Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Lélekszivás
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
201. hozzászólás - 2009.11.13. 09:13:54
Azt a szempontot egyébként még nem vetette fel senki hogy a lélekszívás számottevően csökkenti a játékban lévő össz. LE mennyiséget is, mivel nem hagyja érvényesülni a kreatív termelő hatását.

Tegyük fel van az ellenfélnél 1000 LE.
1., szívható LE: az lélekszívással mind az első támadóhoz kerül. A második, harmadik támadó hoppon marad.

2., le van tiltva a lélekszívás: az első támadó elvisz 250-et, azt kreatívval duplázza, a végső jutalom számára 500. Jön a következő, az elvisz 200-at, dupláz, kap 400-at. És így tovább minden támadó.

És feltételezem, hogy a topon, akik hatékonyan verik a KH-t mindnek azért nagy a LE diffje, mert maxos a kreatívjuk. Azaz ha hagynánk, hogy a kreatív termeljen LE-t összességében jobban járnánk, hiszen kétszer akkorára nőne a torta, mint most.

Nem mellesleg a gyémántoknak (Galmuszk, Jerikó, Pöppem, Tiamat stb.) különösen hasznos lenne, ha letiltanánk a KH lélekszívását, hiszen számukra most a hordabónusz sem ér semmit. Persze gondolom Ariel ez téged nem túlzottan izgat, sőt, még zavarna is
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.13. 09:15:57-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
202. hozzászólás - 2009.11.13. 09:31:28 (Válasz Mortimer #200 hozzászólására.)
Szerintem a manókból is lehetett LE-t szívni, én legalábbis úgy emlékszem. A KH sok jellemzőjét meg lehetne tartani, pl azt hogy időszakosan jönnek, hogy a normál portya se tűnjön el alacsonyabb szinteken, támadhatnának ezután is óránként, megmaradjon a LE szívás lehetősége, lehessen rajtuk küldetéseket végrehajtani, lehessen velük háborúzni, lőjék a citadellát, stb. Aminek változnia kellene, hogy mindenki a szintjének megfelelő erősségű ellenfelet kapjon, mint pl a kalandokban szereplő ellenfelek, alacsonyabb szinten is elérhető legyen. Ott mindenképp, ahol már nagyon kevés a portyacélpont, de akár lejjebb is mehet.

Próféta javaslatát kicsit meg kellene dolgozni, mert így még nem elég egyértelmű.
A fix a LE jutalom akkor tényleg lefelé éri majd meg ütni azoknak akik nem a tp-re hajtanak. Ha egy 80-as kariból kiverhető 800 LE, kreatívval 1600, akkor 4-5 szinttel feljebbről őt fogják ütni, hiszen az 5 szinttel erősebből csak 1700-at szerezhetnek, de sokkal többet sebződnek. Ha pedig kitör egy háború, azok durván megszívják, akik nem háborúznak. Aki háborúzik, annak 100%-os az ellenfele, LE szívással elvisz 1600-at, plusz rabol még 1600-at, miközben az, aki nem tud háborúzni, csak ennek 20%-át, 320 LE-t tud szerezni. Ez megint vitákat szülne, és mutogatások lennének belőle. Még egy kisebb szövibe is megérné átlépni a karakternek, hogy egyedül ne szedjen össze annyi győzelmet ami 3 nap után lezárja a háborút. 100%-on ütne mindent, míg a többieknek egy hétig 40%-os ellenfeleik lennének.

Ezért lenne tisztább a manós buli. Mindenkinek elérhető, nem lehet trükközni vele, nem lehet másra mutogatni, hogy én azért nem szerzek elég LE-t mert a másik üti őket. Mindenki a szintjének megfelelő célpontot kapna.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.03
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
203. hozzászólás - 2009.11.13. 09:42:55 (Válasz Ariel #202 hozzászólására.)
Elnézést, valóban lehetett lélekszívni a manókat.

Viszont tudtommal azért nincs lejjebb KH, mert túl sok erőforrást zabál a scriptjük (óránkénti betámadás). Szóval nem olyan egyszerű, hogy manókat átnevezünk KH-ra. De természetesen támogatnám én is, hogy lejjebb is legyen KH, ahol megjelennek a legendában. Mondjuk valószínűsítem, hogy ennek többen nem örülnének, mint ahányan igen. (Pl. megjelenik a szintjén egy Nephila klón, ami időnként megüti.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.39
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
204. hozzászólás - 2009.11.13. 09:55:53 (Válasz Mortimer #201 hozzászólására.)
Érdekes megközelítés. Alapjában véve mindegy, hogy mekkora a torta, a lényeg az, hogy mekkora szelet a tiéd a tortából. Akinek nincs LE szívása és van kreatívja, az jobban járna, akinek LE szívása van és nincs kreatívja, az duplán megszívná. Akinek mindkettő van, az akkor jár jobban, ha a duplázott rablással többet szerez mint eredetileg szerzett. Valamint 20-40%-os ellenfelekkel szemben a kreatív hatásfoka is alacsonyabb.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.05
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
205. hozzászólás - 2009.11.13. 10:03:32 (Válasz Mortimer #203 hozzászólására.)
Ha a manós stílust veszi fel a KH, akkor már nem klónozódnak, tehát nem lesznek Nephila klónok, hanem hasonlóan generálódnak mint most a kalandok szörnyei. Ha az óránkénti támadást nehéz megoldani, akkor ezt is lehet módosítani. Például a KH-t ütve a támadás után 10-20% eséllyel rögtön vissza is támad a KH. Tehát aki nem üti a KH-t, azt nem is fogja bántani, ha pedig üti, akkor becsúszhat pár visszacsapás naponta. Ehez már nem kell óránként lefutó script, csak egy random dobás ami után vagy visszaüt a KH, vagy nem.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.03
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
206. hozzászólás - 2009.11.19. 22:46:32
Na eltelt pár nap a reform óta, kíváncsi lennék kinek hogy vált be. Nekem , speciel nem. De ennyi erővel belehetne vezetni azt is ,akinek büntetője van és van CSP-je akkor én nem vesztek CSP-t
Hallod. Nemár.
Pontszám: 3.26
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
207. hozzászólás - 2009.11.20. 00:51:24 (Válasz Harcos kard #206 hozzászólására.)
(Én már a bevezetésekor írtam, hogy semmit nem ér, ez félresikerült dolog volt. Szintkorlát kellene, más nem véd meg. Ezt most is tartom.)
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.20. 00:51:57-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.33
népszerűtlenHarcos kardFérfi
Végzetúr
66 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
208. hozzászólás - 2009.11.20. 07:56:24
Teljesen egyetértek
Hallod. Nemár.
Pontszám: 3.39
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
209. hozzászólás - 2009.11.20. 12:36:18 (Válasz Mortimer #207 hozzászólására.)
Mortimer, Te is tisztában vagy vele, hogy a karakter erőssége már rég nem a szintjétől függ. Egy ilyen korlátozásnak semmi értelme nem lenne, maximum 4-5 játékos LE szívása válna köddé.

Jerikó ötlete sokkal használhatóbb. Persze csak ha helyre rakjuk, hogy mi van a nevezőben és mi a számlálóban.

Az elszívott LE = standard elszívott LE * ellenfélSZÖ / sajátSZÖ * ellenfélTÖ / sajátTÖ.

Két karakter közötti erőkülönbséget sokkal inkább jellemzi ez a képlet, mint a szint, és szinte mindenhol alkalmazható, még vf-es és pók karaktereknél is.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.26
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
210. hozzászólás - 2009.11.20. 12:40:35 (Válasz Ariel #209 hozzászólására.)
Tehát ha valaki 8 szinttel felettem van, de ugyanakkora a TÖ-nk, mert ő mondjuk előreszaladt szingulárissal az simán maxot szívhat? Csak mert 8 szinttel magasabb felszerelések igen nagy előnyt tudnak biztosítani. (Arról nem is beszélve, hogy az állat elnyelésének növekedése miatt én kevesebbet szívhatok.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.08
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
211. hozzászólás - 2009.11.20. 13:49:51 (Válasz Ricardo #210 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.20. 12:40:35
Tehát ha valaki 8 szinttel felettem van, de ugyanakkora a TÖ-nk, mert ő mondjuk előreszaladt szingulárissal az simán maxot szívhat? Csak mert 8 szinttel magasabb felszerelések igen nagy előnyt tudnak biztosítani. (Arról nem is beszélve, hogy az állat elnyelésének növekedése miatt én kevesebbet szívhatok.)


Ha az alatt, hogy "simán maxot szívhat" azt érted, hogy marad úgy, ahogy most is van, akkor igen.
Bár ez a "maxot szívhat" megnevezés ez esetben is rettenetesen félrevezető.
Pontszám: 8.78
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
212. hozzászólás - 2009.11.20. 14:48:28 (Válasz Ricardo #210 hozzászólására.)
Gyakorlatilag ugyan azokat a tárgyakat használom mint 8 szinttel ezelőtt, egyedül a fegyver módosult némileg. A késöbbiekben pedig még kisebb szerepet kap a szintkülönbség, köszinhetően a kereskedelem megváltozásának. A szintnek sokkal kisebb szerepe van a portyában mint mondjuk tavasszal volt. A tulajdonság- és szakértelemösszeg sokkal pontosabb képet ad a karakter erősségéről mint a szintje.

Az állatok elnyelését ebbe belekeverni teljesen fölösleges, mert nem a legmagasabb alapszintű újonnan befogott lények adják a nagy elnyelést, hanem a régóta edződő, sok portyát nyert állatok.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.00
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
213. hozzászólás - 2009.11.20. 15:00:37 (Válasz Ariel #212 hozzászólására.)
Az állatok elnyelésénél arra gondoltam, hogy 15 szintenként alapból nő az elnyelésük, így lehetséges olyan szituáció amikor a magasabb szintű már több elnyelést adó 15-ös zónába tartozik, az alacsonyabb szintű pedig még nem.

De a lélekszívással még mindig az a bajom, hogy akkor jársz a legjobban ha a legnagyobb szintkülönbségbe portyázol, ergó a leggyengébb ellenfelet támadod. Azért ha ránézek a szintedre, meg a 7-8 szinttel alattad levőkre akkor látszik, hogy erősebb vagy.

Illetve ha Jerikó képletét alkalmaznánk, akkor az "előrerohanás" hátrányát (gyengébb vagy 89. szinten, mint a későbbi 89. szintűek lesznek) kivennéd a lélekszívásból. Érthető, hogy Te ezt szeretnéd, de ez akkor sem jó így.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.71
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
214. hozzászólás - 2009.11.20. 15:46:12 (Válasz Ricardo #213 hozzászólására.)
Ha ott lennél ahol én, akkor Te is látnád, hogy nem 7-8 szintet lefelé hatékony a portya. Sokkal jobban megéri mondjuk TLO klónját ütni, mint bárkit 8 szinttel lefelé, bármilyen gyenge is. Belőle sem szívok kevesebbet, mint a kisebbekből, mert a sebzésem nem kevesebb. Ugyan úgy eltalálom őt is mint a 8 szinttel gyengébbet, a sebzésem is ugyan annyi, esetleg ha valóban erősebb az állata, akkor mondjuk 300-al kevesebbet sebzek belé összességében, mint lefelé ütve. Viszont emellett tp-ben sokszorosát kapom annak, amit lefelé ütve kapnám, és a csata végén sem 0-500 LE lesz a rablásom eredménye, hanem 2-3000.
A 7-8 szintel lefelé ütésnél már csak Galmuszk klónját éri meg kevésbé ütni, nyilvánvaló okokból.

Én sem kérdőjelezem meg, hogy miért úgy nyomod a kivégzést, ahogy. Gondolom tisztában vagy vele, hogy hogy éri meg legjobban. Te se próbáld meg elhitetni velem, hogy 8 szintet lefelé ütve éri meg a LE szívást használni, mert tisztában vagyok vele, hogy ez nem igaz.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.00
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
215. hozzászólás - 2009.11.20. 16:17:51 (Válasz Ricardo #210 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.20. 12:40:35
Tehát ha valaki 8 szinttel felettem van, de ugyanakkora a TÖ-nk, mert ő mondjuk előreszaladt szingulárissal az simán maxot szívhat? Csak mert 8 szinttel magasabb felszerelések igen nagy előnyt tudnak biztosítani. (Arról nem is beszélve, hogy az állat elnyelésének növekedése miatt én kevesebbet szívhatok.)


Ezzel nehez nem egyeterteni. Meg akkor is, ha ideovel a 8 szint csak +4 szintnyi targyat fed le. Szerintem aki szintben elorerohant annak a jelenlegi buntetes teljesen megfelelo mervu, ezt o felvallalta. Ennel tobbet sem tartanek persze jonek, mar csak azert is, mert azt o nem vallalta be. (Nesze itt egy pup is.)
Pontszám: 6.66
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
216. hozzászólás - 2009.11.20. 16:23:00 (Válasz Ricardo #213 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.20. 15:00:37
De a lélekszívással még mindig az a bajom, hogy akkor jársz a legjobban ha a legnagyobb szintkülönbségbe portyázol, ergó a leggyengébb ellenfelet támadod. Azért ha ránézek a szintedre, meg a 7-8 szinttel alattad levőkre akkor látszik, hogy erősebb vagy.


Nem tudom lejebb hogy van, ez nalunk nagyon nem allja meg a helyet. Nekem kifejeetten nem elonyos lefele portyazni. ü9ürol nagy mazlival elhozhatok 1000 LE-t ha a szintemen utok ugyanez 7000 LE is lehet. TP, ami szamomra szinten kardinalis, -9 szintre 9 TP (51-es szingli), -1-re 82 TP, szintemen 140 TP.
A LE-lekszivas 20-43% kozott mozog es nagyon ritkan kuszik fel 1K fole. Tehat a fentiekhez kepest elhanyagolhato.

Emugy a projekcio miert nem ved a szivas ellen? Nem kene vedenie?
Pontszám: 6.66
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
217. hozzászólás - 2009.11.20. 16:28:45 (Válasz Kocos #215 hozzászólására.)
"Szerintem aki szintben elorerohant annak a jelenlegi buntetes teljesen megfelelo mervu, ezt o felvallalta."

Milyen büntetés? Jelenleg nincs semmilyen büntetés lélekszívásra. (Az, hogy tarts LE-t magadnál mielőtt 7 szintet leütsz nem tekinthető annak.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.48
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
218. hozzászólás - 2009.11.23. 12:25:46
Megjegyeznem, hogy meg mindig tobbet szivnak el utes kozben, mint amennyit en nyerek vissza gyoztes csata eseten (mivel a LEszivasra nem hat az aura/lelekpajzs, a portyara meg igen).

Szoval lenne meg mit finomitani rajta.
Pontszám: 7.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
219. hozzászólás - 2009.11.23. 13:10:40 (Válasz Endyr #218 hozzászólására.)
Ez könnyen előfordulhat a projekció miatt is. 40-es projekcióval 6000 LE-t lehet megvédeni, és ennyivel 1200 LE-t lehet szívni.
Simán lehet, hogy csata közben a védő elszív tőled 1200-at, Te pedig semmit nem nyersz, mert az 1200 elszívott LE csak a rablás után adódik hozzá az ő 6000 levédett lélekenergiájához.
Ezért írtam még a legelején, hogy a projekció fölötti LE-ből számolódjon a százalékos rabolható érték, ne pedig a teljesből.

Ha pedig nagyon lefelé ütsz, eleve nem nyersz semmit csata végén, de tőled tudnak szívni.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.11.23. 13:12:03-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.01
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Lélekszivás
220. hozzászólás - 2009.11.23. 13:15:27 (Válasz Ariel #219 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.11.23. 13:10:40
Ha pedig nagyon lefelé ütsz, eleve nem nyersz semmit csata végén, de tőled tudnak szívni.


Ez az ami teljesen hülyeség. Valami minimális lét akkor is vinni kellene. (Mint írtam a portya topicban, Leanthil 0 LE-t vitt 8 szint távlatából a nálam lévő 175k LE-ből.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.73
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője