Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
101. hozzászólás - 2009.10.22. 00:01:49 (Válasz Mortimer #97 hozzászólására.)
Az alacsonyabb szintűek védelme már így is túlságosan elszállt... 6-7000 LE-ből is 0 a jutalom, ha nagy a szintkülönbség, és ez igenis durva védelem. Nem véletlen, hogy Galmuszk is befékezett...
Gyakorlatilag semmit sem lehet nyerni portyában, ha azt is hozzávesszük, hogy milyen szintkülönbségek vannak. Valamint a szintkülönbség nem tükrözi a karakter erejét.


Még akkora LE szívással is ami nekem van, jóvel több LE-t nyerek egy azonos szintű KH legyőzéséből, mint amit egy 8 szinttel gyengébből kiverek. Ha pedig játékos karaktereket nézünk, az ilyen nagy szintkülönbségekről kár is szót ejteni, mert 8 szintet lefelé max olyanokat lehet ütni akiknek büntetője van, vagy nagy ritkán 1-2 egyéb ellenfelet.


Nem mondtam, hogy a mostani rendszer jó. Ezért írtam pár olyan javaslatot, ami nem csökkenti ugyan a LE szívás mértékét, de sokkal kockázatosabbá teszi azt mindenki számára.
Amit te javasolsz, az gyakorlatilag töredékére csökkenti a mostani mennyiséget ami egyébként sem sok, ezzel megszüntetve az utolsó LE szerzési lehetőséget is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.10
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
102. hozzászólás - 2009.10.22. 00:03:49 (Válasz Darah #100 hozzászólására.)
Mi volt ebben a durva? Az, hogy ezután nem 0 LE-t nyernél egy portyában, hanem hordától függetlenül kapnál +4k-t a kamrába?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.10
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
103. hozzászólás - 2009.10.22. 00:40:57
Ha lenne a portyában LE akkor nem lenne probléma a lélekszívás. Mert ugye amelyik tárgy a lélekszívást tápolja, az nem ad annyi bónuszt. Akkor lehetne taktikázni, hogy ki melyiket tartja jobbnak, hatékonyabbnak. (Abban azért egyet értek, hogy az alacsonyabb szintű/gyengébb karaktert védeni kell a magasról érkező LE szívástól.)

Mortimer és Ariel szerintem két roppant jó játékos, de még az ő szavaikból is olyanokat olvasok ki, hogy 1-2k LE milyen rengeteg nyeremény vagy veszteség. Én abba akartam már hagyni a játékot, de nem sikerült mert roppant mód élvezem. Nem a vadászat részt, hanem a portyát. Azt hogy 50k LE-vel álldogálok 50% ép-n 10-20 percet vagy akár többet és várok. Aztán a portya pillanatában van hogy az aktuális lélekenergiámból eltűnik 10k, de van olyan is (szerencsére a legtöbb esetben) hogy az 50k-ból 100-120k lesz. Szinte minden nap van 20k feletti rablásom és sokkal több sikerélményt nyújt még sokadik alkalommal is, mint 1-2 óriási lény megjelenése vadászat közben. Természetesen sok panaszlevelet kapot, de ez valószínűleg csak azért van, mert másoknak nincs meg ez a fajta sikerélmény.

Ezen tapasztalatok miatt mondom azt, hogy inkább a portyát kell megreformálni és akkor a lélekszívás visszaesik a helyére, játékszinesítő elemmé.

(Ilyenek a fix lé a portyában és a kémgömb újrahasználati idejének drasztikus csökkentése. Ez a kettő, vagy a kettőből az egyik szerintem mindent megoldana.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.92
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
104. hozzászólás - 2009.10.22. 00:43:46 (Válasz Ricardo #103 hozzászólására.)
Teljesen igazad van, a probléma az, hogy Miklós nem menne bele a fix LE-be. Szerinte az ott van, csak mi nem találjuk. Ezért fogjuk meg a dolog másik végét, ha ez nem megy, akkor a lélekszívásnál kell korlátozni, mert most nincs egyensúlyban a kettő.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.56
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
105. hozzászólás - 2009.10.22. 00:58:01 (Válasz Mortimer #104 hozzászólására.)
Ha Miklós nem megy bele a fix portya lébe, akkor a másik lehetőséget, a kémgömböt kell erőltetni. Ha el lehetne érni, hogy egy kis energiaráfordítással (új szakértelem, de ne az egekbe) 10 percenként lehessen kémkedni akkor sokkal több lé lenne a portyákban.

Aki akarja kideríthetné, hogy ki vadászott már aznap (fullos kamra, tejelő emberekből), ki vadászik éppen akkor és mikor fog kijönni ép határ alól (finom portyák, nagy sikerélmény). Egyből kimaxolná mindenki a kreatívot is, ami ráadásul segítené a jó szájízt kialakítani, hiszen ha bukok 50k LE-t és nyerek 50k LE-t egy nap, akkor pont 50k LE haszonban vagyok a bónusz miatt.

Ahogy szintben haladunk lefelé egyre több és több célpont jutna az emberekre, csak a top kategóriában maradna kvázi üres a portya. Tőlük viszont akkor már senki nem sajnálná a KH-t, amiből lehet azért tápolni rendesen. (A rengeteg ép miatt a küldetéseket is lehet rajtuk pörgetni igen szépen.)

Szerintem ilyen egyszerű a megoldás.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.90
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
106. hozzászólás - 2009.10.22. 01:10:20 (Válasz Ricardo #105 hozzászólására.)
Ez csak annak a töredék százaléknak megfelelő, aki nagyon sokat ül gép előtt. Nem hinném, hogy a 15%-on történő beütések, annak a bugnak a kihasználása, hogy te még nem támadhatsz de téged már üthetnek lenne a megoldás. Az eredmény csak még több anyázás, bosszankodó, és törlő játékosok lenne. Inkább úgy ahogy van ki kéne rántani az embereket 15% alól - és erre a KH tökéletes megoldás.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.81
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
107. hozzászólás - 2009.10.22. 01:15:11 (Válasz Mortimer #106 hozzászólására.)
Hetente legalább egyszer még nekem is van olyan portyám, hogy valakit 20% környékén kapok el tele lével, teljesen véletlenül. Ez lefelé csak egyre gyakoribbá válna.

Természetesen én is a KH-t látnám a legjobb megoldásnak, de Miklós kerek-perec megmondta, hogy nem lesz több. Emiatt próbálok olyan ötletet kitalálni, ami meg is valósítható.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 8.40
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3353 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
108. hozzászólás - 2009.10.22. 02:43:10
Na igen ez már régebben is probléma volt, tehát: Ricardo felajánlott egy teljesen korrekt dolgot arra, hogy hogy tud bárki több százezer LÉhez jutni rövid idő alatt. Ez probléma, mert sokat kell ülni a gép előtt. Értem.

Ez olyan mintha adnék 100.000 forintot, de dolgozni kéne kéne. Nem kell. Akkor viszont lehet élni segélyből.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 5.53
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
109. hozzászólás - 2009.10.22. 03:12:35 (Válasz LanMaffia #108 hozzászólására.)
Nem ez a probléma. Hanem az, hogy töredék százaléknak lenne ideje, energiája használni ezt a módszert. A többi meg törölne, mert ők nem ilyen játékra regisztráltak. Amíg világonként 2-3 ember csinálja ezt a 15% felett egy sec alatt beütök taktikát nincs vele baj, belefér szinesítő elemként. De ha több tucat csinálná, az katasztrófális hatású lenne a közösségre.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.10.22. 03:13:35-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.25
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
110. hozzászólás - 2009.10.22. 07:23:01 (Válasz Mortimer #104 hozzászólására.)
Egyáltalán nem biztos, hogy Miklós nem menne bele a fix LE-be portya után. Hiszen egyszer már kínzókamrát is csinált, ami termeli a LE-t. Egy használható ötlettel kell elé állni, és meggyőzni végre, hogy nincs LE a portyában.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.06
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
111. hozzászólás - 2009.10.22. 09:11:26 (Válasz Ariel #102 hozzászólására.)
Az benne a durva, hogy a másik három horda bónusza ezzel tovább fejlődne, amikor a LE-t a bónuszos tulajdonságra költi, a gyémántét meg frankón kiiktatod, neki nincs harci bónuszos tulajdonsága, akkor lenne, ha a portyában LE lenne, tehát túl tudná emelni a TÖ-jét a többi hordáén.
Ha a kamrán keresztül juttatsz LE-hez mindenkit, ahogy te magad is írod, elveszed a gyémánt bónuszát.
Viszont kétlem, hogy ezt neked magyarázni kéne.
Ha mégis, azon nagyon elcsodálkoznék.


Ahogy Mortimer írta, egy szint/vadászat átlagot kellene belőni, és azt a PP-kre elosztva egyensúlyt teremteni.
És a felfelé ütőket nem TP-vel kellene "jutalmazni" hanem valóban LE-vel.

Megj:
Kellene egy portyareform topic, (ha már van, sorry) mert megint rossz helyen vagyunk.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.44
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
112. hozzászólás - 2009.10.22. 09:24:58
Mindenképpen jó lenne, ha lehetne fixen LE-t nyerni győztes portyákból. Szakértelemhez lehetne kötni, és lefelé támadva csökkenő mennyiségű LE járna. Ha a szakértelem maximális szintjével annyi LE a jutalom, mint egy normál méretű szörny levadászásáért járó zsákmány, az már megfelelő mennyiség lenne. Lefelé támadva pedig szintenként 10%-ot csökkenne. Ezzel együtt máris nem érné meg a LE szívósoknak sem nagyon lefelé támadni, mert elbukják a biztos LE-t és nem hoznak vissza vele annyit LE szívással.
Pontszám: 8.47
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
113. hozzászólás - 2009.10.22. 16:51:20 (Válasz Timcsike #112 hozzászólására.)
Fix LE portyából????
A játék eleje óta jelen van, fix 0!

Akkor már adjatok inkább fix izgulásfaktort a vadászathoz, remélem mindenki vágja a különbséget.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 5.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
114. hozzászólás - 2009.10.22. 17:22:48 (Válasz Almási Viktor #113 hozzászólására.)
Visszatérnék ismét a jó régi igényemhez, néhány esetben már szorgalmaztam:

Szeretnék egy gombot a karakterlapomra, amire rákattintva 1.000.000 LE-t kapok azonnal. Óránként maximum 1 használattal.

Köszönöm!
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.10.22. 17:26:06-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.07
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
115. hozzászólás - 2009.10.23. 11:32:50 (Válasz Almási Viktor #113 hozzászólására.)
Fix LE portyából, mi ez az őrület, ami megszállta a topperek fejét ismételten?

Egyébként is kímélném az első oldal ezt szajkózó tagjait azzal, hogy a régi "0 LE van nálam, itt veresd le magad és nekem is jó (TP miatt) neked is jó (15 % alatt vadászhatsz)" strófát még véletlenül át kelljen fogalmazniuk. Az ötletet nem minősíteném, ne csináljunk a portyából is vadászatot, ha szabad kérnem...
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 6.61
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
116. hozzászólás - 2009.10.23. 22:23:14
Én készséggel elhiszem, hogy rengeteg LE van a portyázásban, csak én vagyok balfék. De az, hogy gyémántként, maxos kreatívval a "rabolj 2000 LE-t" küldetést le kellett beszélnem valakivel, sok mindent elmond. Számomra nincs LE a portyákban. Hogy miért? Nem vagyok időmilliomos, matematikus, vagy informatikus. Nem hiszem el, hogy külön programokat kell írnom, Excel-táblákat vezetnem, és másodpercre pontosan figyelnem a többiek regenerációját ahhoz, hogy ki tudjam használni a játék legalapvetőbb funkcióját. Napi egy, max két órát tudok játszani, ami arra elég, hogy vadásszak egy párat, és ha szerencsém van, találjak egy olyan prédát, aki nincs leverve (persze az esetek 90%-ában 0 LE-t zsákmányolok).
Azzal egyetértek, hogy az átlagnál okosabb/jobban tervező játékosoknak jár a jutalom, ők megdolgoztak érte. De nem kéne valamit dobni a maradéknak is? Hogy a portya nekik is izgalmat jelentsen, és ne csak frusztrációt?
Jó, hanyagoljuk ezt a témát, kezd offtopic lenni. Csak kicsit felhúztam magam rajta, hogy megjelentek a pókok, és kaján mosollyal kiosztják a nem-hardcore, lusta kocajátékosokat (kb. a játékosok 90%-a), akik csak szeretnének egy kis szórakozást a játékukba...
Pontszám: 7.42
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
117. hozzászólás - 2009.10.23. 22:28:45 (Válasz csati777 #116 hozzászólására.)
Ja, V1-ről beszéltem, 61. szintű karakterrel. V3-on 46. szintűként állandóan tele a portyalistám legyőzhető ellenfelekkel, és a napi LE bevételem 20-30 százalékát végzeturaktól szerzem. Ordító különbség.
Pontszám: 6.76
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
118. hozzászólás - 2009.10.23. 22:42:43 (Válasz csati777 #116 hozzászólására.)
Ha mindenki kapna fix LE-t aportyából semmi nem változna, mindenki több LE-ből gazdálkodna, és továbbra sem lenne izgalom a játékosok 90%-ának a portyázásban.

Aki FIX LE-t akar a portyájába az LE-t akar, nem pedig szórakozást, ne keverjük a kettőt csati.

Ja:
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.51
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
119. hozzászólás - 2009.10.23. 22:49:34 (Válasz Almási Viktor #118 hozzászólására.)
Mási testvér mondandóját kiegészíteném azzal, hogy kaján mosoly nélkül mondtam, amit mondtam. És ha mégis lett volna ott mosoly az nem a "nem-hardcore, lusta kocajátékosoknak" szólt volna, azaz többek között neked sem Csati. Hanem a toppereknek, mint az írásomban benne is van, akik 150 PP-n üldögélnek és kitalálták, hogy azt is erőforrássá kéne változtatni. Mert miként is lehetne ezt, gondold tovább. Szinthez kötött fix LE, ami valóban nem jelent izgalmat, hanem csak még egy erőforrás lenne, egy második vadászat. Menne a húzzunk el még jobban játék tovább. Csati, te ezt szeretnéd? Nem hinném.
A hozzászólást Ösvényjáró módosította 2009.10.23. 22:53:52-kor
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 6.61
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
120. hozzászólás - 2009.10.23. 23:04:38 (Válasz Ösvényjáró #119 hozzászólására.)
Kolléga úr, a TOP-nak már biztos, LÉdús erőforrássá tették a portyapontokat is amikor bevezették a kristályhordát
Tudtommal másnak nem nagyon mondják meg azt, hogy kit üssön, ha LE-t akar portyából (Miklós ugye határozottan kiemelte, hogy a kristályoknál biza van LE)




Pontszám: 9.23
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője