 karakter (aki továbbra is elsősorban a magas szintű KH-t üti) 8-9 szintet lefelé ütve kiszívja belőlük.

Az alacsony szintűekből a LE-t nem pár 8 szinttel magasabb karakter szedte ki a KH-ból, hanem az a másik 20-25 akinek az elmúlt időszakban megsokszorozódott a LE szívása.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.12. 21:05:02-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.03
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
198. hozzászólás - 2009.11.13. 08:04:46
Ez vicces



Nem volt változtatás ebben is egyébként? Mintha úgy lett volna eddig hogy csak a csata végén vizsgálja azt a helyzetet, hogy van e az adott ellenfélnél LE, nem pedig minden csatakor végén. Vagy rosszul tudom?
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.13. 08:05:07-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
199. hozzászólás - 2009.11.13. 08:59:46 (Válasz Mortimer #198 hozzászólására.)
A dolog mindig úgy működött, hogy minden közelharci körökben megnézte a program, hogy van-e az ellenfélnél LE. Ha igen, akkor lehet az ellenfélből szívni. Harc végén pedig a maradékból rabolni. Viszont ha az ellenfélnél 0 LE volt már a csata elején, és közben ő szívott el tőled, azt nem tudtad visszarabolni, és a csata végén sem nyertél belőle, Tehát olyan, mintha az elszívott LE a csata közben lebegne valahol, és csak a csata végi rablás után kapná meg a karakter.
Szerintem ez most is ugyan így működik.

Azzal, hogy a LE szívást tovább piszkáljuk, nem lesz több LE a KH-ban, és azt érnénk el vele, hogy 2-3 karakter már abszolút semmit nem nyerhetne a KH 80-90 százalékából, valamint 25-30 másik karakter dobhatná ki a LE szívó tárgyait.
Ha hozzá akarunk nyúlni a KH-hoz, akkor sokkal inkább olyan irányba kellene elmenni, ami mindenki érdekét szolgálja, és pl olyanra megcsinálni mint a manóölés volt, hogy ne csak 35 ember férjen hozzá. Ezzel együtt pedig az a probléma is megszűnne, hogy az AL 1400 támadást intéz a KH ellen 3 nap alatt, és rommá veri, a KH-t. Valamint mindenki szintjének megfelelő ellenfelet kapna, nem alacsony szintűek ellen csinálná mindenki a bénítós, és egyéb küldetéseit, és senkit sem kellene olyasmivel gyanusítgatni, hogy elszívja a másik elől a LE-t.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.03
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
200. hozzászólás - 2009.11.13. 09:02:34 (Válasz Ariel #199 hozzászólására.)
"olyanra megcsinálni mint a manóölés volt"
Manóölésnél egyáltalán nem volt LE szívás.

Proféta javaslatáról mi a véleményed?
"Legyen értük fix LE jutalom, vagy a szörnyekhez hasonló bevétel pl szintX10X% LE amit kreatívval lehet növelni. Pl: Gladiatorum 80 szintű, 80%-on van, akkor 640-et lehet belőle kivenn*2 a kreatívval 1280. Tökéletesen elégedett lennék. Emellet tőlem lehessen valamennyit lélekszívni is, pl mégegyszer ennyit, de ne 10X ennyit. Ezen felül lehet betenni még valami szintbónuszt, mert azért lássuk be lehet hogy a játék más területein a pókok+vf felborítja a magasabb szintű erősebb egyenletet, de a topban azért 90%-ban ervényesül ez."
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.29
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!